کانادا

دانشگاه مونترال Montreal کانادا

دانشگاه مونترال Montreal کانادا

دانشگاه مونترال Montreal کانادا از دانشگاه های برتر کانادا و یکی از مقصدهای اصلی بسیاری از دانشجویان جهان است.

شهر مونترال با میزبانی این دانشگاه ، چهارمین شهر برتر دانشجویی در جهان است که پذیرش در یکی از موسسات آموزشی آن علاوه بر فرصت های تحصیلی ، موفقیت شغلی و زندگی با بهترین امکانات را نیز فراهم می سازد.

دانشگاه مونترال از دانشگاه های تراز اول برای تحصیل در کانادا فرصت تحصیل و پذیرش را برای همه دانشجویان بین المللی به صورت یکسان فراهم نموده است.

کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی ضمن جمع آوری مطالب به روز و مفید در باب تحصیل در کانادا در دانشگاه مونترال ، آماده همراهی شما عزیزان در اخذ هرگونه ویزای تحصیلی هستند ، البته خوب است ابتدا مقاله تحصیل در کانادا را مطالعه کنید تا با شرایط پذیرش ، هزینه ها و نیازمندی های تحصیل در این کشور آشنا شوید و سپس به مطالعه دانشگاه های مطرح آن بپردازید.

معرفی دانشگاه مونترال کانادا

دانشگاه مونترال یک مرکز آموزش عالی واقع در شهر مونترال ایالت کبک کانادا است که در سال 1878 تاسیس گردید البته این مرکز عنوان رسمی خود به عنوان دانشگاه را در سال 1920 پس از فرمان منشور پاپ در سال 1919 دریافت نمود و توانست با پیشرفت سریع و گسترده در میان بهترین های کانادا و جهان جای گیرد.

این دانشگاه که یک مرکز تحقیقاتی عمومی در رشته های متنوع تحصیلی است ، بورسیه های مختلفی را بر اساس شایستگی در اختیار دانشجویان قرار می دهد و با بودجه های هنگفتی که سالانه دریافت می کند یکی از سه مرکز تحقیقاتی بزرگ در کانادا است.

این دانشگاه طبق آخرین رتبه بندی QS در رده 118 دانشگاه های جهان جای گرفته و بیش از 57000 دانشجو را درمقاطع و رشته های مختلف تحصیلی آموزش می دهد.

دانشگاه مونترال با داشتن افتخارات متعدد افرادی همچون برنارد لاندری نخست وزیر کبک و پیر ایتن فورتین اقتصاددان معروف را تعلیم داده و علاوه بر بخش های مختلف داخلی دارای موسسات و مدرسه های متعددی ست که به تبادل دانشجو و آموزش از راه دور دانشگاه کمک می نمایند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه مونترال

دانشکده های دانشگاه مونترال کانادا

دانشگاه مونترال Montreal کانادا داری 16 دانشکده در رشته های مختلف است که 250 برنامه کارشناسی و بیش از 350 برنامه تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد به دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می دهند.

دانشکده های دانشگاه مونترال کانادا

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه به دو شیوه پژوهشی و حرفه ای تدریس شده و در هر دو شیوه دانشجویان باید 45 واحد درسی را پشت سر بگذارند ، اسامی دانشگاه و مدارس این دانشگاه به شرح زیر است:

 • دانشکده حقوق
 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده هنر و علوم
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده طراحی محیط
 • دانشکده بهداشت عمومی
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی
 • دانشکده چشم پزشکی
 • دانشکده حرکت شناسی
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده پرستاری
 • پلی تکنیک مونترال
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده آموزش
 • موسسه آموزش مدیریت HEC مونترال

زبان تحصیل در دانشگاه مونترال

ایالت کبک کانادا از جمله مناطق فرانسوی زبان کانادا می باشد و در دانشگاه مونترال Montreal کانادا نیز زبان اصلی تدریس فرانسوی است البته دانشگاه این فرصت را به دانشجویانی که تسلطی به زبان فرانسه ندارند می دهد تا در دوره های کوتاه مدت ، کلاس های خصوصی ، کارگاه های مکالمه و برنامه های آنلاین دانش زبانی خود را تقویت کنند.

زبان تحصیل در دانشگاه مونترال

دوره تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه مونترال دو زبانه بوده و به زبان انگلیسی نیز در اختیار دانشجویان علاقه مند قرار می گیرد ، هم چنین کارهای پژوهشی دوره تحصیل و یا تحقیقاتی که به دانشجویان محول می شود قابل انجام به زبان انگلیسی می باشد ، بنابراین جهت تحصیل و یادگیری زبان در دانشگاه مونترال هیچ گونه نگرانی نداشته باشید چرا که به راحتی به سطح موردنظر دانشگاه خواهید رسید.

تحصیل دوره کارشناسی در دانشگاه مونترال

همانگونه که گفته شد طیف گسترده ای از رشته ها در دوره کارشناسی دانشگاه مونترال وجود دارد که اغلب آنها در حدود 4 سال طول کشیده و معمولا سال اول به دوره مقدماتی و یادگیری دروس پایه اختصاص می یابد.

جهت پذیرش در این دوره باید مدرک زبان فرانسوی خود را به همراه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با ریز نمرات به دانشگاه ارائه دهید.

مهم ترین فاکتور در تایید پذیرش داوطلبان این دوره داشتن معدل بالا و هم چنین نمره زبان قابل قبول است پس تا حد ممکن به این دو گزینه توجه ویژه داشته باشید.

تحصیل دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه مونترال

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه مونترال دو سال زمان می برد و دانشجویان باید روند پذیرش خود را حداقل شش ماه قبل از شروع سال تحصیلی آغاز کنند.

دانشجویان متقاضی دوره کارشناسی ارشد باید مدرک زبان فرانسه و یا انگلیسی خود را همراه با مدرک دوره کارشناسی و یا معادل آن به دانشگاه ارسال کنند البته دقت داشته باشید که مدرک زبان فرانسه معمولا به صورت الزامی و مدرک زبان انگلیسی به عنوان گزینه دوم درنظر گرفته می شود.

در اکثر رشته های تحصیلی از دانشجویان دوره کارشناسی ارشد توصیه نامه از جانب استادان مقاطع قبلی نیز درخواست می شود که گزینه ای بسیار موثر و مفید است.

تحصیل دکترا در دانشگاه مونترال

تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه مونترال با دو مقطع قبلی دانشگاه متفاوت است و هر دانشجو با توجه به رزومه و رشته تحصیلی خود باید مدارک مختلفی را ارائه دهد.

تحصیل دکترا در دانشگاه مونترال

در این مقطع شما باید نشان دهید که در رشته تحصیلی تان تحقیقات کاملی را به انجام رسانده و هدف از ادامه تحصیلی تان به اتمام رساندن یک پژوهش جدید است ، داشتن مدرک زبان فرانسه و یا نشان دادن تسلط به این زبان از طریق شرکت در یک آزمون الزامی بوده و دانشجوانی که دارای مدرک زبان انگلیسی هستند می توانند با ارائه این مدرک شانس خود را بالا ببرند.

ضمن مراجعه به سایت دانشگاه مونترال ، تمامی مدارک مشخص شده از سوی دانشگاه را به صورت ترجمه شده آماده و ارسال نمایید ، هزینه درخواست معمولا در حدود 200 دلار است که باید در هنگام درخواست پرداخت شود.

تاییدیه پذیرش شما باید توسط استاد راهنمایی که با او مکاتبه نموده اید صادر شود و با توجه به نظر او بورسیه و کمک های لازم نیز به شما تعلق خواهد گرفت.

تحصیل مهندسی در دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال Montreal کانادا رشته های مهندسی خود را از طریق مدرسه پلی تکنیک که دارای شهرت جهانی ست به علاقه مندان ارائه می دهد ، در این دانشکده انواع رشته های مهندسی از جمله مهندسی شیمی ، مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی عمران ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی مکانیک و سایر رشته ها در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا تدریس می شود.

تحصیل مهندسی در دانشگاه مونترال

در این دانشکده هفت دپارتمان وجود دارد که تمامی آنها رشته های مهندسی را به صورت تخصصی پیگیری می کنند ، دانشکده پلی تکنیک دانشگاه مونترال در رشته های فنی و مهندسی در میان 300 سیستم برتر جهان قرار گرفته و دانشجویان فارغ التحصیل از این دانشگاه می توانند به بازار کار کشورهای برجسته دنیا وارد شوند.

این دانشکده مورد تایید وزارت علوم ایران نیز بوده و با 120 برنامه آموزشی بزرگترین دانشگاه مهندسی استان کبک نیز می باشد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه مونترال

انتخاب رشته پزشکی در دانشگاه مونترال از بهترین انتخاب های ممکن برای دانشجویان علاقه مند به این رشته است که یکی از معتبرترین مدارک تحصیلی جهان را در اختیارشان قرار می دهد ، دانشکده پزشکی این دانشگاه که به شبکه بهداشت و درمان کانادا متصل است فرصت تحصیل در یک مرکز تحقیقاتی پیشرفته را در اختیار دانشجو قرار داده و در هر دپارتمان آن می توان گرایش مختلفی از این رشته را فرا گرفت.

تحصیل پزشکی در دانشگاه مونترال

دپارتمان های این دانشکده عبارتند از : دپارتمان بیوشیمی و پزشکی مولکولی ، دپارتمان پزشکی ، دپارتمان ایمونولوژی و میکروبیولوژی ، دپارتمان علوم تغذیه ، دپارتمان اپتالمولوژی ، دپارتمان اطفال ، دپارتمان روان پزشکی و اعتیاد ، آنکولوژی و پزشکی هسته ای ، دپارتمان جراحی ، دپارتمان رادیولوژی ، دپارتمان علوم اعصاب و چندین زیر مجموعه دیگر از بخش های مختلف این دانشکده هستند و تمامی علوم پزشکی ، تخصص ها و رشته های پیراپزشکی در هر یک از این دپارتمان ها تدریس می شوند.

زبان تدریس در تمامی علوم پزشکی دانشگاه مونترال فرانسوی بوده و امکان تحصیل در دوره های تخصص نیز برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

دانشجویانی که تحصیلات خود را در دوره های پزشکی این دانشگاه پشت سر می گذارند شانس زیادی برای رسیدن به اقامت و فرصت های شغلی ایده آل در کشور کانادا خواهند بود.

اگر مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا را بخوانید ، پاسخ بسیاری از سوالاتی که شاید ذهنتان را مشغول کرده است را خواهید یافت ، پس مطالعه این مقاله را نیز از دست ندهید.

دندانپزشکی در دانشگاه مونترال

دانشکده دندانپزشکی یک از بخش های اصلی دانشگاه مونترال و هم چنین مرکزی پیشرو در زشمنه پژوهش های دهان و دندان در جهان است که از سه دپارتمان بهداشت دهان ، دپارتمان دندان پزشکی و دپارتمان دندان پزشکی ترمیمی تشکیل شده است.

اساتید این دانشکده جزو برترین های حوزه دندانپزشکی در جهان هستند و دانشجویان فرصت کارورزی زیر نظر دانشکندان این رشته را خواهند داشت.

رشته های دکترای حرفه ای دندانپزشکی در هر دو سطح کارشناسی ارشد و دکترا و همچنین دکترای دندانپزشکی علوم دهان همراه با دوره تخصص به دانشجویان تدریس می شود و بیمارستان ها و کلینیک های متعدد در تمام طول تحصیل در اختیار دانشجویان قرار دارند.

رشته دندانپزشکی نیز مانند پزشکی به زبان فرانسه تدریس شده و دانشجویان باید قبل از شروع تحصیل به آشنایی کامل با این زبان رسیده و مدرک لازم را هنگام شروع تحصیلات داشته باشند.

فارغ التحصیلان به راحتی جذب بازار کار شده و به آخرین تجهیزات رشته تحصیلی شان هم در دوران تحصیل و هم کار دسترسی خواهند داشت ؛ رشته دندانپزشکی در دانشگاه مونترال در حدود 6 سال تحصیلی زمان می برد.

تحصیل پرستاری در دانشگاه مونترال

همانگونه که در بالا مطالعه کردید دانشگاه مونترال دارای دانشکده پرستاری به صورت جداگانه است که در آن دوره ها و رشته های مرتبط با این رشته را به زبان فرانسوی آمزوش می دهد.

رشته های علوم سلامت و بهداشت نیز در این دانشگاه تدریس شده و این دانشکده را می توان یکی از گسترده ترین مراکز آموزش پرستاری به زبان فرانسه در جهان دانست.

رشته های ارائه شده در این دانشگاه را می توان بالغ بر 50 رشته دانست که فارغ التحصیلان هر یک از این رشته ها در کشورهای مطرح و هم چنین کشورمان ایران دارای اعتبار بوده و از بابت کار دغدغه ای وجود نخواهد داشت.

دوره هایی همچون علوم تغذیه ، بهداشت ، علوم بینایی ، تکنولوژی بهداشت و غیره از جمله رشته های این دانشکده بوده و دانشجویان می توانند با فراهم نمودن پیش نیازها به پذیرش برسند.

رشته پرستاری در دوره نخست چهار سال تحصیلی بوده و دانشجویان این فرصت را دارند تا پس از آن به مقطع کارشناسی ارشد وارد شوند.

اگر شما به صورت خاص ، رشته پرستاری را می پسندید ، توصیه ما مطالعه مقاله تحصیل در روسیه است ، دانشگاه های کشور روسیه در رشته پرستاری بسیار قوی هستند.

تحصیل حقوق در دانشگاه مونترال

رشته حقوق در دانشکده حقوق دانشگاه مونترال از تخصصی ترین رشته های تحصیلی این دانشگاه است که در دوره کارشناسی دارای گرایش های محدود و در تحصیلات تکمیلی زیرشاخه های بیشتری را در بر می گیرد.

تحصیل حقوق در دانشگاه مونترال

رشته حقوق در این دانشگاه از دانشجویان دوره کارشناسی حداقل معدل 15 دیپلم را درخواست نموده و دانشجویان ضمن داشتن مدرک زبان فرانسه باید در امتحانات دوره پیش نیاز این رشته به قبولی برسند.

ظرفیت پذیرش رشته حقوق در دانشگاه مونترال برای دانشجویان بین المللی محدود بوده و توصیه می شود با مراجعه به افراد متخصص در این زمینه تا حد ممکن شانس خود را بالا ببرید ؛ رشته حقوق در دانشگاه مونترال در میان 150 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و شما می توانید با خیالی آسوده با تحصیل بپردازید.

شهریه در دانشگاه مونترال

اگرچه در تعیین میزان هزینه های تحصیل یک دانشجو عوامل مختلفی تاثیر گذار هستند ، اما اطلاع از میزان تقریبی شهریه ها می تواند در انتخاب مقصد تحصیلی به شما کمک شایان توجهی نماید.

شهریه در دانشگاه مونترال

دانشجویان بین المللی موظف به پرداخت شهریه بیشتر نسبت به دانشجویان بومی بوده و رشته های پزشکی و دندانپزشکی بیشترین شهریه تحصیلی را به همراه دارند.

رشته های علوم پزشکی معمولا شهریه در حدود 20000 دلار در هر سال تحصیلی را شامل می شوند که البته کاملا تقریبی بوده و می تواند با توجه به نوع رشته و شرایط دانشجو افزایش و یا کاهش یابد.

سایر رشته های تحصیلی نیز از 3000 دلار در مقطع کارشناسی آغاز و تا 17000 دلا در تحصیلات تکمیلی می رسد البته رسیدن به بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های مختلف بخصوص در دروه تحصیلات تکمیلی می تواند به صورت قابل توجهی شهریه دانشگاه را کاهش دهد.

بورسیه در دانشگاه مونترال

یکی دیگر از دلایل شهرت دانشگاه مونترال وجود بورسیه های مختلف در تمامی دانشکده ها و رشته های تحصیلی این دانشگاه است که به دانشجویان بین المللی فرصت می دهد از تامین های مالی برخوردار شوند البته برخی از موسسات خصوص نیز دانشجویان را بورسیه نموده و پس از فارغ التحصیلی از مهارتشان بهره مند می شوند.

بورسیه در دانشگاه مونترال

دانشجویان دوره دکترا همواره در الویت دانشگاه بوده و به تامین مالی آنها توجه ویژه می گردد ، هر بورسیه با توجه به مقطع و شرایط تحصیلی دانشجو مبلغ مختلفی را شامل می شود و از مهم ترین بورسیه های این دانشگاه می توان به بورسیه آونیر ، بورسیه شربروک ، بورسیه مکنزی و بورسیه دانشگاه برلین اشاره کرد.

معمولا دانشجویان با معدل بالا و مقالات علمی شامل بورسیه شده و شانس دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی کمتر از سایر مقاطع می باشد.

بورسیه های دوره دکترا می تواند تا سقف 20000 دلار در سال رسیده و تمامی دغدغه دانشجویان در طول تحصیل را برطرف سازد ، دانشجویان علاقه مند به دریافت بورسیه باید در تاریخ مشخص درخواست خود را همراه با تمامی مدارک لازم ارسال نموده و واجد شرایط دریافت بورسیه باشند.

موقعیت مکانی دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال در شهر مونترال ، دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان دنیا پس از پاریس قرار گرفته که نزدیک به چهار میلیون نفر در آن ساکن هستند.

موقعیت مکانی دانشگاه مونترال

مونترال دومین شهر بزرگ کانادا در شرق این کشور است که جزو شهرهای جوان دانشجویی در جهان جای می گیرد ، قلب دانشگاه مونترال یعنی پردیس اصلی در دامنه کوه رویال قرار گرفته و نزدیک به 40 ساختمان را شامل می شود.

این دانشگاه دارای پردیس های دیگری نیز می باشد که به توضیح مختصر در رابطه با هر کدام می پردازیم :

پردیس لاوال که مرکز سیتی دو سواق قرار گرفته رشته هایی همچون پرستاری ، روانشناسی و آموزش را به دانشجویان ارائه می دهد.

از دیگر پردیس های دانشگاه می توان به پردیس سنت هیاسینت اشاره کرد که در منطقه مونترهی واقع شده و میزبان دانشکده دامپزشکی و کلینیک های دانشگاه است.

پردیس موریس دانشگاه مونترال در منطقه موریس آموزش های پزشکی را به دانشجویان از سال اول تا دوره کارورزی ارائه می دهد و پنجمین پردیس دانشگاه پردیس میل نام دارد که به دلیل گستردگی فراوان مانند شهری جداگانه درنظر گرفته می شود و فعالیت های آموزشی در زمینه های شیمی ، جغرافیا ، فیزیک . زیست شناسی در آن انجام می شود.

پردیس لنگوی نیز مخصوص رشته های حقوق ، علوم بهداشتی و اجتماعی ست و دانشجویان متقاضی تحصیل پاره وقت باید در این پردیس سکونت داشته باشند.

خوابگاه های دانشگاه مونترال کانادا

دانشگاه مونترال دارای تمامی امکانات رفاهی ، فرهنگی و تفریحی برای دانشجویان بوده و دانشجویان می توانند در خوابگاه های فراهم شده در هر پردیس سکونت داشته باشند اما باید دقت داشته باشید که ظرفیت خوابگاه های این دانشگاه محدود بوده و دانشجویان متقاضی باید درخواست خود را همراه با ثبت نام به دانشگاه تحویل دهند تا موفق به دریافت یک اتاق شوند ؛ البته این امکان نیز وجود دارد که در لیست انتظار قرار بگیرید و در ترم اول موفق به دریافت خوابگاه نشوید.

نکته دیگر در رابطه با خوابگاه های دانشگاه مونترال عدم وجود اتاق برای متاهلین است و افرادی که به همراه خانواده خود مهاجرت می کنند باید نسبت به سکونت در خانه های مستقل اقدام نمایند ، رستوران و کافه نیز در فضای هر پردیس وجود دارد تا دانشجویان با مشکل تامین مواد غذایی خود مواجه نباشند.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه مونترال

پردیس اصلی دانشگاه به سه ایستگاه مترو ادوراد مونتوتیت ، کوث دنژ و دانشگاه مونترال مجهز است و دانشجویان می توانند از داخل دانشگاه به هر نقطه شهر به راحتی دسترسی داشته باشند.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه مونترال

پردیس لاوال نیز به ایستگاه مترو مونت مرنسی دسترسی داشته و دانشجویان علاوه بر ایستگاهای مترو می توانند از سیستم حمل و نقل عمومی که بیش از 180 خط اتوبوس را شامل می شود استفاده کنند.

هر ایستگاه مترو این شهر دارای معماری و طراحی منحصر بفرد خود است که از جاذبه های شهر به شمار می رود و استفاده از دوچرخه نیز بسیار طرفدار دارد ، فرودگاه بین المللی شهر نیز با داشتن پرواز در ساعات مختلف امکان جابه جایی به تمام نقاط کانادا و یا سایر کشورهای جهان را به دانشجویان می دهد.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه مونترال

در مقاله ای که ارائه شد ، تلاش کردیم مختصری در خصوص هر یک از مسایل مهم تحصیل در دانشگاه مونترال Montreal کانادا را بیان کنیم ، برای کسب اطلاعات دقیق تر ، می توانید با مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی بصورت حضوری و تلفنی در ارتباط باشید ؛ یکی دیگر از راه های ارتباطی ، بخش دیدگاه های سایت است که در پایین هر مقاله قرار دارد و شما می توانید سوالات خود را پرسیده و در اسرع وقت به پاسخ خود برسید.

دانشگاه مونترال کانادا چه رتبه ای در بین دانشگاه های جهان دارد؟

این دانشگاه طبق آخرین رتبه بندی QS در رده 118 دانشگاه های جهان جای گرفته است.

تحصیل در دانشگاه مونترال Montreal کانادا با چه زبانی ارائه می شود؟

در دانشگاه مونترال زبان اصلی تدریس فرانسوی است.

اگر بخواهم در دانشگاه مونترال کانادا ، کارشناسی ارشد بگیرم آیا باید مدرک زبان فرانسوی ارائه دهم ؟

دانشجویان متقاضی دوره کارشناسی ارشد باید مدرک زبان فرانسه و یا انگلیسی خود را همراه با مدرک دوره کارشناسی و یا معادل آن به دانشگاه ارسال کنند البته دقت داشته باشید که مدرک زبان فرانسه معمولا به صورت الزامی و مدرک زبان انگلیسی به عنوان گزینه دوم درنظر گرفته می شود.

هزینه ثبت نام در سایت دانشگاه مونترال Montreal کانادا و ارسال درخواست چقدر است ؟

هزینه درخواست معمولا در حدود 200 دلار است که باید در هنگام درخواست پرداخت شود.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه مونترال کانادا چقدر است ؟

رشته های علوم پزشکی معمولا شهریه در حدود 20000 دلار در هر سال تحصیلی را شامل می شوند که البته کاملا تقریبی بوده و می تواند با توجه به نوع رشته و شرایط دانشجو افزایش و یا کاهش یابد.

هزینه های تحصیل رشته های غیر پزشکی در دانشگاه مونترال کانادا چه میزان است ؟

هزینه رشته های غیر پزشکی از 3000 دلار در مقطع کارشناسی آغاز و تا 17000 دلا در تحصیلات تکمیلی می رسد.

در مقاله فوق با تحصیل در دانشگاه مونترال Montreal کانادا آشنا شدید ، چنانچه قصد ادامه تحصیل در یکی از کشورهای درجه یک جهان را دارید و می خواهید به روز ترین اطلاعات را در این زمینه دریافت کنید ، با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ؛ همچنین اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا هستید ، می توانید مقاله تحصیل در دانشگاه لاوال Laval کانادا را نیز مطالعه نمایید. 

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *