دانشگاه واترلو Waterloo کانادا

دانشگاه واترلو Waterloo کانادا یکی از برجسته ترین و مطرح ترین دانشگاه های کانادا و جهان است . تحصیل در این دانشگاه این فرصت را به شما می دهد تا بتوانید با خیالی آسوده ، آینده شغلی تان را بسازید.

دانشگاه های مطرحی همچون دانشگاه واترلو Waterloo کانادا با ارائه رشته های پرطرفدار دانشگاهی جایگاه خود را به عنوان مقصد علمی معتبر تثبیت نموده است.

تمامی دانشجویان علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور می توانند شانس خود را برای پذیرش در رشته دلخواهشان در این دانشگاه امتحان کنند تا فضای جدید تحصیلی را تجربه کرده و با تکنولوژی روز دنیا همراه شوند.

در این مطلب کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) نگاهی به تحصیل در دانشگاه واترلو کانادا داشته اند.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به مشاورین شرکت رجبی آخرین اطلاعات در باب پذیرش در این دانشگاه را به دست آورده و با فراهم نمودن پیش نیازهای مشخص شده توسط دانشگاه به راحتی به تحصیل در رشته دلخواهتان مشغول شوید.

فهرست مطالب
دانشگاه واترلو Waterloo کانادا

دانشگاه واترلو Waterloo کانادا از جمله مقصدهای تحصیلی محبوب میان دانشجویان کانادایی و همچنین بین المللی است که در شهری به همین نام در ایالت انتاریو قرار گرفته است ، این دانشگاه سالانه میزبان نزدیک 30000 هزار دانشجوی داخلی و خارجی می باشد. ویدیو و پادکست زیر در همین راستا توضیحات کاملی را به شما ارائه می دهد.

پادکست دانشگاه واترلو Waterloo کانادا

نمایش ویدیو درباره روناک

معرفی دانشگاه واترلو کانادا

یکی از دلایل اصلی شهرت دانشگاه واترلو Waterloo کانادا ارائه رشته های مهندسی و کامیپوتر در گرایش های متعدد و همچنین افتخاراتی مانند ایجاد رشته حرکت شناسی برای تخستین بار در علوم تجربی است . همچنین دانشگاه واترلو به داشتن برنامه های عملی بسیار شهرت دارد و تمامی دانشجویان قبل از فارغ التحصیلی تجارب شغلی فراوانی را در رشته تحصیلی شان پشت سر می گذارند.

دانشگاه واترلو در رتبه بندی های جهانی اغلب در میان 200 دانشگاه برتر جهان و ده دانشگاه برتر کانادا قرار می گیرد و از نظر فن آوری نیز نوآورترین مرکز تحصیلی در داخل کشور کانادا بوده است ، البته برای آشنایی بیشتر با سایر دانشگاه های کشور کانادا ، می توانید مقاله تحصیل در کانادا را نیز با دقت مطالعه نمایید.

شعار این دانشگاه ” مثل یک درخت در طول سال ها ” می باشد و دانشگاه واترلو Waterloo کانادا بالاترین بودجه تحقیقاتی در کشور کانادا را به خود اختصاص داده و اختراعاتی همچون میکروسکوپ مخصوص الکترون و تحقیقات در زمینه سلول های بنیادی به نام این دانشگاه به ثبت رسیده است.

دانشکده های دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو دارای 6 دانشکده اصلی ست که هر کدام از دپارتمان های مختلفی تشکیل شده و رشته های متنوعی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. علاوه بر دانشکده ها موسسات این دانشگاه نیز نقش مهمی را در تربیت و آموزش دانشجویان ایفا می کنند که تعداد آنها به 1 موسسه می رسد ، دانشکده های دانشگاه واترلو کانادا به شرح زیر است:

  • دانشکده علوم سلامت
  • دانشکده هنر
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده محیط زیست
  • دانشکده ریاضی
  • دانشکده علوم

دانشکده علوم سلامت دارای دو موسسه ، دانشکده هنر دارای چهار موسسه ، دانشکده مهندسی با دو موسسه ، دانشکده محیط زیست با سه موسسه ، دانشکده ریاضی با یک موسسه و دانشکده علوم با دو موسسه وابسته با اموزش و انجام تحقیقات در حوزه های مرتبط با خود می پردازند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

ویزای تحصیلی و کاری برای ما تفاوتی ندارد، 1 درصد احتمال موفقیت هم برای ما کافی است!!!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

شرایط پذیرش در دانشگا واترلو کانادا

دانشجویانی که به دنبال دانستن شرایط پذیرش در دانشگا واترلو کانادا هستند باید از معدل تحصیلی بالایی برخوردار باشند و 75% معدل در دوره قبلی شان را به دست آورده باشند ، شما باید رشته و مقطع تحصیلی موردنظرتان را انتخاب نموده و با تکمیل فرم درخواست تقاضای خود را ثبت نمایید ، ارائه ریز نمرات به همراه کلیه مدارک تحصیلی الزامی ست و داوطلبان باید حداقل مدرک دیپلم را برای ورود به مقطع کارشناسی کسب کرده باشند.

شرایط پذیرش در دانشگا واترلو کانادا در دوره کارشناسی ارشد نیز آسان بوده و کافی ست شما همراه با مهارت زبان رزومه تحصیلی خوبی از خودتان ارائه دهید البته این دوره به دلیل وجود بورسیه های تحصیلی که در اختیار دانشجویان قرار می دهد متقاضیان بسیار دارد و خوب است که این مسیر را به کمک افراد متخصص در این زمینه پشت سر بگذارید.

زبان تحصیل در دانشگاه واترلو کانادا

زبان تحصیل در دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو از جمله مراکز تحصیلی انگلیسی زبان است که از دانشجویان تافل 90 ( اسپیکینگ و لیسنینگ بالاتر از 25 ) و آیلتس 7 ( اسپیکینگ و رایتینگ بالای 6/5 ) به بالا را درخواست می کند ، دانشجویانی که بتوانند مدرک زبان خود را با نمره بالایی ارائه دهند و یا در مصاحبه تسلط زبانی خود را به خوبی نشان دهند شانس بالایی در دریافت پذیرش دانشگاه دارند.

البته فراموش نکنید فارغ از پیش نیاز زبان تحصیل در دانشگاه واترلو کانادا در طول پروسه مهاجرت به این کشور شما باید مدارک و اطلاعات زبانی را مد نظر قرار بدهید، همانطور که قبلا در مقاله مهاجرت به کانادا شرایط اخذ پذیرش تحصیلی و صدور ویزا را گفتیم، شما مورد بازخواست قرار خواهید گرفت، پیشنهاد میکنیم برای مرور این اطلاعات مقاله لینک شده را بخوانید.

البته این دانشگاه امکان یادگیری و تقویت زبان را برای دانشجویان در کالج های خود فراهم نموده است و می توان بدون ارائه مدرک زبان نیز به پذیرش تحصیلی رسید ، اما در مقاطعی همچون کارشناسی ارشد و یا دکترا که رقابت بر سر ورود به برخی از رشته ها بالا است ، توصیه می شود تا مدرک زبان خود را همراه با سایر مدارک به دانشگاه ارائه دهید تا شانس بیشتری داشته باشید.

تحصیل دکترا در دانشگاه واترلو کانادا

در میان علاقه مندان به دانشگاه های خارج کشور معمولا تعداد متقاضیان زیادی در مقطع دکترا دیده می شود ، تحصیل دکترا در دانشگاه واترلو کانادا با روندی متفاوت از دو دوره تحصیلی قبلی دانشجویان خود را می پذیرد و دانشجویان باید با دانشکده مرتبط با رشته تحصیلی خود ارتباط برقرار نموده و از یک استاد تاییدیه پذیرش خود را دریافت نمایند .

البته این دانشگاه با مدارس زیادی در ارتباط است و در سیستم اموزشی نیز دخیل می باشد و در صورتی که از طریق دبیرستان ها و مدارس مورد تایید وارد دانشگاه شده باشید، روند پذیرش تحصیلات تکمیلی شما آسان تر است.

همچنین می توانید با کلیک بر روی عنوان تحصیل در مدارس کانادا با نظام آموزشی این کشور و شرایط پذیرش دانش آموز در دانشگاه های آن نیز هرچه بیشتر آشنا شوید.

به جرات می توان گفت که بهترین حمایت ها و بورسیه های تحصیلی دانشگاه واترلو به دانشجویان دوره دکترا تعلق می گیرد.

تحصیل دکترا در دانشگاه واترلو کانادا

و چنانچه استاد راهنمای موردنظر پروپوزال شما را مورد تایید قرار دهد بخش قابل توجهی از هزینه های شما را نیز توسط بودجه دانشگاه تامین خواهد نمود ، بنابراین با انجام تحقیقات روزمه تحصیلی خود را تا حد ممکن قوی سازید.

توجه داشته باشید که معدل دو دوره قبل و همچنین نمره مدرک زبان شما جهت پذیرش در دوره های دکترا دانشگاه واترلو باید بالا باشد مهارت شما در رشته تحصیلی تان را بیان نموده و شما را از احتیاجاتی همچون گذراندن و یا تقویت زبان تحصیلی بی نیاز سازد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه واترلو

تحصیل پزشکی در دانشگاه واترلو

در دانشکده علوم سلامت دانشکده واترلو رشته های علوم پزشکی به صورت تخصصی به دانشجویان ارائه نمی شود اما علاقه مندان می توانند در رشته های مرتبط در سه گرایش Public Health و Public Health and Health System و همچنین Health Evaluation به مدرک کارشناسی ارشد دست یابند.

دانشکده تحصیل پزشکی در دانشگاه واترلو تمرکز خود را بر روی سلامت روان و عموم جامعه قرار داده و دانشجویان در این زمینه را تربیت می نماید.

در مجموع در دانشکده علوم سلامت دانشگاه واترلو Waterloo کانادا شما قادر به یافتن فهرستی از رشته تحصیلی هستید و رشته های مرتبط دیگر با پزشکی همچون مهندسی پزشکی در دانشکده مهندسی به دانشجویان ارائه می شود.

دانشجویان رشته فلسفه نیز در این دانشکده پذیرفته می شوند البته در دانشکده علوم یک موسسه هم به صورت جداگانه در حوزه داروسازی فعالیت نموده و دوره های آموزشی این رشته را در اختیار دانشجویان قرار می دهد

تحصیل مهندسی در دانشگاه واترلو

یکی از مهم ترین بخش های دانشگاه واترلو Waterloo کانادا مربوط به دانشکده مهندسی و رشته های متنوع آن است که توانسته افتخارات زیادی را برای دانشگاه کسب نماید ، دانشجویان متقاضی تحصیل مهندسی در دانشگاه واترلو می توانند تحصیلات خود را از مقطع کارشناسی در رشته هایی همچون مهندسی معماری ، مهندسی پزشکی ، مهندسی شیمی ، مهندسی عمران ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی زمین شناسی ، مهندسی مکانیک ، مهندسی نانو تکنولوژی ، مهندسی نرم افزا و غیره ادامه دهند.

به طور کلی می توان گفت که این دانشکده شامل هشت آکادمی ( دو مدرسه و شش دپارتمان ) است و در اکثر رشته ها دوره کارشناسی را طی پنج سال در اختیار علاقه مندان قرار می دهد ، سپری نمودن دوره های کاراموزی به صورت عملی بخش مهم دانشگاه واترلو است که مزیتی بزرگ برای وارد شدن به دنیای کار به شمار می رود.

شهریه در دانشگاه واترلو کانادا

برای تحصیل در دانشگاه واترلو Waterloo کانادا دانشجویان بین المللی باید براورد صحیح از میزان هزینه و شهریه ها داشته باشند ، اکثر رشته های این دانشگاه در مقطع کارشناسی شهریه ای در حدود 8000 تا 10000 دلار کانادا در ترم دارند که مبلغ کمی به عنوان هزینه کتاب و لوزم التحریر به آن افزوده می شود.

دوره کارشناسی ارشد و دکترا نیز به طور میانگین نیاز به پرداخت ترمی 9000 دلارکانادا دارند که البته با وجود بورسیه های مختلف می توان آن را به صورت قابل توجهی کاهش داد.

یک نکته در رابطه با شهریه در دانشگاه واترلو کانادا وجود دارد و آن هم بالا بودن شهریه رشته های مهندسی نسبت به سایر رشته های تحصیلی است . از آنجا که دانشگاه واترلو به علوم مهندسی خود در جهان شهرت دارد ، شهریه بالایی را نیز از دانشجویان بین المللی در این رشته ها دریافت می کند . بنابراین چنانچه به دنبال انتخاب یک رشته مهندسی در این دانشگاه هستید ، از شرایط مالی اطمینان کامل حاصل نمایید.

ضمناً برای تحصیل رشته های مهندسی ، میتوانید دانشگاه های معتبر کانادا را نیز مانند انتخاب کنید ، به همین منظور مطالعه مقاله تحصیل در دانشگاه کلگری Calgary کانادا را از دست ندهید.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه واترلو

دانشگاه های کشور کانادا از جمله دانشگاه واترلو با حمایت دولت و شرکت های خصوصی بورسیه های متنوعی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند ، از مهم ترین شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه واترلو تحصیل به صورت تمام وقت و رتبه علمی مناسب است.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه واترلو​

برای دریافت بورسیه در هر ترم زمان مشخصی وجود دارد و دانشجویان دوره کارشناسی می توانند از سال دوم تحصیل خود با ارائه نمره و معدل بالا از دانشگاه تقاضای بورسیه تحصیلی داشته باشند، از جمله برترین بورسیه های تحصیلی دانشگاه واترلو Waterloo کانادا می توان به بورسیه اونتاریو ، بورسیه‌های مؤسسه ترودو و بورسیه وانیر کانادا اشاره کرد که رتبه علمی خوبی را از دانشجو طلب می کنند.

البته دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکترا همراه با تقاضای پذیرش می تواند درخواست بورسیه را نیز ثبت نمایند . همچنین این دانشگاه اجازه کار همزمان با تحصیل را نیز برای دانشجو به عنوان بورسیه تحصیلی درنظر گرفته و در یافتن کار نیز به دانشجویان کمک می نماید.

عناوین زیر می تواند بهترین راهنمای شما در تصمیم گیری قطعی برای انتخاب کانادا بعنوان مقصد مهاجرت باشد

خوابگاه دانشگاه واترلو کانادا

بخش مهمی از شهرت دانشگاه ها به ارائه امکانات جانبی در کنار دوره های تحصیلی در دانشکده ها باز می گردد که وجود خوابگاه و کتابخانه از مهم ترین آنهاست ، این دانشگاه دارای 8 مجتمع خوابگاهی بوده و تعدادی خوابگاه خصوصی نیز وابسته به دانشگاه وطیفه اسکان دانشجویان را عهده دار شده اند.

بزرگترین خوابگاه دانشگاه واترلو کانادا، UW Place نام داشته و بیش از 1500 دانشجو را در خود جای می دهد که الویت را به دانشجویان کارشناسی اختصاص داده است ، دانشجویان با توجه به اقامت کوتاه و یا بلند مدت می توانند در خوابگاه دانشگاه اقامت داشته و دانشجویان بین المللی نیز مانند دانشجویان بومی از خوابگاه بهره مند خواهند شد.

تمامی هشت واحد خوابگاه که کوچکترین آنها به نام Minota Hagey کمتر از صد دانشجو را می پذیرد در تابستان نیز بازهستند تا دانشجویان در صورت داشتن واحدهای درسی در طول تابستان نگرانی بابت محل سکونت نداشته باشند . کتابخانه و موزه های دانشگاه واترلو نیز منابع اطلاعاتی مهمی برای دانشگاه محسوب شده و امکان تبادل اطلاعات با ایر دانشگاه های این کشور را برای دانشجویان فراهم می سازند.

خوابگاه دانشگاه واترلو کانادا

موقعیت مکانی دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو با داشتن سه پردیس در خیابان یونیورسیتی شهر واترلو قرار گرفته و محوطه مرکزی آن بیش از 404 هکتار مساحت دارد ، مجاروت این دانشگاه با پارک وپ تاون موجب هرچه دلنشین تر شدن فضای تحصیل گشته و مناطق مسکونی در جوار دانشگاه سکونت را برای دانشجویان بسیار آسان نموده است.

سه خیابان اصلی شهر واترلو با نام های خیابان یونیورسیتی، خیابان کلمبیا و خیابان وست‌مونت به پردیس اصلی دانشگاه راه داشته و پردیس های مختلف آن پردیس کیمبریج ، پردیس کیچنر و پردیس استرتفورد نام دارند.

شهر واترلو نیز با وجود انکه از شهرهای کم جمعیت کشور کانادا شناخته می شود بخش زیادی از جامعه علمی کشور را در خود جای داده و در واقع یک شهر دانشجویی به شمار می رود . با توجه به سکونت قشر گسترده ای از دانشجویان در این شهر هزینه های بسیار مناسب و مقرون به صرفه بوده و شرکت های بزرگ تلاش می کنند تا فارغ التحصیلان دانشگاه ها را به خود جذب نمایند.

دسترسی فرودگاه، قطار و تاکسی به دانشگاه واترلو

همانگونه که گفتیم شهر واترلو از جمله شهرهای کوچک کانادا است که حمل و نقل در آن به آسانی صورت می پذیرد ، از جمله وسایل حمل و نقل عمومی در سطح شهر می توان به اتوبوس ، تاکسی و دوچرخه اشاره کرد که در تمامی مناطق شهر از جمله دانشگاه اتوبوس ها دارای ایستگاه بوده و دانشجویان با داشتن کارت دانشجویی می توانند به حداقل هزینه در شهر جا به جا شوند.

در رابطه با تاکسی ها باید درنظر داشته باشید که به صورت خطی در سطح شهر وجود نداشته و تاکسی های تلفنی با تاکسی متر مسافران را جابجا می کنند . گزینه پرطرفدار در میان شهروندان شهر واترلو دوچرخه است که در هزینه ها به خصوص برای دانشجویان صرفه جویی نموده و به راحتی نیز قابل دسترسی است ، برای رفتن به سایر شهرها نیز می توان با یک ساعت رانندگی به تورنتو رسید و یا از قطار و اتوبوس های بین شهری نیز استفاده نمود.

هدف از ارائه این نوشتار با لا بردن آگاهی شما عزیزان در خصوص دانشگاه واترلو Waterloo کانادا بود ، چنانچه ابهام و یا سوالی در زمینه دانشگاه های کشور کانادا دارید می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید و بپرسید ، همچنین سوالات خود را می توانید در بخش دیدگاه های سایت در پایین همین مطلب بنویسید ، پاسخ صحیح و دقیق آن را حتما دریافت خواهید کرد.

سوالات پر تکرار دانشگاه واترلو Waterloo کانادا

تافل 90 ( اسپیکینگ و لیسنینگ بالاتر از 25 ) و آیلتس 7 ( اسپیکینگ و رایتینگ بالای 6،5 ) به بالا

بله ، دانشجویانی که به دنبال پذیرش در دانشگاه واترلو هستند باید از معدل تحصیلی بالایی برخوردار باشند و 75% معدل در دوره قبلی شان را به دست آورده باشند.

متاسفانه این دانشگاه از نظر ارائه رشته های علوم پزشکی در حد تخصصی قوی نیست اما علاقه مندان می توانند در رشته های مرتبط در سه گرایش Public Health و Public Health and Health System و همچنین Health Evaluation به مدرک کارشناسی ارشد دست یابند.

اکثر رشته های این دانشگاه در مقطع کارشناسی شهریه ای در حدود 3000 تا 4000 دلار کانادا در ترم دارند که مبلغ کمی به عنوان هزینه کتاب و لوزم التحریر به آن افزوده می شود.

دوره کارشناسی ارشد و دکترا به طور میانگین نیاز به پرداخت ترمی 7000 دلار دارند که البته با وجود بورسیه های مختلف می توان آن را به صورت قابل وجهی کاهش داد.

در این مقاله تلاش نمودیم تا مهم ترین مطالب در رابطه با تحصیل در دانشگاه واترلو Waterloo کانادا را برای شما عزیزان شرح دهیم ، در صورتی که در انتخاب مقصد تحصیلی خود دچار تردید هستید با مراجعه به کارشناسان ارشد شرکت مهاجرتی رجبی  در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز به درست ترین انتخاب در میان تمامی گزینه های پیش روی خود برسید.

دانشگاه های زیادی از کشور کانادا را به طور مفصل در همین سایت معرفی کرده ایم تا بتوانید با مقایسه آن ها و در نظر گرفتن علایق و شرایط خود ، برترین گزینه را انتخاب کنید ، یکی از این دانشگاه ها ، دانشگاه بریتیش کلمبیا British Columbia کانادا است ، مقاله مربوط به این دانشگاه را مطالعه نمایید.

اعتبار شرکت مهاجرتی رجبی را از زبان متقاضیان مهاجرت به کانادا بشنوید

نمایش ویدیو درباره کیوان کوروش نژاد
نمایش ویدیو درباره v-iliaaboei
نمایش ویدیو درباره خانم تنها و پسرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post