کانادا

دانشگاه واترلو Waterloo کانادا

دانشگاه واترلو Waterloo کانادا

دانشگاه واترلو Waterloo کانادا یکی از برجسته ترین و مطرح ترین دانشگاه های کانادا و جهان است ، تحصیل در این دانشگاه این فرصت را به شما می دهد تا بتوانید با خیالی آسوده ، آینده شغلی تان را بسازید.

دانشگاه های مطرحی همچون دانشگاه واترلو کانادا با ارائه رشته های پرطرفدار دانشگاهی جایگاه خود را به عنوان مقصد علمی معتبر تثبیت نموده و تمامی دانشجویان علاقه مند به تحصیل می توانند شانس خود را برای پذیرش در رشته دلخواهشان در این دانشگاه امتحان کنند.

در این مطلب کارشناسان موسسه رجبی نگاهی به تحصیل در دانشگاه واترلو کانادا داشته اند و شما عزیزان می توانید با مراجعه به مشاورین موسسه آخرین اطلاعات در باب پذیرش در این دانشگاه را به دست آورده و با فراهم نمودن پیش نیازهای مشخص شده توسط دانشگاه به راحتی به تحصیل در رشته دلخواهتان مشغول شوید.

معرفی دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو Waterloo کانادا از جمله مقصدهای تحصیلی محبوب میان دانشجویان کانادایی و همچنین بین المللی است که در شهری به همین نام در ایالت انتاریو قرار گرفته است ، این دانشگاه به عنوان یک مرکز دولتی در سال 1956 تاسیس گردید و سالانه میزبان نزدیک 30000 هزار دانشجوی داخلی و خارجی می باشد.

یکی از دلایل اصلی شهرت دانشگاه واترلو ارائه رشته های مهندسی و کامیپوتر در گرایش های متعدد و همچنین افتخاراتی مانند ایجاد رشته حرکت شناسی برای تخستین بار در علوم تجربی است.

همچنین دانشگاه واترلو به داشتن برنامه های عملی بسیار شهرت دارد و تمامی دانشجویان قبل از فارغ التحصیلی تجارب شغلی فراوانی را در رشته تحصیلی شان پشت سر می گذارند.

دانشگاه واترلو در رتبه بندی های جهانی اغلب در میان 200 دانشگاه برتر جهان و ده دانشگاه برتر کانادا قرار می گیرد و از نظر فن آوری نیز نوآورترین مرکز تحصیلی در داخل کشور کانادا بوده است ، برای آشنایی بیشتر با سایر دانشگاه های کشور کانادا ، می توانید مقاله تحصیل در کانادا را با دقت مطالعه نمایید.

شعار این دانشگاه که ” مثل یک درخت در طول سال ها ” می باشد بالاترین بودجه تحقیقاتی در کشور کانادا را به خود اختصاص داده و اختراعاتی همچون میکروسکوپ مخصوص الکترون و تحقیقات در زمینه سلول های بنیادی به نام این دانشگاه به ثبت رسیده است.

دانشگاه واترلو Waterloo کانادا

دانشکده های دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو دارای 6 دانشکده اصلی ست که هر کدام از دپارتمان های مختلفی تشکیل شده و رشته های متنوعی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

دانشکده های دانشگاه واترلو کانادا

علاوه بر دانشکده ها موسسات این دانشگاه نیز نقش مهمی را در تربیت و آموزش دانشجویان ایفا می کنند که تعداد آنها به 1 موسسه می رسد ، 6 دانشکده دانشگاه به شرح زیر است:

  • دانشکده علوم سلامت
  • دانشکده هنر
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده محیط زیست
  • دانشکده ریاضی
  • دانشکده علوم

دانشکده علوم سلامت دارای دو موسسه ، دانشکده هنر دارای چهار موسسه ، دانشکده مهندسی با دو موسسه ، دانشکده محیط زیست با سه موسسه ، دانشکده ریاضی با یک موسسه و دانشکده علوم با دو موسسه وابسته با اموزش و انجام تحقیقات در حوزه های مرتبط با خود می پردازند.

زبان تحصیل در دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو از جمله مراکز تحصیلی انگلیسی زبان است که از دانشجویان تافل 90 ( اسپیکینگ و لیسنینگ بالاتر از 25 ) و آیلتس 7 ( اسپیکینگ و رایتینگ بالای 6،5 ) به بالا را درخواست می کند ، دانشجویانی که بتوانند مدرک زبان خود را با نمره بالایی ارائه دهند و یا در مصاحبه تسلط زبانی خود را به خوبی نشان دهند شانس بالایی در دریافت پذیرش دانشگاه دارند.

زبان تحصیل در دانشگاه واترلو کانادا

البته این دانشگاه امکان یادگیری و تقویت زبان را برای دانشجویان در کالج های خود فراهم نموده است و می توان بدون ارائه مدرک زبان نیز به پذیرش تحصیلی رسید ، اما در مقاطعی همچون کارشناسی ارشد و یا دکترا که رقابت بر سر ورود به برخی از رشته ها بالا است ، توصیه می شود تا مدرک زبان خود را همراه با سایر مدارک به دانشگاه ارائه دهید تا شانس بیشتری داشته باشید.

شرایط پذیرش در دانشگا واترلو کانادا

دانشجویانی که به دنبال پذیرش در دانشگاه واترلو هستند باید از معدل تحصیلی بالایی برخوردار باشند و 75% معدل در دوره قبلی شان را به دست آورده باشند ، شما باید رشته و مقطع تحصیلی موردنظرتان را انتخاب نموده و با تکمیل فرم درخواست تقاضای خود را ثبت نمایید ، ارائه ریز نمرات به همراه کلیه مدارک تحصیلی الزامی ست و داوطلبان باید حداقل مدرک دیپلم را برای ورود به مقطع کارشناسی کسب کرده باشند.

پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه واترلو نیز آسان بوده و کافی ست شما همراه با مهارت زبان رزومه تحصیلی خوبی از خودتان ارائه دهید البته این دوره به دلیل وجود بورسیه های تحصیلی که در اختیار دانشجویان قرار می دهد متقاضیان بسیار دارد و خوب است که این مسیر را به کمک افراد متخصص در این زمینه پشت سر بگذارید.

تحصیل دکترا در دانشگاه واترلو کانادا

در میان علاقه مندان به دانشگاه های خارج کشور معمولا تعداد متقاضیان زیادی در مقطع دکترا دیده می شود ، این دوره در دانشگاه واترلو با روندی متفاوت از دو دوره تحصیلی قبلی دانشجویان خود را می پذیرد و دانشجویان باید با دانشکده مرتبط با رشته تحصیلی خود ارتباط برقرار نموده و از یک استاد تاییدیه پذیرش خود را دریافت نمایند.

تحصیل دکترا در دانشگاه واترلو کانادا

به جرات می توان گفت که بهترین حمایت ها و بورسیه های تحصیلی دانشگاه واترلو به دانشجویان دوره دکترا تعلق می گیرد و چنانچه استاد راهنمای موردنظر پروپوزال شما را مورد تایید قرار دهد بخش قابل توجهی از هزینه های شما را نیز توسط بودجه دانشگاه تامین خواهد نمود ، بنابراین با انجام تحقیقات روزمه تحصیلی خود را تا حد ممکن قوی سازید.

توجه داشته باشید که معدل دو دوره قبل و همچنین نمره مدرک زبان شما جهت پذیرش در دوره های دکترا دانشگاه واترلو باید بالا باشد مهارت شما در رشته تحصیلی تان را بیان نموده و شما را از احتیاجاتی همچون گذراندن و یا تقویت زبان تحصیلی بی نیاز سازد.

تحصیل مهندسی در دانشگاه واترلو

یکی از مهم ترین بخش های دانشگاه واترلو مربوط به دانشکده مهندسی و رشته های متنوع آن است که توانسته افتخارات زیادی را برای دانشگاه کسب نماید ، دانشجویان در این دانشکده می توانند تحصیلات خود را از مقطع کارشناسی در رشته هایی همچون مهندسی معماری ، مهندسی پزشکی ، مهندسی شیمی ، مهندسی عمران ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی زمین شناسی ، مهندسی مکانیک ، مهندسی نانو تکنولوژی ، مهندسی نرم افزا و غیره ادامه دهند.

تحصیل مهندسی در دانشگاه واترلو

به طور کلی می توان گفت که این دانشکده شامل هشت آکادمی ( دو مدرسه و شش دپارتمان ) است و در اکثر رشته ها دوره کارشناسی را طی پنج سال در اختیار علاقه مندان قرار می دهد ، سپری نمودن دوره های کاراموزی به صورت عملی بخش مهم دانشگاه واترلو است که مزیتی بزرگ برای وارد شدن به دنیای کار به شمار می رود.

تحصیل پزشکی در دانشگاه واترلو

در دانشکده علوم سلامت دانشکده واترلو رشته های علوم پزشکی به صورت تخصصی به دانشجویان ارائه نمی شود اما علاقه مندان می توانند در رشته های مرتبط در سه گرایش Public Health و Public Health and Health System و همچنین Health Evaluation به مدرک کارشناسی ارشد دست یابند ، این دانشکده از دانشگاه واترلو تمرکز خود را بر روی سلامت روان و عموم جامعه قرار داده و دانشجویان در این زمینه را تربیت می نماید.

در مجموع در دانشکده علوم سلامت دانشگاه شما قادر به یافتن فهرستی از رشته تحصیلی هستید و رشته های مرتبط دیگر با پزشکی همچون مهندسی پزشکی در دانشکده مهندسی به دانشجویان ارائه می شود.

دانشجویان رشته فلسفه نیز در این دانشکده پذیرفته می شوند البته در دانشکده علوم یک موسسه به صورت جداگانه در حوزه داروسازی فعالیت نموده و دوره های آموزشی این رشته را در اختیار دانشجویان قرار می دهد ، اگرچه دانشگاه واترلو در علوم پزشکی دارای محدودیت است اما با همکاری موسسات مختلف خود زمان و هزینه قابل توجهی را به انجام تحقیقات در این زمینه اختصاص می دهد.

شهریه در دانشگاه واترلو کانادا

برای تحصیل در دانشگاه واترلو Waterloo کانادا دانشجویان بین المللی باید براورد صحیح از میزان هزینه و شهریه ها داشته باشند ، اکثر رشته های این دانشگاه در مقطع کارشناسی شهریه ای در حدود 3000 تا 4000 دلار کانادا در ترم دارند که مبلغ کمی به عنوان هزینه کتاب و لوزم التحریر به آن افزوده می شود.

شهریه در دانشگاه واترلو

دوره کارشناسی ارشد و دکترا نیز به طور میانگین نیاز به پرداخت ترمی 7000 دلار دارند که البته با وجود بورسیه های مختلف می توان آن را به صورت قابل وجهی کاهش داد.

یک نکته در رابطه با هزینه تحصیل در دانشگاه واترلو وجود دارد و آن هم بالا بودن شهریه رشته های مهندسی نسبت به سایر رشته های تحصیلی ست ، از آنجا که دانشگاه واترلو به علوم مهندسی خود در جهان شهرت دارد شهریه بالایی را نیز از دانشجویان بین المللی در این رشته ها دریافت می کند ، بنابراین چنانچه به دنبال انتخاب یک رشته مهندسی در این دانشگاه هستید از شرایط مالی اطمینان کامل حاصل نمایید.

ضمناً برای تحصیل رشته های مهندسی ، میتوانید دانشگاه های معتبر روسیه را با هزینه های کمتر انتخاب کنید ، مطالعه مقاله تحصیل در روسیه را از دست ندهید.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه واترلو

دانشگاه های کشور کانادا از جمله دانشگاه واترلو با حمایت دولت و شرکت های خصوصی بورسیه های متنوعی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند ، از مهم ترین شرایط دریافت بورسیه در این دانشگاه تحصیل به صورت تمام وقت و رتبه علمی مناسب است.

برای دریافت بورسیه در هر ترم زمان مشخصی وجود دارد و دانشجویان دوره کارشناسی می توانند از سال دوم تحصیل خود با ارائه نمره و معدل بالا از دانشگاه تقاضای بورسیه تحصیلی داشته باشند،

از جمله برترین بورسیه های تحصیلی این دانشگاه می توان به بورسیه اونتاریو ، بورسیه‌های مؤسسه ترودو و بورسیه وانیر کانادا اشاره کرد که رتبه علمی خوبی را از دانشجو طلب می کنند ، البته دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکترا همراه با تقاضای پذیرش می تواند درخواست بورسیه را نیز ثبت نمایند.

این دانشگاه اجازه کار همزمان با تحصیل را نیز برای دانشجو به عنوان بورسیه تحصیلی درنظر گرفته و در یافتن کار نیز به دانشجویان کمک می نماید.

موقعیت مکانی دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو با داشتن سه پردیس در خیابان یونیورسیتی شهر واترلو قرار گرفته و محوطه مرکزی آن بیش از 404 هکتار مساحت دارد ، مجاروت این دانشگاه با پارک وپ تاون موجب هرچه دلنشین تر شدن فضای تحصیل گشته و مناطق مسکونی در جوار دانشگاه سکونت را برای دانشجویان بسیار آسان نموده است.

موقعیت مکانی دانشگاه واترلو

سه خیابان اصلی شهر واترلو با نام های خیابان یونیورسیتی، خیابان کلمبیا و خیابان وست‌مونت به پردیس اصلی دانشگاه راه داشته و پردیس های مختلف آن پردیس کیمبریج ، پردیس کیچنر و پردیس استرتفورد نام دارند.

شهر واترلو نیز با وجود انکه از شهرهای کم جمعیت کشور کانادا شناخته می شود بخش زیادی از جامعه علمی کشور را در خود جای داده و در واقع یک شهر دانشجویی به شمار می رود.

با توجه به سکونت قشر گسترده ای از دانشجویان در این شهر هزینه های بسیار مناسب و مقرون به صرفه بوده و شرکت های بزرگ تلاش می کنند تا فارغ التحصیلان دانشگاه ها را به خود جذب نمایند.

خوابگاه های دانشگاه واترلو کانادا

بخش مهمی از شهرت دانشگاه ها به ارائه امکانات جانبی در کنار دوره های تحصیلی در دانشکده ها باز می گردد که وجود خوابگاه و کتابخانه از مهم ترین آنهاست ، این دانشگاه دارای 8 مجتمع خوابگاهی بوده و تعدادی خوابگاه خصوصی نیز وابسته به دانشگاه وطیفه اسکان دانشجویان را عهده دار شده اند.

بزرگترین خوابگاه دانشگاه UW Place نام داشته و بیش از 1500 دانشجو را در خود جای می دهد که الویت را به دانشجویان کارشناسی اختصاص داده است ، دانشجویان با توجه به اقامت کوتاه و یا بلند مدت می توانند در خوابگاه دانشگاه اقامت داشته و دانشجویان بین المللی نیز مانند دانشجویان بومی از خوابگاه بهره مند خواهند شد.

تمامی هشت واحد خوابگاه که کوچکترین آنها به نام Minota Hagey کمتر از صد دانشجو را می پذیرد در تابستان نیز بازهستند تا دانشجویان در صورت داشتن واحدهای درسی در طول تابستان نگرانی بابت محل سکونت نداشته باشند ، کتابخانه و موزه های دانشگاه واترلو نیز منابع اطلاعاتی مهمی برای دانشگاه محسوب شده و امکان تبادل اطلاعات با ایر دانشگاه های این کشور را برای دانشجویان فراهم می سازند.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه واترلو

همانگونه که گفتیم شهر واترلو از جمله شهرهای کوچک کانادا است که حمل و نقل در آن به آسانی صورت می پذیرد ، از جمله وسایل حمل و نقل عمومی در سطح شهر می توان به اتوبوس ، تاکسی و دوچرخه اشاره کرد که در تمامی مناطق شهر از جمله دانشگاه اتوبوس ها دارای ایستگاه بوده و دانشجویان با داشتن کارت دانشجویی می توانند به حداقل هزینه در شهر جا به جا شوند.

دسترسی_فرودگاه_،_قطار_،_تاکسی_به_دانشگاه_واترلو

در رابطه با تاکسی ها باید درنظر داشته باشید که به صورت خطی در سطح شهر وجود نداشته و تاکسی های تلفنی با تاکسی متر مسافران را جابجا می کنند.

گزینه پرطرفدار در میان شهروندان شهر واترلو دوچرخه است که در هزینه ها به خصوص برای دانشجویان صرفه جویی نموده و به راحتی نیز قابل دسترسی ست ، برای رفتن به سایر شهرها نیز می توان با یک ساعت رانندگی به تورنتو رسید و یا از قطار و اتوبوس های بین شهری نیز استفاده نمود.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه واترلو کانادا

هدف از ارائه این نوشتار با لا بردن آگاهی شما عزیزان در خصوص دانشگاه واترلو Waterloo کانادا بود ، چنانچه ابهام و یا سوالی در زمینه دانشگاه های کانادا دارید می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید ، سوالات خود را می توانید در بخش دیدگاه های سایت در پایین همین مطلب بنویسید ، پاسخ صحیح و دقیق آن را حتما دریافت خواهید کرد.

برای پذیرش و تحصیل در دانشگاه واترلو Waterloo کانادا ، چه مدارک زبانی نیاز است ارائه شود؟

تافل 90 ( اسپیکینگ و لیسنینگ بالاتر از 25 ) و آیلتس 7 ( اسپیکینگ و رایتینگ بالای 6،5 ) به بالا

آیا معدل دیپلم برای پذیرفته شدن در دانشگاه واترلو کانادا مهم است؟

بله ، دانشجویانی که به دنبال پذیرش در دانشگاه واترلو هستند باید از معدل تحصیلی بالایی برخوردار باشند و 75% معدل در دوره قبلی شان را به دست آورده باشند.

آیا در دانشگاه واترلو Waterloo کانادا امکان تحصیل رشته پزشکی نیز وجود دارد؟

متاسفانه این دانشگاه از نظر ارائه رشته های علوم پزشکی در حد تخصصی قوی نیست اما علاقه مندان می توانند در رشته های مرتبط در سه گرایش Public Health و Public Health and Health System و همچنین Health Evaluation به مدرک کارشناسی ارشد دست یابند.

هزینه تحصیل در دوره کارشناسی دانشگاه واتر لو چقدر است؟

اکثر رشته های این دانشگاه در مقطع کارشناسی شهریه ای در حدود 3000 تا 4000 دلار کانادا در ترم دارند که مبلغ کمی به عنوان هزینه کتاب و لوزم التحریر به آن افزوده می شود.

هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه واترلو چقدر است؟

دوره کارشناسی ارشد و دکترا به طور میانگین نیاز به پرداخت ترمی 7000 دلار دارند که البته با وجود بورسیه های مختلف می توان آن را به صورت قابل وجهی کاهش داد.

در این مقاله تلاش نمودیم تا مهم ترین مطالب در رابطه با تحصیل در دانشگاه واترلو Waterloo کانادا را برای شما عزیزان شرح دهیم ، در صورتی که در انتخاب مقصد تحصیلی خود دچار تردید هستید با مراجعه به کارشناسان ارشد موسسه رجبی به درست ترین انتخاب در میان تمامی گزینه های پیش روی خود برسید ، دانشگاه های زیادی از کشور کانادا را به طور مفصل در همین سایت معرفی کرده ایم تا بتوانید با مقایسه آن ها و در نظر گرفتن علایق و شرایط خود ، برترین گزینه را انتخاب کنید ، یکی از این دانشگاه ها ، دانشگاه بریتیش کلمبیا British Columbia کانادا است ، مقاله مربوط به این دانشگاه را مطالعه نمایید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *