تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا

تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا یکی از رشته های تحصیلی موجود در دنیا است که دانشجویان ایرانی در مورد آن اطلاع چندانی ندارند ، این رشته تحصیلی در دانشگاه های اسپانیا در تلاش است تا متخصصین در ارزیابی و درمان اختلالات ارتباطی و بلع را آموزش و تربیت کند ، در این مقاله با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا را بررسی و مرور کنیم.

رشته گفتار درمانی یکی از زیر شاخه های روانشناسی است که در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اسپانیا در مقاطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود ، رشته گفتار درمانی در اسپانیا درمانگران بسیار شایسته ای را تربیت می کند که برای نیازهای کار حرفه ای در این زمینه آماده هستند.

گفتار درمانی علیرغم اینکه رشته ای نوپا است ، در سال های اخیر پیشرفت زیادی داشته است و متخصصان این رشته در حال حاضر در آموزش ، بهداشت و خدمات اجتماعی بسیار مورد توجه هستند ، خدمات ارائه شده از طریق گفتار درمانی شامل غربالگری اولیه اختلالات ارتباطی و بلع ، ارزیابی و تشخیص ، مشاوره در زمینه مدیریت ، مداخله و درمان ، مشاوره و سایر خدمات پیگیری این اختلالات می باشد.

از الزامات تحصیل در رشته گفتار درمانی در دانشگاه های اسپانیا می توان به اتمام دوره دبیرستان در رشته تجربی و قبولی در آزمون ورودی اشاره کرد ، دروس پیش نیاز برای تحصیل در این رشته زیست شناسی و ریاضیات است.

توصیه می کنیم مطلب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا را هم در کنار این مقاله بخوانید تا با شرایط اخذ پذیرش و برترین دانشگاه های علوم پزشکی اسپانیا بخوبی آشنا شوید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا

از الزامات تحصیل در رشته گفتار درمانی در دانشگاه های اسپانیا می توان به اتمام دوره دبیرستان در رشته تجربی و قبولی در آزمون ورودی اشاره کرد ، دروس پیش نیاز برای تحصیل در این رشته زیست شناسی و ریاضیات است. ویدیو و پادکست زیر خلاصه ای از شرایط تحصیل در این کشور را برای شما بیان می کند.

پادکست تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا

پریمدیکال گفتار درمانی در اسپانیا

یکی از دوره های ارائه شده توسط دانشکده های علوم بهداشت و پزشکی اسپانیا دوره پریمدیکال گفتار درمانی در اسپانیا است که برای آماده سازی علاقمندان تحصیل در این زمینه طراحی شده است ، در طول این دوره یک ساله دانشجویان در کلاس های زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، ریاضیات ، زبان انگلیسی و اسپانیایی شرکت کرده و دانش خود را به حد مورد نیاز برای تحصیل در رشته های پزشکی می رسانند ، دوره پریمدیکال در اسپانیا به زبان اسپانیایی تدریس می شود.

برای تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا شرکت در دوره پری مدیکال اجباری نیست اما می تواند به علاقمندان تحصیل در این رشته کمک کند تا برای تحصیل در اسپانیا آماده شوند.

اگر علاقه مند به تحصیل در رشته های دیگر مانند داروسازی هستید ، باید در دوره های پریمدیکال یکساله شرکت کنید ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار خواهد داد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شما می توانید ویزای طلایی را با راهنمایی گام به گام مشاورین به راحتی بدست آورید، پس با ما در ارتباط باشید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بهترین دانشگاه های گفتار درمانی اسپانیا

اسپانیا دارای 88 دانشگاه است که اکثر آن ها دولتی هستند ، از این میان 25 دانشگاه این کشور در بین دانشگاه های برتر جهان بر اساس رتبه بندی QS قرار دارند ، این دانشگاه ها یا به صورت کلی یا بر اساس یک یا چند رشته خاص در بین دانشگاه های برتر رتبه بندی شده اند.

در این بخش از مقاله بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا را معرفی کرده و ویژگی های تحصیل در این رشته در این دانشگاه ها را بیان خواهیم کرد ، برای کسب آگاهی از جزئیات پذیرش در هر یک از این دانشگاه ها می توانید با مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی تماس بگیرید.

گفتار درمانی در دانشگاه خود گردان بارسلونا اسپانیا

یک دانشگاه دولتی است که نزدیک شهر بارسلون در کاتالونیا اسپانیا واقع شده است ، این دانشگاه شامل 57 بخش در علوم تجربی ، زندگی ، اجتماعی و انسانی است که در بین 13 دانشکده پراکنده شده است.

رشته گفتار درمانی از رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشکده روانشناسی این دانشگاه است که هر ساله پذیرای 80 دانشجو از سراسر جهان می باشد ، دانشگاه خود گردان بارسلونا تنها دانشگاه دولتی در کاتالونیا که مدرک گفتار درمانی ارائه می دهد.

این رشته تحصیلی ارائه دهنده آموزش در حرفه ای است که به سلامت و رفاه افراد در جنبه های اساسی مانند ارتباطات و زبان اختصاص دارد و به شما کمک می کند تا به طور حرفه ای برای کار در پیشگیری ، ارزیابی ، تشخیص و درمان اختلالات مربوط به گفتار ، صدا ، عملکرد های غیرکلامی دهان ، زبان شفاهی و نوشتاری و سایر اشکال ارتباط با افراد در هر سنی مجهز شوید.

گفتار درمانی در دانشگاه خود گردان بارسلونا اسپانیا

رشته گفتار درمانی در دانشگاه خودگردان بارسلونا ارائه دهنده آموزش های چند رشته ای مورد نیاز همه گفتار درمانگران با مدرسان متخصص از چهار دانشکده مختلف ( روانشناسی ، پزشکی ، علوم انسانی و هنر و آموزش ) است ، با تحصیل در این رشته شما می توانید بخشی از مدرک خود را در طیف وسیعی از دانشگاه های اروپا و آمریکای لاتین تحصیل کنید.

تحصیل گفتار درمانی در دانشگاه والنسیا اسپانیا

دانشگاه والنسیا دانشگاهی است که در شهر والنسیا اسپانیا واقع شده است ، این یکی از قدیمی ترین دانشگاه های باقی مانده در اسپانیا و قدیمی ترین در جامعه والنسیا است و به عنوان یکی از موسسات آکادمیک پیشرو اسپانیا در نظر گرفته می شود ، این دانشگاه در سال 1499 تاسیس شد و در حال حاضر حدود 55000 دانشجو دارد ، بیشتر دوره ها از طریق زبان اسپانیایی ارائه می شوند.

دانشگاه والنسیا یکی دیگر از بهترین دانشگاه های گفتار درمانی اسپانیا است که این رشته تحصیلی را در مقطع کارشناسی ارائه می دهد ، هدف از مدرک گفتار درمانی این دانشگاه ارائه آموزش های نظری و عملی مورد نیاز به دانشجویان برای ارائه راه حل هایی برای مشکلات مختلف مرتبط با صدا ، شنوایی ، گفتار و زبان ( چه شفاهی و چه نوشتاری ) است ؛ برای دستیابی به این هدف ، دانش‌آموزان ضمن یادگیری جنبه ‌های مختلف زیست ‌شناسی ، پزشکی ، روان‌شناسی ، زبان‌ شناسی ، آموزش و غیره ، مهارت‌ هایی را کسب می کنند.

رشته پرستاری هم در برترین دانشگاه های علوم پزشکی اسپانیا که مورد تایید وزارت بهداشت ایران هم هستند ارائه می شود برای آشنایی بیشتر با هزینه ها و شرایط پذیرش پرستاری ، مقاله تحصیل رشته پرستاری در اسپانیا را بخوانید.

رشته گفتار درمانی در دانشگاه گرانادا اسپانیا

رشته گفتار درمانی در دانشگاه گرانادا اسپانیا

دانشگاه گرانادا یک دانشگاه دولتی واقع در شهر گرانادا ، اسپانیا است و در سال 1531 توسط امپراتور چارلز پنجم تأسیس شد ، با تقریبا 80000 دانشجو ، چهارمین دانشگاه بزرگ اسپانیا است ، این دانشگاه به غیر از شهر گرانادا ، همچنین دارای پردیس هایی در سئوتا و ملیلا است.

دانشکده روانشناسی دانشگاه گرانادا یکی از اولین دانشگاه هایی بود که مطالعات گفتار درمانی را در اسپانیا معرفی کرد. این UGR همچنین یکی از جذاب ترین ها برای تحصیل گفتار درمانی در اسپانیا به دلیل توافقات زیاد با دانشگاه های ملی و بین المللی است.

این مدرک چهار ساله از چهار مرحله آموزشی شامل موضوعات پایه ، موضوعات اصلی ، موضوعات انتخابی و دوره کارآموزیتشکیل شده است ، موضوعات پایه زمینه دقیقی را در زمینه هایی مانند زبان ، گفتار درمانی ، آناتومی و عصب روانشناسی فراهم می کنند ؛ موضوعات اصلی ما حوزه های خاص تری مانند ارزیابی و تشخیص، اختلالات و مداخله را پوشش می دهند ، همچنین یک برنامه کارآموزی متشکل از 24 واحد وجود دارد که هنوز در حال توسعه است.

با مطالعه مقالات زیر می توانید اطلاعات همه جانبه ای از شرایط تحصیل و اقامت در کشور اسپانیا کسب کنید

هزینه تحصیل گفتار درمانی در اسپانیا

اسپانیا یکی از مقرون به صرفه ترین مکان ها برای تحصیل در خارج از کشور است البته در صورتی که در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل کنید ، هزینه تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا در دانشگاه های دولتی ، حدود 1500 یورو برای هر سال تحصیلی است ، هر واحد درسی در این رشته در دانشگاه های اسپانیا بین 20 تا 25 یورو می باشد.

رشته گفتار درمانی در ترکیه هم با هزینه های مقرون به صرفه ارائه می شود ، خوب است مقاله تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه را بخوانید و در خصوص هزینه های تحصیل و سایر اطلاعات مفید این رشته اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

چارت درسی گفتار درمانی در دانشگاه های اسپانیا

تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا در مقطع کارشناسی 4 سال طول می کشد و دانشجویان بایستی 240 واحد درسی را در طول این 4 سال بگذرانند ، در هر نیمسال دانشجو ملزم به گذراندن 30 واحد درسی است که شامل دروس تئوری و عملی و گذراندن دوره کارآموزی می باشد.

سال اول

آناتومی زبان و اندام های شنوایی ، فیزیولوژی زبان و اندام های شنوایی ، مبانی آموزش گفتار درمانی ، زبان شناسی در گفتار درمانی ، روش شناسی مبانی در گفتار درمانی ، مغز و اعصاب و زبان عصب روانشناسی

سال دوم

ارزیابی روانشناختی ، ارزیابی شنوایی ، نورولوژی بالینی کاربردی ، اختلالات شنوایی ، آسیب شناسی صدا ، اختلالات زبان ، اختلالات خواندن و نوشتن ، اختلالات رشد ، اختلالات گفتار ، اختلالات عصبی

سال سوم

مداخله گفتار درمانی در توجه اولیه ، مداخله گفتار درمانی در آسیب ناگهانی مغزی ، مداخله گفتار درمانی در مشکلات شنوایی ، مداخله گفتار درمانی در اختلالات خواندن و نوشتن ، مداخله گفتار درمانی در اختلالات گفتار ، مداخله گفتار درمانی در اختلالات زبان اتیولوژی مرکزی ، مداخله گفتار درمانی در آسیب شناسی صدا ، مداخله گفتار درمانی در اختلالات رشدی ،مداخله گفتار درمانی در اختلالات عصبی ، فناوری کمکی به کار رفته در مداخله گفتار درمانی

سال چهارم

کارآموزی ، پروژه پایانی کارشناسی ، دروس اختیاری

زبان تحصیل گفتار درمانی در اسپانیا

زبان اسپانیایی یک زبان جهانی است که در رده چهارم زبان های جهان قرار دارد و به عنوان زبان بومی 500 میلیون نفر کاربرد دارد ، تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا به زبان اسپانیایی تدریس می شود که از الزامات پذیرش در این رشته تسلط به زبان اسپانیایی در سطح B2 است.

برای فراگیری زبان اسپانیایی می توان در دوره های زبان ارائه شده در کشور اسپانیا شرکت کرد ، برای آشنایی با شرایط پذیرش در این دوره ها با مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی تماس بگیرید.

حتما قبل از اقدام برای مهاجرت اطلاعات کاملی کسب کنید و پس از تصمیم گیری با ما در ارتباط باشید، ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی همانطور که در ویدیو روبرو نمونه های ویزای کشور های مختلف را میبینید، وعده هایمان را عملی میکنیم.

اگر سوالی دارید با ما تماس بگیرید و یا جهت بررسی شرایط خودتان فرم زیر را تکمیل کنید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

بهترین رشته های تحصیلی در اسپانیا را با مشاورین رجبی بیابید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مزایا و معایب تحصیل گفتار درمانی در اسپانیا

تا کنون با ویژگی های تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا آشنا شدیم ، با تحصیل در دانشگاه های این کشور می توان آینده شغلی خود را تضمین کرد البته نباید چالش های موجود در مسیر تحصیل در اسپانیا را نادیده گرفت ، در ادامه با بررسی مزایا و معایب تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا پروسه تصمیم گیری و انتخاب مقطع تحصیلی را برای شما آسان تر خواهیم کرد.

مزایا و معایب تحصیل گفتار درمانی در اسپانیا

مزایای تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا

  • هزینه تحصیل در رشته گفتار درمانی در اسپانیا مقرون به صرفه است.
  • دانشگاه های ارائه دهنده رشته گفتار درمانی اسپانیا در بین برترین دانشگاه های جهان قرار دارند.
  • آینده شغلی مناسب برای فارغ التحصیلان رشته گفتار درمانی از اسپانیا وجود دارد.
  • اغلب دانشگاه های ارائه دهنده رشته گفتار درمانی مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند.

معایب تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا

  • بالا بودن هزینه تحصیل رشته گفتار درمانی در دانشگاه های خصوصی اسپانیا
  • تحصیل به زبان اسپانیایی
  • دشواری فراگیری زبان اسپانیایی
  • نیاز به قبولی در آزمون ورودی برای پذیرش رشته گفتار درمانی در اسپانیا

بررسی تحصیل در رشته گفتار درمانی در دیگر کشورها با مطالعه مطالب زیر

بازار کار و درآمد گفتار درمانی در اسپانیا

فرصت های شغلی اصلی برای گفتاردرمانگران عمدتا مربوط به مواردی است که در مراکز بهداشتی عمومی و خصوصی ، مراکز آموزش ویژه ، رسانه های جمعی و بخش های خاص حرفه ای ( بازیگران ، خوانندگان و غیره ) ارائه می شود.

فردی که به عنوان گفتار درمانگران در اسپانیا کار می کند معمولا حدود 4670 یورو در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 2240 یورو تا 7330 یورو متغیر است.

اگر به فکر کار بعد از تحصیل در اسپانیا هستید و یا اگر قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید ، حتما مقاله کار در اسپانیا را بخوانید تا با پردرآمد ترین مشاغل این کشور بخوبی آشنا شوید.

مشاروان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این نوشتار به بررسی تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا پرداختند ، بخش دیدگاه در پایین همین صفحه در اختیار شماست تا با مشاوران ما در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا

در طول این دوره یک ساله دانشجویان در کلاس های زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، ریاضیات ، زبان انگلیسی و اسپانیایی شرکت کرده و دانش خود را به حد مورد نیاز برای تحصیل در رشته های پزشکی می رسانند ، دوره پریمدیکال در اسپانیا به زبان اسپانیایی تدریس می شود ، برای تحصیل در رشته گفتار درمانی در اسپانیا شرکت در دوره پری مدیکال اجباری نیست اما می تواند به علاقمندان تحصیل در این رشته کمک کند تا برای تحصیل در اسپانیا آماده شوند.

دانشگاه خود گردان بارسلونا ، دانشگاه والنسیا و دانشگاه گرانادا

هزینه تحصیل در رشته گفتار درمانی در دانشگاه های دولتی این کشور حدود 1500 یورو برای هر سال تحصیلی است ، هر واحد درسی در این رشته در دانشگاه های اسپانیا بین 20 تا 25 یورو می باشد.

رشته گفتار درمانی در دانشگاه های اسپانیا به زبان اسپانیایی تدریس می شود که از الزامات پذیرش در این رشته تسلط به زبان اسپانیایی در سطح B2 است.

فردی که به عنوان گفتار درمانگران در اسپانیا کار می کند معمولا حدود 4670 یورو در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 2240 یورو تا 7330 یورو متغیر است.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی ویژگی های کلی تحصیل رشته گفتار درمانی در اسپانیا بیان کردند ، با تماس با دفاتر شرکت در شیراز و یا دفاتر مرکزی و غرب تهران می توانید با جزئیات تحصیل و پذیرش در این رشته و سایر رشته های تحصیلی موجود در دانشگاه های اسپانیا آشنا شوید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به اسپانیا را بخوانید و با سایر روش های قانونی و امن مهاجرت به این کشور زیبا آشنا شوید.

دیدگاه مشتریان ما درباره شرکت رجبی گویای سابقه و تجربه ماست

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه