تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال

تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال

تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال بر اساس فرآیند بولونیا طراحی شده است و دانشجویانی که این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند ، مطابق با سیستم آموزشی اروپا اموزش دیده و می توانند به راحتی در هر جای جهان به کار و یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر بپردازند ،کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ضمن داشتن رزومه ای درخشان در حوزه اخذ ویزا و پذیرش دانشگاه تمامی اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیارتان قرار داده اند با ما در این مقاله همراه باشید.

همچنین دعوت می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال را نیز مرور کنید تا با کلیاتی مهم از نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های علوم پزشکی این کشور آشنا شوید.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های پرتغال بسیار آسانتر از سایر کشورهای این قاره است و شما مدرکی معادل با تمامی دانشگاه های مرح این قاره خواهید گرفت.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال از مقطع کارشناسی آغاز شده و دانشجویان تمامی علوم پایه را که نیازمند ورود به مقطع حرفه ای کار و تحصیل است در این دوره می آموزند ، از آنجا که داشتن اطلاعات در زمینه دانشگاه و کشور مقصد برای داشتن مهاجرتی موفق از مهم ترین گام ها به شمار می رود ، بر آن شدیم تا تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال را برای شما شرح داده و تمامی جزئیات لازم را در این باره برای شما شرح دهیم.

پریمدیکال فیزیوتراپی در پرتغال

از آنجا که تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال یکی از زیرشاخه های مهم رشته پزشکی به شمار می رود ، در هر کشور و دانشگاه دارای پیش نیازهای مشخص و الزامی است که متقاضیان تنها با فراهم نمودن تمامی آن می توانند به تحصیل مشغول شوند ، برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال باید در دوره دبیرستان در دروس تخصصی خود به ویژه زیست شناسی نمره بالایی را کسب کرده باشید و هرچه معدل بالاتری را در رزومه تحصیل خود ارائه دهید ، شانس بیشتری برای پذیرش خواهید داشت.

به دلیل پیروی از سیستم بولونیا شما باید الزامات ورود به دانشگاه های اروپا را فراهم سازید بدین گونه که مدرک دیپلم خود را معادل سازی نموده و برابر با نظام آموزشی پرتغال سازید ، چنانچه هر یک از دروس شما و یا مدرک دیپلم به صورت کلی برابر با معیارهای تحصیلی این کشور نباشد ، باید دوره پیش نیاز را پشت سر بگذارید.

در این دوره علاوه بر زبان تحصیل در دانشگاه دروس موردنیاز را یاد گرفته و آماده شرکت در آزمون ورودی و یا پذیرش در دانشگاه می شوید ، برخی از دانشگاه های پرتغال بخصوص مراکز خصوصی این کشور کسب نمره قبولی در دوره پریمدیکال کالج مورد تایید خود را قبول نموده و پس از آن دانشجویان را در مقطع فیزیوتراپی پذیرش می کنند.

اما در مقابل برخی دیگر علاوه بر پریمدیکال فیزیوتراپی در پرتغال نمره آزمون ورودی را از متقاضیان درخواست می کنند که در ادامه به آن می پردازیم.

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی پرتغال

در میان تمامی مراکز دانشگاهی پرتغال برخی از آنها در میان رتبه بندی QS قرار گرفته اند و شما با پذیرش در هر یک از آنها می توانید به یکی از معتبرترین مدارک تحصیلی اروپا برسید ، برخی از دانشگاه ها تنها مقطع کارشناسی را به دانشجویان بین المللی ارائه داده و برخی دیگر ارائه دهنده دوره تحصیلات تکمیلی در این رشته هستند ، البته دانشگاه های مطرح تمامی مقاطع را به دانشجویان ارائه داده و می توانید با پذیرش در یک مقطع تا مقاطع بالاتر به تحصیل مشغول شوید.

بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی پرتغال

در ادامه به بهترین دانشگاه های فیزیوتراپی در پرتغال می پردازیم و تنها دقت داشته باشید که تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال در هر یک از دانشگاه های با پیش نیازهای متفاوتی رو به رو است که می توانید از طریق کارشناسان موسسه و یا سایت دانشگاه از جزئیات آن مطلع شوید.

دانشگاه پورتو به عنوان یک مرکز دولتی در میان رتبه بندی QS قرار گرفته و به عنوان مقصد اصلی دانشجویان درنظر گرفته می شود ، البته این دانشگاه دارای ظرفیت محدود برای دانشجویان بین المللی در رشته فیزیوتراپی می باشد و شما باید آزمون ورودی را برای پذیرش در دانشگاه پشت سر بگذارید ، زبان تحصیل در مقطع کارشناسی پرتغالی بوده و شما تنها با ارائه مدرک زبان موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه می شوید.

دانشگاه لیسبون پرتغال

از دیگر مقاصد تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال دانشگاه لیسبون است که سالانه میزبان بیش از 47 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی می باشد و دانشجویان بین المللی زیادی برای ورود به این دانشگاه سالانه با یکدیگر به رقابت می پردازند ، این دانشگاه بیش از 100 واحد تحقیقاتی و آموزشی دارد که دانشجوان تمامی رشته های از جمله فیزیوتراپی به راحتی دوره کارآموزی و تحصیلی خود را در آن سپری می کنند.

دانشگاه کویمبرا پرتغال

جهت تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال به شما علاقه مندان توصیه می کنیم تا نگاهی به شرایط پذیرش در دانشگاه کویمبرا پرتغال نیز داشته باشید ، زبان تحصیل در این دانشگاه پرتغالی و انگلیسی بوده و به عنوان اولین و قدیمی ترین دانشگاه این کشور و اروپا شناخته می شود.

دانشکده پزشکی این دانشگاه یکی از کامل ترین مقاصد تحصیلی در رشته فیزیوتراپی بوده و شما موظف به پرداخت شهریه در این دانشگاه هستید ، البته این دانشگاه فرصت دریافت بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی متعددی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد که با دریافت آنها می توان هزینه تحصیل را به حداقل رساند.

شهر کویمبرا که این دانشگاه در آن قرار گرفته است یکی از بهترین مقصدها در پرتغال برای اسکان دانشجویان می باشد زیرا به شهری دانشجویی مشهور بوده و شرایط زندگی آسانی را برای اسکان آنان فراهم می سازد.

دانشگاه مینهو پرتغال

از جمله دانشگاه های تازه تاسیس پرتغال باید به دانشگاه مینهو اشاره کرد که در مدت زمان کوتاهی توانسته به رشد قابل توجهی در زمینه تحصیل رسیده و رشته های متنوعی را در دانشکده های خود تدریس کند ، تازه تاسیس بودن این دانشگاه موجب گشته تا گستردگی و امکانات به روز آن بیشتر شده و در دانشکده بهداشت و درمان خود به روزترین رشته های مرتبط با این حوزه را ارائه دهد.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال را می توان در دانشگاه مینهو در مقطع تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی یافت ، در مقطع کارشناسی این رشته به زبان پرتغالی تدریس می شود ، جهت تحصیل رشته فیزوتراپی در پرتغال می توانید سایر دانشگاه های این کشور را نیز مدنظر داشته باشید که البته دانشگاه های خصوصی شرایط پذیرش آسانتری دارند.

 • دانشگاه پورتو پرتغال
 • دانشگاه آویروا
 • دانشگاه کاتولیک پرتغال
 • دانشگاه الگارو

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در پرتغال

رشته فیزیوتراپی از جمله رشته های تحصیلی در گرایش علوم پزشکی می باشد که دارای متقاضیان بی شماری است و دانشجویان داخلی و خارجی در پرتغال به دنبال پذیرش در یکی از مقاطع این رشته هستند ، خوب است که در هنگام بررسی شرایط دانشگاه جهت تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال هزینه ها و شهریه دانشگاه را نی مدنظر قرار دهید.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در پرتغال

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در پرتغال در دانشگاه های خصوصی به مراتب بالاتر از دانشگاه های دولتی این کشور است و شما باید از توانایی مالی کافی برخوردار باشید ، البته بورسیه های مختلف نیز از سوی دانشگاه های دولتی به دانشجویان بین المللی ارائه می شود که شرایط دریافت آنها آسان نبوده و متقاضیان دوره کارشناسی ارشد و دکترا بیشتر مورد توجه هستند.

دانشجویان مقطع کارشناسی در اغلب دانشگاه های پرتغال چه خصوصی و چه دولتی از کمترین شانس جهت دریافت بورسیه و یا حمایت های مالی برخوردارند و چنانچه از متقاضیان این دوره به شمار می روید باید توانایی پرداخت شهریه را داشته باشید.

 • مقطع کارشناسی در دانشگاه مینهو 6500 یورو
 • مقطع کارشناسی در دانشگاه کویمبرا 5400 دلار
 • مقطع کارشناسی در دانشگاه لیسبون 5800 دلار
 • مقطع کارشناسی در دانشگاه پورتو 7000 دلار

البته علاوه بر این سایر هزینه های جانبی تحصیل و هزینه های زندگی دانشجویی در پرتغال را باید مدنظر داشته باشید که می توانید در مقاله تحصیل در پرتغال از آن مطلع شوید ، همچنین تحصیل در دانشگاه های ایتالیا هم می تواند مقرون به صرفه باشد ، با مطالعه مقاله تحصیل رشته فیزیوتراپی در ایتالیا ، هزینه ها را با هم مقایسه کنید.

چارت درسی فیزیوتراپی در دانشگاه های پرتغال

به عنوان یک دانشجوی رشته فیزیوتراپی خوب است که از محتوای درسی خود و واحدهایی که می خواهید در دانشگاه پشت سر بگذارید اطلاع داشته باشید ، همانگونه که از همان ابتدا بیان نمودیم سیستم آموزشی تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال مطابق با بولونیا و کلیه دانشگاه های اروپایی برنامه ریزی شده است و شما برنامه درسی مطابق با دانشگاه های مطرح را پشت سر می گذارید ، چنانچه بخواهیم به چارت درسی فیزیوتراپی در دانشگاه های پرتغال نگاهی داشته باشیم اصلی ترین دروس به شرح زیر خواهد بود:

 • آناتومی انسان
 • بیوشیمی عمومی
 • روانشناسی سلامت
 • مطالعات جنبش انسانی
 • تحقیق در فیزیوتراپی
 • فیزیوتراپی عصبی- عضلانی
 • اصول فارماکولوژی و درمان
 • آسیب شناسی روانی
 • فیزیوتراپی قلبی تنفسی
 • فیزیولوژی ورزش
 • فیزیوتراپی در اطفال
 • داروشناسی
 • ژنتیک
 • بافت شناسی
 • بیماریهای مغز و اعصاب
 • ارتوپدی

چارت تحصیلی رشته داروسازی در دانشگاه های پرتغال هم بسیار کامل و به روز است ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در پرتغال را بخوانید و اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید.

زبان تحصیل فیزیوتراپی در پرتغال

زبان رسمی تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال در تمامی مقاطع آموزشی در رتبه اول زبان پرتغالی می باشد و از تمامی دانشجویان درخواست می شود تا حد ممکن مدرک این زبان را فراهم سازند ، این الزام برای دانشجویان دوره کارشناسی الزامی بوده و نمی توان دوره کارشناسی را در پرتغال به زبان انگلیسی یافت.

زبان تحصیل فیزیوتراپی در پرتغال

البته در تعداد اندکی دانشگاه خصوصی این امکان وجود دارد که بتوانید زبان تحصیل در مقطع کارشناسی را انگلیس انتخاب کنید که همچنان نیاز به زبان پرتغالی در کل دوره احساس می شود و تنها برخی واحدها توسط ااتید به انگلیسی تدریس می شوند ، بنابراین خوب است که برای مقطع کارشناسی نسبت به یادگیری زبان پرتغالی اقدام کنید.

در مقاطع تحصیلات تکمیلی فرصت انتخاب زبان انگلیسی در برنامه دانشگاه های بیشتری دیده می شود و دانشگاه ها از متقاضیان مدرک آیلتس و یا تافل درخواست می کنند ، البته در برخی از دانشگاه ها در صورت انجام مصاحبه اگر سطح زبانی شما مورد تایید قرار گیرد نیازی به ارائه مدرک و یا سپری کردن واحدهای پیش نیاز زبان نخواهید داشت.

به طور کلی بسیاری از موسسات آموزش عالی در پرتغال سطح B1 / B2 را می پذیرند ، زبان تحصیل فیزیوتراپی در پرتغال گرچه می تواند علاوه بر پرتغالی انگلیسی نیز باشد ، اما خوب است این واقعیت را مدنظر قرار دهید که قرار است شما زندگی در جامعه ای پرتغالی زبان را تجربه کنید که در هر صورت شما را نیازمند استفاده از آن خواهد کرد.

آزمون های ورودی فیزیوتراپی پرتغال

تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال نیازمند فراهم نمودن الزامات مشخصی است که پیش تر اشاره نمودیم دوره های پیش نیاز یکی از اصلی ترین آنها می باشد ، اما ملاک پذیرش بسیاری از دانشگاه های این کشور نیز آزمون ورودی است و سپری کردن دوره های پریمدیکال را جزو شرایط اصلی خود نمی دانند.

آزمون های ورودی برخی از دانشگاه ها علاوه بر محیط دانشگاه در سایر کشورها جهان نیز برگزار می شود که یکی از مزایای قابل توجه برای دانشجویان خارجی به شمار می رود ، جهت شرکت در این آزمون ها داوطلب باید تحت شرایط و مهلت ‌های قانونی یکسانی که به طور منظم توسط اداره کل آموزش عالی ( DGES ) دولت پرتغال اعلام می‌شود ، ثبت ‌نام کند.

در رابطه با آزمون های ورودی فیزیوتراپی پرتغال هر دانشگاه به صورت جداگانه تصمیم گرفته و در سراسر کشور آزمون یکسانی برگزار نمی شود و برخی از دانشگاه ها به جای برگزاری آزمون از دانشجویان تقاضا می کنند تا امتخانات سال اخر دبیرستان را پشت سر بگذارند.

همچنین دقت داشته باشید که تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال از طریق آزمون ورودی مرحله مصاحبه را نیز شامل می شود و خوب است که داوطلبان از طریق مشاوره با کارشناسان موسسه رجبی از جزئیات لازم جهت کسب آمادگی در آن مطلع شوند.

مطالبی که در خصوص آزمون ورودی خواندید در خصوص رشته پرستاری در بیشتر دانشگاه های پرتغال هم صادق است ، مقاله تحصیل رشته پرستاری در پرتغال را بخوانید و اطلاعات کافی در این زمینه کسب نمایید.

مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در پرتغال

تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال می تواند نوید بخش آینده ای روشن برای علاقه مندان به این حوزه باشد و با هزینه ای بسیار کمتر از سایر کشورهای اروپایی شما را به کار در حوزه درمان وارد سازد ، مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در پرتغال می تواند برای هر دانشجو متفاوت باشد ، اما به صورت کلی این رشته را می توان شامل مزایای بسیار و معایب اندک دانست.

مزایا و معایب تحصیل فیزیوتراپی در پرتغال
 • داشتن درآمد بالا
 • کمک به بیماران
 • محیط کاری پرنشاط
 • داشتن جایگاه اجتماعی
 • بازار کار خوب
 • تسلط به انواع ابزارهای فیزیکی مدرن

معایب

 • هزینه بالا جهت تاسیس مطب
 • شرایط دشوار پذیرش
 • دروس تخصصی سخت
 • سرو کار داشتن با انواع بیماری ها

تحصیل رشته فیزیوتراپی در انگلستان هم مزایای بسیار دارد که با مطالعه مقاله لینک شده می توانید به اطلاعات کامل ان دست یابید.

بازار کار و درآمد فیزیوتراپی در پرتغال

افرادی که به عنوان فیزیوتراپ از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند می توانند در هر یک از فرصت های شغلی که پیش رویشان وجود دارد شرکت کنند:

 • بیمارستان دولتی و خصوصی
 • واحد بهداشت خانواده
 • واحدهای مراقبت مداوم و تسکینی
 • باشگاه های ورزشی
 • نهادهای همبستگی اجتماعی
 • کلینیک های خصوصی
 • مدارس
 • شهرداری ها
 • مراکز سلامتی
 • مراکز تحقیق و توسعه
 • تدریس و تحقیق در مؤسسات آموزش عالی

در پرتغال نیز فردی که به عنوان فیزیوتراپیست کار می کند ، معمولاً حدود 5000 یورو در ماه درآمد دارد که دستمزدها از 2600 یورو ( کمترین ) تا 7650 یورو ( بالاترین ) متغیر است ، البته فاکتورهای زیادی در تعیین میزان درآمد موثر هستند و گاها می توان درامد آنها را برابر با یک پزشک دانست.

برای آشنایی با بازار های کاری و شرایط و قوانین کار در کشور پرتغال به مقاله کار در پرتغال مراجعه نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله شما را با تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال آشنا کردند ، برای پرسیدن سوالات خود از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده نمایید.

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال کدام است؟

دانشگاه لیسبون پرتغال

هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال چقدر است؟

مقطع کارشناسی در دانشگاه مینهو 6500 یورو
مقطع کارشناسی در دانشگاه کویمبرا 5400 دلار
مقطع کارشناسی در دانشگاه لیسبون 5800 دلار
مقطع کارشناسی در دانشگاه پورتو 7000 دلار

آیا امکان تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال به زبان انگلیسی هم وجود دارد؟

زبان رسمی تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال در تمامی مقاطع آموزشی در رتبه اول زبان پرتغالی می باشد و از تمامی دانشجویان درخواست می شود تا حد ممکن مدرک این زبان را فراهم سازند ، این الزام برای دانشجویان دوره کارشناسی الزامی بوده و نمی توان دوره کارشناسی را در پرتغال به زبان انگلیسی یافت.

آیا برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال باید در آزمون خاصی شرکت کنم؟

در رابطه با آزمون های ورودی فیزیوتراپی پرتغال هر دانشگاه به صورت جداگانه تصمیم گرفته و در سراسر کشور آزمون یکسانی برگزار نمی شود و برخی از دانشگاه ها به جای برگزاری آزمون از دانشجویان تقاضا می کنند تا امتخانات سال اخر دبیرستان را پشت سر بگذارند.

درآمد یه فیزیوتراپ در پرتغال چقدر است؟

در پرتغال فردی که به عنوان فیزیوتراپیست کار می کند ، معمولاً حدود 5000 یورو در ماه درآمد دارد که دستمزدها از 2600 یورو ( کمترین ) تا 7650 یورو ( بالاترین ) متغیر است.

در صورتی که علاقه مند به دریافت اطلاعات در زمینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در پرتغال هستید و یا می خواهید از شرایط دریافت ویزا دانشجویی مطلع شوید با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی از طریق دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نموده و تمامی جزئیات لازم را دریافت کنید ، همچنین اگر قصد ورود و اقامت در پرتغال را دارید حتما مقاله بسیار کامل و به روز مهاجرت به پرتغال را بخوانید و با تمام روش های مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *