تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا

تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا شما را به عنوان یکی از اعضای کادر بهداشت و درمان واجد شرایط کار در مراکز درمانی اروپا و جهان می سازد ، در دانشگاه های ایتالیا شما با علوم پایه رشته فیزیوتراپی و مطالب اصلی آشنا شده و فرصت تحصیل به زبان انگلیسی این امکان را برایتان فراهم می سازد تا در حوزه متخصصان بین المللی وارد شوید ، در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا می پردازیم ؛ با ما همراه باشید.

در این رشته به دانشجویان آموزش داده می شود تا مهارت های لازم برای شناسایی نیازهای پیشگیرانه و توانبخشی بیمار را کسب کرده و از طریق آزمون های عملی با بیماران واقعی یا موقعیت های بالینی شبیه سازی شده به تجربه کافی برسند ، در واقع در این رشته شما به افراد بیمار و یا معلول کمک می کنید تا بتوانند توانایی از دست رفته خود را با تمرینات مختلف به دست آورند.

علاوه بر تمرینات مختلف ، یک فیزیوتراپ باید به بیماران در رابطه با رژیم غذایی ، ورزش و غیره مشاوره داده و در پایان هر جلسه گزارش کاملی از روند درمان بیمار تهیه نماید ، شما با تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا وضعیت روحی و جسمی بیماران را به خوبی شناخته به همکاران پزشکان در حوزه درمان تبدیل می شوید.

برای شروع خوب است مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا را مطالعه کنید تا با کلیات تحصیل در رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های برتر ایتالیا آشنا شوید.

فهرست مطالب

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی ضمن جمع آوری به روزترین اطلاعات در حوزه تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا ، پاسخگوی تمامی سوالات شما در کلیه امور مرتبط با مهاجرت بوده و آماده اخذ ویزا و پذیرش تحصیلی در تمام مراکز تحصیلی ایتالیا و اروپا هستند.

شما میتوانید برای صرفه جویی در وقت خود از ویدیو  زیر بهره ببرید و در صورتی که سوالی هم داشتید، با کارشناسان ما در تماس باشید.

پریمدیکال فیزیوتراپی در ایتالیا

ورود به تحصیل رشته فیزیتراپی در ایتالیا نیازمند داشتن مدرک تحصیلی خاصی نبوده و شما تنها باید با گذراندن 12 سال تحصیل مدرک دیپلم خود را اخذ کرده باشید ، البته شرایط پذیرش در هر دانشگاه متفاوت است و برخی از دانشگاه های مطرح ایتالیا دانشجویان این رشته را از طریق آزمون ورودی انتخاب می کنند.

همچنین برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه پالرمو از متقاضیان مدرک کارشناسی در یک رشته مرتبط را درخواست می کنند ، در صورتی که مدرک دیپلم خود را در یک یا دو سال گذشته اخذ کرده اید ، باید تمامی ریز نمرات را به صورت کامل به دانشگاه ارائه دهید ، از اصلی ترین موارد پریمدیکال فیزیوتراپی در ایتالیا داشتن مدرک زبان است که در ادامه به آن می پردازیم که دانشگاه ها برای تمامی دانشجویان یک دوره فشرده برگزار می کنند.

به صورت کلی دانشجویانی که برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا درخواست می دهند ، باید مهارت های ارتباطی و کار تیمی قوی داشته باشند تا بتوانند به سرعت با سایر اعضای تیم توانبخشی تعامل داشته باشند.

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی ایتالیا

هر رشته تحصیلی در ایتالیا در دانشگاه های متعددی از این کشور به دانشجویان بین المللی ارائه می شود و متقاضیان با توجه به رزومه تحصیلی و شرایط پذیرش می توانند در یکی از بهترین آنها به تحصیل مشغول شوند ، اما در میان تمامی مقصدهای تحصیلی این کشور آشنایی با بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی ایتالیا برای شما عزیزان بسیار کار ساز خواهد بود.

دانشگاه سیه نا یکی از برترین دانشگاه های ایتالیا در رشته فیزیوتراپی است که دانشجویان بین المللی را با توجه به سطح زبان پذیرش نموده و رشته فیزیوتراپی را در زیر گروه علوم پزشکی ارائه می دهد ، هر سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه قابل سپری بوده و دانشجویان باید مدرک زبان ایتالیایی خود را جهت پذیرش ارائه دهند ، خود دانشگاه دوره های تقویت زبان را برای دانشجویان سال اول ارائه می دهد و در مقاطع تحصیلات تکمیلی می توان به بورسیه های قابل توجهی اشاره کرد.

دانشگاه نام آشنای فلورانس را می توان به عنوان یکی از برترین مقاصد تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا معرفی کرد که هر ساله پذیرای دانشجویان بین المللی زیادی از سراسر جهان است ، این دانشگاه فرصت تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم ساخته و دانشجویان می توانند با داشتن رزومه تحصیلی مناسب به دریافت بورسیه های متعدد امیدوار باشند.

بورسیه های دانشگاه فلورانس می تواند هزینه ها زندگی را علاوه بر مخارج دانشجویی در برگرفته و مدرک صادره از آن امکان ورود به بازار کار را برایتان فراهم سازد.

برترین دانشگاه های ایتالیا که در ادامه معرفی می شوند ، رشته های دیگری مانند پرستاری را هم ارائه می دهند ، توصیه می کنیم مقاله تحصیل رشته پرستاری در ایتالیا را نیز بخوانید تا با هزینه ها و برترین دانشگاه های آن آشنا شوید.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه میلان

چنانچه به دنبال تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا هستید می توانید به این رشته در دانشگاه میلان نیز نگاهی داشته باشید ، در دانشکده پزشکی و جراحی رشته فیزیوتراپی را خواهید یافت که طی سه سال با 180 واحد درسی به دانشجویان تدریس می شد ، در این میان باید 156 واحد درسی را به صورت تئوری و بقیه واحدها را به صورت عملی پشت سر بگذارید.

واحدهای عملی شامل حضور در آزمایشگاه ها ، لابراتورها و سمینارها جهت کسب مهارت ها عملی است که البته برای تحصیل نیز باید زبان ایتالیایی را به خوبی فراگرفته و مدرک لازم را ارائه دهید ، تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه میلان مستلزم شرکت در آزمون ورودی دانشگاه است.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه میلان

تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه رم

دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد فیزیوتراپی تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه رم به دانشجویان بین المللی ارائه می شود که می توان در مقطع ارشد زبان انگلیسی را به عنوان زبان تحصیل انتخاب کرد ، اموزش در این رشته شامل واحدها تئوری و نظری است و شما با انتخاب زبان انگلیسی می توانید حرفه خود را به زبانی بین المللی فراگرفته و برای کار به سایر کشورهای جهان بروید.

محیط واقعی شبیه ساز شده به همراه کار با بیماران به شما این فرصت را می دهد که به یک فیزیوتراپ ماهر تبدیل شده و بتوانید در تمامی محیط ها به کار مشغول شوید ، نتایج یادگیری از طریق آزمون های کتبی و عملی و ارزیابی مدرسین به دست می آید و شما می توانید فعالیت های خود به صورت دلخواه در میان درس ارائه شده برگزینید.

در این دانشگاه نیز چارت درسی همانند اغلب دانشگاه های ارائه دهنده تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا در 180 واحد درسی برنامه ریزی شده است.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا​

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا از مهم ترین فاکتورهایی است که دانشجویان خارجی در هنگام انتخاب مقصد تحصیلی خود باید به ان توجه داشته باشند ، هزینه تحصیل در ایتالیا در اغلب رشته های تحصیلی از مقرن به صرفه ترین ها در میان کشورهای اروپایی است و در صورتی که بتواند به بورسیه تحصیل برسید ، بخش اصلی شهریه دانشگاه برایتان حذف خواهد شد.

شهریه تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا در هر دانشگاه متغیر است و شما باید از طریق مشاوره با کارشناسان موسسه رجبی و یا مراجعه به سایت دانشگاه از مبلغ دقیق آن مطلع شوید ، شهریه برخی از دانشگاه های این کشور به شرح زیر است:

 • دانشگاه ساپینزای رم در مقطع ارشد سالانه 5400 یورو
 • دانشگاه ساپینزای رم در مقطع کارشناسی سالانه 2961 یورو
 • دانشگاه تورین در مقطع کارشناسی سالانه 2800 یورو
 • دانشگاه بولونیا در مقطع کارشناسی سالانه 2200 یورو
 • دانشگاه سیه نا در مقطع کارشناسی سالانه 2406 یورو
 • دانشگاه کاتانیا 30600 یورو به زبان انگلیسی
 • دانشگاه میلان سالانه 2516 یورو
 • دانشگاه پالرمو سالانه 7529 یورو

چارت درسی فیزیوتراپی در دانشگاه های ایتالیا

رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های ایتالیا به دوره کارشناسی به طول مدت سه سال ارائه می شود و می تواند تا مقطع دکترا ادامه یابد ، اما اصلی ترین مقطع این رشته دوره کارشناسی بوده و در تحصیلات تکمیلی شما تنها به تخصص در یک شاخه خاص خواهید رسید.

به طور متوسط چارت درسی فیزیوتراپی در دانشگاه های ایتالیا در 180 واحد درسی برنامه ریز شده است و دانشجویان ملزم به مشارکت فعال در فعالیت های کارآموزی هستند که یک سوم دوره آموزشی (60 واحد ) را تشکیل می دهد .

آموزش تئوری و عملی حین کار تضمین می کند که تا پایان دوره دانشجویان مهارت های لازم برای انجام حرفه فیزیوتراپ را به دست آورده و بلافاصله برای استخدام آماده خواهند شد.

اصلی ترین دروس تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا در دوره کارشناسی شامل موارد زیر است:

سال اول

 • بیولوژی
 • زیست پزشکی
 • حرکت شناسی/ بیومکانیک
 • نوروفیزیولوژیک
 • متدولوژی
 • اپیدمیولوژی
 • تشریح اندام بدن
 • تشریح اعصاب
 • بافت شناسی
 • روانپزشکی
 • جراحی عمومی

سال دوم

 • آناتومی کاربردی و بیومکانیک
 • مهارت های بالینی
 • فیزیوتراپی قلب و تنفس
 • سلامت قلبی عروقی
 • تفکر انتقادی و تحقیق
 • مبانی بهداشت ، مراقبت اجتماعی و عملکرد حرفه ای
 • مدیریت و توانبخشی اسکلتی عضلانی
 • بیماری های روماتیسمی و پوستی
 • ارتوپدی
 • رادیولوژی

دانشجو همچنین توانایی های فکری و رابطه ای را یاد گرفته و می تواند جنبه های نظری مربوط به عمل بالینی را شناسایی کرده به تحقیق در مورد آنها بپردازد.

سال سوم رشته فیزیوتراپی در ایتالیا

در سال سوم رشته فیزیوتراپی در ایتالیا دانشجویان دانش و متدولوژی های مرتبط با کار تیمی را یاد گرفته و قادر خواهند بود به صورت مستقل کار و زیر نظر متخصصان ارشد مسئولیت هایی را بر عهده بگیرند ، علاوه بر این دانشجویان برخی از مهارت های مدیریتی مورد نیاز برای توسعه حرفه ای خود را در استخدام آینده کسب خواهد کرد.

تمام واحدهای سپری شده در دو سال ابتدا به صورت عملی در این سال اجرا شده و دانشجویان فیزیوتراپی را در تمامی بیماری ها اجرا می کنند ، برنامه تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا برای ایجاد متخصصان شایسته طراحی شده است که در درمان و توانبخشی نقص مهارت های حرکتی و همچنین عملکردهای بالاتر قشر مغز و مسائل ناشی از حوادث پاتولوژیک کار می کنند ، فیزیوتراپیست طبق تجویز پزشکان برنامه توانبخشی بیمار را ارائه و فعالیت درمانی را برای بازیابی عملکردهای حرکتی ، روان تنی و شناختی انجام می دهد.

زبان تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا

حتما مطلع هستید که زبان ایتالیایی به عنوان زبان نخست رایج این کشور در تمامی سیستم های آموزشی مورد استفاده قرار گرفته و شما به عنوان یک دانشجویی خارجی که قرار است به صورت تمام وقت با افرادی به این زبان در تماس باشید ، نیازمند یادگیری زبان ایتالیایی هستید.

زبان تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا در دانشگاه های این کشور ایتالیایی بوده و به عنوان یکی از اصلی و مهم ترین شرایط از دانشجویان درخواست می شود ، از این رو داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را خارج از این کشور اخذ کرده اند باید مدرک زبان با حداقل سطح B2 را به دانشگاه ارائه دهند.

برخی از دانشگاه ها نیز برای اطمینان از سطح زبان دانشجویان یک آزمون مهارت زبان ایتالیایی برگزار نموده و در صورت لزوم دوره های کوتاه مدت فشرده را برای دانشجویان به عنوان پیش نیاز در نظر می گیرند. 

خوب است دقت داشته باشد که مدرک زبان انگلسی نیز علاوه بر زبان ایتالیایی می تواند مورد درخواست دانشگاه باشد و چنانچه این زبان را به عنوان زبان تحصیل خود انتخاب کرده باشید ، باید آیلتس و یا تافل را حتما پیش از درخواست به دانشگاه اخذ کرده باشید.

زبان تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا

حداقل سطح زبان انگلیسی درخواستی جهت تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا بدین شرح است:

 • آیلتس نمره 5
 • تافل حداقل نمره کل 60
 • ESOL کمبریج
 • PET مقدماتی
 • BEC مقدماتی

به منظور تحصیل رشته فیزیوتراپی در کشور ایتالیا، حتما از کارشناسان شرکت رجبی بخواهید تا اطلاعات کاملی به شما ارائه دهند و پس از جمع آوری اطلاعات و تصمیم گیری با ما در ارتباط باشید تا روال کار پرونده را آغاز کنیم، همانطور که در ویدیو روبرو نمونه های پذیرش از دانشگاه های مختلف را میبینید.

تمام تلاش ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این است تا بتوانیم بهترین کیفیت را با آرامش خاطر به مشتریانمان ارائه دهیم.

آزمون های ورودی فیزیوتراپی ایتالیا

برخی از دانشگاه های ایتالیا در صورتی که نمرات برخی از دروس دیپلم شما کافی نباشد مجددا مهارت های از جمله زبان ایتالیایی اعم از شفاهی و نوشتاری ، توانایی استدلال منطقی ، دانش مبانی ریاضیات ، فیزیک و علوم تجربی را مورد ارزیابی قرار می دهند.

آزمون های ورودی فیزیوتراپی ایتالیا تنها در تعداد انگشت شماری دانشگاه برگزار شده و با توجه به رزومه تحصیلی دانشجویان می تواند متفاوت باشد ، در اغلب دانشگاه های ایتالیا در صورتی که مدرک دیپلم 12 سال تحصیلی خود را معادل سازی نمایید و نمرات دروس از حد نصاب بالاتر باشد ، نیازی به شرکت در آزمون ورودی نخواهید داشت.

اما در صورت نیاز به شرکت در آزمون ورودی جهت تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا شما باید یک آزمون چند گزینه ای کتبی دانش عمومی را پشت سر بگذارید ، به عنوان مثال نمره آزمون TOLC می تواند در برخی از دانشگاه ها مورد تایید باشد ، در این آزمون دروس با توجه به رشته فیزیوتراپی مشخص شده و در صورت کسب نمرات قابل قبول ، واجد شرایط تحصیل در دانشگاه خواهید بود.

این آزمون همچنین نیاز به پیش نیازها را برا یدانشجو مشخص نموده و در اغلب دانشگاه های این کشور امکان شرکت در آن جود دارد ، با توجه به سایت دانشگاه در خواهید یافت که نیازی به ارائه نمره این آزموت دارید یا خیر ، همچنین برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه تورین قبولی در آزمون سراسری ایران را برای ورود به رشته فیزیوتراپی از دانشجویان درخواست می کنند.

هشت دانشگاه هم در سوئد ، رشته فیزیوتراپی را بدون آزمون ارائه می دهند ؛ مقاله تحصیل رشته فیزیوتراپی در سوئد را بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا

تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا قطعا مانند هر رشته دانشگاهی دیگری با مزایا و معایب خاص خود همراه است و شما به عنوان دانشجویی که علاقه مند کسب مدرک از یک کشور اروپایی هستید ، باید به خوبی از تمام آنها مطلع شده و با درنظر گرفتن تمامی جوانب مقصد نهایی خود را انتخاب کنید.

مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا

از اصلی ترین مزایای تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حرفه ای سودآور و پردرآمد
 • شغلی قابل احترام به دلیل اهمیت شغلی
 • آینده کاری امن و قابل اعتماد
 • طیف گسترده ای از مسیرهای شغلی
 • شغلی بسیار مورد نیاز در مراکز درمانی
 • اشتغال بلافاصله پس از فارغ التحصیلی
 • دوره تحصیلی کوتاه مدت نسبت به علم پزشکی
 • روند پذیرش آسان در دانشگاه های ایتالیا
 • فرصت دریافت بورسیه در صورت قبولی در آزمون
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • بخشی از یک تیم بودن
 • کمک به دیگران و ایجاد انگیزه

تحصیل رشته داروسازی در ایتالیا هم بسیار محبوب در بین دانشجویان ایرانی است ، مقاله لینک شده را بخوانید تا با بورسیه های تحصیلی عالی این رشته در ایتالیا آشنا شوید.

معایب

 • الزام دریافت گواهینامه برای برخی کارفرمایان
 • سختی شغل از نظر فیزیکی
 • کار با بیماران چالش برانگیز
 • قرار گرفتن در معرض خطر فرسودگی

بازار کار و درآمد فیزیوتراپی در ایتالیا

بازار کار و درآمد فیزیوتراپی در ایتالیا بدین گونه است که فارغ التحصیلان این رشته واجد شرایط فعالیت در زمینه های زیر به صورت خود اشتغالی یا شاغل هستند:

 • بیمارستان ها
 • واحدهای توانبخشی عمومی یا خصوصی
 • واحدهای تخصصی توانبخشی دولتی یا خصوصی
 • خانه های سالمندان یا افراد ناتوان
 • خدمات مستقل در یک مرکز تخصصی یا پرستاری در منزل

فردی که به عنوان فیزیوتراپیست در ایتالیا کار می کند معمولاً به طور میانگین حدود 7070 یورو در ماه درآمد دارد و دستمزدها از 3470 یورو تا 11000 یورو متغیر است ، البته حقوق فیزیوتراپیست ها بر اساس تجربه ، مهارت ها ، جنسیت یا موقعیت مکانی به شدت متفاوت می باشد.

افرادی که در این حوزه فارغ التحصیل می شوند هیچ نگرانی بابت کار نخواهند داشت و می توانند در مراکز درمانی مختلف به کار مشغول شوند ، شما به عنوان فردی که در حوزه جسمانی و توانبخشی به دیگران فعالیت می کند باید به طور شخصی نیز از توانایی خوبی برخوردار باشید و بتوانید با توجه به حوزه فعالیت خود به دیگران انگیزه و امید بدهید.

برای آشنایی هر چه بیشتر با شرایط کاری در کشور ایتالیا ، مقاله کار در ایتالیا را بخوانید.

شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تمام جنبه های تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا را به شما ارائه داد ، برای دریافت پاسخ پرسش های خود به بخش دیدگاه مراجعه کرده و با مشاوران ما در ارتباط باشید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا

 • دانشگاه ساپینزای رم در مقطع ارشد سالانه 5400 یورو
 • دانشگاه ساپینزای رم در مقطع کارشناسی سالانه 2961 یورو
 • دانشگاه تورین در مقطع کارشناسی سالانه 2800 یورو
 • دانشگاه بولونیا در مقطع کارشناسی سالانه 2200 یورو

زبان تحصیل فیزیوتراپی در ایتالیا در دانشگاه های این کشور ایتالیایی بوده و به عنوان یکی از اصلی و مهم ترین شرایط از دانشجویان درخواست می شود ، از این رو داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را خارج از این کشور اخذ کرده اند باید مدرک زبان با حداقل سطح B2 را به دانشگاه ارائه دهند.

نمره آزمون TOLC می تواند در برخی از دانشگاه ها مورد تایید باشد اما برخی از دانشگاه ها هم هیچ آزمونی برگزار نمی کنند.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا می تواند یکی از بهترین موقعیت های شغلی به همراه درآمد بالا را برای شما فراهم سازد ، تنها کافی است تا با از طریق تماس با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی از جزئیات لازم در دانشگاه دلخواه خود مطلع شده و به راحتی به پذیرش برسید ، مشاورین ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز آماده راهنمایی و پاسخگویی به تمامی سوالات شما در حوزه مهاجرت و اخذ ویزا هستند ، همچنین توصیه می کنیم موازی با این مطلب، مقاله تحصیل رشته فیزیوتراپی در آلمان را نیز بخوانید و باگوشه ای دیگر از اروپا بیشتر آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *