تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانمارک

تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانمارک
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته فیزیوتراپی دانمارک با وجود تجهیزات و مراقبت های بهداشتی جهانی در کنار توسعه اجتماعی و اقتصادی این کشور از جمله گزینه های بی نظیر این حوزه ای علوم پزشکی است.

آموزش و تحصیل فیزیوتراپی در دانمارک به دو صورت است: دوره های کوتاه مدت که معمولا آموزش حرفه ای یک ساله دیپلم (60 واحد ECTS) است و یا دوره هایی که مدرک فیزیوتراپی در سطح دانشگاه در دانمارک ارائه می کند.

لیسانس علمی کاربردی فیزیوتراپی به شما می آموزد که چگونه افراد مبتلا به نقص حرکتی را ارزیابی ، تشخیص و درمان کنید.

در حال حاضر دو کارشناسی ارشد علوم فیزیوتراپی در دانمارک موجود است؛ کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در دانشگاه جنوب دانمارک و کارشناسی ارشد در سلامت (فیزیوتراپی اسکلتی عضلانی) در دانشگاه آلبورگ.

دکترای فیزیوتراپی یک مدرک کارشناسی ارشد پیشرفته است که مسیری سریع برای تبدیل شدن به یک فیزیوتراپ متخصص را ارائه می دهد.

 مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ )  مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک را هم پیش تر به شما تقدیم کرده اند که دعوت می کنیم مقاله لینک شده را در کنار این محتوا بخوانید

فهرست مطالب

پریمدیکال فیزیوتراپی در دانمارک

دانشجویان علاقه مند به تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانمارک  الزامی برای گذراندن دوره پریمدیکال فیزیوتراپی در دانمارک ندارند و ارزیابی متقاضیان تنها بر اساس معدل و پیشینه تحصیلی و همچنین دانش زبان صورت می گیرد.

لازم به ذکر است که رشته فیزیوتراپی دانمارک از لحاظ رتبه بندی تقریبا همتراز با رشته های پزشکی است ، بنابراین متقاضیانی در میدان رقابت پذیرفته می شوند که سوابق تحصیلی خوبی در دروس تخصصی مهم برای تحصیلات پزشکی مانند ریاضی ، شیمی ، زیست و فیزیک قوی باشند.

اگر نمرات شما در این زمینه ها قوی است چرا به تحصیل رشته های علوم پزشکی در دانمارک فکر نمی کنید ، مطمئنا نگرانی زیادی در این زمینه نخواهید داشت زیرا شما با شرکت در دوره های پریمدیکال پزشکی قبل از پذیرش نقاط ضعف خود را بهبود می بخشید.

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی دانمارک

10 موسسه فیزیوتراپی در دانمارک وجود دارد (کپنهاگ ، هیلرود ، اودنسه ، آلبورگ ، ناستود ، روسکیلد ، اسبیرگ ، هادرسلف ، هولستبرو و آرهوس) ، آنچه در این بخش آمده است اطلاعات کلیدی درباره بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی دانمارک است که مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی آن را تهیه کرده اند.

دپارتمان فیزیوتراپی دانشگاه کپنهاگ از جدیدترین علوم و مدرن ترین تجهیزات آموزشی بهره می برد و به همین دلیل مدرک فیزیوتراپی از این دانشگاه فرصت های شغلی زیادی در اختیار فیزیوتراپیست قرار می دهد.

اساتید مشهور و کادر تدریس فیزیوتراپی در دانشگاه کپنهاگ بر این عقیده هستند که کار فیزیوتراپیست بر این تصور استوار است که بدن و ذهن ارتباط نزدیکی با هم دارند و تحت تأثیر محیط اطراف ما هستند.

بسیاری از اعضای انجمن فیزیوتراپیست های دانمارکی از دانشگاه کپنهاگ فارغ التحصیل شده اند ، این انجمن یک برنامه آموزشی جامع و پویا دارد که به طور مستمر با همکاری نزدیک با مربیان ، محققان و مکان های کاری در حال توسعه است.

قابل ذکر است که پذیرش فیزیوتراپی در دانشگاه کپنهاگ رقابتی است ، رعایت حداقل شرایط الزامی است و شرایط تضمینی برای پذیرش وجود ندارد؛ برای برنامه های کارشناسی ، شرایط پذیرش عمومی شامل معدل نمره 12 است که معادل 6.0 دانمارکی است (به جز الهیات و موسیقی شناسی) و الزامات نمره خاص بر اساس برنامه متفاوت خواهد بود و برای رشته هایی مانند فیزیوتراپی متقاضیان باید نمره های بالایی در دروسی مانند فیزیک و زیست شناسی را اخذ کرده باشند.

کالج دانشگاه دانمارک شمالی (UCN)

کالج دانشگاه دانمارک شمالی (UCN) از موسسات معتبر برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانمارک است ، این رشته در دپارتمان فیزیوتراپی دانشگاه UCN ارائه می شود و از بزرگان این دپارتمان می توان دورته دراخمن ، پریسیلا دی بریتو سیلوا ، لیز اکارت هانسن را نام برد.

این کالج مهارت ‌های آکادمیک بالای فیزیوتراپی را با تجربه بالینی در زمینه ‌های مختلف از ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری ، مراقبت ‌های حاد ، توانبخشی و ناتوانی گرفته تا مدیریت بیماری ترکیب می کند.

ارتباط و تماس فیزیکی بین افراد یکی از ارکان فیزیوتراپی است ، هدف این دانشگاه پرورش این ویژگی ‌ها و یادگیری فیزیوتراپی برای افراد در تمام مراحل زندگی ، در هر دو زمینه تک ‌حرفه ‌ای و بین ‌حرفه ‌ای است.

در طول برنامه تحصیل فیزیوتراپی ، UCN فعالیت ‌های یادگیری ، توسعه و تحقیق در فیزیوتراپی را در آزمایشگاه مهارت ‌های داخل دانشگاه و همچنین با همکاری شرکای خارجی خود انجام می‌دهد.

اساس اخلاقی برنامه مدرک UCN به دستورالعمل های اخلاقی تعیین شده توسط انجمن فیزیوتراپیست های دانمارکی و کنفدراسیون جهانی فیزیوتراپی اشاره دارد.

متقاضیان برای اخذ پذیرش تحصیل فیزیوتراپی در دانمارک  از این دانشگاه باید دارای معدل دیپلم بالای دوازده باشند و شایستگی زبان خود را ثابت کنند و هم چنین باید فرم درخواست آنلاین برای اخذ پذیرش از این دانشگاه پر کنند از طریق ایمیل برای دانشگاه ارسال کنند.

دانشگاه آلبورگ

دانشگاه آلبورگ در کپنهاگ دانمارک واقع شده است ، واحد تحقیقاتی گروه فیزیوتراپی و کاردرمانی بیمارستان دانشگاه آلبورگ ، کانون تحقیقات اولیه خود را در زمینه عملکرد اسکلتی عضلانی ، فعالیت بدنی ، آموزش و توانبخشی و اهمیت این عوامل برای ظرفیت عملکردی بیماران دارد.

هدف از این تحقیق این است که بیماران بهترین درمان ممکن را بر اساس شواهد در رابطه با وظایف فیزیوتراپی و کاردرمانی مانند معاینه و تشخیص ، درمان و توانبخشی دریافت کنند ، تحقیقات در این بخش به ایجاد دوره های مؤثر ، منسجم و هماهنگ درمان و توانبخشی در سراسر بخش ها کمک خواهد کرد.

تحقیقات در زمینه فیزیوتراپی و کاردرمانی اغلب چند رشته ای است و به بهبود دوره کلی بیمار کمک می کند ، این تحقیق بر تقویت دانش مبتنی بر تحقیق و اجرای بعدی نتایج در اقدامات بالینی متمرکز است ، این واحد تحقیقاتی درگیر تدریس و نظارت در چندین برنامه تحصیلی در دانشگاه آلبورگ نیز است.

از بزرگان دپارتمان فیزیوتراپی دانشگاه آلبورگ می توان کاترین اسکوف اندرسن ، اوا سوفیا اندرسون و الیزابت آندریسن را نام برد.

برای اخذ پذیرش رشته فیزیوتراپی از دانشگاه آلبورگ ، متقاضیان باید در آزمون نهایی دبیرستان نمره مورد قبول را دریافت کرده باشند و دارای مدرک دیپلم باشند ، ارزیابی سطوح درسی متقاضیان از امتحان دبیرستان بر اساس مقایسه با سطوح درسی خاص در دبیرستان دانمارک بر اساس دستورالعمل‌ های وزارت آموزش عالی و علوم دانمارک است ، این ارزیابی تنها توسط دفتر پذیرش در دانشگاه آلبورگ انجام می شود.

دانشگاه هایی که در این قسمت معرفی شدند ، همگی رشته پرستاری را هم ارائه می دهند که یکی از رشته های پر طرفدار در اروپا است ، مقاله تحصیل رشته پرستاری در دانمارک را بخوانید و با هزینه ها و سایر شرایط تحصیل پرستاری آشنا شوید.

دانشگاه جنوب دانمارک (SDU)

دانشگاه جنوب دانمارک (SDU) در راستای ادامه تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانمارک ، یک برنامه کارشناسی ارشد مراقبت های بهداشت عمومی ارائه می دهد که با مدرک لیسانس فیزیوتراپی و البته چندین مدرک لیسانس دیگر مانند پرستاری ، کاردرمانی و رادیوگرافی ، مامایی ، تغذیه و لیسانس زیست پزشکی ، می توان برای آن درخواست داد.

اگر مدرک لیسانس مشابهی دارید ، دانشکده پس از درخواست ، ارتباط مدرک شما را ارزیابی می کند ، این برنامه به زبان انگلیسی تدریس می شود ، بنابراین شما ملزم به ارائه مدرکی دال بر مهارت خود در زبان انگلیسی هستید (اطلاعات بیشتر در بخش زبان تحصیل فیزیوتراپی در دانمارک).

پذیرش متقاضیان تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانمارک بر اساس نمره کل اولویت بندی می شوند ، اگر متقاضیان واجد شرایط بیشتری امتیاز یکسانی داشته باشند ، متقاضیان بر اساس معدل اولویت بندی می شوند و اگر در هنگام درخواست مدرک خود را تمام نکرده اید ، از معدل دروس گذرانده شده در زمان درخواست استفاده خواهیم کرد.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در دانمارک​

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در دانمارک

جزییات هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانمارک را از دانشگاه کپنهاگ شروع می کنیم:

دانشگاه کپنهاگ از سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) استفاده می کند و این سیستم بار مطالعه کامل را بر اساس واحد های درسی در یک سال تعریف می کند ، هزینه های تحصیل بسته به برنامه در محدوده 10،000 تا 17،000 یورو در هر 60 ECTS / سال تحصیلی است ، همچنین علاوه بر هزینه ذکر شده متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا باید هزینه ای معادل 100 یورو برای مرحله درخواست به دانشگاه بپردازند.

شهریه تحصیل در کالج دانشگاه دانمارک شمالی ، 6،000 تا 16،000 یورو به ازای هر سال است.

همچنین شهریه تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه آلبورگ ، مبلغی در حدود 13000 یورو در سال اعلام می شود.

چارت درسی فیزیوتراپی در دانشگاه های دانمارک

بر اساس چارت درسی فیزیوتراپی در دانشگاه های دانمارک دوره لیسانس این رشته 3 سال و نیم و به صورت تئوری و یک دوره آموزش بالینی برنامه ریزی شده است که در آن دانشجویان علاوه بر دروس تخصصی ، موضوعات علمی مانند آناتومی و فیزیولوژی ، علوم اجتماعی و علوم بهداشتی و همچنین آموزش و روانشناسی را نیز مطالعه می کنند.

مباحث سال اول تحصیل فیزیوتراپی دانمارک

مباحث سال اول تحصیل فیزیوتراپی دانمارک بر یادگیری و مطالعه دانشجویان در رابطه با علوم پایه این رشته مانند بدن انسان ،سیستم اسکلتی- عضلانی ، عملکردهای فیزیولوژیکی ، آسیب شناسی و جنبه های بهداشتی و اخلاقی برای داشتن عملکردی حرفه ای می باشد . همچنین دانشجویان با تمرین و توانبخشی ، آشنایی با آناتومی ، فیزیولوژی و پاتولوژی ، مهارت‌های دستی و همچنین ارتباط با موقعیت های خاص را می آموزند.

حوزه های تخصصی فیزیوتراپیست ها در دانمارک

حوزه های تخصصی فیزیوتراپیست ها در دانمارک

حوزه های تخصصی تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانمارک در حال حاضر عبارتند از:

 • فیزیوتراپی عصبی
 • فیزیوتراپی عضلانی اسکلتی
 • فیزیوتراپی کودکان
 • جرونتو / فیزیوتراپی سالمندان
 • فیزیوتراپی روان تنی و روانپزشکی
 • پیشگیری و ارتقای سلامت
 • توانبخشی
 • فیزیوتراپی برای قلب و ریه
 • فیزیوتراپی ورزشی
 • اورولوژی

ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی تضمین بهترین کیفیت و تعهدات را به مشتریانمان ارائه دهیم. کیفیت خدمات در کنار تجربه موفق منجر به اخذ ویزا خواهد شد. 

اگر شما هم در میان گزینه های تحصیل و کار برای مهاجرت مانده اید و انتخابی ندارید، ابتدا نمونه ویزاهای موفق اخذ شده توسط شرکت مهاجرتی رجبی را مشاهده کنید و سپس با ما تماس بگیرید.

نمایش ویدیو درباره ویزای-کشورهای-مختلف

زبان تحصیل فیزیوتراپی در دانمارک

زبان تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانمارک ، در بهترین دانشگاه آن یعنی دانشگاه کپنهاگ به زبان دانمارکی برای دانشجویان ارائه می شود و برای پذیرش دانشجویان باید سطح زبان حداقل B2 زبان دانمارکی را به اثبات برسانند.

دپارتمان فیزیوتراپی کالج دانشگاه دانمارک شمالی (UCN) برنامه های تبادل کوتاه مدت را به زبان انگلیسی ارائه می دهد ولی برنامه کامل به زبان دانمارکی تدریس می شود.

زبان تحصیل در دانشگاه آلبورگ بطور کلی هم انگلیسی و هم دانمارکی است اما رشته فیزیوتراپی در این دانشگاه به زبان دانمارکی ارائه می شود.

الزامات زبان انگلیسی و دانمارکی برای رشته فیزیوتراپی

الزامات زبان انگلیسی و دانمارکی برای رشته فیزیوتراپی در زیر بررسی شده است:

اکثریت دانشگاه ها می گویند که اگر برای برنامه کارشناسی ارشد فیزیوتراپی که به زبان انگلیسی تدریس می شود درخواست می دهید ، باید سطح خود را در زبان انگلیسی به یکی از راه های زیر ثابت کنید:

 • زبان انگلیسی A از دبیرستان دانمارکی با حداقل نمره 2.0 (مقیاس نمره دهی دانمارکی 7)
 • آزمون تافل iBT با حداقل نمره 100
 • آزمون آیلتس آکادمیک با حداقل نمره باند کلی 7.0
 • C1 Advanced (CAE) یا C2 Proficiency (CPE) با حداقل امتیاز 185

و چنانچه می خواهید برای مدرک کارشناسی ارشد که به زبان دانمارکی تدریس می شود درخواست می کنید ، نیازی به مدارک بیشتری از مدارک زبان خود ندارید.

متقاضیان دارای مدرک لیسانس فیزیوتراپی خارجی (همچنین شهروندان دانمارکی) باید آزمون تحصیلی را به زبان دانمارکی در سطح A  بگذرانند.

تمام آنچه گفته شد برای رشته داروسازی در این کشور هم صادق است ، اگر از علاقه مندان داروسازی هستید ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل رشته داروسازی در دانمارک را بخوانید و اطلاعات خود را به روزکنید.

آزمون های ورودی فیزیوتراپی دانمارک

پذیرش جهت تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانمارک برای هر دانشگاه به صورت جداگانه تعریف می شود و در سیستم دانشگاهی این کشور آزمون ورودی یکسانی برای علاقه مندان وجود نداشته و شما باید از طریق اثبات رزومه تحصیلی عالی خود ( مانند معدل بالا در مقطع لیسانس ) واجد شرایط ورود به این رشته تحصیلی شوید . البته در برخی از دانشگاه ها به دلیل درخواست بالا امکان برگزاری آزمون های ورودی فیزیوتراپی دانمارک وجود دارد که خوب است جهت اطلاع دقیق با مشاورین ما تماس گرفته و یا به سایت دانشگاه مراجعه نمایید.

 

مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در دانمارک

مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در دانمارک

اگر قصد تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانمارک را دارید ، لطفا تند نروید! درست است که مشاورن رجبی اطلاعات کاملا صحیح و دقیق در اختیار شما قرار می دهند اما بدون مطالعه مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در دانمارک ممکن است دچار انتخاب اشتباه شوید.

 • با توجه به کیفیت مراقبت های بهداشتی در کشور دانمارک ، فیزیوتراپی با استانداردهای بالا و با استفاده از آخرین روش های تحقیقاتی آموزش داده می شود.
 • فیزیوتراپی در دانمارک از مشاغل پردرآمد محسوب می شود.
 • با توجه به درآمد بالا ، هزینه های تحصیل و زندگی برای یک فیزیوتراپیست در دانمارک نسبتا مقرون به صرفه تر است.

معایب

 • نام دانمارک در میان بهترین کشورها برای فیزیوتراپی (ایالات متحده آمریکا ، انگلستان ، استرالیا ، نیوزلند و بخش هایی از اروپای غربی) قرار ندارد.
 • تعداد دانشگاه های ارائه کننده تحصیلات تکمیلی فیزیوتراپی دانمارک کم بوده و به همین دلیل میزان تقاضا در آن زیاد است.
 • بیشتر برنامه های تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانمارک به زبان رسمی این کشور است و باید در یادگیری آن کوشا باشید.

بازار کار و درآمد فیزیوتراپی در دانمارک

بازار کار و درآمد فیزیوتراپی در دانمارک بر اساس میزان درآمد و رضایت شغلی فیزیوتراپیست ها ارزیابی می شود؛ فرصت های شغلی خوب و متنوعی برای فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی در این کشور وجود دارد.

فیزیوتراپ فارغ التحصیل از دانشگاه های دانمارک می تواند انتخاب کند که به طور خاص با جوانان یا سالمندان کار کند ، درمان های اورژانسی ارائه دهد یا برای مدت طولانی با بیماران کار کند و با انتخاب خود در بخش خصوصی یا دولتی یا در بیمارستان ها تمرین کند ، اکثر فارغ التحصیلان در سیستم بیمارستانی ، شهرداری ها و بخش خصوصی استخدام می شوند.

میزان درآمد یک فیزیوتراپیست در دانمارک به طور متوسط 135000 دلار در سال است که یا به عنوان یک دانشجو در برنامه کارشناسی ارشد فیزیوتراپی ، علاوه بر خود مطالعه شما فرصت کافی برای شرکت در فعالیت های علمی و اجتماعی دارید.

کار در دانمارک برای متخصصین و فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کشور می تواند گزینه بسیار خوبی باشد ، مقاله کار در دانمارک را بخوانید و با جزئیات درآمد ها و مشاغل مورد نیاز این کشور آشنا شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانمارک

زبان تحصیل فیزیوتراپی در دانمارک ، در بهترین دانشگاه آن یعنی دانشگاه کپنهاگ به زبان دانمارکی برای دانشجویان ارائه می شود و برای پذیرش دانشجویان باید سطح زبان حداقل B2 زبان دانمارکی را به اثبات برسانند.

دوره آموزش حرفه ای لیسانس فیزیوتراپی 3 سال و نیم و به صورت تئوری و عملی است و شامل یک برنامه آموزشی بالینی می باشد ، علاوه بر دروس تخصصی های فیزیوتراپی ، دانشجویان موضوعات علمی مانند آناتومی و فیزیولوژی ، علوم اجتماعی و علوم بهداشتی و همچنین آموزش و روانشناسی را نیز مطالعه می کنند.

شهریه تحصیل در کالج دانشگاه دانمارک شمالی ، 6،000 تا 16،000 یورو به ازای هر سال است.
شهریه تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه آلبورگ ، مبلغی در حدود 13000 یورو در سال اعلام می شود.

دانشجویان علاقه مند به تحصیل در دانمارک الزامی برای گذراندن دوره پریمدیکال فیزیوتراپی در دانمارک ندارند و ارزیابی متقاضیان تنها بر اساس معدل و پیشینه تحصیلی و همچنین دانش زبان صورت می گیرد.

میزان درآمد یک فیزیوتراپیست در دانمارک به طور متوسط 135000 دلار در سال است.

تمامی اطلاعات ارائه شده در بالا در باب تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانمارک ، متعلق به مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی است ، اگر مایل به مهاجرت به این کشور برای تحصیل یا دیگر روش های قانونی هستید مقاله مهاجرت به دانمارک را بخوانید، و در صورت داشتن هرگونه سوال از طریق شماره های ذکر شده در این صفحه با وکلای مهاجرت ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز در تماس باشید.

5/5 - (45 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *