دانشگاه شیان چین

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
دانشگاه شیان چین
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

دانشگاه شیان چین ( جیاتونگ Xi’an Jiaotong ) در ابتدا با نام دانشگاه نانیانگ در سال ۱۸۹۶ میلادی در شهر شانگهای کشور چین با شعار وحدت ، پشتکار ، دقت و نوآوری آغاز به کار کرد ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی دانشگاه شیان چین خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

در سال ۱۹۵۶ میلادی این دانشگاه از شهر شانگهای به شهر شیان کشور چین منتقل گردید و در سال ۱۹۵۹ دانشگاه جیائوتونگ با دو شعبه در شهر شیان و شهر شانگهای فعالیت می کرد ، شعبه شهر شیان با نام دانشگاه شیان جیائوتونگ و شعبه شانگهای با نام شانگهای جیائوتونگ فعالیت دارد.

این دانشگاه یک شعبه دیگر نیز در کشور تایوان به تاسیس رسانده است که با نام دانشگاه شینژو شناخته می شود ، در این دانشگاه بیش از ۲۵۰۰ استاد و مربی مشغول به کار بوده که به امور آموزش و تحصیل دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی می پردازند.

هم اکنون در این دانشگاه ۴۰۳۴۶ نفر دانشجوی تمام وقت را در خود جای داده که تعداد ۱۹۶۲۹ نفر از این افراد در مقاطع تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل می باشند ، همچنین این دانشگاه ۸۷ رشته در مقطع کارشناسی ، ۴۵ رشته سطح اول در مقطع کارشناسی ارشد ، ۳۱ رشته در مقطع دکترا را به متقاضیان ارائه می دهد ، همچنین این دانشگاه در ۲ رشته مجاز به اعطای مدرک دکتری حرفه ای به دانشجویان می باشد.

مشاورین و کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی پیش تر در مقاله تحصیل در چین ، به بررسی تمام جوانب مهاجرت تحصیلی به این کشور پرداخته اند ، اگر علاقه مند به دانستن بیشتر در خصوص تحصیل در این کشور هستید ، حتما مقاله لینک شده را مرور کنید.

دانشگاه شیان چین

زبان تحصیل در دانشگاه شیان چین

این دانشگاه تحصیل در تمامی مقاطع و رشته ها را برای دانشجویان بین المللی در دو زبان انگلیسی و چینی فراهم نموده است ، متقاضیان باید درحین ثبت نام مدرک ایلتس با حداقل نمره ۶ یا تافل با حداقل نمره ۷۹ را برای تحصیل با زبان انگلیسی و مدرک آزمون زبان چینی ( HSK ) با حداقل نمره ۵ برای تحصیل با زبان چینی را ارائه نمایند ، البته دانشجویانی که قصد تحصیل با زبان چینی را دارند ولی مهارت و تخصص لازم در این زبان را ندارند می توانند قبل از شروع تحصیل به مدت یک سال دوره های آموزش زبان چینی را بگذرانند و بعد مشغول به تحصیل در این دانشگاه شوند.

همچنین درکالج زبان و ادبیات خارجی دانشگاه شیان انواع زبان‌های خارجی مانند انگلیسی ، ژاپنی ، فرانسوی و رشته‌هایی مانند زبان و ادبیات ژاپنی ، زبان و ادبیات فرانسوی ، زبان و ادبیات انگلیسی به علاقه مندان به تحصیل در رشته های زبان و ادبیات ارائه می‌گردد.

دانشکده های دانشگاه شیان جیاتونگ چین

دانشگاه شیان از ۳۷ دانشکده و دپارتمان در انواع رشته ها و گرایش ها تشکیل شده است ، این مجموعه در ۱۰ حوزه اصلی پزشکی ، مهندسی ، اقصاد ، مدیریت ، حقوق ، آموزش ، هنر ، فلفسه ، علوم پایه و علوم انسانی در حال فعالیت می باشد ، همچنین این دانشگاه ۲۰ بیمارستان و درمانگاه را برای رشته های پزشکی خود فراهم آورده است که دانشجویان رشته های پزشکی در این مراکز دوره های عملی و کارآموزی خود را می گذرانند و حتی می توانند مشغول به کار نیز گردند.

دانشکده های دانشگاه شیان جیاتونگ چین

این مجموعه آموزشی علاوه بر حوزه های اصلی دپارتمان های تخصصی و سطح اولی را نیز برای دانشجویان فراهم آورده که مهم ترین آن ها عبارتند از : دانشکده داروسازی ، دانشکده پرستاری ، کالج دندانپزشکی ، دانشکده بهداشت عمومی ، دانشکده علوم پایه پزشکی ، دانشکده هوافضا ، دانشکده سکونت گاه های انسانی و مهندسی عمران ، دانشکده مدیریت ، دانشکده اقتصاد و دارایی ، دانشکده مهندسی شیمی و فناوری ، دانشکده حقوق ، دانشکده مهندسی الکترونیک و اطلاعات ، دانشکده مهندسی برق ، دانشکده مهندسی و علوم تجهیزات غذایی ، دانشکده مهندسی نرم افزار ، دانشکده مهندسی انرژی و نیرو.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه شیان جیاتونگ چین

یکی از اهداف اصلی وزارت آموزش و پرورش کشور چین جذب تعداد بیشتری از دانشجویان بین المللی به این کشور است و به این دلیل ، هم دولت و هم دانشگاه ها سالانه در حال افزایش خدمات و کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه های تحصیلی به متقاضیان بین المللی برای جذب آنان به تحصیل در این کشور می باشند ، دانشگاه شیان نیز یکی از مراکزی است که در این زمینه بورسیه های تحصیلی خوبی را برای دانشجویان خود فراهم آورده است.

بورس تحصیلی دردانشگاه شیان برای تمام رشته های مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری و زبان چینی فراهم می باشد ، هم اکنون بیش از 4 هزار دانشجو در این دانشگاه در تمامی مقاطع با استفاده از بورس تحصیلی در حال تدریس هستند ، سالانه 100 بورس دولتی چین جدای از بورسیه هایی که خود دانشگاه به متقاضیان ارائه می دهد به دانشجویان خواهان تحصیل در این دانشگاه تعلق می گیرد که مقطع ارشد و دکتری را شامل می شود و مقطع لیسانس را در بر نمی گیرد.

بورسیه اختصاص گرفته توسط دانشگاه مقدار کمک هزینه بدین صورت است که کل هزینه شهریه دانشگاه به انضمام هزینه خوابگاه را شامل می‌شود ولی بورسیه دولتی مازاد بر این موارد حقوق ماهانه 300 تا 600 دلاری را برای دانشجویان شامل می شود ، نکته قابل توجه این است که تسلط به زبان چینی تاثیر بسیار زیادی را بر اخذ بورسیه می گذارد.

وام دانشجویی

دانشگاه شیان حتی برای کسانی که قادر به گرفتن بورسیه های تحصیلی نبوده اند و با پرداخت شهریه در حال تحصیل در این مرکز می باشند نیز کمک های مالی را در نظر گرفته است.

یکی از این کمک ها وام دانشجویی است ، این وام ها در مبالغ مختلف در باز پرداخت هایی طولانی مدت که حداقل به مدت تحصیل دانشجو می باشد و بهره هایی بسیار اندک یا بدون بهره به افراد تعلق میگیرد ، این دانشگاه سالانه مبلغ 2 تا 2 و نیم میلیون دلار را صرف پرداخت وام های دانشجویی به متقاضیان اخذ وام می کند.

تحصیل دکترا در دانشگاه شیان جیاتونگ چین

همانطور که گفتیم دانشجویان می توانند در ۳۱ گرایش در مقطع دکتری در این دانشگاه به تحصیل بپردازند ، مقطع دکتری در این مجموعه دانشگاهی به هر دو زبان انگلیسی و چینی تدریس می گردد و دانشجویان برای تحصیل در هر کدام از زبان های مورد علاقه خود باید مدارک ایلتس یا تافل را برای زبان انگلیسی و مدرک زبان چینی ( HSK ) را برای تحصیل در زبان چینی را به دانشگاه ارائه نمایند ، همچنین مدت زمان مورد نیاز برای تحصیل در این مقطع ۳ تا ۴ سال می باشد.

تحصیل دکترا در دانشگاه شیان جیاتونگ چین

همچنین متقاضیان نیاز دارند تا مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن در رشتۀ مرتبط مورد نظر خود را داشته باشند ، باید آزمون ورودی دانشگاه و آزمون‌‌‌‌‌های زبان را با موفقیت پشت سر بگذارند ، باید تأییدیه پروژه خود را از استاد راهنما دریافت کند ، باید حداقل دو توصیه‌نامه به همراه داشته باشند.

است دوره‌های دکترا دانشگاه شیان جیائوتونگ در رشته‌هایی مهندسی مکانیک ، تکنولوژی و علوم موا د، مهندسی قدرت ، تکنولوژی و علوم هسته‌ای ، مهندسی برق ، مهندسی ارتباطات و اطلاعات ، ریاضیات ، مکانیک، تکنولوژی و علوم کامپیوتر ، فیزیک ، مهندسی نرم افزار ، نورو بیولوژی ، سیتو بیولوژی ، بیوفیزیک ، بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی ، تکنولوژی و علوم شیمیایی ، اقتصاد کاربردی ، آمار ، مهندسی و علوم مدیریت ، کسب و کار اجرایی و فلسفه برگزار می‌شود.

شما برای دکترا می توانید به دانشگاه های دیگر چین هم فکر کنید برای مثال بورسیه های دانشگاه هاست یا علوم و تکنولوژی هوآژونگ چین هم می تواند برای دانشجویان خارجی بسیار مفید و جذاب باشد ؛ مقاله لینک شده را حتما مرور کنید تا با این دانشگاه چین که رنک 300 جهانی را در اختیار دارد نیز آشنا شوید.

تحصیل رشته های مهندسی در دانشگاه شیان چین

دانشگاه شیان جیاتونگ دوره های آموزشی با کیفیت و معتبری را زیر نظر اساتید بزرگ و با تجربه در رشته‌های فنی مهندسی برای علاقه مندان به تحصیل در این رشته ها برگزار می نماید.

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه ها در کشور چین در زمینه فنی و مهندسی برای دانشجویان بین المللی می باشد ، این دانشگاه همچنین دارای تعدادی دپارتمان و کالج است که دوره‌های مختلف مهندسی و فنی در آن تدریس می‌شود که مهم ترین آن ها عبارتند از : دانشکده مهندسی مکانیک ، دانشکده مهندسی قدرت و انرژی ، دانشکده مهندسی عمران ، دانشکده هوا فضا و دانشکده مهندسی و علوم مواد.

تمامی رشته ها در دانشکده های مهندسی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین الملل ارئه و تدریس می گردد و مدت ۴ سال تحصیل در مقطع کارشناسی ، ۲ سال در مقطع کارشناسی ارشد و ۳ سال در مقطع دکتری در این دانشگاه به طول می انجامد.

در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه شیان جیاتونگ تحصیل در دوره‌هایی همانند مهندسی مکانیک، مهندسی برق قدرت ، مهندسی الکترونیک ، مهندسی ارتباطات و اطلاعات ، مهندسی نرم افزارو غیره و در مقطع دکتری نیز در رشته‌هایی از جمله مهندسی مکانیک ، تکنولوژی و علوم مواد ، مهندسی قدرت ، مهندسی تکنولوژی و علوم هسته‌ای ، مهندسی برق ، مهندسی ارتباطات و اطلاعات ، مهندسی نرم افزار و چندین گرایش دیگر را برای دانشجویان متقاضی فراهم گرده است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه شیان جیاتونگ چین

کالج پزشکی دانشگاه شیان جیاتونگ در سال ۱۹۳۷ با نام کالج پزشکی دانشگاه ملی پکینگ تاسیس شد ، این کالج در سال ۱۹۸۵ به کالج پزشکی شیان تغییر نام داد و در سال ۲۰۰۰ به دانشگاه شیان ملحق شد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه شیان جیاتونگ چین

دانشگاه شیان از برترین دانشگاه های کشور چین برای تحصیل پزشکی می باشد و آموزش پزشکی را بسیار سخت گیرانه و جدی دنبال می کند که باعث شده دانشجویان فارق التحصیل شده از این دانشکده از سواد و علم کافی برای انجام وظیفه در این رشته برخوردار باشند ، هم اکنون نزدیک به ۸۰۰ نفر در رشته های پزشکی در حال تحصیل در این مجموعه تحصیلی می باشند.

برخی از رشته های پزشکی در این دانشگاه فقط به زبان چینی تدریس می شوند اما می توان گفت که اکثر رشته های معروف و فراگیر پزشکی به زبان انگلیسی برای متقاضیان تدریس می گردد ، تحصیل در دوره های پزشکی و دریافت لیسانس پزشکی در این دانشگاه مدت ۵ تا ۶ سال به طول می انجامد که کمتر از دیگر نقاط جهان نظیر اروپا و آمریکا می باشد و دانشجویان علاوه بر پزشکی مدرن ، پزشکی سنتی و بعضی تکنیک ها نظر تب سوزنی را نیر فرا می گیرند.

چنانچه علاقه مند به تحصیل رشته های علوم پزشکی در چین هستید حتما سری به مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین بزنید.

دانشکده های پزشکی دانشگاه شیان

این دانشگاه دارای چندین دانشکده و دپارتمان مربوط به گروه های علوم پزشکی است که دوره ها و مقاطع علوم پزشکی از کارشناسی تا دکتری در آن ها به دانشجویان ارائه می شود ، دپارتمان بهداشت عمومی ، دانشکده دارو سازی ، دانشکده دندان پزشکی ، دانشکده عالی پرستاری ، دانشکده علوم پایه ، بیمارستان اول و بیمارستان دوم دانشگاه ، بیمارستان دندان پزشکی ، از جمله مهم ترین دانشکده ها و دپارتمان های دانشگاه شیان هستند که به تدریس دانشجویان در مقاطع پزشکی می پردازند.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه شیان چین

دانشکده پزشکی دانشگاه شیان یکی از بهترین و با تجهیزات ترین دانشکده های این دانشکده است ، که خود مجهز به یک بیمارستان مجزی تخصصی دندان پزشکی برای کارآموزی و کسب تجربه دانشجویان در این رشته نیز می باشد.

رشته دندان پزشکی در این دانشگاه به دو زبان انگلیسی و چینی به دانشجویان ارائه می شود و به مدت ۶ سال به طول می انجامد ، از آن جا که دانشگاه شیان چین جزو دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است لذا مدارک صادره از این دانشگاه از جمله مدرک دکتری دندانپزشکی در ایران مورد ارزش‌یابی و تایید قرار می‌گیرد که این ادامه تحصیل و همچنین کاریابی و استخدام را در کشور ما بسیار ساده و اسان می کند.

یکی دیگر از مزایایی که اکثر دانشجویان از سراسر جهان را به تحصیل رشته دندان پزشکی در این دانشگاه ترغیب میکند هزینه بسیار کمتر تحصیل در این رشته به نسبت تحصیل در دانشگاه های اروپا و آمریکا است ، همچنین بورس هایی نیز به متقاضیانی که واجد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در این رشته باشند نیز اختصاص داده می شود.

از جمله دروس دوره دندانپزشکی که در دانشکده دندان پزشکی شیان مورد تدریس قرار می گیرند می توان به بافت شناسی دهان و دندان ها ، آسیب شناسی دهان ، ایمپلنت دندان ، اورتودنسی ، جراحی فک و صورت و دروس تخصصی دیگر اشاره کرد.

تحصیل رشته اقتصاد در دانشگاه شیان جیاتونگ چین

دانشکده اقتصاد دانشگاه شیان جز ۵ دانشکده برتر اقتصاد درکشور چین قرار دارد ، در این دانشکده ۴۰ پروفسور و ۳۹ دکتری و ۶۲ استادیار که تمامی آنها مدارک دکتری خود را از دانشکاه های شناخته شده ای در کشورهایی مانند آمریکا ، ژاپن ، انگلیس ، آلمان و غیره اخذ کرده اند در حاصل تدریس به دانشجویان می باشند.

تحصیل رشته اقتصاد در دانشگاه شیان جیاتونگ چین

دانشجویان و اساتید این دانشگاه تاکنون بیش از ۱۰۰ پروژه تحقیقاتی ملی و بیش از ۵۰۰ پروژه کشوری و استانی را مدیریت و کنترل و علاوه بر این ، آنها بیش از ۳۰۰۰ مقاله علمی را در مجلات با رتبه بالا ، مانند EconomicResearch و SSCI indexedJournals منتشر کرده اند.

تحصیل در گرایشات رشته اقتصاد در این دانشگاه نیز در ۳ مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می شود.

این دانشگاه در زمینه اقتصاد رشته هایی نظیر تجارت و اقتصاد بین‌الملل ، تجارت و اقتصاد ، آمار اقتصاد ، مهندسی مالی ، علوم مالی ، تجارت الکترونیک ، اقتصاد کاربردی ، اقتصاد محض و آمار را برای دانشجویان که متقاضی تحصیل در این رشته می باشند را ارائه می نماید.

مشاورین ما در موسسه مهاجرتی رجبی آماده ارائه سریع ترین و دقیق ترین راه ها برای اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه شیان چین به شما عزیزان در همه اوقات هستند.

تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه شیان جیاتونگ چین

دانشکده پرستاری دانشگاه شیان جیاتونگ با داشتن بیش از 20 سال سابقه فعالیت ، یکی از بهترین مکانها برای ارائه برنامه های آموزش پرستاری مبتنی بر تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی در چین است ، هدف اصلی این دانشکده ، آموزش پرستاران مدرنی است که می توانند در بخش های پرستاری از بیماران ، آموزش پرستاری ، تحقیقات پرستاری ، پرستاری بالینی و پرستاری بهداشت جامعه مفید و موثر واقع شوند.

دانشکده پرستاری در مارس 1987 تاسیس شد که برنامه های پرستاری دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و تحصیلا عالیه را ارائه می دهد، دانشجویان برای اخذ مدرک کارشناسی پرستاری 5 سال را به تحصیل در این مرکز بپردازند.

در سال 1994 مقطع کارشناسی ارشد با مدت تحصیل سه ساله در این دانشگاه ایجاد شد ، تاکنون 145 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 355 نفر در مقطع کارشناسی از این دانشکده ترخیص و در حال خدمت رسانی در بیمارستان ها و مراکز در مانی در کشور چین و دیگر نقاط جهان هستند.

خوابگاه های دانشگاه شیان چین

از سال ۲۰۱۸ سالانه بیش از ۲۸۰۰ دانشجوی بین المللی از بیش از ۱۳۶ کشور جهان در دانشگاه شیان به تحصیل می پردازند ، این تعداد دانشجوی خارجی نشان از این است که علاوه بر تحصیلات و استادان با کیفیت در این دانشگاه این مرکز تحصیلی امکانات خوبی نظیر خوابگاه و غیره نیز به آنان ارائه می دهد که توان جذب آن ها را داشته است.

خوابگاه های دانشگاه شیان چین

ذکر این نکته اساسی است که دانشجویان خارجی که تمایل به سکونت در خوابگاه‌های دانشگاه شیان را دارند باید در ابتدای ورود به خوابگاه مبلغ ۱۰۰۰ یوان یا ۱۴۰ دلار را به عنوان ودیعه به خوابگاه پرداخت نمایند ، این مبلغ در هنگام ثبت نام اخذ و در انتهای تحصیل و تسویه حساب به دانشجویان برگشت داده می‌شود ، دانشجویان خارجی در این دانشگاه در دو پردیس خوابگاهی شینگ کینک و یانتا اقامت دارند.

پردیس ها و خوابگاه ها

در پردیس یانتا تعداد چهار ساختمان خوابگاهی وجود دارد که فقط دانشجویان رشته‌های پزشکی و مالی در آن سکونت دارند ، سایر دانشجویان خارجی در رشته‌های دیگر در پردیس شینگ‌کینگ که دارای سه ساختمان مجهز و مدرن می باشد اقامت می کنند.

در پردیس یانتا ساختمان هفت خوابگاه غربی برای دانشجویان پزشکی كه موفق به اخذ بورسیه شده اند ارائه می شود ، در این خوابگاه تمام اتاق ها یک نفره با حمام مستقل هستند و هر طبقه مجهز به آشپزخانه می باشد ، ساختمان هشت خوابگاه غربی برای دانشجویان خارجی که بورس تحصیلی دارند در نظر گرفته شده است.

در این ساختمان اکثر اتاق ها دو تخته و چند اتاق چهار تخته نیز وجود دارد ، هر طبقه مجهز به اتاق نشیمن و آشپزخانه مجزا می باشد ، این ساختمان های خوابگاهی نزدیک به زمین های ورزشی ، زمین بسکتبال و زمین فوتبال هستند.

ساختمان سیزده خوابگاهی غربی برای دانشجویان خارج از کشور ولی با پرداخت هزینه تهیه شده و در پردیس شینگ کینک واقع شده است، در این ساختمان اتاق های یک نفره و دو نفره موجود می باشد که هر دو مجهز به حمام مستقل هستند همچنین هر طبقه دارای یک حمام عمومی و یک اتاق با ماشین لباسشویی و یخچال است، علاوه بر این غذاخوری در ساختمان های خوابگاه در تمام طول روز باز است و انواع مختلف غذاها را ارائه می دهد.

تمام خوابگاه ها توسط افراد خاص اداره می شوند و نظافتچی ها دائما اتاق ها را تمیز و مرتب می کنند.

رنکینگ دانشگاه شیان جیاتونگ چین در دنیا

دانشگاه شیان جیاتونگ چین همواره از سطح کیفی بالایی چه در زمینه تحصیلات و چه در زمینه خدمات ارائه داده شده به دانشجویان در میان دانشگاه های کشور چین و همچنین دانشگاه های دیگر نقاط جهان برخوردار بوده است ، شما با تحصیل در این دانشگاه در یکی از دانشگاه های معتبر جهان به تحصیل پرداخته اید ، تمامی مدارک داده شده به دانشجویان در مقاطع و رشته های مختلف توسط این دانشگاه ، از اعتبار خوبی نزد دیگر دانشگاه های جهان و همچنین نزد اداره جات ، شرکت ها ، صنایع ، کارخانجات و در بازارهای کار برخوردار بوده است.

رتبه ها و جوایز دانشگاه شیان

در اینجا به مهم ترین و بالاترین رتبه ها و برخی جوایز اخذ شده توسط این دانشگاه در میان دانشگاه های چین وجهان اشاره می کنیم :

  • اخذ رتبه اول در رشته مهندسی مکانیک در رتبه بندی جهانی موضوعات دانشگاهی شانگهای در سال ۲۰۲۱
  • اخذ رتبه دوم ۳ سال پیاپی در رشته مهندسی مکانیک در رتبه بندی جهانی موضوعات دانشگاهی شانگهای از سا ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰
  • اخذ رتبه ۳۰۷ با مقام پژوهشی و تحقیقی بالا در سیستم رتبه بندی دانشگاه های جهان (QS )در سال ۲۰۲۰
  • اخذ رتبه ۹۰ در میان برترین دانشگاه های اسیا بر اساس سیستم رتبه بندی تایمز
  • اخذ رتبه ۵۰۱ تا ۶۰۰ در میان دانشگاه های جهان بر اساس سیستم رتبه بندی تایمز
  • اخذ رتبه ۹۲ در موضوعات فنی مهندسی در سیستم رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های برتر جهان سال ۲۰۱۹
  • دانشکده مدیریت این دانشگاه در چین رتبه اول را دارد
  • دانشکده های مهندسی در رشته های قدرت و الکترونیک در چین رتبه دوم را از آن خود کرده اند
  • کسب ۷۸ جایزه برای تدریس برتر در سطح ملی کشور چین
  • کسب ۲۷ بار مقام اولی و جایزه توسط ۲۷ نفر از دانشجویان مقطع دکتری این دانشگاه در “۱۰۰ مقاله برتر دکترای چین” همچنین نامزدی ۴۶ نفر دیگر نیز برای اخذ این جایزه

موقعیت مکانی دانشگاه شیان در چین

دانشگاه شیان در شهر شیان از استان شانشی در کشور چین واقع شده است ، این دانشگاه بیشتر از ۳۸ هزار دانشجو را در خود جا داده است ، دانشگاه شیان جیاتونگ یکی از ۵ شعبه این دانشگاه می باشد که بقیه آن ها در شانگهای ، پکن ، چندو و تایوان تاسیس شده اند و شعبه اصلی نیز دانشگاه شانگهای جیاتونگ می باشد ، این دانشگاه در فضایی به مساحت ۲۵۰ هکتار و دارای فضای سبزی معادل ۲۰۰ هکتار بنا شده است.

موقعیت مکانی دانشگاه شیان در چین

در محیط این دانشگاه تمامی امکانات و خدمات رفاهی برای دانشجویان فراهم می باشد ، این دانشگاه دارای یک کتابخانه بزرگ و قدیمی است که کتابخانه اصلی دانشگاه جیائوتونگ محسوب می‌شود.

در سال ۲۰۰۰ هر سه کتابخانه قدیمی با یکدیگر ادغام و کتابخانه بزرگ دانشگاه شیان را تشکیل دادند ، این کتابخانه دارای حدود ۵ میلیون جلد کتاب ، ۱۰ هزار مجله و روزنامه و بیش از ۴ هزار مقاله علمی تحقیقاتی در زمینه‌های مختلف همانند مهندسی، پزشکی، مدیریت، علوم پایه و غیره است.

رستوران این دانشگاه دقیقاً رو به روی خوابگاه های آن قرار دارد ، در این رستوران انواع غذاهای مختلف مانند غذاهای کره جنوبی و غذاهای غربی پخته و سرو می شود ، از خوابگاه های دانشگاه فقط سه دقیقه طول می کشد تا دانشجویان به کتابخانه ، غذاخوری ، زمین بسکتبال و زمین فوتبال دسترسی داشته باشند.

شهریه رشته های مختلف دانشگاه شیان جیاتونگ چین

شهریه تحصیل متقاضیان در دانشگاه شیان جیائتونگ بر اساس نوع رشته و مقطع تحصیلی آنان متفاوت می باشد ، مبلغ شهریه در این دانشگاه فقط به یوان ( واحد پول کشور چین ) دریافت می‌شود و دانشجویان باید به شماره حساب معرفی شده از سوی دانشگاه مبلغ اعلام شده جهت تحصیل خود را واریز و رسید آن را به دانشگاه ارائه دهند.

بطور کلی برای مقطع کارشناسی شهریه تحصیل ما بین ۳۰ تا ۵۰ هزار یوان در سال ، مقطع کارشناسی ارشد ۴۰ تا ۵۰ هزار یوان در سال و در مقطع دکترا حدود ۳۵ تا ۵۰ هزار یوان در سال می باشد ، همچنین هزینه تحصیل پزشکی ۴۰ هزار یوان در سال و هزینه تحصیل دندان پزشکی ۵۰ هزار یوان در سال می باشد.

باید دقت داشته باشید دانشجویان باید به موقع در زمان های اعلامی از سمت دانشگاه برای ثبت نام اقدام کنند و اگر به مدت ۲ هفته بیشتر با تاخیر برای ثبت نام اقدام نمایند دانشگاه قبولی و پذیرش آنان را باطل می نماید.

علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های دیگری نیز مانند هزینه حمل و نقل ، هزینه خور و خوراک و پوشاک ، هزینه مسکن در صورت عدم استفاده از خوابگاه های دانشجویی ، هزینه خرید کتاب و غیره مواردی هستند که متقاضیان باید از قبل اطلاعات و تحقیقات لازم را در جهت اطلاع از آنان به عمل آورند.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه شیان

همواره یکی از مسائل مهم و پر اهمیت برای دانشجویان جا به جایی و آمد و شد میان دانشگاه با نقاط مختلف خارج از محیط دانشگاه و همچنین در صورت بزرگ و وسیع بودن مساحت دانشگاه جا به جایی در خود دانشگاه می باشد ، در نزدیکی پردیس های خوابگاهی این دانشگاه ، ایستگاه اتوبوس برای تردد دانشجویان به تمام نقاط شهر و همچنین جا به جایی در داخل دانشگاه در نظر گرفته شده است و همواره اتوبوس هایی آماده برای انجام این کار هستند.

فرودگاه و راه آهن

همچنین مسیر فرودگاه و راه آهن شهر شیان به وسیله مترو و تاکسی برای دانشجویان به خصوص دانشجویان بین المللی در دسترس است ، دانشجویان می توانند با استفاده از سه خط شماره ۴ و ۵ و خط مخصوص فرودگاه به راحت ترین روش ممکن از دانشگاه به فرودگاه و بالعکس نقل مکان کنند ، همچنین این مسیر به وسیله تاکسی نیز در دستری می باشد که مدت زمان ۱ ساعت به طول می انجامد و کرایهای معادل ۱۶۰ یوان را در بر می گیرد.

مسیر راه آهن شهر یوان نیز به وسیله تاکسی و اتوس درون شهری برای دانشجویان در دسترس می باشد ، طی کردن این مسیر با تاکسی بهتر از اتوبوس است به این لیل که هم از اتلاف وقت جلوگیری می شود و هم هزینه زیادی زا شامل نمی گردد ، اگر شما قصد طی کردن این مسیر با تاکسی را داشته باشید مدت ۳۰ دقیقه را در طول مسیر هستید و ۲۰ یوان را باید بابت مبلغ کرایه بپردازید ، همچنین در صورت استفاده از اتوبوس ، خط شماره ۶۱۶ اتوبوس رانی شهر شیان شما را به راه آهن این شهر می رساند و ۲ یوان هزینه را در بر می گیرد.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه شیان چین

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی دانشگاه شیان چین پرداختیم ، شما هم رشته یا کشور مورد علاقه تان را در باکس دیدگاه بنویسید تا مشاوران ما برترین دانشگاه های جهان را به شما معرفی کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه شیان چین چقدر است؟

بطور کلی برای مقطع کارشناسی شهریه تحصیل ما بین ۳۰ تا ۵۰ هزار یوان در سال ، مقطع کارشناسی ارشد ۴۰ تا ۵۰ هزار یوان در سال و در مقطع دکترا حدود ۳۵ تا ۵۰ هزار یوان در سال می باشد ، همچنین هزینه تحصیل پزشکی 40 هزار یوان در سال و هزینه تحصیل دندان پزشکی 50 هزار یوان در سال می باشد.

آیا دانشگاه شیان چین مورد تایید وزارت علوم ایران است؟

بله ، دانشگاه شیان چین جزو دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است

چه رشته هایی در مقطع دکترا دانشگاه شیان چین ارائه می گردد؟

است دوره‌های دکترا دانشگاه شیان جیائوتونگ در رشته‌هایی مهندسی مکانیک ، تکنولوژی و علوم موا د، مهندسی قدرت ، تکنولوژی و علوم هسته‌ای ، مهندسی برق ، مهندسی ارتباطات و اطلاعات ، ریاضیات ، مکانیک، تکنولوژی و علوم کامپیوتر ، فیزیک ، مهندسی نرم افزار ، نورو بیولوژی ، سیتو بیولوژی ، بیوفیزیک ، بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی ، تکنولوژی و علوم شیمیایی ، اقتصاد کاربردی ، آمار ، مهندسی و علوم مدیریت ، کسب و کار اجرایی و فلسفه برگزار می‌شود.

وضعیت بورسیه های تحصیلی دانشگاه شیان چین چگونه است؟

بورس تحصیلی دردانشگاه شیان برای تمام رشته های مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری و زبان چینی فراهم می باشد این بورسیه بصورت حقوق ماهیانه 300 تا 600 دلاری در نظر گرفته می شود.

تحصیل در دانشگاه شیان چین به چه زبانی است و چه مدارک زبانی مورد قبول است؟

این دانشگاه تحصیل در تمامی مقاطع و رشته ها را برای دانشجویان بین المللی در دو زبان انگلیسی و چینی فراهم نموده است ، متقاضیان باید درحین ثبت نام مدرک ایلتس با حداقل نمره 6 یا تافل با حداقل نمره 79 را برای تحصیل با زبان انگلیسی و مدرک آزمون زبان چینی ( HSK ) با حداقل نمره 5 برای تحصیل با زبان چینی را ارائه نمایند

شما می توانید با تماس با کارشناسان و مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی نسبت به تکمیل اطلاعات و سوالات خود در جهت اخذ اقامت در کشور چین و ثبت نام در دانشگاه شیان چین اقدام نمایید ، همکاران ما در دفاتر تهران و شیراز همیشه آماده ارائه بهترین ها به شما هستند ، همچنین می توانید با مطالعه سایر مقالات سایت بهترین مشاور خود باشید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله کار در چین است ، اگر شما می خواهید بعد از تحصیل ، در چین بمانید باید در رشته هایی تحصیل کنید که از نظر شغلی اشباع نشده باشند ، در مقاله کار در چین لیست مشاغل مورد نیاز این کشور را ارائه داده ایم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه