تحصیل رشته معماری در اسپانیا

مشاور مهاجرت تحصیلی
مشاور مهاجرت تحصیلی
تحصیل رشته معماری در اسپانیا
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته معماری در اسپانیا به دلیل کیفیت بالای آموزش و زندگی متقاضیان بسیاری دارد ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی تحصیل رشته معماری در برترین دانشگاه های این کشور پرداخته ایم با ما همراه باشید.

برای آکاهی کامل از شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور اسپانیا مقاله تحصیل در اسپانیا را با دقت مطالعه کنید ، هر سوالی که ممکن است برای یک متقاضی تحصیل در اسپانیا پیش بیاید را در آن مقاله پاسخ داده ایم.

اسپانیا همواره در کنار آمریکا ، ایتالیا ، آلمان و انگلستان جز بهترین کشورهای جهان برای تحصیل رشته معماری بوده است ، کشور اسپانیا یکی از توسعه یافته ترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان محسوب می شود که از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بسیار با کیفیتی برخوردار می باشد.

وجود دانشگاه های معتبر و با ارزش جهانی و دارای رتبه های برتر در رنکینگ های جهانی و بالا بودن کیفیت سیستم دانشگاهی این کشور موجب شده است تا متقاضیان فراوانی این کشور را برای تحصیل در رشته معماری انتخاب نمایند.

یکی از دلایلی که دانشجویان خارجی بسیاری مخصوصا از آسیا و آمریکای جنوبی برای تحصیل رشته معماری در اسپانیا این کشور را انتخاب می کنند ، بالا بودن کیفیت زندگی می باشد ، علاوه بر آن اکثر کشور آمریکای جنوبی دارای زبان مشترکی با اسپانیا هستند که اقامت و زندگی و ارتباط با مردم را بسیار ساده کرده و آنان را از متقاضیان دیگر کشور ها پیش می اندازد.

وجود ساختمان ها و مکان های تاریخی با معماری های خارق العاده و با قدمت های بسیار بالا در اسپانیا کاملا گواهی می دهد که در این کشور همواره برای معماری ارزش بالایی برخوردار بوده اند و با تحصیل در دانشگاه های این کشور علاوه بر اخذ مدارک معتبر می توان هنر و علم معماری نیز مشاهده و با روح خود لمس کرد.

مدارک پذیرش رشته معماری در اسپانیا

برای تحصیل رشته معماری در اسپانیا مانند دیگر کشورهای جهان شما نیاز به اخذ ویزای تحصیلی از این کشور خواهید داشت ، باید توجه داشته باشید که پذیرش در این رشته در اسپانیا نیاز به یک رزومه قوی دارد چون متقاضیان خارجی زیادی همواره خواستار ادامه تحصیل در این رشته می باشند ، شما برای اخذ ویزای تحصیلی باید مدارکی را تهیه نمایید که ما در مقاله تحصیل در اسپانیا به طور کامل به آن توضیح آن ها پرداخته ایم.

علاوه بر این موارد اقامتی باید دیپلم 12 ساله به همراه ریز نمرات سال های پیشین و مدرکی معتبر جهت اثبات تسلط به زبان انگلیسی یا اسپانیایی را نیز به دانشگاه خود ارائه نمایید ، البته در صورتی که به زبان اسپانیایی تسلط نداشته باشید بعضی دانشگاه های دوره هایی یک ساله جهت آموزش این زبان را قبل از شروع تحصیل برای دانشجویان تدارک می بینند ، توجه نمایید که حتی اگر به زبان انگلیسی قصد دارید به تحصیل رشته اقتصاد بپردازید ، تسلط داشتن تا حدودی کم به زبان اسپانیایی می تواند شما را از شانس بیش تری برای پذیرش در دانشگاه مورد نظرتان برخوردار نماید.

برای ادامه در دوره های فوق لیسانس و دکتری باید مدرک دوره لیسانس خود را نیز به همراه ترجمه آن ، توصیه نامه از دانشگاه یا استاد دوره های پیشین و یک انگیزنامه نیز به دانشگاه مورد نظرتان ارائه کنید ، داشتن مقالات و افتخارات بین المللی می تواند شما را از امتیاز ویژه ای برای پذیرش در این دوره ها برخوردار نماید.

تحصیل رشته معماری در اسپانیا

بهترین دانشگاه های معماری اسپانیا

تمام دانشگاه هایی که در اسپانیا به تدریس رشته معماری به دانشجویان میردازند از کیفیت تحصیلی و خدماتی بالایی برخوردار هستند ، اما از میان آن ها تحصیل در دانشگاه های برتر و ممتاز این کشور می تواند مدرک تحصیلی معتبر تر و آینده شغلی مطمئن تری را به طور قطع برای فارغ التحصیلان این رشته رقم بزند ، پس شناخت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برتر در این رشته امری مهم می باشد ، در این قسمت ما شما را باچندی از معتبرترین و با کیفیت ترین مراکز ارائه دهنده رشته معماری در این کشور به طور خلاصه آشنا خواهیم کرد.

دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا واقع در شهر زیبای بارسلونا جزو قدیمی ترین دانشگاه های جهان بوده و پنجمین دانشگاه قدیمی کشور اسپانیا می باشد که در سال 1450 میلادی آغاز به کار کرده است ، با دریافت مدرک در رشته معماری از این دانشگاه می توانید آینده ی شغلی خود را تامین کنید ، زیرا از یکی از معتبر ترین دانشگاه های جهان موفق به اخذ آن شده اید ، این دانشگاه هم اکنون رتبه 183 ام را در بین تمام دانشگاه های جهان طبق رتبه بندی QS و رتبه اول را در کشور اسپانیا به خود اختصاص داده است.

در این دانشگاه تمامی رشته ها از جمله معماری به زبان اسپانیایی به دانشجویان ارائه می شود ، در رشته معماری این دانشگاه دانشجویان علاوه بر تدریس دروسی تئوری و کار در کارگاه های معماری نحوه استفاده از انواع برنامه های کامپیوتری برای طراحی را نیز به طور کامل آموزش می بینند ، زیرا در دنیای امروز دیگر طراحی با قلم و کاغذ چندان کاربرد زیادی نداشته و اکثر مدل سازی ها به صورت سه بعدی در برنامه های طراحی شکل می گیرند.

دانشگاه بارسلونا هر سه مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری را به دانشجویان این رشته ارائه می نماید و سالانه بورس های تحصیلی خوبی نیز برای این رشته برای داشجویان ممتاز در نظر می گیرد ، با تحصیل در این دانشگاه علاوه بر تحصیلی با کیفیت می توانید در یکی از بهترین و خوش اب و هواترین شهرهای اروپا نیز زندگی کنید.

بهترین دانشگاه های معماری اسپانیا

دانشگاه والنسیا

تحصیل رشته معماری در دانشگاه والنسیا به شما این امکان را می دهد تا در یکی از دانشگاه های برتر در این رشته به تحصیل مشغول شوید ، این دانشگاه با دعوت از اساتید برتر و معماران بزرگ معماری طی سمینار های سالانه ، محیطی را جهت آشنایی بیش تر و استفاده از تجارب این افراد و رو در رویی با آنان برای دانشجویان این رشته فراهم آورده و محیطی علمی و پر از ارژی را به وجود می آورد که می تواند در آینده و خلاقیت دانشجویان تاثیر به سزایی بگذارد.

این دانشگاه در سال 1449 میلادی در شهر والنسیا تاسیس شد و هم اکنون یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اسپانیا و اروپا است ، این دانشگاه به منظور تکمیل عملکرد و رشد بخش معماری خود همواره از استادانی مجرب و کارگاه ها و تجهیزاتی مجهز و پیشرفته بهره گرفته است که توانسته این دانشگاه را از لحاظ کیفیتی در ارائه این رشته در جایگاه خوبی در اسپانیا و اروپا قرار دهد.

این دانشگاه از 14 دانشکده تشکیل شده که هم اکنون 55 هزار دانشجو که 10 درصد از آنان دانشجویان خارجی می باشند در آن مشغول به تحصیل هستند ، رشته معماری در این دانشگاه در 3 مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری به زبان اسپانیایی برگزار می گردند که تازگی این دانشگاه شروع به ارائه این رشته و چندی دیگر از رشته ها به زبان انگلیسی نیز در مقاطع دکتری و فوق لیسانس کرده است.

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا

دانشگاه کاتالونیا یک دانشگاه دولتی است که در سال 1971 میلادی در بارسلونا شروع به کار کرد ، این دانشگاه در رتبه بندی بر اساس موضوع در رشته معماری در میان 50 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است که می تواند گواه خوبی بر کیفیت بالایی باشد که این دانشگاه در رشته معماری دارا است.

این دانشگاه هر سه مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری را در رشته معماری برای دانشجویان علاقه مند برگزار می کند ، نکته خوب این است که در این موسسه می توانید به هر دو زبان انگلیسی و اسپانیایی به تحصیل این رشته بپردازید.

دانشجویان محصل در رشته معماری در این دانشگاه در اصول و روش هایی نظیر تاریخ و نظریه های معماری ، طراحی شهری و شهرسازی ، روش های تحقیق و تهیه پروژه های ساختمانی ، مهندسی مربوط به طراحی ساختمان و مشکلات سازه و بسیاری موارد دیگر به کسب علم پرداخته و به یک معمار خبره و پر از ایده های خلاقانه تبدیل خواهند شد ، آنان قادر خواهند بود تا روابط بین مردم و ساختمانها و محیط آنها و همچنین حرفه معماری و نقش آن در جامعه را درک کرده و در بهبود و رشد این علم نقش به سزایی را ایفا نمایند.

دانشگاه پومپئو فابرا

این دانشگاه در سال 1990 در شهر بارسلونا تاسیس شد که هم اکنون جز 7 دانشگاه جوان برتر در جهان به حساب می آید ، اگر همیشه علاقه مند به کاوش در تاریخ هنر و معماری بوده اید اما فرصت مطالعه آن را نداشته اید ، این دانشگاه یکی از بهترین مکان ها برای اشنایی و لمس هنره معماری می باشد ، شما می توانید از شیوه های باور نکردنی که در کلاس های این دانشگاه به کار گرفته می شود استفاده کرده و بزرگترین و برترین آثار معماری را نه فقط در کلاس بلکه از نزدیک و شخصا مشاهده و مطالعه نمایید.

این دانشگاه هم اکنون با داشتن رتبه 152 در میان دانشگاه های جهان یکی از برترین موسسات کشور اسپانیا در ارائه و تدریس رشته معماری شمرده می شود ، که سالانه معماران موفق و با نبوغی را به دنیای معماری معرفی می کند.

معمارانی که توانسته اند در همه جای جهان درخشیده و اثار قابل توجه و در خور کلامی را خلق نمایند ، این دانشگاه هم ه هر دو زبان انگلیسی و اسپانیایی این رشته را در هر سه دوره لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری به دانشجویان خود ارائه می نماید.

علاوه بر این دانشگاه ، موسسات خصوصی و دولتی با کیفیت دیگری نیز در این کشور رشته معماری را به دانشجویان ارائه می نمایند که برای اطلاع کامل از این موسسات با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید و به طور کامل با این موسسات و دانشگاه ها آشنا شوید.

هزینه تحصیل معماری در اسپانیا

اگر شما هم قصد تحصیل در رشته معماری را دارید باید بدانید که این رشته مانند رشته پزشکی یکی از رشته های گران قیمت در جهان می باشد ، اما نکته قابل توجه این است که شهریه دانشگاه ها برای ادامه تحصیل در این رشته در کشور اسپانیا از بسیاری کشورهای دیگر در اروپا و جهان ارزان تر می باشد ، می توانیم بگوییم که هزینه زندگی و تحصیل به طور کل در اسپانیا ارزان می باشد و این یکی دیگر از مزایایی است که اسپانیا را به یک مقصد مناسب برای تحصیل در این رشته بدل می کند.

هزینه تحصیل معماری در اسپانیا

این رشته در اسپانیا هم در دانشگاه های دولتی و هم در موسسات غیر دولتی به علاقه مندان ارائه می شود ، شهریه ای که دانشگاه های دولتی برای دوره کارشناسی از دانشجویان اخذ می کنند مبلغی مابین ۳۵۰۰ تا ۴ هزار یورو درسال و برای دوره کارشناسی ارشد مبلغی مابین ۴ هزار تا ۴۵۰۰ یورو در سال است که با توجه به هر دانشگاه و خدمات ان متفاوت می باشد ، موسسات غیر دولتی هر کدام بر اساس شرایط و خدمات خاص خود قیمتی را مشخص می کنند اما این مبلغ می تواند تا سالانه ۲۰ هزار یورو نیز برسد.

باید در نظر داشته باشید که علاوه بر هزینه شهریه ، باید هزینه اقامت ، خوراک ، پوشاک ، اجاره و غیره را نیز در نظر داشته باشید که ما این موارد را به طور کامل در مقاله تحصیل در اسپانیا برای شما عزیزان شرح داده ایم.

بورسیه تحصیلی

بیش از ۳۰ مرکز آموزش عالی و دانشگاه در کشور اسپانیا وجود دارند که رشته معماری را ارائه می نمایند و مورد تائید وزارت علوم و تحقیقات ایران نیز هستند ، این دانشگاه ها سالانه کمک هزینه های تحصیلی بسیاری را به دانشجویان بین الملل اختصاص می دهند که از سیاست های آموزشی قدرتمندی است که این کشور در جهت جذب دانشجویان و نخبگان بین المللی به خرج می دهد.

بورسیه های تحصیلی در رشته های معماری و رشته های وابسته به آن طبق شرایط گوناگونی به دانشجویان تعلق می گیرند که در صورت موفق شدن به اخذ این بورسیه های تحصیلی می توان بسیاری ازهزینه های تحصیلی را پوشش داد.

بعضی از این بورس های تحصیلی علاوه بر شهریه دانشگاه می توانند مقدار زیادی از هزینه های زندگی و اقامت در این کشور را نیز شامل شوند که بسیاری از مشکلات و سختی های تحصیل در خارج از کشور را از بین می برد.

زبان تحصیل معماری در اسپانیا

تا این قسمت از مقاله با موارد زیادی از تحصیل رشته معماری در اسپانیا اشنا شدیم ، مواردی که نشان می داد این کشور می تواند یک مقصد خوب برای تحصیل در این رشته باشد ، یکی دیگر از مواردی که این موضوع را بیش تر ثابت می کند ، تدریس این رشته به زبان انگلیسی علاوه بر زبان اسپانیایی در دانشگاه های این کشور می باشد ، دانشجویان خارجی می توانند به هر کدام از زبان های اسپانیایی و انگلیسی که خود خواستار تحصیل هستند در دانشگاه های این کشور رشته معماری را آموزش ببینند.

حال باید توجه داشته باشید که هرچه بتوانید به دانشگاه خود اثبات نمایید که در هر کدام از این زبان ها که میل تحصیل به آن را دارید تسلط کافی برای درک مفاهیم درسی را دارید ، از امتیاز بالاتری برای پذیرش در آن دانشگاه برخوردار خواهید بود.

ارائه مدارک معتبر از مراکز معتبر با نمرات بالا می تواند شانس شما را بیش تر کند ، برای مثال در زبان انگلیسی مدرک تافل یا ایلتس با حداقل نمره ۶،۵ و نمرات بالاتر شانس شما را بیشتر و بیشتر خواهد کرد.

حتی اگر قصد دارید به زبان انگلیسی این رشته را بیاموزید ، هرچقدر که زبان اسپانیایی خود را نیز تقویت کنید یک امتیاز ویژه را برای خود به دست می آورید که در پذیرش شما نقش به سزایی خواهد داشت ، البته بعضی مراکز آموزشی برای دانشجویان پذیرفته شده دوره های زبان اسپانیایی را قبل از شروع تحصیل برگزار می کنند.

چارت درسی معماری در دانشگاه های اسپانیا

متقاضیان می توانند در اسپانیا هم به تحصیل در دوره کارشناسی پرداخته و تحصیلات دانشگاهی خود را در این رشته آغاز نمایند و هم می توانند در صورت داشتن مدرک لیسانس در این رشته برای ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی درخواست نمایند ، دانشگاه های دولتی و خصوصی در این کشور هر ۳ مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارش و دکتری را به علاقه مندان ارائه می نمایند که برای اخذ مدرک در هر دوره به ترتیب باید ۴ سال ، ۲ سال و ۳ سال وقت صرف نمایید.

علم و رشته معماری علاوه بر دروس تئوری که باید آنان را مطالعه کرد از دروس عملی نیز تشکیل شده است ، به نحوی می توانیم بگوییم که یادگیری دروس تئوری پیش زمینه ای برای اجرای دروس عملی می باشد ، علم معماری علاوه بر مباحثی که اموخته می شود بسیار زیاد به قوه تخیل و استعداد خود افراد نیز وابسته می باشد. به نحوی که پس از کسب آموزش های لازم و تحصیل در این رشته تفاوت ها و تنوعی که از کاران معماران مشاهده می می شود همگی از خلاقیت و قوه تخیل خود آنان نشات می گیرد.

علم معماری در شاخه های مدیریت پروژه و ساخت ، طراحی شهری ، برنامه ریزی شهری ، تکنولوژی معماری ، انرژی معماری و چندین رشته دیگر در مقطع مارشناسی ارشد در موسسات عالی و دانشگاه های اسپانیا به دانشجویان ارائه می شوند.

هزینه خرید ابزار معماری در اسپانیا

رشته معماری رشته ای است که علاوه بر یادگیری بعضی دروس و اصول به صورت تئوری باید مباحث و مواردی را نیز به صورت عملی آموزش دیده و فرا گرفت ، این دروس و مباحث عملی نیازمند تجهیزات و وسایل خاص خود هستند که باید آن ها را تهیه نمایید ، برای افرادی که تازه به این کشور برای تحصیل در این رشته مهاجرت نموده اند تهیه این لوازم یک امر جدید می باشد که باید از قبل نسبت به آن کسب آمادگی نمایند.

هزینه خرید ابزار معماری در اسپانیا

یکی از مهم ترین موارد در تهیه این لوازم آشنایی با قیمت های تقریبی این لوازم می باشد که بعدا دانشجویان را با مشکل مواجه نکند ، در این قسمت از مقاله ما قصد داریم شما را با چندی از ابزار و لوازمی که برای تحصیل در رشته معماری نیاز دارید و همینطور قیمت های آن ها در کشور اسپانیا آشنا کنیم ، البته ممکن است که این قیمت ها بر اساس برند سازنده ، کیفیت ساخت ، شهر های متفاوت این کشور و مالیات های متفاوت در هرکدام مقداری با هم فرق داشته باشند ، اما این تفاوت قطعا مقداری ناچیز خواهد بود.

قیمت ابزار و تجهیزات

ابزار و تجهیزلات مرسوم و پر مصرفی که ممکن است در هنگام تحصیل این رشته مورد نیاز باشند عبارتند از : مداد معمولی ۰،۵ یورو ، پاک کن ۰،۵ یورو ، خط کش مهندسی در سه سایز مختلف ۱۰ یورو ، خط کش تی ۸ یورو ، مداد رنگی ۲۴ رنگ ۳،۵ یورو ، یک جعبه شامل دو گونیا دو نقاله دو مداد و ۳ پرگار طراحی ۱۰ یورو ، یک تخته ترسیم معمولی ۳۵ یورو ، میز کار با ابعاد متوسط حداقل ۴۵ یورو به بالا ، یک قطب نما برای نقشه برداری ۱۰ یورو ، تراز برای نقشه برداری ۶ یورو ، یک تئودولیت با حداقل قیمت ۴۵۰ یورو و بسیاری موارد دیگر که شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت این اقلام در کشور اسپانیا و همچنین دیگر موارد مورد نیاز در تحصیل رشته معماری در اسپانیا با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمایید.

مزایا و معایب تحصیل معماری در اسپانیا

اسپانیا یک کشور ایده آل برای تحصیل معماری است که در طول این مقاله با چگونگی تحصیل و اقامت در آن آشنا شدید ، اما در کنار تمام خوبی ها و مزایایی که برای یک دانشجو در این کشور وجود دارد ممکن است سختی ها و معایبی نیز در بعضی موارد وجود داشته باشد که برای دانشجویان مشکلاتی را ایجاد نماید که حتما باید از این موارد آگاهی داشته باشید ، در این قسمت قصد داریم به طور خلاصه به شما مزیت ها و معایب مهاجرت به این کشور و تحصیل در این رشته را به شما عزیزان یاد آور شویم.

مزایا و معایب تحصیل معماری در اسپانیا

مزایا

 • دانشگاه های معتبر و با کیفیت بالا در این کشور
 • تحصیل در یکی از ۵ کشور مهد علم معماری در جهان
 • زندگی سطح بالا و خوب برای دانشجویان خارجی محصل در این رشته
 • مدارک اعطایی دانشگاه ها در رشته معماری در جهان از اعتبار بالایی برخوردار است
 • می توان در ضمن تحصیل مشغول به کار هم شد و کسب درآمد کرد
 • دانشگاه های دولتی شهریه مناسب و ارزانی برای این رشته از دانشجویان اخذ می نمایند
 • هزینه زندگی در این کشور از دیگر کشورهای اروپایی ارزان تر است
 • این رشته از بازار کار مناسبی پس از پایان تحصیلات برخوردار است

معایب

 • نیاز به یادگیری زبان اسپانیایی که برای برخی افراد مشکل می باشد
 • بالا بودن نرخ بیکاری و کمتر بودن فرصت های شغلی نسبت به بقیه کشورهای درجه یک اروپا
 • روادید محدود و صدور سخت ویزا برای دانشجویان ایرانی
 • تحصیل در این رشته نیازمند تهیه ابزار و تجهیزات می باشد که ممکن است هزینه های زیادی را گاهی مواقع به وجود آورد.

بازار کار اسپانیا پس از تحصیل رشته معماری

اسپانیا چند سالی است که با رشد نرخ بیکاری دست و پنجه نرم میکند و هم اکنون نیز نرخ بیکاری در این کشو رتقریبا ۱۸ درصد می باشد ، اما می توان گفت که این کشور اکثر اوقات برای این شغل نیازمند افراد متخصص بوده است و این شغل از بازار کار خوبی در اسپانیا برخوردار بوده و هست ، البته میزان تحصیلات و دانشگاهی که افراد در آن تحصیل کرده باشند نیز در بازار کاری بسیار موثر است.

به طوری که اگر به زبان اسپانیایی و انگلیسی تسلط کافی داشته باشید و مدرک خود را از یکی از دانشگاه های معتبر این کشور اخذ کرده باشید به طور قطع می توانید پس از اتمام تحصیل به استخدام و یک کار خوب با درآمد خوب در این کشور فکر کنید.

به طور کلی جامعه معماران در اسپانیا از درآمد متوسط به بالایی برخوردار هستند ، می توان گفت که میانگین درآمد معماران در این کشور به طور متوسط ماهانه رقمی بالغ بر ۳۰۰۰ تا ۳۷۰۰ دلار در ماه باشد که بر اساس تجربه ، میزان تحصیلات و نمونه کار آنان میتواند تا ۱۵ هزار دلار در ماه نیز افزایش یابد.

در همین راستا می توانید برای شناخت بیشتر بازار کار اسپانیا و آگاهی از مشاغل مورد نیاز آن ، مقاله کار در اسپانیا را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل معماری در اسپانیا

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا به بررسی تحصیل رشته معماری در اسپانیا پرداختیم ، برای ارتباط مستقیم با کارشناسان ما می توانید از بخش دیدگاه در پایان هر مقاله کمک بگیرید ، مشاوران ما روزانه به سوالات درج شده در این قسمت پاسخ میدهند.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته معماری دراسپانیا کدام است؟

دانشگاه بارسلونا جزو قدیمی ترین دانشگاه های جهان بوده و پنجمین دانشگاه قدیمی کشور اسپانیا می باشد و برترین دانشگاه برای تحصیل رشته معماری است.

رنکینگ دانشگاه بارسلونا در اسپانیا و در جهان چگونه است؟

این دانشگاه هم اکنون رتبه 183 ام را در بین تمام دانشگاه های جهان طبق رتبه بندی QS و رتبه اول را در کشور اسپانیا به خود اختصاص داده است.

در کدام دانشگاه می توانم تحصیل رشته معماری در اسپانیا را به زبان انگلیسی بخوانم؟

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا

هزینه تحصیل رشته معماری در اسپانیا چقدر است؟

شهریه ای که دانشگاه های دولتی برای دوره کارشناسی از دانشجویان اخذ می کنند مبلغی مابین 3500 تا 4 هزار یورو درسال و برای دوره کارشناسی ارشد مبلغی مابین 4 هزار تا 4500 یورو در سال است که با توجه به هر دانشگاه و خدمات ان متفاوت می باشد ، موسسات غیر دولتی هر کدام بر اساس شرایط و خدمات خاص خود قیمتی را مشخص می کنند اما این مبلغ می تواند تا سالانه 20 هزار یورو نیز برسد.

حقوق یک معمار در اسپانیا چقدر است؟

به طور کلی جامعه معماران در اسپانیا از درآمد متوسط به بالایی برخوردار هستند ، می توان گفت که میانگین درآمد معماران در این کشور به طور متوسط ماهانه رقمی بالغ بر 3000 تا 3700 دلار در ماه باشد که بر اساس تجربه ، میزان تحصیلات و نمونه کار آنان میتواند تا 15 هزار دلار در ماه نیز افزایش یابد.

موسسه مهاجرتی رجبی با کادری با تجربه و کارآزموده همواره آماده است تا شما را در امر تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا همراهی کرده و بهترین و مناسب ترین اقامت و پذیرش در دانشگاه های این کشور را برای شما عزیزان فراهم اورد برای دریافت مشاوره رایگان با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ؛ همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور ، امن ترین و بهترین کشورهای جهان را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه