تحصیل در استونی

تحصیل در استونی

تحصیل در استونی با وجود دانشگاه های معتبر ، فرصت های شغلی فراوان ، در کنار جاده های جنگلی و دریاچه ها در یک محیط تمیز ، امن و آرام محبوب بسیاری از دانشجویان سراسر جهان است.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) قصد دارند در محتوای پیش رو به ارائه مطالبی پیرامون تحصیل در استونی بپردازند ، توجه داشته باشید که این محتوا اطلاعات گسترده ای در خود جای داده است ، ابتدا چکیده ای از مطالب کلی تر درباره تحصیل در کشور استونی بیان می شود و سپس مقالات اختصاصی درباره رشته ها ، دانشگاه ها و هزینه ها ، بورسیه ها و غیره بیان می شود ، بنابراین با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی از تحصیل در این کشور به دست بیاورید.

دلایل انتخاب استونی به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی

کشور استونی یک جایگاه مناسب برای ارتباط با جهان است و فرصت های زیادی برای حضور دانشجویان بین المللی در دانشگاه های خود فراهم می کند ، این یک کشور دیجیتال و نوآور است که از این حیث آینده کاری مناسبی برای فارغ التحصیلان فراهم می کند.

جایگاه کامپیوتر در جامعه استونی بسیار بالاست ؛ استونی جامعه ای بسیار دیجیتالی است و استفاده از کامپیوتر در تمام زمینه های زندگی گسترده است.

استونی از نخستین کشورهایی است که یک هویت دیجیتال فرا ملیتی را برای علاقه مندان به مدیریت کسب و کار آنلاین ارائه کرده است و این کار باعث افزایش اعتبار و اعتماد کامل در اینترنت می شود.

قابل ذکر است که کشور استونی در بحران اقتصادی به صورت خلاقانه ای اقدام به اعطای ویزای کار بر حسب دورکاری افراد بین الملل کرده است ، بنابراین شما به عنوان یک نیروی جوان گزینه های زیادی برای مهاجرت به استونی در پیش رو دارید ، لذا تعلل نداشته باشید و با مشاوران ما همگام باشید.

اگر هدف نهایی شما ، مهاجرت تحصیلی است ، توصیه می کنیم مقاله تحصیل در خارج از کشور را بخوانید ، ارزان ترین کشورها ، امن ترین کشور ها و بهترین کشور ها برای تحصیل ایرانیان در آن مقاله معرفی شده اند که می تواند برای شما بسیار سودمند باشد.

تحصیل در استونی

سیستم آموزشی استونی

استونی در زمینه سرمایه گذاری در برنامه های آموزشی نوظهور و پیشرفته ، یک کشور موفق است که توانسته است با کشورهای سوئد ، دانمارک ، فنلاند و بلژیک در یک لیست قرار بگیرد.

سیستم آموزشی استونی

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در اینجا به ذکر ویژگی های اصلی سیستم آموزشی استونی پرداخته و سپس سایر جنبه های آموزشی این کشور را مورد تحلیلی و بررسی قرار داده اند.

در استونی ، ساختار سیستم آموزشی امکان انتقال از یک سطح به سطح دیگر را برای همه فراهم می کند ، مقاطع تحصیلی شامل آموزش پیش دبستانی (سطح 0 ISCED) ، آموزش مقدماتی (سطح 1 و 2 ISCED) ، آموزش متوسطه عالی (سطح 3 ISCED) و آموزش عالی (سطح 6 ، 7 و 8 ISCED) است.

الزام حضور در مدرسه برای کودکانی اعمال می شود که تا 1 اکتبر سال جاری به 7 سال رسیده اند ، کودکان تا 7 سال ممکن است در موسسات مراقبت از کودکان در پیش دبستانی تحصیل کنند ، الزام حضور در مدارس تا زمان تحصیل مقدماتی یا رسیدن دانش آموز به سن 17 سال ادامه دارد.

سیستم آموزشی استونی غیرمتمرکز است و تقسیم مسئولیت بین دولت ، دولت محلی و مدرسه به وضوح مشخص شده است.

مراحل سیستم آموزشی مقدماتی و متوسطه

آموزش مقدماتی (سطح 1 و 2 ISCED) حداقل آموزش عمومی اجباری است که در مدرسه ابتدایی (põhikool) کسب می شود و حق ادامه تحصیل در مقاطع متوسطه بالاتر را می دهد. مدرسه ابتدایی شامل پایه های 1 تا 9 است ، تکمیل موفقیت آمیز برنامه درسی و قبولی در امتحانات نهایی شرط کسب تحصیلات مقدماتی است.

آموزش متوسطه (سطح 3 ISCED) مبتنی بر آموزش مقدماتی است و به آموزش متوسطه عمومی تقسیم می شود که در مدارس متوسطه (gümnaasium) و تحصیلات متوسطه متوسطه شغلی کسب می شود که در مدارس فنی حرفه ای (kutseõppeasutus) کسب می شود.

طول تحصیلات متوسطه به طور کلی 3 سال (پایه های 10 تا 12) است ، برای فارغ التحصیلی از دبیرستان ، دانش آموزان باید امتحانات دولتی ، امتحان مدرسه و مقاله تحقیق دانش آموزان یا کار عملی را قبول شوند.

اتمام موفقیت آمیز برنامه درسی ، شرکت در آزمون های لازم و گذراندن کلیه سنجش های لازم ، آموزش عملی و امتحان نهایی شرط فارغ التحصیلی از هنرستان است ، کسب تحصیلات متوسطه حق ادامه تحصیل در سطح آموزش عالی را می دهد.

تحصیلات عالی در استونی

تحصیلات عالی ممکن است به عنوان آموزش عالی حرفه ای (در یک موسسه آموزش عالی حرفه ای (rakenduskõrgkool) یا یک موسسه آموزشی متعلق به ساختار دانشگاه (ülikool)) یا آموزش عالی آکادمیک (ülikool) بدست آید.

ساختار کلی مطالعه دانشگاهی دارای سه سطح یا چرخه است ، سطح اول تحصیلات کارشناسی و سطح دوم تحصیلات کارشناسی ارشد است ، سومین و بالاترین سطح تحصیلات دکتری است ، همه افراد با تحصیلات متوسطه بالاتر یا مدارک خارجی برابر با آنها حق برابر دارند که برای پذیرش در موسسات آموزشی فوق الذکر رقابت کنند.

حجم برنامه های درسی آموزش عالی در امتیازات اعتبار سیستم انتقال امتیاز اعتبار اروپا (ECTS) محاسبه می شود ، یک امتیاز اعتباری مربوط به 26 ساعت کاری است که دانشجو برای تحصیل استفاده کرده است.

حجم مطالعه سالانه 60 امتیاز اعتباری است ، دوره استاندارد تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد در مجموع باید حداقل 300 ECTS باشد و دوره استاندارد تحصیلات دکتری 180-240 ECTS است ( به مقاله تحصیل دکترا در استونی مراجعه کنید).

چگونگی پوشش بودجه و هزینه موسسات آموزشی

بودجه موسسات آموزشی به مالکیت موسسه مطابق با اصول مندرج در قوانین حقوقی مربوطه بستگی دارد ، هزینه های مدرسه آموزش عمومی توسط صاحب آن تأمین می شود : هزینه مدارس دولتی از بودجه وزارت آموزش و تحقیقات ، هزینه مدارس شهرداری از بودجه شهرداری محلی و مدارس خصوصی توسط شخص حقوقی.

99٪ دانش آموزان موسسات آموزشي ارائه دهنده تحصيلات حرفه اي در مكان هاي تحصيلي با هزينه دولت تحصیل می کنند ، بودجه موسسات آموزش عالی از بودجه دولت از طریق تخصیص پشتیبانی عملیاتی شامل هزینه های تحصیل ، هزینه های اداری ، سرمایه گذاری ها و هزینه های عملیاتی اختصاص یافته تأمین می شود.

ردیابی سیستم آموزشی استونی از طریق وب

داده های مربوط به سیستم آموزشی استونی در ثبت ملی تحت وب EHIS (سیستم اطلاعات آموزش استونی) جمع آوری می شود ، EHIS شامل اطلاعاتی در مورد موسسات آموزشی ، دانشجویان ، کادر آموزشی ، برنامه های درسی ، حقوق انجام مطالعه و اسناد تأیید کننده تحصیل است.

علاوه بر این ، پایگاه داده های آماری آموزشی تصویری Haridussilm امکان مقایسه مدارس بر اساس یک سری شاخص ها را فراهم می کند ، اطلاعات بیشتر درباره سیستم آموزشی استونی را می توان از طریق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی دریافت کرد.

تحصیل در استونی با مدرک دیپلم

تحصیل در استونی با روند افزایشی 20 درصد ورود متقاضیان خارجی در هر سال ، رو به رو است ، بعلاوه ، 89 درصد دانشجویان بین المللی در یک نظر سنجی که توسط نظرسنجی بین المللی دانشجویی انجام شد ، اظهار داشتند که از تحصیلات خود در استونی راضی هستند.

تحصیل در استونی با مدرک دیپلم

جمعیت دانشجویی در استونی شامل افرادی از 90 کشور مختلف ، از جمله کشورهای دیگر اروپایی مانند آلمان ، ایتالیا و روسیه و همچنین کشورهای غیر اروپایی از چین ، هند و ایالات متحده است.

زندگی دانشجویی با این واقعیت که اینترنت عمدتا رایگان و در همه جا قابل دسترسی است ، شیرین تر می شود ، زیرا استونی اعلام کرد که دسترسی به اینترنت از حقوق اصلی بشر در سال 2000 است ، در ادامه شرایط تحصیل در استونی با مدرک دیپلم را مطالعه می کنید.

تحصیل مقطع لیسانس در دانشگاه های استونی

اولین مقطعی که با مدرک دیپلم می توان برای آن اقدام کرد ، مقطع لیسانس یا کارشناسی است ، لازم است که متقاضیان این مقطع ، تحصیلات متوسطه خود را گذرانده باشند و یا تحصیلات معادل آن را برای تحصیلات عالی در دست داشته باشند.

متقاضیان باید واجد شرایط تحصیلات عالی در کشور خود باشند و برای پذیرش در موسسات آموزش عالی در استونی نیز ممکن است امتحانات واجد شرایط دیگری لازم باشد.

برنامه لیسانس در یک پوشش آموزشی سفارشی است ، لیسانس پروتكلی برای سنجش و صلاحیت سوابق حرفه ای فرد و همچنین مدارك تحصیلی وی و اعطای اعتبار علمی به دانشجویان واجد شرایط متناسب با سطح واقعی دانش آنها ایجاد كرده است.

پس از بررسی و ارزیابی اولیه ، وضعیت علمی دانشجو تعریف می شود ، این تعریف تعداد تقریبی ساعت اعتبار دانشگاهی را تعیین می کند که نسبت به برنامه تعیین شده دانشگاه به دانشجو اعطا می کند.

تدوین دوره و برنامه های درسی یک فعالیت مشترک بین دانشجو و مشاور علمی است ، برنامه های درسی هر دانش آموز منحصر به فرد است و در نتیجه تلاش متقابل دانشجو ، هیات علمی و مشاور علمی ایجاد شده است.

برای تحقق الزامات برنامه که توسط کمیته علمی تاسیس شده است ، دانشجو تحقیقاتی را انجام می دهد (با استفاده از اینترنت یا سایر منابع تأیید شده) برای بررسی و انتخاب دوره های حداقل 2 کالج یا دانشگاه تایید شده AIU ، در سطح لیسانس که همان رشته ی مورد نظر دانشجو را ارائه می دهد.

دوره های تعیین شده در مقطع لیسانس استونی

دانشجو دوره هایی را بر اساس نیاز خود برای کسب دانش و تسلط بر اهداف تعیین شده در شرح و اهداف دوره ، که در کاتالوگ دوره های این موسسات تأیید شده ، انتخاب می کند ، در طی این کلاس ، دوره ها و برنامه های درسی دانشجویان ایجاد و تأیید می شود.

برنامه های لیسانس در بسیاری از رشته ها در دسترس است و توانایی دانشجو را برای انجام کار در رشته تحصیلی انتخاب شده نشان می دهد.

سنگ بنای این برنامه پایان نامه کارشناسی است ، یک اثر اصلی که تسلط داوطلب را در رشته انتخاب شده به نمایش می گذارد ، بینش و یافته های قابل توجهی را بر اساس اندیشه و تحقیقات اصلی تولید می کند و به پیشرفت فکر و دانش در مقیاس جهانی کمک می کند.

مطالعات منتهی به مدرک لیسانس برای آگاهی کامل و جامع داوطلب از رشته شغلی خود و همچنین آموزش روشهای تحقیق ، طراحی شده است ، معیارهای اعطای درجه باید درک داوطلب از موضوع و توانایی نشان داده شده برای انجام تحقیقات را به نمایش بگذارد ، علاوه بر این ، داوطلب باید توانایی بیان افکار را به صورت شفاهی و کتبی داشته باشد.

الزامات پذیرش برای مقطع لیسانس

برای پذیرش در دانشگاه ، برخی شرایط عمومی و برخی موسسات خاص وجود دارد ، شرایط عمومی برای کلیه موسسات آموزش عالی لازم الاجرا است ، علاوه بر توافق بین دانشگاههای همکار ، هیچ شرط ثبت نامی برای دانشجویان تبادل وجود ندارد.

کلیه متقاضیان برنامه های تحصیلات دانشگاه های استونی لازم است که شرایط دسترسی به تحصیلات دانشگاهی در کشور خود را داشته باشند ، موارد زیر شرایط پذیرش در برنامه کارشناسی است ، شرایط اضافی نیز مخصوص سایر رشته های تحصیلی است:

 • فرم درخواست پذیرش بصورت آنلاین در دسترس است و باید پر شود.
 • مصاحبه تلفنی ممکن است بخشی از روند پذیرش به درخواست کمیته پذیرش و بررسی یا متقاضی باشد.
 • رزومه تحصیلی / رزومه ای که نمای کلی از تحصیلات ، کار و سایر فعالیتهای حرفه ای را ارائه می دهد.
 • دیپلم دبیرستان ، GED یا معادل آن از یک مدرسه شناخته شده.

توجه: به دانشجویانی که وضعیت نامزد پیشرفته جایگزین اعطا شده است ممکن است اجازه اصلاح پروتکل فوق داده شود ، جهت اطلاع بیشتر در این مورد و سایر جزییات با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید.

تحصیل رایگان در استونی

برخی از کشورها در اروپا به دانشجویان این امکان را می دهند تا در دانشگاه های خود به صورت رایگان تحصیل کنند ، که شامل تحصیل در آلمان ، فنلاند ، نروژ و استونی هستند.

تحصیل رایگان در استونی

دانشجویانی که در این کشورها تحصیل می کنند فقط زمانی که شهریه توسط دولت پرداخت می شود نیاز به بودجه هزینه زندگی خود دارند ، در این قسمت ، تمرکز مشاوران موسسه مهرآفرین رجبی بر روی اطلاعات تحصیل رایگان کشور استونی است.

نحوه تحصیل رایگان در استونی

برخی از برنامه ها در دانشگاه های استونی فقط برای دانشجویان تمام وقت شهریه رایگان هستند ، این برنامه ها در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا کاملاً به زبان استونیایی تدریس می شوند.

با این حال ، اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید ، مجبورید شهریه هایی را بپردازید که بسته به برنامه معمولاً از 1000 تا 7000 یورو در سال است ، برای شروع درخواست خود ، باید با دانشگاه مورد نظر خود تماس بگیرید ، برنامه را انتخاب کنید ، فرم های آنلاین را پر کنید و درخواست خود را ارسال کنید ، مشاوران رجبی هم در در صورت تمایل شما در تمامی این مراحل شما را راهنمایی خواهند کرد.

معرفی دانشگاههای ارزان در استونی

 • دانشگاه تالین (TU) ؛ شهریه از 1000 دلار تا 2500 دلار در هر ترم.
 • دانشگاه علمی کاربردی کارآفرینی استونی (EUAS) ؛ شهریه تخمینی بین 3500 تا 5000 دلار در سال.
 • دانشکده تجارت استونی (EBS) ؛ شهریه از 2500 دلار تا 3900 دلار در هر ترم.
 • دانشگاه صنعتی تالین (TalTech) ؛ شهریه از 4900 دلار تا 9000 دلار در هر سال تحصیلی.
 • دانشگاه تارتو (UT) ؛ شهریه بین 4200 تا 13،150 دلار در سال.
 • آکادمی هنر استونی (EKA) ؛ شهریه بین 1100 تا 4300 دلار در هر سال تحصیلی.
 • دانشگاه علوم زندگی استونی (EMÜ) ؛ شهریه از 1150 دلار تا 4815 دلار در هر ترم.
 • آکادمی هنر استونی (EKA) ؛ شهریه بین 1100 تا 4300 دلار در هر سال تحصیلی.
 • دانشگاه علوم زندگی استونی (EMÜ) ؛ شهریه از 1150 دلار تا 4815 دلار در هر ترم.

ارزش یادگیری زبان استونیایی در تحصیل رایگان

یادگیری زبان استونی الزامی نیست ، اما مطمئناً یک مزیت بزرگ محسوب می شود! اگر بخواهید به صورت رایگان تحصیل کنید ، یادگیری زبان استونیایی ایده خوبی خواهد بود ، همه برنامه ها به زبان استونیایی برای دانشجویان بین المللی رایگان است ، حتی اگر از اتحادیه اروپا نباشند.

حتی اگر رایگان نباشد ، تحصیلات عالی به دلیل ارزان بودن دانشگاه ها در استونی هنوز بسیار مقرون به صرفه است! 

تحصیل به زبان انگلیسی در استونی

زبان رسمی کشور استونی ، زبان استونیایی است ، با این حال ، هر دو گروه شهروندان جوان و مسن به طور گسترده ای انگلیسی صحبت می کنند.

تحصیل به زبان انگلیسی در استونی

این برای دانشگاه ها نیز صادق است: بسیاری از آنها برنامه هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند ، زبان مشترک دیگر روسی است و برنامه هایی به این زبان نیز موجود است.

افرادی که دارای مدرک دیپلم ، دیپلم آموزش عالی حرفه ای یا صلاحیت های مربوطه دیگر هستند می توانند برای برنامه های ارائه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه های اسلونی وارد شوند.

معرفی برخی برنامه های انگلیسی در استونی

 • پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی (ارائه نمره SAT الزامی است).
 • رشته های کشاورزی و دامپزشکی ( شهریه تقریبی 9000 یورو )
 • رشته هنر در موسیقی آکادمی موسیقی و تئاتر استونی با شهریه تقریبا 6000 یورو
 • مدیریت بازرگانی دانشگاه تارتو با شهریه 3800 یورو
 • خلاقیت و نوآوری کسب و کار در دانشگاه کارآفرینی استونیایی اتحادیه علمی کاربردی با شهریه 4720 یورو
 • مدیریت بازرگانی بین المللی دانشگاه فناوری تالین (3100 یورو)
 • مهندسی امنیت سایبری دانشگاه صنعتی تالین ( اتحادیه اروپا بدون شهریه است و خارج از اتحادیه اروپا 6000 ).
 • دستیار داروساز کالج مراقبت های بهداشتی تالین (شهریه 5400 یورو)

اسناد لازم برای یک برنامه لیسانس انگلیسی در استونی

تمام اسناد مورد نیاز باید تا پایان مهلت درخواست با برنامه بارگذاری شوند ، لطفا تا زمانی که شخصاً از شما خواسته نشده است ، مدارک خود را از طریق پست ارسال نکنید ، شما باید شرایط خاص هر کشور را نیز بخوانید ، زیرا ممکن است شرایط خاصی وجود داشته باشد که اسناد برای آنها بارگذاری شود.

هنگامی که از شما خواسته شد اسناد خود را از طریق پست ارسال کنید ، لطفا مطمئن شوید که کپی اسناد آموزش و پرورش به طور رسمی تأیید شده اند ، مشاوران رجبی اطلاعات کامل از نحوه تایید مدارک را خدمت شما ارائه خواهند داد.

اهمیت نامه انگیزشی در پذیرش برنامه های انگلیسی

نامه انگیزشی باید به برنامه شما اضافه شود ، درج نامه انگیزشی برای برنامه های انگلیسی بویژه در دانشگاه تالین لازم است؛

انگیزه نامه و بیان علایق پژوهشی ؛ در انگیزه نامه خود باید توضیح دهید که چگونه شما و این برنامه خاص “مطابقت” دارید (چرا می خواهید این برنامه خاص را در دانشگاه مورد نظر در اسلونی دنبال کنید ، چگونه از این تجربه ، برنامه های شغلی مربوط به این درجه و غیره سود خواهید برد).

در بیانیه علایق پژوهشی خود باید از نزدیک به برنامه تحصیلی خود نگاه کنید و توضیح دهید که کدام موضوعات و زمینه های تحت پوشش برنامه به طور خاص شما را مجذوب خود می کند ، به عنوان مثال برای برنامه کارشناسی ارشد خود باید بگویید که چگونه می توانید درباره آنها تحقیق کنید به نظر شما چه مواد و منابعی برای آن ضروری است.

و هر مشکلی در رابطه با تحقیق در مورد موضوعی است که فکر می کنید ممکن است با آن روبرو شوید را باید بیان کنید ، مشاوران رجبی مهارت و تجربه بالایی برای راهنمایی شما در نگارش نامه انگیزشی دارند و حتما شما را راهنمایی خواند کرد.

روند مصاحبه در برنامه های انگلیسی دانشگاه های استونی

دانشگاه تالین ، دانشگاه تارتو و دانشگاه لودز از جمله دانشگاه هایی در استونی هستند که برنامه انگلیسی دارند و جهت پذیرش دانشجو از روند مصاحبه استفاده می کنند.

مصاحبه پذیرش بخشی از روند درخواست است و می تواند در طول دوره پذیرش انجام شود ، هدف از مصاحبه ملاقات حضوری با متقاضیان و بحث درباره انگیزه نامه آنها است ، همچنین در این رروند ، صلاحیت زبان متقاضی به زبان انگلیسی ارزیابی خواهد شد.

مصاحبه را می توان از طریق اینترنت انجام داد ، به عنوان مثال با استفاده از اسکایپ (یک دوربین وب مورد نیاز است).

دانشجویان با شرایط پزشکی طولانی مدت ممکن است در آموزش عالی با موانعی روبرو شوند ، با هدف ارائه تحصیلات برابر دانشجویان این فرصت را دارند که برای جبران ضررهایی که ممکن است در نتیجه شرایط آنها به وجود بیاید ، درخواست تعدیل کنند.

متقاضیانی که به دلیل نیاز ویژه جسمی یا روانی – اجتماعی خود برای تعدیلاتی که باید در امتحانات پذیرش انجام شود ، باید یک نسخه از مدارک پزشکی این نیاز خاص را ارائه دهند.

ضرورت ارائه گواهی آزمون زبان انگلیسی بین المللی

فقط متقاضیانی که سطح تحصیلات قبلی خود را به طور کامل به زبان انگلیسی در ایالات متحده ، کانادا ، کشورهای مشترک المنافع استرالیا ، نیوزیلند یا کشورهای اتحادیه اروپا / EEA به پایان رسانده اند ، از ارائه آزمون زبان بین المللی به عنوان اثبات مهارت انگلیسی آنها معاف هستند.

 • آیلتس دانشگاهی : 5.5 (با حداقل 5.5 در هر مولفه) ، کپی فرم گزارش آزمون آیلتس پذیرفته می شود زیرا توسط دانشگاه تالین بصورت آنلاین تأیید می شود.
 • B2 First (اولین گواهینامه به زبان انگلیسی) : 162 (با حداقل 162 در هر مولفه)
 • C1 و C2 (گواهی به زبان انگلیسی پیشرفته) : 162
 • TOEFL مبتنی بر اینترنت : 72 با حداقل نتیجه 18 در خواندن ، 17 در گوش دادن ، 20 در صحبت کردن و 17 در جز نوشتن ، نتیجه آزمون باید توسط مرکز آزمون مستقیماً به دانشگاه تالین ارسال شود ، همچنین امکان ارسال نتایج آزمون به دانشگاه تالین بصورت آنلاین وجود دارد.
 • داوطلبانی که آزمون های انگلیسی کمبریج را ارائه می دهند باید نتایج خود را برای تأیید در سیستم آنلاین دانشگاه تالین در دسترس قرار دهند.
 • آزمون آکادمیک پیرسون انگلیسی یا PTE : 51 (با حداقل 51 در هر مولفه ، نتیجه آزمون باید از طریق پورتال امن PTE به دانشگاه تالین ارسال شود.

دانشگاه تالین فقط نمرات آزمون زبان انگلیسی را می پذیرد که بیش از 2 سال قبل از شروع تحصیل گرفته نشده است ، جهت اطلاع از الزامات سایر دانشگاه ها با مشاوران ما تماس بگیرید.

تحصیل مهندسی در استونی

استونی یک محل مطالعاتی ایده آل برای علاقه مندان تحصیل رشته های مهندسی در خارج از کشور است ، استونی امکان ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته تر مانند تحصیل در آمریکا را برای متقاضیان فراهم می کند.

تحصیل مهندسی در استونی

رشته مهندسی و فناوری عمومی در استونی

این رشته مهندسی به درک گسترده ای از دانش عمومی درباره روش های کاربردی ، فناوریها و تجهیزات اشاره دارد و دروس ریاضی و کامپیوتر ، مکانیک ، فیزیک و آمار را به دانشجویان آموزش می دهد ، فارغ التحصیلان این رشته درک های مفهومی از موضوعات مختلف فن آوری و سیستم های عملکردی ، فن آموری مدرن و روش های طراحی مفید پیدا می کنند.

این یک رشته عمومی برای تحصیل مهندسی است و این در حالیست که دانشجویان می توانند پس از تحصیل در این رشته تخصص های عمران ، مکانیک ، برق ، فناوی خودرو ، تهیه پیش نویس ، کنترل برق ، فن آوری انتقال یا توزیع نیرو را انتخاب و در آن شاخه ها به ادامه تحصیل بپردازند.

شرح برنامه لیسانس مهندسی مجتمع در استونی

این برنامه کارشناسی بی نظیر و قدرتمند ، رشته های اصلی مهندسی را کشف می کند و فارغ التحصیلان را برای ادامه تحصیل و شغل در زمینه هایی مانند مهندسی و مدیریت صنایع ، مهندسی طراحی ، مکاترونیک ، مواد و فرآیندهای انرژی پایدار ، انرژی توزیع شده ، مهندسی نرم افزار ، امنیت سایبری آماده می کند.

این تنها برنامه مهندسی مجتمع در منطقه دریای بالتیک است ، اما فرصت هایی برای مبادله ترم در سایر دانشگاه های جهان وجود دارد ، متقاضیان برای پذیرش به موارد زیر احتیاج دارند:

 • گواهی و کارنامه فارغ التحصیلی دبیرستان
 • آزمون آنلاین چند گزینه ای مودل
 • نامه تشویق
 • مصاحبه آنلاین
 • آزمون انگلیسی تافل

تحصیل رشته های مهندسی در دانشگاه تالین

برنامه های درسی مهندسی که در دانشگاه تالین ارائه می شده است ، اغلب از همان سال های آغازین فعالیت دانشگاه تالین فعال بوده است اما برخی از دانشکده های بزرگ مهندسی مانند دانشکده مکانیک از سال 1947 تاسیس و آغاز به کار کرده اند.

تحصیل مهندسی در دانشگاه تالین در حال حاضر با طیف گسترده ای از رشته ها قابل تحصیل است و اساتید دانشگاه برنامه های پیشرفته و بین المللی را برای تدریس دنبال می کنند ، در ادامه به برخی از رشته های کارشناسی ارشد مهندسی مهم در استونی اشاره می شود.

کارشناسی ارشد مهندسی فناوری چوب ، پلاستیک و منسوجات

برنامه فناوری چوب ، پلاستیک و منسوجات در دانشگاه صنعتی تالین بر دانش عملی اساسی برنامه های مهندسی CAD و فناوری های تولید CAM تأکید دارد زیرا این برنامه ها در هر بخش صنعتی در سراسر جهان بسیار مهم هستند.

کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر و سیستم

کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر و سیستم در دانشگاه صنعتی تالین بر طراحی و استفاده از سیستم های رایانه ای مدرن پیچیده تمرکز دارد ، به عنوان بخشی از برنامه ، دانشجویان مواردی مانند نوآوری و کارآفرینی ، طراحی و مدل سازی سیستم های سخت افزاری ، معماری و برنامه نویسی رایانه ، مدیریت پروژه نرم افزار و پایگاه داده را پوشش می دهند.

کارشناسی ارشد طراحی و فناوری آینده

طراحی و فناوری آینده در دانشگاه صنعتی تالین بر این اساس بنا شده است که درک عمیق از فن آوری مدرن ، قدردانی از تنوع فرهنگی و ذهنیت خلاق ، نیروهای محرکه اصلی هر نوآوری موفق هستند ، این یک برنامه فوق رشته ای است که شایستگی ها و مهارت های فن آوری و طراحی را با هم ادغام می کند.

مهندسی صنایع و مدیریت

این برنامه دارای کارشناسی 3 تا 4 ساله و همچنین دوره کارشناسی ارشد است ، سطح کارشناسی ارشد این رشته دو ساله است و مهندسی و مدیریت صنعتی را با جزئیات مورد بررسی قرار می دهد و موضوعات اساسی صنعت مانند مدیریت زنجیره تامین ، مدیریت کیفیت ، توسعه سریع محصول ، برنامه ریزی و مدیریت تولید ، تولید الکترونیکی و نوآوری را پوشش می دهد.

این برنامه که با همکاری دانشگاه کنسرسیوم علوم و فناوری ، BALTECH توسعه یافته است ، به طور همزمان در چهار دانشگاه سوئد ، لتونی ، لیتوانی و استونی در حال اجرا است ، کادر آموزشی شامل اساتید صنعت و اساتید بین المللی هستند

کارشناسی ارشد تعامل انسان و کامپیوتر

برنامه تعامل انسان و کامپیوتر در دانشگاه تالین دارای یک برنامه درسی چند رشته ای است که بر تکنولوژی برای منافع مردم تأکید دارد.

برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا ، معافیت از هزینه تحصیل وجود دارد ، معافیت از شهریه بورسیه ای است که بر اساس امتیازات کسب شده در دوره پذیرش ، تحصیل رایگان می دهد.

با توجه به امتیازات کسب شده در دوره پذیرش ، به طور خودکار به بهترین داوطلبان اعطا می شود ، بورس تحصیلی برای کل دوره تحصیل اعطا می شود.

مخارج تحصیل رشته های مهندسی در استونی

شهروندان اتحادیه اروپا برای تحصیل برنامه های دانشگاهی در استونی معمولا از هزینه های تحصیل معاف هستند.

برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا ، در برخی رشته ها مانند رشته مهندسی مجتمع در استونی ، معافیت از هزینه تحصیل وجود دارد ، معافیت از شهریه بورسیه ای است که بر اساس امتیازات کسب شده در دوره پذیرش ، تحصیل رایگان می دهد ، این بورسیه با توجه به امتیازات کسب شده در دوره پذیرش ، به طور خودکار به بهترین داوطلبان اعطا می شود و کل دوره تحصیل را پوشش می دهد.

رشته های مهندسی در استونی برای پذیرش دانشجو ، نمرات مقطع پیشین یعنی دیپلم به همراه پیش دانشگاهی ، نامه انگیزشی و نمره زبان حداقل آیتلس 5.5 را از دانشجو می خواهند ، جزییات پذیرش در مورد هر رشته و دانشگاه متفاوت می باشد.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در استونی

همانگونه که در جریان هستید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ایران سالانه لیستی از دانشگاه های مورد تایید خود را برای اطلاع و آگاهی علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور اعلام می دارد.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در استونی

در این راستا مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی نیز جهت اطلاع عزیزان ، لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کشور استونی را بیان و در مورد دانشگاه های مورد قبول توضیحاتی را بیان کرده اند.

وزارت علوم ایران دانشگاه های خارجی را در چهار رده (الف) ، (ب) ، (ج) و (د) به معنای عالی ، خوب ، متوسط و ضعیف رده بندی می کند ، در مورد کشور استونی ، دانشگاه های این کشور در ردیف های (ب) و (ج) قرار می گیرند ، در جدیدترین لیست این وزارت ، مدارک اخذ شده از دانشگاه های زیر در استونی مورد تایید ایران می باشد.

دانشگاه های گروه (ب) یا خوب در استونی

 • آکادمی موزیک و تئاتر استونی
 • دانشگاه علوم زندگی استونی (رشته کشاورزی و جنگلداری)
 • دانشگاه تالین
 • دانشگاه تکنولوژی تالین
 • دانشگاه تارتو

دانشگاه های گروه (ج) یا سطح متوسط در استونی

انستیتوی ملی فیزیک شیمیایی و بیوفیزیک در استونی

تحصیل مقطع دکترا در استونی

دکترای استونی شما را با داشتن برنامه های انگلیسی زبان در بسیاری از رشته ها ، به ابزارهایی برای موفقیت به عنوان یک محقق در هر زمینه ، مجهز می کند و برای جذابیت بیشتر استونی ، صرف نظر از ملیت شما ، هیچ هزینه شهریه ای برای دوره های دکترا وجود ندارد.

تحصیل مقطع دکترا در استونی

دانشگاه های ارائه دهنده ی دکترا در استونی

7 دانشگاه در استونی وجود دارد که تحصیلات در مقطع دکترا را ارائه می دهند ، قدیمی ترین دانشگاه ، دانشگاه تارتو است ، طول دوره ی دکترا در استونی 4 سال است که هزینه ای را در بر نمی گیرد ، همچنین 13 موسسه آموزش عالی حرفه ای وجود دارد که شرایط حرفه ای بیشتری را ارائه می دهند.

دانشگاه های استونی روند بولونیا را دنبال می کنند ، این بدان معنی است که PhD “مدارک دوره سوم” محسوب می شود ، درست مثل سایر نقاط اروپا و بسیاری از کشورهای جهان ، به همین ترتیب ، شما می توانید یک لیسانس و یک استادکار داشته باشید تا بتوانید برای دکترای خود در استونی اقدام کنید.

ساختار دکترا در استونی

تکمیل اکثر رشته های دکترا در استونی چهار سال به طول می انجامد که شامل 240 اعتبار ECTS است ، در دوره دکترا ، از شما انتظار می رود که یک پروژه تحقیقاتی گسترده و اصلی و همچنین ماژول های خاص توسعه حرفه ای را به پایان برسانید ، همچنین ممکن است این فرصت را داشته باشید که در زمینه ی تحصیلی خود تدریس کنید و در سمینارها شرکت کنید.

در دانشگاه های استونی ، دکترا معمولاً یکی از دسته های زیر را دنبال می کنند:

پروژه های تبلیغاتی : که بیشتر در موضوعات STEM دیده می شود ، انتظار می رود شما روی یک پروژه تحقیقاتی از پیش تعریف شده کار کنید ، این دکترا به طور معمول دارای ساختار بیشتری هستند.

پروژه های پیشنهادی خود : این جایی است که شما پروژه تحقیقاتی خود را ارسال و کار می کنید.

ارزیابی و نظارت برنامه های دکترا در استونی

به طور معمول از طرف بخش دانشگاه مربوطه ، شما یک ناظر منصوب می شوید که در طول تحقیق شما تخصص و راهنمایی خود را ارائه می دهد ، اگر پروژه تحقیقاتی خود را پیشنهاد می کنید ، ممکن است این دانشگاهی باشد که در طی مراحل درخواست با پروپوزال تحقیقاتی خود تماس می گیرید.

کمک هزینه تحصیل دکترا در استونی

همانطور که قبلاً توضیح دادیم ، هیچ هزینه شهریه ای برای دکترا در استونی وجود ندارد ، که خبر خوبی است و فارغ از ملیت شما و بدون توجه به اینکه آیا شهروند اتحادیه اروپا هستید یا خیر ، مجبور به پرداخت هیچ چیز نخواهید بود ، برخی از فرصت های مالی تحصیل دکترا در استونی در زیر ارائه شده است:

 • کمک هزینه دکترا : دانشجویان مقطع دکترا در استونی می توانند ماهانه 660 یورو از دولت استونی مطالبه کنند ، شما باید برای این کار از طریق دانشگاه آینده خود اقدام کنید.
 • کمک هزینه عملکرد دانشجوی دکتری : ماهیانه 400 یورو ، این مبلغ در کنار کمک هزینه دکترا پرداخت می شود ، شما باید معیارهای مربوط به عملکرد تحصیلی خاصی را داشته باشید و فقط برای 48 ماه در دسترس است.
 • کمک هزینه دکترا (تخصص هوشمند) ، اگر تحقیقات شما مربوط به ICT ، فناوری بهداشت یا مدیریت منابع (یا یک زمینه رشد دیگر “تخصص هوشمند”) باشد ، می توانید برای بورس تحصیلی ویژه دکترا به ارزش ماهانه 440 یورو اقدام کنید.
 • دانشجویان دکتری بازدید کننده در استونی می توانند برای بورس تحصیلی دورا پلاس با 660 یورو در ماه اقدام کنند که برای 10 ماه قابل پرداخت است.

اگر به دنبال تحصیل دکترا در خارج از کشور هستید ، حتما سری به مقاله تحصیل در کانادا بزنید ، شرایط بسیار جذابی برای محصلان مقطع دکترا در کانادا وجود دارد.

شرایط ورود به برنامه دکترا در استونی

هنگام درخواست دکترا در استونی ، باید نشان دهید که برخی از شرایط ورود معمول را برآورده می کنید و اسناد مربوطه را ارائه می دهید ، این همان چیزی است که شما معمولاً برای ورود به آن نیاز دارید:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • دو یا سه عکس به اندازه گذرنامه
 • یک CV دانشگاهی
 • نسخه های معتبر از مدارک تحصیلی شما (کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 • کپی گذرنامه (یا سند شناسایی دیگر)
 • یک پیشنهاد تحقیقاتی
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی
 • هزینه درخواست

نحوه درخواست برای دکترا در استونی

شهروندان غیر اتحادیه اروپا (این شامل EEA و اتباع سوئیس است) باید برای تحصیل از نزدیکترین سفارت یا کنسول استونی خود درخواست اجازه اقامت موقت کنند ، مشاوران موسسه رجبی اطلاعت بیشتر و کاملتر از شرایط پذیرش برای تحصیل دکترا در استونی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

بورسیه های تحصیلی در استونی

یک بورس تحصیلی مناسب می تواند یک دانشجو را در مسیر موفقیت قرار دهد ، بورس تحصیلی کمک های مالی موردنیاز و همچنین درجه خاصی از اعتبار را برای دانشجو فراهم می کند.

بورسیه های تحصیلی در استونی

این یک تصور غلط رایج است که بورسیه تحصیلی فقط برای دانشجویانی با بالاترین معدل یا چشمگیرترین سابقه ورزشی در دسترس است ، بورس تحصیلی برای همه دانشجویان وجود دارد ، راز این است که بدانید چه نوع بورسیه تحصیلی در دسترس است و کجا آنها را جستجو کنید.

شما می توانید در استونی با بورسیه های تحصیلی ، همه یا بخشی از بودجه تحصیل خود را فراهم کنید ، دولت استونی و دانشگاه ها در استونی هر ساله بورس های تحصیلی مختلفی را به دانشجویان بین المللی و شهروندان محلی ارائه می دهند.

بورس تحصیلی دولت استونی برای دوره های کوتاه مدت

بورس تحصیلی دولت استونی برای دوره های کوتاه مدت برای دانشجویان بین المللی آزاد است ، بورس تحصیلی اجازه می دهد تا برنامه (های) سطح آموزش کوتاه در زمینه موضوعات مختلفی که در دانشگاه تارتو ، دانشگاه تالین و دانشگاه صنعتی تالین تدریس می شود ، ارئه شود.

از مزایای این بورس تحصیلی می توان گفت که این بورس تحصیلی برای بازپرداخت حداکثر 500 یورو هزینه دوره و هزینه خوابگاه 25 یورو در روز برای حداکثر 28 روز در هر ثانیه در یک سال تقویمی استفاده می شود.

این بورسیه دانشجو ها با ملیت های مختلف را پوشش می دهد و برای درخواست برنامه بورس ملی استونی ، متقاضیان باید مشخصات زیر را داشته باشند:

اگر دانشجوی دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا در دانشگاه های خارجی باشند که در زمان درخواست به طور فعال درگیر مطالعه هستند و حداقل یک سال در دانشگاه تحصیل می کنند ، در طول دوره پرداخت کمک هزینه ی بورس تحصیلی ، باید در استونی بمانند ، همچنین داوطلب باید قبل از ثبت نام در دوره برای درخواست بورس تحصیلی اقدام کند.

بورس تحصیلی دورا استونی – دانشگاه فناوری تالین

بورس تحصیلی دورا استونی – دانشگاه فناوری تالین برای افراد غیر مقیم استونی آزاد است ، این بورس تحصیلی ، برنامه (های) سطح کارشناسی ارشد در زمینه های زیادی را پوشش می دهد ، قابل ذکر است که این بورس تحصیلی تنها برنامه دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه فناوری تالین را پوشش می دهد.

از مزایای این بورس این است که داوطلب موفق به دریافت کمک هزینه ماهانه می شود و مبلغ بورسیه ماهانه 350 یورو است و در طول دوره از 1 سپتامبر تا 30 ژوئن پرداخت می شود ، فراموش نشود که فقط غیر ساکنان استونی واجد شرایط دریافت این بورس تحصیلی هستند.

معیار های صلاحیت برای بورسیه دورا

معیارهای صلاحیت برای دریافت بورس تحصیلی به گونه ای است که ، متقاضی باید غیر ساکن جمهوری استونی باشد ، در طول سه سال گذشته اقامت وی از یک سال اقامت در استونی بیشتر نشده باشد ، تحصیلات خود را در برنامه کارشناسی ارشد در TalTech پس از 1 ژوئیه ی 2020 آغاز کرده باشد.

فقط متقاضیانی که برای تحصیلات کارشناسی ارشد در TalTech برای پاییز 2020 اقدام کرده اند ، ارزیابی دانشکده ها را گذرانده اند و پیشنهادی برای محل تحصیل در TalTech دریافت کرده اند ، مجاز به درخواست بورس تحصیلی DoRa Pluss هستند.

همه متقاضیان تا 10 ژوئن 2020 از وضعیت درخواست بورس تحصیلی مطلع می شوند ، معیارهای انتخاب این بورس براساس نتایج سال تحصیلی گذشته تصمیم گیری می شود ، همچنین درخواست جداگانه برای سال دوم لازم نیست.

بورس تحصیلی دانشگاه تالین دور پلاس ، استونی

بورس تحصیلی دانشگاه تالین دور پلاس برای دانشجوی دکترا در استونی ، برای سال 2020 باز است ، این بورس تحصیلی اجازه می دهد تا برنامه (های) سطح دکترا در دانشگاه تالین ارائه شود.

هدف از این بورس تحصیلی برای تحرک دانشجویان دکترا ، ارتقا سطح آگاهی دانشجویان مقطع دکترا از شیوه های مختلف آموزشی و پژوهشی ، تشویق به مشارکت آنها در پروژه های همکاری بین المللی ، بهبود نرخ اتمام دوره های دکترا و تقویت انطباق با مطالعات دکتری در دانشگاههای استونی با اصول تحصیلات دکتری نوآورانه است.

از مزایای این بورس این است که هزینه ی سفر دو طرفه و هزینه های زندگی (با توجه به هر روز) را پوشش می دهد.

بورس تحصیلی آکادمی موسیقی و تئاتر استونی

این بورس تحصیلی در برنامه های کارشناسی ارشد ، کارشناسی در زمینه موسیقی و تئاتر که در آکادمی موسیقی و تئاتر استونی تدریس می شود ، قابل اجرا است و برای دانشجویان در سطح BA و MA برای سال تحصیلی 2020 در دسترس است.

مأموریت آکادمی موسیقی و تئاتر استونی کمک به توسعه جامعه انسان محور استونی ، گسترش ذهنیت خلاق و حفظ زبان و فرهنگ استونی از طریق آموزش در زمینه های موسیقی و تئاتر و ترویج کارهای خلاقانه و تحقیقاتی است.

بورس تحصیلی EAMT برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در سطح BA و MA 50%از هزینه تحصیل را پوشش می دهد (350 یورو در هر ماه از سپتامبر تا ژوئن پرداخت می شود).

بورسیه های ورزشی استونی

تقریباً برای هر رشته ورزشی بورسیه تحصیلی وجود دارد ، از والیبال گرفته تا گلف ، تنیس تا فوتبال ، شنا تا ژیمناستیک ؛ یک بورس تحصیلی شایسته برای یک دانشجوی ورزشکار می تواند آینده ی تحصیلی وی را رقم بزند.

آنچه در این بخش مطالعه کردید ، چکیده ای از بورسیه های گسترده و متنوع دانشگاه های استونی برای دانشجویان خارجی است ، جهت اطلاع از گزینه های بیشتر و درخواست و دریافت یک مورد از آنها با مشاوران موسسه رجبی در تماس باشید.

كار پاره وقت دانشجويی در استونی

هر فردی که به تحصیل در استونی فکر می کند ، بی شک یکی از مواردی که اولین بار به ذهنش خطور می کند این است که بازار کار دانشجویی در این کشور چگونه به نظر می رسد؟

كار پاره وقت دانشجويی در استونی

شرایط اشتغال دانشجویی در استونی

برای کار هنگام تحصیل تمام وقت در استونی نیازی به مجوز کار اضافی ندارید ، به شرطی به عنوان یک دانشجوی بین المللی مجاز به کار هستید که در تحصیل شما تداخل ایجاد نکند و از الزامات و تعهدات تحصیل در استونی استفاده کنید.

نکته مهمی که باید به آن توجه شود این است که همه دانشجویان غیر اتحادیه اروپا می توانند پس از فارغ التحصیلی خود (با مجوز دانشگاه) نه ماه دیگر در استونی بمانند و به دنبال کار باشند ، با یافتن شغل پس از فارغ التحصیلی ، آنها می توانند از این زمان برای درخواست اجازه اقامت موقت برای کار استفاده کنند.

چگونه در استونی کار پاره وقت بیابیم؟

در استونی ارسال ایمیل برای کارفرمای بالقوه معمول است ، تماس تلفنی ممکن است کارساز باشد اما به طور معمول ترجیح داده نمی شود ، شما باید یک CV ارسال کنید و نامه انگیزشی و دستمزد مورد انتظار اغلب درخواست می شود و برای مصاحبه نیز باید آماده باشید.

مکانهایی که می توانید به دنبال فرصت های شغلی بگردید شامل ، مراکز شغلی و میز اطلاع رسانی در دانشگاه ها ، دوستان ، همکلاسی ها و دانشجویان محلی و تماس مستقیم با شخصی از شرکت ، که می تواند از طریق وب سایت شرکت ایجاد شود.

چند واقعیت وجود دارد که شما را در یافتن شغل با دانشجویان استونی متفاوت می کند و شما باید چندین محدودیت عملی مانند آموزش زبان استونی را در نظر بگیرید.

فرصت های شغلی در استونی برای دانشجویان بین المللی

برای کار پاره وقت یا تمام وقت در طول تحصیل ، ممکن است بخواهید کاری را دنبال کنید که تجربه ای برای اهداف شغلی بلند مدت شما فراهم کند ، خدمات و دانشکده ها باید در صنایع مختلف با یکدیگر ارتباط داشته باشند و آنها می توانند به شما در جستجوی موقعیت کمک کنند.

به طور معمول طیف گسترده ای از کارهای نیمه وقت از مشاغل تدریس خصوصی ، آموزش زبان ، تفسیر ، ترجمه ، پردازش داده ها ، مدیر ، برنامه نویسی و توسعه فناوری اطلاعات ، دفتریاری ، پیشخدمت و کار در فروشگاه ارائه می شود.

خدمات شغلی برای دانشجویان در استونی

بیشتر دانشگاههای استونی خدمات مشاوره و شغلی مختلفی را به دانشجویان بین المللی خود ارائه می دهند ، که خدمات ارائه شده معمولاً شامل مشاوره شغلی و روانشناسی ، اطلاعات مربوط به فرصت های شغلی و فرصت های کارآموزی ، هنگام ثبت درخواست برای کار ، در تهیه اسناد صحیح کمک کنید ، برای آماده شدن برای مصاحبه شغلی کمک کنید ، به لیست نامه های شغلی و پایگاه داده جویندگان کار بپیوندید ، شرکت در سمینارها و سخنرانی ها در مورد مسائل شغلی ، خدمات اطلاعاتی ، و انجام نظرسنجی های مربوط به شغل می شود.

دانشجویان برای آگاهی از خدمات شغلی نیز می توانند با دفتر مشاوره دانشجویی دانشگاه صنعتی تالین ، مشاوره شغلی و روانشناسی دانشگاه تارتو ، مشاوره شغلی دانشگاه تالین و خدمات مشاوره و مشاغل دانشجویی دانشکده بازرگانی استونی تماس حاصل فرمایند.

مشاوران ما ، با پیشنهاد فرصت های متنوع تحصیلی ، به شما کمک خواهند کرد که زندگی لذت بخشی از تحصیل در استونی داشته باشید ، بنابراین با آنها تماس بگیرید و درخواست مشاوره و راهنمایی کنید.

خدمات بیمه دانشجویی در استونی

بیمه درمانی در استونی در طول کل تحصیلات اجباری است و همه دانشجویان پذیرفته شده برای تحصیل در استونی بدون هیچ استثنایی ملزم به دریافت بیمه دانشجویی هستند ، توصیه می شود قبل از ورود به استونی آن را خرید کنید.

خدمات بیمه دانشجویی در استونی

دانشجویی که تابعیت آن خارج از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا باشد لازم است قبل از ورود به استونی ، بیمه درمانی خصوصی خود را خریداری کند ؛ این بیمه برای دریافت ویزای دانشجویی نیز ضروری است ، حداقل مبلغ بیمه برای پوشش 3000 یورو است.

شرایط بیمه دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا

دانشجویان بین المللی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA باید یک بیمه درمانی خصوصی معتبر بین المللی دریافت کنند ، این امر برای درخواست ویزای اقامت طولانی مدت (D) یا مجوز اقامت موقت برای تحصیل در استونی ضروری است ، برخی از ارائه دهندگان بیمه که توسط پلیس و مرزبان استونی مورد تایید هستند:

 • ERGO (قرارداد بیمه درمانی پس از ورود به استونی امضا می شود) ؛
 • Inges (قرارداد بیمه درمانی را می توان به صورت آنلاین امضا کرد) ؛
 • Salva Kindlustuse AS (قرارداد بیمه درمانی را می توان بصورت آنلاین امضا کرد) ؛
 • Swisscare (قرارداد بیمه درمانی را می توان بصورت آنلاین امضا کرد) ؛
 • KindlustusEst (کارگزار بیمه ای که می تواند به یافتن یک ارائه دهنده بیمه مناسب کمک کند ؛ قرارداد بیمه درمانی را می توان بصورت آنلاین امضا کرد).

ساختار سیستم مراقبت پزشکی استونی

پزشک خانواده (perearst) اولین کسی است که فرد در صورت بیماری با وی مشورت می کند ، پزشک خانواده شخص را به یک متخصص پزشکی می فرستد ، در مورد پیشگیری از بیماری ها مشاوره می دهد ، اقدامات پیشگیرانه انجام می دهد ، گواهی و نسخه های بهداشتی صادر می کند.

در صورت بیماری حاد ، پزشک خانواده باید در همان روز و در غیر این صورت ظرف 3 روز کاری بیمار را ملاقات کند.

نکات مهم درباره مراقبت های بهداشتی در استونی

نکته مهمی که ما به شما توصیه می کنیم به محض ورود به استونی ، یک پزشک خانواده (perearst) تهیه کنید ، بنابراین در صورت نیاز به استفاده از خدمات بیمه و درمان ، یافتن مکان ارائه دهنده آن آسان نیست و بنابراین بسیاری از افراد از مراکز درمانی خصوصی استفاده می کنند.

اتاق اورژانس روز باز است و شما برای رفتن به EMO نیازی به تعیین وقت ندارید ، اگر EHIC خود را همراه داشته باشید ، هزینه این بازدید 5 یورو است.

مشاوره پزشکی رایگان از طریق مشاوره پزشک خانواده (perearsti nõuandeliin) با شماره تلفن 1220 در دسترس است ، مشاوره انگلیسی هر روز از ساعت 3 تا 5 بعد از ظهر در دسترس است ، مشاوره استونیایی و روسی نیز در دسترس است.

ما به شما پیشنهاد می کنیم از یک دانش آموز یا دوست دیگر بخواهید تا در تعیین وقت به شما کمک کند و همچنین اگر کادر پزشکی انگلیسی صحبت نمی کند با شما همراه شود.

خوابگاه های دانشجویی استونی

مطمئنا چندین گزینه برای اقامت تحصیلی در استونی در پیش روی دانشجویان قرار می گیرد ، گزینه های اقامتی از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت هستند ، در این بخش شرایط خوابگاه های دانشجویی استونی را به اختصار توضیح می دهیم.

خوابگاه های دانشجویی استونی

خوابگاه های دانشجویی با اتاق های یک نفره ، دونفره و سه تخته هستند ، اکثر خوابگاه ها تازه بازسازی شده و از وضعیت بسیار خوبی برخوردار هستند ، فضاهای مسکونی در خوابگاه ها معمولاً از نوع آپارتمانی است که از دو اتاق دوقلو تشکیل شده است.

یک آشپزخانه ، دوش و توالت (برای حداکثر 4 نفر) اجاره بر اساس تعداد مستاجران در اتاق محاسبه می شود و هزینه های آب و برق (گرمایش ، آب و فاضلاب ، برق) اضافه می شود ، هزینه ماهانه متوسط (با احتساب هزینه های آب و برق) برای دانشجوی ساکن خوابگاه حدود 100 یورو است.

همچنین اجاره یک اتاق دو نفره برای استفاده یک نفر امکان پذیر است و در این حالت تمام هزینه ها دو برابر می شود ، اتاق های خوابگاه ها معمولاً به تمام وسایل اساسی مبلمان مجهز هستند.

قبل از خرید هر چیز عمده برای اتاق ، معقول است که ابتدا با هم اتاقی های خود ملاقات کنید و ببینید چه چیزی در حال حاضر وجود دارد ، تصمیم بگیرید که چگونه از آن استفاده می کنید ، فقط در این صورت و در صورت توافق ، خرید کالاهای جدید را شروع کنید.

گزینه های خوابگاهی در دانشگاه های استونی

اینکه شما بخواهید در خوابگاه بمانید و یا سوئیت و یا آپارتمان بگیرید ، به موارد زیادی مانند بودجه تحصیلی ، راحتی زندگی با افراد مختلف ، نیاز به برقراری ارتباط ، اشتراک وسایل مورد نیاز و خیلی موارد دیگر بستگی دارد.

اما اگر هدف شما استفاده از خوایگاه های دانشگاهی در این کشور باشد ، گزینه ها خیلی زیاد نیستند و شما در صورت وجود ظرفیت در خوابگاه های دانشگاه ها می توانید بر اساس رشته و دانشکده مربوطه به یکی از خوابگاه های زیر بروید.

 • پردیس دانشجویی TalTech
 • تالارهای اقامت تارتو
 • اسکان دانشجویان EMU
 • خوابگاه دانشجویی EUAS
 • خوابگاه TLU
 • خوابگاه مشترک آکادمی هنر استونی
 • آکادمی موسیقی و تئاتر

شرایط بهره مندی از مسکن خصوصی در استونی

افرادی که نمی خواهند در خوابگاه ها زندگی کنند ، می توانند مسکن خصوصی را در استونی اجاره کنند ، هزینه های محل اقامت در استونی به مکان ، کیفیت محل اقامت و به فصل بستگی دارد اما قیمت های آن در هر ماه معمولاً از 80-150 یورو در خوابگاه ها تا 200-510 یورو در آپارتمان های شخصی است.

اتاق ها یا آپارتمان های خصوصی را می توان از طریق تبلیغات روزنامه ها ، وب سایت ها یا آژانس های املاک و مستغلات موجود در شهر پیدا کرد ، با این حال ، بهترین آپارتمان ها اغلب از طریق آشنایان و دوستان محلی یافت می شوند.

دفتر روابط بین الملل یا دفتر پذیرش می توانند در یافتن محل اقامت یا توصیه کارمند دانشگاه یا دانشجویی دیگر که می تواند به ترتیب مسکن شما کمک کند ، شما باید مراقب باشید و با کمک مربیان ، دانشجویان ، دوستان یا استادان استونیایی به دنبال آپارتمان باشید ، دانشجویان بین المللی معمولا آپارتمانهای بزرگتری را در مرکز شهر به اشتراک می گذارند.

مانند هر مکان دیگر ، اجاره بها به طور معمول برای خارجی ها در استونی بالاتر است و همچنین قیمت اجاره در مرکز شهر ممکن است کمی گران تر باشد اما می توان هزینه و زمان حمل و نقل را کاهش داد ، تقسیم اجاره در میان دوستان ممکن است فرصتی مناسب برای یافتن محل اقامت عالی با قیمت مناسب فراهم کند.

بسته به تعداد اتاق و امکانات ارائه شده قیمت ها می توانند بسیار متفاوت باشند ، با بستن قرارداد اجاره ، آماده پرداخت ودیعه باشید ، به طور کلی ودیعه معادل اجاره سه ماه است ، اجاره یک ماهه در هنگام عزیمت به شما بازگردانده خواهد شد ، مشروط بر اینکه محل اقامت در شرایط قابل قبولی باقی بماند.

بهترین دانشگاه های استونی

تا اینجا درباره شرایط تحصیل در استونی صحبت کرده ایم اما در این بخش به اصل مطلب یعنی معرفی بهترین دانشگاه های استونی می پردازیم ، اگر هنوز هم در انتخاب استونی به عنوان مقصد ایده آل تحصیل تان مردد هستید ، با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی همراه شوید تا اطلاعات صادقانه آنها را دریافت نمایید.

بهترین دانشگاه های استونی

سابقه علمی و دانشگاهی کشور استونی

دانشگاههای استونی تقریباً چهار قرن وجود داشته اند ، قدیمی ترین دانشگاه در استونی در سال 1632 تأسیس شد ، به این معنی که آموزش عالی تقریباً چهار قرن است که در دسترس است ، با این حال ، سیستم از آن زمان به بعد پیشرفت و تغییر چشمگیری کرده است.

این کشور دارای سه دانشگاه جامع دولتی و شش دانشگاه خصوصی است ، آنها همچنین 10 دانشگاه دولتی تخصصی دارند که در یک زمینه مطالعاتی مانند هنرها ، علوم کاربردی یا علوم زندگی تمرکز دارند.

با این وجود ، دانشگاه های زیادی در استونی وجود ندارد ، استونی به دلیل کیفیت دانشگاه هایش شناخته شده است ، نه به دلیل کمیت.

این ممکن است برای برخی از افراد به عنوان یک نقطه ضعف به نظر برسد ، اما در عین حال برای رشته ای که می خواهید در دانشگاه های استونی دنبال کنید ، اگر برنامه خوبی داشته باشید ، قطعا موفق خواهید بود.

لیست دانشگاههای استونی

 • دانشگاه تارتو
 • دانشگاه نورد
 • دانشگاه تالین
 • دانشگاه بین المللی استونی
 • دانشکده بازرگانی استونی
 • آکادمی هنر استونی
 • دانشگاه Audentes
 • موسسه فناوری تالین

تا کنون دو دانشگاه در استونی در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS قرار گرفته اند ؛ دانشگاه تارتو ، یکی از بهترین دانشگاه های استونی در دومین و بزرگترین شهر این کشور قرار دارد و قدیمی ترین دانشگاه کشور با حدود ۱۳۴۰۰ دانشجو است.

این شهر استونی دارای دانشگاه دیگری به نام دانشگاه تکنولوژی تالین ، تنها دانشگاه تخصصی فناوری استونی است و انتخاب محبوب برای دانشجویان خارج از کشور است ، در ادامه مطالب جالب و جذابی از این دو دانشگاه ارائه می شود.

دانشگاه تارتو استونی

دانشگاه تارتو (UT) قدیمی ترین دانشگاه بزرگترین و بهترین رتبه را در کشور استونی است ، دانشگاه تارتو در اصل در زمان امپراتوری سوئدی تاسیس شد ، در سال 1632 ، به عنوان دانشگاه Gustaviana فعالیت می کرد و پس از چندین تحول ، در سال 1919 به دانشگاه تارتو (UT) تبدیل شد.

UT 301 مین رتبه بندی در رتبه بندی QS را کسب کرده است ، که باعث می شود بهترین دانشگاه در استونی باشد ، این دانشگاه در سراسر شهرستان تارتو ساختمان هایی دارد ، که شامل باغ های گیاه شناسی ، موزه ها ، و چندین امکانات ورزشی است.

این دانشگاه ارزان قیمت در استونی به چهار دانشکده بزرگ پزشکی ، علوم و فنون ، هنرها و علوم انسانی و پزشکی تقسیم شده است ، این دانشکده ها دارای مدارس و موسسات مختلف هستند.

برنامه های انگلیسی-تدریس شامل سه مقطع کارشناسی رشته های ، برنامه های تحصیلی 24 کارشناسی ارشد و 35 برنامه های مدرک دکترا است ، نیمی از تحقیقات انجام شده در کشور در UT انجام شده است.

دانشگاه صنعتی تالین (TUT)

دانشگاه صنعتی تالین از جمله ارزانترین دانشگاههای استونی است ، این دانشگاه فناوری (TalTech) در سال 1918 تاسیس شد و یکی از بهترین دانشگاه ها در استونی است که بر اساس رتبه بندی دانشگاه جهانی QS بین جایگاه 601 تا 650 قرار دارد است.

علاوه بر پردیس اصلی خود در تالین ، TalTech دارای دو دانشکده شعبه در شهرهای تارتو و کوهتلا-یوروه است ، TalTech به چهار مدرسه تجارت ، مهندسی ، فناوری اطلاعات و علوم تقسیم شده است و همچنین دارای یک آکادمی دریایی و چهار انستیتو است.

این دانشگاه فنی و تکنولوژی دارای 30 برنامه آموزش انگلیسی است ، این برنامه ها شامل چهار برنامه کارشناسی ، 16 برنامه کارشناسی ارشد و 10 برنامه دکترا است ، همچنین دارای دو برنامه کارشناسی ارشد است که به صورت وابسته به سایر دانشگاه های استونی ارائه می شود.

هر ساله بیش از 10 هزار دانشجو و 1600 دانشجوی بین المللی در این برنامه ها آموزش می بینند.

انستیتوی ملی فیزیک شیمیایی و بیوفیزیک در استونی

تنها موسسه ای است که مدرک اخذ شده از آن در ایران به عنوان یک مدرک علمی در سطح متوسط قابل قبول می باشد ، انستیتوی ملی فیزیک شیمی و بیوفیزیک ((NICPBیک موسسه تحقیقاتی غیرانتفاعی عمومی است که تحقیقات بنیادی و کاربردی را انجام می دهد.

این موسسه در شهر تالین واقع شده است و یک موسسه تحقیقاتی بین رشته ای است ، که تحقیقات اساسی و کاربردی را در علوم مواد ، مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی ، فناوری محیط زیست ، در زمینه فیزیک ذرات و انفورماتیک انجام می دهد.

NICPB به آموزش نسل جدید دانشمندان مطابق با قراردادهای انجمن و سایر قراردادها با دانشگاه ها و سایر موسسات دانشگاهی کمک می کند ، این موسسه کارهای خود را به طور منظم در سایر موسسات تحقیقاتی و اعطای درجه ، در ادبیات تخصصی ، کنفرانس های علمی و رسانه های عمومی معرفی می کند.

دانشگاه تالین (TU) از دانشگاه های خوب استونی

دانشگاه تالین (TU) که در پایتخت استونی واقع شده است ، این دانشگاه در میان 1000 دانشگاه برتر در رتبه بندی دانشگاه QS قرار دارد و یکی از بزرگترین دانشگاه ها است ، با بیش از 8،000 دانشجو ، حدود 9٪ از دانشجویان TU از جمعیت دانشجویان بین المللی است.

این دانشگاه نسبتا ارزان است و تاکنون صدها توافق نامه تحصیلی با دانشگاه های سراسر جهان دارد و یکی از معدود مدارس فیلم با برنامه های آموزش انگلیسی را در منطقه دارد ، اطلاعات بیشتر از این دانشگاه در مقاله بهترین دانشگاه های استونی گنجانده شده است.

امتیازهای قابل ذکر دانشگاه صنعتی تالین (TalTech)

دانشگاه صنعتی تالین در سال ۱۹۱۸ تاسیس شد و در رتبه بندی EECA در رتبه ۳۰ قرار گرفته است ، این موسسه تنها دانشگاه تخصصی فناوری در میان بهترین دانشگاه های استونی است.

دانشگاه علم و صنعت تالین دارای هشت دانشکده است و حدود ۱۲۰۰۰ دانشجو را شامل می شود ، این دانشگاه یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای دانشجویان بین المللی است و در حال حاضر ، دانشجویان بیش از ۶۰ کشور در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند ، این دانشگاه در رتبه هشتم QS قرار دارد.

قابلیت های دانشگاه تارتو (UT)

دانشگاه تارتو (UT) دانشگاه تارتو قدیمی ترین موسسه آموزش عالی استونی است و یکی از قدیمی ترین دانشگاه در مناطق شمال اروپا است ، این دانشگاه عضو گروه کویمبرا و شبکه اوترخت است که هر دو آنها همکاری بین المللی در ارتقا آموزش عالی دارند.

این دانشگاه ایجاد و پرورش یک محیط یادگیری و کار متنوع در سطح بین المللی و فرهنگی با انگیزه و جذاب را فراهم می کند و به تبدیل شدن تارتو به یک شهر با ذهن آزاد ، یک محل یادگیری بین المللی و یک مقصد جذاب تحصیلی و زندگی کمک می کند.

آکادمی هنر استونی (EKA)

آکادمی هنر استونی (EKA) با 1200 دانشجو ، یک دانشگاه دولتی است که برنامه های مدرک تخصصی در زمینه های مختلف هنری را شامل می شود ، که شامل طراحی ، معماری ، رسانه ، حفاظت و مرمت ، تاریخ ، هنرهای زیبا و انیمیشن است.

این دانشگاه در تالین ، پایتخت ، واقع شده است و از نظر شهریه در ردیف دانشگاه های ارزان استونی محسوب می شود.

در مورد برنامه هایی که به زبان انگلیسی کاملاً آموزش داده می شوند ، این دانشگاه دارای هشت برنامه کارشناسی ارشد و دو دوره دکترا است ، همچنین یک برنامه کارشناسی وجود دارد که به زبان روسی آموزش داده می شود.

هزینه های تحصیل برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا از 1000 یورو به 3900 یورو در سال می رسد ، در مورد شهروندان اتحادیه اروپا ، تحصیلات می تواند کاملا رایگان باشد یا هزینه آن تا 2500 یورو (حدود 2750 دلار) در سال باشد.

دانشگاه علوم زندگی استونی (EMÜ)

دانشگاه علوم زندگی استونی که در شهر تارتو واقع شده است ، در مطالعات زیست محیطی و کشاورزی تخصص دارد ، این مرکز تحقیقات مربوط به توسعه پایدار را مورد توجه قرار داده و از بهترین دانشگاه ها در زمینه کشاورزی و جنگلداری است ، به همین دلیل فقط مدارک اخذ شده در این زمینه ها از نظر وزارت علوم ایران مورد تایید می باشد.

این مرکز به پنج موسسه اقتصاد و علوم اجتماعی ، فناوری ، علوم کشاورزی و محیطی ، جنگلداری و مهندسی روستایی و دامپزشکی و علوم دامی تقسیم شده است.

بهترین شهرهای استونی برای تحصیل

این کشور بستری مناسب ایجاد می کند تا دانشجویان به ایده های خود و توسعه آنها ایمان داشته باشند و بتوانند پروژه های تحقیقاتی در سطح تحصیلات تکمیلی را به مشاغل تجاری تبدیل کنند ، جهت اطلاع از شهرهای محبوب دانشجویان و برنامه های آنها با ما همراه باشید.

بهترین شهرهای استونی برای تحصیل

تحصیل در شهر تالین

تالین پایتخت استونی ، پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر این کشور است ، این شهر بدون شک یکی از خلاقانه ترین و جالب ترین شهرهای اروپا است ، از نظر اداری بخشی از شهرستان هارجو ، تالین اصلی ترین مرکز مالی ، صنعتی و فرهنگی استونی است

تالین بالاترین تعداد شرکتهای نوپا را در بین کشورهای اروپایی دارد که آماده پذیرش دانشجویان تازه فارغ التحصیل شده هستند و محل تولد بسیاری از شرکتهای بین المللی فناوری پیشرفته از جمله Skype و Transferwise است.

این شهر مقر اصلی آژانس IT اتحادیه اروپا است ، که با فراهم آوردن امنیت سایبری جهانی ، مرکز تعالی دفاع سایبری ناتو است ، تالین به عنوان یک شهر جهانی رتبه بندی شده است و در میان ده شهر برتر دیجیتال جهان قرار گرفته است.

تالین برخی از معتبرترین دانشگاههای استونی را شامل می شود ، همچنین برخی از مهم ترین موسسات آموزش عالی و علوم را در خود جای داده است..

تحصیل در شهر تارتو

تارتو دومین شهر بزرگ استونی است ، جمعیت آن تقریباً 97000 نفر است و این شهر در مرکز قسمت جنوبی استونی واقع شده است ، این شهر به ویژه از آنجا که در آن ، قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاه کشور یعنی دانشگاه تارتو (معروف به دانشگاه دورپات ) واقع شده است ، تارتو نیز قدیمی ترین شهر در استونی و سایر کشورهای بالتیک است.

تارتو به دلیل سطح علمی بالای دانشگاه تارتو به عنوان یک شهر بالاترین رتبه موسسه علمی کشور استونی را به خود اختصاص داده است ، از دیگر موسسات آموزش عالی این شهر می توان به دانشگاه علوم زندگی استونی ، کالج دفاع بالتیک ، آکادمی هواپیمایی استونی و غیره اشاره کرد.

تارتو همچنین مقر دانشگاه علوم زندگی استونی ، دانشکده دفاع بالتیک ، آکادمی هواپیمایی استونی (که قبلاً با نام کالج هواپیمایی تارتو شناخته می شد) و وزارت آموزش و تحقیقات استونی است.

از دیگر موسسات برجسته می توان به دیوان عالی استونی ، بایگانی تاریخی استونی ، موزه ملی استونی ، موزه ورزش استونی و همچنین قدیمی ترین و مشهورترین تئاتر کشور ، Vanemuine اشاره کرد.

هزینه های تحصیل در استونی

هزینه زندگی در استونی برای دانشجویان مقرون به صرفه است و نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است و معمولاً به عواملی مانند انتخاب محل اقامت دانشجو ، عادت و شیوه زندگی بستگی دارد ، بودجه ای بین 300 تا 500 یورو برای هزینه زندگی دانشجویی در استونی کافی است ، این بودجه برای موارد زیر است:

 • محل اقامت – 100 یورو در ماه در خوابگاه های دانشجویی و 180 تا 450 یورو برای یک آپارتمان خصوصی.
 • غذا – 200 تا 250 یورو در ماه
 • حمل و نقل – بلیط ماهانه 8.63 یورو
 • بلیط تئاتر – 12 تا 18 یورو
 • بلیط کلوپ شبانه – 5 تا 15 یورو
 • بلیط فیلم – 4.5 تا 5.7 یورو
 • باشگاه بدنسازی / تناسب اندام – 30 تا 35 یورو در ماه
هزینه های تحصیل در استونی

سطح تحصیلات ، رشته انتخابی و قیمت هر واحد اعتبار به یورو

 • برنامه های درسی کارشناسی علوم اجتماعی ؛ 40 یورو
 • برنامه های درسی کارشناسی ارشد علوم اجتماعی ؛ 45 یورو
 • دانشکده حقوق (برنامه های درسی کارشناسی و کارشناسی ارشد) ؛ 50 یورو
 • برنامه درسی کارشناسی ارشد مطالعات اروپا ؛ 50 یورو
 • برنامه درسی موسسه داروسازی ؛ 50 یورو
 • برنامه های درسی موسسات پزشکی و دندانپزشکی ؛ 100یورو
 • برنامه های درسی کارشناسی علم و تکنولوژی ؛ 45 یورو
 • برنامه های درسی کارشناسی ارشد علم و تکنولوژی ؛ 50 یورو

هزینه های تقریبی تحصیل در دانشگاه تالین

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی از 1650 یورو (حدود 1800 دلار آمریکا) به 2000 یورو (تقریباً 2200 دلار) در هر ترم برای برنامه های لیسانس می رسد ، برنامه های کارشناسی ارشد از 913 یورو (1000 دلار تقریبا) به 2،250 یورو (حدود 2500 دلار آمریکا) می روند و برنامه های دوره دکترا برای همه دانشجویان کاملاً رایگان است و بورسیه های زیادی برای دانشجویان بین المللی در دسترس است.

شهریه تخمینی دانشکده تجارت استونی (EBS)

گزینه دیگری برای کسانی که مایل به تحصیل در رشته های اقتصادی هستند ، مدرسه تجارت استونی (EBS) است که در سال 1988 تاسیس شد ، این دانشگاه در بین دانشکده های تجارت در سراسر جهان شناخته شده است و برای تمام برنامه های خود دارای اعتبار بین المللی است.

این دانشگاه مقرون به صرفه در استونی دو مدرک کارشناسی با گرایش های مختلف ، یک سال برنامه کارشناسی ارشد و دو برنامه دو ساله کارشناسی ارشد با دو گرایش ارائه می دهد.

EBS همچنین دارای یک مرکز آموزش مدیریت و دارای برنامه های مشارکتی با بیش از 70 دانشگاه خارج از کشور است که برای بیش از 1500 دانشجو در دسترس است ، این دانشگاه پردیس دیگری در هلسینکی فنلاند دارد.

هزینه های تحصیل در دوره های کارشناسی از 2300 یورو به 3200 یورو در هر ترم می رسد ، هزینه برنامه های کارشناسی ارشد بین 2750 یورو تا 3500 یورو است ، هزینه های پذیرش شامل هزینه درخواست 130 دلار است.

هزینه های تحصیل در دانشگاه صنعتی تالین

هزینه های تحصیل در اینجا برای هر اعتبار محاسبه می شود ، هزینه هر اعتبار برای برنامه های انگلیسی-تدریس می رود از 55 یورو تا 110یورو متغیر است ، این بدان معناست که اگر در هر سال تحصیلی 60 واحد درسی بگیرید ، شهریه از 3600 دلار به 6،670 دلار می رسد.

در بعضی از مدارس ، دانش آموزان باید هزینه اضافی بپردازند که بسته به برنامه از 1200 یورو (1315 دلار تقریباً 3000 دلار) (3000 دلار تقریباً یورو) می رود ، دانشجویان اتحادیه اروپا در بیشتر برنامه ها از پرداخت شهریه معاف هستند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه تارتو

هزینه های تحصیلی دانشگاه تارتو از 3800 یورو و 6000 یورو در هر سال تحصیلی است ، تنها استثنا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی است که هزینه آن 12000 یورو (حدود 13150 دلار آمریکا) در سال است ، بهترین متقاضیان هنگام پذیرش بورسیه می شوند و سایر گزینه های کمک مالی نیز موجود است.

مزایا و معایب تحصیل در استونی

استونی یک کشور کوچک بالتیکی است که دارای مناظر باورنکردنی ، معماری خیره کننده و یک تجربه کلاسیک اروپایی است ، استونی به دلیل تنوع در برنامه های موجود و هزینه کم شهریه و زندگی ، مقصد محبوب دانشجویی است ، در اینجا مشاوران موسسه مهرآفرین رجبی دلایلی را بیان می کنند که اثبات می کند چرا استونی مقصد ایده آل برای تحصیل است.

مزایا و معایب تحصیل در استونی

ذکر مزیت هایی برای تحصیل در استونی

 • استونی تحت حاکمیت مستقل رشد کرده و دارای یکی از سریعترین رشد های اقتصادی در اتحادیه اروپا است و امروزه این کشور به “جامعه الکترونیکی” تبدیل شده است.
 • اکثر ساکنان انگلیسی صحبت می کنند و دانشگاهها بیش از 150 درجه را که به زبان انگلیسی تدریس می شوند ارائه می دهند ، این یک ارتباط عالی برای ایجاد یک انتقال روان است.
 • استونی هزینه های زندگی بسیار مقرون به صرفه ای دارد.
 • اشتغال به کار به مجوز جداگانه ای احتیاج ندارد.
 • و دانشجویان همچنین پس از فارغ التحصیلی مجاز به اقامت در کشور به مدت شش ماه برای جستجوی کار هستند.
 • براساس شاخص کیفیت زندگی Numbeo برای سال 2019 ، استونی با کسب امتیاز 180.88 در جایگاه یازدهم قرار گرفته است.
 • به دلیل شهرهای امن و تعهد خود در زمینه پرورش رفاه شهروندان شناخته شده است.
 • اعلام مالیات بصورت آنلاین (در عرض 2 دقیقه).
 • استونی به دلیل راه اندازی شرکت های مشهور نیز مشهور است – ثبت شرکت فقط 5 دقیقه طول می کشد.

معایب تحصیل در استونی

در عین حال که از مزیت های زیاد برای تحصیل در کشور استونی ، باید متذکر شویم که استونی اندکی شما را هل می دهد به سمت پایین! بسیاری از معلمان تندخو و زننده هستند ، دانشجویان اغلب شما را نادیده می گیرند و اگر شما یک لیبرال دموکرات بردبار نباشید ، مورد تمسخر یا توهین قرار می گیرید.

برنامه اقامت الکترونیکی اخیراً در تیتر اصلی پرتال های خبری در سراسر جهان قرار گرفته است ، اما در واقع ، هیچ منفعتی برای متقاضیان آن ندارد.

چندین مطالعه نشان می دهد که دانشجویان استونی دارای سطح دانش خوبی هستند اما مهارت خلاق ، کارآفرینی و حل مسئله متوسطی دارند ، با این حال ، این مهارت ها در جامعه و اقتصاد امروز لازم است.

معلمان استونی برخی از بهترین نتایج را در جهان ارائه می دهند ، با این حال مطالعات نشان می دهد که درصد زیادی از معلمان از شغل خود و یا از چگونگی ارزش گذاری خود راضی نیستند.

امروزه حدود 12-14 درصد از نسل جوان استونی به اصطلاح “کم تحصیل شده” است که نمی تواند شغل مناسبی پیدا کند و یا حتی اغلب خانواده تشکیل دهد ، مستعد سو مصرف الکل و غیره است.

ورود اجباری فرهنگ دیجیتال به تمام زمینه های زندگی – از یک طرف راه حل های جدیدی را برای آموزش فراهم می کند و از سوی دیگر ، با افزایش نابرابری در سواد اطلاعاتی و تنش های بین پایداری زبان و فرهنگ استونیایی و باز بودن جهان دیجیتال همراه شده است.

ویزای تحصیلی استونی

همه دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای تحصیل در استونی نیاز به ویزای تحصیلی این کشور دارند که برای آن مراحل منظمی تنظیم شده است و شما با پیروی از آن می توانید به اقامت موقت دست یابید.

ویزای تحصیلی استونی

مدت زمان اجازه اقامت و تحصیل در این کشور از همان ابتدا به صورت کامل ارائه نمی شود و هنگامی که اجازه اقامت موقت این کشور صادر شد ، می توان درخواست ویزای C یعنی اقامت کوتاه مدت برای 90 روز یا ویزایD یعنی اقامت طولانی مدت به مدت زمان 3 تا 12 ماه را ارائه داد ، روند درخواست ویزا و اجازه اقامت معمولاً پس از ارسال مدارك دانشگاه و پذیرش دانشجو برای تحصیل در برنامه انتخاب شده ، آغاز میشود.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی استونی

همانگونه که اشاره کردیم ، برخلاف ویزای دانشجویی کلاسیک که اکثر کشورها ارائه می دهند ، استونی اجازه اقامت موقت (TRP) را صادر می کند که به شما امکان می دهد در استونی زندگی و تحصیل کنید ، پس اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید ، مراحلی را باید انجام دهید که به شرح زیر میباشد:

 • به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا ( تبعه کشور سوم ) ، باید نزدیکترین سفارت یا کنسولگری استونی در کشور محل اقامت یا کشور خود را پیدا کنید.
 • هنگامی که نزدیکترین سفارت یا کنسولگری را پیدا کردید ، باید قرار ملاقات بگذارید و به آن مراجعه نمایید تا بتوانید درخواست اجازه خود را ارسال کنید.
 • مدارک مورد نیاز برای انجام مراحل شامل عکس رنگی ، سندی که نشان می دهد از درآمد قانونی کافی برخوردارید ، اطلاعات نزدیکان و اعضای خانواده و قرارداد دانشجویی دانشگاه منتخب شما میباشد.
 • توجه داشته باشید که اجازه اقامت موقت در استونی برای مدت زمان تحصیل اسمی ( لیسانس 3 سال و کارشناسی ارشد 2 سال ) صادر می شود و برای کل دوره تحصیل معتبر خواهد بود.
 • پس از تکمیل مجوز خود و تأیید سفارت منتخب استونی ، به محض ورود به این کشور محل اقامت خود را به مراکز معتبر دولتی اطلاع دهید و به ثبت برسانید.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی استونی

 • فرم درخواست مجوز اقامت موقت ( TRP )
 • توانایی مالی یا درآمد کافی برای اثبات تمکن مالی
 • پاسپورت معتبر تا حداقل 6 ماه و داشتن حداقل سه برگ خالی
 • بیمه نامه سلامتی معتبر
 • نامه پذیرش دانشگاه یا موسسه مورد نظر
 • ارائه مدرک فارغ التحصیلی از مقطع قبلی
 • ارائه اطلاعات مربوط به خانواده و بستگان نزدیک
 • رسید پرداخت شهریه
 • ارائه مدارک شناسایی هویت متقاضی
 • یک قطعه عکس رنگی 40.50 mm
 • ارائه مدرک زبان

دعوتنامه تحصیلی برای اخذ ویزای دانشجویی استونی

دعوتنامه تحصیلی میتواند روند اخذ ویزای دانشجویی استونی را سرعت بخشد ، برای دریافت دعوتنامه تحصیلی باید از دانشگاهی که در آن پذیرش گرفته اید ، بخواهید برای شما دعوتنامه بفرستد ، بنابراین پس از پذیرش در دانشگاه مورد نظر ، کارهای دریافت دعوتنامه تحصیلی انجام خواهد گرفت.

مدت زمان و هزینه صدور ویزای دانشجویی استونی

در اکثر مواقع صدور ویزا بیشتر از 15 روز نیز به طول می انجامد ، قابل ذکر است که در صورت بروز هیچگونه مشکلی و دقیق بودن کلیه مدارک ارائه شده ، طی مدت زمان 15 روز ویزای این کشور صادر میشود اما به یاد داشته باشید که پروسه رسیدگی به پرونده های دانشجویان ایرانی می تواند کمی زمانبرتر از سایرین باشد.

طبق قوانین و آیین نامه های دولت استونی هزینه ویزای هر مهاجر مبلغی معادل 80 یورو میباشد که فرد ملزم به پرداخت به موقع و کامل این هزینه برای صدور ویزای تحصیلی است.

در پروسه اخذ ویزای دانشجویی استونی هرچه مدارک ارائه شده دقیق تر باشد ، شانس شما برای گرفتن ویزا نیز افزایش می یابد ، درصورت نیاز به مشاوره و راهنمایی با شرکت … همراه باشید تا تیم مجربموسسه ما ، راهنمای شما در این مسیر باشد.

موسسات اعزام دانشجو به استونی

تعداد زیادی از علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور جهت انجام امور مهاجرتی خود ، به سراغ موسسات اعزام دانشجو می روند و در صورت انتخاب موسسه ناشایسته و بی تجربه ، مسیری که متقاضی در آن قدم می گذارد ممکن کاملا به بیراهه ختم شود!

موسسات اعزام دانشجو به استونی

این راهنمای کوتاه مطالبی در باب موسسه اعزام دانشجو به استونی به قلم آورده است که شاید شامل تمام اطلاعات مورد نیاز برای شروع کار با یک موسسه اعزام دانشجو که صلاحیت مشاوره مهاجرتی ندارد ، نباشد.

شما هر موسسه مهاجرتی و نه اعزام دانشجو را که برای مهاجرت تحصیلی خود انتخاب می کنید باید مشاوران مشغول به فعالیت درکادر تخصصی موسسه ، از تمامی جزییات و تبصره های موجود در پذیرش دانشگاه ها و همچنین جزییات ویزاهای دانشجویی و اقامت دانشجویان اطلاعات کافی داشته باشند و بتوانند با آگاهی و تسلط کامل آنها را برای شما شرح داده و در نهایت متناسب با شرایط تحصیلی شما یک مورد را به شما پیشنهاد دهند.

سوالات پر تکرار تحصیل در استونی

در مقاله فوق ، مواردی که هر دانشجو برای تحقیق در خصوص تحصیل در استونی لازم است بداند را ارائه دادیم ، چنانچه سوالی در این خصوص دارید می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در ارتباط باشید ، یکی از راه های پرسیدن سوالات ، قسمت دیدگاه ها در پایین همین صفحه است ؛ همچنین سوالات پر تکرار تحصیل در کشور استونی به همراه پاسخ آن ها را می توانید در زیر مطالعه نمایید.

برای تحصیل در استونی آیا باید زبان استونیایی را یاد بگیرم؟

اگر بخواهید به صورت رایگان تحصیل کنید ، یادگیری زبان استونیایی ایده خوبی خواهد بود ، همه برنامه ها به زبان استونیایی برای دانشجویان بین المللی رایگان است ، حتی اگر از اتحادیه اروپا نباشند.

آیا می توان با مردم استونی به زبان انگلیسی صحبت کرد؟

زبان رسمی کشور استونی ، زبان استونیایی است ، با این حال ، هر دو گروه شهروندان جوان و مسن به طور گسترده ای انگلیسی صحبت می کنند.

آیا امکان تحصیل در استونی به زبان انگلیسی وجود دارد؟

دانشگاه تالین ، دانشگاه تارتو و دانشگاه لودز از جمله دانشگاه هایی در استونی هستند که برنامه انگلیسی دارند و جهت پذیرش دانشجو از روند مصاحبه استفاده می کنند.

آیا برای مصاحبه ورودی دانشگاه ، باید به کشور استونی سفر کنم ؟

خیر ، مصاحبه را می توان از طریق اینترنت انجام داد ، به عنوان مثال با استفاده از اسکایپ (یک دوربین وب مورد نیاز است).

من سه سال پیش مدرک زبان ایلتس را دریافت کردم آیا می توانم از آن برای پذیرش و تحصیل در استونی استفاده کنم؟

استونی تنها نمرات آزمون زبان انگلیسی ای را می پذیرد که بیش از 2 سال از گرفتن آن نگذشته باشد.

برای تحصیل مهندسی در استونی که ملزوماتی نیاز است؟

رشته های مهندسی در استونی برای پذیرش دانشجو ، نمرات مقطع پیشین یعنی دیپلم به همراه پیش دانشگاهی ، نامه انگیزشی و نمره زبان حداقل آیتلس 5.5 را از دانشجو می خواهند ، جزییات پذیرش در مورد هر رشته و دانشگاه متفاوت می باشد.

هزینه تحصیل در استونی در مقطع دکترا چقدر است ؟

هیچ هزینه شهریه ای برای دکترا در استونی وجود ندارد ، فارغ از ملیت شما و بدون توجه به اینکه آیا شهروند اتحادیه اروپا هستید یا خیر ، مجبور به پرداخت هیچ چیز نخواهید بود.

هزینه اقامت در استونی جه میزان است؟

هزینه های محل اقامت در استونی به مکان ، کیفیت محل اقامت و به فصل بستگی دارد اما قیمت های آن در هر ماه معمولاً از 80-150 یورو در خوابگاه ها تا 200-510 یورو در آپارتمان های شخصی است.

هزینه زندگی در استونی چقدر است؟

بودجه ای بین 300 تا 500 یورو برای هزینه زندگی دانشجویی در استونی کافی است.

لطفا هزینه های تحصیل در استونی در تمام مقاطع تحصیلی را بیان کنید.

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی از 1650 یورو (حدود 1800 دلار آمریکا) به 2000 یورو (تقریباً 2200 دلار) در هر ترم برای برنامه های لیسانس می رسد ، برنامه های کارشناسی ارشد از 913 یورو (1000 دلار تقریبا) به 2،250 یورو (حدود 2500 دلار آمریکا) می روند و برنامه های دوره دکترا برای همه دانشجویان کاملاً رایگان است.

موسسه مهاجرتی رجبی ، از موسسات پیشرو و موفق در امر روش های قانونی مهاجرت و نه صرفاً اعزام دانشجو ، تجارب درخشانی در امور مهاجرتی دارد و آماده خدمت رسانی به متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور می باشد.

بنابراین اگر مایل به تحصیل در استونی هستید با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در شهرهای تهران ، اصفهان و شیراز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، برای آگاهی بیشتر از شرایط تحصیل در بقیه کشورها مانند تحصیل در فرانسه ، اتریش و فنلاند و سایر کشورها ، مقالات آن ها را در همین سایت بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه