تحصیل رشته گفتار درمانی در گرجستان

تحصیل رشته گفتار درمانی در گرجستان
مشاور مهاجرتی

گفتار درمانی گرجستان درمان اکثر کودکان مبتلا به اختلالات گفتار و یا زبان است ؛ گفتار درمانی شاخه ای از روانشناسی است که در دانشگاه های گرجستان در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شود ، گفتار درمانی فقط برای کودکان مبتلا به اختلالات گفتاری نیست که بر تلفظ تأثیر می گذارد بلکه به کودکانی که با زبان گفتاری و نوشتاری مشکل دارند نیز کمک می کند.

اختلال گفتار به مشکل در تولید صدا اشاره دارد ، اختلالات گفتاری شامل اختلالات بیانی ، اختلالات روانی و رزونانس یا اختلالات صدا است ؛ متخصصین گفتار درمانی در گرجستان گفتار، زبان ، شناختی-ارتباطاتی و مهارت های شفاهی / تغذیه / بلع را ارزیابی می کنند که به آن ها امکان می دهد مشکل و بهترین راه برای درمان آن را شناسایی کنند.

همچنین پیشتر در همین سایت ، شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان که انتخاب بسیاری از دانشجویان ایرانی است را بررسی کرده ایم که شما را به مطالعه آن مقاله نیز دعوت می کنیم.

فهرست مطالب

رشته گفتار درمانی در دانشگاه های گرجستان در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود که 2 سال طول می کشد ،این رشته یکی از شاخه های ارتباطات و روانشنای است ، برای پذیرش در رشته گفتار درمانی در این کشور اتمام دوره کارشناسی در رشته های مربوطه و قبولی در آزمون زبان انگلیسی به همراه مصاحبه مورد نیاز است. ویدیو و پادکست حاوی اطلاعات خوبی است که پیشنهاد می کنیم حتما ببینید و بشنوید.

پادکست تحصیل رشته گفتار درمانی در گرجستان

بهترین دانشگاه های گفتار درمانی گرجستان

بیش از 50 دانشگاه و موسسه آموزش عالی دولتی و خصوصی در گرجستان وجود دارد که فضایی عالی برای آموزش و پرورش دانشجویان داخلی و بین المللی را فراهم می کنند ، برخی از این دانشگاه در بین دانشگاه های برتر جهان رتبه بندی شده اند ، در ادامه با تعدادی از بهترین دانشگاه های گفتار درمانی گرجستان آشنا می شویم.

بعنوان یک نکته مهم در نظر داشته باشید که در بهترین دانشگاه های گرجستان بدون آزمون ورودی و دوره های پیش نیاز می توانید رشته داروسازی را هم انتخاب کنید ؛ اطلاعات کامل در مقاله تحصیل رشته داروسازی در گرجستان.

تحصیل رشته گفتار درمانی در دانشگاه ایالتی ایلیا

دانشگاه ایالتی ایلیا ISU در سال 2006 در نتیجه ادغام شش مؤسسه دانشگاهی مختلف با تاریخچه طولانی و متنوع تأسیس شد ، در حال حاضر ISU یکی از مؤسسات تحقیقاتی و آموزشی پیشرو در گرجستان است.

4 دانشکده آن ( دانشکده هنر و علوم ، دانشکده علوم طبیعی و پزشکی ، دانشکده بازرگانی ، فناوری و آموزش ، و دانشکده حقوق ) آموزش های متمایزی را در جهت های مربوطه ارائه می دهند و همراه با 30 موسسه تحقیقاتی ، مرکز و مقیاس بزرگ و کوچک ، فرصت های تحقیقاتی عمیق در علوم اجتماعی، علوم انسانی، تجارت، حقوق، علوم زیستی، علوم زمین و علوم سخت ایجاد می کند.

دانشکده هنر و علوم این دانشگاه رشته ارتباطات و گفتار درمانی را در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهد ، هدف از این برنامه ، تولید درمانگران با مهارت بالا در زمینه ارتباطات ، زبان و گفتار با مهارت ها و توانایی هایی برای شناسایی عوارض و مشکلات در برقراری ارتباط ، ارزیابی آنها ، تهیه و اجرای طرح مداخله است.

تحصیل رشته گفتار درمانی در دانشگاه ایالتی ایلیا

هزینه تحصیل گفتار درمانی در گرجستان

هزینه تحصیل در رشته گفتار درمانی در دانشگاه ایالتی ایلیا گرجستان در مقطع کارشناسی ارشد 3000 دلار برای هر سال تحصیلی می باشد. هزینه تحصیل رشته پرستاری در گرجستان هم سالانه 4000 تا 7000 دلار است ؛ مقاله لینک شده را برای دریافت اطلاعات کامل تر بخوانید

آزمون های ورودی رشته گفتار درمانی در دانشگاه های گرجستان

برای پذیرش در دانشگاه های گرجستان و بالاخص قبولی تحصیل در رشته گفتار درمانی آزمون ورودی برگزار نمی گردد و علاقمندان تحصیل در این رشته تنها ملزم به شرکت در آزمون زبان انگلیسی ومصاحبه می باشند. .

زبان تحصیل گفتار درمانی در گرجستان

زبان گرجی زبان رسمی مردم گرجستان است ، البته زبان تحصیل گفتار درمانی در گرجستان در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شود، برای پذیرش در این رشته به نمره آیلتس 6 به بالا نیاز است.

چارت درسی گفتار درمانی در دانشگاه های گرجستان

رشته گفتار درمانی در دانشگاه های گرجستان در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود که دانشجو ملزم به گذراندن 120 واحد درسی است ، این واحد های درسی از دروس اجباری و اجباری تشکیل شده و دانشجویان ملزم به ارائه پیان نامه هستند.

دروس ارائه شده در طول این دو سال یال بعبارتی چارت درسی گفتار درمانی در دانشگاه های گرجستان شامل بررسی شیمی 1 ، مقدمه ای بر اختلالات ارتباطی ، ارتباط و ناشنوایی

، فیزیک گفتار / شنوایی مکانیک ، تحقیقات مقدماتی در سلامت ، ارتباطات سلامت ، رشد گفتار ، آوا شناسی ، علم گفتار ، مقدمه ای بر شنوایی سنجی ، اختلالات زبان ، اختلالات نورونیک ، توانبخشی شنوایی ، اختلالات صدای گفتار ، مبانی ارتباطات فرهنگی اجتماعی ، مقدمه ای بر روانشناسی ، سمینار و پایان نامه ارشد می باشد.

چارت تحصیلی گفتار درمانی در ترکیه هم بسیار به روز و کامل است ، مقاله تحصیل رشته گفتار درمانی در ترکیه را هم حتما مرور کنید و با شرایط تحصیل در این کشور هم آشنا شوید.

تحصیل رشته گفتار درمانی و یا هر رشته دانشگاهی دیگر فقط شروع ماجرا نیست، اخذ پذیرش هم پایان ماجرا نیست.

بررسی شرایط شما و اخذ ویزا و مهاجرت شما برای اقامت درکشور خارجی مسیری است که یک پرونده مهاجرتی در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی طی میکند و ما تا رسیدن به نتیجه پرونده ها را رها نمی کنیم.

همانطور که در ادامه ویدیو ویزاهای اخذ شده از کشورهای مختلف را توسط شرکت رجبی مشاهده می کنید.

مزایا و معایب تحصیل گفتار درمانی در گرجستان

گرجستان یکی از کشور های زیبا است که با وجود چندین دانشگاه معتبر در بین گزینه های مورد توجه برای تحصیل در خارج از کشور قرار گرفته است ، البته نباید معایب تحصیل در این کشور را فراموش کرد چزرا که برخی از آن ها قابل چشم پوشی نیست و می توانند سبب بروز دشواری هایی برای دانشجویان شود، از همین رو بررسی مزایا و معایب تحصیل گفتار درمانی در گرجستان را در ادامه مطالعه کرده و دیدگاه خود را در پایان همین مطلب بنویسید.

مزایای تحصیل گفتار درمانی در گرجستان

  • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
  • تحصیل در یکی از دانشگاه های برتر گرجستان
  • تحصیل به زبان انگلیسی

معایب تحصیل رشته گفتار درمانی در گرجستان

  • عدم ارائه مدرک کارشناسی و دکتری در رشته گفتار درمانی
  • تنها یک دانشگاه گرجستان رشته گفتاردرمانی را ارائه می دهد.
  • دانشگاه ارائه دهنده رشته گفتار درمانی در گرجستان مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نیست.

بازار کار و درآمد گفتار درمانی در گرجستان

با توجه به بازار کار و درآمد گفتار درمانی در گرجستان افرادی که بعنوان فارغ التحصیلان رشته گفتار درمانی از گرجستان شاخته می شوند می توانند به عنوان گفتاردرمانگر در کلینیک های پزشکی کودکان / بزرگسالان برای بیماران مبتلا به اختلالات موقت و مزمن در مکیدن / بلع ، آفازی و همچنین ارتباط و یا به عنوان گفتار درمانگر در مراکز توانبخشی کودکان / بزرگسالان با نیاز های آموزشی ویژه؛ در مهدکودک ها یا مدارس متوسطه گرجستان ، سازمان‌ های غیردولتی که هدفشان حمایت و حمایت از حقوق افراد با نیاز های ویژه یا به عنوان درمانگران خصوصی مشغول به کار شوند.

متوسط درآمد دریافتی به عنوان یک گفتار درمانگر در گرجستان 106.651 لاری در یک سال است که معادل 51 لاری برای هر ساعت می باشد ، حداقل دستمزد این افراد 77.449 لاری و حداکثر آن 134.540 لاری می باشد.

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با شما در خصوص تحصیل رشته گفتار درمانی در گرجستان سخن گفتند ؛ برای مطرح کردن سوالات خود از بخش دیدگاه استفاده کرده و به پاسخ خود برسید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته گفتار درمانی در گرجستان

هزینه تحصیل در رشته گفتار درمانی در دانشگاه ایالتی ایلیا گرجستان در مقطع کارشناسی ارشد 3000 دلار برای هر سال تحصیلی می باشد.

دانشگاه ایالتی ایلیا ISU که در سال 2006 در نتیجه ادغام شش مؤسسه دانشگاهی مختلف با تاریخچه طولانی و متنوع تأسیس شد ، در حال حاضر ISU یکی از مؤسسات تحقیقاتی و آموزشی پیشرو در گرجستان است.

برای پذیرش در دانشگاه های گرجستان و تحصیل در رشته گفتار درمانی آزمون ورودی برگزار نمی گردد و علاقمندان تحصیل در این رشته تنها ملزم به شرکت در آزمون زبان انگلیسی و مصاحبه می باشند.

زبان گرجی زبان رسمی مردم گرجستان است ، البته رشته گفتار درمانی در دانشگاه این کشور در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شود، برای پذیرش در این رشته به نمره آیلتس 6 به بالا نیاز است.

متوسط درآمد دریافتی به عنوان یک گفتار درمانگر در گرجستان106.651 لاری در یک سال است که معادل 51 لاری برای هر ساعت می باشد ، حداقل دستمزد این افراد 77.449 لاری و حداکثز آن 134.540 لاری می باشد.

برای تحصیل رشته گفتار درمانی در گرجستان دسترسی به اطلاعات به روز و دقیق از وضعیت پذیرش و تحصیل در دانشگاه های این کشور ضروری است ، برای دستیابی به این اطلاعات با دفاتر شرکت مهاجرتی رجبی در دفتر شیراز و دفاتر مرکزی و غرب تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید در کنار این مقاله ، به لینک مهاجرت به گرجستان رفته و با تمام راه های امن و سریع و البته قانونی مهاجرت به این کشور هم آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *