تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند

تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند

تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند شاید با آنچه شما در ایران می شناسید متفاوت باشد ؛ در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی رشته بینایی سنجی در فنلاند خواهیم پرداخت ، همچنین شما می توانید برای دریافت اطلاعات کلی تر به مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند هم مراجعه نمایید.

لیسانس بینایی سنجی در فنلاند اغلب تحت عنوان لیسانس مراقبت های بهداشتی (اپتومتری) شناخته می شود ، به فارغ التحصیلان برنامه لیسانس اپتومتری ، عنوان مدرک “اپتومتریست” اعطا می شود و دارندگان این مدرک به متخصصان مراقبت های بهداشتی دارای مجوز با عنوان “بینایی سنجی دارای مجوز” تبدیل می شوند.

ادامه تحصیل این رشته در فنلاند در گرایش های مختلف قابل پیگیری است که مقاطع فوق لیسانس هم اکثرا در دپارتمان های Healthcare یا شاخه های وابسته به آن ارائه می شود و مقطع دکترا حتی ممکن است گرایش هایی در دانشکده های علوم پزشکی برای ارائه داشته باشد.

زمینه بالینی بینایی سنجی به مراقبت از بینایی اختصاص دارد ، این مسیر شغلی ممکن است شامل استفاده از تجهیزات فنی و یادگیری و آموزش تخصصی برای بررسی و تشخیص شرایطی باشد که بر بینایی بیمار تأثیر می گذارد.

اگر مایل هستید که با تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند آشنا شوید ، در این مقاله از مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی با ما همراه باشید.

پریمدیکال رشته بینایی سنجی در فنلاند

متقاضیان تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند نباید انتظار داشته باشند که دانشگاه ها از آنها بخواهند که در دوره پریمدیکال رشته بینایی سنجی در فنلاند شرکت کنند.

در واقع دوره پریمدیکال در فلاند برای تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی الزام دارد و تحصیل رشته های مرتبط با مراقبت های بهداشتی از قبیل رشته بینایی سنجی (در مقطع لیسانس) نیازی به گذراندن این دوره ندارد ، بلکه این رشته خود می تواند به منزله پیش نیازی برای تحصیلات پزشکی استفاده شود ، به این معنا که شما پس از اخذ مدرک بینایی سنجی می توانید برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و یا دندانپزشکی در دانشگاه های فنلاند از آن استفاده کنید.

برای تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند در مقطع فوق لیسانس ، در یک دانشگاه به ضرورت تکمیل دوره های تکمیلی اشاره شده است؛ متقاضیان کارشناسی ارشد اپتومتری بالینی در دانشگاه اولو ، در ابتدای تحصیل صلاحیت علمی متقاضیان بین المللی را ارزیابی می کند و در صورت نیاز، مطالعات تکمیلی اجباری ارائه می شود ف در ادامه محتوا با جزییات بیشتر آشنا می شوید.

بهترین دانشگاه های رشته بینایی سنجی فنلاند

لیستی از بهترین دانشگاه های بینایی سنجی فنلاند که بر اساس عملکرد تحقیقاتی آنها در اپتومتری رتبه بندی شده اند آورده اند شامل دانشگاه هلسینکی ، دانشگاه علوم کاربردی متروپلیتین ، دانشگاه علوم کاربردی اولو ، دانشگاه فنلاند شرقی ، دانشگاه تورکو ، دانشگاه جیواسکیلا و دانشگاه تامپره است.

بهترین دانشگاه های رشته بینایی سنجی فنلاند

ما سعی کرده ایم درباره چند مورد از این دانشگاه صحبت کنیم اما اطلاعات مربوط به مدارک تحصیلی اعطایی را در صفحه دانشگاه ها می توانید بیابید.

در ضمن دانشگاه های فوق از بهترین دانشگاه های فنلاند برای تحصیل رشته های پزشکی فنلاند هم محسوب می شود ، شما می توانید مقاله لینک شده را مطالعه و اطلاعات تحصیلات پزشکی در این کشور را نیز دریافت کنید.

در همین دانشگاه ها می توانید رشته پرستاری را هم تحصیل کنید که یکی از رشته های مورد تقاضا در بازار کار اروپا است ؛ مقاله تحصیل رشته پرستاری در فنلاند در این زمینه به شما اطلاعات بیشتری ارائه می دهد.

رشته بینایی سنجی دانشگاه هلسینکی

رشته بینایی سنجی دانشگاه هلسینکی رتبه اول فنلاند محسوب می شود و در اروپا و جهان به ترتیب رتبه 14 و 58 است ، نرخ پذیرش این دانشگاه 17% و تعداد ثبت نام 31,312 نفر دانشجو است ، فعالیت بینایی سنجی این دانشگاه از طریق مطالعه در دپارتمان مراقبت های بهداشتی یا health care دنبال می شود.

هدف کلیدی بخش عمومی و مراقبت های بهداشتی اولیه در دانشگاه این دانشگاه ، توسعه و حمایت از مراقبت های بهداشتی اولیه از طریق آموزش و پژوهش است ، این دپارتمان با واحد مراقبت های بهداشتی اولیه ناحیه بیمارستانی هلسینکی و اوسیما (HUS) و مراکز بهداشتی فعال برای مراقبت های پزشکی بسیار تخصصی همکاری نزدیک دارد.

شرایط پذیرش دانشگاه هلسینکی گواهینامه دبیرستان (ylioppilastutkinto) یا معادل خارجی آن و BA/BSc برای پذیرش در برنامه های کارشناسی ارشد است.

در آینده ، پیشرفت‌ها در زمینه نوری ، صنعت و فناوری ، چالش‌های جدیدی را برای متخصصان بینایی‌سنجی ایجاد خواهد کرد و دانشگاه هلسینکی فنلاند تلاش می کند با همکاری و شبکه سازی با تیم های چند رشته ای و کار به عنوان متخصص پیشرفت های بی نظیری در زمینه بینایی سنجی داشته باشد.

رشته بینایی سنجی دانشگاه اولو

رشته بینایی سنجی دانشگاه اولو شماره 2 در فنلاند ، شماره 57 در اروپا و شماره 157 در جهان است ، اولین مدرک کارشناسی ارشد فنلاند در بینایی سنجی بالینی را این دانشگاه ارائه کرده است ، دکتر رابرت اندرسون ، مدرس اصلی اپتومتری و رئیس برنامه درجه اپتومتری بالینی است ، دکتر Tuomas Juustila نیز به اجرای آن کمک کرده است.

دوره آنلاین کارشناسی ارشد مراقبت های بهداشتی ، بینایی سنجی بالینی (MOptom) ، یک آموزش نیمه وقت انعطاف پذیر است که بخشی به صورت آنلاین و بخشی در محوطه دانشگاه ارائه می شود.

آموزش این رشته شامل 6 ماژول تئوری است که شامل کارگاه های بالینی نیز می شود ، سالانه چهار ماژول ارائه می شود ، تدریس فشرده در پردیس به مدت دو (2) روز ادامه خواهد داشت ، پس از تکمیل ماژول های تئوری ، دانشجویان فعالیت های تحقیقاتی خود را با هدایت مربی تکمیل می کنند.

در معیارهای واجد شرایط بودن برای کارشناسی ارشد اپتومتری دانشگاه اولو ، به این نکته اشاره شده است که متقاضیان باید مدرک لیسانس اپتومتریست یا بالاتر ، مدرک بینایی سنجی در سطح حرفه ای فنلاندی و مدرک بینایی بینایی سنجی بین المللی داشته باشند.

رشته بینایی سنجی دانشگاه متروپلیتین

رشته بینایی سنجی در دانشگاه متروپلیتین در شهر هلسینکی قابل پیگیری و ثبت نام است ، برنامه بینایی سنجی ها در دانشگاه متروپلیتین در مطالعات اولیه شامل دانش و مهارت هایی است که هنگام کار در یک فروشگاه نوری خدمات مشتری مورد نیاز است.

در مرحله بعد، روی عملکرد چشم و تجویز عینک و همچنین شکل گیری ادراک بصری تمرکز کنید ، مطالعات میان مرحله شامل نصب لنزهای تماسی و مطالعات تحقیق و توسعه است.

نیمه دوم بر بررسی سلامت چشم و همچنین مطالعات انتخابی تمرکز دارد تا دانشجویان دانش خود را در یک گروه چند حرفه ای گسترش دهند و در نهایت تحصیلات حرفه ای شامل 30 واحد محل کار در خارج از دانشگاه می باشد.

این دانشگاه پروژه های نوآوری زیادی در این زمینه دارد که توسط متروپولیتین و 8 شریک علوم کاربردی دیگر مانند لوره ، هاگا-هلیا ، کارلیا ، دانشگاه علمی کاربردی لاهتی ، دانشگاه علوم کاربردی اولو ، دانشگاه علمی کاربردی سایما ، دانشگاه علوم کاربردی تورکو و دانشگاه علوم کاربردی جنوب شرقی فنلاند هماهنگ می شود.

مهارت های بین المللی ناشی از مدرک بینایی سنجی دانشگاه متروپلیتین شامل صلاحیت زبان سوئدی و انگلیسی و تبادل دانشجو است که در طول ترم پنجم امکان پذیر است.

اگر قبلا در کشور هایی از اوپای شرق مانند تحصیل رشته بینایی سنجی در مجارستان را انتخاب کرده اید و الان به هر دلیلی مایل به جابجایی دانشگاه خود به سمت تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند هستید ، دانشگاه متروپلیتین از دانشجویان انتقالی استقبال می کند.

رشته بینایی سنجی دانشگاه فنلاند شرقی

رشته بینایی سنجی دانشگاه فنلاند شرقی ، شماره 3 در فنلاند ، شماره 105 در اروپا و شماره 312 در جهان است ، نرخ پذیرش این دانشگاه 21% و تعداد ثبت نام 15500 و سال تاسیس آن 2010 تاسیس شد.

، دانشگاه فنلاند شرقی در یک حالت رقابتی دانشجویانی را می پذیرد که دارای مدارک علمی بیشتری باشند؛ شرایط پذیرش اصلی شامل گواهینامه دبیرستان یا معادل آن و امتحان ورودی است.

متقاضیانی که به زبان فنلاندی تسلط ندارند باید مهارت های خوبی در زبان انگلیسی داشته باشند ، اگر برای حق ادامه تحصیلات تکمیلی در زمینه تحقیقاتی غیر از مدرک کارشناسی خود درخواست می کنید ، دانشکده ممکن است مطالعات اضافی را برای دستیابی به مهارت های مورد نیاز در آموزش برای شما تجویز کند.

هزینه تحصیل بینایی سنجی در فنلاند

هزینه تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند ، بسته به زبان تحصیل شما تفاوت دارد؛ به عنوان مثال ، شهریه تحصیل این رشته در دانشگاه متروپلیتین فقط به زبان فنلاندی است و بنابراین اگر موفق به پذیرش شوید شهریه در حد 500 یورو در ترم پرداخت خواهید کرد که بسیار مقرون به صرفه است.

هزینه تحصیل بینایی سنجی در فنلاند

دانشگاه علوم کاربردی متروپلیتین همچنین برنامه های لیسانس و برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی دارد که برای شناخت و تحصیل در آنها می توانید از مشاوران رجبی کمک بگیرید.

تحصیل رشته بینایی سنجی در مقطع کارشناسی ارشد هم برای تحصیل به زبان فنلاندی هزینه بسیار کم اما برای تحصیل به زبان انگلیسی بالغ بر 8000 یورو هزینه خواهد داشت؛ به عنوان مثال ، شهریه تحصیل رشته بینایی سنجی در دانشگاه اولو که نوع مطالعه آن به صورت آنلاین است ، 10000 یورو در سال می باشد.

قابل ذکر است که این برنامه بورسیه تحصیلی 0 تا 2500 یورو را نیز شامل می شود ، برای کسب اطلاعات کامل در این مورد با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید ، برای آگاهی بیشتر می توانید مقاله تحصیل در فنلاند را هم مطالعه کنید.

هزینه تحصیل در کشور پرتغال هم مقرون به صرفه است ، شاید بخواهید هزینه رشته بینایی سنجی در پرتغال و فنلاند را مقایسه کنید ؛ مقاله تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال را بخوانید.

چارت درسی رشته بینایی سنجی در دانشگاه های فنلاند

طبق تحقیقات مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی پیرامون چارت درسی رشته بینایی سنجی در دانشگاه های فنلاند ، در دسترس ترین اطلاعات در وب سایت دانشگاه متروپولیتین قرار داشت و به همین دلیل در این بخش چارت درسی اپتومتری دانشگاه متروپلیتین را می خوانید که انتظار می رود در دانشگاه های دیگر هم مشترک باشد:

 • مقدمه ای بر بینایی سنجی
 • مهارت های ارتباطی و فناوری اطلاعات حرفه ای
 • مبانی فناوری عینک
 • اپتیک هندسی
 • شیشه عینک و تعمیرات
 • آناتومی و فیزیولوژی عمومی
 • چشم و عیوب انکساری
 • اپتیک بصری
 • مراقبت از مشتری و توزیع در عمل نوری
 • عملکرد چشم و انکسار
 • سیستم بینایی و ادراک
 • بینایی دوچشمی
 • مبانی تحقیق و توسعه
 • ادراک بصری
 • مدیریت بینایی سنجی
 • موارد خاص در معاینات چشم و ارتوپتیک
 • اصول نصب لنز تماسی
 • آسیب شناسی و میکروبیولوژی بالینی
 • اصلاحات بصری در محیط های مختلف
 • اپتومتریست ها به عنوان توسعه دهندگان
 • تحقیق و توسعه پیشرفته
 • پروژه نوآوری
 • اتصال لنز تماس
 • برنامه ریزی پایان نامه کارشناسی
 • سلامت چشم و بیماری های چشم
 • معاینه مراقبت از سلامت چشم
 • مدیریت بینایی سنجی سالمندان و بیماران کم بینا
 • کارآفرینی در رفاه، رهبری و تولید خدمات
 • اجرای پایان نامه کارشناسی
 • معاینه کامل چشم و انتشار پایان نامه کارشناسی
 • معاینه کامل بینایی سنجی چشم
 • گزارش و انتشار پایان نامه کارشناسی

دانشگاه متروپلیتین ادعا می کند که هنگام توسعه این برنامه درسی ، از برنامه درسی شورای بینایی سنجی و اپتیک اروپا (ECOO)، به عنوان یک مدل استفاده کرده است ، اما در عین حال قوانین فنلاند و نیازهای ملی را نیز مد نظر قرار داده است.

زبان تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند

زبان تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند ، غالبا زبان فنلاندی است که متقاضیان باید حتما این زبان را در سطح B2 بلد باشند ، اما در برخی دانشگاه ها زبان تدریس مقاطع فوق لیسانس و دکترا می تواند انگلیسی باشد ، مشاوران رجبی در ادامه این موضوع را در دانشگاه های مختلف بررسی کرده اند:

زبان تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند

برنامه های تحصیلی رشته بینایی سنجی در دانشگاه متروپلیتن هلسینکی ، به زبان فنلاندی انجام می شود.

دانشگاه اولو 22 برنامه مدرک بین المللی را ارائه می دهد که به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، یکی از این دوره ها دوره جدید کارشناسی ارشد مراقبت های بهداشتی ، بینایی سنجی بالینی (MOptom) است که در سال 2020 در دانشگاه علوم کاربردی اولو OAMK آغاز شده است.

زبان تحصیل دانشگاه هلسینکی سوئدی ، انگلیسی و فنلاندی است و لیسانس مراقبت های بهداشتی (بینایی سنجی) به زبان فنلاندی ارائه می شود.

رشته داروسازی هم در فنلاند به زبان انگلیسی ارائه می شود ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در فنلاند را بخوانید و اطلاعات خود در این زمینه را تکمیل نمایید.

آزمون های ورودی رشته بینایی سنجی فنلاند

آزمون های ورودی رشته بینایی سنجی فنلاند یک الزام ضروری نیست که در همه دانشگاه ها معمول باشد ، بلکه برای تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند ، بیشتر دانشگاه ها در روند پذیرش خود آزمون ورودی ندارند ، اما در تحصیل مقطع فوق لیسانس در برخی موارد به آزمون ورودی اشاره می شود و غالبا هدف آنها از آزمون ورودی مقطع فوق لیسانس به صورت مصاحبه ای است نه کتبی.

به عنوان مثال در شرایط پذیرش دوره کارشناسی اپتومتری بالینی در دانشگاه اولو اشاره شده است که مصاحبه های آزمون ورودی در بهار 2022 انجام می شود ، معیارهای انتخاب دانشجو برای فوق لیسانس بینایی سنجی دو مرحله ای است: تکلیف قبلی و مصاحبه. کلیه متقاضیانی که موفق به گذراندن تکلیف قبلی می شوند به مرحله دوم انتخاب دانشجو دعوت می شوند و در یک مصاحبه آنلاین انفرادی شرکت می کنند.

متقاضیان باید قبل از مصاحبه ورودی مدارک زیر را ارائه دهند:

 • نامه همراه
 • رزومه
 • طرح مقدماتی که چالش توسعه را توصیف می کند.
 • مهارت های زبان انگلیسی متقاضیان نیز ارزیابی می شود.

همچنین متقاضیان باید پس از اتمام لیسانس بینایی سنجی باید دو (2) سال تجربه کاری در زمینه مربوطه کسب کرده باشند ، مشاوران رجبی راهنمایی های بیشتر را به علاقه مندان ارائه می دهند.

مزایا و معایب تحصیل بینایی سنجی در فنلاند

شاید با مطالعه مطالب این محتوا تا اینجا ، هنوز مردد هستید که آیا فنلاند مقصد انتخابی شما خواهد بود یا خیر ، پس هنوز در تصمیم گیری عجله نکنید و مزایا و معایب تحصیل بینایی سنجی در فنلاند را مطالعه کنید:

مزایا و معایب تحصیل بینایی سنجی در فنلاند

مزایا:

 • تعداد کمی از مدرک بینایی سنجی در اروپا وجود دارد و فنلاند از معدود کشورهای اروپایی است که مدرک بینایی سنجی را در سطح انگلستان ارائه می کند.
 • برنامه آنلاین فوق لیسانس بینایی سنجی متقاضیان زیادی از فنلاند و بین الملل به خود جذب کرده است.
 • با توجه به پیری جمعیت فنلاند و نیاز های روزافزون به مراقبت های بهداشتی ، بازار کار و درآمد رشته بینایی سنجی در فنلاند ایده آل خواهد بود.

معایب:

 • غالب برنامه های بینایی سنجی فنلاند ، به زبان فنلاندی ارائه می شود.
 • در دانشگاه های فنلاند امکان یادگیری زبان فنلاندی وجود ندارد و قبل از ورود باید به این زبان مسلط شد.

بازار کار و درآمد بینایی سنجی در فنلاند

انجام کار به عنوان اپتومتریست در فنلاند مستلزم تکمیل مدرک لیسانس مراقبت های بهداشتی (اپتومتری) و مجوز فعالیت به عنوان چشم پزشک است که توسط اداره ملی امور پزشکی قانونی اعطا شده است ، اپتومتریست ها خدمات مراقبت از بینایی را ارائه می دهند و به عنوان متخصص بینایی عمل می کنند.

آنها به طور مستقل معاینات بینایی را انجام می دهند و عینک ها ، لنزهای تماسی و وسایل کمکی کم بینایی را اندازه گیری ، تجویز و نصب می کنند ، اپتومتریست ها همچنین به عنوان کارآفرینان مستقل کار می کنند و در تحقیقات نیز شرکت می کنند.

بازار کار و درآمد بینایی سنجی در فنلاند برای یک فارغ التحصیل تازه کار معمولاً حدود 9490 یورو در ماه درآمد دارد.

در حال حاضر ، از جمعیت 5.4 میلیون نفری 1968 اپتومتریست (و 440 چشم پزشک) در فنلاند وجود دارد ، بیشترین اپتومتریست ها (42٪) در شرق فنلاند و کمترین (3٪) در لاپلند کار می کنند و از نظر تحصیلات ، 58٪ دارای مدرک پیش از BSc هستند و بقیه دارای مدارک بالاتر هستند.

مشاوران ما در مقاله جداگانه ای موضوع کار در فنلاند را بررسی کرده اند و تمام قوانین و شرایط مهم برای مهاجرت کاری به این کشور را شرح داده اند که دعوت می کنیم مقاله مورد نظر را هم بخوانید.

سوالات متداول رشته بینایی سنجی در فنلاند

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله شما را با تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند آشنا کردند ، با ما از طریق بخش دیدگاه در تماس باشید و مشاوره رایگان بگیرید.

آیا برای تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند باید حتما در دوره های پریمدیکل شرکت کنم؟

دوره پریمدیکال در فلاند برای تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی الزام دارد و تحصیل رشته های مرتبط با مراقبت های بهداشتی از قبیل رشته بینایی سنجی (در مقطع لیسانس) نیازی به گذراندن این دوره ندارد.

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند کدام است؟

رشته بینایی سنجی دانشگاه هلسینکی رتبه اول فنلاند محسوب می شود و در اروپا و جهان به ترتیب رتبه 14 و 58 است.

هزینه تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند چقدر است؟

اگر موفق به پذیرش شوید شهریه در حد 500 یورو در ترم پرداخت خواهید کرد که بسیار مقرون به صرفه است.

زبان تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند چیست؟

زبان تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند ، غالبا زبان فنلاندی است که متقاضیان باید حتما این زبان را در سطح B2 بلد باشند ، اما در برخی دانشگاه ها زبان تدریس مقاطع فوق لیسانس و دکترا می تواند انگلیسی باشد.

آزمون ورودی برای تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند به چه صورت است؟

آزمون های ورودی رشته بینایی سنجی فنلاند یک الزام ضروری نیست که در همه دانشگاه ها معمول باشد ، بلکه برای تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند ، بیشتر دانشگاه ها در روند پذیرش خود آزمون ورودی ندارند ، اما در تحصیل مقطع فوق لیسانس در برخی موارد به آزمون ورودی اشاره می شود و غالبا هدف آنها از آزمون ورودی مقطع فوق لیسانس به صورت مصاحبه ای است نه کتبی.

اطلاعات کامل تر از شرایط تحصیل رشته بینایی سنجی در فنلاند از طریق موسسه مهاجرتی رجبی قابل دستیابی است ، وکلای مهاجرتی ما در دفاتر تهران و شیراز به امور درخواست پذیرش برای تمامی دانشگاه های خارجی آشنا بود و تجربه بالایی دارند ، با ما در تماس باشید تا بهترین تصمیمات را برای مهاجرت بگیرید ، همچنین مطالعه مقالات به روز سایت به شما کمک بزرگی خواهد بود ، با همین هدف مقاله تحصیل رشته بینایی سنجی در آلمان را نیز بخوانید.

4.9/5 - (63 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *