فرهنگ ، آداب و رسوم مردم لهستان

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم لهستان به عنوان نهمین کشور بزرگ اروپا برای علاقه مندانی که به دنبال مهاجرت و زندگی در این کشور هستند ، می تواند بسیار کارآمد باشد.

 در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی فرهنگ ، آداب و رسوم مردم لهستان میپردازیم ؛ با ما همراه باشید.

اگر قصد مهاجرت به کشور لهستان را دارید ، بهتر است تمام راه و روش های قانونی مهاجرت به این کشور را بخوبی بشناسید ، مقاله مهاجرت به لهستان به همین منظور در اختیار شماست.

لهستان از جمله کشورهای با قدمت و فرهنگ چند هزار ساله است که تفاوت های سبک زندگی آن برای مهاجرین سایر کشورها بسیار جذاب است ، این کشور مملو از قومیت های مختلفی است که هر کدام آداب و رسوم خاص خود را داشته و تنوع فرهنگی میان آنها را در کمتر کشوری می توان یافت.

هویت لهستانی ریشه در گذشته دارد و برخی این کشور را سنگر جهان مسیحیت می دانند و نقش آن را به عنوان نگهبان تمدن اروپای غربی در برابر هجوم روس ها می ستایند ، لهستان نمونه ای عالی از جامعه متحد و توانایی ملی در شکل دادن به تاریخ بخش مهمی از کشورهای جهان است که در فرهنگ خود تلاش برای عضوی از جامعه یکپارچه بودن را سالیش می کند.

فهرست مطالب

این کشور پس از استقلال از لحاظ نژاد و فرهنگ به همگونی یکسانی دست یافت و اقلیت های برخی کشورها مانند بلاروس ف لیتوانی و اسلواکی نیز در زندگی مرزها زندگی می کنند که تا حد قابل توجهی فرهنگ ، آداب و رسوم مردم لهستان را پذیرفته اند.

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم لهستان

روناک همکار ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در این ویدئو شما را با خلاصه مطالب ارائه شده در این مقاله آشنا می کند ، مدت زمان این ویدئو تنها یک دقیقه است و در این یک دقیقه اطلاعات مختصر و بسیار مفیدی را دریافت خواهید کرد.

پادکست فرهنگ ، آداب و رسوم مردم لهستان

نمایش ویدیو درباره کاور فرهنگ و آداب و رسوم مردم لهستان

آداب معاشرت مردم لهستان

قدم اول زندگی در هر کشور دانستن نحوه معاشرت و آداب و رسوم میان مردم است که می تواند برای شما زندگی اجتماعی شیرینی را رقم بزند ، در آداب معاشرت مردم لهستان سلام و احوالپرسی قدم اول و محترمانه هر گفت و گو می باشد که خوب است با دست ، تماس مستقیم چشم و لبخند همراه باشد.

معرفی در مهمانی ها نیز توسط میزبان انجام شده و از خانم ها آغاز می شود ، در صورتی که به مهمانی دعوت شده اید حتما گل و یا شیرینی را همراه با خود ببرید ، مردم این کشور به رفتارهای رک و صحبت های مستقیم شناخته می شوند و هر آنچه را که در فکر خود دارند بازگو می کنند ، با زندگی در میان مردم لهستان در می یابید که روابط خانوادگی اهمیت بسیار بالایی داشته و خانواده های زیادی همراه با مادربزرگ و پدربزرگ خود زندگی می کنند ، استقلال و مسئولیت فرزندان نیز به خانواده های ایرانی شباهت زیادی داشته و فرزندان همراه حمایت خانواده های خود را در تمامی مراحل زندگی احساس می کنند.

دوچرخه سواری ، پیاده روی و قایقرانی از تفریحات اصلی فرهنگ ، آداب و رسوم لهستان بخصوص در میان جوانان است  ، اگر علاقه مندید بدانید محبوب ترین ورزش در لهستان چیست و با ورزشکاران محبوب این کشور آشنا شوید مقاله لینک شده را هم بخوانید.

آداب معاشرت مردم لهستان

فرهنگ غذایی مردم لهستان

رژیم غذایی در زندگی روزمره مردم لهستان شامل گوشت ، نان و سيب زميني است و برای بسیاری از لهستانی ها شام بدون گوشت در درجه اول گوشت خوک ، شام نیست ، سیب زمینی به عنوان ماده اصلی بسیاری از غذاها عمل می کند و نان نیز زیاد مصرف می شود که مانند فرهنگ ایرانیان بسیار قابل احترام است ، سبزیحات مصرفی نیز بیشتر محصولات محلی آب و هوای خنک مانند چغندر، هویج، کلم و حبوبات ( لوبیا ، نخود ، عدس ) هستند.

در فرهنگ غذایی مردم لهستان ناهار وعده اصلی است که مفصل تر از سایر وعده ها بوده و با پیش غذا و دسر همراه است ، چنانچه به دنبال مهاجرت به کشور لهستان هستید خوب است بدانید که در میان مردم این کشور نیز چای بسیار محبوب بوده و بعد از غذا معمولا چای سرو و قهوه کم دیده می شود.

فصل کریسمس زمان سنتی پخت کوکی ، کیک های عسلی و کیک های سیب است و تمام خانواده ها در شب کریسمس دور هم جمع می شوند ، در میان قدیمی ‌ترین و سنتی‌ ترین خوراکی‌ ها نیز ویفرهای عسلی و دانه‌ های کرانچ آجیل هستند و بابکابه عنوان یک غذای سنتی در میان تمام کشور محبوب است.

غذاهای دریایی نیز محبوب هستند و شاه ماهی یکی از اصلی‌ترین غذاهای منوی تعطیلات لهستان است ، اگر به این کشور سفر کردید برای تجربه هر چه بهتر فرهنگ ، آداب و رسوم مردم لهستان حتما غذاهایی مانند بیگوس ، پیروگی ، کوپیتکا و سوپ روسول را امتحان کنید.

اگر در لهستان دانشجو هستید ، حتما از غذاهای سنتی و خوشمزه لهستان استفاده کنید ، یکی از برترین راه های مهاجرت قانونی به لهستان ، تحصیل است ، لهستان ارزان ترین کشور اروپا برای مهاجرت تحصیلی است ، مقاله تحصیل در لهستان را بخوانید.

زبان و مذهب مردم لهستان

زبان و مذهب مردم لهستان

زبان و مذهب مردم لهستان به صورت قابل توجهی نقش مهمی در فرهنگ و آداب و رسوم میان مردم دارد و وجود لهجه و گویش های مختلف رنگ و جذابیتی ویژه به مردم ساکن هر منطقه می بخشد ، لهستانی که به عنوان زبان دوم در میان مردم برخی کشورها صحبت می شود راه را برای ارتباط با سایر فرهنگ ها باز گذاشته و شما با یادگیری این زبان می توانید ارتباطات بین المللی داشته باشید.

مذهب نیز در میان مردم لهستان نقش ویژه ای دارد و اکثر مردم از دین مسیحیت یا همان کلیسای کاتولیک پیروی می‌کنند و بیشتر جشن‌ ها و تعطیلات مذهبی نیز جزو تعطیلات ملی به حساب می‌آیند و اکثر مغازه ها در این روزها بسته هستند ، در واقع لهستان را می توان یکی از مذهبی ترین کشورهای اروپا دانست که جشن های مذهبی مانند ” همه قدیسین ” را بیش از دو روز جشن می گیرند.

عید پاک برای تمامی مردم زمان خاصی از سال است که جشن های مذهبی و بازگشت بهار برگزار می شود ، حال و هوای این عید همانند نوروز در کشورمان شور و شوق خاصی را به همراه داشته و آداب و رسوم سنتی را در میان مردم زنده می کند ، در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم لهستان حتی عثمانی ها نیز تاثیر خاصی داشته اند .

نقش و موقعیت های اجتماعی مردم لهستان

نقش و موقعیت های اجتماعی مردم لهستان در زمان های قدیم بر اساس جنسیت و کاملا سنتی صورت می گرفت ، جایگاه زن در خانه و حکومت او در امور خانه مطلق بود ، اما با روی کار آمدن دولت جدید زنان فرصت های خوبی را برای تحصیلات عالی و اشتغال به دست آورند ، اگرچه هنوز در میان مردم نابرابری هایی میان دو جنسیت مشاهده می شود اما قشر جوان هیچ یک از آنها را قبول نداشته و این مسئله در حال کمرنگ شدن است.

لهستانی ها گروه های خویشاوندی را از طریق هر دو جنس تشخیص می دهند و از اصطلاحات خویشاوندی یکسانی برای بستگان پدر و مادر استفاده می کنند ، در مقابل مسئولیت های اجتماعی نیز مردم در مناسبات مهم کشوری مانند انتخاب رئیس جمهور به خوبی شرکت کرده و آن را وظیفه هر شهروند می دانند.

چنانچه بتوانید از طریق موقعیت اجتماعی در محیط کار در لهستان به یک جمع دوستی وارد شوید ، می توانید دوستان صمیمی را برای زندگی در این کشور داشته باشید که در موقعیت های مختلف همراه و راهنمایتان باشند ، کار در این کشور برای مهاجرین به شیوه های متعددی امکان پذیر است که سرمایه گذاری در لهستان می تواند یکی از بهترین آنها به شمار برود.

یکی از راه های مهاجرت به کشور لهستان ، سرمایه گذاری در این کشور است ، برای دریافت اطلاعات به روز در ان زمینه مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان را بخوانید ، شاید آنقدرها هم که فکر میکنید این روش پر هزینه نباشد!

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شناخت هرچه بیشتر لهستان و یا مقاصد مهاجرتی دیگر با دریافت مشاوره های رایگان یا تخصصی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

پوشش و لباس مردم لهستان

پوشش و لباس مردم لهستان چگونه است؟ مردم لهستان به سبک غربی ها لباس می پوشند و فرهنگ پیروی از مد در میان جوانان بسیار پرطرفدار است ، این مسئله را دانشجویان بین المللی که تحصیل در دانشگاه های لهستان را انتخاب کرده اند به طور واضح احساس می کنند ، اما در مقابل لباس های رنگارنگ و سنتی در جشن ها و پایکوبی ها بسیار متداول بوده و بانوان از پیراهن های سفید به همراه جلیقه که کراکوف نام دارد استفاده می کنند.

در میان مردان نیز استفاده از شال گردن سفید رایج است و کلاه های رنگی برای مناسبت های شاد استفاده می شود.

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم لهستان در پوشاک نیز مانند ادبیات آنها به هزار سال پیش بازمی گردد و هر رنگ و طرحی در لباس های سنتی نشان از رسم و رسومی قدیمی دارد.

در مقاله دیگری در همین سایت در خصوص خط و زبان مردم لهستان هم به طور مفصل با شما سخن گفته ایم که به مطالعه آن مقاله نیز دعوتید.

عجایب لهستان

زندگی در کشور لهستان برای افراد سرزنده که به دنبال ماجراجویی هستند ، گزینه ای ایده آل است ، اما خوب است که در صورت علاقه به زندگی در میان مردم این کشور از ویژگی های خاص آنها نیز خبر داشته باشید ، از جمله اینکه هیچ گاه لهستان را جزو اروپای شرقی ندانید و در میان مردم از آن به عنوان کشوری در اروپای مرکزی نام ببرید.

در جواب تمامی سوالات پاسخ های درست بدهید و به اصلاح از تعارف و یا مکالمات تکراری عامیانه استفاده نکنید ، همچنین در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم لهستان این واقعیت وجود دارد که مهمان به معنی برکت است و با غذا می توان به قلب افراد راه یافت ، بنابراین در مهمانی ها تا نهایت سیری غذا بخورید.

و در آخر اینکه لهستانی ها هم مانند ایرانیان در هنگام ورود به منزل کفش خود را درمی آورند و فرهنگ ورود به خانه با کفش مانند سایر کشورهای اروپایی در آنها وجود ندارد ، عجایب لهستان برای ایرانیان چندان غیر قابل هضم نیست و شما با وجود تفاوت های فرهنگی ، نزدیکی زیادی را با مردم این کشور احساس خواهید کرد ، اگر برای گرشگری به لهستان می روید خوب است 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان را بشناسید ، مقاله ای جذاب در همین راستا ارائه شده است.

سوالات پر تکرار فرهنگ ، آداب و رسوم مردم لهستان

مذهب نیز در میان مردم لهستان نقش ویژه ای دارد و اکثر مردم از دین مسیحیت یا همان کلیسای کاتولیک پیروی می‌کنند و بیشتر جشن‌ ها و تعطیلات مذهبی نیز جزو تعطیلات ملی به حساب می‌آیند و اکثر مغازه ها در این روزها بسته هستند ، در واقع لهستان را می توان یکی از مذهبی ترین کشورهای اروپا دانست که جشن های مذهبی مانند ” همه قدیسین ” را بیش از دو روز جشن می گیرند.

با زندگی در میان مردم لهستان در می یابید که روابط خانوادگی اهمیت بسیار بالایی داشته و خانواده های زیادی همراه با مادربزرگ و پدربزرگ خود زندگی می کنند ، استقلال و مسئولیت فرزندان نیز به خانواده های ایرانی شباهت زیادی داشته و فرزندان همراه حمایت خانواده های خود را در تمامی مراحل زندگی احساس می کنند.

رژیم غذایی در زندگی روزمره مردم لهستان شامل گوشت ، نان و سيب زميني است ، سیب زمینی به عنوان ماده اصلی بسیاری از غذاها عمل می کند و نان نیز زیاد مصرف می شود که مانند فرهنگ ایرانیان بسیار قابل احترام است ، سبزیحات مصرفی چغندر، هویج، کلم و حبوبات ( لوبیا ، نخود ، عدس ) هستند.

لباس های رنگارنگ و سنتی در جشن ها و پایکوبی ها بسیار متداول بوده و بانوان از پیراهن های سفید به همراه جلیقه که کراکوف نام دارد استفاده می کنند ، در میان مردان نیز استفاده از شال گردن سفید رایج است و کلاه های رنگی برای مناسبت های شاد استفاده می شود.

در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم لهستان این واقعیت وجود دارد که مهمان به معنی برکت است و با غذا می توان به قلب افراد راه یافت ، بنابراین در مهمانی ها تا نهایت سیری غذا بخورید.

جهت هرگونه سوال و یا اطلاع در خصوص فرهنگ ، آداب و رسوم مردم لهستان و روش های مهاجرت به شهرهای مختلف آن کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی راهنما و مشاور شما عزیزان خواهند بود و می توانید از طریق تماس با دفاتر تهران و شیراز پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کنید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله کار در لهستان را بخوانید و با مشاغل مورد نیاز این کشور و قوانین کاری آن آشنا شوید.

در مقالات زیر با فرهنگ و آداب و رسوم مردم برخی از کشورهای نزدیک به لهستان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4/5 - (14 امتیاز)