تحصیل در دانشگاه مک گیل McGill کانادا

تحصیل در دانشگاه مک گیل McGill کانادا یکی از بهترین انتخاب هایی است که می تواند آینده ای درخشان را برای شما رقم بزند؛ دانشگاه مک گیل یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آمریکای شمالی است که در سال 1821 قبل از تشکیل کشور کانادا به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.

چهل و شش سال پس از شروع فعالیت این دانشگاه کشور کانادا از استعمار بریتانیا خارج و اعلام استقلال نمود، این دانشگاه که در سابقه خود 12 برنده جایزه نوبل، پنج فضانورد ، سه نخست وزیر کانادا ، 9 برنده جایزه اسکار ، 28 مدال المپیک ، 28 سفیر خارجی و افتخارات بی شمار دیگری را جای داده ، به نام جیمز مک گیل بازرگان معروف اسکاتلندی نامگذاری شده است.

شایدبرایتان جالب باشد که دانشگاه های بزرگ کانادا توسط فارغ التحصیلان این دانشگاه ساخته شده اند که از جمله آنها می توان به دانشگاه بریتیش کلمبیا ، دانشگاه آلبرتا ، دانشگاه ویکتوریا و دانشکده پزشکی جان هاپکینز اشاره کرد.

در این مقاله کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بر آن شدند تا نگاهی به شرایط تحصیل در دانشگاه مک گیل McGill کانادا داشته باشند و شما عزیزان می توانید در صورت سوال در کلیه امور مهاجرت و اخذ ویزا برای تحصیل در کشور پرطرفادار کانادا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

همچنین ، مقاله تحصیل در کانادا در همین سایت در اختیار شما عزیزان است تا اطلاعات به روزی در این زمینه بدست آورید.

فهرست مطالب
تحصیل در دانشگاه مک گیل McGill کانادا

معرفی دانشگاه مک گیل کانادا

معرفی دانشگاه مک گیل کانادا توسط کارشناسان شرکت رجبی نشان می دهد این دانشگاه همواره در میان 30 دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد و با پذیرش دانشجویان از بیش از 150 کشور دنیا نزدیک به 30% ظرفیت خود را به دانشجویان بین المللی اختصاص داده است. همکاری با مدارس و ارائه مسیرهای مختلف به دانش آموزان جهت ورود موفق به دانشگاه نیز از دیگر عملکردهای این دانشگاه است که نظام آموزشی کانادا را بیش از پیش منحصر بفرد می سازد .

توصیه می کنیم تا با مطالعه عنوان تحصیل در مدارس کانادا به شناختی هرچه بیشتر از نظام تحصیل در مدارس این کشور برسید تا برنامه تحصیلی مدونی داشته باشید.

این دانشگاه که به ارائه بورس های تحصیلی منحصر بفرد نیز شناخته می شود ، بیش از 300 برنامه مطالعاتی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد تا بتوانند در رشته دلخواهشان به تحصیل مشغول شوند . دانشگاه مک گیل عضو انجمن دانشگاه های آمریکایی بوده و فارغ التحصیلان آن دارای درجه بالایی از اعتبار نزد کارفرمایان هستند.

دانشکده های دانشگاه مک گیل کانادا

دانشگاه مک گیل به عنوان یکی از بزرگ ترین دانشگاه های کانادا دارای دو پردیس و 12 دانشکده است که هر یک از آنها به مرور زمان به این دانشگاه افزوده شده اند البته برخی از کالج های این دانشگاه همانند کالج ویکتوریا و بریتیش کلمبیا پس از کسب معیارهای لازم به عنوان دانشگاه مستقل شده اند و دانشگاه های امروزی را به وجود آورده اند . هم اکنون دانشکده های دانشگاه مک گیل کانادا به شرح زیر است:

 • دانشکده کشاورزی و محیط زیست
 • دانشکده هنر
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده موسیقی شولیک
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده مطالعات مستمر

البته علاوه بر دانشکده ها ، دانشگاه مک گیل دارای کالج ، مدارس ، بیمارستان و موسسات مرتبط بسیاری است که تماما در برگزاری دوره های مختلف تحصیلی به دانشجویان کمک می نمایند.

تحصیل در دانشکده های مک گیل کانادا

با توجه به تقاضای بالایی که جهت پذیرش در رشته های مختلف دانشگاه مک گیل وجود دارد ، دانشجویان باید در رقابت شدیدی در برخی از رشته های تحصیلی به پیروزی برسند ، اگرچه این دانشگاه جهت جذب هرچه بیشتر دانشجویان تلاش می کند تا صندلی های خود را افزایش دهد ، اما همچنان در برخی از رشته ها دانشجویان با رزومه تحصیلی قوی شانس پذیرش خواهند داشت.

برای پذیرش تحصیل در دانشکده های مک گیل کانادا شما به مدرک دیپلم و یا آخرین مدرک تحصیلی خود با معدل بالا نیازمند هستید ، همچنین همراه با فرم درخواست باید توصیه نامه از اساتید خود به همراه انگیزه نامه را نیز ارائه دهید. دانشگاه مک گیل در پذیرش دانشجویان هر مقطع بخصوص دوره کارشناسی شرطط سنی را لحاظ نموده و نباید مدت زمان زیادی از دریافت آخرین مدرک تحصیلی تان گذشته باشد.

این امکان نیز برای متقاضیان وجود دارد که برای دو رشته تحصیلی تقاضای پذیرش داشته باشند که البته باید هزینه هر دو تقاضا را پرداخت نموده و در صورت تایید پذیرش در هر دو رشته نهایتا یکی را انتخاب نمایند ، مهلت ثبت نام در هر رشته و دانشکده متفاوت است و شما علاقه مندان باید به دقت دانشکده و رشته موردنظر خود را بررسی نمایید تا طبق مهلت ارسال مدارک را انجام دهید.

زبان تحصیل در دانشگاه مک گیل McGill کانادا​

زبان تحصیل در دانشگاه مک گیل McGill کانادا

زبان اصلی آموزش در دانشگاه مک گیل زبان انگلیسی می باشد و تمامی دانشجویان باید تسلط کافی به این زبان را جهت پذیرش داشته باشند ، دانشجویانی که مهارت کافی در این زبان را ندارند می توانند در کالج های این دانشگاه و یا قبل از درخواست پذیرش مدرک بین المللی خود را به دست آورده و پس از تهیه پیش نیاز مدرک زبان تحصیل در دانشگاه مک گیل ، ثبت نام نمایند.

مدرک مورد تایید دانشگاه آیلتس و یا تافل بوده و نمره مورد نظر نیز در هر رشته و مقطع متغیر است اما معمولا آیلتس با نمره 6/5 و تافل با نمره 86 به عنوان حداقل درنظر گرفته می شود البته توصیه ما به شما این است که مدرک زبان خود را در داخل کشورمان اخذ نمایید تا نیاز به پرداخت هزینه های بیشتر در کشور کانادا نشوید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

بررسی شرایط شما در کمترین زمان ممکن توسط کارشناسان با تجربه ما در شرکت مهاجرتی رجبی

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

تحصیل در کالج های مک گیل McGill کانادا

دوره های کالج در تمامی دانشگاه های جهان از جمله کانادا که پذیرش دانشجویان بین المللی بالایی دارند ، نقش مهمی را ایفا می کنند ، در این دوره ها دانشجویان مهم ترین مهارت های لازم جهت تحصیل در رشته مورد نظرشان را به دست آورده و از نظر دانشگاه واجد شرایط می گردند.

در دوره های کالج در دانشگاه مک گیل دانشجویان علوم پایه رشته هایی همانند پزشکی و مهندسی را کسب می کنند ، دوره کالج برای دانشجویان متقاضی علوم پزشکی از اهمیت ویژه ای برخودار است و معمولا تمامی دانشجویان با هدف تحصیل در رشته های مختلف نیاز به سپری نمودن یک دوره در کالج را دارند که تنها مدت زمان آن متفاوت است.

شهریه هر دوره متفاوت بوده و کسانی که فرصت یادگیری زبان انگلیسی تا زمان درخواست به دانشگاه نداشته اند می توانند در دوره های کالج به مهارت کافی برسند ، شرکت در دوره های کالج شما را در محیط یادگیری واقعی تحصیل در کشور کانادا قرار داده و مزیت های فراوانی برایتان به همراه خواهد داشت.

تحصیل مهندسی در دانشگاه مک گیل

در دانشکده مهندسی دانشگاه مک گیل رشته های مختلف مهندسی از جمله مهندسی شیمی ، عمران ، معماری ، الکترونیک ، مکانیک ، معدن و مواد به علاقه مندان ارائه می گردد . البته دانشکده دارای بخش های مختلف دیگری همچون مدرسه شهرسازی و پنج مرکز تحقیقاتی ست و دانشجویانی که نیاز به آموزش های بیشتر دارند در موسسات تحت نظارت دانشکده به مطالعه و تحقیق می پردازند.

چنانچه می خواهید با مدرک دیپلم به پذیرش در یکی از این رشته های تحصیلی برسید باید تمامی مدارک تحصیل خود را در موعد مشخص شده به صورت ترجمه شده به دانشگاه ارسال نمایید.

مقطع کارشناسی تحصیل مهندسی در دانشگاه مک گیل در حدود چهار سال زمان برده و دانشجویان با ارائه یک پروژه فارغ التحصیل می شوند ، امکان ادامه تحصیل نیز برای دانشجویان با مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد وجود داشته و تنها باید تطبیق واحدهای لازم صورت پذیرد.

تحصیل مهندسی در دانشگاه مک گیل

تحصیل حقوق دانشگاه مک گیل McGill کانادا

تحصیل رشته حقوق در دانشگاه های کانادا معادل با دانشگاه های مطرح دنیا از جمله آمریکا و استرالیا بوده و دانشجویان می توانند با دریافت مدرک دیپلم و حداقل معدل 14 تحصیل در این رشته را آغاز نمایند.

دوره کارشناسی نخستین مقطع دانشگاهی در تحصیل حقوق در دانشگاه مک گیل است که در حدود سه سال تحصیلی زمان برده و معمولا به دانشجویان دوره های کارآموزی خارج از برنامه تحصیلی داده می شود ، شرکت و قبولی در آزمون LSAT از الزامات ثبت نام در مقطع لیسانس رشته حقوق دانشگاه مک گیل می باشد.

دوره کارشناسی ارشد نیز به عنوان درجه تحصیلی بالاتر از لیسانس فرصت فعالیت در دادگاه ها را به دانشجو می دهد که البته به پشت سر گذاشتن دو سال تحصیل در دانشگاه مک گیل نیازمند است.

دریافت مدرک کارشناسی ارشد در بازار کار ار ارزش بسیار بالاتری برخوردار بوده و به دانشجویان توصیه می شود تا حد ممکن این رشته را تا مدارج بالا از جمله کارشناسی و ارشد پشت سر بگذارند ، درنظر داشته باشید که تحصیل در رشته حقوق به دلیل اهمیت بالا حتما نیازمند پشت سر گذاشتن دوره کالج است که می تواند در برخی موارد تا دو سال زمان برد.

چنانچه به رشته خاصی برای مهاجرت تحصیلی علاقه مندید اما نمی دانید کدام کشورها آن را ارائه می دهند ، می توانید از مقاله تحصیل در خارج از کشور در همین سایت بهره ببرید و مقصد و هدف خود را برای تحصیل در یک کشور خارجی مشخص کنید. 

تحصیل دکترا در دانشگاه مک گیل

تحصیل در دوره دکترا همیشه از آن جهت به صورت جداگانه مورد بررسی و توجه قرار می گیرد که روند پذیرش و هزینه تحصیلی مختلفی نسبت به سایر مقاطع دارد ، دوره دکترا دانشگاه مک گیل یکی از بهترین مقاطع تحصیلی است که شما می توانید برای رسیدن به آن تلاش کنید ، زیرا بهترین بورسیه های تحصیلی در این مقطع به دانشجویان تعلق گرفته و اخذ پذیرش به معنای یافتن کار و آینده شغلی روشن در کانادا می باشد.

شما علاقه مندان تحصیل دکترا در دانشگاه مک گیل باید در دانشکده مرتبط رشته تحصیلی تان یک استاد راهنما مناسب را یافته و رزومه تحصیلی خود را برای او ارسال کنید ، در صورتی که پروپوزال و فعالیت های تحقیقاتی تان به اندازه کافی چشمگیر باشد؛ استاد مربوطه با پذیرش شما موافقت نموده و با توه به بودجه ای که در اختیار دارد بورسیه تحصیلی را به شما اعطا خواهد نمود.

تحصیل در دانشگاه مک گیل McGill کانادا در دوره دکترا از طریق پرداخت شهریه نیز ممکن است که البته توانایی مالی کافی را می طلبد ، معمولا دانشجویانی که موفق به دریافت حمایت های تحصیلی می شوند از پرداخت شهریه دانشگاه معاف بوده و تنها نیاز به تامین مخارج زندگی خواهند داشت.

تحصیل دکترا در دانشگاه مک گیل

تحصیل پزشکی در دانشگاه مک گیل

مدرک پزشکی دانشگاه مک گیل یکی از معتبرترین مدارک پزشکی در سراسر جهان است از این رو سالانه افراد زیادی تلاش می کنند تا به پذیرش در دانشکده پزشکی این دانشگاه برسند.

جهت دوره پزشکی باید به مدت یک سال به تحصیل در کالج مشغول شده و پس از کسب نمره قبولی شش سال را در دانشگاه سپری کنید ، دقت داشته باشید که مدرک زبان جهت پذیرش در این رشته از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و ممکن است نمره آزمون MCAT از دانشجو درخواست شود.

آزمون MCAT یک آزمون استاندارد در سه کشور آمریکا ، استرالیا و کانادا است که به منظور سنجش توانایی های افراد برگزار شده و البته برای تمامی دانشگاه الزامی نبوده و تنها برخی از دانشگاه ها به آن پایبند هستند ، جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا ، مقاله مربوطه لینک شده را در همین سایت بخوانید.

تحصیل دندانپزشکی در مک گیل

رشته دندانپزشکی نیز مانند رشته پزشکی از جمله رشته های پرطرفدار در دانشگاه مک گیل است که دانشجویان باید دوره پیش نیاز دو ساله را قبل از ورود به دانشگاه پشت سر بگذارند ، اولین مدرک دانشگاهی در رشته دندانپزشکی دوره کارشناسی ست که در حدود پنج سال زمان برده و دانشجویان می توانند تحصیلات خود را تا دوره تخصص ادامه دهند.

دوره کارورزی دانشجویان رشته پزشکی در حدود یک سال بوده و در مراکز درمانی دانشگاه انجام می شود ، دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مک گیل دو بار در سال دانشجویان متقاضی را پذیرش می نماید که می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه و یا کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به روزترین اطلاعات را دریافت کنید.

تحصیل پرستاری در دانشگاه مک گیل

تحصیل پرستاری در دانشگاه مک گیل

رشته پرستاری در دانشگاه مک گیل در دانشکده پزشکی این دانشگاه تدریس می شود و پرستاران از همان ابتدا با پزشکان و افراد مرتبط با محیط کاری خود در ارتباط خواهند بود البته رشته پرستاری در این دانشگاه طرفیت بسیار محدودی داشته و تنها متقاضیان با بالاترین نمره به پذیرش در ان دست می یابند.

طول تحصیل پرستاری در دانشگاه مک گیل سه سال بوده و در پایان به فارغ التحصیلان مدرک لیسانس پرستاری اهدا می شود. سپس دانشجویان جهت کار در یکی از مراکز درمانی باید در آزمون های اخذ مجوز شرکت نموده و به قبولی برسند.

 رشته های علوم پزشکی از جمله رشته های تحصیلی هستند که معمولا شامل بورسیه تحصیلی نشده و دانشجو باید هزینه تحصیل خود را به صورت کامل پرداخت نماید.

برای رشته پرستاری ، می توانید دانشگاه های دیگر کشور کانادا را نیز انتخاب کنید ، دلایل آن را در مقاله تحصیل در دانشگاه آلبرتا Alberta کانادا به شما گفته ایم.

مقالات زیر به افزایش شناخت شما نسبت به زندگی و اقامت در کشور کانادا کمک میکنند

هزینه تحصیل در دانشگاه مک گیل

هزینه تحصیل در دانشگاه مک گیل به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و به سه دسته کلی تقسیم می گردد : کمترین شهریه تحصیل به افراد ساکن در داخل استان اختصاص می یابد و پس از آن دانشجویان کانادایی قرار دارند ، دسته سوم که بیشترین میزان شهریه را پرداخت می کنند دانشجویان بین المللی هستند.

هزینه تحصیل در دانشگاه مک گیل McGill کانادا در رشته های کارشناسی از 15000 تا 50000 دلار کانادا متغیر است و دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی شهریه ای در حدود 50000 دلار کانادا در سال را پرداخت می کنند، هزینه هایی همچون ثبت نام هر ترم تحصیلی ، بیمه دانشجویی و هزینه اداری عمومی برای دانشجویان تمامی مقاطع وجود داشته و حتی افراد اهل استان نیز باید آنها را پرداخت نمایند.

این دانشگاه همچنین بر اساس دست آوردهای علمی و رزومه تحصیلی به دانشجویان بورسیه تحصیلی اعطا می کند که معمولا به دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی تعلق می گیرد ، درخواست در موعد مقرر و ارسال مدارک تحصیلی درخشان از مهم ترین فاکتورهای دریافت کمک هزینه های تحصیلی هستند.

خوابگاه های دانشگاه مک گیل کانادا

با توجه به گستردگی دانشگاه مک گیل و وجود دو پردیس اصلی دانشجویان این امکان را دارند تا با توجه به پردیسی که در آن به تحصیل مشغولند در خوابگاه های دانشگاه نیز ساکن شوند.

خوابگاه های دانشگاه مک گیل کانادا از بهترین گزینه های اقامت دانشجویی در شهر مونترال هستند که به دانشجویان محصل در این دانشگاه تعلق می گیرد.

اتاق های خوابگاه ها معمولا تا چهار نفر را در یک اتاق جای داده و کلیه امکانات یک زندگی جمع و جور دانشجویی را برایشان فراهم می سازد ، داشتن اینترنت و هزینه مقرون به صرفه از بهترین دلایل زندگی در خوابگاه های دانشگاه مک گیل است که برای دانشجویان ایرانی فرصت تقویت زبان نیز به شمار می رود.

هزینه سکونت در خوابگاه برای تحصیل در دانشگاه مک گیل McGill کانادا در از 500 تا 5000 دلارکانادا در هر ماه است که در صورت دریافت برخی امکانات بیشتر مانند اتاق تک نفره افزایش می یابد.

خوابگاه های دانشگاه مک گیل کانادا

موقعیت مکانی دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل در شهر مونترال کانادا و استان کبک قرار گرفته که نزدیک به سیصد ساختمان در دو پردیس اصلی خود دارد ، دو پردیس این دانشگاه در فاصله 18 کیلومتری از یک دیگر واقع شده و در هر یک دانشکده های متفاوتی وجود دارد.

پردیس اصلی تحصیل در دانشگاه مک گیل McGill کانادا که Down Town نام دارد در مونت رویال در شمال خیابان شربوک در دامنه کوه رویال و پردیس دیگر به نام مک دونالد در سینت آن هستند.

پردیس اصلی نزدیک به 32 هکتار مساحت داشته و با داشتن ساختمان های خاکستری رنگ با قرار گرفتن در مرکز شهر به تمامی امکانات به راحتی دسترسی دارد ، پردیس مک دونالد نیز که اکثر قسمت های آن مزارع و زمین های جنگلی هستند ، برنامه های تحصیلی را در محیطی جذاب به دانشجویان ارائه می نماید.

عناوین زیر را برای آشنایی با دانشگاه های مطرح دیگر کشور ها مطالعه کرده و با دانشگاه مک گیل مقایسه کنید

دسترسی فرودگاه، قطار و تاکسی به دانشگاه مک گیل

پردیس اصلی دانشگاه میان دو ایستگاه مترو Peel و McGill قرار گرفته که خود دسترسی آسان به وسالی حمل و نقل شهری را بیان می کند ، دانشجویانی که در خوابگاه ها ساکن هستند بابت رفت و آمد به دانشگاه هیچ گونه مشکلی نداشته و حتی کسانی که در خارج محوطه دانشگاه و به صورت شخصی دارای خانه هستند می توانند با تاکسی و یا مترو خود را به کلاس های درس برسانند.

از لحاظ دست یابی به فرودگاه نیز نگران نباشید چرا که فرودگاه این شهر در 20 کیلومتری از مرکز مونترال قرار گرفته و می توانید با اتوبوس و یا تاکسی به راحتی به آن رفت و آمد نمایید ، ایستگاه قطار دوروال نیز تا ترمینال ده دقیقه فاصله دارد.

در مقاله ای که ارائه شد ، جزییات تحصیل در دانشگاه مک گیل McGill کانادا را بیان کردیم ، پس از مطالعه پرسش و پاسخ های زیر می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه های سایت در پایین همین صفحه مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به آن ها پاسخ داده شود.

همچنین راه دیگری که پیشنهاد می شود، این است که سری به مقاله مهاجرت به کانادا بزنید و اطلاعات کلی مربوط به راه های مهاجرتی و پیش نیاز های اقامت این کشور را بدست بیاورید.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه مک گیل McGill کانادا

بله ، این امکان برای متقاضیان وجود دارد که برای دو رشته تحصیلی تقاضای پذیرش داشته باشند که البته باید هزینه هر دو تقاضا را پرداخت نموده و در صورت تایید پذیرش در هر دو رشته نهایتا یکی را انتخاب نمایند.

مدرک مورد تایید دانشگاه آیلتس و یا تافل بوده و نمره مورد نظر نیز در هر رشته و مقطع متغیر است اما معمولا آیلتس با نمره 6،5 و تافل با نمره 86 به عنوان حداقل درنظر گرفته می شود.

هزینه تحصیل در این دانشگاه در رشته های کارشناسی از 4000 تا 8000 دلار متغیر است و دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی شهریه ای در حدود 15000 دلار در سال را پرداخت می کنند.

هزینه سکونت در خوابگاه در حدود 250 دلار در هر ماه است که در صورت دریافت برخی امکانات بیشتر مانند اتاق تک نفره افزایش می یابد.

علاوه بر ارائه مدرک زبان ، مدرک دیپلم با حداقل معدل 14 را باید ارائه نمایید.

چنانچه شما علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های کانادا در رابطه با تحصیل در دانشگاه مک گیل McGill کانادا سوالی دارید و می خواهید از تمامی نکات مهم تحصیل در این دانشگاه مطلع گردید و یا می خواهید در مورد سایر دانشگاه های این کشور همچون دانشگاه سایمون فریزر که در مقاله تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر SFU کانادا به صورت کامل توضیح داده شده است، اطلاعات بدست آورید ، تماس با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز را فراموش نکنید.

اعتبار شرکت مهاجرتی رجبی را از زبان متقاضیان مهاجرت این شرکت بشنوید

نمایش ویدیو درباره v-iliaaboei
نمایش ویدیو درباره کیوان کوروش نژاد
نمایش ویدیو درباره خانم تنها و پسرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)