تحصیل رشته حقوق در آمریکا

تحصیل رشته حقوق در آمریکا
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حقوق در آمریکا یک رویای دست یافتنی برای علاقه مندان تحصیل در این رشته است و اگر به دنبال تحصیل در رشته حقوق در خارج از کشور هستید پیشنهاد می کنم تحصیل رشته حقوق در آمریکا را بررسی کنید ، علاوه بر این می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید و از جزئیات تحصیل در این کشور مطلع شوید.

برای آگاهی از شرایط و قوانین تحصیل در کشور آمریکا توصیه می کنیم حتما مقاله تحصیل در آمریکا را بخوانید ، در آن مقاله تمام جزئیات کاربردی که یک دانشجو برای تحصیل در کشور آمریکا نیاز دارد را ارائه داده ایم.

حقوق ، یا مطالعات حقوقی ، تقریبا با هر زمینه ای از زندگی بشر ارتباط دارد و با موضوعات مربوط به تجارت ، اقتصاد ، سیاست ، محیط زیست ، حقوق بشر ، روابط بین الملل و تجارت مرتبط است ، شما به عنوان یک دانشجوی حقوق در دانشگاه های سراسر دنیا می توانید نحوه حل مشکل ترین مسائل حقوقی در جامعه را فرا بگیرید.

تمام دانشکده های حقوق در ایالات متحده ، اعم از دولتی و خصوصی ، مدرک J.D (Juris Doctor) را که برای وکالت در این کشور مورد نیاز است ، اعطا می کنند ، یک برنامه J.D شامل سه سال تحصیل برای دانشجویان تمام وقت حقوق و چهار سال برای دانشجویان نیمه وقت است که همان دوره کارشناسی حقوق می باشد ، فارغ التحصیلان این مقطع می توانند وارد بازار کار شده و یا برای ادامه تحصیل اقدام کنند.

مدرک کارشناسی ارشد حقوق یک دوره تحصیل یک ساله تمام وقت پس از اتمام برنامه J.D است ، یک L.L.M. برای دانشجویانی تعیین شده است که می خواهند دانش خود را در یک زمینه تخصصی از حقوق بهبود ببخشند و یا برای دانشجویان خارجی طراحی شده تا سیستم حقوقی ایالات متحده سازگار شوند.

مدرک دکترای علوم قضایی مشابه یک دوره دکترا معمول است و بالاترین درجه علمی در رشته حقوقی است که پس از دوره کارشناسی ارشد ارائه می شود ، یک S.J.D. سه سال طول می کشد و بیشتر اوقات توسط دانشجویانی دنبال می شود که علاقه مند به تدریس حقوق هستند ؛ البته باید توجه داشت که تعداد کمی از دانشکده های حقوق آمریکا مدرک دکتری حقوق را ارائه می دهند.

تحصیل رشته حقوق در آمریکا

بهترین دانشگاه های حقوق آمریکا

انتخاب دانشکده حقوقی مناسب در ایالات متحده فرآیندی مهم است و یافتن دانشکده ای که مناسب شما باشد بسیار مهم است ، شما بایستی به رتبه دانشگاه مورد نظر خود توجه داشته باشید ، البته دانشکده های حقوق در ایالات متحده آمریکا با داشتن پانزده موسسه از جمله هاروارد در شماره ۱ و به ترتیب دانشگاه های ییل ، نیویورک و استنفورد در رتبه های ۴ ، ۵ و ۶ در بین ۵۰ دانشگاه برتر QS بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در رشته حقوق به شمار می آیند که در ادامه با تعدادی از آن ها بیشتر آشنا می شویم.

بهترین دانشگاه های حقوق آمریکا

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد یک دانشگاه تحقیقاتی Ivy League خصوصی در کمبریج ، ماساچوست است که در سال ۱۶۳۶ تاسیس شد ، این دانشگاه قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در ایالات متحده است و از معتبرترین دانشگاه ها در جهان است.

دانشگاه هاروارد از ده دانشکده یعنی دانشکده های کسب وکار ، هنر و علوم ، آموزش ، طراحی ، حقوق ، پزشکی ، دندانپزشکی ، سلامت عمومی ، مهندسی و علوم کاربردی به اضافه موسسه رادکلیف برای مطالعه پیشرفته تشکیل شده است ، دانشکده علوم و هنر برای دانشجویان مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی را ارائه می دهد.

در حالی که سایر دانشکده ها فقط مدارک تحصیلات تکمیلی ، عمدتا حرفه ای را ارائه می دهند ؛ هاروارد دارای سه پردیس اصلی شامل پردیس کمبریج ، پردیس مجاور کنار رودخانه چارلز در محله آلستون بوستون و پردیس پزشکی در منطقه پزشکی بوستون در لانگ وود می باشد.

دانشگاه هاروارد توسط ترکیبی از هیئت نظارت و رئیس و اعضای دانشگاه کالج هاروارد اداره می شود ، که به نوبه خود رئیس دانشگاه هاروارد را منصوب می کند ، ۱۶۰۰۰ کارمند و هیئت علمی در این دانشگاه وجود دارد که شامل ۲۴۰۰ استاد ، مدرس و مربی می باشد.

فارغ التحصیلان دانشگاه هاروارد شامل هشت رئیس جمهور آمریکا ، چندین رئیس دولت خارجی ، ۶۲ میلیاردر زنده ، ۳۵۹ محقق رودس و ۲۴۲ دانشمند مارشال هستند ، اعم از جوایز پولیتزر ، جوایز نوبل یا جوایز اسکار ، فارغ التحصیلان دانشگاه هاروارد برنده آنها شده اند ؛ دانشجویان و دانش آموختگان نیز ۱۰۸ مدال المپیک کسب کرده اند ، این دانشگاه مرتبا در رده شماره یک جهان قرار دارد.

دانشگاه ییل

دانشگاه ییل یک دانشگاه تحقیقاتی Ivy League خصوصی در نیوهون ، کانتیکت است ، این موسسه در سال ۱۷۰۱ به عنوان دانشکده دانشگاهی تأسیس شد ، سومین موسسه قدیمی آموزش عالی در ایالات متحده و یکی از ۹ دانشکده استعماری است که قبل از انقلاب آمریکا تأسیس شده است ؛ دانشکده دانشگاهی در سال ۱۷۱۸ به افتخار بزرگترین خیرخواه خصوصی مدرسه برای قرن اول وجود خود ، الیوهو ییل تغییر نام داد.

ییل از چهارده دانشکده تشکیل شده است که شامل دانشکده اصلی کارشناسی ، دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم و علوم ییل و دوازده مدرسه حرفه ای می باشد ؛ دانشکده های دانشگاه ییل شامل دانشکده معماری ، هنر ، مهندسی و علوم کاربردی ، مدیریت ، پزشکی ، حقوق ، موسیقی ، نمایش ، سلامت عمومی و محیط زیست می باشد.

در حالی که این دانشگاه توسط شرکت ییل اداره می شود ، اعضای هیئت علمی هر مدرسه بر برنامه درسی و دوره های تحصیلی آن نظارت می کنند ، این دانشگاه علاوه بر پردیس دانشگاه مرکزی در مرکز شهر نیوهاون ، دارای امکانات ورزشی در غرب نیوهاون ، پردیس دانشگاه در وست هیون ، کانتیکت و جنگل ها و حفاظت از طبیعت در سراسر نیوانگلند است.

در طول تاریخ خود ، دانشگاه ییل فارغ التحصیلان برجسته بسیاری را در زمینه های مختلف ، از بخش دولتی تا بخش خصوصی تولید کرده است ، طبق داده های سال ۲۰۲۰ ، حدود ۷۱٪ از دانشجویان در حال پیوستن به نیروی کار هستند.

دانشگاه نیویورک

دانشگاه نیویورک (NYU) یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در شهر نیویورک است که در سال ۱۸۳۱ توسط قوه مقننه ایالت نیویورک منشور شد ، دانشگاه نیویورک توسط گروهی از نیویورکی ها به رهبری وزیر وقت خزانه داری آلبرت گالاتین تاسیس شد.

NYU از ۱۰ دانشکده کارشناسی از جمله کالج هنر و علوم ، دانشکده گالاتین ، دانشکده استین هارت، دانشکده تجارت استرن ، دانشکده مهندسی تانچ و مدرسه هنر Tisch سازمان یافته است ، ۱۵ دانشکده تحصیلات تکمیلی NYU شامل دانشکده پزشکی گروسمن ، دانشکده حقوق ، دانشکده تحصیلات تکمیلی واگنر خدمات عمومی ، دانشکده مطالعات حرفه ای ، دانشکده مددکاری اجتماعی ، دانشکده پرستاری روری میرز و دانشکده مددکاری اجتماعی سیلور است.

NYU یک دانشگاه جهانی است با پردیس های اعطای مدرک در NYU ابوظبی و NYU شانگهای و مراکز دانشگاهی در آکرا ، برلین ، بوینس آیرس ، فلورانس ، لندن ، لس آنجلس ، مادرید ، پاریس ، پراگ ، سیدنی ، تل آویو ، و واشنگتن دی سی است.

اعضای هیئت علمی و فارغ التحصیلان گذشته و حال شامل ۳۸ برنده جایزه نوبل ، ۸ برنده جایزه تورینگ ، ۵ مدال آور فیلدز ، ۳۱ همکار مک آرتور ، ۲۶ برنده جایزه پولیتزر ، ۳ رئیس دولت ، یک قاضی دادگاه عالی ایالات متحده ، ۵ فرماندار ایالات متحده ، ۴ شهردار شهر نیویورک ، ۱۲ سناتور آمریکایی ، ۵۸ عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده ، دو رئیس صندوق ذخیره فدرال ، ۳۸ برنده جایزه اسکار ، ۳۰ برنده جایزه امی ، ۲۵ برنده جایزه تونی و غیره می باشد.

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد ، به طور رسمی دانشگاه جوان للاند استنفورد یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در استنفورد کالیفرنیا است ، این دانشگاه ۸۱۸۰ هکتار از بزرگترین مناطق ایالات متحده را اشغال می کند و بیش از ۱۷۰۰۰ دانشجو در آن ثبت نام می کند ؛ استنفورد از نظر انتشارات دانشگاهی در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است.

این دانشگاه از هفت دانشکده تشکیل شده است که شامل دانشکده های تجارت ، علوم محیط زیست ، آموزش ، مهندسی ، علوم و علوم انسانی ، حقوق و پزشکی می باشد ؛ سه دانشکده متشکل از ۴۰ گروه دانشگاهی در سطح کارشناسی و همچنین چهار دانشکده حرفه ای که بر برنامه های تحصیلات تکمیلی در رشته های حقوق ، پزشکی ، آموزش و تجارت تمرکز دارند ، همه دانشکده ها در یک پردیس قرار دارند.

هزینه تحصیل حقوق در آمریکا

هزینه تحصیل رشته حقوق در آمریکا بالاتر از سایر کشور های جهان است البته هزینه تحصیل در این کشور بسته به رشته ، مقطع تحصیلی ، دولتی و خصوصی بودن دانشگاه محل تحصیل و ایالت محل تحصیل متفاوت است ، علاوه بر شهریه باید هزینه های اضافی دانشگاه مانند مسکن ، کتاب و حمل و نقل را محاسبه کرد.

هزینه تحصیل حقوق در آمریکا

متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ۱۱،۶۱۷ دلار به ازای هر سال در یک مدرسه دولتی است ، اگر یک مدرسه خصوصی انتخاب کنید ، احتمالا سالانه ۲۶۵۵۱ دلار در یک کالج غیر انتفاعی پرداخت خواهید کرد که تفاوت بین شهریه و شهریه در مدارس خصوصی و مدارس دولتی بسیار زیاد است و حدود ۱۴۹۰۰ دلار می باشد.

هزینه زندگی در آمریکا نیز بالا است و بسته به سبک زندگی و محل اقامت دانشجو متفاوت است و بین ۱۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی است.

اگر به دنبال هزینه های کمتر تحصیل در خارج از کشور هستید توصیه می کنیم به کشور لهستان هم فکر کنید ، هزینه تحصیل و زندگی در این کشور کمترین میزان در اروپا است ، مقاله تحصیل رشته حقوق در لهستان را بخوانید.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های آمریکا

در طول سه یا چهار سال تحصیل رشته حقوق در آمریکا ، دانشجویان کلاس هایی خواهند داشت که شامل موضوعاتی از قبیل حقوق اداری ، نظریه حقوقی ، روش های تجزیه و تحلیل حقوقی ، ورشکستگی ، حقوق تجارت و اخلاق ، حقوق مدنی ، قانون اساسی و موارد دیگر خواهد بود.

بین سال های ۲ و ۳ ، بیشتر دانشجویان داخلی و بین المللی در ایالات متحده برای کسب تجربه عملی که بعضا می تواند منجر به شغل آینده پس از فارغ التحصیلی شود ، در یک دوره کارآموزی شرکت می کنند و با شروع سال سوم می توانند دوره های انتخابی متناسب با تخصص خاص قانون را انتخاب کنند که آینده شغلی خود را مشخص می کنند ، در ادامه با جزئیات تحصیل در رشسته حقوق در دانشگاه های آمریکا آشنا می شویم.

سال اول تحصیل در رشته حقوق در آمریکا

در سال اول دانشکده حقوق دانشجویان بنیادی محکم در مفاهیم حقوقی ، استدلال و تحلیل خواهند ساخت ، نقشه راه را برای سال ۱L کشف می کنند و در هر ماه از برنامه تحصیلی خود پیشرفت شغلی و زندگی دانشجویی را ترسیم می کنند.

در سال اول دانشجویان برنامه درسی پایه را که شامل آیین دادرسی مدنی ، قانون اساسی ، قرارداد ها ، حقوق جنایی ، دادگاه دادرسی سال پایه ، روش های حقوقی ۱ و ۲ ، کارگاه های حقوقی ۱ و ۲ ، املاک ، شبه جرم ها و دروس اختیاری می گذرانند.

سال دوم و سوم تحصیل در رشته حقوق در آمریکا

بعد از سال اول ، دانشجویان حقوق عموما آزادند تا رشته های مختلف تحصیلات حقوقی را دنبال کنند ، همه دانشکده های حقوقی مجموعه گسترده ای از دوره ها را در زمینه های حقوق اساسی مانند حقوق اداری ، شرکت های بزرگ ، حقوق بین الملل ، قانون دریاسالاری ، حقوق مالکیت معنوی و مالیات و در حوزه های آیین دادرسی ارائه می دهند که در سال اول به طور معمول تحت پوشش قرار نمی گیرد ، مانند دادرسی کیفری و اقدامات درمانی.

به عنوان یک دانشجو سال اول و دوم شما با استفاده از مهارت و دانش به دست آمده در دوره های سال اول خود دانش تخصصی در بسیاری از جنبه های قانون را با دروس و دوره های اختیاری تکمیل خواهید کرد.

به عنوان مثال ، دوره ها ، سمینارها و کلینیک ها در مورد حقوق تجارت ، قانون شرکت ها ، قانون جنسیت و جنسیت ، مراقبت های بهداشتی ، حقوق بشر ، تاریخچه حقوقی ، تاریخ ملی ، عدالت اجتماعی ، مالیات و موارد دیگر ، به شما یاد می دهند که در بین رشته ها خلاقانه فکر کنید و راه حل مشکلات در مکان های مختلف را پیدا کنید.

بورسیه رشته حقوق در آمریکا

برای دریافت بورس تحصیل رشته حقوق در آمریکا ، شما باید دانشجوی دوره جدید و سال اول رشته حقوق در یک برنامه مدرک Juris Doctor باشید ، بسیاری از مدارس دانش آموزان پذیرفته شده را برای بورسیه های تحصیلی شایسته در نظر می گیرند در حالی که جوایز مبتنی بر نیاز نیازمند پر کردن فرم FAFSA است.

بورسیه رشته حقوق در آمریکا

یکی از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه های حقوق نمره آزمون LSAT است ، مدارس معمولا از این نمرات به عنوان معیاری برای قبولی و میزان هزینه بورس تحصیلی که به شما پیشنهاد می دهند ، استفاده می کنند ، به عنوان یک دانشجو ، معدل بالا بعلاوه نمرات آزمون بالا ممکن است در هنگام گرفتن بورسیه تحصیلات تکمیلی برای حقوق به شما کمک کند.

از دیگر کشور هایی که می توانید در آن حقوق بخوانید ، چین است ، بورسیه های تحصیل در تمام مقاطع در دانشگاه های چین ارائه می گردد ، حتی حقوق ماهیانه بین 300 تا 600 دلار برای داشجویان حقوق را می توان در دانشگاه های چین کسب کرد ؛ مقاله تحصیل رشته حقوق در چین را بخوانید.

بورسیه دانشگاه شیکاگو

دانشکده حقوق دانشگاه شیکاگو یک JD و همچنین یک برنامه مشترک JD / MBA را ارائه می دهد ، در سال اول JD ، دوره های شما ممکن است در مورد قرارداد ها ، شکنجه ، اموال ، حقوق کیفری و رویه های مدنی به شما آموزش دهد ، با ورود به دوره های سطح بالاتر ، می توانید برابری ، حقوق شهروندی ، قانون بهداشت و مالیات را مطالعه کنید.

هر دانشجوی پذیرفته شده به طور خودکار برای بورسیه در نظر گرفته می شود ، یکی از مواردی که می توان برای آن تلاش کرد ، بورس تحصیلی Tony Patiño است ، هر ساله دانشجویان براساس شایستگی انتخاب می شوند ، دانشجویان واجد شرایط باید از رهبری ، موفقیت تحصیلی و ابتکار برخوردار باشند ، هر گیرنده حداقل ۱۰ هزار دلار در سال برای تحصیل خود دریافت می کند و به عنوان یک مزیت جانبی در رویدادهای Fellowship شرکت می کند.

دانشگاه ویرجینیا

دانشکده حقوق دانشگاه یک JD ارائه می دهد که شامل دوره های اصلی در سال اول است ، دانشجویان محصل در این دانشگاه می توانند به عنوان دانشجوی جدید رشته حقوق واجد شرایط بورسیه های تحصیلات تکمیلی باشند ، این بورسیه مبلغ کافی را برای پوشش کامل شهریه و هزینه های سه سال تحصیلات حقوقی ارائه می دهد ، برای دریافت بورس تحصیلی باید معدل تحصیلی خوبی داشته باشند.

دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه پنسیلوانیا یک برنامه حقوق تمام وقت دارد که منجر به JD می شود البته مدرک LLM و سایر مدارک تحصیلات تکمیلی حقوق را نیز ارائه می دهد ، طرح دوره JD شامل کارهای خارج از منزل ، وظایف اضافی و پروژه تحقیق و تحریریه برای افراد ارشد است.

برای کمک به افراد واجد شرایط ، این مدرسه بورسیه های شایسته ای ارائه می دهد ، این جوایز از ۹۰۰۰ تا ۱۲۰،۰۰۰ دلار تحت پوشش شهریه هستند ، علاوه بر موفقیت های تحصیلی ، دانشجویان واجد شرایط باید از نظر رهبری ، خدمت و تجربه شخصی یا شغلی خود را نشان دهند.

دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

دانشکده حقوق UCLA دو بورسیه تحصیلی شایستگی مجزا ارائه می دهد ، این فرصت های بورسیه تحصیلی از معیارهایی مانند نمرات ، نمرات LSAT و رهبری استفاده می کند.

یکی از آنها برنامه محققان برجسته است ، این یک برنامه بورس تحصیلی کامل شهریه است که بر اساس شایستگی الزام آور است و فقط برای چند متقاضی دارای استثنای واجد شرایط طراحی شده است.

زبان تحصیل حقوق در آمریکا

از آن جا که زبان رسمی آمریکا زبان انگلیسی است دروس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شود و تسلط به زبان انگلیسی از الزامات پذیرش در دانشگاه های حقوق آمریکا است.

به عنوان بخشی از روند درخواست برای تحصیل رشته حقوق در آمریکا ، بسیاری از دانشکده های حقوق نیز دانشجویان بین المللی خود را ملزم به کسب نمرات رضایت بخش در آزمون های مهارت زبان TOEFL یا IELTS می کنند ، بسیاری از بهترین دانشکده های حقوق برای کسب ورودی به نمره IELTS میانگین ۷٫۵ نیاز دارند ، اما برخی از آنها دانشجویان را با نمره آیلتس ۶٫۵ پذیرش می کنند.

آزمون های ورودی حقوق در آمریکا

دانشکده های حقوقی علاوه بر هرگونه توصیه نامه و سابقه کاری که ارائه می دهید ، از ترکیبی از مدارک کارشناسی و نتایج آزمون LSAT شما به عنوان ملاک پذیرش دانشگاه استفاده می کنند ، LSAT آزمونی است که همه متقاضیان دانشکده های حقوق ایالات متحده باید در آن شرکت کنند.

این آزمون بخشی جدایی ناپذیر از پذیرش دانشکده حقوق در ایالات متحده ، کانادا و تعدادی از کشور های دیگر است ، ا آزمون LSAT را می توان در خارج از ایالات متحده آمریکا در کشور های خاصی انجام داد و هر موسسه حداقل معیار های نمره خود را برای LSAT و معدل نمره یا معادل آن دارد.

، هدف از LSAT آزمایش مهارت های لازم برای موفقیت در سال اول دانشکده حقوق است ، این مهارت ها شامل درک مطلب ، استدلال و نوشتن است و نتایج آزمون به تصمیم گیرندگان و داوطلبان کمک می کند تا بصیرت ارزشمندی از نظر آمادگی دانشکده حقوق کسب کنند.

مطالعات به طور مداوم نشان می دهد که LSAT بهترین پیش بینی کننده عملکرد دانشکده حقوق سال اول است ، حتی بهتر از معدل کارشناسی است ؛ مقیاس LSAT از ۱۲۰ تا ۱۸۰ است که ۱۲۰ کمترین نمره ممکن و ۱۸۰ بالاترین نمره ممکن است.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در آمریکا

حقوق چیزی است که بر تک تک جنبه های زندگی ما تأثیر می گذارد ، خواه به دنبال شغل یا خانه باشیم و یا شاهد جرمی بوده یا از یک حادثه نجات یافته باشیم حقوق نقش مهمی در نتیجه هر شرایطی دارد ، در نتیجه ، این حرفه می تواند سریع ، هیجان انگیز و بسیار رضایت بخش باشد.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در آمریکا

چه شما به یک وکیل دادگستری یا قاضی تبدیل شوید ، هیچ دو روز یکسانی نخواهید داشت ، اگر می خواهید چشم انداز های شغلی خود را بهبود ببخشید و از دیگر فارغ التحصیلان این رشته متمایز شوید ، تحصیل در ایالات متحده آمریکا می تواند به شما کمک کند ، البته به طور قطع تحصیل در رشته حقوق در این کشور بدون مشکل نیست و چالش هایی را برای دانشجویان به همراه دارد ، در ادامه مزایای تحصیل رشته حقوق در آمریکا را بررسی می کنیم.

آموزش کلاس جهانی

آمریکا به عنوان خانه برخی از مشهورترین و معتبرترین دانشکده های حقوق در جهان شهرت دارد ، بیش از ۲۰۰ دانشکده حقوقی معتبر در این کشور وجود دارد که هاروارد ، استنفورد و ییل همه در ۲۰ رتبه برتر دانشگاه QS قرار دارند ، ارائه منابع یادگیری نوآورانه ، یک بار در طول زندگی و برنامه های آموزش کارآفرین ، دانشکده های حقوق در موسسات ایالات متحده برای دانشجویان جاه طلب بین المللی که به دنبال کسب مزیت رقابتی هستند ایده آل است ، فارغ التحصیلان دانشکده های حقوق ایالات متحده با داشتن یک صلاحیت کاملا شناخته شده ، معمولا به عنوان وکالت دادگستری ، وکیل دادگستری ، دادگستری ، دادستان قانونی یا رونویسی قانونی در سراسر جهان کار می کنند.

چشم انداز شغلی بزرگتر

حقوق یک صنعت فوق العاده رقابتی است که بسیاری از فارغ التحصیلان پس از ترک دانشگاه از بین همان نقشها رقابت می کنند ، در نتیجه ، مدارس حقوقی آمریكا معیار های بسیار سختگیرانه ای برای پذیرش دارند تا اطمینان حاصل كنند كه فقط بهترین ها می توانند با آنها مدرک حقوق بگیرند ، اگر علاقه زیادی به حقوق دارید و برای گذراندن دوره ای در یک موسسه آمریکایی آنچه لازم است را دارید ، بدون توجه به اینکه در کجا هستید ، به راحتی می توانید بعد از دانشگاه استخدام شوید.

نقش های هیجان انگیز و چالش برانگیز

شغل وکالت یکی از مشاغل ذهنی و در عین حال هیجان انگیز است ، هر روز متفاوت خواهد بود و شما مجبور خواهید شد دائما فکر کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید ، احتمالا فشار زیادی را متحمل خواهید شد ، اما اگر بتوانید در شرایط سخت به خوبی کار کنید ، این جو می تواند بهترین حالت را در شما به وجود آورد.

حقوق شاغلین در زمینه حقوق در آمریکا

شغل وکالت نه تنها می تواند یک حرفه هیجان انگیز و راضی کننده باشد ، بلکه معمولا بسیار پر درآمد است ، در ایالات متحده ، وکلا با متوسط دستمزد ۱۱۴،۹۷۰ دلار و بهترین وکلای با حقوق می توانند ۱۸۷،۰۰۰ دلار دستمزد بگیرند ، حقوق اولیه افرادی که وارد این حرفه می شوند اغلب سالانه حدود ۵۵۰۰۰ دلار است ، حقوق و دستمزد شما تحت تأثیر توانایی ها و موفقیت های شما قرار خواهد گرفت و فضای پیشرفت زیادی وجود دارد.

فرصت های شغلی غیر منتظره

هیچ دانشجویی در رشته حقوق تصمیم نمی گیرد که پس از فارغ التحصیلی وکیل شود ، برخی از آنها شغل های خود را در زمینه تدریس ، برنامه ریزی شهر ، پلیس ، بانکداری سرمایه گذاری یا روزنامه نگاری دنبال می کنند ، برخی برای دولت کار می کنند یا تجارت خود را شروع می کنند ، دوره های حقوقی دانش آموزان را با دانش و مهارت های قابل انتقال بسیاری مجهز می کند که فرصت های شغلی بی پایان است ، یک مدرک حقوق می تواند در های بی شماری را باز کند و از شما پشتیبانی قوی آموزشی برای پیشرفت در زندگی برخوردار کند.

معایب تحصیل در رشته حقوق در آمریکا

  • بالا بودن شهریه تحصیل در رشته حقوق در آمریکا
  • تسلط به زبان انگلیسی در سطوح بالا و مورد نیاز بودن نمره آیلتس بالا برای پذیرش در دانشگاه های حقوق آمریکا
  • شرایط پذیرش دشوار برای تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه های آمریکا یعنی گذراندن یک مدرک کارشناسی و قبولی در آزمون LSAT
  • برنامه های درسی مختلف یعنی هر ایالت آمریکا برنامه های درسی مختلفی را برای دوره هایی دنبال می کند.
  • دوری از خانواده و تفاوت های فرهنگی می تواند سبب دلسردی و دلتگی دانشجویان محصل در دانشگاه های آمریکا شود.

بازار کار و درآمد حقوق در آمریکا

طبق گفته انجمن ملی استخدام فارغ التحصیلان رشته حقوق (NALP) ، فقط ۶۳٪ از آن ها به طور تمام وقت با گذراندن آزمون کانون مجاز به استخدام بودند ، تقریبا ۱۱ درصد فارغ التحصیلان بیکار هستند ، بیش از ۵۰۰ فارغ التحصیل (۱٫۴٪ فارغ التحصیلان) در موقعیت های غیر حرفه ای کار می کردند.

NALP گزارش می دهد که در حوزه حقوقی ، رشته حقوق دو وجهی است ، درصد کمی از فارغ التحصیلان مدارس معتبر حقوقی که در شرکت های بزرگ حقوقی کار می کنند ، دستمزدی در حدود ۱۶۰،۰۰۰ دلار دریافت می کنند ؛ با این حال ، بیشتر فارغ التحصیلان شاغل در موسسات حقوقی کوچکتر ، دولت و سازمان های غیرانتفاعی حدود ۴۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار درآمد دارند.

مشاغل برتر در زمینه حقوق در بازار کار آمریکا شامل وکلای دادرسی ، مشاور های عمومی ، قضات ، استاد دانشگاه ها ، داوران ، واسطه ها یا مصالحه کنندگان ، نقش های پشتیبانی دعوی ، نقش های تخصصی حقوقی ، اداره شرکت حقوقی ، سازمان بین المللی ، مشاور دفتر حقوقی / استخدام حقوقی می باشد.

یک وکیل به محض کسب مدرک JD و قبولی در آزمون وکالت ، یک گزینه ممکن برای ادامه کار در یک شرکت حقوقی می باشد ، طبق اداره آمار کار ، بسیاری از حقوقدانان حقوق سالانه متوسط ۱۲۲،۹۶۰ دلار در سال را دریافت می کنند.

برای آشنایی بیشتر با بازار کار آمریکا و مشاغل مورد نیاز این کشور مقاله کار در آمریکا را بخوانید.

چگونگی ورود به وکالت در آمریکا

وکیل شدن در آمریکا معمولا بعد از دبیرستان ۷ سال تحصیل تمام وقت طول می کشد که شامل ۴ سال تحصیل در دوره کارشناسی و ۳ سال تحصیل در رشته حقوق است ، بیشتر ایالت ها و قلمروهای قضایی وکلا را ملزم به اتمام مدرک Juris Doctor (J.D) از یک دانشکده حقوق معتبر توسط کانون وکلای آمریکا (ABA) می کنند ، اعتبار ABA نشان می دهد که دانشکده حقوق – به ویژه برنامه های درسی و دانشکده آن – از استاندارد های خاصی برخوردار است.

چگونگی ورود به وکالت در آمریکا

اگر می خواهید برای ورود به اکثر دانشکده های حقوق مدرک کارشناسی معمولا لازم است ، رشته های تحصیلات کارشناسی ممکن است شامل حقوق و مطالعات حقوقی ، تاریخ یا علوم اجتماعی باشد.

تقریبا تمام دانشکده های حقوق ، به ویژه مدارس مورد تایید ABA ، از متقاضیان برای شرکت در آزمون پذیرش دانشکده حقوق (LSAT) استفاده می کنند ، این آزمون استعداد متقاضیان برای تحصیل در قانون را اندازه گیری می کند.

وکلای احتمالی بایستی در امتحانات صدور مجوز به نام “آزمون وکالت” شرکت کنند ، وکلائی که مجوز وکالت را دریافت می کنند “در وکالت پذیرفته می شوند” ، در صورت دارا بودن مدرک JD شهروندان خارجی مجاز به شرکت در آزمون وکالت در ایالت مورد نظر خود هستند و در صورت قبولی در آزمون ورودی فرد می تواند به عنوان وکیل در آمریکا مشغول به وکالت شود.

شرایط دریافت مجوز وکالت در آمریکا

برای وکالت در هر ایالت ، شخص باید طبق مقررات تعیین شده توسط عالی ترین دادگاه صلاحیت در دادگستری ایالت پذیرفته شود ، الزامات هر ایالت و حوزه قضایی متفاوت است.

اکثر ایالت ها نیاز دارند که متقاضیان از یک دانشکده حقوق معتبر ABA فارغ التحصیل شوند ، یک یا چند آزمون وکالت کتبی را پشت سر بگذارند و توسط هیئت پذیرش پیدا می شوند تا شخصیت نمایندگی و مشاوره دیگران را داشته باشند ، محکومیت های جنایی قبلی ، سو رفتار علمی و سو سابقه مصرف مواد فقط برخی از عواملی است که ممکن است متقاضی را از پذیرش در وکالت رد کند.

وکلائی که می خواهند در بیش از یک ایالت تمرین کنند ، معمولا باید در آزمون وکالت در هر ایالت شرکت کنند ، پس از فارغ التحصیلی ، وکلا باید در مورد تحولات قانونی که رویه آنها تأثیر می گذارد مطلع باشند ، تقریبا همه ایالت ها وکلا را ملزم می کنند که هر سال یا هر ۳ سال در ادامه تحصیلات حقوقی شرکت کنند.

بسیاری از دانشکده های حقوق و کانون های وکلای ایالتی و محلی دوره های آموزش حقوقی مداوم را ارائه می دهند که به وکلا کمک می کند تا در جریان تحولات اخیر قرار بگیرند ،دوره ها با توجه به ایالت متفاوت است و به طور کلی موضوعی را در قانون اعمال می کنند ، مانند اخلاق حقوقی ، مالیات و کلاهبرداری مالیاتی و مراقبت های بهداشتی است ، بعضی از ایالت ها از طریق دوره های آنلاین به وکلا اجازه می دهند اعتبارات ادامه تحصیل را بگیرند.

آزمون وکالت در آمریکا

آزمون وکالت حداقل در دو روز در چندین قسمت برگزار می شود ، اکثر ایالت ها یک روز را به امتحان وکالت چند مرحله ای اختصاص می دهند ، یک آزمون چند گزینه ای که موضوعاتی را مختص قانون مانند قراردادها ، دادخواست ها ، اموال ، قانون اساسی و شواهد را ارزیابی می کند.

یک روز دیگر قانون ایالتی خاص را که در آن امتحان می دهید را پوشش می دهد ، این ممکن است یک آزمون چند گزینه ای ، یک مقاله انشا ، یا هر دو باشد ؛ علاوه بر این ، این آزمون ممکن است شامل آزمون عملکرد چند مرحله ای باشد که برای ارزیابی مهارت های وکالت بیش از قانون اساسی طراحی شده است.

سرانجام ، شما باید در آزمون مسئولیت حرفه ای چندرسانه ای که دانش شما را در مورد اخلاق حرفه ای آزمایش می کند ، شرکت کرده و قبول شوید ، این آزمون به طور جداگانه از آزمون وکالت معمولی برگزار می شود.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته حقوق در آمریکا

با مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه بودید و در خصوص تحصیل رشته حقوق در آمریکا مطالب مفیدی را مرور کردید ، چنانچه سوال و ابهامی دارید از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده نموده و در اسرع وقت به پاسخ خود برسید.

با تحصیل رشته حقوق در آمریکا در چه مشاغلی می توانم فعالیت کنم؟

مشاغل برتر در زمینه حقوق در بازار کار آمریکا شامل وکلای دادرسی ، مشاور های عمومی ، قضات ، استاد دانشگاه ها ، داوران ، واسطه ها یا مصالحه کنندگان ، نقش های پشتیبانی دعوی ، نقش های تخصصی حقوقی ، اداره شرکت حقوقی ، سازمان بین المللی ، مشاور دفتر حقوقی / استخدام حقوقی می باشد.

برای تحصیل رشته حقوق در آمریکا به چه مدارک زبانی نیاز دارم؟

بسیاری از بهترین دانشکده های حقوق برای کسب ورودی به نمره IELTS میانگین 7.5 نیاز دارند ، اما برخی از آنها دانشجویان را با نمره آیلتس 6.5 پذیرش می کنند

هزینه تحصیل رشته حقوق در آمریکا چقدر است؟

متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی 11،617 دلار به ازای هر سال در یک مدرسه دولتی است ، اگر یک مدرسه خصوصی انتخاب کنید ، احتمالا سالانه 26551 دلار در یک کالج غیر انتفاعی پرداخت خواهید کرد که تفاوت بین شهریه و شهریه در مدارس خصوصی و مدارس دولتی بسیار زیاد است و حدود 14900 دلار می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا چقدر است؟

هزینه زندگی در آمریکا بالا است و بسته به سبک زندگی و محل اقامت دانشجو متفاوت است و بین 10000 تا 25000 دلار برای هر سال تحصیلی است.

آیا دانشگاه های آمریکا در رشته حقوق دارای رنکینگ بالایی در جهان هستند؟

ایالات متحده آمریکا با داشتن پانزده موسسه از جمله هاروارد در شماره 1 و به ترتیب دانشگاه های ییل ، نیویورک و استنفورد در رتبه های 4 ، 5 و 6 در بین 50 دانشگاه برتر QS بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در رشته حقوق به شمار می آیند .

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی شرایط و ویژگی های تحصیل رشته حقوق در آمریکا را بررسی کردند در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین برای دریافت اطلاعات دقیق در خصوص تحصیل رشته حقوق در کشور های اروپایی مقاله تحصیل رشته حقوق در آلمان را مطالعه کنید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *