کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا British Columbia کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا British Columbia کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا British Columbia کانادا ، هدف نهایی بسیاری از دانشجویانی است که کانادا را برای تحصیل انتخاب کرده اند ، این دانشگاه یکی از گسترده ترین مراکز علمی در کانادا و جهان است که هرساله دانشجویان زیادی را از کشورهای مختلف جهان در رشته های متنوع دانشگاهی پذیرش می نماید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا British Columbia کانادا

این دانشگاه با گروه گسترده ای از هیئت علمی و برنامه های تخصصی توانسته در بسیاری از رشته های دانشگاهی به دست آوردهای بزرگی دست یابد ، حوزه سلامت در دانشگاه بریتیش کلمبیا از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و دانشجویان علاقه مند به این حوزه یکی از معتبرترین مدارک تحصیلی جهان رادریافت خواهند کرد.

در این مطلب به کمک کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی نگاهی به تحصیل در دانشگاه برتیتش کلمبیا کانادا خواهیم داشت و شما عزیزان می توانید برای کسب هرگونه اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی تمامی کشورهای جهان با مشاورین موسسه در تماس باشید و یا مقالات سایت در همین زمینه را بخوانید ، پیشنهاد اول ما مطالعه مقاله تحصیل در کانادا است.

معرفی دانشگاه برتیتش کلمبیا کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا به عنوان یکی از خوشنام ترین دانشگاه های کانادا در سال 1908 در شهر ونکوور ایالت بریتیش کلمبیا تاسیس گردید.

این دانشگاه که همواره در میان 50 مرکز برتر تحصیلی در جهان جای می گیرد رتبه سوم دانشگاه های کانادا را به خود اختصاص داده و به دانشجویان فرصت می هد تا با ایده های جدید خود روش های سنتی تحصیل را به چالش بکشند.

تعداد مراکز تحقیقاتی که با این دانشگاه در ارتباط هستند بسیار زیاد بوده و این دانشگاه با دریافت بودجه های کلان تحقیقاتی یکی از بزرگ ترین تجهیزات پژوهشی در زمینه فیزیک اتمی را در خود جای داده است .، موزه انسان شناسی دانشگاه برتیتش کلمبیا بزرگ ترین موزه آموزشی در کانادا بوده و تشکیل یک جهان بهتر را همواره به عنوان یکی از اهداف اصلی خود اعلام می کند.

این دانشگاه که در سابقه آموزشی خود افتخارات مهمی همچون کسب جایزه نوبل را جای داده ، محل تحصیل سه نخست وزیر این کشور نیز بوده و اولین مدال طلای کانادا در سیستم Stars به همراه مدال های المپیک فراوان را کسب نموده است ، دانشجویان در این دانشگاه فرصت دارند تا ایده های جسورانه خود را به چالش کشیده و به ابداعات بزرگ دست یابند.

دانشکده های دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای دو پردیس اصلی می باشد که هر یک از این پردیس ها دانشکده ، دپارتمان و کالج های متعددی را در خود جای داده اند ، در ادامه به دانشکده و بخش های مختلف قرار گرفته در هر پردیس اشاره خواهیم کرد.

دانشکده های دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشکده های پردیس ونکوور دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

 • دانشکده علوم کاربردی
 • دانشکده هنر
 • دانشکده مطالعات پیوسته
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده جنگلداری
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی و فوق دکترا
 • دانشکده زمین و سیستم های غذایی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده علوم
 • مدرسه معماری
 • مدرسه شنوایی و علوم گفتاری
 • مدرسه جامعه و برنامه ریزی منطقه ای
 • مدرسه کسب و کار
 • مدرسه حرکت شناسی
 • مدرسه روزنامه نگاری
 • مدرسه حقوق Peter A.Allard
 • مدرسه کتابداری ، مطالعات اطلاعات و بایگانی
 • مدرسه ی موسیقی
 • مدرسه ی پرستاری
 • مدرسه جمعیت و بهداشت عمومی
 • مدرسه مددکاری اجتماعی
 • مدرسه اقتصاد ونکوور
 • کالج UBC Vantage
 • مدرسه تجارت Sauder

دانشکده و بخش های پردیس اوکاناگان

 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی Irving K.Barber
 • دانشکده بهداشت و توسعه اجتماعی
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم Irving K.Barber
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی
 • دانشکده مطالعات خلاقانه
 • مدرسه مهندسی

زبان تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

در دانشگاه برتیتش کلمبیا تمامی دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند و دانشجویان هر مقطع برای رسیدن به پذیرش باید در سطح مطلوب دانشگاه قرار داشته باشند.

زبان تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

حداقل نمره درخواستی دانشگاه برای دانشجویان دوره کارشناسی با نمره آیلتس 6.5 و تافل 70 است . البته در هر رشته امکان دارد که نمره درخواستی دانشکده متفاوت باشد و بهتر است با مراجعه به سایت دانشگاه از نمره دقیق آن مطلع شوید ، دانشجویانی که دارای تسلط زبانی کافی نیستند می توانند ابتدا در کالج های این دانشگاه به سطح موردنظر رسیده و سپس به پذیرش برسند.

الزامات پذیرش در دانشگاه بریتیش کلمبیا

برای رسیدن به پذیرش در هر یک از دوره های تحصیلی دانشگاه بریتیش کلمبیا باید از شرایط اپلای مشخص شده توسط دانشکده مرتبط با رشته تحصیلی تان مطلع شوید ، معمولا شرایط درخواست در یک مقطه در تمامی رشته ها یکسان است و تنها در برخی از رشته ها مدارک بیشتری درخواست می شود.

به صورت کلی برای رسیدن به پذیرش باید فرم درخواست را به صورت آنلاین پر نموده و هزینه درخواستن را پرداخت نمایید ، رونوشتی از تمامی مدارک تحصیلی تان تهیه نموده و به همراه ترجمه به فرم درخواست الصاق نمایید ، داشتن مدرک زبان و یا نمرات آزمون هایی همچون GRE نیز باید مدنظر قرار گیرد.

در مقاطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکترا نیز یافتن یک استاد راهنما و جلب نظر وی از اصلی ترین شرایط رسیدن به پذیرش به شمار می رود . هم چنین می توانید جهت بالا بردن شانس پذیرش خود در یک انگیزه نامه تمامی اهداف تحقیقاتی و پژوهشی تان را شرح دهید.

دکترا در دانشگاه بریتیش کلمبیا

تحصیل در دوره دکترا در دانشگاه بریتیش کلمبیا با درخواست های فراوانی رو به روست ، از این رو متقاضیان باید معدل تحصیلی خود را تا حد ممکن بالا ارائه داده و رزومه تحصیلی خوبی شامل مقالات و پژوهش های علمی ارائه دهند ، پذیرش دوره دکترا در اکثر رشته های تحصیلی با بورسیه از سوی دانشگاه همراه است که البته میزان بورسیه به شایستگی و استحقاق دانشجو بستگی دارد.

دکترا در دانشگاه بریتیش کلمبیا

دقت داشته باشید که در مقطع دکترا تسلط و مهارت زبانی بسیار مهم بوده و دانشجویان علاوه بر داشتن نمره بالا در مدرک زبان خود باید بتوانند در مصاحبه به راحتی صحبت کرده و این زبان را به عنوان یک چالش پشت سر گذاشته باشند.

در برخی رشته های تحصیلی نیز این امکان وجود دارد که دانشجویان ملزم به پشت سر گذاشتن چند واحد درسی پیش نیاز شده و سپس به دوره دکترا وارد شوند.

مهندسی در دانشگاه بریتیش کلمبیا

در دانشکده مهندسی این دانشگاه میتوانید در رشته هایی همچون مهندسی عمران ، مهندسی تولید ، مهندسی برق ، مهندسی مکانیک ، علوم کاربردی و غیره به تحصیل مشغول شوید.

مهندسی در دانشگاه بریتیش کلمبیا

رشته های مهندسی از دوره کارشناسی آغاز شده و تا دکترا ادامه می بایند . در دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشجویان از تمامی امکانات لازم علوم مهندسی بهره مند بوده و دانشجویان در سال نخست تمامی علوم پایه را فرا گرفته و بارشته تحصیلی خود آشنا می شوند.

دروس در سال اول شامل چاپ سه بعدی ، طراحی کاربردی با کامپیوتر و چند واحد ریاضیات است ، در سال آخر نیز دانشجویان با انجام یک پرژه فارغ التحصیل می شوند.

برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد و دکترا نیز نیاز به یک سرپرست جهت انجام پروژه و رسیدن به معیارهای موردنظر دانشگاه وجود دارد ، از این رو باید بتوانید با یک استاد در دانشکده ارتباط برقرار نمایید.

اگر هدف شما تحصیل رشته های مهندسی در خارج از کشور است ، انگلستان نیز گزینه بسیار ایده آلی است ، بهترین دانشگاه های مهندسی جهان در این کشور قرار دارند ؛ مقاله تحصیل در انگلستان را بخوانید.

حقوق در دانشگاه بریتیش کلمبیا

رشته حقوق از جمله رشته های پرطرفدار تحصیلی در این دانشگاه است که دارای دانشکده مخصوص به خود بوده و دانشجویان در گرایش ها و مقاطع مختلف پذیرفته می شوند ، معمولا برای رسیدن به پذیرش در رشته حقوق نیاز به اظهارنامه شخصی وجود داشته و باید یک آزمون را پشت سر بگذارید ؛ این آزمون بر اساس استدلال تحلیلی و منطقی طراحی می شود و هرچه نمره بالاتری کسب کنسد شانس بیشتری در پذیرش دانشگاه خواهید داشت.

حقوق در دانشگاه بریتیش کلمبیا

مدرسه الارد دانشگاه بریتیش کلمبیا در طول 70 سال فعالیت خود افراد سرشناسی را در این زمینه به جامعه معرفی نموده و این مرکز تلاش می کند تا دانشجویان برگزیده را جهت تحصیل پذیرش نماید ، نمره آزمون ورودی در این دانشگاه از 180 در حدود 166 درنظر گرفته شده است.

پزشکی در دانشگاه بریتیش کلمبیا

از جمله رشته های تحصیلی موجود در دانشکده پزشکی بریتیش کلمبیا می توان به علوم بیهوشی ، علوم سلولی و بیولوژیکی ، پزشکی مراقبت‌های بحرانی ، بیماری‌های عفونی ، عصب شناسی ، زنان و زایمان ، پزشکی اطفال ، جراحی ، علوم اعصاب ، مامایی ، علوم پوست و غیره اشاره کرد که هر یک دانشجویان با نمرات مشخص را پذیرش می نمایند.

پزشکی در دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانش زبان انگلیسی در رشته های علوم پزشکی نقش مهمی را ایفا می کند و دانشجویان از همان ترم های نخست تحصیل قرار گرفتن در محیط کاری را تجربه کرده و نیاز به برقراری ارتباط با بیماران و سایر پزشکان خواهند داشت.

رشته پزشکی در این دانشگاه به مدت شش سال به صورت تمام وقت زمان برده و داوطلبان باید در یک دوره پیش پزشکی نیز شرکت نموده و آمادگی لازم جهت شروع رشته پزشکی را به دست آورند.

دندانپزشکی در دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا در دانشکده دندانپزشکی خود رشته هلای علوم پزشکی و بیولوژیکی دندان به همراه علوم دهان را ارائه می دهد ، برای ورود به این رشته تحصیلی نیز باید یک دوره Pre- medical را پشت سر گذاشته و دروسی همچون زیست شناسی و شیمی را پشت سر بگذارید.

دوره دندانپزشکی در حدود چهار سال تحصیلی در این دانشگاه زمان می برد که البته دوره آمادگی نیز با توجه به شریط تحصیلی فرد و گرایش انتخابی می تواند از دو تا چهارسال به طول انجامد.

پرستاری در دانشگاه بریتیش کلمبیا

رشته پرستاری اگرچه یکی از زیر شاخه های علوم پزشکی محسوب می شود اما در دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای دپارتمان جداگانه بوده و دانشجویان مانند رشته پزشکی از آموزش های تخصصی در حوزه درمان و سلامت بهره مند می شوند ، برای ورود به این رشته باید دوره دبیرستان را به اتمام رسانده و مدرک پیش دانشگاهی خود را دریافت کرده باشید.

در این دانشکده رشته پرستاری در دو مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا وجود داشته و دانشگاه بریتیش کلمبیا از معدود دانشگاه های کانادا است که تحصیل رشته پرستاری را تا سطح کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می هد ، داشتن سلامت پزشکی به همراه مدرک زبان انگلیسی مانند اکثر رشته های این دانشگاه ضروری می باشد.

هزینه تحصیل در بریتیش کلمبیا

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا British Columbia کانادا برای دانشجویان خارجی شامل شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی می شود که البته بخش اصلی و مهم آن تامین شهریه مشخص شده از سوی دانشگاه است ، شهریه دانشجویان بین المللی از دانشجویان بومی بیشتر بوده و با توجه به رشته و مقطع انتخابی متغیر است.

هزینه تحصیل در بریتیش کلمبیا

جدای از میزان شهریه تمامی دانشجویان باید هر ترم مبلغی را بابت ثبت نام و استفاده از امکانات عمومی و فعالیت های دانشجویی پرداخت نمایند.

هزینه تحصیل در دوره کارشناسی این دانشگاه از 8000 تا 11000 دلار و در تحصیلات تکمیلی تا 33000 دلار در سال می رسد ، رشته های علوم پزشکی معمولا بیشترین شهریه تحصیلی را به خود اختصاص داده و شهریه ای برابر با دوره دکترا پرداخت کنند.

دانشجویان مقطع دکترا اغلب با بورسیه تحصیلی به پذیرش رسیده و می توانند بخش قابل توجهی از هزینه های خود را از طریق بورسیه دانشگاه پرداخت نمایند ، در حالی که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا در این دانشگاه ، بورسیه تحصیلی به دانشجو تعلق نگرفته و باید از تمکن مالی کافی جهت پرداخت هزینه ها برخوردار باشید.

دانشجویان مقطع دکترا اغلب با بورسیه تحصیلی به پذیرش رسیده و می توانند بخش قابل توجهی از هزینه های خود را از طریق بورسیه دانشگاه پرداخت نمایند ، در حالی که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا در این دانشگاه ، بورسیه تحصیلی به دانشجو تعلق نگرفته و باید از تمکن مالی کافی جهت پرداخت هزینه ها برخوردار باشید.

بورسیه در دانشگاه بریتیش کلمبیا

تمامی دانشجویانی که برای پذیرش در دانشگاه بریتیش کلمبیا درخواست خود را ارسال می کنند می توانند تقاضای بورسیه تحصیلی خود را نیز ثبت نمایند ، بورسیه دانشگاه می تواند به صورت کمک های مالی و یا جایزه شهریه به فرد اعطا گردد البته این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی دارای شانس بیشتری در دریافت بورسیه تحصیل هستند و دانشگاه نیز دانشجویان واجد شرایط را تشویق می نماید تا از کمک های مالی دانشگاه استفاده کنند.

بورسیه در دانشگاه بریتیش کلمبیا

از معروف ترین بورسیه های این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد می توان به (International Major Entrance Scholarship (IMES و بورسیه Outstanding International Student Award (OIS) اشاره کرد که بر مبنای شایستگی دانشجو و قدرت آکادمیک در زمینه تحصلی شان تعلق می گیرد.

بورسیه های تحصیلی در دوره دکترا توسط اساتید اعطا شده و کسانی که مقطع قبل خود را در این دانشگاه سپری کرده باشند شانس بیشتری در دریافت بورسیه خواهند داشت ، همچنین دستاوردهای علمی و مقالات پژوهشی را برای بالا بردن امتیازتان و برتری یافتن بر سایر متقاضیان فراموش نکنید.

موقعیت مکانی دانشگاه بریتیش کلمبیا

همانگونه که گفتیم دانشگاه بریتیش کلمبیا در شهر ونکوور ایالت بریتیش کلمبیا با فاصله 20 دقیقه ای از مرکز شهر قرار گرفته است ، دو پردیس این دانشگاه با نام های ونکوور و اوکاناگان محوطه سرسبز زیبایی را با ساختمان ها و سالن های متعدد در خود جای داده است.

موقعیت مکانی دانشگاه بریتیش کلمبیا

پردیس ونکوور این دانشگاه به عنوان یکی از زیباترین دانشگاه های کانادا شناخته می شود که به ساحل اختصاصی و کوهستان دسترسی دارد.

موزه ، کتابخانه ، سالن های تئاتر ، آزمایشگاه های علمی و تسهیلات رفاهی همه جزو امکاناتی هستند که در پردیس دانشگاه جهت رفاه هرچه بهتر دانشجویان قرار گرفته اند ، شهر ونکوور نیز که در غرب کانادا قرار گرفته یکی از سه شهر ممتاز در جهان است که بیش از دو میلیون نفر را در خود جای داده و مهاجرین بخش مهمی از این شهر را تشکیل می دهند.

فرهنگ های متعدد در محله های مختلف داخل ونکوور به خوبی در کنار یکدیگر زندگی کرده و سطح بالای استاندارد زندگی آن را به یکی از شهرهای معروف در جهان مبدل نموده است ، تحصیل تا مقطع دیپلم در کل ایالت بریتیش کلمبیا رایگان بوده و با دانشگاه هایی همچون بریتیش کلمبیا دانشجویان را از سراسر جهان بدون هیچ گونه محدودیت عقیدتی پذیرش می نماید.

خوابگاه های دانشگاه بریتیش کلمبیا

در هر دو پردیس دانشگاه خوابگاه های متعددی وجود دارد که در مجموع بیش از 9 هزار دانشجو را اسکان داده اند ، با سکونت در خوابگاه های این دانشگاه در یک محیط آموزشی آرام با مردم جدید آشنا می شوید و به تمامی امکانات موردنیاز خود دسترسی خواهید داشت.

خوابگاه های دانشگاه بریتیش کلمبیا

در پردیس ونکوور 13 خوابگاه وجود دارد که هزینه سکونت در آنها با توجه به اتاق انتخابی و نوع امکانات متفاوت است.

علاوه بر خوابگاه چنانچه از غذای دانشگاه استفاده کنید بسیار برایتان مقرون به صرفه بوده و در هزینه های صرفه جویی خواهید کرد ، درخواست سکونت در خوابگاه باید در هنگام ثبت نام در دانشگاه ثبت شود و البته چنانچه علاقه ای به زندگی در خوابگاه نداشته باید می توانید در ونکوور آپارتمان های مستقل را اجاره کنید که هزینه بالایی دارند.

دسترسی فرودگاه ، قطار و تاکسی به دانشگاه بریتیش کلمبیا

همانگونه که گفته شد دانشگاه برتیتش کلمبیا در فاصله نزدیکی از مرکز شهر قرار گرفته و دانشجویان در رفت و آمد به تمامی نقاط بسیار راحت بوده و می توانند از سرویس های دانشگاه ، تاکسی و اتوبوس جهت حمل و نقل استفاده کنند.

دسترسی فرودگاه ، قطار و تاکسی به دانشگاه بریتیش کلمبیا

فرودگاه این شهر در فاصله 12 کیلومتری قرار گرفته و دومین فرودگاه شلوغ کانادا از لحاظ حرکت هواپیما و میزان مسافران است ، در این فرودگاه به صورت روزانه پروازهای مختلفی به تمامی قاره های جهان اجام می شود و دانشجویان در تمامی ایام سال قادر به بازگشت به کشور خود هستند.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

مطالبی که خواندید ، خلاصه ای از اطلاعاتی است که علاقه مندان به خصوص تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا British Columbia کانادا باید بدانند ، در زیر هم چند سوال پر تکرار در این زمینه را با پاسخ آن ها ارائه می دهیم.

در پایین همین صفحه ، می توانید در قسمت دیدگاه ها سوالات خود را مطرح کنید و در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ خود برسید.

نمره در خواستی زبان برای پذیرش در دانشگاه بریتیش کلمبیا چند است؟

حداقل نمره درخواستی دانشگاه برای دانشجویان دوره کارشناسی با نمره آیلتس 6.5 و تافل 70 است . البته در هر رشته امکان دارد که نمره درخواستی دانشکده متفاوت باشد و بهتر است با مراجعه به سایت دانشگاه از نمره دقیق آن مطلع شوید.

اگر نتوانم مدرک زبان ایلتس با نمره اعلام شده در سایت دانشگاه بریتیش کلمبیا را بگیرم ، آیا نمی تونم در این دانشگاه تحصیل کنم ؟

دانشجویانی که دارای تسلط زبانی کافی نیستند می توانند ابتدا در کالج های این دانشگاه به سطح موردنظر رسیده و سپس به پذیرش برسند.

اگر من بخواهم در رشته پرستاری دکترا بگیرم کدام دانشگاه را توصیه میکنید؟

دانشگاه بریتیش کلمبیا از معدود دانشگاه های کانادا است که تحصیل رشته پرستاری را تا سطح کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می هد.

هزینه تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا British Columbia کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در دوره کارشناسی این دانشگاه از 8000 تا 11000 دلار و در تحصیلات تکمیلی تا 33000 دلار در سال می رسد ، رشته های علوم پزشکی معمولا بیشترین شهریه تحصیلی را به خود اختصاص داده و شهریه ای برابر با دوره دکترا پرداخت کنند.

آیا برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا British Columbia کانادا در رشته های پزشکی ، بورسیه تحصیلی وجود دارد؟

خیر ، برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا در این دانشگاه ، بورسیه تحصیلی به دانشجو تعلق نگرفته و باید از تمکن مالی کافی جهت پرداخت هزینه ها برخوردار باشید.

در این مقاله تلاش نمودیم تا اصلی ترین نکات لازم در رابطه با تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا British Columbia کانادا را مورد بررسی قرار دهیم ، شما عزیزان می توانید جهت انجام هرگونه امور پذیرش و یا اخذ ویزای تحصیلی با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در شهر های تهران و شیراز تماس حاصل نموده و در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برسید ؛ ضمناً در صورتیکه علاقه مند به تحصیل در کشور کانادا هستید می توانید مقالات دیگر سایت از جمله تحصیل در دانشگاه مک گیل McGill کانادا را مطالعه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *