دانشگاه وریج بروکسل بلژیک

Picture of مشاور مهاجرت تحصیلی
مشاور مهاجرت تحصیلی
دانشگاه وریج بروکسل بلژیک
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

دانشگاه وریج بروکسل بلژیک یکی از دانشگاه های بلژیک است که دارای سطح کیفی بالا و هزینه های مقرون به صرفه می باشد ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی همه جانبه این دانشگاه خواهیم پرداخت.

زمانی که صحبت از تحصیل در خارج از کشور پیش می آید ، اکثر افراد کشورها و دانشگاه های گران قیمت و مشهور جهان را تصور می کنند که معمولا هم پذیرش در آنان سخت می باشد و هم هزینه زندگی در آن کشورها بالا است ، اما بسیاری از دانشگاه های دیگر نیز در جهان وجود دارند که از شهرت کمتری برخوردار می باشند اما سطح کیفی و تحصیلی در آنان بسیار مناسب و خوب می باشد مانند دانشگاه وریج بروکسل بلژیک.

اگر قصد بررسی تحصیل در کشور بلژیک را دارید ، می توانید به مقاله تحصیل در بلژیک مراجعه کرده تمام نکات مورد نیاز در این خصوص را بخوانید.

این دانشگاه در سال ۱۸۳۴ میلادی در شهر بروکسل کشور بلژیک تاسیس شده است ، این دانشگاه در رتبه ‌بندی QS در سال ۲۰۲۰ در رتبه ۲۰۰ برترین دانشگاه‌ های جهان و رتبه چهارم در کشور بلژیک قرار گرفته است ، همچنین در رتبه ‌بندی موسسه تایمز در رده ۲۰۱- ۲۵۰ دانشگاه های برتر جهان خود را جای داده است.

این موسسه آموزش عالی متشکل از ۹ دانشکده می باشد که این دانشکده ها عبارتند از : دانشکده پزشکی و داروسازی ، دانشکده زبان و علوم انسانی ، دانشکده علوم و مهندسی محیط زیست ، دانشکده حقوق و جرم‌شناسی ، دانشکده علوم اجتماعی و مدرسه کسب و کار ، دانشکده روانشناسی و علوم آموزش ، دانشکده تربیت بدنی و فیزیوتراپی ،دانشکده هنر و فلسفه و دانشکده مهندسی.

دانشگاه وریج بروکسل بلژیک

بورسیه های تحصیلی دانشگاه وریج بلژیک

در دانشگاه وریج بروکسل بلژیک بورسیه های تحصیلی متفاوتی به دانشجویان ارائه میشود که هرکدام دارای شرایط خاص خود می باشند ، به طور مثال بورسیه های از سمت خود دانشگاه ، از موسسات و شرکت های خصوصی ، از سوی اتحادیه اروپا و چندین مورد دیگه به دانشجویان می تواند اختصاص پیدا کند ، یکی از مهم ترین بورسیه هایی که دانشجویان مقاطع کارشانسی ارشد مخصوصا می توانند از آن استفاده نمایند بورسیه اراسموس موندس (EAMJD) می باشد.

این بورسیه می تواند شهریه دانشگاه را به طور کامل پوشش داده و همچنین مبلغی را سالانه به عنوان کمک هزینه زندگی به دانشجویان پرداخت نماید ، باید توجه داشته باشید که عوامل بسیاری هستند که می تواند شما را در اخذ بورسیه و همین طور نوع بورسیه کمک نمایند که از مهم ترین آن ها می توان تسلط به زبان هلندی علاوه بر زبان انگلیسی نام برد ، اگر قصد دارید به زبان انگلیسی در این دانشگاه به تحصیل مشغول شوید تسلط به زبان هلندی حتی تا حد کم هم می تواند در جذب بورسیه تحصیلی به شما کمک شایانی نماید.

همچنین معدل و نمرات درخشان سال های تحصیلی قبل ، معرفی نامه یا توصیه نامه از اساتید یا مرکز تحصیلی پیشین ، افتخارات کشوری و بین المللی از عمواملی هستند که در اخذ بورسیه کمک زیادی به شما می نمایند ، با تماس و مشاوره با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی می توانید از انواع بورسیه در دانشگاه وریج بلژیک به طور کامل مطلع شوید.

برای دریافت بورسیه های تحصیلی در اروپا بهترین کشور می تواند ایتالیا باشد ، در مقاله تحصیل در ایتالیا بورسیه های مختلف استانی و دولتی را برای متقاضیان شرح داده ایم.

زبان تحصیل در دانشگاه وریج بروکسل بلژیک

دانشگاه وریج بروکسل بلژیک یک دانشگاه دو زبانه هلندی – انگلیسی می باشد که دروس و رشته ها در این دانشگاه به این دو زبان ارائه می شوند ، متقاضیان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه به زبان هلندی باید یکی از شرایط زبانی زیر را ارائه کنند تا بتوانند به این زبان در دانشگاه به تحصیل مشغول شوند :

زبان تحصیل در دانشگاه وریج بروکسل بلژیک
  • مدرک دیپلم متوسطه که زبان تدریس هلندی بوده باشد
  • حداقل یک سال تحصیلی متوسطه را با موفقیت گذرانده باشند که زبان تدریس هلندی بوده است
  • حداقل ۵۴ واحد درسی در یک موسسه آموزش عالی به زبان هلندی گذرانده باشند
  • مدرک معتبر اتحادیه اروپا برای زبان هلندی در سطحB2 به دانشگاه ارائه نماید

در صورتی که رشته مورد نظر به زبان انگلیسی تدریس شود و دانشجو قصد ادامه تحصیل به ان زبان را داشته باشد باید یکی از موارد زیر را جهت اثبات تسلط به این زبان به دانشگاه ارائه نماید:

  • مدرک دیپلم متوسطه که زبان تدریس انگلیسی بوده باشدمدرک تافل با حداقل نمره ۷۹
  • مدرک ایلتس با حداقل نمره ۵/۶
  • مدرک ITACE حداقل سطح B2
  • مدرک سنجش آزمون زبان انگلیسی کمبریج با حداقل سطح ۱۷۰
  •  

باید توجه داشته باشید مدارک زبان نباید بیش از ۲ سال از آزمونشان گذشته باشد وگرنه مورد قبول دانشگاه نمی باشد ، همچنین در صورتی که دانشجو پذیرفته شده باشد اما قادر به ارائه مدرک نباشد اکادمی زبان خود دانشگاه آزمونی را از او اخذ می نماید و دانشجو باید نمره قبولی را به دست آورد.

تحصیل حقوق در دانشگاه وریج بروکسل بلژیک

دانشکده حقوق از سال ۲۰۰۳ در این دانشگاه شروع به کار کرده است ، این دانشکده در گروه های تحقیقاتی و شاخه های حقوقی نظیر : جنایت و جامعه (CRIS) ، حقوق اساسی و مشروطه خواهی (FRC) ، حقوق ، علم ، فناوری و جامعه (LSTS) ، جرم شناسی (SCRI) فعالیت های بسیاری دارد ، این دانشکده هم اکنون با مدیریت خانم گلوریا گونزالس فوستر و میره هیلد براندت در زمینه های حریم خصوصی و قانون حفاظت از داده ها توانسته که به یک موسسه بین المللی معتبر و حتی فراتر از آن تبدیل شود.

تحصیل حقوق در دانشگاه وریج بروکسل بلژیک

این دانشکده به موضوع تحقیقات تعهد بسیاری دارد و در این زمینه فعالیت های زیاد را انجام داده است و همواره با تشکیل گروه های عمده ای از محققان توانسته به موفقیت های بسیاری در این زمینه دست پیدا کند.

در دانشکده حقوق و جرم شناسی (VUB) علاوه بر این ها با قوانین بین المللی و چند ملیتی ، قوانین حاکم بر تولید کنندگان و مصرف کنندگان ، حفاظت و اجرایی قوانین در جهت ایمن سازی محیط و جامعه مردم و بسیاری از حقوق و قوانینی که در پیشبرد و به صلح رسیدن تمام افراد در جامعه لازم آشنا خواهید شد و خواهید توانست نحوه به اجرا در آوردن و استفاده از این قوانین را فرا بگیرید،

این دانشکده از ۴ دپارتمان گروه مطالعات بین رشته ای حقوق ، حقوق خصوصی و اقتصادی ، قانون عمومی و جرم شناسی تشکیل شده که در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرند.

اگر به تحصیل رشته حقوق علاقه مندید دانشگاه های فرانسه هم می توانند میزبان های بی نظیری برای شما باشند ، مقاله تحصیل رشته حقوق در فرانسه حتما بخوانید تا با روش های تحصیل رایگان حقوق در این کشور آشنا شوید.

تحصیل اقتصاد و مدیریت در دانشگاه وریج بروکسل

دنیای اقتصاد یعنی بازار کار ، رقابت ، نابرابری درآمد ، اخلاق کارآفرینی ، مدیریت ریسک ، اطلاعات بزرگ ، تجارت الکترونیکی نوآوری ، پیش بینی رفتار مصرف کننده ، سرمایه گذاری پر سود و بسیاری موارد دیگر ، که زمانی شما اقتصاد دان می شوید که قادر باشید این موارد را کنترل و در جهت پیشرفت و سود دهی بیزنس یا بازار خود استفاده نمایید.

در این دانشکده تمام دوره های کارشناسی این رشته به زبان انگلیسی تدریس می شوند و شما از تماس مستقیم و شخصی با اساتید خود و از سخنرانی های تعاملی بهره مند می شوید و در همه حال ، شما به چالش کشیده می شوید که از خودتان بهترین را تحویل بگیرید ، شما یاد می گیرید مکانیسم های زیر بنای پدیده های مختلف اقتصادی را در یک کشور ، منطقه یا سازمان شناسایی کنید.

شما همچنین مراحل مورد نیاز برای دستیابی به اهداف مختلف اقتصادی را بررسی می کنید ، با داشتن این دانش ، شما در موقعیت خوبی قرار دارید تا به مصرف کنندگان ، شرکت ها و سازمان های دولتی در فرایندهای تصمیم گیری خود مشاوره دهید ، همچنین به عنوان یک فارغ التحصیل از این دانشکده اقتصاد ، شما چشم انداز جذابی برای کارفرمایان هلند و خارج از کشور خواهید بود ، خواه شرکت ها ، نهادهای دولتی یا سازمان هایی مانند کمیسیون اروپا ، بانک جهانی و دفتر تجزیه و تحلیل سیاست های اقتصادی هلند (CPB).

تحصیل پزشکی در دانشگاه وریج بروکسل

اگر شما هم قصد تحصیل در دوره های پزشکی دانشگاه وریج بروکسل بلژیک را دارید ، باید مدرک ۱۲ ساله دیپلم متوسطه را به دانشگاه ارائه نمایید ، علاوه بر این باید در دروس زیست شناسی ، شیمی و ریاضیات در دوره دبیرستان نمره های بالا و خوبی را کسب کرده باشید ، تحصیل پزشکی در این دانشگاه در دوره لیسانس ۳ سال ، در دوره فوق لیسانس ۲ سال و دوره دکتری ۳ سال به طول می انجامد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه وریج بروکسل

در دانشکده پزشکی دانشجویان برای اخذ مدرک لیسانس باید ۱۸۰ واحد درسی را بگذرانند ، تفاوت بزرگ این دانشکده با دانشکده های پزشکی دیگر در این است که دانشجویان علاوه بر شرکت در کلاس های درس ، در کنار تمامی پروژه های تحقیقاتی و سمینارها و سخنرانی ها در کنار اساتید خود حاضر می باشند و به علم و تجربه خود روزانه اضافه می کنند.

دانشجویان در مدت تحصیل خود در سمینارهای پزشکی زیادی در سراسر کشور بلژیک شرکت می نمایند و از تجربیات و علم اساتید و بزرگان پزشکی فراوانی بهره خواهند برد.

این دانشگاه در رشته های پزشکی در مقاطع فوق لیسانس و دکتری بورسیه های تحصیلی بیشتری را نسبت به دیگر رشته ها و مقطع لیسانس پزشکی به دانشجویان خود ارائه می نماید ، شما می توانید با ارتباط و مشورت با تیم تحصیلی ما در موسسه مهاجرتی رجبی از این بورسیه های تحصیلی به طور کامل تر و دقیق تر اطلاع کسب نمایید.

در همین راستا و برای کسب اطلاعات کامل در خصوص تحصیل رشته های علوم پزشکی در بلژیک مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک را بخوانید.

تحصیل داروسازی در دانشگاه وریج بلژیک

متقاضیان با تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه وریج بروکسل بلژیک این امکان را پیدا می کنند تا در صنعت دارو پیشرفت کنند ، تحصیل این رشته افراد را برای کار در شغل های مختلفی نظیر داروخانه شهری و روستایی، تامین اجتماعی و بیمارستان ها ، بعضی اداره جات بیمه های درمانی و غیره آماده می سازد.

در اصل تدریس در دانشکده داروسازی با هدف آموزش دانشجویان برای متخصص شدن در صنعت دارو برگزار می گردد و دانشجویان علاوه بر مراقبت های بهداشتی و صنعت دارو سازی این قابلیت را هم پیدا می کنند که بتوانند در امور تحقیقاتی و پیشرفت این علم و صنعت نیز به جامعه خدمت نمایند.

یکی از مزایای تحصیل در این رشته مربوط به آینده شغلی و پس از تحصیل و فارغ التحصیلی در این رشته مربوط می شود که به دلیل کمبود نیروی کار در رشته داروسازی در کشور بلژیک ، تحصیل در این رشته می تواند آینده دانشجویان را از لحاظ کاری و شغل و درآمد تضمین کند و همچنین فارغ التحصیلان این رشته پس از اخذ مدرک خود در این رشته می توانند به راحتی وارد بازار کار در رشته داروسازی شوند.

البته پذیرش در این رشته نیز مانند رشته پزشکی در این دانشگاه کمی سخت می باشد و شما باید بتوانید رزومه قوی از خود به دانشگاه ارائه نمایید که بتوانید رقبای دیگر را از میدان بیرون کرده و در این رشته به تحصیل مشغول شوید.

خوابگاه های دانشگاه وریج بروکسل بلژیک

یافتن مکانی برای زندگی در بروکسل کار آسانی نیست ، زیرا کمبود جدی خوابگاه برای دانشجویان در این شهر وجود دارد ، اگرچه دفتر بین المللی دانشگاه وریج تمام تلاش خود را برای ترتیب محل اقامت مناسب برای همه انجام می دهد ، اما در صورتی که حیوان خانگی یا خانواده خود را همراه داشته باشید از دریافت خوابگاه محروم خواهید شد.

خوابگاه های دانشگاه وریج بروکسل بلژیک

امور دانشجویی دانشگاه وریج برای دانشجویان بین المللی خوابگاه هایی را برای اقامت در نظر گرفته است ، البته با اینکه در هنگام ثبت نام به طور قطع به شما تضمین اقامت و اعطای خوابگاه را نمی دهند ، اما احتمال اینکه اتاقی به شما تعلق نگیرد و نتوانید در خوابگاه های این دانشگاه اقامت نمایید بسیار کم است.

تمامی اتاق های خوابگاه دارای ۲ تخت ، میز تحریر می باشند و هر ساختمان خوابگاه در هر طبقه دارای حمام ، توالت ، اشپزخانه مخصوص هر طبقه است ، شما باید در هنگام ثبت نام و پذیرش در دانشگاه برای خوابگاه هم درخواست اقامت دهید.

در صورت قبولی درخواست شما و تعلق گرفتن خوابگاه هزینه اقامت همان ابتدا از شما دریافت خواهد شد ، هزینه اقامت برای یک ترم ۲۵۰ یورو و برای یک سال تحصیلی ۵۰۰ یورو می باشد و پس از پایان سال تحصیلی شما باز باید درخواست خود را برای اخذ خوابگاه ارائه دهید که دوباره مورد بررسی قرار گرفته و به شما اعلام می شود که ایا واجد شرایط برای اقامت در خوابگاه می باشید یا خیر.

موقعیت مکانی دانشگاه وریج بروکسل بلژیک

دانشگاه وریج بروکسل بلژیک ، یک دانشگاه عمومی پویا ، مدرن و دارای چهار پردیس در پایتخت بلژیک ، بروکسل می باشد که با سابقه ای ۱۸۰ ساله به عنوان یکی از برترین دانشگاه های جامع جهان رتبه بندی شده است ، دانشکده های این دانشگاه در سطح شهر بروکسل قرار گرفته اند که هم اکنون میزبان ۲۹۷۹۶ دانشجو است که ۴۱۸۳ نفر از این جمعیت از ۱۴۰ کشور جهان مهمان این دانشگاه می باشند.

پردیس پزشکی این دانشگاه در پردیس جت (jette) در مجاورت بیمارستان دانشگاهی واقع شده است که شامل دانشکده پزشکی و داروسازی و بخش هایی از دانشکده تربیت بدنی و فیزیوتراپی است ، امکانات متعددی برای زندگی و تحصیل در محوطه دانشگاه وجود دارد مانند خوابگاه دانشجویان ، زیرساخت های ورزشی ، رستوران ، کتابخانه ، راهنمای مطالعه و غیره.

همچنین پردیس السن (elsene) محل دانشکده های زبان و علوم انسانی ، علوم اجتماعی و مدرسه بازرگانی ، حقوق و جرم شناسی ، تربیت بدنی و فیزیوتراپی ، روانشناسی و علوم تربیتی ، علوم و علوم مهندسی زیستی و مهندسی است ، در این پردیس و اطراف آن فرمانداری شهر بروکسل ، خدمات اجتماعی ، رستوران ، مسکن دانشجویی و زیرساخت های فرهنگی اجتماعی و ورزشی قرار گرفته اند.

پردیس های این دانشگاه همگی در مرکز شهر بروکسل قرار دارند و دسترسی آنان به یکدیگر و تمانی نقاط شهر بسیار مناسب می باشد

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه وریج بلژیک

شهر بروکسل از وسائل نقلیه عمومی بسیار مناسبی برخوردار می باشد به نحوی که تمام پردیس ها و ساختمان های دانشگاه به راحتی به تمام وسیله نقلیه اعم از اتوبوس ، مترو و تاکسی دسترسی دارند ، از فرودگاه بین المللی شهر بروکسل به وسیله تاکسی ها می توانید خود را به هر پردیس که مقصدتان باشد برسانید ، همچنین می توانید از طریق اتوبوس های درون شهری نیز به ساختمان های دانشگاه دسترسی پیدا کنید،

در محیط تمامی پردیس ها چندین ایستگاه اتوبوس وجود داشته که در این ایستگاه ها چندین نمره اتوبوس شهری توقف می نمایند که دسترسی را به کل شهر اسان می نمایند ، علاوه بر اتوبوس شما می توانید از مترو نیز استفاده نمایید که هم هزینه شما را کاهش می دهد و هم در وقت صرفه جویی می شود،

یکی از نکات جالب توجه این است که شما برای جابه جایی با وسایل نقلیه عمومی باید بلیت الکترونیکی خریداری نماید و آن را از طریق اینترنت شارژ نمایید ، در بروکسل وسایل نقلیه پول نقد از مسافران قبول نمیکنند و باید با بلیت الکترونیک هزینه سفر خود را تسویه نمایید ( البته به جز تاکسی ها )،

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه وریج بروکسل بلژیک

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا به معرفی دانشگاه وریج بروکسل بلژیک پرداختیم ، شما هم اگر نام دانشگاهی را شنیده اید و اطلاعاتی در مورد آن نیاز دارید کافیست نام آن را در باکس دیدگاه بنویسید ، کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.

رتبه بندی دانشگاه وریج بروکسل بلژیک چگونه است؟

این دانشگاه در رتبه ‌بندی QS در سال 2020 در رتبه 200 برترین دانشگاه‌ های جهان و رتبه چهارم در کشور بلژیک قرار گرفته است ، همچنین در رتبه ‌بندی موسسه تایمز در رده 201- 250 دانشگاه های برتر جهان خود را جای داده است.

چه عواملی بر اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه وریج بروکسل بلژیک تاثیر گذارند؟

عوامل بسیاری هستند که می تواند شما را در اخذ بورسیه و همین طور نوع بورسیه کمک نمایند که از مهم ترین آن ها می توان تسلط به زبان هلندی علاوه بر زبان انگلیسی نام برد همچنین معدل و نمرات درخشان سال های تحصیلی قبل ، معرفی نامه یا توصیه نامه از اساتید یا مرکز تحصیلی پیشین ، افتخارات کشوری و بین المللی از عواملی هستند که در اخذ بورسیه کمک زیادی به شما می نمایند

زبان تحصیل در دانشگاه وریج بروکسل بلژیک چیست؟

دانشگاه وریج یک دانشگاه دو زبانه هلندی – انگلیسی می باشد که دروس و رشته ها در این دانشگاه به این دو زبان ارائه می شوند

چه مدارک زبانی مورد قبول دانشگاه وریج بروکسل بلژیک است؟

• مدرک دیپلم متوسطه که زبان تدریس انگلیسی بوده باشد 1. مدرک تافل با حداقل نمره 79 2. مدرک ایلتس با حداقل نمره 5/6 3. مدرک ITACE حداقل سطح B2 4. مدرک سنجش آزمون زبان انگلیسی کمبریج با حداقل سطح 170

تحصیل پزشکی در دانشگاه وریج بروکسل بلژیک چقدر زمان می برد؟

تحصیل پزشکی در این دانشگاه در دوره لیسانس 3 سال ، در دوره فوق لیسانس 2 سال و دوره دکتری 3 سال به طول می انجامد.

از این که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید سپاسگزاریم ، چان چه هنوز هم سوالی در زمینه تحصیل در دانشگاه وریج بروکسل بلژیک در ذهن دارید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی های تیم مهاجرتی ما در دفاتر تهران و شیراز استفاده نمایید ، همچنین برای شناخت بیشتر شهر ها و دانشگاه های اروپا مقاله ۹ تا از بهترین شهر های اروپا برای تحصیل را مرور کنید.

5/5 - (23 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه