تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک راهی است برای رسیدن به رویای پزشک شدن برای کسانی که در کنکور ایران به هر دلیلی موفق نبوده اند و یا می خواهند مهاجرت تحصیلی را تجربه کنند.

اگر پایین بودن ظرفیت پذیرش دانشگاه های پزشکی داخلی شما را دلسرد کرده ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله پیش رو با عنوان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک است ، البته می توانید با دفاتر شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از اطلاعات دقیق در زمینه تحصیل در این کشور بهره مند شوید.

دانشگاه های پزشکی بسیار خوبی در مکزیک وجود دارد ، در این دانشگاه ها شما تئوری را یاد گرفته و بهترین شیوه ها را تجربه می کنید و قسمت شگفت انگیز همه اینها این است که اکثر دانشگاه ها بسیار مقرون به صرفه هستند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک نیاز به تلاش خاصی دارد ، زیرا علاقمندان تحصیل در این رشته باید قبل از ورود به دانشگاه آموزش خود را آغاز کنند ، شرایط و چگونگی تحصیل در این کشور را پیشتر در مقاله تحصیل در مکزیک با جزییات کامل شرح داده ایم که توصیه می کنیم هر دو مقاله را در کنار هم مطالعه نمایید.

در اکثر دانشکده های پزشکی مکزیک برای گرفتن مدرک لازم است حدود ۶ سال یا ۱۲ ترم درس بخوانید ، البته برخی موسسات در شمال کشور وجود دارد که مدت زمان آنها تا ۷ سال ادامه دارد.

تحصیل دندانپزشکی در مکزیک یکی از گزینه های بسیار ارزشمند است ، اولین دانشگاه ارائه دهنده این رشته UNAM در سال ۱۹۰۴ بوده و طی سال ها مدارس ارائه دهنده این گزینه دانشگاهی در این کشور چند برابر شده اند ، تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های مکزیک ۴ تا ۵ سال طول می کشد که شامل دروس اجباری و اختیاری است.

نحوه درخواست تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک

متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک بایستی دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را به اتمام رسانده و در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور شرکت کنند.

البته باید توجه داشت که دروس زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و ریاضیات بایستی در بین دروس دبیرستان و پیش دانشگاهی آن ها باشد ، پس افراد دارای دیپلم ریاضی و تجربی واجد الشرایط تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی مکزیک هستند.

برای ورود به دانشگاه های پزشکی مکزیک علاوه بر مواردی که در بالا بیان شد بایستی در یک دوره چهار ساله در رشته مورد نظر خود تحصیل کرد که بسیاری از افراد تحصیل در رشته های شیمی یا زیست شناسی را انتخاب می کنند ، در دوره های پری مدیکال شرکت کرده و پس از آن برای شرکت در آزمون ورودی اقدام کرد.

 تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک

دوره های پری مدیکال در مکزیک

دوره پری مدیکال یکی از مهمترین بخش ها و الزامات تحصیل پزشکی در مکزیک است ، فارغ التحصیلان دبیرستان که علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی هستند باید در این دوره شرکت کنند.

دوره های پری مدیکال در مکزیک

هدف آن ارائه رویکردی به دانشجویان برای حرفه پزشکی از دیدگاه تعلیمی متفاوت است که منجر به تجزیه و تحلیل حرفه پزشکی ، انتظارات فردی برای حرفه ، شکل گیری برنامه درسی پیش دانشگاهی و کار با موارد بالینی مورد علاقه می شود.

این یک دوره با ساختار همانند دوره های پیش پزشکی است که به طور سنتی برای دانشجویان پذیرفته شده در رشته پزشکی در دانشگاه های پزشکی مکزیک برگزار می شود.

از طریق کار مشترک در تیم های هدایت شده توسط پزشکان ، اساتید دانشکده های پزشکی این کشور دانشجویان این فرصت را خواهند داشت که بر اساس تجربه فردی ، ارتباط مستقیم ، جستجوی اطلاعات ، رهبری و کار گروهی ارزیابی شوند ، همه اینها در چارچوب PBL روش (یادگیری مبتنی بر مسئله).

از طرف دیگر ، دانش آموزان قادر به ارزیابی فرم مطالعه ، استراتژی های یادگیری ، دانش قبلی (زیست شناسی ، آناتومی ، موضوعات انتخاب شده در زیست شناسی و شیمی) خواهند بود و برای تحصیل شرکت در آزمون پزشکی و تحصیل در این رشته آماده می شوند.

الزامات پذیرش در دوره پری مدیکال مکزیک

 • به عنوان اولین گزینه تمایل به تحصیل در حرفه پزشکی را داشته باشید
 • در سال آخر دبیرستان شیمی بیولوژیک یا لیسانس باشید
 • حداقل میانگین دبیرستان ۸٫۰ با سابقه تحصیلی قابل تأیید داشته باشید ؛ اگر هنوز نمرات سال پیش دانشگاهی را ندارید ، معدل و ریز نمرات دو سال قبل را ارائه دهید.
 • توصیه نامه ای از طرف هماهنگ کننده ، مدیر یا مشاور راهنمایی دبیرستان
 • برای ورود به دوره درخواست پذیرش را پر کنید.
 • یک فرم درخواست اسکن شده ، سوابق تحصیلی و توصیه نامه را از طریق ایمیل به آدرس دانشگاه مورد نظر ارسال کنید.
 • هزینه دوره پری مدیکال را پرداخت کنید.

هزینه دوره پری مدیکال در مکزیک

هزینه تحصیل در دوره پری مدیکال ۲,۳۰۰٫۰۰ M.N دلار است.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی مکزیک

همان گونه که پیش از این بیان شد برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی مکزیک قبولی در آزمون ورودی ضروری است ، آزمون ورودی برگزار شده در این کشور آزمون EXANI II است البته دانشگاه های پزشکی مکزیک با آزمون MCAT دانشجو می پذیرند ، آزمون پذیرش کالج پزشکی یا MCAT یک آزمون استاندارد است که توسط انجمن کالج های پزشکی آمریکا (AAMC) برای دانشجویان احتمالی که به دنبال تحصیل پزشکی هستند برگزار می شود.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی مکزیک

آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT) یا آزمون پذیرش دانشکده پزشکی ، یک شرط اساسی برای پذیرش در اکثر دانشکده های پزشکی است ، این آزمون مبتنی بر رایانه است و دانش داوطلب را از علوم فیزیکی و بیولوژیکی ، استدلال کلامی و مهارت های نوشتاری آزمایش می کند.

هر ساله ، چندین دانشگاه در مکزیک مراحل پذیرش خود را از طریق یک آزمون استاندارد ، معروف به EXANI II انجام می دهند ، موسسه مسئول تهیه آن CENEVAL است ، که آن را به موسسات دولتی یا خصوصی که از آن استفاده می کنند توزیع می کند.

جزئیات آزمون پذیرش EXANI II

این آزمون از ۱۱۲ سوال تشکیل شده است که از این تعداد ۱۰۰ نمره ای ، ۱۰ سوال تستی و ۲ کنترلی است ؛ به عبارت دیگر ، ۱۰۰ در نمره شما محاسبه می شود ، و بقیه مقاله برای آزمون های آینده است ، شما ۳ ساعت فرصت دارید که به این قسمت از امتحان پاسخ دهید ، زمان آن بیش از نیاز شما است.

۱۰۰ سوال به ۴ بلوک از ۲۵ سوال تقسیم می شوند که عبارتند از تفکر ریاضی و تحلیلی ، ساختار زبان و درک مطلب ، زیست شناسی و فیزیک ، این آزمون به زبان اسپانیایی برگزار می شود.

اهداف آزمون MCAT

MCAT از نوع آزمون چند گزینه ای است و اهداف زیر را داراست:

 • دانش متقاضیان در علوم طبیعی را ارزیابی می کند.
 • مبانی یادگیری در مورد جنبه های انسانی و اجتماعی پزشکی را بررسی می کند.
 • از مهارتهای تحقیق و تحقیق علمی آزمون می گیرد.
 • نیاز به مطالعه گسترده در علوم انسانی و اجتماعی را بیان کنید.
 • تعادل در علوم طبیعی ، اجتماعی و رفتاری و تحلیل و استدلال انتقادی را می سنجد.

الزامات شرکت در آزمون MCAT

MCAT در طول یک سال ۱۵ بار برگزار می شود ، اگرچه برای حضور در MCAT هیچ صلاحیتی لازم نیست با این حال ، داوطلبانی که مایل به تکمیل فرم پذیرش دانشکده پزشکی هستند ، باید با دانشکده های شخصی بررسی کنند که چه مدرکی را برای پذیرش در یک دوره پزشکی خاص درخواست می کنند ، بسیاری از کالج ها نمره MCAT بالای ۳ سال پیش را برای پذیرش قبول نمی کنند.

ساختار آزمون MCAT

MCAT از چهار زمینه زیر سوال می پرسد:

 • مبانی شیمیایی و فیزیکی سیستم های بیولوژیکی ( تعداد سوال ۵۹ سوال و مدت زمان ۹۵ دقیقه)
 • مبانی بیولوژیکی و بیوشیمیایی سیستم های زندگی ( تعداد سوال ۵۹ سوال و مدت زمان ۹۵ دقیقه)
 • مبانی روانشناختی ، اجتماعی و زیست شناختی رفتار( تعداد سوال ۵۹ سوال و مدت زمان ۹۵ دقیقه)
 • مهارتهای تحلیل انتقادی و استدلال( تعداد سوال ۵۳ سوال و مدت زمان ۹۰ دقیقه)
 • سوال خالی( ۳ دقیقه)

مدت زمان آزمون MCAT

بین قسمتها ۱۰ دقیقه فاصله اختیاری وجود دارد ، زمان کلی برای پاسخگویی به تمام بخش ها ۶ ساعت ۱۵ دقیقه و کل زمان مورد نیاز برای گذراندن در مرکز آزمون ۷ ساعت و ۲۷ دقیقه است.

امتیاز MCAT

امتیاز MCAT برای مدت ۳ سال معتبر است ، اگرچه شما می توانید امتیاز MCAT قدیمی را نشان دهید اما بسیاری از کالج ها نمره بالاتر از ۳ سال ندارند.

شما برای هر قسمت و آزمون کلی نمره آزمون دریافت خواهید کرد ، هیچ علامت گذاری منفی برای پاسخ های اشتباه وجود ندارد ، امتیاز برای بخشهای جداگانه در مقیاس ۱۱۸ (کمترین) تا ۱۳۲ (بالاترین) گزارش شده است ؛ به طور کلی امتیاز MCAT در مقیاس ۴۷۲ تا ۵۲۸ گزارش شده است و نمره قابل قبول برای پذیرش در رشته پزشکی در دانشگاه های مکزیک ۴۹۴ است.

شرایط تحصیل پزشکی در مکزیک

برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی در مکزیک اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی و گذراندن دروس زیست و شیمی در طول دبیرستان مورد نیاز است ، اگرچه مدرک دانشگاهی مورد نیاز نیست ، 99٪ از متقاضیان تحصیل در دانشگاه های پزشکی مکزیک کارشناسی گرفته اند ، بنابراین بسیار توصیه می شود که متقاضیان یک دوره چهار ساله را در دوره تکمیل کنند ، بسیاری از دانشجویان رشته های زیست شناسی ، شیمی و بیوشیمی را به عنوان رشته مورد نظر خود انتخاب می کنند.

شرایط تحصیل پزشکی در مکزیک

دانشکده پزشکی همه دانشجویان علاقه مند ، صرف نظر از رشته تحصیلی آن ها را برای ارائه درخواست تشویق می کند.

مراحل تحصیل پزشکی در مکزیک

پیش پزشکی یا لیسانس : این مجموعه مطالعاتی است که برای نوجوانانی که دوره آغازین را به پایان رسانده اند ، انجام می شود ، همه کسانی که می خواهند پزشک شوند باید مدرک لیسانس خود را بگذرانند ، حتی جوانان می توانند در یک آموزشگاه فنی تحصیل کنند تا زمینه های تخصصی لازم برای ورود به حرفه پزشکی مانند علوم شیمی ، بیولوژیکی ، علوم دقیق یا ریاضیات فیزیکی ، علوم اجتماعی ، علوم انسانی و حسابداری یا علوم اقتصادی ، اداری را تکمیل کنند.

دوره کارشناسی پزشکی در مکزیک : دوره کارشناسی حدود 6 سال طول می کشد و در مقایسه با سایر مقاطع تحصیلی مورد نیاز برای تحصیل پزشکی کاملا پیچیده است ، در پایان دوره کارشناسی در پزشکی ، ما مدرکی را با توجه به دانشگاهی که در آن تحصیل کرده ایم مانند دکتر روستایی ، جراح یا ماما به دست خواهیم آورد.

برای تحصیل در رشته پزشکی ، لازم است این دانشگاه دارای مجوز وزارت بهداشت باشد ، که از طریق بررسی زیرساخت ها ، آزمایشگاه ها ، نظارت بر معلمان عمل می کند و باید بالاترین استاندارد ها را داشته باشند و یک برنامه دانشگاهی مطابق با حوزه بهداشت باشد.

کار اجتماعی : یک سرویس اجتماعی باید به روش اجباری در طول یک سال مستقل از دانشگاه انجام شود ، اما در این مرحله هم وظیفه دانشگاهی را انجام داده و هم تجربه کسب می کنید ، در غیر این صورت تا زمانی که کار جامعه را به پایان نرسانید مدرک پزشکی به شما ارائه نخواهد شد.

دوره های پیش نیاز تحصیل پزشکی در مکزیک

حداقل شرایط پیش نیاز دوره برای درخواست دانشکده های پزشکی مکزیک

 • زیست شناسی عمومی I & II ( 1 سال تحصیلی (2 ترم یا 3 نیم ترم ) آزمایشگاه مورد نیاز است )
 • شیمی عمومی I & II (1 سال تحصیلی (2 ترم یا 3 نیم ترم ) آزمایشگاه مورد نیاز است)
 • شیمی آلی I & II (1 سال تحصیلی (2 ترم یا 3 نیم ترم) آزمایشگاه مورد نیاز است)
 • فیزیک عمومی I & II 1 سال تحصیلی (2 ترم یا 3 نیم ترم)
 • بیوشیمی (400 سطح) 1 ترم یا 2 نیم ترم

تمام پیش نیاز ها باید به طور کامل قبل از ارسال درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظر تکمیل شوند ، به جز شیمی آلی ، علاوه بر این ، هر دوره باید با درجه C یا بهتر تکمیل شود و نمرات کمتر از C قابل قبول نیست ، برای تحصیل در رشته پزشکی در مکزیک بسته به زبان تحصیل تسلط به زبان انگلیسی و یا اسپانیایی ضروری است.

MCAT و معدل

برای دریافت در نظر گرفتن روند پذیرش ، متقاضیان باید نمره حد نصاب از آزمون ورودی MCAT را داشته باشند که این حداقل 494 است ، علاوه بر این آن ها باید معدل (GPA) 3 یا بالاتر داشته باشند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در مکزیک

متقاضیان واجد شرایط تحصیل در دانشکده های دندانپزشکی باید از دبیرستان فارغ التحصیل شده و ۱۲ سال تحصیل داشته باشند ، دانش آموزان دبیرستانی که می خواهند وارد یک برنامه دندانپزشکی آموزش پیشرفته شوند باید زمینه خوبی در زمینه زیست شناسی ، شیمی و فیزیک داشته باشند.

در مکزیک ، آزمون EXANI II مهارت فارغ التحصیلان دبیرستان را اندازه گیری می کند ، همان گونه که پیش از این بیان شد این شبیه آزمون های استاندارد است که دانش آموزان آمریکایی برای فارغ التحصیلی از دبیرستان لازم دارند.

البته افراد شرکت کننده در آزمون MCAT که نمره حد نصاب را دریافت کرده اند می توانند برای دریافت پذیرش از دانشگاه های دندانپزشکی مکزیک اقدام کنند ، هر دانشگاه شرایط و روش های پذیرش خاص خود را دارد و روند پذیرش برای ورود به دانشگاه های دولتی بسیار رقابتی و طاقت فرسا است ؛ باید توجه داشت که رشته دندانپزشکی در مکزیک به زبان اسپانیایی ارائه می شود و تسلط به این زبان نیز مورد نیاز است.

بهترین دانشگاه های پزشکی مکزیک

در مکزیک ۹۷ دانشگاه پزشکی وجود دارد که تعدادی از آن ها در بین برترین دانشگاه های جهان بر اساس رتبه های مختلف معرفی شده اند ، در زیر برخی از بهترین و مقرون به صرفه ترین دانشگاه های پزشکی مکزیک ذکر شده است ؛ ورود به هر یک از این مدارس نه تنها شما را در این زمینه حرفه ای می کند بلکه فرصتی را برای شما فراهم می کند تا در پرونده های تحصیلی خود با مکزیکی ها ملاقات کنید.

بهترین دانشگاه های پزشکی مکزیک

دانشگاه خود مختار گوادالاخارا دانشکده پزشکی

دانشگاه خود مختار گوادالاخارا که به اختصار به UAG یا Autónoma گفته می شود ، یک دانشگاه خصوصی ، مستقل و مختلط است که در شهر گوادالاخارا در مکزیک قرار دارد ، این دانشگاه در سال ۱۹۳۵ تاسیس شد و اولین دانشگاه خصوصی و دانشکده پزشکی در مکزیک بود.

دانشکده پزشکی UAG که به عنوان یکی از کارآمدترین و منظم ترین مدارس پزشکی در آمریکای لاتین شناخته می شود ، قدیمی ترین دانشکده پزشکی خصوصی در کشور است ، کلاس اول در ۵ ژوئن ۱۹۳۵ ، همان سال تاسیس مدرسه تدریس شد.

دانشکده پزشکی UAG دارای بیش از ۱۵۰۰۰ فارغ التحصیل است که در ۵۰ ایالت ایالات متحده آمریکا در بیش از ۱۵ کشور ، پزشکی را تمرین می کنند ، این مدرسه با تعدادی از بیمارستان ها توافق نامه های همکاری و مشارکت دارد ؛ در مکزیک با بیش از ۱۰۰ بیمارستان و سایر کشور ها توافق نامه دارد.

دانشجویان این دانشگاه روزانه به صورت کمی و کیفی بر اساس فرایند صدور گواهینامه مبتنی بر چهار سطح مهارت های بالینی ، معاینه بدنی ، ارتباطات و نوشتن تاریخچه بالینی ، تحت نظارت و آزمایش قرار می گیرند.

دانشگاه ملی خود مختار مکزیک

دانشگاه ملی خود مختار مکزیک یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در مکزیک است ، بر اساس تحقیقات و نوآوری گسترده دانشگاه در رتبه بندی جهانی رتبه بالایی به خود اختصاص داده است.

دانشکده پزشکی UNAM یک دانشکده پزشکی دانشگاه خود مختار ملی مکزیک (UNAM) است که در پردیس اصلی دانشگاه واقع شده است ، این دانشگاه در سال ۱۵۵۳ به عنوان بخشی از دانشگاه سلطنتی و پاپتیک مکزیک تأسیس شد و یکی از قدیمی ترین مدارس پزشکی در قاره آمریکا است.

دانشکده پزشکی UNAM دارای دپارتمان های کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد ، این دانشکده در آموزش با برخی از مدارس دیگر ، به عنوان مثال ، دانشکده علوم آموزش مشترک دارد ؛ این دانشگاه همچنین کمک هزینه های زیادی در زمینه دانشکده مهندسی UNAM در زمینه هایی مانند بهداشت هوشمند دارد ، این یکی از شناخته شده ترین مدارس در دانشگاه و مکزیک است.

دانشگاه خود مختار نوئو لئون

دانشگاه خود مختار نوئو لئون یک دانشگاه دولتی است که دارای هفت پردیس در سراسر ایالت شمالی نوئو لئون مکزیک است ، این دانشگاه به عنوان دانشگاه نوئو لئون در ۲۵ سپتامبر ۱۹۳۳ تاسیس شد ، سومین دانشگاه دولتی مکزیک از نظر جمعیت دانشجویی و مهمترین موسسه آموزش عالی در شمال شرقی مکزیک است که بیشترین تعداد برنامه های دانشگاهی را ارائه می دهد.

این دانشگاه مهمترین دانشگاه دولتی با بیشترین پیشنهاد دانشگاهی در قسمت شمال شرقی کشور است ، در سال ۲۰۰۹ ، روزنامه ملی به عنوان پنجمین دانشگاه برتر مکزیک رتبه بندی کرد ، دانشگاه UANL یکی از قدیمی ترین دانشگاه های مکزیک است که از سال ۱۸۲۴ به عنوان دانشکده حقوق آغاز به کار کرد و هم آکادمی و هم دانشکده پزشکی را در سال ۱۸۵۹ تأسیس کرد.

دانشگاه ملی خود مختار مکزیک

دانشگاه ملی خود مختار مکزیک یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در مکزیک است که بر اساس تحقیقات و نوآوری گسترده دانشگاه ، در رتبه بندی جهانی رتبه بالایی دارد ؛ این بزرگترین دانشگاه در آمریکای لاتین است و دارای یکی از بزرگترین پردیس های جهان است.

دانشکده پزشکی UNAM در پردیس اصلی دانشگاه واقع شده است ، این دانشکده در سال ۱۵۵۳ به عنوان بخشی از دانشگاه سلطنتی و پاپتیک مکزیک تأسیس شد و یکی از قدیمی ترین مدارس پزشکی در قاره آمریکا است ، این دانشکده دارای دپارتمان های کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد.

این آموزش با برخی از مدارس دیگر ، به عنوان مثال ، دانشکده علوم ، آموزش مشترک دارد ؛ این دانشگاه همچنین دارای کمک هزینه های زیادی در زمینه دانشکده مهندسی UNAM در زمینه هایی مانند بهداشت هوشمند است ، این یکی از شناخته شده ترین مدارس در دانشگاه و مکزیک است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های مکزیک بسته به دولتی و خصوصی بودن دانشگاه متفاوت است و هر دانشگاه یک هزینه تحصیلی خاص خود را داراست ، پس برای کسب اطلاعات دقیق بایستی به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کرد اما به طور کلی هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های مکزیک بین ۲۷۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی می باشد ، سایر هزینه به طور متوسط شامل :

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک
 • هزینه کتاب و سایر تجهیزات ۷۵۰ دلار برای هر سال تحصیلی
 • هزینه اجاره اتاق ۱۶۰۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی
 • هزینه های شخصی ۷۵۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی
 • هزینه حمل و نقل ۶۰۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی

هزینه زندگی در مکزیک

به طور کلی هزینه زندگی بر اساس شهر محل زندگی ، سبک زندگی و عادات فرد متفاوت است ، پس نمی توان هزینه مشخصی به عنوان هزینه زندگی در این کشور بیان کرد اما به طور متوسط هزینه زندگی در مکزیک بین ۶۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در ماه است.

اگر به دنبال هزینه های پایین برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی هستید ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان را بخوانید ، هزینه های بسیار پایین و دانشگاه های معتبر لهستان ، گزینه جذابی برای فکر کردن است.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در مکزیک

با توجه به این نکته که زبان رسمی مکزیک زبان اسپانیایی است دروس در دانشگاه های این کشور به زبان اسپانیایی ارائه می شود پس تسلط به این زبان یکی از شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در مکزیک است ، البته امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی نیز در این کشور وجود دارد اما دانشگاه های دندانپزشکی مکزیک دروس را تنها به زبان اسپانیایی ارائه می دهند.

علاقمندان تحصیل در رشته پزشکی در مکزیک بایستی به زبان اسپانیایی در سطح B2 مسلط باشند و افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند ، بایستی مدرک تافل و یا آیلتس خود را ارائه دهند ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول ۶٫۵ می باشد.

برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های مکزیک حداقل سن ۱۸ سال است اما محدودیتی برای حداکثر سن وجود ندارد ولی پیش نهاد ما به شما این است که قبل از ۲۵ سالگی برای تحصیل در این رشته اقدام کنید.

اگر سن شما بالاتر است ، به فکر بررسی کشور مجارستان باشید ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان را بخوانید ، دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند.

بورسیه رشته پزشکی در مکزیک

اگر چه هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های مکزیک در مقایسه با کانادا و آمریکا پایین است اما دولت و دانشگاه های این کشور برای جذب دانشجویان بین المللی بیشتر بورسیه های تحصیلی متعددی طراحی کرده اند ، این بورسیه ها برای پزشکی عمومی و برای تخصص های پزشکی هستند که البته تعداد بورسیه ها برای تخصص ها بیشتر است.

بورسیه رشته پزشکی در مکزیک

بورسیه دولتی مکزیک

دولت مکزیک برای جذب دانشجویان برتر از سراسر جهان هر ساله بورسیه های تحصیلی متعددی ارائه می دهد ، این بورسیه به دانشجویان با استعداد و نخبه در کلیه مقطع تحصیلی اعطا می شود و این بورسیه شامل هزینه تحصیل ، کمک هزینه های ماهانه ، هزینه ثبت نام و شهریه ، بلیط رفت و برگشت و غیره می باشد.

بورسیه دانشگاه های پزشکی مکزیک

 • دانشگاه خودمختار گوادالاخارا : این دانشگاه برای دانشجویان محصل در رشته های پزشکی به ویژه در سطح تخصص بورسیه های تحصیلی مختلف ارائه می دهد ، این بورسیه ها شامل بورسیه تحصیلی به علت افتخار ( برای دانشجویان نخبه که کل هزینه تحصیل را پوشش می دهد) ، بورسیه تحصیلی وفادارای ( برای دانشجویان کل دوره های تحصیل خود را در این دانشگاه گذرانده اند) ، بورسیه تحصیلی انگیزشی ( برای دانشجویانی که دارای کیفیت علمی بالایی هستند و برای ادامه تحصیل نیاز به پشتیبانی دارند) می باشند.
 • دانشگاه خود مختار ملی مکزیک : این دانشگاه نیز برای دانشجویان خود بورسیه های تحصیلی مختلفی ارائه می کند که شامل بورس تحصیلی برای عملکرد آکادمیک ، بورس تحصیلی پشتیبانی مالی ، بورس تحصیلی پشتیبانی اجتماعی ، بورس تحصیلی توسط تخصص ، بورس های تحصیلی پشتیبانی ، برنامه های تحصیلی برای برنامه های بین المللی و خارجی و بورس تحصیلی شیوه های حرفه ای می باشد ، این بورسیه ها برای افراد واجد الشرایط طراحی شده اند و بخشی یا کل هزینه تحصیل را پوشش می دهند.

بورسیه های تحصیلی تخصص پزشکی در مکزیک

این بورسیه تحصیلی برای تحصیل در مقطع تخصص در رشته پزشکی در کلیه دانشگاه های پزشکی مکزیک طراحی شده است و هدف آن پشتیبانی از طریق بورسیه تحصیلی در سطح تحصیلات تکمیلی ، در روش تخصصی برای افرادی که در برنامه های با کیفیت تخصص پزشکی به منظور افزایش ظرفیت انسانی ، علمی و فن آوری ، کمک به توسعه و رفاه اجتماعی کشور ثبت نام کرده اند.

دانشجویان مکزیکی یا خارجی ، ثبت نام شده در برنامه های تخصصی ، ثبت شده در PNPC که در آزمون ملی برای متقاضیان زیدنتی پزشکی (ENARM) قبول شده اند و توسط یک برنامه تخصصی پزشکی تحصیلات تکمیلی (PEM) برای انجام پزشکی خود پذیرفته شده اند و دانشجویان در دوره تحصیلات تکمیلی (PP) که به صورت کتبی و رسمی بیان می کنند کیفیت علمی یا عملکرد را مطابق با معیارهای تعیین شده در توافق نامه اعطای بورس و مقررات بورس تحصیلی CONACYT حفظ می کنند.

دانشجویان خارجی بایستی رزیدنتی قانونی خود در کشور را تأیید کنند اعتبار خود را در آزمون ملی متقاضیان اقامت پزشکی (ENARM) در مورد تخصص های ورود مستقیم ثابت کنند ، برای متقاضیان خارجی تخصصهای ورود غیرمستقیم ، شرایط تأیید ENARM اعمال نخواهد شد ، آنها فقط باید آموزش خود را در مطالعات تخصصی قبلی خود ثابت کنند.

برای دریافت بورسیه های تحصیلی می توانید به تحصیل در کشور ایتالیا هم فکر کنید ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا به طور مفصل در خصوص بورسیه های عالی دانشگاه های ایتالیا سخن گفته ایم.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در مکزیک

یکی از پیچیده ترین و مهمترین تصمیمات در زندگی هر شخص ، انتخاب مدرک دانشگاهی است که تحصیل خواهد کرد زیرا این امر تعیین کننده آینده شغلی و زندگی شماست و می تواند پیامد های مختلفی داشته باشد.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در مکزیک

از این نظر بایستی قبل از انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر خود برای تحصیل در مورد مزایا و معایب تحصیل در این کشور بررسی کرده و به دقت تصمیم گیری کنید ، در ادامه با مزایای تحصیل در رشته پزشکی در مکزیک آشنا خواهیم شد.

تحصیل در دانشگاه های معتبر

۹۷ دانشگاه در مکزیک وجود دارد که در زمینه های پزشکی هر ساله دانشجو می پذیرد ، تعدادی از این دانشگاه ها در بین دانشگاه های برتر جهان در زمینه پزشکی و دیگر زمینه های تحصیلی قرار دارند و در بین دانشگاه های برتر در رتبه بندی های جهانی QS رتبه بندی شده اند.

گزینه های مختلفی برای انتخاب تخصص در مکزیک وجود دارد

یک مزیت رشته پزشکی این است که تخصص های مختلفی وجود دارد که می توانید با توجه به مهارت و حتی فرصت های شغلی خود را وقف آنها کنید ، به یاد داشته باشید تخصصی که انتخاب می کنید این است که زمینه فعالیت شما قابل گسترش است ، در دانشگاه های این کشور تخصص های مختلف ارائه می شود.

یادگیری مداوم

علی رغم این واقعیت که چندین سال آموزش لازم است ، به محض فارغ التحصیلی از دانشکده تحصیلات یا دوره های آمادگی برای شما به پایان رسیده است ، زیرا در پزشکی بسیار مهم است که هرگز راکد نمانید ، بنابراین شما همیشه باید مایل به یادگیری بیشتر باشید که در دانشگاه های پزشکی مکزیک این فرصت برای شما وجود دارد.

هزینه زندگی و تحصیل در رشته پزشکی در مکزیک پایین است

هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در مکزیک در مقایسه با کشور های دیگر مانند کانادا و آمریکا پایین است ، اما به همان اندازه اعتبار دانشگاه های پزشکی مکزیک بالاست و دانشجویان می توانند با صرف هزینه کمتر از دانش با کیفیت عالی بهره مند شوند ، علاوه بر این امکان تحصیل با بورسیه های تحصیلی وجود دارد.

معایب تحصیل پزشکی در مکزیک

 • دشواری فراگیری زبان اسپانیایی : همان گونه که پیش از این بیان شد دروس در دانشگاه های پزشکی مکزیک به زبان اسپانیایی ارائه می شود به همین دلیل تسلط به زبان اسپانیایی ضروری است و فراگیری این زمان وقت گیر و دشوار است اما اگر با این زبان آشنا هستید در کشور های زیادی می توانید تحصیل کنید از جمله اسپانیا ، آرژانتین و ونزوئلا ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا را بخوانید.
 • بالا بودن تقاضا برای ورود به دانشگاه های پزشکی در مکزیک یکی دیگر از معایب تحصیل در این کشور است ، چرا که با افزایش تقاضا پذیرش دشوار تر می شود.
 • تنهایی و دوری از دوستان و خانواده نیز می توانند برای برخی از دانشجویان سبب دشواری و ناراحتی شود چرا که از حمایت خانواده و دوستان نزدیک خود دور شده و حتی در برخی مواقع در جامعه مکزیک از سایر افراد طرد می شوند.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی مکزیک

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در دانشگاه های پزشکی مکزیک از دو فاز تشکیل شده است.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی مکزیک

فاز ۱

 • تکمیل فرم درخواست ثبت نام آنلاین پورتال دانشگاه مورد نظر
 • پرداخت هزینه درخواست ۷۵ دلار (هزینه غیر قابل استرداد)
 • متن رسمی دانشگاه (از هر موسسه ای که در آن شرکت کرده اید)
 • نمرات رسمی MCAT (آزمون باید در سه سال گذشته انجام شده باشد)
 • انگیزه نامه تایپ شده ۲ تا ۳ صفحه ای
 • یک توصیه نامه مرکب از کمیته پزشکی یا ۲ نامه از اساتید علوم دانشگاه (خطاب به کمیته پذیرش)
 • یک قطعه عکس تمام رخ اندازه گذرنامه ، با پس زمینه سفید
 • کپی گذرنامه معتبر
 • رزومه تحصیلی

فاز ۲ فقط برای کسانی که برای مصاحبه دعوت شده اند اعمال می شود و متشکل از:

 • اصل شناسنامه
 • کارنامه (های) رسمی دبیرستان
 • کپی دیپلم دبیرستان فقط با آپوستیل (از طریق وزیر امور خارجه) و دارای مهر وموم محضری

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در مکزیک

کارشناسان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی هر ساله با بررسی دانشگاه های برتر جهان بر اساس رتبه بندی های تایمز ، QS و شانگهای فهرستی از دانشگاه های مورد تایید این وزارت را ارائه می دهند ، بررسی این فهرست بقبل از اقدام برای اخذ پذیرش اهمیت زیادی دارد ، چرا که تنها فارغ التحصیلان دانشگاه های ذکر شده در این فهرست مجاز به ادامه تحصیل و کار در ایران هستند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در مکزیک

باید توجه داشت که این فهرست هر ساله بازبینی شده و برخی از دانشگاه ها به این فهرست افزوده یا حذف می شوند ، شما می توانید برای دستیابی به آخرین ورژن این فهرست با دفاتر موسسه مهاجرتی رجبی تماس برقرار کنید ، در ادامه با دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در مکزیک آشنا می شویم.

 • Institute Polytechnic National (IPN)
 • Institute Technology de Studios Superiores de Monterrey
 • Metropolitan Autonomous University
 • University National Autonomous of Mexico (UNAM)
 • University of Guadalajara

تحصیل پزشکی در مکزیک به زبان انگلیسی

با وجود این که زبان رسمی مکزیک زبان اسپانیایی است و دروس در دانشگاه های این کشور به این زبان ارائه می شود ، دانشجویان علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در این کشور این فرصت را دارند تا به این زبان تحصیل کنند ، برای تحصیل به زبان انگلیسی بایستی به این زبان مسلط بود.

تحصیل پزشکی در مکزیک به زبان انگلیسی

در مکزیک یک مدرسه پزشکی انگلیسی زبان وجود دارد ، برای دانشجویانی که می خواهند در مکزیک پزشکی بخوانند Universidad Autonoma de Guadalajara Medicina ، یا دانشکده پزشکی یک برنامه مختصر ، فشرده و همه جانبه برای دانشجویان مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

دانشجویان به عنوان پزشک دو زبانه به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی فارغ التحصیل می شوند ، بسته به اهداف دانشجویان تحصیلات تکمیلی ، این امر می تواند فرصت های شغلی آنها را در سراسر جهان و همچنین ایالات متحده به طور قابل توجهی گسترش دهد.

تمام تست ها ، جزوه ها ، برنامه های درسی و کتاب های درسی در این دانشکده پزشکی انگلیسی در مکزیک به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی موجود هستند و دانش آموزان در حالی که علوم پایه را یاد می گیرند ، به تدریج در مورد ریزه کاری و پیچیدگی های صحبت اسپانیایی آموزش می بینند.

کاری که آن ها در سال های اولیه تحصیل پزشکی در مکزیک به پایان می رسانند ، آنها را قادر می سازد تا مهارت لازم را در زبان اسپانیایی کسب کنند که برای اتمام بقیه دوره ها و فارغ التحصیل شدن مورد نیاز است.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته های پزشکی در مکزیک

با مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه بودید و با شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک آشنا شدید ، چنانچه علاقه مند به تحصیل در مکزیک هستید و سوالاتی در ذهن دارید ، از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه بهره برده و سوال خود را درج نمایید ؛ مشاوران مجرب ما پاسخگوی شما خواهند بود.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های مکزیک بین 27000 تا 45000 دلار برای هر سال تحصیلی می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک به چه زبانی است؟

زبان رسمی مکزیک زبان اسپانیایی است دروس در دانشگاه های این کشور به زبان اسپانیایی ارائه می شود پس تسلط به این زبان یکی از شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در مکزیک است ، البته امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی نیز در این کشور وجود دارد اما دانشگاه های دندانپزشکی مکزیک دروس را تنها به زبان اسپانیایی ارائه می دهند.

آیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک ، نیاز به داشتن مدرک لیسانس دارم؟

اگرچه مدرک دانشگاهی لیسانس جزو الزامات نیست ، 99٪ از متقاضیان تحصیل در دانشگاه های پزشکی مکزیک کارشناسی گرفته اند ، بنابراین بسیار توصیه می شود که متقاضیان یک دوره چهار ساله را در دوره تکمیل کنند ، بسیاری از دانشجویان رشته های زیست شناسی ، شیمی و بیوشیمی را به عنوان رشته مورد نظر خود انتخاب می کنند.

آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک چه آزمونی است؟

آزمون ورودی برگزار شده در این کشور آزمون EXANI II است البته دانشگاه های پزشکی مکزیک با آزمون MCAT دانشجو می پذیرند.

هزینه زندگی دانشجویی در مکزیک چقدر است؟

متوسط هزینه زندگی در مکزیک بین 600 تا 2000 دلار در ماه است.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک محدودیت سنی وجود دارد؟

برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های مکزیک حداقل سن 18 سال است اما محدودیتی برای حداکثر سن وجود ندارد ولی پیش نهاد ما به شما این است که قبل از 25 سالگی برای تحصیل در این رشته اقدام کنید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک بهتر است یا آمریکا و کانادا؟

هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در مکزیک در مقایسه با کشور های دیگر مانند کانادا و آمریکا پایین است ، اما به همان اندازه اعتبار دانشگاه های پزشکی مکزیک بالاست و دانشجویان می توانند با صرف هزینه کمتر از دانش با کیفیت عالی بهره مند شوند ، علاوه بر این امکان تحصیل با بورسیه های تحصیلی وجود دارد.

کدام دانشگاه های پزشکی مکزیک مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

Institute Polytechnic National (IPN) Institute Technology de Studios Superiores de Monterrey Metropolitan Autonomous University University National Autonomous of Mexico (UNAM) University of Guadalajara

آیا راهی برای تحصیل پزشکی در مکزیک به زبان انگلیسی وجود دارد؟

در مکزیک یک مدرسه پزشکی انگلیسی زبان وجود دارد ، برای دانشجویانی که می خواهند در مکزیک پزشکی بخوانند Universidad Autonoma de Guadalajara Medicina ، یا دانشکده پزشکی یک برنامه مختصر ، فشرده و همه جانبه برای دانشجویان مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

در مقاله فوق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با توجه به استقبال از تحصیل رشته های پزشکی در خارج از کشور تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مکزیک را بررسی کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین مطالعه سایر مقالات سایت می تواند اطلاعات شما را در خصوص مهاجرت تحصیلی بالا برده و شما را در مسیری صحیح قرار دهد ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آرژانتین است ، پذیرش در دانشگاه های این کشور بدون آزمون ورودی و رایگان است ،دانشگاه های دولتی برای تحصیلات دوره کارشناسی هزینه تحصیل دریافت نمی کنند و بنابراین گزینه مناسبی برای شما خواهد بود ؛ مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آرژانتین را از دست ندهید.

5/5 - (10 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *