تحصیل در دانشگاه لاوال Laval کانادا

تحصیل در دانشگاه لاوال Laval کانادا که بعنوان یک مرکز تحقیقاتی دولتی در شهر کبک کانادا و اولین دانشگاه آمریکای شمالی است ، برای علاقمندان تحصیل در کشور بی نظیر کانادا به زبان فرانسوی، انتخابی بی نظیر است.

در دنیای امروز بسیاری از دانشجویان با انتخاب دانشگاه های خارجی دست یافتن به آرزوهای خود را بسیار آسان نموده و فرصت تحصیل در رشته دلخواهشان را به خوبی فراهم می سازند.

همین انتخاب و علاقه موجب گشته تا شناخت دانشگاه های برتر در سایر کشورها از اهمیت بالایی برخوردار شده و دانشجویان به دنبال نحوه پذیرش در آنها باشند.

در مورد تحصیل در دانشگاه لاوال Laval کانادا باید بگوییم که از مهم ترین اهدافی که این مرکز علمی دنبال می کند کارآفرینی در کشور است تا دانشجویان بتوانند پس از فارغ التحصیلی نیز به کار در حوزه تحصیلی شان مشغول شوند.

از این رو در این مطلب کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به دانشگاه لاوال کانادا پرداخته و پردرخواست ترین رشته های تحصیلی و شرایط کلی پذیرش در این دانشگاه را برای شما عزیزان شرح دهند.

در صورت علاقه به دریافت اطلاعات لازم در رابطه با این دانشگاه در این مقاله با ما همراه باشید، البته پیشنهاد می دهیم حتما قبل از هرچیز مقاله تحصیل در کانادا را مطالعه کنید تا با کلیات قوانین این کشور برای تحصیل ، بیشتر آشنا شوید.

فهرست مطالب
تحصیل در دانشگاه لاوال Laval کانادا

معرفی دانشگاه لاوال Laval کانادا

این دانشگاه که در سال 1852 به فرمان ملکه ویکتوریا تاسیس گردید قدیمی ترین مرکز آموزش عالی در کانادا می باشد که تمامی آموزش های خود را به زبان فرانسوی ارائه می دهد .

حین بررسی منابع جهت معرفی دانشگاه لاوال Laval کانادا متوجه شدیم که این دانشگاه با ارائه رشته های متنوع تحصیلی یکی از جامع ترین دانشگاه های کاناداست و از نظر بودجه پژوهشی در میان ده دانشگاه نخست کانادا قرار گرفته است.

ویدیویی که در ادامه مشاهده می کنید اطلاعات مفصلی را در مورد شرایط تحصیل و مقاطع مختلف این دانشگاه به شما ارائه می دهد که می توانید به جای صرف زمان برای مطالعه کل مطلب ، آن را ببینید.

پخش ویدیو

دانشگاه لاوال ، در ابتدا به عنوان یک مدرسه عالی در شهر کبک فعالیت می نمود که با گذشت چند سال و به دانشگاه تبدیل گشت و پردیس اصلی خود را در سال 1950 در حومه شهر بنا نمود ، تعداد جذب دانشجویان خارجی در این دانشگاه بسیار قابل توجه بوده و سالانه نزدیک به 2500 دانشجو از کشورهای مختلف در رشته های مختلف این دانشگاه درس می خوانند.

علاوه بر آن دانشگاه لاوال از اواسط دوره 1980 آموزش از راه دور خود را نیز در اختیار علاقه مندان قرار داده و دانشجویان چه به صورت حضوری و چه غیر حضوری سه بار در سال فرصت ارسال درخواست پذیرش دارند.

دانشکده های دانشگاه لاوال کانادا

دانشگاه لاوال کانادا نیز مانند تمامی دانشگاه های دنیا از دانشکده های مختلف برخوردار است که هر یک میزبان دانشجویان علاقه مند به رشته های مختلف بوده و دانشجویان باید با کسب اطلاعات کافی در هنگام درخواست به دانشکده مرتبط درخواست خود را ارسال نمایند ، دانشکده های دانشگاه لاوال کانادا به شرح زیر می باشند:

 • دانشکده کشاورزی و علوم تغذیه
 • دانشکده هنر و علوم انسانی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده جنگلداری ، جغرافیا و ژئوماتیک
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده فلسفه
 • دانشکده معماری ، شهرسازی و هنرهای تجسمی
 • دانشکده علوم و مهندسی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده علوم مذهبی و الهیات
 • دانشکده روابط بین الملل
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده مدیریت
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شما می توانید ویزای تحصیلی کانادا را برای تحصیل در بهترین مراکز علمی در کوتاه ترین زمان اخذ کنید 

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

اخذ پذیرش از دانشگاه لاوال کانادا

جهت دست یابی به پذیرش در دانشگاه لاوال کانادا باید پیش نیازهایی را که توسط دانشگاه مشخص شده است فراهم سازید ، همانگونه که در بالا اشاره نمودیم تمامی دانشجویان باید مدرک زبان فرانسه خود را فراهم ساخته و به دانشگاه ارائه دهند . علاوه بر این در اکثر رشته های تحصیلی دانشجویان بین المللی باید دوره یک ساله کالج را پشت سر گذاشته و پس از سپری نمودن واحدهای پایه به رشته دلخواهش در دانشگاه وارد گردد.

همچنین باید تمامی مدارک تحصیلی پیشین خود را به همراه ریز نمرات و به تایید سیستم تحصیلی کانادا رسانده و هزینه درخواست و ثبت نام در دانشگاه را پرداخت نمایید .

دانشجویانی نیز که به دنبال اخذ پذیرش از دانشگاه لاوال کانادا در تحصیلات تکمیلی دانشگاه هستند باید پرونده تحصیلی شان را که شامل تحقیقات و پروپوزال پژوهشی به همراه روزمه کاری و اخرین مدرک تحصیلی شان است به دانشگاه ارسال کنند ؛ دریافت پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا آسانتر بوده و دانشجویان فرصت دریافت بورسیه تحصیلی را نیز خواهند داشت.

برای پذیرش در دوره کارشناسی در صورتی که تحصیلات خود در یکی از مدارس این کشور را پشت سر گذاشته باشید ، روند ورود آسانتری خواهید داشت. در عنوان تحصیل در مدارس کانادا می توانید آنچه را برای ورود به مدارس کانادا نیاز است بخوانید و مسیر خود را برای ورود به تحصیلات تکمیلی در این کشور هموار سازید، پس روی مقاله لینک شده بزنید و موازی با این مطلب آن را مطالعه کنید.

زبان تحصیل در دانشگاه لاوال کانادا

ایالت کبک کانادا به عنوان یکی از مراکز اصلی زندگی فرانسوی زبان های این کشور شناخته می شود و اکثر موسسات آموزشی که در این ایالت فعالیت می کنند زبان فرانسه را به عنوان زبان رسمی خود به کار می برند از این رو دانشگاه لاوال نیز تاکید ویژه ای به این زبان داشته و تمامی محصلین را ملزم به استفاده از این زبان می داند.

از این رو کسانی که مدرک دیپلم خود را به زبان دیگری دریافت کرده اند باید مدرک زبان فرانسه خود را قبل از آغاز تحصیل در دانشگاه کسب نموده و به مهارت کافی در این زبان دست یابند . از آنجا که از سوی دولت کمک هزینه های مختلفی به دانشجویان تعلق می گیرد دانشجویان هم بابت تحصیل و هم یادگیری زبان فرانسه نگرانی نداشته و می توانند با هزینه ای مقرون به صرفه در مدت کوتاهی در کالج های مختلف و یا ترم نخست ورود به دانشگاه ابتدا زبان فرانسه را یاد گرفته و سپس به سراغ واحدهای تخصصی بروند.

دانشجویانی که در هنگام درخواست مدرک زبان فرانسه خود را برای مرتفع کردن پیش نیاز زبان تحصیل در دانشگاه لاوال کانادا ارائه می دهند مسیر آسانتری داشته و تنها با شرکت در یک آزمون نمره قبولی را به دست می آورند.

زبان تحصیل در دانشگاه لاوال کانادا

دوره های کالج در دانشگاه لاوال

تمامی دانشگاه های کشور کانادا دارای کالج های مختلف بوده که زیر مجموعه دانشکده ای خاص و یا از بخش های اصلی دانشگاه به شمار می روند ، دانشگاه لاوال کانادا نیز با فراهم ساختن دوره های مختلف در کالج های خود تلاش نموده تا روند تحصیل را برای علاقه مندان آسانتر سازد.

دوره های کالج در دانشگاه لاوال هدف های مختلفی را دنبال می کنند که دانشجو با توجه به نیازهای خود به تحصیل در آنها مشغول می شوند . این دانشگاه می کوشد تا از طریق ارتباط با دانش آموزان از همان ابتدا مسیر تحصیل را به خوبی به آنها نشان دهد که شما با مطالعه عنوان تحصیل در مدارس کانادا می توانید به خوبی با سیستم منحصر بفرد آموزشی این کشور در مدارس آشنا شوید.

به عنوان مثال دانشجویان نیازمند به فراگیری زبان فرانسه باید در ترم های مخصوص این زبان در کالج زبان ثبت نام نموده و به تسلط کافی برسند و یا دانشجویان علوم پزشکی یک دوره یک ساله را در کالج پری مدیکال پشت سر می گذارند که زبان فرانسه نیز بخشی از این دوره است.

تمامی دانشجویان مرتبط با رشته ای که انتخاب نموده اند ملزم به ثبت نام در کالج هستند البته دقت داشته باشید که معمولا زبان فرانسه همراه با سایر دروس پیش نیاز به دانشجو تدریس می شود چرا که تمامی دانشجویان در پایه تخصصی خود با واحدهای درسی پیش نیازی مواجه می شوند.

تحصیل مهندسی در دانشگاه لاوال

تحصیل مهندسی در دانشگاه لاوال

در دانشکده مهندسی دانشگاه لاوال رشته هایی از جمله مهندسی کامپیوتر و الکترونیک ، مهندسی مواد ، مهندسی شیمی ، مهندسی کامیپوتر ، مهندسی نرم افزار و غیره به علاقه مندان تدریس می گردد ، در هر یک از این رشته ها دانشجو باید تحصیلات خود را از پایه کارشناسی که چهارسال زمان می برد آغاز نماید.

در صورتی که به دنبال تحصیل مهندسی در دانشگاه لاوال در دوره کارشناسی ارشد و یا دکترا هستید نیز باید مدرک کارشناسی خود را به دانشگاه ارائه دهید و پس از تطبیق واحدهای لازم تحصیل را آغاز نمایید . دقت داشته باشید که معمولا دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و یا دکترا با تعدادی واحد پیش نیاز از دوره قبل خود مواجه می شوند که سپری نمودن آنها الزامی ست.

همچنین شما می توانید برای تحصیلات تکمیلی در رشته های مهندسی به دیگر دانشگاه های مشهور و بنام کانادا نیز فکر کنید ، برای مثال تحصیل برخی رشته ها در دانشگاه مک گیل دارای اعتبار جهانی است ، لذا پیشنهاد میکنیم مقاله تحصیل در دانشگاه مک گیل McGill کانادا را مرور کنید.

تحصیل حقوق در دانشگاه لاوال

رشته حقوق از جمله رشته های تحصیلی در تمامی دانشگاه های جهان است که با درخواست های فراوانی روبه روست ، این رشته به دلیل آینده شغلی روشنی که دارد دارای دانشکده جداگانه بوده و یا گرایش های متعدد به داوطلبین ارائه می گردد.

در دانشگاه لاوال کانادا نیز در دانشکده حقوق دوره کارشناسی سه تا چهار سال طول می کشد و اگر لسانس حقوق دارید می توانید برای ورود به کارشناسی ارشد اقدام کنید که البته بسیار رقابتی ست.

از نکات قابل توجه تحصیل در رشته حقوق برای دانشجویان تفاوت این رشته در ایالت های مختلف کانادا است ، اگرچه تحصیل در گرایش در دانشگاه مشخص می گردد اما در هر ایالت این کشور قوانین به صورت جداگانه وضع شده اند و شما برای کار باید این موضوع را مدنظر داشته باشید.

همچنین دانشجویانی که به دنبال بازگشت به کشور پس از اتمام دوره تحصیل در دانشگاه هستند ، باید در انتخاب گرایش تحصیل حقوق در دانشگاه لاوال یا سایر دانشگاه های کانادا نهایت دقت را داشته باشند تا برای کار با مشکل مواجه نشوند.

گرایش های این رشته در دانشگاه لاوال از جمله حقوق کیفری ، حقوق املاک ، حقوق تجارت ، حقوق محیط زیست ، حقوق خانواده و غیره است ، عضویت در کانون وکلای کشور کانادا نیاز به یک سال تحصیل جداگانه از دانشگاه داشته و دانشجو باید مدتی زیر نظر مستقیم یک وکیل کار کند.

تحصیل دکترا در دانشگاه لاوال

تحصیل دکترا در دانشگاه لاوال

در بالا گفتیم که رشته های مختلف تحصیلی در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشکده های دانشگاه لاوال به دانشجویان تدریس می شود اما مقطع دکترا از جمله مقاطع محبوب در میان دانشجویان بین المللی ست که امکانات بهتر و گسترده تری را در اختیار آنها قرار می دهد.

دوره دکترا در اکثر رشته های تحصیلی در دانشگاه لاوال با بورسیه تحصیلی همراه است و دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی نمی شوند فرصت دریافت وام از دانشگاه را خواهند داشت . 

در دریافت پذیرش تحصیل دکترا در دانشگاه لاوال رزومه تحصیلی حرف اول را می زند و چانچه شما در طول تحصیل در مقاطع قبلی خود به تحقیق مشغول بوده و بتوانید سابقه خوبی از خود ارائه دهید شانس بالایی در قبولی دوره دکترا در این دانشگاه خواهید داشت.

همانطور که می دانید پذیرش در این دوره با دو مقطع قبلی تفاوت داشته وشما باید به صورت مستقیم با دانشکده و یک استاد از رشته تحصیلی تان ارتباط برقرار نمایید و نظر او را برای پذیرش و ارائه بورسیه تحصیلی جلب نمایید.

آنچه در مقالات زیر مطالعه میکنید کمک می کند تا بتوانید شناخت بهتری نسبت به اقامت در کانادا پیدا کنید

تحصیل پزشکی در دانشگاه لاوال

دانشکده پزشکی دانشگاه لاوال از جمله موسسات برجسته تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا است که بخش گسترده ای از بودجه تحصیلی این دانشگاه را نیز به خود اختصاص داده است. برای ورود به رشته پزشکی باید دوره دبیرستان خود را به اتمام رسانده و مدرک دیپلم را دریافت کرده باشید ، درخواست پذیرش در رشته پزشکی بسیار زیاد و ظرفیت محدود است ، از این رو باید رزومه تحصیلی خود از جمله زبان فرانسه را تا حد ممکن قوی سازید.

البته اگرچه دانشگاه از شما مدرک زبان فرانسه درخواست می کند اما در رشته هایی همچون پزشکی و حتی مهندسی نیاز به دانش زبان انگلیسی نیز وجود دارد ، چرا که شما مجبور به کار در محیط دو زبانه هستید و به دلیل ارتباط مستقیم با بیماران باید بتوانید با شهروندان این کشور به هر یک از این دو زبان ها صحبت نمایید.

سپری نمودن دوره یک ساله پری مدیکال و پشت سر گذاشتن آزمون های نهایی از الزامات تحصیل پزشکی در دانشگاه لاوال است . امکان سپری نمودن دوره های تخصص نیز وجود داشته و شما عزیزان می توانید با مراجعه به کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی و یا سایت رسمی دانشگاه از جزئیات پذیرش در تخصص خود مطلع گردید.

همچنین مطالعه مقاله مهاجرت به کانادا به شما کمک میکند تا بدانید کدام شهر و مسیر اخذ ویزا آسان تر است تا برای همان اقدام کرده و جواب بگیرید، پیشنهاد ما مطالعه این مقاله نیز هست.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه لاوال

برای ورود به رشته دندانپزشکی باید رزومه تحصیلی قوی از خود ارائه دهید و نمره بالایی در مدرک زبان داشته باشید ، رشته دندانپزشکی که مانند دوره پزشکی دارای دوره پیش نیاز است نیازمند شرکت در یک مصاحبه نیز خواهد بود.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه لاوال بین 4 تا 5 سال تحصیلی زمان می برد و در ترم آخر دانشجویان با پشت سر گذاشتن یک آزمون نهایی موفق به دریافت مدرک تحصیلی خود خواهند شد.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه لاوال​

تخصص در این رشته تحصیلی شامل دوره های جراحی بوده و دانشجویان به مدت دو تا سه سال دیگر به تحصیل مشغول خواهند شد ، ورود به دوره تخصص دندانپزشکی نیازمند شرکت در یک آزمون است و در صورتی که بتوانید هریک از مدارک دندانپزشکی را از دانشگاه لاوال دریافت کنید از آینده شغلی و درآمد خوبی برخوردار خواهید شد.

تحصیل پرستاری در دانشگاه لاوال

رشته پرستاری به دلیل نقش مهمی که در سیستم درمان ایفا می کند پس از رشته پزشکی نیازمند آموزش های دقیق و کار در محیط های عملی ست ، از این رو تحصیل پرستاری در دانشگاه لاوال در دانشکده جداگانه داشنجویان را با نهایت مهارت فارغ التحصیل می نماید.

تحصیل در رشته پرستاری در این دانشکده در گرایش هایی همچون پرستاری بهداشت و روان ، کمک پرستار ، پزشک پرستار ، پرستاری اطفال ، پرستاری سالمندان ، پرستاری اروژانس و غیره امکان پذیر است که هریک با توجه به مهارت موردنظر حوزه کاری خاص خود را دارند.

دوره کارشناسی این رشته سه سال به طول انجامیده و داشتن مدرک دیپلم برای ورود به نخستین دوره امکان پذیر است ، همچنین دوره کارشناسی ارشد دو سال و دکترا سه سال است.

دانشجویان ، دوره تئوری را به همراه بالینی پشت سر می گذارند ، دانشجویانی که تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه لاوال را پشت سر می گذارند باید مجوز کار را دریافت کنند ؛ این دانشگاه علاوه بر دوره لیسانس یک دوره کوتاه مدت به نام دیپلم پرستاری را نیز ارائه می دهد که فرصت کار در برخی مراکز درمانی را فراهم می سازد.

چنانچه به صورت خاص رشته پرستاری را دوست دارید ، دانشگاه های دیگر کشور کانادا را هم بررسی کنید ، دانشگاه آلبرتا یکی از گزینه ها در ارائه این رشته است ، مقاله تحصیل در دانشگاه آلبرتا Alberta کانادا در این خصوص اطلاعات جامعی به شما خواهد داد.

هزینه تحصیل در دانشگاه لاوال

شهریه تحصیل در دانشگاه لاوال Laval کانادا به تعداد واحدهای درسی و رشته تحصیلی که پشت سر می گذارید بسیار وابسته است ، طبق قوانین این دانشگاه دانشجویان بین المللی شهریه بالاتری نسبت به دانشجویان بومی پرداخت می کنند.

طبق آنچه در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا مطالعه کردیم، و پیشنهاد میکنیم حتما شما نیز مطالعه کنید، تحصیل رشته های پزشکی د ر کانادا دارای شهریه تحصیلی بالاتری نسبت به سایر رشته های دانشگاهی بوده و در این دانشگاه ، دانشجویان تا 25000 دلارکانادا در سال برای این رشته ها پرداخت می کنند.

پس از علوم پزشکی رشته های مهندسی و معماری دارای شهریه بالا بوده و سالانه دانشجویان در حدود 20000 دلارکانادا را در دوره کارشناسی پرداخت می کنند . رشته های علوم انسانی ، هنر و جغرافیا مقرون به صرفه تر بوده و شهریه تحصیلی کمتری نسبت به سایر رشته ها دارند ، چنانچه علاقه مند به تحصیل در این رشته ها هستید باید سالانه هزینه ای در حدود 19000 دلارکانادا را پرداخت نمایید.

دقت داشته باشید که میزان شهریه در هر رشته با توجه به مقطع تحصیلی نیز کاهش و افزایش می یابد . به عنوان مثال در رشته های علوم انسانی که میانگین هزینه تحصیل 20000 دلارکانادا در سال است ، در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ممکن است به 19000 دلارکانادا در سال نیز برسد بنابراین در مقاطع بالاتر معمولا به شهریه تحصیل افزوده می شود.

برای دریافت بورسیه های تحصیلی نیز باید درخواست خود را از یک سال زودتر ثبت نمایید، البته هزینه تحصیل در دانشگاه لاوال Laval کانادا تنها منحصر به شهریه دانشگاه نبوده و بایز سایر هزینه های جانبی را نیز درنظر داشته باشید که کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در این رابطه شما را یاری می نمایند.

خوابگاه های دانشگاه لاوال کانادا​

خوابگاه های دانشگاه لاوال کانادا

خوابگاه های دانشگاه لاوال کانادا بسیار راحت همراه با تمامی احتیاجات لازم برای یک زندگی دانشجویی ست ، در خوابگاه ها همراه با فراهم بودن یک فضای شخصی ، محیط لازم برای مطالعه وجود داشته و دانشجویان می توانند از امکاناتی همچون اتاق رختشویی ، کمد ، سالن مطالعه و اینترنت بهره مند شوند.

با توجه به تعدا افرادی که در یک اتاق ساکن هستند و امکاناتی که دانشجو دریافت می کند هزینه سکونت در خوابگاه های این دانشگاه می تواند از 500 دلارکانادا تا 800 دلارکانادا در ماه برسد ؛ استفاده از برخی از امکانات اختیاری بوده و دانشجو با توجه به استفاده از آنها هزینه را به صورت جداگانه پرداخت می نماید.

موقعیت مکانی دانشگاه لاوال کانادا

دانشگاه لاوال در شهر کبک و ایالت کبک دومین شهر برگ کانادا پس از مونترال قرار گرفته و پردیس اصلی آن بیش از 30 ساختمان را در بر می گیرد . پردیس اصلی که پاویون نامیده می شود ، نمونه بی نظیری از معماری مدرن است و بیش از نیمی از آن را مناطق جنگلی و زمین های ورزشی تشکیل می دهند.

کتابخانه دانشگاه به عنوان یکی از مجهزترین بخش های دانشگاه طیف گسترده ای از منابع اسنادی و الکترونیکی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد و با داشتن اتقا های مخصوص فرصت کار به صورت گروهی برای تیم های دانشجویی به خوبی وجود دارد.

در محوطه دانشگاه همچنین می توانید بزرگترین مجموعه ورزشی در شرق کانادا و یک استادیوم سرپوشیده را نیز بیابید که اوقات خوشی را برای دانشجویان فراهم می سازد.

بهترین دانشگاه های دنیا را در برخی از کشورهای زیر که آورده شده مطالعه و مقایسه کنید

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه لاوال

با توجه به آنکه دانشگاه لاوال از نمونه های منحصر بفرد در شرق کانادا و آمریکای شمالی ست تمامی امکانات حمل و نقل به خوبی برای دانشجویان فراهم شده است . وجود مترو در سطح شهر شما را به راحتی به این دانشگاه وصل می نماید و حتی اگر به جز خوابگاه در خارج پردیس دانشگاه و سطح شهر هم سکونت داشته باشید نگرانی بابت رسیدن به دانشگاه نخواهید داشت.

تاکسی ها نیز که یکی از وسایل حمل و نقل عمومی نسبتا ارزان هستند با توجه به مسافت هزینه های خوبی از مسافران دریافت می کنند ، این تاکسی ها که در سطح شهر پراکنده هستند از تاکسی متر استفاده می کنند.

فرودگاه شهر کبک نیز در فاصله 11 کیلومتری غرب شهر قرار گرفته و تمامی پروازهای داخلی و خارجی را نیز انجام می دهد ، تاکسی ها وظیفه حمل و نقل مسافرین در این ترمینال را به عهده داشته و هزینه خود را بر اساس مسافت دریافت می کنند.

برای افرادی که علاقه مند به تحصیل به زبان فرانسوی در کانادا هستند ، تحصیل در دانشگاه لاوال Laval کانادا را معرفی کردیم ، سوالات پر تکرار تحصیل در این دانشگاه را هم در زیر پاسخ داده ایم ، چنانچه شما هم سوالی در این زمنیه دارید می توانید از بخش دیدگاه های سایت در زیر همین صفحه استفاده کرده و به جواب صحیح خود برسید.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه لاوال Laval کانادا

بله ، علاوه بر امکان تحصیل حضوری دانشگاه لاوال از اواسط دوره 1980 آموزش از راه دور خود را نیز در اختیار علاقه مندان قرار داده است که جزییات آن را میتوانید از مشاوران ما بپرسید.

علاوه بر ارائه مدرک زبان فرانسه ، در اکثر رشته های تحصیلی دانشجویان بین المللی باید دوره یک ساله کالج را پشت سر گذاشته و پس از سپری نمودن واحدهای پایه به رشته دلخواهش در دانشگاه وارد گردد.

خیر ، دانشجویان می توانند با هزینه ای مقرون به صرفه در مدت کوتاهی در کالج های مختلف و یا ترم نخست ورود به دانشگاه ابتدا زبان فرانسه را یاد گرفته و سپس به سراغ واحدهای تخصصی بروند.

عضویت در کانون وکلای کشور کانادا نیاز به یک سال تحصیل جداگانه از دانشگاه داشته و دانشجو باید مدتی زیر نظر مستقیم یک وکیل کار کند.

بله ، دوره دکترا در اکثر رشته های تحصیلی در دانشگاه لاوال با بورسیه تحصیلی همراه است و دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی نمی شوند فرصت دریافت وام از دانشگاه را خواهند داشت.

به طور معمول تحصیل در رشته های علوم پزشکی از جمله پزشکی و دندانپزشکی دارای شهریه تحصیلی بالاتری نسبت به سایر رشته های دانشگاهی بوده و دانشجویان تا 20000 دلار در سال را پرداخت می کنند.

رشته های مهندسی و معماری ، سالانه در حدود 19000 دلار را در دوره کارشناسی پرداخت می کنند. رشته های علوم انسانی ، هنر و جغرافیا مقرون به صرفه تر بوده و شهریه تحصیلی کمتری نسبت به سایر رشته ها دارند ، چنانچه علاقه مند به تحصیل در این رشته ها هستید باید سالانه هزینه ای در حدود 16000 دلار را پرداخت نمایید.

انتخاب دانشگاه لاوال کانادا ، انتخاب مقصد تحصیل مطمئنی است که شما را به تمام رویاهای تحصیلی تان می رساند . در این مقاله به صورت مختصر در رابطه با هر رشته تحصیلی در این دانشگاه صحبت نمودیم ، شما عزیزان در صورت هرگونه سوال در رابطه با تحصیل در دانشگاه لاوال Laval کانادا می توانید به کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز مراجعه و تمام راهنمایی های لازم را دریافت نمایید؛ ضمناً چنانچه علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های دو زبانه کانادا هستید ، می توانید مقاله تحصیل در دانشگاه اتاوا Ottawa کانادا را هم مطالعه نمایید.

دیدگاه مشتریان ما به شما کمک می کند تا اعتبار شرکت ما را دقیق بشناسید

نمایش ویدیو درباره خانم تنها و پسرش
نمایش ویدیو درباره v-iliaaboei
نمایش ویدیو درباره کیوان کوروش نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)