تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه

تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه

تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه به دلیل بالا بودن سطح آموزش و برخورداری از تجهیزات کامل و به روز در دانشگاه های این کشور ، متقاضیان زیادی را از هر گوشه جهان به خود جذب می نماید، در این مطلب کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) شما را با تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه به طور کامل و دقیق آشنا خواهند نمود.

همچنین توصیه می کنیم مرور بر مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه بزنید و با شرایط و هزینه های تحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی در این کشور ، آشنا شوید.

با تحصیل رشته رادیولوژی ، دانشجویان ، علاوه بر برخوردار شدن از آینده ای مناسب و موفق در فرانسه ، قادر خواهند بود تا در دیگر کشورهای اروپا و جهان آینده ای تضمین شده را برای خود رقم بزنند

تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه در دانشگاه های خصوصی و دولتی این کشور برای متقاضیان امکان پذیر خواهد بود که معمولا هزینه تحصیل در مراکز غیر دولتی گران تر خواهد بود اما این مراکز معمولا در قبال دریافت پول بیش تر خدمات بیش تری را نیز به دانشجویان خود ارائه می دهند و همچنین برنامه تکمیلی و متفاوتی را نیز برای آموزش و تفریح و سرگرمی دانشجویان در نظر می گیرند.

بهترین دانشگاه های رادیولوژی فرانسه

برای پذیرش و تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه باید شرایط خاص هر دانشگاه به همراه مدارک مورد انتظار آنان را فراهم نموده و در اختیار ان مراکز قرار دهید ، توجه داشته باشید که دقت لازم را در این زمینه به عمل آورید زیرا هرگونه نقص یا ایراد در ارائه این موارد امکان رد پذیرش و درخواست شما را در پی خواهد داشت ، توصیه داریم از حضور یک مشاور و یا کارشناس خبره در این زمینه بهره لازم را ببرید.

بهترین دانشگاه های رادیولوژی فرانسه

دانشگاه های مشهور و بزرگی در فرانسه حضور دارند که رشته رادیولوژی را به دانشجویان خارجی و داخلی ارائه می کنند ، مراکزی که دست یافتن به تحصیل در آنان در همان ابتدا می تواند یک موفقیت بزرگ محسوب شده و آینده ای شغلی و تحصیلی مناسب را برای فارغ التحصیلان رقم زند ، هریک از این دانشگاه ها دارای اساتید و گروه آموزشی مجرب و با دانش هستند که وظیفه انتقال علم و آموزش دانشجویان را برعهده دارند.

در ادامه این قسمت بهترین دانشگاه های رادیولوژی فرانسه را به شما معرفی خواهیم کرد با برخی از ویژگی ها و شرایط تحصیل در هریک از این مراکز به طور خلاصه و مفید آشنا خواهیم کرد ، شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر و کامل تر در رابطه با هریک از این مراکز یا دیگر دانشگاه های فرانسه با تیم مشاوره موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمایید.

دانشگاه سوربن

سوربن نام ساختمانی در محله لاتن شهر پاریس است که از سال 1253 محل تشکیل دانشکده سوربن ، یکی از اولین و بهترین دانشگاه ها در سطح جهان بوده است که بعدا به نام دانشگاه پاریس تغییر نام داد ، دانشگاه سوربن فعلی نتیجه ادغام دو دانشگاه پاریس ۶ ( دانشگاه پیر و ماری کوری ) و دانشگاه پاریس ۴ در اول ژانویه سال 2018 میلادی است.

در حال حاضر این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه فرانسه است و دانشکده پزشکی آن یکی از بهترین و معتبرترین دانشکده های پزشکی اروپا و جهان برشمرده می شود ، در طول دوره های رادیولوژی این دانشگاه ، تخصص‌های لازم در مورد تصویربرداری پزشکی به دانشجویان آموزش داده می‌شود و دانشجویان با دستگاه‌های تصویربرداری و نحوه‌ی کار آن ها به صورت کامل آشنایی پیدا خواهند کرد زیرا که اگر فرد رادیولوژیست دارای تخصص و توانایی کافی نباشد ، می‌تواند علاوه بر عدم تهیه‌ تصویر مناسب برای دکتر ، موجب آسیب رساندن به بیمار از طریق پرتو گیری نیز شود.

این دانشگاه مقاطع کارشناسی تا دکترای رشته رادیولوژی را به دانشجویان علاقه مند ارائه می نماید که زبان ارائه این رشته نیز در مقطع کارشناسی زبان فرانسوی و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی به دانشجویان آموزش داده می شود ، دریافت مدرک از دانشگاه سوربن می تواند آینده شغلی دانشجویان را تا حد زیادی تضمین نماید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و شناخت بهتر این دانشگاه ، مقاله تحصیل در دانشگاه سوربن فرانسه را بخوانید.

دانشگاه پاریس – ساکلی

دانشگاه پاریش ساکلی یک از دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه پاریس است که در سال 1150 در حومه پاریس افتتاح گردیده است ، این دانشگاه توانست در سال 2021 رتبه سیزدهمین دانشگاه جهان و در رشته های پزشکی رتبه بیست و پنجم جهان را به دست آورد.

دانشجویان قادر خواهند بود تا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته رادیولوژی در این مرکز به تحصیل مشغول شوند که به ترتیب 3 سال و 2 سال به طول خواهد انجامید و به زبان های انگلیسی و فرانسوی به علاقمندان ارائه خواهد شد ، جالب است بدانید که مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه به دو صورت تحقیقاتی که مناسب ورود به دوره دکترا و ادامه تحصیل است و حرفه ای که مناسب ورود به بازار کار و درمان است به دانشجویان ارائه می شود.

این دانشگاه سخت گیری های زیادی به دانشجویان رشته های پزشکی و گرایش های مرتبط با آن می نماید و همین موضوع باعث می شود که فارغ التحصیلان رشته رادیولوژی این مرکز از سطح دانش و تجربه بسیار مناسب و بالایی برخوردار باشند و به راحتی بتوانند به ادامه تحصیل و یا فعالیت در مشاغل گوناگون مشغول شوند.

دانشگاه رن فرانسه

دانشگاه رن فرانسه یکی از معتبرترین و برترین دانشگاه های اروپا و فرانسه است که از سطح آموزش و تجهیزات بسیار به روز و پیشرفته ای در ارائه رشته رادیولوژی برخوردار می باشد ، این دانشگاه در سال 1969 در شهر رن آغاز به کار کرد و در حال حاضر بیش ار 26 هزار نفر دانشجو را پذیرا می باشد.

هدف از ارائه این رشته در دانشگاه رن تربیت متخصصانی است که بتوانند ضمن آشنایی با دستگاه‌های تصویربرداری پزشکی مانند سیستم‌های دیجیتال ، سی تی اسکن ، ام آر آی ، انجام تصویر برداری‌های اختصاصی از سیستم گوارشی ، سیستم قلبی و عروق ، مجاری ادراری و تناسلی و غیره را بر عهده بگیرند و در زمینه تشخیص پزشکی همکاری داشته باشند.

برای ورود به این دانشگاه باید به زبان فرانسوی تسلط کافی را داشته و در دروس ریاضی ، فیزیک ، زیست شناسی نمرات بالا و قابل قبولی را ارائه نمایید ، همچنین دانشجویان این مرکز از همان ابتدای تحصیل با فعالیت در محیط کار و دستگاه های عکس برداری به طور کامل آشنا می شوند و دروس عملی و تئوری همزمان و با یکدیگر اموزش می بینند.

علاوه بر این 3 مرکز دانشگاه های زیر نیز از بهترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته رادیولوژی در فرانسه هستند :

 • دانشگاه اکس مارسی
 • دانشگاه بوردو
 • دانشگاه مونپلیه
 • دانشگاه گرنوبل آلپ

هزینه تحصیل رادیولوژی در فرانسه

یکی از موارد مهم و اساسی برای دانشجویان خارجی مسئله شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در خارج از کشور است ، هزینه تحصیل رادیولوژی در فرانسه برای شهروندان این کشور و افرادی که دوره زبان را در این کشور گذرانده اند رایگان می باشد اما دانشجویان غیر اروپایی باید شهریه کامل را برای تحصیل رشته رادیولوزی در فرانسه پرداخت نمایند ، خوشبختانه دانشگاه های فرانسه در دسته دانشگاه های ارزان و مقرون به صرفه اروپا جای می گیرند.

هزینه تحصیل رادیولوژی در فرانسه

هریک از دانشگاه های فرانسه با توجه به مقطع تحصیلی و شرایط و خدمات خود شهریه های متفاوتی را از دانشجویان خارجی دریافت می نمایند که در این میان شهریه مراکز غیر دولتی گران تر از مراکز دولتی می باشد ، البته معمولا دانشگاه های خصوصی خدمات و شرایط بهتر و کامل تری را هم برای دانشجویان فراهم می آورند.

به طور معمول شهریه های دانشگاه های دولتی برای ارائه رشته رادیولوژی در فرانسه از 6500 دلار تجاوز نخواهد کرد ، در صورتی که شهریه دانشگاه های غیر دولتی تا 17 هزار دلار در سال نیز در برخی مراکز می رسد ، البته باید گفت که تحصیل این رشته به زبان انگلیسی در دانشگاه های غیر دولتی فرانسه بیش تر و رایج تر است ، به نوعی می توان ازعان داشت که هزینه تحصیل این رشته به زبان انگلیسی در فرانسه گران می باشد.

هزینه تحصیل رشته پرستاری در فرانسه هم نسبت به بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان مقرون به صرفه است ، مقاله لینک شده را بخوانید.

چارت درسی رادیولوژی در دانشگاه های فرانسه

دانشجویان خارجی علاقمند به رشته تحصیلی رادیولوژی می توانند در دانشگاه های فرانسه از مقطع کارشناسی تا دکترای تخصصی این رشته را در دانشگاه های دولتی و خصوصی به تحصیل بپردازند و از یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان و معتبرترین مراکز آموزشی دنیا مدارک خود را دریافت نمایند.

دانشجویان رشته رادیولوژی اول از همه باید دروس پایه مانند فیزیک آناتومی و فیزیولوژی را فراگیرند و بعد از آن دروس تخصصی تصویربرداری پزشکی را بیاموزند ، همچنین باید با دستگاههای تصویربرداری و نحوه کار با آن ها آشنا شده و در طول تحصیل خود به صورت عملی کاملا با نحوه کار با انواع دستگاه های موجود اشنا شوند ، این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا هرگونه اشتباه در این زمینه می تواند به بیمار آسیب رسانده و یا ثبت اشتباه تصویر باعث تشخیص غلط بیماری توسط دکتر معالج شود.

تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه با آموزش دروس عمومی و تخصصی این رشته پیگیری می شود که از جمله مهم ترین این دروس می توان به دروس زیر اشاره کرد :

 • فیزیک پرتو
 • آناتومی و فیزیولوژی برای رادیوگرافی
 • تجهیزات رادیوتراپی
 • زیست شناسی سلولی
 • ارزیابی تصاویر پزشکی
 • آناتومی مقطعی
 • تعمیرات و نگهداری مقدماتی دستگاه های رادیولوژی
 • آناتومی رادیوگرافی
 • پیشرفت در رادیوتراپی
 • بیماری شناسی
 • رادیوبیولوژی

این دروس بخشی از چارت درسی رادیولوژی در دانشگاه های فرانسه می باشد که برخی به صورت تئوری و برخی عملی به دانشجویان تدریس می شود ، این چارت در دانشگاه های اتریش هم بسیار به روز و کامل است برای مقایسه ، می توانید مقاله تحصیل رشته رادیولوژی در اتریش را هم بخوانید.

زبان تحصیل رادیولوژی در فرانسه

شاید بتوان گفت که زبان تحصیل رادیولوژی در فرانسه از جمله مهم ترین موارد مورد توجه دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه است ، زیرا بسیاری از دانشجویان با یادگیری زبانی جز زبان مادری و انگلیسی مشکل داشته و سعی در ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خارجی دارند که خوشبختانه این قابلیت در دانشگاه های فرانسه وجود دارد.

همانطور که قابل حدس می باشد زبان رسمی آموزش و تدریس در دانشگاه های فرانسه زبان فرانسوی می باشد که تمامی رشته از جمله رادیولوژی قطعا به این زبان مورد تدریس و ارائه قرار می گیرند ، اما با توجه به استقبال بالای دانشجویان بین المللی از دانشگاه های این کشور و رشته رادیولوژی ، برخی از دانشگاه های فرانسه علاوه بر زبان فرانسوی این رشته را در برخی از مقاطع به زبان انگلیسی نیز به دانشجویان علاقمند ارائه می نمایند.

تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه به زبان انگلیسی معمولا در دانشگاه های خصوصی مشاهده می شود ، که برخی از مراکز دولتی نیز به زبان انگلیسی اقدام به ارائه این رشته می نمایند که باید از طریق مکاتبه با دانشگاه از آن و نوع مدارک مورد پذیرش در هر دانشگاه اطلاع مناسبی به دست آورد.

برای تحصیل به زبان انگلیسی این رشته معمولا یکی از مدارک IELTS ، TOFEL ، GRE و برای تحصیل به زبان فرانسوی مدرک معادل B1 را دانشگاه های فرانسوی از متقاضیان درخواست می نمایند که هریک بر اساس شرایط و سطح آموزش خود حداقل نمره ای را مد نظر می گیرند.

مزایا و معایب تحصیل رادیولوژی در فرانسه

در این قسمت از مقاله قصد داریم برخی از مهم ترین مزایا و معایب تحصیل رادیولوژی در فرانسه را به شما ارائه نماییم که می تواند تصویری روشن از این موضوع را به طوری جمع بندی شده به شما ارائه نماید ، باید گفت که فرانسه نیز مانند برخی از دیگر کشورهای درجه اول اروپایی در دسته کشورهایی قرار می گیرد که تحصیل در آن مزایای بسیار زیادی را برای دانشجویان خارجی به خصوص دانشجویان آسیایی و آفریقایی به همراه دارد.

مزایا و معایب تحصیل رادیولوژی در فرانسه

تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه می تواند همراه با آرامش ، آسایش ، رفاه و تضمین شغل در آینده همراه باشد ، خصوصیاتی که در حال حاضر درکمتر کشورهای جهان به طور همزمان مشاهده می شود ، در ادامه با کارشناسان موسسه رجبی باشید تا با مهم ترین مزازا و معایب تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه اشنا شوید.

مزایا

 • اعطای بورسیه های تحصیلی مناسب و خوب در رشته رادیولوژی به دانشجویان واجد شرایط
 • هزینه تحصیل مقرون به صرفه و ارزان در دانشگاه های این کشور
 • امکان تحصیل به هریک از زبان های فرانسوی و انگلیسی
 • اعطای امکانات اقامتی و رفاهی توسط دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی این کشور
 • اعتبار بالای دانشگاه ها و مراکز اموزشی ارائه دهنده این رشته در اروپا و در جهان
 • بازار کار و فرصت های شغلی مناسب در این کشور برای فارغ التحصیلان این رشته
 • درآمد متوسط و رو به بالای متخصصین این حوزه در فرانسه
 • امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی تا دکترای این رشته
 • اعتبار دانشگاهای این کشور نزد وزارت بهداشت کشورمان

معایب

 • پذیرش و ثبت نام نه چندان اسان در این رشته در دانشگاه های این کشور
 • نیاز به آموزش و یادگیری زبان فرانسوی حتی در صورت تحصیل به زبان انگلیسی
 • یادگیری زبان فرانسوی برای برخی از دانشجویان سخت می باشد
 • اکثر بورسیه های تحصیلی در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد این رشته موجود هستند.

تحصیل رشته داروسازی در فرانسه هم مزایای بسیاری دارد که با مطالعه مقاله لینک شده با آن ها آشنا می شوید ؛ هزینه پایین تحصیل این رشته ، بزرگترین مزیت به شمار می رود.

بازار کار و درآمد رادیولوژی در فرانسه

با توجه به روند پیری جمعیت اروپا که در کشورهای فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، برخی دیگر از کشورها دیده می شود می توان گفت با این که بازار کار و درآمد رادیولوژی در فرانسه مناسب است ، اما در سالیان آینده بهتر نیز شده و درآمد آنان نیز افزایش خواهد یافت ، شما با تحصیل در این رشته می توانید از درآمد متوسط رو به بالایی برخوردار شوید که هرچه تجربه کاری بیش تر و مدرک بالاتری را نیز به دست آورید این درآمد افزایش خواهد یافت.

دارندگان مدرک در این رشته در فرانسه می توانند در مشاغلی مانند : رادیولوژیست ، تکنسین رادیولوژی ، پرستار رادیولوژی و دستیار رادیولوژی به کار مشغول شوند ، همچنین برخی از پزشکان بعد از گذراندندوره پزشک عمومی برای تخصص وارد تخصص رادیولوژی می شوند که به عنوان یک دکتر رادیولوژیست شناخته شده و تخصص و حرفه ای متفاوت با رادیولوژیست ها را دنبال می نمایند.

یک رادیولوژیست در فرانسه به طور متوسط ماهانه 10800 یورو درآمد کسب می نماید که از حداقل 5850 یورو آغاز شده و می تواند تا حداکثر 16300 یورو ادامه داشته باشد ، اگر قصد دارید بعد از تحصیل در فرانسه بمانید و کار کنید باید با مشاغل مورد نیاز و بازار کار این کشور آشنا باشید ، مقاله کار در فرانسه را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه

تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه توسط مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بررسی شد ، سوالات و ابهامات خود را در باکس دیدگاه درج کنید و پاسخ را دریافت نمایید.

هزینه تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه چقدر است؟

به طور معمول شهریه های دانشگاه های دولتی برای ارائه رشته رادیولوژی در فرانسه از 6500 دلار تجاوز نخواهد کرد ، در صورتی که شهریه دانشگاه های غیر دولتی تا 17 هزار دلار در سال نیز در برخی مراکز می رسد.

برترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه کدامند؟

دانشگاه پاریس – ساکلی ، دانشگاه سوربن و دانشگاه رن فرانسه

زبان تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه چیست؟

زبان رسمی آموزش و تدریس در دانشگاه های فرانسه زبان فرانسوی می باشد که تمامی رشته از جمله رادیولوژی قطعا به این زبان مورد تدریس و ارائه قرار می گیرند ، اما با توجه به استقبال بالای دانشجویان بین المللی از دانشگاه های این کشور و رشته رادیولوژی ، برخی از دانشگاه های فرانسه علاوه بر زبان فرانسوی این رشته را در برخی از مقاطع به زبان انگلیسی نیز به دانشجویان علاقمند ارائه می نمایند.

ایا برای رشته رادیولوژی در فرانسه بورسیه هم وجود دارد؟

اکثر بورسیه های تحصیلی در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد این رشته موجود هستند.

درآمد یک رادیولوژیست در فرانسه چقدر است؟

یک رادیولوژیست در فرانسه به طور متوسط ماهانه 10800 یورو درآمد کسب می نماید که از حداقل 5850 یورو آغاز شده و می تواند تا حداکثر 16300 یورو ادامه داشته باشد.

در این مقاله سعی کردیم شما را با بهترین و خلاصه ترین حالت ممکن با تحصیل رشته رادیولوژی در فرانسه آشنا نماییم و اطلاعات مفیدی را به شما انتقال دهیم ، برای کسب اطلاعات بیش تر و یا جزییاتی خاص در این زمینه با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی از طریق شماره های اعلام شده دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله جامع مهاجرت به فرانسه را بخوانید تا از تمامی روش های قانونی و امن مهاجرت به این کشور مطلع شوید.

1/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *