تحصیل رشته پرستاری در دانمارک

تحصیل پرستاری در دانمارک

تحصیل پرستاری در دانمارک یک سرمایه گذاری پر سود است چرا که این کشور فرصتی عالی را برای پرستاران جویای کار در سیستم مراقبت های بهداشتی فراهم می کند ، دانمارک یکی از ارائه دهندگان برجسته خدمات درمانی و یکی از برترین کشورهای اروپایی در زمینه ارائه خدمات درمانی است ، این سیستم به خوبی سازماندهی شده است و پرستاران از محیط های کاری فوق العاده مدرن بهره می برند اعلاقمندان تحصیل در رشته پرستاری می توانند دانمارک را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده و پس از آن جذب بازار کار این کشور شوند تنها به شرط آن که از مهارت زبان دانمارکی خوبی برخوردار باشند.

پرستاری یکی از رشته های پر تقاضا در زمینه سلامت و بهداشت است که در سراسر جهان با کمبود نیروی تحصیل کرده و ماهر رو به رو است ، هر ساله فارغ التحصیلان رشته پرستاری از سراسر جهان جذب بازار کار دانمارک می شوند ، علاقمندان اشتغال در زمینه پرستاری می توانند پس از پایان دوره دبیرستان خود تحصیل در رشته پرستاری در یکی از دانشگاه های دانمارک را انتخاب کنند ، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از ویژگی های تحصیل در این کشور مطلع شوید.

پیش تر هم در همین سایت در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک ، شما را با شرایط و چگونگی تحصیل در دانشگاه های ارائه دهنده رشته های علوم پزشکی آشنا کردیم که توصیه می کنیم در کنار این محتوا ، حتما مقاله لینک شده را نیز مطالعه نمایید تا اطلاعات جامعی در این زمینه کسب کنید.

اولین مقطع تحصیلی در رشته پرستاری در دانشگاه های دانمارک مقطع کارشناسی است که 3 تا 4 سال طول می کشد ، پس از اتمام این دوره پرستاران می توانند جذب بازار کار دانمارک شده و یا در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2 سال ادامه تحصیل دهند.

در دانمارک ، دانشجویان پرستاری از طریق ترکیبی از آموزش نظری ، آموزش مبتنی بر شبیه سازی و کارآموزی بالینی در بیمارستان ها و موسسات بهداشتی شهری یاد می گیرند ، برنامه کارشناسی تمرکز زیادی بر روی عملکرد حرفه ای دارد ، اگرچه آموزش نظری همیشه بر اساس آخرین تحقیقات ملی و بین المللی است.

موضوعات شامل مهارت های حرفه ای پرستاری هم با بیماری جسمی و روانی و هم بیماری های حاد و مزمن مرتبط است و تمرکز شدیدی بر کار بین رشته ای دارد ، برنامه کارشناسی پرستاری امکانات بین المللی زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که می تواند شامل کارآموزی بالینی در خارج از کشور ، انتقال و پروژه های بین المللی باشد.

دوره پری مدیکال پرستاری در دانمارک

علاقمندان تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه های دانمارک می توانند در دوره پری مدیکال ارائه شده توسط دانشگاه های این کشور شرکت کرده و دانش زبان دانمارکی خود را گسترش داده و در دورس زیست شناسی ، فیزیک ، ریاضی و شیمی و زبان انگلیسی دانش خود را افزایش داده و آماده تحصیل در رشته پرستاری شوند ، این دوره به مدت یک سال و به زبان دانمارکی ارائه می شود.

تحصیل پرستاری در دانمارک

بهترین دانشگاه های پرستاری دانمارک

دانمارک دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبر در سطح جهان است که هر ساله در رتبه بندی های مختلف تایمز ، QS و شانگهای رتبه بندی می شوند ، برخی از این دانشگاه ها بر اساس رشته های خاصی در بین دانشگاه های برتر قرار می گیرند ، در ادامه با بهترین دانشگاه های پرستاری دانمارک آشنا می شویم.

بهترین دانشگاه های پرستاری دانمارک

کالج دانشگاه کپنهاگ (KP)

کالج دانشگاه کپنهاگ (KP) یکی از ارائه دهندگان اصلی آموزش معلمان ، آموزش اجتماعی ، پرستاری و کار اجتماعی دانمارک است ، این کالج همچنین فیزیوتراپی ، روان درمانی ، زبان اشاره و تفسیر ، طراحی نساجی ، صنایع دستی و ارتباطات ، مامایی ، کاردرمانی ، تغذیه و سلامت ، علوم آزمایشگاهی زیست پزشکی ، رادیوگرافی و مدیریت اورژانس و ریسک – و همچنین مدرک کارشناسی ارشد و تکمیلی در زمینه های مرتبط ارائه می دهد.

شبکه های بین المللی ، حرفه ای و دانشگاهی در مرکز تلاش های KP برای افزایش کیفیت برنامه های مطالعاتی ، فعالیت های توسعه حرفه ای و زمینه های تحقیقاتی ما قرار دارد.

در حال حاضر بیش از 20000 دانش آموز در KP ثبت نام کرده اند و حدود 2000 کارمند در KP کار می کنند ، برنامه های کارشناسی ، تحصیلات تکمیلی و دوره های توسعه حرفه ای در حال حاضر در مکان های مختلف پردیس در کپنهاگ و منطقه بزرگ کپنهاگ و همچنین در مکان های کوچکتر پردیس ما در جزیره بورنهولم و در ارهوس ارائه می شود.

KP یک رویکرد بین رشته ای برای یادگیری اتخاذ می کند ، از فناوری مدرن در کلاس درس استفاده می کند و به طور خاص با دانش مبتنی بر تحقیق کار می کند که در عمل منعکس شده و با آن تعامل دارد.

دانشگاه آرهوس

دانشگاه آرهوس یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در ارهوس دانمارک واقع شده است ، این دانشگاه بزرگترین و دومین دانشگاه قدیمی دانمارک است و متعلق به گروه Coimbra ، Guild و Network Utrecht دانشگاه های اروپایی است و عضو انجمن دانشگاه های اروپا است.

این دانشگاه در آرهوس دانمارک در سال 1928 تاسیس شد و شامل پنج دانشکده هنر ، علوم طبیعی ، علوم فنی ، بهداشت و تجارت و علوم اجتماعی است و در مجموع دارای بیست و هفت دپارتمان است ، دانشگاه محل بیش از سی مرکز تحقیقاتی شناخته شده بین المللی است ، رشته پرستاری در این دانشکده بهداشت عمومی و در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود.

کالج دانشگاهی VIA

کالج دانشگاهی VIA یک کالج دانشگاهی است که در منطقه دانمارک مرکزی در ژانویه 2008 تأسیس شده است. این دانشگاه در مجموع دارای هشت پردیس است ، VIA مانند اکثر دانشگاه ها سازماندهی شده است ، بزرگترین دانشکده ای که از نظر دانشجویان و میزان گردش مالی اندازه گیری می شود ، دانشکده علوم تربیتی و مطالعات اجتماعی است ، سپس دانشکده علوم بهداشت و دانشکده تجارت ، فناوری و صنایع خلاق و در نهایت دانشکده آموزش مداوم است ، دانشکده ها توسط مجموعه ای از بخشها مانند بازاریابی ، امور مالی شرکت ها ، مدیریت دانشجویی و غیره سرویس می شوند ، آنها بین هیئت اجرایی و دانشکده ها سازماندهی شده اند.

اسلوونی ، در دو دهه گذشته از نظر ارائه رشته پرستاری پیشرفت زیادی داشته است ؛ مقاله تحصیل رشته پرستاری در اسلوونی را بخوانید.

هزینه تحصیل پرستاری در دانمارک

هزینه تحصیل پرستاری در دانمارک بسته به رشته و مقطع تحصیلی و همچنین ملیت دانشجو متفاوت است ، هزینه تحصیلی در رشته پرستاری برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا بین 6000 تا 10000 یورو برای هر سال تحصیلی است ، علاوه بر این هر دانشجو برای تامین هزینه های زندگی خود در دانمارک بین 800 تا 1200 یورو در ماه نیاز دارد ، البته این هزینه بسته به سبک زندگی دانشجو متغیر است ؛ هزینه اجاره مسکن در دانمارک نیز بالا است و بسته به شهر محل اقامت بین 400 تا 900 یورو در هر ماه می باشد.

هزینه تحصیل پرستاری در دانمارک

چارت درسی پرستاری در دانشگاه های دانمارک

تحصیل پرستاری در دانمارک بیش از هفت ترم اجرا می شود و دوره تحصیلی تعیین شده 3 سال است ، طبق دستور دو سال اول برنامه شامل یک قسمت مشترک 1 است که بین تمام موسسات آموزشی دانمارک مجاز به ارائه برنامه پرستاری توافق شده است ، 18 ماه پایانی مربوط به موسسه است.

هدف برنامه کارشناسی پرستاری در دانمارک این است که دانشجویان را واجد شرایط برای ارائه مراقبت های پرستاری به طور مستقل و برای بیماران/شهروندان در هر سنی کند ، فارغ التحصیلان می توانند مستقل از شرایط پیچیده و توسعه گرا در پرستاری و مداخله بر اساس شواهد و تحقیقات مبتنی بر تحقیقات در تمام بخشهای خدمات بهداشتی ، با در نظر گرفتن تحولات اجتماعی ، علمی و فناوری و نیاز عموم به پرستاری و مراقبت و همچنین ارتقاء سلامت و پیشگیری از بیماری باشند.

این برنامه به صورت تمام وقت است ، 3 سال و نیم طول می کشد ، در هفت ترم پخش می شود و برای 210 ECTS (30 در هر ترم) تجویز می شود ، دروس نظری برنامه شامل120 ECTS و عناصر بالینی به 90 ECTS است.

دروس ارائه شده در رشته پرستاری در این دانشگاه شامل علوم بهداشت ، پاتولوژی ، داروشناسی ، تئوری علوم و تحقیقات ، سلامت عمومی ، علوم طبیعی ، آناتومی و فیزیولوژی ، میکروبیولوژی ، علوم انسانی ، روانشناسی ، اخلاق ، علوم اجتماعی ، حقوق و مدیریت ، جامعه شناسی ، سیاست سلامت و اقتصاد سلامت می باشد.

زبان تحصیل پرستاری در دانمارک

تحصیل پرستاری در دانمارک به زبان دانمارکی ارائه می شود ، برای پذیرش در این رشته تسلط به زبان دانمارکی در سطح B2 ضروری است ، البته در برخی دانشگاه های این کشور مانند کالج دانشگاه کپنهاگ رشته پرستاری به زبان انگلیسی برگزار می شود ، برای تحصیل به این زبان حداقل نمره آیلتس 6 مورد نیاز است.

چارت تحصیلی رشته پرستاری در نروژ ، بسیار به روز و جامع است ، مقاله تحصیل رشته پرستاری در نروژ را بخوانید.

آزمون های ورودی پرستاری دانمارک

برای پذیرش در رشته پرستاری در دانشگاه های دانمارک نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست و تنها ملاک پذیرش نمرات دروس دبیرستان و اتمام دوره دبیرستان است.

مزایا و معایب تحصیل پرستاری در دانمارک

دانمارک یکی از کشور های جذاب برای تحصیل است ، مزایای تحصیل در این کشور بر معایب آن پیشی گرفته است البته باید توجه داشت که تحصیل در این کشور با چالش هایی رو به رو است و با آگاهی از این چالش ها می توان دشواری مهاجرت تحصیلی خود را کاهش داد.

مزایا و معایب تحصیل پرستاری در دانمارک

مزایای تحصیل پرستاری در دانمارک

  • دانشگاه های معتبر در سطح جهان
  • عدم نیاز به شرکت در آزمون ورودی
  • هزینه تحصیل در رشته پرستاری در دانمارک در مقایسه با سایر کشور های اروپایی مقرون به صرفه است.
  • فرصت های شغلی متعددی برای فارغ التحصیلان رشته پرستاری وجود دارد.

معایب تحصیل پرستاری در دانمارک

  1. برای تحصیل پرستاری در دانمارک تسلط به زبان دانمارکی مورد نیاز است و فراگیری این زبان دشوار است.
  2. هزینه زندگی در دانمارک بالا است البته امکانات رفاهی در این کشور عالی است.

تحصیل رشته پرستاری در سوئد مزایای بسیاری دارد که در مقاله تحصیل رشته پرستاری در سوئد به ان ها اشاره کرده ایم ، مقاله لینک شده را بخوانید.

بازار کار و درآمد پرستاران در دانمارک

دانمارک فرصتی عالی برای پرستاران فراهم می کند که به دنبال کار در یک سیستم مراقبت بهداشتی با بودجه دولتی هستند ، این کشور یکی از ارائه دهندگان برجسته خدمات درمانی و یکی از برترین کشور های اروپایی در زمینه ارائه خدمات درمانی است ، این سیستم به خوبی سازماندهی شده است و پرستاران از محیط های کاری فوق العاده مدرن بهره می برند ، پرستارانی که متقاضی مشاغل پرستاری در دانمارک هستند باید از مهارت زبان دانمارکی خوبی برخوردار باشند.

چندین گزینه در زمینه پرستاری در دانمارک وجود دارد که شامل پرستار پزشک ، پرستاری قلب و عروق ، پرستار پرسنلی ، پرستاری سلامت جامعه ، پرستاری مراقبت های ویژه ، مراقبت های ویژه پرستاری کودکان ، پرستاری اورژانس ، پرستاری گوارش ، پرستاری پزشکی و جراحی ، پرستاری علوم اعصاب ، پرستاری انکولوژی و پرستاری ارتوپدی است.

برای اشتغال به عنوان پرستار در دانمارک بایستی شرایط زیر را دارا باشند:

پرستاران قبل از اینکه بتوانند به عنوان پرستار در دانمارک کار کنند ، نیاز به ثبت نام پرستاری دانمارکی دارند ؛ فقط اداره ایمنی بیماران دانمارکی است که مجوز صدور این مجوزها را در دانمارک دارد و درخواست مجوز باید از طریق اداره ایمنی بیمار دانمارکی انجام شود.

یک پرستار در دانمارک ماهانه حدود 31800 کرون دانمارک درآمد دارد ، میانگین حقوق ماهانه پرستاران در دانمارک از 16،200 تا 49،000 کرون دانمارک شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا متغیر است ، حقوق پرستار بر اساس تجربه و مهارت متفاوت است.

برای آشنایی بیشتر با بازار کار کشور دانمارک و مشاغل مورد نیاز این کشور ، مقاله کار در دانمارک را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل پرستاری در دانمارک

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته پرستاری در دانمارک را برای علاقه مندان تحصیل در این کشور بیان کردند ، شما هم می توانید تمامی سوالات خود در زمینه هر نوع مهاجرت را در باکس دیدگاه در پایین همین صفحه بنویسید و در همان روز پاسخ کارشناسان ما را دریافت کنید.

هزینه تحصیل رشته پرستاری در دانمارک چقدر است؟

هزینه تحصیلی در رشته پرستاری برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا بین 6000 تا 10000 یورو برای هر سال تحصیلی است

هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک چقدر است؟

هر دانشجو برای تامین هزینه های زندگی خود در دانمارک بین 800 تا 1200 یورو در ماه نیاز دارد ، البته این هزینه بسته به سبک زندگی دانشجو متغیر است ؛ هزینه اجاره مسکن در دانمارک نیز بالا است و بسته به شهر محل اقامت بین 400 تا 900 یورو در هر ماه می باشد.

زبان تحصیل رشته پرستاری در دانمارک چیست ؟

رشته پرستاری در دانشگاه های دانمارک به زبان دانمارکی ارائه می شود ، برای پذیرش در این رشته تسلط به زبان دانمارکی در سطح B2 ضروری است ، البته در برخی دانشگاه های این کشور مانند کالج دانشگاه کپنهاگ رشته پرستاری به زبان انگلیسی برگزار می شود ، برای تحصیل به این زبان حداقل نمره آیلتس 6 مورد نیاز است.

آژمون ورودی برای تحصیل رشته پرستاری در دانمارک به چه صورت است؟

برای پذیرش در رشته پرستاری در دانشگاه های دانمارک نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست و تنها ملاک پذیرش نمرات دروس دبیرستان و اتمام دوره دبیرستان است.

حقوق یک پرستار در دانمارک چقدر است؟

یک پرستار در دانمارک ماهانه حدود 31800 کرون دانمارک درآمد دارد ، میانگین حقوق ماهانه پرستاران در دانمارک از 16،200 تا 49،000 کرون دانمارک شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا متغیر است ، حقوق پرستار بر اساس تجربه و مهارت متفاوت است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی شرایط و ویژگی های تحصیل رشته پرستاری در دانمارک را بیان کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شهر های شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین با مطالعه مقاله تحصیل در دانمارک به بسیاری از سوالات شما در زمینه مهاجرت تحصیلی به این کشور پاسخ داده خواهد شد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه