تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی

تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی به عنوان یکی از قطب های مطالعاتی منطقه ای و بین المللی نوظهور آسیا ، محبوبیت رو به رشدی در بین دانشجویان بین المللی دارد و اگر شما نیز علاقمند به ادامه تحصیل در این رشته به زبان انگلیسی هستید این کشور می تواند مقصد مناسبی باشد.

تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی به عنوان یکی از قطب های مطالعاتی منطقه ای و بین المللی نوظهور آسیا ، محبوبیت رو به رشدی در بین دانشجویان بین المللی دارد و اگر شما نیز علاقمند به ادامه تحصیل در این رشته به زبان انگلیسی هستید این کشور می تواند مقصد مناسبی باشد ، در ادامه با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا اطلاعات مهمی در خصوص تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی را مرور کنیم.

تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی

ضمناً توصیه می کنیم در کنار این محتوا ، مقاله تحصیل در مالزی را هم بخوانید تا با کلیات مهاجرت تحصیلی و چگونی اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر این کشور ، آشنا شوید.

برای تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی در مقطع کارشناسی متقاضیان باید حداقل ۱۸۰ واحد را تکمیل کنند ، در مقطع کارشناسی ارشد هر دانشجوی این برنامه ملزم به ثبت نام و گذراندن ۸ – ۱۴ ساعت واحد دروس از جمله درس اصلی روش تحقیق و همچنین ثبت پایان نامه تا فارغ التحصیلی است.

دانشجویان باید جلسه ای را با استاد راهنما یا کمیته نظارت برنامه ریزی کنند که حداقل ۲۶ ساعت جلسه در هر ترم برای دانشجویان تمام وقت و ۱۳ ساعت جلسه در هر ترم برای دانشجویان پاره وقت باشد و در برخی از دانشگاه های مالزی مانند دانشگاه ملی مالزی دانشجویان باید حداقل دو مقاله در مجله نمایه شده Web of Science (WOS) در زمینه تحقیقات کارشناسی ارشد علوم با سرپرست یا کمیته نظارت منتشر کنند.

مدارک پذیرش رشته زیست شناسی در مالزی

برای تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی باید با مدرک دیپلم تجربی برای پذیرش در دانشگاه های مالزی اقدام کرد و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس در رشته زیست شناسی و یا سایر رشته های علوم مرتبط مورد نیاز است.

زبان تحصیل زیست شناسی در مالزی

زبان تحصیل زیست شناسی در مالزی به زبان انگلیسی است و معمولا مدارک زیر برای اثبات دانش زبانی مورد نیاز از سوی دانشگاه ها خواسته می شود :

 • حداقل امتیاز باند ۵٫۵ برای سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی ( آیلتس )
 • حداقل امتیاز ۵۵۰ برای مجموع مبتنی بر کاغذ ( PBT ) و امتیاز ۲۱۳ برای مجموع مبتنی بر کامپیوتر (CBT
 • نمره ۸۰ برای مجموع مبتنی بر اینترنت (iBT ) برای آزمون انگلیسی تافل
 • باند ۴ و بالاتر در آزمون انگلیسی دانشگاه های مالزی ( MUET )
 • امتیاز ۴۲ و بالاتر در آزمون پیرسون انگلیسی آکادمیک ( PTE Academic )

نکته : دسترسی راحت تر به مهمترین مطالب این مقاله از طریق انتخاب لینک های موجود در کادر سبز رنگ میسر خواهد بود.

بهترین دانشگاه های زیست شناسی مالزی

دانشگاه های مالزی در حال حاضر در رتبه بندی های جهانی و منطقه ای حضور پررنگی دارند و در زیر اطلاعات لازم در خصوص بهترین دانشگاه های زیست شناسی مالزی و شرایط تحصیل در آن ها برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی هستند ، بیان شده است.

بهترین دانشگاه های زیست شناسی مالزی

تحصیل زیست شناسی در دانشگاه مالایا

دانشگاه مالایا ( UM ) پیشروترین و برترین دانشگاه تحقیقاتی در کوالالامپور مالزی ، پذیرای همه دانشجویان از سراسر جهان است و درهای خود را به روی آنها باز می کند ، شروع دانشگاه در پردیس کوالالامپور به سال ۱۹۵۷ برمی گردد و تا کنون فارغ التحصیلان عظیمی بالغ بر ۱۰۰۰۰۰ نفر از جمله شخصیت ها و رهبران مشهور و برجسته در زمینه های مختلف دارد.

دانشگاه مالایا اولین انتخاب دانشجویان برتر مالزی است و جمعیت دانشجویان بین المللی آن از بیش از ۸۰ کشور مختلف می باشد. UM معتقد است که یک پردیس چند فرهنگی و چند ملیتی تجربیات دانشجویان را از نظر تنوع اجتماعی و فرهنگی غنی می کند.

آموزش و تحقیق علوم زیستی دانشگاه مالایا را می توان در سال ۱۹۵۹ ردیابی کرد ، زمانی که دانشگاه مالایا با دو بخش تأسیس شد ، دانشکده علوم بخش کوالالامپور دانشگاه مالایا به طور رسمی در ۱۵ ژانویه ۱۹۵۹ افتتاح شد و اولین جلسه علوم زیستی در گروه جانورشناسی و گیاه شناسی در ۲۵ مه ۱۹۵۹ آغاز شد و ساختمان آن به طور رسمی در سال ۱۹۶۱ افتتاح شد.

این دانشگاه در رتبه بندی QS 2022 در رتبه ۸ دانشگاه های آسیا قرار دارد.

در این دانشگاه امکان تحصیل در گرایشات زیست تکنولوژی ، زیست شیمی برای دانشجویان خارجی به مدت ۸ ترم وجود دارد.

شرایط تحصیل

برای تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی در مقطع کارشناسی داشتن گواهی پایان دوره دبیرستان با نمره ۸۰٪ و بالاتر نیاز است و ممکن است از متقاضی خواسته شود قبل از پذیرش در یک جلسه مصاحبه برای برنامه انتخابی خاص شرکت کند.

در مقطع کارشناسی ارشد نیز داشتن مدرک لیسانس یا معادل آن در یک رشته مرتبط با زیست شناسی با حداقل CGPA 3.0یا معادل آن لازم است.

برای تحصیل در مقطع دکترا نیز مدرک لیسانس و فوق لیسانس یا معادل آن در یک رشته مرتبط با حداقل CGPA 3.0 یا معادل آن لازم است و متقاضی با حداقل CGPA 3.7 در مقطع لیسانس می تواند مستقیما برای برنامه دکترا اقدام کند.

تحصیل رشته زیست شناسی در دانشگاه پوترا مالزی

دانشگاه پوترا مالزی در سال ۱۹۳۱ تاسیس شد و پردیس اصلی آن در سردانگ ، سلانگور است ، این موسسه توسط آژانس های رسمی به عنوان یکی از مهم ترین موسسات تحقیقاتی مالزی که دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را با اولویت علوم کشاورزی و رشته های مرتبط با آن ارائه می دهد ، تایید شده است.

دپارتمان زیست شناسی دانشگاه پوترا مالزی ترکیبی از پوشش مدرن و چند رشته ای از حوزه وسیع زیست شناسی را ارائه می دهد و هدف این دپارتمان فراهم کردن الزامات ضروری برای یک تحصیلات تکمیلی در رشته های مختلف زیستی برای ایجاد فارغ التحصیلان آگاه و رقابتی برای پیشرفت به برنامه های حرفه ای یا فارغ التحصیل ، یا اشتغال در بخش های دولتی و خصوصی است.

این دپارتمان برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و فوق دکترا را در زمینه های زیست شناسی آبزیان و خشکی ، آلودگی ، زیست مانیتورینگ و زیست شناسی میکروبی ارائه می دهد.

برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد فرصت های تحقیقاتی متعددی را در آزمایشگاه های مجهز با امکانات پیشرفته به دانشجویان ارائه می دهد.

این برنامه ها بر تجربه عملی بر بخش آزمایشگاهی دوره ها و همچنین در حین کار میدانی تأکید دارند و دانشجویان همچنین در معرض تجربه تحقیقاتی لازم ، مهارت در نوشتن علمی و ارائه سمینار قرار می گیرند ، دوره های ارائه شده در دپارتمان به منظور ارائه پیشینه ای محکم در علوم زیستی و ایجاد دیدگاه علمی یکپارچه طراحی شده است.

کارکنان آکادمیک این دپارتمان با تجربه حرفه ای که از طریق فعالیت های تحقیقاتی و شبکه سازی با سازمان های دولتی ، بخش خصوصی و نهادهای بین المللی به دست آمده اند ، بسیار آموزش دیده اند.

شرایط تحصیل

متقاضیان تحصیل مقطع کارشناسی در این دانشگاه با داشتن مدرک دیپلم متوسطه و یا پیش دانشگاهی در سطح A یا معادل آن و اخذ CGPA 3.00/4.00 و اخذ حداقل نمره B در زیست شناسی و دروس شیمی ، فیزیک ، ریاضی می توانند در این دانشگاه قبول شوند.

همچنین متقاضیان باید یکی از مدارک مهارت زبان انگلیسی را به شرح زیر کسب کرده باشند :

 • MUET Band 3
 • IELTS Band 5.5
 • TOEFL Score 500(PBT)/60 (IBT)/176(CBT)
 • CIEP Level 108 (ELS UPM)

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز مدرک لیسانس زیست شناسی یا سایر رشته های مرتبط با حداقل CGPA 2.75 یا معادل آن که توسط سنای دانشگاه پذیرفته شده باشد ، نیاز است و متقاضیان باید مدرک زبان انگلیسی ( حداقل تافل ۵۵۰ یا آیلتس ۶ ) را نیز ارائه دهند.

تحصیل زیست شناسی در دانشگاه ملی مالزی

دانشگاه ملی مالزی با نام اختصاری UKM ، یک دانشگاه دولتی واقع در بندر بارو بانگی ، سلانگور است که در جنوب کوالالامپور قرار دارد.

دانشگاه ملی مالزی یکی از شش دانشگاه تحقیقاتی این کشور است ، این دانشگاه در رتبه ۹۸ در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جدید تاسیس شده در ۵۰ سال گذشته در جهان قرار دارد و تنها دانشگاه مالزی است که در سال ۲۰۱۲ در فهرست ۵۰ دانشگاه برتر زیر ۵۰ سال QS با رتبه ۳۱ قرار گرفت و در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال ۲۰۲۱ در جایگاه ۱۶۰ جهان قرار گرفت.

تحقیقات انجام شده در گروه علوم زیستی و بیوتکنولوژی بر ده حوزه زیر تمرکز دارد :

 • بیوشیمی
 • زیست شناسی
 • بیوتکنولوژی
 • گیاه شناسی
 • زیست شناسی شیمیایی
 • ژنتیک
 • میکروبیولوژی
 • زیست شناسی مولکولی
 • بیوتکنولوژی گیاهی
 • جانور شناسی

شرایط پذیرش

برای تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی در مقطع فوق لیسانس داشتن مدرک لیسانس با CGPA ≥ ۲٫۷۵ یا معادل آن از دانشگاه یا هر موسسه آموزش عالی که مورد تایید باشد یا مدرک لیسانس در علوم یا سایر مدارک معادل با CGPA 2.50 – 2.74 ، مشروط به داشتن حداقل یک سال تجربه کاری در زمینه مرتبط مورد نیاز است.

دانشجوی بین المللی که مدارک تحصیلی را به دست آورده است اما الزامات مهارت زبان انگلیسی را برآورده نمی کند، باید به مدت یک سال (حداکثر دوره) در برنامه فشرده انگلیسی شرکت کند ، به داوطلبانی که حداقل شرایط مشخص شده در برنامه را برآورده نکرده اند، وضعیت “شکست و اخراج” داده می شود.

برای تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی در مقطع دکترا داشتن مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه یا هر موسسه آموزش عالی که توسط دانشگاه مورد تایید باشد نیاز است.

همچنین دانشجوی بین المللی باید حداقل نتایج تافل ( ۵۵۰ ) یا آیلتس ( ۵٫۵ ) یا MUET ( باند ۳ ) را کسب کند.

دانشجوی بین المللی که مدارک تحصیلی لازم را دارا است اما الزامات مهارت زبان انگلیسی را برآورده نمی کند ، باید به مدت یک سال ( حداکثر دوره ) در برنامه فشرده انگلیسی شرکت کند.

اگر به تحصیل در کشورهای آسیایی علاقه دارید ، می توانید دانشگاه های کشور چین را هم انتخاب کنید ، مقاله تحصیل در چین را بخوانید.

هزینه تحصیل زیست شناسی در مالزی

هزینه تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی در دانشگاه های مختلف آن به شرح زیر است :

هزینه تحصیل زیست شناسی در مالزی

 • هزینه تحصیل کارشناسی در دانشگاه مالایا : ۶۶٫۶۰۰ تا ۷۳ رینگیت در سال بسته به گرایش
 • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه مالایا : ۲۷٫۸۰۰ تا ۴۳٫۵۰۰ رینگیت در سال بسته به گرایش
 • هزینه تحصیل کارشناسی در دانشگاه پوترا مالزی : ۷٫۶۰۰ رینگیت در هر ترم

چارت درسی زیست شناسی در دانشگاه های مالزی

چارت تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی به گونه ای طراحی شده است که در دو سال اول این برنامه بر مهارت های نظری و فنی حسابداری اجباری تاکید شده است ، سپس دانشجویان در طول سال سوم تحصیل خود با دانش پیشرفته تری در زیست شناسی آشنا می شوند و تدریس از طریق سخنرانی ، نظارت ، تکالیف و کلاس های آزمایشگاهی است.

تجربه پژوهشی جزء مهم برنامه لیسانس علوم ( زیست شناسی ) است و در سال آخر ، دانشجویان پروژه های تحقیقاتی مبتنی بر آزمایشگاه را انجام می دهند که با تخصص هیات علمی ادغام شده است و این تجربه در رشد فکری دانشجویان و جستجوی بعدی آنها برای موقعیت های فنی در آزمایشگاه های تحقیقاتی صنعتی ، پزشکی یا دولتی بسیار ارزشمند است.

این برنامه همچنین فرصت‌هایی را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا در زمینه‌های تحقیقاتی متنوع و بین‌رشته‌ای ، از زیست‌شناسی مولکولی ، با پتانسیل آن برای متحول کردن پزشکی و کشاورزی ، تا بوم‌شناسی ، با کاربردهای آن برای مدیریت پایدار محیط‌زیست ، شرکت کنند.

در زیر برنامه های درسی در طول هر ترم نیز بیان شده است ، اما توجه داشته باشید که بسته به دانشگاه ها ممکن است تغییراتی وجود داشته باشد.

ترم اول :

 • میکروبیولوژی (+آزمایشگاه)
 • مقدمه ای بر بیومولکول ها
 • شیمی بیورگانیک
 • روش ریاضی
 • آمار

ترم دوم :

 • زیست شناسی سلولی و مولکولی
 • بیوشیمی و متابولیسم سلولی (+آزمایشگاه)
 • مقدمه ای بر بیوتکنولوژی
 • اصول شیمی تجزیه
 • شیمی تجزیه عملی

ترم سوم :

 • مهندسی (+آزمایشگاه)
 • مقدمه ای بر مهندسی فرآیندهای زیستی (+آزمایشگاه)
 • اصول مدیریت
 • برنامه درسی مشترک / آموزش خدمات

ترم چهارم :

 • فناوری تخمیر (+آزمایشگاه)
 • فناوری آنزیم و بیوکاتالیز (+آزمایشگاه)
 • روش تحقیق
 • اصول بازاریابی

ترم پنجم :

 • مهندسی فرآیندهای زیستی
 • فناوری کشت بافت (+آزمایشگاه)
 • انتخابی انگلیسی اجباری
 • برنامه درسی مشترک II/ یادگیری خدماتی
 • دروس انتخابی (انتخاب ۹ واحد)
 • تکنیک های زیست شناسی مولکولی
 • فیزیولوژی و غربالگری
 • میکروارگانیسم های صنعتی
 • میکروبیولوژی مواد غذایی
 • میکروبیولوژی صنعتی
 • کنترل بیولوژیکی و حفاظت از محیط زیست

ترم ششم :

 • اخلاق زیستی در تحقیق و توسعه
 • محاسبات زیستی و بیوانفورماتیک
 • رفتار سازمانی
 • دروس انتخابی (۶ واحد)
 • بیان ژن
 • بیوتکنولوژی مولکولی
 • ویروس شناسی
 • ایمونولوژی

ترم هفتم :

 • پروژه کارشناسی ۱
 • تکنیک های جداسازی پروتئین در
 • بیوتکنولوژی
 • دروس انتخابی (انتخاب ۹ واحد)
 • کاربردهای کشت بافت
 • بیوشیمی میکروبی کاربردی و تبدیل زیستی
 • فناوری زیست پالایشگاهی
 • مدیریت زباله های صنعتی
 • بیوتکنولوژی دارویی

ترم هشتم :

 • پروژه کارشناسی دو
 • کارآفرینی و کارآفرینی

دروس انتخابی :

 • فناوری حسگر زیستی
 • بیوتکنولوژی محیطی
 • زیست پالایی و تجزیه زیستی
 • ژن درمانی

گرایش های رشته زیست شناسی در مالزی

تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در گرایش های مختلفی ارائه می شود ، از این رو در زیر گرایش های رشته زیست شناسی در مالزی معرفی شده اند.

گرایش های رشته زیست شناسی در مالزی

البته برخی از دانشگاه ‌ها ممکن است این رشته ‌های خاص علوم زیستی را به عنوان مدرک کارشناسی ارائه دهند ، برخی دیگر ممکن است این رشته‌ ها را به عنوان دروس انتخابی به عنوان بخشی از یک مدرک گسترده‌تر علوم زیستی ارائه دهند.

علوم زیست پزشکی : مطالعه بدن انسان و عملکرد آن در سلامت و بیماری است ، علم زیست پزشکی علم مبتنی بر زیست شناسی را برای مصارف پزشکی به کار می برد ( مثلا تولید داروی جدید برای درمان بیماری ).

بیوتکنولوژی : استفاده از سیستم‌های زنده و موجودات زنده در فناوری برای توسعه محصولات و فناوری جدید ( مانند ایجاد پلاستیک‌های زیست تخریب‌پذیر ، استفاده از میکروارگانیسم‌ها برای پاک‌سازی زباله‌ها ).

بیوشیمی : مطالعه فرآیندهای شیمیایی در موجودات زنده ( مانند نحوه عملکرد پروتئین ها و آنزیم ها در سلول های زنده، نحوه برخورد سلول ها با آسیب DNA ).

تحصیل دکترا زیست شناسی در مالزی

تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی در مقطع دکترا به صورت ۳ سال تمام وقت و ۴ سال پاره وقت ارائه می شود ، این برنامه پژوهش محور با هدف توسعه بیشتر مهارت های تحقیقاتی در یکی از حوزه های کلیدی زیست شناسی است و با همکاری با سرپرستان ، دانشجو در معرض بسیاری از جنبه های فعالیت های تحقیقاتی از جمله تحلیل انتقادی ، شناسایی حوزه مشارکت ، جمع آوری اطلاعات و انتقال ایده ها از طریق انتشارات مجلات و ارائه کنفرانس ها خواهد بود.

آموزش ها به صورت انحصاری و تک به تک انجام می شود و ناظران برای حمایت از دانشجو در طول مدت برنامه در دسترس خواهند بود ، اما قبل از ثبت نام ، نامزدهای بالقوه باید با ناظران واجد شرایط و با تجربه مشورت کنند تا حوزه تحقیق را مشخص کنند.

برای تحصیل در این مقطع داشتن مدرک کارشناسی ارشد علوم در زیست شناسی و یا سایر رشته های مرتبط نیاز است

مزایا و معایب تحصیل زیست شناسی در مالزی

مزایا :

 • امکان تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی به زبان انگلیسی
 • امکان فراگیری زبان انگلیسی در دانشگاه های مالزی
 • عدم نیاز به شرکت در آزمون ورودی در بیشتر دانشگاه ها
 • اعتبار و رتبه های خوب دانشگاه های مالزی در آسیا و دیگر نقاط جهان
 • مورد اعتبار بودن مدارک دانشگاه های مالزی در کشور های دیگر
 • مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل در دانشگاه های مالزی نسبت به دانشگاه های هم رتبه

مزایا و معایب تحصیل زیست شناسی در مالزی

معایب :

دشواری یافتن کار پس از فارغ التحصیلی برای خارجی ها در مالزی

فرصت های بورسیه تحصیلی محدود برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های مالزی

در سنگاپور هم می توانید رشته زیست شناسی را در معتبر ترین دانشگاه ها بخوانید ، زبان تحصیل در سنگاپور انگلیسی است و مدرک شما در تمام جهان معتبر خواهد بود ؛ مقاله تحصیل در سنگاپور را بخوانید.

بازار کار مالزی پس از تحصیل رشته زیست شناسی

فارغ التحصیلان رشته زیست شناسی در مالزی مشاغل متنوع و جالبی دارند و فارغ التحصیلان می توانند از مدرک خود به عنوان سکوی پرشی برای هر شغلی استفاده کنند که در آن تفکر انتقادی ، توانایی تجزیه و تحلیل و بررسی اطلاعات جدید ، تعهد به یادگیری مادام العمر و تصمیم گیری مبتنی بر شواهد ارزشمند است.

فارغ التحصیلان رشته زیست شناسی در زمینه هایی مانند زیر استخدام می شوند ، اما باید توجه داشت بازار کار برای خارجی ها زیاد جالب نیست.

 • هماهنگی آزمایشات بالینی
 • مدیریت مالکیت فکری
 • صنعت محصولات زیست پزشکی
 • کشف و توسعه دارو
 • مدیریت آب
 • حفاظت و زیست شناسی دریایی
 • مدیریت محیط زیستی
 • شیمی تحلیلی/ زیست پزشکی
 • بیوتکنولوژی
 • کنترل کیفیت
 • روزنامه نگاری علمی
 • کنترل فرایند
 • میکروبیولوژی

برای شناخت بهتر بازار کار مالزی ، مشاغل مورد نیاز و قوانین کار در این کشور ، مقاله کار در مالزی را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا شما را با تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی آشنا کردند ، برای دریافت اطلاعات بیشتر از بخش دیدگاه استفاده کرده و سوالات خود را درج نمایید.

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی کدام است؟

دانشگاه مالایا ( UM ) پیشروترین و برترین دانشگاه تحقیقاتی در کوالالامپور مالزی ، پذیرای همه دانشجویان از سراسر جهان است.

هزینه تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی چقدر است؟

هزینه تحصیل زیست شناسی در مالزی در دانشگاه های مختلف آن به شرح زیر است : 1. هزینه تحصیل کارشناسی در دانشگاه مالایا : 66.600 تا 73 رینگیت در سال بسته به گرایش 2. هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه مالایا : 27.800 تا 43.500 رینگیت در سال بسته به گرایش 3. هزینه تحصیل کارشناسی در دانشگاه پوترا مالزی : 7.600 رینگیت در هر ترم

تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی در مقطع دکترا چقدر طول می کشد؟

تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی در مقطع دکترا به صورت 3 سال تمام وقت و 4 سال پاره وقت ارائه می شود.

فارغ التحصیلان زیست شناسی مالزی در چه زمینه هایی می توانند کار کنند؟

1. هماهنگی آزمایشات بالینی 2. مدیریت مالکیت فکری 3. صنعت محصولات زیست پزشکی 4. کشف و توسعه دارو 5. مدیریت آب 6. حفاظت و زیست شناسی دریایی 7. مدیریت محیط زیستی 8. شیمی تحلیلی/ زیست پزشکی 9. بیوتکنولوژی 10. کنترل کیفیت 11. روزنامه نگاری علمی 12. کنترل فرایند 13. میکروبیولوژی

رشته زیست شناسی در مالزی چه گرایش هایی دارد؟

بیوتکنولوژی ، علوم زیستی و بیوشیمی

در نهایت چنانچه به تحصیل رشته زیست شناسی در مالزی علاقه مند هستید ، می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در تماس باشید تا در خصوص انتخاب دانشگاه و گرایش های این رشته با توجه به بازار کار ، راهنمایی های مورد نیاز را دریافت کنید و از خدمات مهاجرتی در این خصوص نیز بهره مند شوید ، با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین اگر به تحصیل رشته های علوم پزشکی در مالزی علاقه دارید ، می توانید مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی را نیز مرور کنید و با شرایط ورود به آن ها هم آشنا شوید.

تحصیل در اتریش

تحصیل در فرانسه

تحصیل در آلمان

تحصیل در روسیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP