سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان

/ / سرمایه گزاری و ثبت شرکت
سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان

راه اندازی یک کسب و کار در کشوری دیگر یکی از راه های سرمایه گذاری و کسب اقامت به شمار می رود . از جمله کشورهایی که می توانید با ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آن به اقامت برسید کشور مجارستان است . مجارستان با فراهم کردن موقعیت مناسب برای سرمایه گذاران و ثبات اقتصادی کشوری مناسب برای زندگی است . قوانین موجود در این کشور زمینه فعالیت تجاری را برای افراد آسان کرده است و شما می توانید با کسب آگاهی از آنها و به کمک یک راهنما سرمایه گذاری موفقی را تجربه کنید . سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان محدودیت خاصی ندارد و می توان مطابق با طی کردن مراحل قانونی به آن دست یافت . این مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان را بررسی می کند ؛ جهت هر گونه سوال با موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی تماس حاصل فرمایید .

مجارستان کشوری در اروپای مرکزی با پایتختی شهر بوداپست است و در حدود ده میلیون نفر جمعیت دارد . زبان مجاری زبان رایج میان مردم است و فورینت واحد رسمی پول این کشور است . ۷۰% مردم کاتولیک هستند و از شهرهای مهم می توان به سگد ، شوپرون و میشکلتز اشاره کرد . یکی از بهترین و زیباترین معماری کشورهای اروپایی را میتوان در مجارستان مشاهده کرد . هرساله گردشگران زیادی از این کشور بازدید می کنند . این کشور دارای مردمانی با فرهنگ غنی و هنرمندان بزرگ می باشد . آب و هوا نیز در تابستان معتدل و در زمستان سرد می باشد . بوداپست پایتخت این کشور شهری زیبا با امنیت بالا است که می توان زندگی راحت با کیفیت اروپایی را در آن تجربه کرد .

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان

با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان شما می توانید به اقامت دائم این کشور برسید . مجارستان عضو کشورهای حوزه شینگن می باشد و با دریافت ویزا می توانید به تمام کشورهای این حوزه به راحتی سفر کنید . سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید آزادانه با دیگر کشورها تجارت کرده و حساب بانکی در اتحادیه اروپا افتتاح نمایید . میزان مالیات نیز در میان کشورهای اروپایی در این کشور نسبت به سایر کشورها کمترین حد ممکن است . با شروع مراحل سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در این کشور می توانید در مدت زمان کوتاه به نتیجه برسید و ویزا دریافت نمایید . این کشور به فرد سرمایه گذار به همراه اعضای خانواده اقامت می دهد و برای ثبت شرکت نیاز به سرمایه بالا نخواهید داشت و پدیده ای مقرون به صرفه می باشد .

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در مجارستان

از دیگر روش های سرمایه گذاری در مجارستان ، ثبت شرکت است که افراد سرمایه گذار می توانند از این طریق به همراه خانواده خود به این کشور مهاجرت کرده و به اقامت برسند . حداقل سرمایه موردنیاز برای ثبت شرکت ۱۰۰۰۰ یورو است . میزان مالیات پرداختی در این شیوه کم و در حدود ۱۰ % است . بیشترین نوع شرکتی که مورد استقبال اتباع خارجی قرار میگیرد شرکت با مسئولیت محدود است که می تواند فقط سهامدار داشته باشد ؛ البته محدودیتی وجود ندارد و تعداد سهامداران می تواند بیشتر نیز باشد . سهامدار در این شیوه مالک ۱۰۰% شرکت است و در ابتدا به فرد اقامت یک ساله داده می شود که با تمدید هرساله می توان پس از سه یا پنج سال به اقامت رسید . شما باید برای شرکت خود یک آدرس و دفتر مشخص کرده و آن را ضمیمه مدارک نمایید .

ثبت شرکت عمومی در مجارستان امکان پذیر است که به حداقل دو سرمایه گذار نیاز دارد که می توانند در سرمایه گذاری و سود با یکدیگر شریک باشند . برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان به مدت زمان زیادی نیاز ندارید و با شروع مراحل کاری در مدت زمان کمی می توانید شرکت خود را به ثبت برسانید . شما باید ۵۰% از مبلغ سرمایه گذاری را در یک حساب بانکی سپرده گذاری نمایید . همچنین می توانید از طریق ثبت یک شعبه از شرکتی که در این کشور قرار ندارد نیز اقدام به سرمایه گذاری نمایید . این شعبه باید به صورت مجاز توسط دادگاه به ثبت برسند و مجوز فعالیت دریافت کنند .

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق بهادار

یکی از روش های سرمایه گذاری در مجارستان ، خرید اوراق بهادار در این کشور است . شما می توانید با خرید ۲۵۰,۰۰۰ یورو سهام از بازار بورس این کشور به مدت پنج سال به اقامت دائم برسید . این مبلغ پس از پنج سال به فرد بازگردانده می شود و البته قابل خرید و فروش در بازار عادی نمی باشد و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی نیز به اقامت می رسند . در ضمن فرد باید هزینه های مربوط به درخواست و رسیدگی را که در حدود ۶۰ هزار یور است به طور جداگانه پرداخت نماید .

ثبت شرکت در مجارستان

 

مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت در مجارستان

 1. تکمیل فرم درخواست و تقاضا برای ثبت شرکت
 2. اثبات تمکن مالی به میزان حداقل سی هزار یورو
 3. اجاره یک مکان و مشخص کردن دفتر شرکت به همراه کد پستی
 4. پرداخت هزینه های ثبت شرکت
 5. داشتن طرح توجیح اقتصادی از شرکت و فالیت های آن
 6. تهیه کلیه مدارک موردنیاز و ترجمه آنها
 7. پرداخت مالیات برای سال اول شرکت

ثبت شرکت در مجارستان از قواعد کلی کشورهای اروپایی پیروی می کند اما شرایط ساده تری را برای مهاجرین فراهم می کند . زمان به نتیجه رسیدن در این کشور نسبت به سایر کشورها کمتر است و میزان مالیات پرداختی پایین نیز توانسته توجه افراد زیادی را برای سرمایه گذاری جلب نماید . البته یکی دیگر از کشورهای مناسب ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان می باشد که گزینه مناسب تری برای ایرانیان خواهد بود .

چنانچه می خواهید از این روش به اقامت برسید بهتر است که دیگر روش ها را نیز بررسی نمایید . امید است که مطالب فوق شرلیط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان را در اختیار شما قرار داده باشد . ما در موسسه مهرآفرین رجبی می توانیم تمام مراحل مربوط به سرمایه گذاری را برای شما از روش های کاملا قانونی به راحتی در کمترین زمان ممکن پیموده و پاسخگوی تمام سوالات شما در این زمینه باشیم .

2 Comments to “ سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان”

 1. محمد says :پاسخ

  سلام متقاضی ثبت شرکت برای اقامت وکسب وکار دریکی از سه کشورلهستان یا اسلواکی ومجارستان هستم ۴۹سال سن به همراه پسرم با۲۱سال سن پیشنهادشماکدوم کشوروهزینه صفرتا صدانها چقدره

  1. Hamid says :پاسخ

   با سلام

   کشور لهستان نسبت به اسلواکی و مجارستان به دلیل شرایط بهتر و کم ریسک تر بودن پیشنهاد میشود.برای مثال اسلواکی نه تنها زمانبر بوده بلکه تسلط به زبان اسلواکی نیاز است.در لهستان مدرک زبان احتیاج نبست و هر بیزنس پلنی به راحتی قابل اجرا میباشد و با توجه به اینکه حوزه شنگن میباشد سکوی پرتابی برای کشورهای اروپایی دیگر یا حتی کانادا و امریکا میباشد.حداقل بودجه برای استارت از ۱۳-۱۲ هزار یورو به بالا بسته به گستردگی بیزنس میباشد.در ضمن فرزند شما هم به عنوان شریک شرکت میتوانند در کنار شما قرار بگیرند و هم تحصیلی برای دانشگاه های فوق العاده ی لهستان اقدام کنند.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *