تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین به دلیل مقرون به صرفه بودن نسبت به سایر کشور ها متقاضیان بسیار دارد ، متقاضیان تحصیل در رشته های پرهزینه ای مانند رشته پزشکی ، اغلب به دنبال کشور مناسب مانند اوکراین هستند.

به دلیل وجود بسیاری از ماجراهای جذاب در سراسر اوکراین ، دانشجویان ترجیح می دهند که حتی دوره کوتاهی از مطالعات شان را در آنجا بگذرانند ، زیرا این کشور تجربه ای زیبا را به دانشجویان می دهد.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این محتوا به ارائه مطالبی از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین پرداخته اند ، این در واقع یک راهنمای گام به گام برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین است که مطابق جدیدترین اطلاعات ارائه شده در سال 2021 به نگارش درآمده است.

در اینجا به چکیده ای از اطلاعات مورد نیاز در بخش های مختلف پرداخته شده است و شما جهت دریافت اطلاعات جامع و کاملتر باید حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را با جزییات امر آشنا نمایند.

ضمناً ، شما می توانید برای آگاهی از شرایط کلی تحصیل در کشور اوکراین ، مقاله تحصیل در اوکراین در همین سایت را مطالعه کنید.

همچنین دوره های پادفک را می توانید در کشورهای دیگر مانند مجارستان بگذرانید در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان گفته ایم که مزیت گذراندن دوره پادفک در این کشور چیست.

مرور کلی بر تحصیلات پزشکی کشور اوکراین

اوکراین یکی از کشورهای اروپایی است که با استانداردهای آموزش عالی در قاره اروپا مطابقت دارد و مورد تایید بسیاری از کشورهای اروپایی است.

تخصص پزشکی در این کشور این فرصت را به شما می دهد تا از مزایای مطالعاتی و مادی که دانشگاه های اوکراین علاوه بر سطح تحصیلات خوب ارائه می دهند ، بهره مند شوید.

اگر به دنبال تحصیلات و انعطاف پذیری خوب در سطح پذیرش با هزینه تحصیل مناسب هستید ، اوکراین را می توان یکی از مقصدهای مناسب دانست.

مدت زمان تحصیل پزشکی در اوکراین و سیستم تحصیل در آنجا ، سیاست روشنی برای دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در رشته پزشکی هستند ، اتخاذ می کند و همچنین این امکان را برای تحصیل در رشته های مختلف پزشکی در دانشگاه های خود فراهم می کند.

سیستم آموزش عالی پزشکی در اوکراین

مسیرهای تحصیل پزشکی ارائه شده در دانشگاه ها و کالج های پزشکی اوکراین از منطقه آموزش عالی اروپا و سیستم کمیسیون اروپا پیروی می کنند ، این سیستم برای دستیابی به اهداف آموزشی خاص توسط 46 کشور اروپایی دنبال می شود.

یکی از مزایای این سیستم آموزشی امکان ادامه تحصیل و ورود به بازار کار در سایر کشورهای اروپایی متعلق به همان منطقه آموزش عالی اروپا است.

بنابراین ، می توانید سطح تحصیلات مشابه اوکراین را در مقایسه با اکثر کشورهای اروپایی داشته باشید و همچنین از مزایای سیستم آموزشی اروپا بهره مند شوید.

دانشگاه های علوم پزشکی تحت وزارت بهداشت اوکراین بهترین ارزش را در زمینه آموزش پزشکی برای دانشجویان از سراسر جهان ارائه می دهند ، امکانات خوب و سابقه آموزش و مراقبت پزشکی با کیفیت بالا ، فضای مناسبی را برای دانشجویان فراهم می کند تا به عنوان پزشکان برجسته با استانداردهای بین المللی قالب ریزی شوند ، دانشگاه ها توسط تمام مجالس پزشکی در سراسر جهان شناخته شده اند.

شرایط کلی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

دانشگاه ها و کالج های پزشکی اوکراین شرایط مختلفی را برای پذیرش شما در نظر می گیرند (مراجعه به بخش تحصیل پزشکی با مدرک دیپلم) ، از طرف دیگر ، بر خلاف تعدادی از کشورهای دیگر ، به عنوان دانشجوی پزشکی ، نیازی به قبولی در هیچ آزمون ورودی ندارید ، این ممکن است یکی از دلایل درخواست بخشی از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مدارس پزشکی اوکراین باشد.

دانشگاه های پزشکی اوکراین راه را برای دانشجویان بین المللی برای انتخاب به سه زبان انگلیسی فرانسوی و روسی باز می کنند.

دانشجویان هنگام درخواست برای تحصیل در اوکراین ، باید بر اساس رشته و موسسه علمی منتخب خود ، مهارت زبان را به اثبات برسند ، اگر متقاضیان نتوانند نمره زبان را ارائه دهند ، باید در دوره پادفک شرکت کنند و به مدت یکسال تحصیلی این دوره را در اوکراین را پشت سر بگذارند.

لازم به ذکر است چنانچه قصد تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی در اوکراین به زبان انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشید الزامی برای گذراندن دوره پادفک ندارید و می توانید از طریق شرکت در دیگر دوره های زبان ، مهارت های زبان خود را بالا ببرید.

همچنین دوره های پادفک را می توانید در کشورهای دیگر مانند مجارستان بگذرانید در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان گفته ایم که مزیت گذراندن دوره پادفک در این کشور چیست.

 تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

دوره پادفک در اوکراین چیست؟

بخشی از دانشجویان بین المللی پزشکی را در روسیه یا اوکراین تحصیل می کنند ، به منظور داشتن یک تحصیل موفق در این کشورها ، دانشجویان نیاز دارند که دوره پیش شرط یک ساله را با موفقیت تکمیل کنند ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این بخش به توضیحاتی مختصر در این باب پرداخته اند.

آشنایی با دوره های پادفک در اوکراین

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی یا ادامه تحصیل در اوکراین را دارند ، نباید تحصیل در دوره پادفک اوکراین را فراموش کنند ، دوره های پادفک برای دانشجویان بین المللی ای برگزار می شود که قصد ادامه تحصیل در اوکراین را به زبان روسی یا اوکراینی و یا شرکت در رشته های پزشکی را دارند ، برگزار می شود.

این دوره ، نوعی دوره آکادمیک است که به عنوان دوره آمادگی زبان نیز شناخته می شود که دانشجویان باید قبل از ثبت نام در برنامه های اصلی دانشگاه در آن شرکت کنند ، دوره توسط دانشکده های دانشگاه به صورت اختصاصی برگزار می شود ، پس از پایان این دوره ، دانشجویان در مرحله آخر باید آزمون پایانی را با موفقیت پشت سر بگذارند.

تحصیل در دوره های پادفک چه مدت به طول می انجامد؟

تحصیل در دوره های پادفک برای دانشجویان بین المللی فقط ده ماه طول می کشد که به معنای یک سال تحصیلی کامل است و برای دانشجویانی که دیر تر از زمان معین شده در دوره های پادفک شرکت می کنند ، باید دوره های فشرده را برگزینند که حداقل 5 ماه به طول می انجامد.

علاوه بر دانشجویان ، سرمایه گذاران ، بازرگانان و گردشگرها نیز در صورتی که مشتاق به آموختن زبان هستند باید در دوره های پادفک شرکت کنند ، که برای این متقاضیان طول دوره حداکثر 6 ماه است و دوره های فشرده نیز تا 4 ماه نیز به طول می انجامد.

انواع دوره های پادفک

مهم ترین دوره پادفک ، برنامه آماده سازی دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های اوکراین است ، این دوره شامل یک برنامه ی درسی کاربردی برای دانشجویان است که آن ها را در زمینه ی آموزش زبان مورد نیاز دانشگاه ها و موضوعات کاربردی برای ثبت نام و کارهای اداری دانشگاه ، آماده می کند.

یکی دیگر از دوره های پادفک برای صاحبان مشاغل مانند سرمایه گذاران و تاجران است و یا برای اهداف شخصی مانند گردشگری به کار می رود که همانطور که گفته شد بیشتر ، هدف و تمرکز بر روی یادگیری زبان به صورت فشرده یا معمولی است.

هرینه تحصیل در دوره ی پادفک از 1200 دلار شروع می شود و تا 1700 دلار ادامه دارد ، اما باید توجه داشت که این هزینه ها با توجه به دانشگاه های متفاوت اوکراین ، متغیر است.

ثبت نام در دوره پادفک

پذیرش برای دوره پادفک برای دانشجویان بین المللی از ماه اوت شروع می شود و تا آخر ماه نوامبر ادامه دارد و گاهی تا ماه دسامبر نیز تمدید می شود ، قابل توجه است که دانشجویان بین المللی باید برای پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در اوکراین ، باید حداقل یک ماه قبل از تاریخ معین شده اقدام کنند تا بتوانند کار های ویزای خود را به پایان برسانند.

دانشجویان برای ورود به این دوره باید پاسپورت بین المللی با اعتبار حداقل یک سال ( ترجیحا دو سال یا بیشتر ) و مدرک معتبر دوره متوسطه ی دوم را ارائه دهند.

تحصیل پزشکی در اوکراین

اوکراین یکی از مقصدهای مطلوب در دنیا برای آموزش پزشکی است و دانشجویان بیش از 70 کشور هر ساله برای تحصیل پزشکی به اوکراین می آیند.

تحصیل پزشکی در اوکراین

اوکراین به عنوان یک شرکت کننده در روند بولونیا ، به سیستم آموزش مشترک اروپا و همچنین جامعه تحقیق دانشگاهی اروپا پیوسته است و مجموعه جدیدی از شرایط لازم برای تحصیل پزشکی در اوکراین برای مطابقت با استانداردهای اروپا اقتباس شده است.

آموزش پزشکی در اوکراین

آموزش پزشکی در اوکراین بخشی جدایی ناپذیر از سیستم آموزش ملی است و علیرغم فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، یکی از بهترین ها در جهان محسوب می شود و سالانه هزاران دانشجوی خارجی را به خود جذب می کند.

فارغ التحصیلان دانشگاه های پزشکی اوکراین به دلیل دانش بنیادی و مهارت های عملی بسیار عالی ، تقاضای زیادی دارند و دانشجویانی که تحصیلات پزشکی را در اوکراین انجام می دهند واجد شرایط پذیرش در آزمون های بین المللی صدور مجوز مانند USMLE و PLAB هستند.

با توجه به آخرین داده ها و بر اساس تقاضای فعلی برای تحصیلات عالی در اوکراین در میان شهروندان سایر کشورها ، پتانسیل آموزشی اوکراین امکان ورود به گروه ده کشور اول رهبر در زمینه آموزش بین المللی را داده است.

پس از تصویب روند بولونیا ، اوکراین با اصلاح سیستم آموزشی خود ، آن را با استانداردهای اتحادیه اروپا تطبیق داد ، امروزه متخصصان رشته های پزشکی و دارویی در مراکز آموزش عالی دارای درجه اعتباربخشی I-IV آماده هستند که شامل گزینه های زیر هستند:

64 دانشکده پزشکی ، 47 کالج پزشکی و شعبات آنها ، 2 موسسه پرستاری ، 12 دانشگاه پزشکی ، 2 آکادمی پزشکی ، 1 داروسازی ملی دانشگاه و 3 آکادمی آموزش تحصیلات تکمیلی.

ساختار آموزش پزشکی در اوکراین

ساختار آموزش پزشکی در اوکراین براساس سیستم های آموزشی کشورهای پیشرو جهان مطابق با توصیه های اتحادیه اروپا ، یونسکو ، سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی است.

با توجه به اینکه آموزش عالی پزشکی جز لاینفک سیستم آموزشی اوکراین است ، این قانون توسط قانون “در مورد آموزش عالی” ، مقررات “در مورد تخصص (کارآموزی)” و مقررات “در مورد اقامت بالینی” تنظیم می شود.

سیستم آموزشی چهار درجه ای با اعطای بیشتر مقاطع تحصیلی مانند متخصص جوان (2-3 سال) ، لیسانس (3-4 سال) ، متخصص (6 سال) و کارشناسی ارشد (1-2 سال) آموزش با کیفیت بالا را ارائه می دهد.

برای اینکه متقاضی بتواند تحصیلات پزشکی بالاتر را بدست آورد ، باید گواهی تحصیلات متوسطه کامل یا صلاحیت کارشناسی ارشد یا لیسانس را داشته باشد.

ساختار چند درجه ای آموزش عالی پزشکی بدان معنی است که دانشجویان پس از اتمام سطح خاصی از تحصیلات ممکن است تحصیلات خود را بیشتر ادامه دهند.

تخصص پزشکی در اوکراین

تخصص در رشته پزشکی مورد نظر پس از اتمام دانشگاه پزشکی یا دوره مأموریت رزیدنسی ، ممکن است بسته به کشور شما پیچیده باشد ، در برخی از کشورها ، به دلیل محدودیت های مقرر شده توسط مقررات و تعداد صندلی های موجود برای آموزش متخصصان ، دوره انتظار قبل از شروع تخصص پزشکی شما می تواند از 3-5 سال طول بکشد.

شما ممکن است نتوانید به رشته پزشکی مورد نظر خود بپیوندید و مجبور شوید در رشته ای که نمی خواهید تخصص داشته باشید یا اصلاً تخصص نخواهید داشت!

اگر در اوکراین تحصیل می کنید ، می توانید با پیوستن به تخصص پزشکی مورد نظر خود ، اهداف خود را دنبال کرده و رویاهای خود را تحقق بخشید تا به متخصصی که شایسته آن هستید تبدیل شوید.

بنابراین چه تخصص پزشکی در اوکراین برای پزشکانی که می خواهند تحصیلات تکمیلی خود را ادامه دهند وجود دارد؟

شما می توانید در تمام تخصص های پزشکی کلاسیک شناخته شده در اوکراین ، تخصص های خرد و تعداد ویژه های جدید مدرن تخصص داشته باشید.

مشاوره دانشگاه های اوکراین به عنوان شریک وزارت آموزش و علوم اوکراین و تعدادی از دانشگاه های پزشکی برجسته در اوکراین ، پذیرش پزشکان مایل به دوره های تخصصی پزشکی و دوره های کارشناسی ارشد در اوکراین را تسهیل و سازماندهی می کند.

تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

اوکراین با آموزش عملی در دانشگاه های ملی پزشکی در اوکراین بهترین کادر آموزشی را دارد ، دندانپزشکی در تمام دانشگاه های ملی پزشکی در اوکراین تدریس می شود و بسیاری از دانشجویان بین المللی هر ساله از کشورهای مختلف می آیند.

تحصیل دندانپزشکی در اوکراین

اوکراین بهترین فارغ التحصیلان دندانپزشکی را دارد و این فارغ التحصیلان ممکن است پس از فارغ التحصیلی از هر دانشگاه پزشکی ملی در هر نقطه از جهان کار کنند ، تمام دانشگاه های پزشکی ملی که دندانپزشکی تدریس می کنند توسط WHO شناخته شده اند.

شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک دندانپزشک در اوکراین

برنامه دوره دندانپزشکی در اوکراین شامل 5 سال است و شرایط لازم برای متقاضیان ، ارائه گواهینامه آموزشی 10 + 2 است که F.Sc. نامیده می شود.

آموزش دندانپزشکی در اکثر تکنیک های مدرن با آزمایشگاه های مجهز برگزار می شود ، در میان تمام کشورهای اروپایی ، اوکراین برای آموزش با کیفیت در زمینه دندانپزشکی بهترین شناخته شده است.

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه ملی پزشکی اودسا (ONMU) توسط پرسنل علمی و آموزشی واجد شرایط ، که در کار عملی و آموزشی با تجربه هستند ، کار می کند و کاملاً با نیازهای آموزشی و فرآیند آموزشی مطابقت دارد.

این اولین دانشگاه در جنوب اوکراین است که به منظور ارائه درمان های دندانپزشکی و ارتودنسی بسیار واجد شرایط برای کودکان در اصل پزشکی خانوادگی تشکیل شده است.

این دانشکده با بیش از 50 سال فعالیت ، حدود 8000 نفر مدرک پزشکی و دندانپزشکی اعطا کرده است که در بین آنها 30 خارجی از کشورهای جهان وجود دارد ، در حال حاضر بیش از 650 دانشجو در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه اودسا آموزش می بینند.

تخصص دندانپزشکی در اوکراین

کار دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی اوکراین ، آموزش متخصصان بسیار واجد شرایط است که دارای آموزش های کامل ، عمومی پزشکی و حرفه ای هستند ، دانشجویان دانشکده دندانپزشکی پس از فارغ التحصیلی ، دیپلم دولتی آموزش عالی را در رشته “دندانپزشکی” دریافت می کنند.

به عنوان مثال در دانشکده دانشکده دندانپزشکی اودسا ، دندانپزشکان را با شرایط عمومی آماده می کند و دانشجویان مهارت و دانش عملی خود را در پنج دوره تخصصی در پنج بخش تخصصی کسب می کنند ، از سال 2010 ، دانشجویان برای یک سیستم اعتباری مدولار در دانشکده دندانپزشکی تحصیل می کنند.

دانشكده بهداشت و موسسه پزشكي اودسا با دستور وزارت آموزش عالي اتحاد جماهير شوروي به بخش دندانپزشكي تجديد سازمان شد و تا سپتامبر 1960 سه بخش ویژه شروع به کار کردند.

امروزه دانشکده دندانپزشکی در دانشگاه ملی پزشکی اودسا از 9 بخش تشکیل شده است ، شش مورد از آنها گروه های تخصصی هستند ، بخشهای تخصصی عبارتند از:

 • گروه دندانپزشکی پیشگیری
 • گروه دندانپزشکی پروتز
 • گروه دندانپزشکی کودکان
 • گروه دندانپزشکی عملیاتی
 • گروه ارتودنسی
 • گروه دندانپزشکی عمومی

متوسط دستورالعمل برای دانشجویان بین المللی

آموزش دندانپزشکی به دو زبان ارائه می شود ، تمام دانشجویان ملی برنامه مدرک دندانپزشکی خود را با استفاده از دستورالعمل روسی می خوانند.

دانشجویان بین المللی که از کشورهای انگلیسی زبان می آیند ، برنامه دندانپزشکی خود را با دستورالعمل انگلیسی به مدت 5 سال مطالعه می کنند.

دانشجویانی هستند که از منطقه ای می آیند که انگلیسی صحبت نمی شود ، زبانهای آنها به طور معمول فرانسه و عربی است ، این دانشجویان بین المللی سال اول در دانشکده مقدماتی برای 10 ماه برنامه زبان روسی با موضوعات علمی را تحصیل می کنند و پس از اتمام دوره مقدماتی آنها به برنامه دندانپزشکی خود در هر دانشگاه پزشکی ملی می پیوندند.

دانشجویان خارجی هستند که از کشورهای انگلیسی زبان مانند مصر ، هند ، پاکستان ، لیبی ، عراق ، پرتغال ، لیتوانی ، لتونی ، مالدیو ، سریلانکا ، نپال و غیره هستند ، آنها اغلب در زبان انگلیسی مهارت دارند و بنابراین به طور مستقیم در دوره دندانپزشکی با دستورالعمل انگلیسی در اوکراین می پیوندند.

تحصیل MBBS در اوکراین

امروزه ، اوکراین در میان دانشجویان بین المللی که می خواهند تحصیلات پزشکی MBBS خود را در خارج ادامه دهند ، محبوبیت زیادی کسب کرده است ، اوکراین شامل بسیاری از دانشگاه های پزشکی دولتی کلاس جهانی است که MBBS ، MD و سایر مدارک پزشکی را با قیمت بسیار مقرون به صرفه ارائه می دهند.

تحصیل MBBS در اوکراین

مدت زمان کامل برنامه MBBS در اوکراین 5 تا 8 سال است ، دانشجویان برای دریافت پذیرش در یک دانشگاه پزشکی در اوکراین نیازی به گذراندن هرگونه آزمون ورودی ندارند ، بنابراین اوکراین برای تحقق آرزوهای دانشجویان برای تبدیل شدن به پزشکان موفق را بسیار آسان کرده است ، محبوب ترین رشته های علوم پزشکی MBBS در دانشگاه های پزشکی اوکراین شامل پزشکی عمومی ، اطفال ، داروخانه ، دندانپزشکی و جراحی است.

چرا تحصیل در MBBS در اوکراین؟

دولت اوکراین بسیار مشتاق بهبود و توسعه آموزش پزشکی در این کشور است ، دانشگاه های علوم پزشکی برای حفظ سطح استاندارد آموزش مداوم از دولت اوکراین کمک می گیرند ، دانشجویانی که از دانشگاه پزشکی اوکراین فارغ التحصیل می شوند می توانند در هر نقطه از جهان کار کنند ، در اینجا برخی از عواملی وجود دارد که دانشجویان خارجی را برای گرفتن مدرک MBBS از اوکراین جذب می کند ، بیان شده است:

 • یفیت تحصیلات و زیرساخت ها در کالج های پزشکی اوکراین بسیار خوب است.
 • دولت همیشه برای کمک به دانشگاه ها در حل مسائل تحقیقاتی و مالی در آموزش و پرورش پیش قدم است.
 • هزینه MBBS در اوکراین و محل اقامت نسبت به سایر کشور ها بسیار کم است.
 • برای دریافت پذیرش در کالج پزشکی در اوکراین ، هیچ فشار مالی به دانشجو تحمیل نمی شود.
 • بسیاری از فعالیت های فوق برنامه و فعالیت های ورزشی در دانشکده های پزشکی برگزار می شود که دانشجویان را فعال نگه می دارد.
 • دانشجویان تشویق می شوند تا در سمینارها و کنفرانس های بین المللی مختلف شرکت کنند.

معیارهای صلاحیت MBBS اوکراین

گرفتن پذیرش در یک دانشگاه پزشکی در اوکراین بسیار آسان است ، متقاضیان لازم نیست در هر امتحانی مانند تافل یا آیلتس شرکت کنند ، برای پذیرش در MBBS در اوکراین ، دانشجو باید معیارهای زیر را داشته باشد:

 • دانشجو باید سن 17 سالگی را در 31 دسامبر سال پذیرش یا قبل از آن تکمیل کند ، و قبل از سن 25 سالگی باشد.
 • داوطلب باید 50٪ نمره استاندارد را در سال دوازدهم تحصیل خوددر درس ها فیزیک ، شیمی و زیست شناسی در CBSE / ISC یا هر هیئت آزمون معادل دیگر کسب کند.
 • وزارت آموزش و علوم اوکراین کلیه دانشگاه های پزشکی اوکراین را مدیریت می کند ، این دانشگاه های پزشکی اوکراین از نظر کیفیت ، زیرساخت و هزینه بهترین ارزش را برای آموزش پزشکی برای دانشجویان از سراسر جهان ارائه می دهند.

دانشگاه های برتر برای تحصیل MBBS در اوکراین

دانشگاه های برتر پزشکی در اوکراین برای تحصیل MBBS در اوکراین شامل دانشگاه ملی پزشکی بوگومولتس ، و دانشگاه ملی پزشکی وینیتسا می شود.

هزینه ی تحصیل MBBS در اوکراین از 4500 دلار در سال حداکثر تا 7500 دلار در سال متغیر است.

در بسیاری از کشورها هزینه کل دوره MBBS بسیار زیاد است که متأسفانه ، دانشجویان زیادی نیستند که توان مالی داشته باشند ، در مواجهه با چنین سناریویی ، بسیاری از دانشجویان مجبور به جستجوی گزینه هایی برای پیگیری MBBS از کشورهای دیگر می شوند.

اگرچه تعدادی از کشورها در سراسر جهان دوره های MBBS را ارائه می دهند ، اما دوره هایی با ساختار کم هزینه بیشترین معیارها را دارند و در میان چنین کشورهایی ، اوکراین بهترین گزینه است.

تحصیل پزشکی در اوکراین با مدرک دیپلم

اگر به تجربه بی نظیری که اوکراین ارائه می دهد علاقه مند هستید ، در اینجا به برخی از مواردی که باید در مورد تحصیل پزشکی در اوکراین با مدرک دیپلم بدانید ، اشاره شده است.

تحصیل پزشکی در اوکراین با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین با مدرک دیپلم چیست؟

پذیرش معمولاً به نمرات بستگی دارد ، به عنوان مثال ، در مورد دانشگاه ملی پزشکی خارکف ، نمرات خوب زیست شناسی ، فیزیک ، شیمی و انگلیسی ترجیح داده می شود.

در مقایسه با اکثر کشورهای اروپایی ، مدارس پزشکی اوکراین به عنوان ورودی برای پزشکی نیازی به آزمون ورودی کتبی ندارند اما ممکن است آزمایش شفاهی لازم باشد که این مورد در مورد دانشگاه پزشکی دولتی Zaporizhzhia وجود دارد ، همین دانشگاه نیاز به اثبات بیمه فوریت های پزشکی نیز دارد.

مولفه های برنامه درسی پزشکی در اوکراین چیست؟

آموزش پزشکی اوکراین به مدت 6 سال ادامه دارد ، این درجه معادل MBBS (لیسانس پزشکی ، لیسانس جراحی) است ، این سیستم از منطقه آموزش عالی اروپا و سیستم های کمیسیون اروپا پیروی می کند.

با این حال ، توسط تمام کشورهای منطقه اقتصادی اروپا شناخته نشده است و با وجود این ، پزشک اوکراین در هند ، پاکستان ، آفریقای جنوبی ، عربستان سعودی ، انگلستان و ایالات متحده معتبر است.

همه دانشکده های پزشکی از برنامه درسی پیروی می کنند که بر موضوعات حرفه ای گرا ، دروس علوم پایه یا عمومی ، دروس بشردوستانه ، دروس اقتصادی – اجتماعی و دروس انتخابی تمرکز دارد.

تحصیلات سال اول شامل مواردی در زمینه آناتومی ، زیست شناسی ، بافت شناسی ، شیمی و بیوفیزیک است.

سال های دوم و سوم تحصیل پزشکی در اوکراین شامل دروس سایبرنتیک پزشکی ، آناتومی آسیب شناسی ، میکروبیولوژی ، فارماکولوژی ، بهداشت عمومی و جراحی عمومی است که به چند مورد اشاره می شود.

تحصیلات سال چهارم شامل غدد درون ریز ، پزشکی ورزشی ، دانشکده درمانی ، جراحی مغز و اعصاب و غیره است.

موضوعات مربوط به سال پنجم شامل مراقبت های سرپایی ، ژنتیک بالینی ، بیمارستان درمانی ، زنان و کودکان در بیمارستان است که به چند مورد اشاره می شود.

سال آخر عمدتاً از کلاسهای عملی بهداشت ، مراقبتهای سرپایی ، ایمونولوژی ، انکولوژی ، فارماکولوژی ، بیماریهای عفونی ، زنان و زایمان ، پزشکی ، جراحی مجدد و بیماریهای جراحی تشکیل شده است.

محبوب ترین برنامه های مطالعات پزشکی اوکراین

اکثر دانشگاه ها در اوکراین به شما امکان می دهند تا با اراده مدرک دیپلم متوسطه بتوانید در مدت 5-6 سال مدرک پزشکی دریافت کنید ، این گواهی همان مدرک لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی است که در انگلستان MBBS نیز شناخته می شود.

برخی از محبوب ترین برنامه های پزشکی در میان دانشجویان بین المللی در اوکراین عبارتند از:

 • پزشکی(MD یا MBBS ) : طول دوره پزشکی 6 سال است.
 • دندانپزشکی: مدت دوره دندانپزشکی 5 سال است.
 • مدرک اعطا شده لیسانس دندانپزشکی (BDS) است.
 • اطفال: مدت زمان این دوره 6 سال است.
 • دکترای پزشکی (متخصص اطفال) است
 • پرستاری: طول دوره 2 سال است و درجه اعطا شده لیسانس پرستاری است.
 • ارتوپدی دندانپزشکی : طول دوره 2 سال است و مدرک اعطا شده لیسانس ارتوپدی دندانپزشکی است.
 • تحصیلات تکمیلی: مدت زمان تحصیل 2-3 سال است.
  برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی با مدرک دیپلم می توانید کشور آلمان را نیز انتخاب کنید ، دلایل آن را در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی درآلمان گفته ایم.
 • برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی با مدرک دیپلم می توانید کشور آلمان را نیز انتخاب کنید ، دلایل آن را در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان گفته ایم.

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

در واقع ، تحصیل پزشکی در خارج از کشور در اوکراین یکی از ارزان ترین گزینه ها در اروپا و فراتر از آن برای اکثریت متقاضیان بین المللی است ؛ برنامه های پزشکی به انگلیسی ، هزینه های تحصیل از 2600 تا 3700 یورو در سال متغیر است ، با این حال ما می دانیم که دانشجو همیشه در جستجوی یک راه برای رایگان بودن هزینه ها هستید ، پس در اینجا اطلاعات مختصری بیان کرده ایم که به شما کمک می کند تا آگاهی تان را بالا ببرید.

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

روش های بهره مندی از تحصیل رایگان پزشکی در اوکراین

مطابق معمول هر دانشگاه و کشوری ، دانشگاه های اوکراین هم روش هایی برای رایگان کردن هزینه ها پیش روی دانشجویان قرار می دهد ، یک روش استفاده از وام های دانشجویی است ، وام های آموزشی اشکال مختلفی دارند ؛ این می تواند یک وام بدون بهره آموزشی ، بودجه جزئی آموزشی توسط یک نهاد دولتی یا غیر دولتی یا بورس تحصیلی کامل باشد. به هر شکل ممکن باشد ، هدف یکسان است ، یعنی برداشتن کامل یا کاهش بار مالی دانشجو در طول تحصیل.

وام های دانشجویی پزشکی در اوکراین

بعضی از کشورها دارای یک بخش آماده به کار از دولت هستند که به متقاضیان مستحق کمک هزینه تحصیلی می دهد ، در حالی که در کشورهای دیگر ، به ویژه کشورهای در حال توسعه ، این فقط در چارچوب دولت وجود دارد ، اما به سختی اجرا می شود.

همچنین برخی از سازمان های ویژه وجود دارند که کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان کشورهای در حال توسعه و فقیر اعطا می کنند.

اینها معمولاً به صورت خیرات و حسن نیت طراحی می شوند تا برای تأمین بودجه تحصیلی به دانش آموزان مستعد بین خانواده های فقیر که نمی توانستند هزینه تحصیل کودک را تأمین کنند ، تأمین می شوند.

این موارد معمولاً به صورت بورسیه تحصیلی ارائه می شوند که برای جلوگیری از سو استفاده از برنامه ، داوطلب باید برخی از معیارهای تعیین شده را برآورده کند.

برای دانشجویان خارجی که در اوکراین تحصیل می کنند ، هیچ گونه کمک هزینه تحصیلی از دولت اوکراین انتظار نمی رود اما با این حال ، دانشجویان ممکن است بتوانند برای کمک هزینه تحصیلی بین المللی موجود از سازمان های مستقل و بین المللی درخواست دهند ، دانشجویان مستحق و موفق با بودجه جزئی یا کامل تحصیلات خود پاداش می گیرند.

آیا در طول تحصیل پزشکی در اوکراین وام دریافت می کنم؟

در حقیقت اوکراین هیچ گونه وام بانکی یا بورس تحصیلی مستقیم برای دانشجویان خارجی ارائه نمی دهد و دانشجویان باید هنگام اخذ پذیرش یا پس از اتمام یک سال ، برای وام بانکی یا بورسیه تحصیلی در کشور مادری خود اقدام کنند.

از طرفی می توان گفت وام 100٪ برای تحصیل MBBS در اوکراین امکان پذیر است اما این موضوع به درآمد والدین / سرپرستان ، وثیقه ای که می توانید ارائه بدهید و غیره بستگی دارد ، همچنین مدارکی که از طرف دانشگاه نیاز دارید می تواند برای شما تنظیم شود.

وامی که بانک به شما می دهد فقط هزینه تحصیل را پوشش می دهد زیرا دانشگاه های اوکراین فقط شهریه را در نامه پذیرش ذکر می کنند ، بسیاری از بانک ها – ملی و خصوصی و همچنین شرکت های دارایی برای تحصیلات عالی در اوکراین وام می دهند.

توجه داشته باشید که بسیاری از این وام ها برای دانشجویان هندی در دسترس است و از سوی کشور هند هم پشتیبانی می شود اما برای دانشجویان ایرانی چنین امکاناتی در دسترس نمی باشد.

بنابراین پیشنهاد ما برای متقاضیان ایرانی ، تلاش برای استفاده از انواع بورسیه ها است که می تواند مزایای بسیاری داشته باشد و یا اینکه در جستجوی گزینه هایی از بورسیه های فعال جمهوری اسلامی در اوکراین باشید.

بهترین دانشگاه های پزشکی اوکراین

دانشجویانی که می خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند باید بهترین دانشگاه را از گذشته انتخاب کنند ، دانشگاه های پزشکی اوکراین نسبت به سایر دانشگاه های اروپا ارزان تر هستند ، تمام دانشکده های پزشکی در اوکراین دارای تکنولوژی بسیار معتبری هستند.

بهترین دانشگاه های پزشکی اوکراین

اوکراین تقریباً همه تخصص ها را در زمینه پزشکی ارائه می دهد ، دانشگاه های اوکراین روز به روز بسیار مشهور می شوند ، وقتی اینجا تحصیل می کنید ، با محیط بین المللی ملاقات می کنید.

دانشکده های پزشکی اوکراین واجد شرایط حضور در بسیاری از آزمایشات غربالگری بین المللی مانند USMLE ، PLAB هستند.

پس از گرفتن مدرک MBBS از دانشگاه های اوکراین ، دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل در سایر کشورهای اروپایی مانند اسپانیا ، ایتالیا ، آلمان ، انگلستان ، ایالات متحده ، کانادا به عنوان دانشگاه های اوکراین تحت توافق بولونیا ، انتقال اعتبار اروپا مراجعه کنند.

در اینجا بهترین دانشگاه های علوم پزشکی اوکراین ارائه شده است و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و در مورد فرصت های احتمالی مشورت کنید.

دانشگاه پزشکی ملی بوگومولتس

دانشگاه Bogomolets-National-Medical این یکی از موسسات برتر پزشکی است و به خاطر برتری آن شهرت دارد ، این دانشگاه در سال 1841 تاسیس شد ، نام این دانشگاه از نام فیزیولوژیست معروف گرفته شده است ، برای تحصیل در این دانشگاه دانشجویان باید سالیانه 4500 دلار آمریکا هزینه کنند.

این دانشگاه فارغ التحصیلان عالی و اعضای هیئت علمی خبره دارد و از این رو در اوکراین و همچنین اروپا مشهور است.

دانشجویان می توانند محیط چند فرهنگی را در دانشگاه تجربه کنند ، همچنین ، آنها می توانند سنت ها و فرهنگ های مختلف را تجربه کنند ، زیرا این دانشگاه دانشجویانی از فرهنگ های مختلف دارد.

این دانشگاه مدارکی مانند MBBS ،BDS ،MS ،MD ، MDS و پرستاری را ارائه می دهد.

3 دانشکده در دانشگاه وجود دارد که دانشکده پزشکی ، دانشکده دندانپزشکی و دانشکده داروسازی هستند.

دانشگاه دولتی پزشکی بوکووینین

این دانشگاه در سال 1944 تاسیس شد و دارای 7 دانشکده است که چهار دانشکده پزشکی ، دندانپزشکی ، دارویی و دانشکده آموزش تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه وجود دارد ، این دانشگاه از 47 گروه تشکیل شده است.

این قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه چرنیتس است ، این دانشگاه از دانشگاه های مدرن است و به صورت WHO و MCI شناخته شده است ، روند بولونیا معتقد به ارائه آموزش با کیفیت است و BSMU با آن همراه است.

حدود 25000 متخصص در دانشکده های مختلف مانند پزشکی عمومی ، اطفال ، داروسازی ، دندانپزشکی ، روانشناسی پزشکی و غیره توسط دانشگاه دولتی پزشکی بوکووینین آموزش دیده اند ، دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه باید 4100 دلار در سال هزینه کنند.

دانشگاه پزشکی دولتی Danylo Halytsky Lviv

این دانشگاه در 16 نوامبر 1784 تاسیس شده است ، این دانشگاه یکی از بزرگترین و قدیمی ترین موسسات آموزشی در اوکراین است.

22 دانشکده علمی به طور فعال در دانشگاه مانند داروسازی ، زنان و زایمان ، چشم پزشکی ، انکولوژی ، شیمی ، داروسازی ، جراحی و غیره فعالیت می کنند ، این دانشگاه 78 بخش دارد.

پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه برای تحصیلات کارشناسی در دانشکده داروسازی ، دانشکده دندانپزشکی و دانشکده پزشکی انجام می شود.

در این دانشگاه ، در مجموع 134 دکترای علوم ، 113 استاد ، 369 استاد دانشیار ، 50 استاد ارشد ، 17 محقق و غیره وجود دارد ، هزینه ی تحصیل در دانشگاه Danylo Halytsky Lviv دلار آمریکا در سال است.

آکادمی پزشکی دولتی Dnipropetrovsk

این موسسه ی پزشکی در 15 سپتامبر 1916 تاسیس شد ، در سال 1920 ، این موسسه وضعیت آکادمی دولتی را بدست آورد ، این دانشگاه بالاترین سطح را در اوکراین دارد و یکی از قدیمی ترین موسسات در اوکراین است و دارای دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی است و هزینه ی تحصیل در این دانشگاه 4212 دلار آمریکا در سال است.

دانشگاه ملی پزشکی ایوانو فرانکیفسک

ایوانو یک مرکز فرهنگی و علمی مهم است و یکی از شهر های زیبای اوکراین است ، دانشگاه ملی پزشکی ایوانو فرانکیفسک در سال 1945 تاسیس شده است.

آموزش با کیفیت بالا و قیمت های مقرون به صرفه توسط دانشگاه پزشکی ملی ایوانو فرانکیفسک ارائه می شود ، این دانشگاه دارای 13 دانشکده و یک بخش مقدماتی است ، هزینه ی تحصیل در دانشگاه ملی پزشکی ایوانو فرانکیفسک 4000 دلار آمریکا در سال است.

دانشگاه آموزش در سطوح کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، متخصصان ، متخصصان کارشناسی ارشد را ارائه می دهد ، از 68 سال گذشته ، این یکی از دانشگاههای برجسته و با تجربه اوکراین است ، این دانشگاه از زمان تاسیس تاکنون بیش از 17000 دانشجو آموزش داده است.

دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در اوکراین

دانشگاههای پزشکی اوکراین در “فهرست مدارس پزشکی جهانی” از سازمان بهداشت جهانی (WHO) پیشرو هستند و همچنین ، نهادهای بین المللی پزشکی مختلف آنها را تأیید می کنند اما نکته قابل ذکر مورد تایید بودن این دانشگاه ها در کشور مبدا است ؛ به این معنا که برای بازگشت به کشور خود باید بتوانید از مدرک اخذ شده در اوکراین استفاده کنید.

دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در اوکراین

وزارت بهداشت ایران سالانه لیستی از دانشگاه های مورد تایید خود تهیه و پخش می کند ، این لیست باعث می شود دانشجو از دانشگاه های اوکراین مدرک پزشکی بگیرد ، به کشور خود برگردد و در زمینه تخصص خود تمرین و کار کند.

با اینکه سال های قبل اسامی بعضی از دانشگاه های علوم پزشکی اوکراین در لیست وزارت بهداشت ایران دیده می شد است اما در سال تحصیلی 2022-2021 نام هیچکدام از اسامی دانشگاه های پزشکی اوکراین در این لیست وجود نداشت ، به عبارتی وزارت بهدشت ایران مدرک اخذ شده از هیچ دانشگاه پزشکی اوکراینی را مورد تایید ندانسته است.

ممکن است در لیست اعلامی از سال تحصیلی جدید شرایط دانشگاه ها مورد بازبینی قرار گیرد و نام دانشگاه های پزشکی اوکراین مجددا وارد لیست جدید شود ، برای اطلاع به روز و دقیق از این شرایط بهتر است مرتبا با مشاوران موسسه رجبی در تماس باشید.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اوکراین

در اوکراین هیچ آزمون ورودی مانند MCAT و SAT وجود ندارد اما از سال 2018 به بعد NEET برای MBBS در خارج از کشور اجباری شده است.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اوکراین

KROK آزمون دیگری است که در حین تحصیل از دانشجویان گرفته می شود ، این آزمون بعد از سال 3 و 6 اجباری است ، این یک امتحان آسان است اما هنوز بسیاری از دانشجویان شکست می خورند و مجبورند یک ترم را تکرار کنند یا اگر آنها به ارمنستان نقل مکان کنند ، اجازه می دهد دانشجویان از سال 4 ادامه دهند.

KROK پس از اتمام سال سوم نه تنها توسط دانشجویان اوکراینی بلکه توسط دانشجویان بین المللی نیز داده می شود ، در سال 2018 ، 3050 دانشجو نسخه انگلیسی آزمون را داده اند که 48.2٪ از آنها قبول شده اند.

آزمون KROK یا آزمون IFOM در اوکراین چیست؟

دانشجویانی که MBBS را در اوکراین می خوانند باید در امتحانات KROK شرکت کنند.

KROK در پایان سال سوم انجام می شود و شامل برنامه درسی است که در سال های 1 ، 2 و 3 آموزش داده می شود.

همه ما می دانیم که دانش بالینی مهمترین پارامتر برای ارزیابی هر دانشجویی است که پزشکی یا MBBS خود را دنبال می کند ، دانشگاه پزشکی اوکراین با انجام آزمون KROK یا IFOM همین را تضمین می کند.

این آزمون بر اساس الگوی USMLE طراحی شده است اما سطح دشواری سوالات کمتر از USMLE واقعی است و کسانی که آرزو دارند PG خود را از ایالات متحده ، MBBS از اوکراین انجام دهند ، یک انتخاب واضح است.

طی یک سال گذشته ، وزارت بهداشت در تلاش بود تا آزمون اجباری IFOM را در تمام کالج های پزشکی اوکراین ، برای بیش از 90،000 دانشجوی پزشکی اوکراین و 19 کالج اجرا کند.

مفاد آزمون KROK یا IFOM چیست؟

موضوعات اصلی این آزمون عبارتند از:

 • آناتومی انسان (25 سوال)
 • زیست شناسی (17 سوال)
 • داروسازی (22 سوال)
 • بافت شناسی ، سیتولوژی و جنین شناسی (11 سوال)
 • میکروب شناسی (13 سوال)
 • فیزیولوژی (27 سوال)
 • مسیر. فیزیولوژی (25 سوال)
 • مسیر. ریخت شناسی (31 سوال)
 • شیمی بیولوژی (29 سوال)

این یک آزمون MCQ است و 200 سوال در آزمون وجود دارد که باید در 200 دقیقه (3 ساعت 20 دقیقه) تکمیل شود و برای هر پاسخ صحیح 1 علامت وجود دارد.

برای واجد شرایط بودن KROK-1 ، باید حداقل 605 درصد نمره کسب کنید یعنی حداقل 121 نمره کسب کنید ، اگر در امتحان KROK موفق نشوید ، یک بار دیگر به شما فرصت داده می شود.

بیشتر مشاوران به دلیل منافع مالی دانشجویان را در مورد آزمون KROK یا IFOM در اوکراین گمراه می کنند ، مانند هر کشور دیگر اوکراین نیز می خواهد با بالاترین کیفیت پزشکان از دانشگاه های خود تولید کند ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی اطلاعات دقیق و کامل را در اختیار شما قرار خواهند داد.

بورسیه های پزشکی در اوکراین

دانشگاه های اوکراین با آغوش باز پذیرای دانشجویان بین المللی هستند ، این موسسات آموزشی اوکراین دارای تأییدیه ویژه دولت هستند که به آنها اجازه می دهد دانشجویان بین المللی را بورسیه می کنند.

بورسیه های پزشکی در اوکراین

دانشگاه ها در اوکراین انواع امکانات مدرن مانند آزمایشگاه ها ، کتابخانه ها ، سالن های ورزشی کاملاً مجهز ، سالن های سخنرانی پیشرفته ، باشگاه های ورزشی و غیره را به دانشحویان تحت پوشش بورسیه اعطا می کنند.

اگر می خواهید در اروپا پزشکی بخوانید ، اوکراین مکانی مناسب برای تحصیل است ، زیرا تحصیل پزشکی در اوکراین در مقایسه با سایر مناطق اروپا بسیار ارزان تر است ، علاوه بر این ، بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی در اوکراین در رشته پزشکی تحصیل می کنند ، مدرک اوکراین در سراسر جهان پذیرفته شده است و دانشجویان خارجی فرصتی برای کار و اقامت دائم در اروپا پس از تحصیل دارند.

لیست بورسیه های تحصیلی در اوکراین

تعدادی از برنامه های بورس تحصیلی در دانشگاه های اوکراین برای کمک به دانشجویان در گذراندن مدارک خود با حداقل هزینه به صفر در حال اجرا است ، اگرچه تعداد کشورهایی که دانشجویان آنها می توانند برای این بورسیه های تحصیلی اوکراین اقدام کنند ، محدود است ، اما بودجه بورس تحصیلی اعطایی به دانشجویان تقریباً بیشتر است.

بیشتر این بورسیه ها توسط دولت اوکراین و شورای بین المللی آموزش اوکراین حمایت مالی می شوند ، همچنین ، توجه داشته باشید که بیشتر بورس های تحصیلی به منظور ارتقا تحصیلات زبان اوکراینی و روسی است.

همچنین برای دریافت بورسیه تحصیلی در رشته های علوم پزشکی مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را نیز مطالعه کنید.

بورس تحصیلی BOREN

بورس تحصیلی بورن به آن دسته از دانشجویانی تعلق می گیرد که می خواهند در کشوری تحصیل کنند که برای امنیت ملی مهم تلقی می شود اما به عنوان یک مقصد تحصیلی در بین دانشجویان خارجی محبوب نیست ، اوکراین یکی از آن کشورهاست و برنامه های زبان های روسی و اوکراینی نیز در لیست ترجیحی برنامه ها هستند.

این بورسیه ها سخاوتمندانه هستند و از این رو بسیار رقابتی هستند ، ارزش بورس تحصیلی تا 20000 دلار و بورسیه تحصیلی می تواند تا 30000 دلار باشد ، دریافت کنندگان بورس پس از اتمام دوره های تحصیلی خود باید در ازای کمک مالی به دولت اوکراین خدمت کنند ، این بورس تحصیلی توسط برنامه آموزش امنیت ملی (NSEP) حمایت مالی می شود.

بورسیه های مسابقه جهانی دانشجویی

بورسیه های جهانی مسابقه دانشجویی سالانه به دانشجویانی اعطا می شود که نتایج برجسته ای در تحصیل خود نشان دهند ، بورس تحصیلی KAS به دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پزشکی اعطا می شود که در یک برنامه تحصیلات تکمیلی شرکت می کنند و در برنامه KAS حضور دارند ، و متقاضیان باید دانشجویانی باشند که به صورت تمام وقت برای تحصیل در دانشگاه ثبت نام کرده اند.

این بورس تحصیلی از 500 تا 1500 دلار هزینه ی شهریه ی دانشجویان را متقبل می شود و تا 1 دسامبر 2021 مهلت درخواست دارد.

آزمون بین المللی بورس تحصیلی BEROWS (BISPT)

آزمون برنامه بورس بین المللی Berows (BISPT) یک برنامه بورس تحصیلی برای کمک مالی به دانشجویان شایسته ی رشته های پزشکی و سایر رشته ها از سراسر جهان است.

هدف برنامه بورس تحصیلی BISPT ایجاد انگیزه در دانشجویان با ارائه بورس تحصیلی و استقلال دانشجویان است ، هدف این برنامه حل مشکلات مالی دانشجو است تا دانشجویان بتوانند بدون اخذ وام برای تحصیلات در زندگی پیشرفت کنند.

این بورسیه حداکثر تا 16000 دلار هزینه را متقبل می شود و تا 31 مارچ 2021 برای درخواست وقت دارد.

بورس تحصیلی بین المللی KSS برای دانشجویان

بورسیه های KSS سالانه به دانشجویانی تعلق می گیرد که نتایج برجسته ای در تحصیل خود نشان دهند ، بورس تحصیلی KSS به دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پزشکی اعطا می شود که در یک برنامه تحصیلات تکمیلی شرکت می کنند و برای برنامه KSS درخواست می دهند.

این بورس تحصیلی تا 1500 دلار هزینه را متقبل می شود و تا 31 اکتبر 2021 مهلت ثبت نام دارد.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در اوکراین

برای حضور در دوره های پزشکی و دندانپزشکی اوکراین ، باید بیش از 17 سال سن داشته باشید و در 31 دسامبر سال پذیرش در دوره پزشکی زیر 25 سال باشید ، روند پذیرش بسیار ساده است ؛ برای پذیرش در دوره های مربوط به پزشکی ، دانش آموزان باید موضوع زیر را با سایر دروس در مدرسه خوانده باشند:

 • زیست شناسی
 • علم شیمی
 • فیزیک

آنچه آنها نیاز دارند فقط گواهی فارغ التحصیلی از دبیرستان است و برای اخذ پذیرش به هیچ نمره یا درجه خاصی در رشته های فوق نیاز ندارند ، آنها برای پذیرش در دانشگاه های دولتی روسیه یا اوکراین دانش آموز را با نمرات قبولی می پذیرند.

دوره زبان در اوکراین 2020-2021

در زمان پذیرش اغلب دانشگاه ها نمره زبان قطعی از دانشجو نمی خواهند اما اگر فردی این نمره را ارائه کند قطعا در پذیرش او تاثیر گذار خواهد بود ، در هر کشوری دوره های آموزش زبان برگزار می شود و حتی اگر مجبور شوید آن کشور را ترک کنید پس از مدتی ، آشنایی با زبان آنها هرگز از بین نخواهد رفت ، بنابراین زبان نقش اصلی را در زندگی روزمره هر کشوری دارد.

در هر کشوری زبانهای مختلفی صحبت می شود و حتی گاهی به سطح استانها بستگی دارد ، اگر دانش زبان ملی آنها را بدست آورید ، اقامت شما را راحت می کند.

دوره های زبان روسی و انگلیسی در اوکراین برای دانشجویان بین المللی در دسترس است و با توجه به برنامه انتخابی خود می توانند در این دوره ها شرکت کنند.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی اوکراین

اگرچه مدارس پزشکی الزامات مختلفی دارند اما به طور کلی ، یک دانشجوی معمولی برای تحصیل پزشکی در اوکراین باید موارد زیر را داشته باشد:

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی اوکراین
 • سن کمتر از 25 سال
 • سوابق دبیرستان (یا معادل آن)
 • نمرات خوب در دروس مرتبط (به عنوان مثال زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک) و انگلیسی
 • شناسنامه
 • گذرنامه
 • عکس های رنگی
 • منابع دانشگاهی
 • دعوت نامه و یا نامه پشتیبانی ویزا

الزامات برنامه های تحصیلات تکمیلی پزشکی در اوکراین

 • برای دوره های PG / دستیاری بالینی : مدرک MBBS / MD / BDS همراه با رونوشت.
 • برای دکترا پزشکی : مدرک MBBS / MD / BDS همراه با رونوشت ؛
 • گواهی پایان دوره کارآموزی
 • گواهی پایان دوره دستیاری یا تحصیلات تکمیلی پزشکی.
 • درخواست و دریافت ویزای نوع D دانشجویان ؛ متقاضی باید قادر به انجام تعهدات مالی برای تحصیلات (شهریه ، اسکان و غیره) باشد.

و برای کارشناسی ارشد بهداشت عمومی ، MBA ، M.Phil و سایر برنامه های کارشناسی ارشد غیر پزشکی به گواهی دبیرستان عالی و مدرک کارشناسی با ریز نمرات نیاز دارید.

مراحل لازم برای اعمال درخواست تحصیل پزشکی در اوکراین

اگرچه مراحل ممکن است بنا به انتخاب شما مختص دانشکده های مختلف پزشکی باشد ، با این حال ، اقدامات کلی به شرح زیر است:

 • شرایط ورود عمومی را که در بالا ذکر شد ، برآورده کنید.
 • قبل از شروع درخواست ، هزینه های تحصیل و هزینه زندگی را تخمین بزنید.
 • اگر می توانید ، برای بورس تحصیلی در مدرسه ای که در دسترس دانشجویان بین المللی است ، اقدام کنید (معمولاً برخی از بورس های تحصیلی ممکن است پس از پیشنهاد پذیرش اعطا شوند).
 • برای ویزای دانشجویی اوکراین اقدام کنید.
 • تمام مدارک تحصیلی و سفر خود را تهیه و آماده کنید.
 • دانشکده پزشکی مورد نظر خود را انتخاب کنید و درخواست خود را برای آنها ارسال کنید (می توانید در مورد ترتیب تحصیل خود با دانشکده صحبت کنید).

اکنون با ما تماس بگیرید و درخواست مشاوره و راهنمایی خود را بیان کنید ، ما هر نوع کمکی به شما کمک می کنیم تا در مسیر درست هدف تان برای تحصیل پزشکی در اوکراین قرار بگیرید.

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

دانشجویان قبل از درخواست برای تحصیل در هر کشوری ، اول باید هزینه های مورد نیاز را در نظر بگیرند و سپس برای آینده ی خود برنامه ریزی کنند ، در ادامه اطلاعات کلی و مفیدی درباره ی هزینه ی تحصیل در دانشگاه های مختلف اوکراین ، در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

دانشگاه ملی کارازین خارکف

هزینه ی تحصیل رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه ملی کارازین خارکف برای سال اول 8000 دلار هزینه دارد و برای سال های بعدی یعنی از سال دو تا سال ششم 4500 دلار برای هر سال هزینه دارد.

دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کیفی

هزینه تحصیل برای دوره پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه که 6 سال به طول می انجامد ، 3700 دلار برای هر سال ( فقط برای هزینه ی دانشگاه ) است.

هزینه های کامل سال اول ، به دلیل هزینه پذیرش ، هزینه ثبت نام ، هزینه اداری ، صدور گواهینامه از وزارت آموزش و پرورش اوکراین ، هزینه های پذیرش فرودگاه و هزینه پیمانکار به طور کلی 6950 دلار می شود ، اما از سال دوم به بعد 4700 دلار (با احتساب محل اقامت) برای دانشجویان هزینه دارد و برای هزینه ی خوابگاه دانشجویان باید 1000 دلار در سال هزینه کنند.

دانشگاه بین المللی پزشکی کارکف

برای تحصیل پزشکی در دانشگاه بین المللی کارکف دانشجویان باید برای 6 سال ، 4800 دلار در هر سال پرداخت کنند و برای تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه که 5 ساله است ، دانشجویان علاقه مند باید 5400 دلار در هر سال هزینه کنند.

دانشگاه ملی پزشکی خارکف

مدت زمان تحصیل پزشکی در این دانشگاه 6 سال و دندانپزشکی 5 سال است و شهریه ی خالص دانشگاه 3500 در سال است ، برای سال اول دانشجویان به دلیل انجام کارهای اداری و ثبت نام (بیمه پزشکی ، بیمه مهاجرت ، ثبت نام در دفتر خانه ، کارت اقامت ، پذیرش ، پذیرش ، هزینه پیمانکار و غیره) باید 6400 دلار پرداخت کنند و برای سال دوم به بعد با احتساب تمام هزینه ها ، شهریه 6000 دلار در سال است و هزینه ی خوابگاه برای دانشجویان 800 دلار است.

آکادمی ملی پزشکی دنیپرو و دانشگاه بین المللی اودسا

تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه برای سال اول 7000 دلار هزینه دارد و برای سال دوم به بعد 3800 دلار دانشجویان باید پرداخت کنند.

هزینه ی مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه بوگومولتس در رشته های پزشکی 4500 دلار است.

تحصیل رشته های پزشکی در دانشگاه اودسا برای دانشجویان 3900 دلار در سال هزینه دارد.

مزایا و معایب تحصیل رشته های پزشکی در اوکراین

دانشگاه های اوکراین به چند دلیل ، از جمله:

مزایا و معایب تحصیل رشته های پزشکی در اوکراین
 • روند ساده درخواست و پذیرش
 • توانایی تحصیل به زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • شهریه کم و هزینه زندگی
 • غنی سازی و گسترش محیط چند فرهنگی
 • زندگی دانشجویی و احساس زندگی
 • کیفیت خوب آموزش
 • برنامه های پزشکی و مدت زمان

ترجیح داده می شوند و هزاران دانشجوی بین المللی جذب آنها می شوند.

بررسی دقیق تر مزیت های تحصیل پزشکی در اوکراین

 • 99٪ از دانشگاه ها در اوکراین دولتی هستند و توسط دولت کنترل می شوند ، بنابراین هرگز احتمال افزایش شهریه در طول تحصیل وجود ندارد.
 • دانشگاه های پزشکی اوکراین بسیار قدیمی و باتجربه هستند ( برای مثال دانشگاه دانیلو هالیتسکی قدیمی ترین دانشگاه پزشکی در اروپای شرقی است که تقریباً 250 سال قدمت دارد ).
 • هزینه کل کالج برای پذیرش در رشته های پزشکی در اوکراین برای دانشجویان کم و مقرون به صرفه است.
 • استاندارد آموزش رشته های پزشکی در اوکراین بسیار با کیفیت است و استادان در اینجا دارای شایستگی و سطح علم بالا هستند.
 • برای پذیرش در دانشگاه ها یا کالج ها برای رشته های پزشکی در اوکراین ، هیچ آزمون ورودی مانند آیلتس / تافل مورد نیاز نیست ، و مراحل پذیرش بسیار ساده است.
 • اوکراین بخشی از روند بولونیا است که کیفیت بالا را تضمین می کند.
 • رتبه بندی جهانی دانشگاه ها برای رشته های پزشکی در اوکراین تقریباً بالا است.
 • دانشگاه های اوکراین توسط ارگان ها و سازمان های بین المللی مانند سازمان بهداشت جهانی به رسمیت شناخته می شوند.
 • دانشجویانی که مدارک پزشکی خود را در اوکراین به پایان رسانده اند واجد شرایط درخواست امتحانات مجوز بین المللی ( مانند آزمون USMLE آمریکا و PLAB انگستان ) هستند.
 • هزینه های سالانه بسیار کم است و هزینه تحصیل رشته های پزشکی در اوکراین 70 درصد کمتر از کالج های پزشکی خصوصی در سایر کشور ها است ، و هم چنین هزینه زندگی در اوکراین نیز پایین است.

معایب تحصیل پزشکی در اوکراین

گرچه مزایای بسیاری وجود دارد که اوکراین را به انتخاب مطلوب بسیاری از دانشجویان برای تحصیل پزشکی تبدیل می کند ، اما قطعاً بی نقص نیست ، بیشتر معایب تحصیل پزشکی در اوکراین هنگامی ایجاد می شود که دانشجو نتواند خود را با مکان جدید تنظیم کند.

بعضی از دانشجویان به سختی می توانند با آب و هوای سرد اوکراین سازگار شوند ، حدود 3 تا 4 ماه دما به زیر 0 درجه خواهد رسید ، با این حال ، حتی اگر درجه حرارت زیر 0 درجه باشد ، دانشجویان در داخل ساختمان ، ماشین ، اتوبوس مشکلی نخواهند داشت ، این به این دلیل است که تمام ساختمان ها به طور مرکزی گرم می شوند.

رفتن به هر کشور خارجی به این معنی است که شما باید خود را با توجه به کشور جدید تنظیم کنید ، دانشجویان به عنوان بخشی از برنامه درسی به زبان محلی (اوکراینی یا روسی) آموزش داده می شوند ، با این حال ، اگر دانشجویان به زبان محلی علاقه نشان ندهد ، در این صورت اعتماد به نفس و قدرت تعامل خود را از دست می دهند.

مقایسه مدت زمان تحصیل و برنامه درسی اروپا

مدت زمان دوره تحصیل رشته های پزشکی در اوکراین 5 تا 8 سال است ، که بیشتر از مدت زمان تحصیل در برخی دیگر از کشورها مانند قزاقستان ، بنگلادش و قرقیزستان است.

برنامه درسی که توسط همه کشورهای اروپایی تدریس می شود بسیار عالی است و بر رشد و تکامل دانشجو متمرکز است و دانشجویان را تحت فشار قرار نمی دهد ، با این حال ، این مشکل برای برخی از دانشجویان وجود دارد که آنها انگیزه کافی برای تحصیل را ندارند ، عدم برخورد خوب می تواند منجر به عدم موفقیت دانشجویان شود.

تحصیل رشته های پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین

تقاضا برای آموزش پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین هر سال بیشتر و بیشتر می شود ، 3 دلیل اصلی تحصیل پزشکی در اوکراین به زبان انگلیسی عبارتند از:

تحصیل رشته های پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین

بزرگترین دلیل مدرک تحصیلی شما از دانشگاه اوکراین است ، فارغ التحصیلی از اوکراین شما را قادر می سازد برای حرفه پزشکی در هر کجای دنیا اقدام کنید.

دلیل شماره دو این واقعیت است که بخش بهتری از دانشگاه های علوم پزشکی در اوکراین نیازی به قبولی در یک آزمون ورودی برای پذیرش ندارند.

هزینه تحصیل می تواند به 3000 دلار در سال برسد و هزینه های زندگی حدود 300 دلار در ماه است.

شرط زبان برای تحصیل به زبان انگلیسی در اوکراین

متقاضیان تحصیل پزشکی در اوکراین ، الزامی برای ارائه نمره زبان بین المللی ندارند و اگر دانشگاهی مایل باشد می تواند شرط زبان را در الزامات ورود خود قرار بدهد ، این در حالی است که اغلب دانشگاه های علوم پزشکی اوکراین با یک آزمون مصاحبه ای و یا حتی آنلاین (اسکایپ) میزان توانایی متقاضی را مورد ارزیابی قرار می دهند.

دانشگاه هایی که رشته های علوم پزشکی را ارائه می دهند شامل : دانشگاه ملی پزشکی خارکوف ، دانشگاه ملی پزشکی اودسا ، دانشگاه ملی پزشکی Lviv ، آکادمی دندانپزشکی اوکراین ، آکادامی پزشکی دولتی دنیپرو و دانشگاه ملی دریای سیاه اوکراین است.

یکی از محبوب ترین گزینه ها برای دانشجویان اروپایی ، موسسه پزشکی دنیپرو است که در شهر دنیپروپتروفسک واقع شده است.

تحصیل رشته های پزشکی به زبان روسی در اوکراین

برای خارجی هایی که مایل به تحصیل پزشکی در اوکراین هستند 3 گزینه زبان وجود دارد ، اینها اوکراینی ، روسی و انگلیسی هستند.

تحصیل رشته های پزشکی به زبان روسی در اوکراین

در حالی که بسیاری از مدارس برنامه های درسی پزشکی انگلیسی ارائه می دهند ، کسانی که ثبت نام می کنند هنوز نیاز به یادگیری زبان اوکراینی دارند ، چنین دوره های زبان را می توان در طول یک سال برنامه آمادگی انجام داد.

یادگیری زبان اوکراینی به ویژه در سالهای آخر تحصیل هنگامی که دانشجویان در بیمارستان ها می چرخند بسیار مفید است ، این بدان دلیل است که بسیاری از بیماران و کارکنان بیمارستان نمی دانند چگونه انگلیسی صحبت کنند.

سطوح آموزش پزشکی اوکراین

طبق قانون اوکراین ، سیستم آموزشی شامل سطوح زیر است:

 • مرحله صلاحیت (تأیید اسناد صلاحیت) دوره تحصیلات صلاحیت های خارجی مربوطه
 • تحصیلات تکمیلی برنامه دکتری ؛ حداقل 3 سال دکترای علوم پزشکی (DMedSc)
 • برنامه تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی علوم پزشکی ؛ حداقل 3 سال دکترای تخصصی (PhD) (به معنای واقعی کلمه کاندیدای فیلسوف علوم پزشکی)
 • برنامه کارشناسی ارشد علوم پزشکی (60-120 ECTS)
 • متخصص اقامت بالینی با تخصص ثانویه (گواهی پایان دوره دستیاری بالینی) 2-4 سال (120-240 ECTS)
 • کارآموزی در تخصص (60-180 ECTS) 1-3 سال (به عنوان مثال متخصص قلب)
 • آموزش عالی برنامه دیپلم متخصص ؛ 6 سال با360 ECTS برای مواردی مانند “مراقبت پزشکی” ، “اطفال” ، “تجارت پزشکی و پیشگیری” ، “روانشناسی پزشکی” و 5 سال با300 ECTS برای مواردی مانند “دندانپزشکی” و “داروسازی” ، لیسانس پزشکی (MD) یا ، لیسانس جراحی ( MBBS) ، دندانپزشکی یا (DMD) لیسانس جراحی دندانپزشکی، (BDS) دکتر داروسازی یا لیسانس علوم داروسازی (BSPh)
 • آموزش عالی مقدماتی لیسانس ؛ 3-4 سال (180-240 ECTS) و لیسانس علوم پزشکی (به عنوان مثال لیسانس پرستاری) 2-3 سال

سال تحصیلی در دانشگاه های اوکراین

در دانشگاه های اوکراین و روسیه سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود ، ترم اول از اول تا اواسط سپتامبر شروع می شود و تا هفته آخر ژانویه ادامه دارد ، ترم دوم در هفته اول فوریه شروع می شود تا اواسط ماه جولای ادامه دارد.

تحصیلات در دانشگاه از اول سپتامبر در بخش پیش پزشکی در اول اکتبر هر سال آغاز می شود ، در هفته 5 روز کاری وجود دارد ، شنبه و یکشنبه آخر هفته است.

این مطالعات از ساعت 8.00 تا 16.00 برنامه ریزی شده است ، هفته کاری دانشجو شامل 54 ساعت است ، در این دوره زمانی 36 ساعت سخنرانی و 18 ساعت برای کار مستقل وجود دارد.

دوره تدریس شامل زمان تدریس ترمها ، کنترل نهایی و تعطیلات است ، سال آموزشی 12 ماه طول دارد و شامل روزهای تدریس ، روزهای کنترل نهایی ، جلسات امتحان ، روزهای تعطیل ، جشن و تعطیلات است ، شرکت در انواع تحصیلات (به جز مشاوره) برای دانشجویان الزامی است.

تعطیلات تابستانی ماه های جولای و آگوست را پوشش می دهد ، در طول تعطیلات دانشجویان ممکن است با اتوبوس ، قطار و پرواز به راحتی به کشورهای مستقل مشترک المنافع و همه کشورهای اروپا دسترسی داشته باشند.

همچنین برنامه ها و سفرهای ویژه ای در دسترس است تا دانشجویان بتوانند از همان ابتدا روند انتقال در روسیه یا اوکراین ، کشورهای CIS و سایر نقاط اروپا را تجربه کنند.

دانشجویان خارجی در گروه 8-12 دانش آموز تحصیل می کنند ، دانشجویان سال دوم در مطالعات بالینی خود شرکت می کنند و در آنجا می توانند تجربه پرستاری را کسب کنند.

زبان تحصیل تخصص پزشکی در اوکراین

زبان انگلیسی به عنوان واسطه آموزش برای برخی از تخصص ها در دسترس است اما توصیه می کنیم ابتدا دوره زبان روسی / اوکراینی (6-9 ماه) را به پایان برسانید تا بتوانید با بیمارانی که اکثر آنها انگلیسی صحبت نمی کنند تعامل داشته باشید.

قبل از اینکه در مورد انتخاب نوع آموزش به زبان روسی یا انگلیسی و یا آموزش برای تخصص پزشکی خود در اوکراین تصمیم خود را بگیرید ، عاقلانه است که با مشاوران موسسه ما تماس بگیرید ، اینکه آیا گذراندن یکسال برای زبان واقعاً یک سال بیهوده است و یا برنامه های روسی و اوکراینی در مقابل برنامه های انگلیسی ارجحیت دارند یا خیر؟ جواب قطعی این پرسش ها را از طریق مشاوره با کارشناسان ما به دست خواهید آورد.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با بسیاری از مسایل مربوط به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین آشنا شدید ، ده سوال و جوابی پر تکراری که متقاضیان از کارشناسان ما پرسیده اند با جواب آن ها را در زیر بخوانید و سپس سوالات و نظرات خود را در پایین صفحه در بخش دیدگاه درج نمایید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمایید.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین ، آیا باید مدرک زبان ارائه دهم؟

متقاضیان تحصیل پزشکی در اوکراین ، الزامی برای ارائه نمره زبان بین المللی ندارند و اگر دانشگاهی مایل باشد می تواند شرط زبان را در الزامات ورود خود قرار بدهد ، این در حالی است که اغلب دانشگاه های علوم پزشکی اوکراین با یک آزمون مصاحبه ای و یا حتی آنلاین (اسکایپ) میزان توانایی متقاضی را مورد ارزیابی قرار می دهند.

آیا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین محدودیت سنی دارد؟

بله ، برای حضور در دوره های پزشکی و دندانپزشکی اوکراین ، باید بیش از 17 سال سن داشته باشید و در 31 دسامبر سال پذیرش در دوره پزشکی زیر 25 سال باشید.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین آیا آزمون کتبی خاصی وجود دارد؟

در اوکراین هیچ آزمون ورودی مانند MCAT و SAT وجود ندارد اما از سال 2018 به بعد NEET برای MBBS در خارج از کشور اجباری شده است.

آیا دانشگاه های اوکراین برای رشته های علوم پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

با اینکه سال های قبل اسامی بعضی از دانشگاه های علوم پزشکی اوکراین در لیست وزارت بهداشت ایران دیده می شد است اما در سال تحصیلی 2022-2021 نام هیچکدام از اسامی دانشگاه های پزشکی اوکراین در این لیست وجود نداشت ، به عبارتی وزارت بهدشت ایران مدرک اخذ شده از هیچ دانشگاه پزشکی اوکراینی را مورد تایید ندانسته است.

هزینه تحصیل رشته های پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین چقدر است؟

برنامه های پزشکی به انگلیسی ، هزینه های تحصیل از 2600 تا 3700 یورو در سال متغیر است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین در دانشگاه کارازین خارکف جقدر است؟

هزینه تحصیل رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه ملی کارازین خارکف برای سال اول 8000 دلار هزینه دارد و برای سال های بعدی یعنی از سال دو تا سال ششم 4500 دلار برای هر سال هزینه دارد.

MBBS چیست و هزینه آن در اوکراین چقدر است؟

به تحصیل در رشته پزشکی در مقطع لیسانس MBBS می گویند ، هزینه ی تحصیل MBBS در اوکراین از 4500 دلار در سال حداکثر تا 7500 دلار در سال متغیر است.

دوره های پادفک در اوکراین چقدر طول می کشد؟

تحصیل در دوره های پادفک برای دانشجویان بین المللی فقط ده ماه طول می کشد که به معنای یک سال تحصیلی کامل است و برای دانشجویانی که دیر تر از زمان معین شده در دوره های پادفک شرکت می کنند ، باید دوره های فشرده را برگزینند که حداقل 5 ماه به طول می انجامد.

به روز ترین اطلاعات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین را مطالعه کردید ، برای ارتباط نزدیک تر با کارشناسان ما می توانید با شماره های اعلام شده در صفحه نخست سایت تماس بگیرید و یا به دفاتر فعال موسسه مهاجرتی رجبی در دو شهر تهران و شیراز مراجعه نمایید ، همچنین اگر می خواهید بهترین دانشگاه ها و کشورهای دنیا برای رشته مورد علاقه خود را بشناسید به مقاله تحصیل در خارج از کشور مراجعه کنید.

5/5 - (84 امتیاز)
بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

 1. شعیب بهار گفت:

  سلام خدمت شما!

  من میخواهم به اوکراین تحصیل نمایم در بخش طبی آیا امکان دارد که تمام معلومات را برایم بنوسید که چگونه ثبت نام میشود و ویزه چگونه گرفته میشود و غیره

  تشکر می کنم از شما و دفتر رجبی

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بدون گذراندن دوره كالج و بدون شركت در ازمون ميتوانيد در كشور اوكراين تحصيل كنيد
   براى دريافت اطلاعات تخصصى مشاوره و راهنمايى در رابطه با چگونگى گرفتن پذيرش و ويزا با ما تماس بگيريد .

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *