تحصیل رشته گفتار درمانی در چین

تحصیل رشته گفتار درمانی در چین می تواند یکی از گزینه های جذاب برای تحصیل در خارج از کشور برای علاقمندان تحصیل در زمینه اختلال گفتار باشد ، توصیه ما به علاقمندان تحصیل در این رشته بهره گیری از دانش و تجربه مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) است.

رشته گفتار درمانی یک رشته جدید در دانشگاه های چین است که بیشتر به عنوان آسیب شناسی زبان و گفتار شناخته می شود ، اولین بخش گفتار درمانی در دهه 1980 با معرفی پزشکی توانبخشی آغاز شد ، اگر چه پزشکی توانبخشی از آن زمان به سرعت در حال پیشرفت بوده است، اما توسعه گفتار درمانی در این کشور با تاخیر مواجه بوده است.

رشته گفتار درمانی چین در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود ، مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در این رشته تحصیلی بسته به دانشگاه محل تحصیل 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد دو سال طول می کشد.

برنامه درسی یکپارچه در رشته گفتار درمانی شامل دانش علوم پزشکی ، روانشناسی ، زبان شناسی انگلیسی و علوم شنوایی است و دانشجویان از طریق تعامل در سخنرانی ها و تمرین های بالینی و همچنین فرصت های یادگیری خودگردان ، دروس را فرا می گیرند.

در کنار این محتوا پیشنهاد میکنیم حتما مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را هم بخوانید و با جزئیات تحصیل رشته های پزشکی در چین آشنا شوید و روش کلی ورود به این رشته های تحصیلی چین را بدانید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته گفتار درمانی در چین

در فیلم اطلاعات کلی و بسیار مفید در خصوص مهاجرت به کانادا توسط مدیریت محترم مجموعه جناب آقای حسن رجبی برای شما توضیح داده شده است، می توانید فیلم را دیده و سپس مقاله را مطالعه نمایید تا ذهنیت مناسبی در انتخاب این کشور داشته باشید.

پادکست تحصیل رشته گفتار درمانی در چین

پخش ویدیو

بهترین دانشگاه های گفتار درمانی چین

همان گونه که بیان شد تحصیل رشته گفتار درمانی در چین بسیار جدید و به روز است به همین دلیل تعداد دانشگاه های ارائه دهنده این رشته معدود است که در ادامه با بهترین دانشگاه چین در رشته گفتار درمانی یعنی دانشگاه شانگهای آشنا می شویم.

این دانشگاه ارائه دهنده رشته پرستاری نیز هست که متقاضیان بسیار دارد ، مقاله تحصیل رشته پرستاری در چین را بخوانید و شرایط پذیرش این دانشگاه را مرور کنید.

دانشگاه شانگهای

دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای (SHUTCM) که در سال 1956 تأسیس شد، یکی از چهار کالج اول TCM در سراسر چین است ، همچنین این کالج پزشکی ، پیشرو در موسسات آموزش عالی شانگهای است ، در سال 1985 آکادمی طب سنتی چینی شانگهای تأسیس شد.

پنج دهه گذشته شاهد تاکید یکسان این کالج بر آموزش، تمایز و پیشرفت بوده است ، SHUTCM نقش خود را در وراثت و توسعه بیشتر طب چینی به رسمیت می شناسد و قاطعانه معتقد است که طب چینی می تواند سلامت جمعیت را در سراسر جهان ارتقا دهد ، رشته گفتار درمانی در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارائه می شود.

هدف این رشته پرورش استعداد های توانبخشی است که نیاز های توسعه اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و فناوری را برآورده کند ، این رشته به منظور پرورش افرادی با کیفیت درک انسانی بالا ، آشنا به دانش پایه پزشکی توانبخشی و تسلط سیستماتیک بر دانش نظری ، فناوری و مهارت های بالینی شنوایی و توانبخشی گفتار راه اندازی شده است.

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی، با کیفیت و نگرش حرفه ای خوب ، شالوده حرفه ای مستحکم و ارزیابی اولیه توانبخشی شنوایی و گفتار و مهارت های بالینی ، سرشار از روحیه نوآورانه و توانایی یادگیری مادام العمر ، تبدیل به یک درمانگر حرفه ای می شوند که قادر به انجام کارهای توانبخشی شنوایی و گفتار در موارد مربوطه هستند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

کارشناسان رجبی در چشم بر هم زدنی شما را دانشجوی بهترین دانشگاه های چین می سازند.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

هزینه تحصیل گفتار درمانی در چین

هزینه تحصیل در چین بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ، هزینه تحصیل رشته گفتار درمانی در چین در دانشگاه شانگهای 28000 یوان در سال است و هزینه ثبت نام 450 یوان.

همچنین بررسی مقاله هزینه تحصیل رشته داروسازی در چین هم نسبت به دانشگاه های آمریکایی و اروپایی ، مقرون به صرفه است که در کل نشانگر مقرون به صرفه بودن تحصیل در چین است ، برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد پرستاری، مقاله لینک شده را بخوانید.

هزینه تحصیل گفتار درمانی در چین​

چارت درسی گفتار درمانی در دانشگاه های چین

تحصیل رشته گفتار درمانی در چین در مقطع کارشناسی 4 سال طول می کشد که دانشجویان ملزم به گذراندن 240 واحد درسی می باشند ، این دروس شامل دروس تخصصی ، عمومی است و دانشجویان ملزم به گذراندن دوره های کارآموزی پایان دوره تحصیل خود هستند.

در طول این چهار سال تحصیل دانشجویان بایستی دروسی مانند مقدمه ای بر طب توانبخشی ، مبانی شنوایی شناسی ، مبانی علوم گفتار و شنوایی ، شنوایی شناسی بالینی ، شنوایی شناسی کودکان ، اختلالات صدا ، آفازی ، اختلالات گفتار حرکتی ، اختلالات زبان کودک ، اختلالات بیان و آواشناسی ، اختلالات بلع و فن اوری ارتباطات را بگذرانند.

چارت تحصیلی گفتار درمانی در دانشگاه های معتبر ترکیه هم بسیارجذاب و به روز است ، مقاله تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه را بخوانید و با تمام جزئیات آن آشنا شوید.

سال اول

آناتومی و فیزیولوژی برای گفتار و شنوایی ، زبانشناسی بالینی I: معناشناسی و نحو ، زبانشناسی بالینی II: آوایی ، توسعه انسانی برای علوم گفتار و شنوایی ، مقدمه ای بر اختلالات ارتباطی ، برنامه درسی هسته مشترک ، زبان انگلیسی دانشگاه اصلی

سال دوم

پردازش شناخت و زبان ، تمرین مبتنی بر شواهد در گفتار درمانی ، مقدمه ای بر تمرین بالینی ، عصب شناسی و علوم اعصاب ، روش تحقیق و آمار برای علوم گفتار و شنوایی ، علوم گفتار ، انگلیسی آکادمیک برای دانشجویان علوم گفتار و شنوایی

سال سوم

شنوایی شناسی و توانبخشی شنوایی ، موارد پیچیده کودکان ، رشد زبان و اختلالات زبانی در سالهای پیش دبستانی ، تمرین بالینی کودکان ، اختلالات زبان و سواد در سنین مدرسه و نوجوانان ، رشد گفتار و اختلالات صدای گفتار ، اختلالات صدا

سال چهارم

تمرین بالینی بزرگسالان ، روانی، حنجره و اختلالات جمجمه و صورت ، اختلالات گفتار حرکتی

اگر تصمیم به تحصیل در رشته گفتار درمانی و سپس کار در چین گرفتید، سایر جوانب مسیر را نیز بسنجید

آزمون های ورودی رشته گفتار درمانی در چین

برای پذیرش و تحصیل رشته گفتار درمانی در چین پذیرش در آزمون ورودی مورد نیاز نیست و ملاک پذیرش اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی و سابقه تحصیلی دانشجویان است.

زبان تحصیل گفتار درمانی در چین

زبان چینی یکی از زبان های جهان است که حدود 16 درصد از جمعیت جهان به این زبان سخن می گویند ، این زبان به عنوان زبان رسمی کشور چین در مدارس و دانشگاه های چین نیز کاربرد دارد ، تحصیل رشته گفتار درمانی در چین به زبان چینی برگزار می شود.

مزایا و معایب تحصیل گفتار درمانی در چین

چین یکی از گزینه های جذاب برای تحصیل در خارج از کشور است ، علاقمندان تحصیل در این کشور از مزایای مختلفی مانند تحصیل در دانشگاه های برتر و معتبر جهان و غیره بهره مند می شوند اما تحصیل در این کشور بدون مشکل و چالش نیست. در ادامه به بررسی مزایا و معایب تحصیل گفتار درمانی در چین با نگاه تخصصی و تجربی می پردازیم.

مزایا و معایب تحصیل گفتار درمانی در چین

مزایای تحصیل رشته گفتار درمانی در چین

 • تحصیل در دانشگاه های معتبر در سطح جهان
 • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
 • عدم نیاز به شرکت در آزمون ورودی
 • فرصت های شغلی عالی پس از اتمام دوره تحصیل در رشته گفتار درمانی در چین

معایب تحصیل در چین

 • تحصیل به زبان چینی
 • دشواری فراگیری زبان چینی
 • محدودیت ظرفیت پذیرش در دانشگاه های گفتار درمانی چین
 • تعداد کمی از دانشگاه های چین این رشته را ارائه می دهند.

روال تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی را کارشناسان و متخصصان شرکت مهاجرتی رجبی برای شما با خیالی آسوده طی می کنند و شما را در جریان تمامی مراحل قرار خواهند داد. نمونه هایی که در ویدیو مشاهده میکنید، حاصل اعتماد مشتریان ما و انجام درست و به موقع پرونده های مهاجرتی توسط شرکت رجبی است.

بازار کار و درآمد گفتار درمانی در چین

فارغ التحصیلان رشته گفتار درمانی از دانشگاه های چین می توانند در کلینیک های تخصصی ، بیمارستان ها ، درمانگاه ها ، مدارس استثنایی ، بخش های حرفه ای و رسانه های جمعی وارد بازار کار شوند.

فردی که به عنوان آسیب شناس گفتار و زبان در چین کار می کند معمولا حدود 51000 یوان در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 26000 یوان تا 78600 یوان متغیر است ، در مقاله کار در چین برترین و پردرآمد ترین مشاغل این کشور را شرح داده ایم که خواندن آن به شما اگاهی بسیاری در زمینه مهاجرت کاری به چین و یا کار بعد از فارغ التحصیلی خواهد داد.

به نظر ما اگر مقایسه ای را میان شرایط تحصیل گفتار درمانی در چین و سایر کشورها انجام دهید، تصمیم گیری راحت تر خواهد بود

سوالات پر تکرار تحصیل رشته گفتار درمانی در چین

هزینه تحصیل در رشته گفتار درمانی در دانشگاه شانگهای 28000 یوان در سال است و هزینه ثبت نام 450 یوان است.

رشته گفتار درمانی در دانشگاه های چین در مقطع کارشناسی 4 سال طول می کشد که دانشجویان ملزم به گذراندن 240 واحد درسی می باشند.

 

برای پذیرش در رشته گفتار درمانی در دانشگاه های چین پذیرش در آزمون ورودی مورد نیاز نیست و ملاک پذیرش اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی و سابقه تحصیلی دانشجویان است.

رشته گفتار درمانی در این کشور به زبان چینی برگزار می شود.

در این مقاله مشاوران شرکت حقوقی مهاجرتی رجبی موارد کلی در زمینه تحصیل رشته گفتار درمانی در چین را بیان کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در این کشور با دفاتر شرکت در شیراز و یا دو شعبه مرکزی و غرب تهران تماس بگیرید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به چین را حتما در کنار این مقاله بخوانید و اطلاعات خود را در خصوص سرزمین اعجاب انگیز چین افزایش دهید.

تجربه و تخصص را تنها به سخن گفتن نمیدانیم، اعتبار ما را از زبان مشتریان درباره نتیجه پرونده شان بشنوید

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

2 دیدگاه در “تحصیل رشته گفتار درمانی در چین

 1. تحصیل رشته گفتار درمانی در چین احد مرتضوی گفت:

  فارغ التحصیلان رشته گفتار درمانی میتونن برگردن ایران و کار کنند؟

  1. تحصیل رشته گفتار درمانی در چین مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   اگر فارغ التحصیل از دانشگاه های مورد تایید ایران باشند بله.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (84 امتیاز)