تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته کامیپوتر در پرتغال
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته کامیپوتر در پرتغال با سبک زندگی مدرن و مراکز تحصیلی معتبر می تواند یک مقصد بین المللی جذاب برای دانشجویان به شمار رفته و تجربه شیرین و لذت بخشی را برای شما به ارمغان آورد ، این کشور ، شرایط اقامتی خوبی را برای شما فراهم ساخته و مطابق با آخرین متدهای تحصیلی جهان ، رشته کامپیوتر را به علاقه مندان آموزش می دهد ، برای دریافت اطلاعات جامع مهاجرت تحصیلی به پرتغال مقاله تحصیل در پرتغال را مطالعه نمایید.

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) کارشناسان ارشد و ماهری را در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های مختلف جهان داریم که در کوتاهترین زمان ممکن شما را به هدف موردنظرتان می رسانند.

در نظام آموزشی پرتغال بورسیه های تحصیلی مختلفی وجود دارد که دانشجویان در صورت فراهم نمودن شرایط دانشگاه مانند معدل بالا و انجام تحقیقات می توانند به آنها دست یافته و با حداقل هزینه و یا کاملا رایگان به تحصیل مشغول شوند ، با انتخاب تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال می توانید به ویزای کار در این کشور رسیده و سپس اقامت خود را دریافت کنید.

جهت ورود به سیستم آموزشی و تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال باید از تمامی شرایط به صورت کامل اطلاع داشته و ضمن فراهم نمودن آنها ، گام های صحیح و به موقع را برای دریافت پذیرش از سوی دانشگاه بردارید.

تحصیل رشته کامیپوتر در پرتغال

زبان تحصیل کامپیوتر در پرتغال

با حدود 260 میلیون گویش در سراسر جهان، پرتغالی ششمین زبان پر صحبت در دنیا ، پرگفتارترین زبان در نیمکره جنوبی و دومین زبان پرگفتار پس از اسپانیایی است ، پرتغالی تنها زبان رسمی پرتغال و برزیل و همچنین سرزمین های استعماری سابق مانند گینه بیسائو و آنگولا است.

یادگیری پرتغالی فقط به معنای گذراندن دوران تحصیل در پرتغال نیست ، صحبت کردن به این زبان به شما امکان می دهد به دنیای کاملاً جدیدی از 260 میلیون سخنران از برزیل تا موزامبیک دسترسی داشته باشید.

زبان تحصیل رشته کامیپوتر در پرتغال ، پرتغالی است و برای تحصیل کامپیوتر در پرتغال بخصوص در مقطع کارشناسی تسلط به این زبان را از شما می طلبد ، علاوه بر این دلایل زیادی برای انتخاب یک زبان جدید وجود دارد ، یادگیری زبان پرتغالی بهترین راه برای به دست آوردن درک درست از فرهنگ محلی است و به شما این امکان را می دهد که در سطح معنادارتری زندگی در پرتغال را درک کنید.

فرصت تحصیل کامپیوتر در پرتغال به زبان انگلیسی

فرصت تحصیل رشته کامیپوتر در پرتغال به زبان انگلیسی وجود دارد و معمولاً آزمون های انگلیسی زیر برای پذیرش پذیرفته می شوند:

 • آیلتس آکادمیک
 • تافل iBT
 • C1 Advanced یا C2 Proficiency
 • PTE آکادمیک

باید با موسسه آموزش عالی چک کنید تا ببینید کدام آزمون انگلیسی ارائه می شود و حداقل نمره لازم چقدر است.

از آنجایی که انگلیسی و پرتغالی هر دو ریشه لاتین دارند ، واژگان هر دو زبان دارای تعداد زیادی کلمات مشابه هستند ، اما فراموش نکنید که گرچه انگلیسی دومین زبان رایج در پرتغال است.

دوزبانگی اغلب به شهرهای بزرگی مانند لیسبون و نقاط توریستی مانند آلگاروه محدود می شود و در این مناطق می‌توانید با زبان انگلیسی کنار بیایید، اما در شهرهای کوچکتر و مناطق روستایی ممکن است بدون دانش حداقل چند زبان پرتغالی اولیه با مشکل مواجه شوید.

مدارک پذیرش رشته کامپیوتر در پرتغال

مقطع درخواستی ، دانشگاه انتخابی ، کشور مبدا و موارد متعدد دیگر در مدارک پذیرش رشته کامپیوتر در پرتغال تاثیرگذار هستند که در هنگام درخواست و با مراجعه به سایت دانشگاه می توانید از جزئیات آنها مطلع شوید.

مدارک پذیرش رشته کامپیوتر در پرتغال

اما طبق سیستم آموزشی پرتغال شما متقاضیان باید مدارک اصلی را در همان ابتدای درخواست به دانشگاه ها ارسال و در صورت نیاز سایر مدارک را نیز فراهم سازید ، مدارک پذیرش رشته کامپیوتر در پرتغال در تمامی دانشگاه ها شامل:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • مدرکی مبنی بر قبولی در آزمون ورودی ( بیشتر در هنگام درخواست مدرک لیسانس )
 • گواهی معتبر مبنی بر اتمام دوره دبیرستان
 • ریز نمرات سوابق تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • گواهی پرداخت هزینه درخواست ( 50 یورو )
 • نمونه کارهای تحقیقاتی ( فقط برای برخی از مقاطع تحصیلی لازم است )

به خاطر داشته باشید که مدارک مربوط به تحصیلات قبلی شما باید به صورت اصلی و به انگلیسی ارائه شود.

تاریخ درخواست به دانشگاه های پرتغال معمولا طی سه دوره در سال امکان پذیر است که در هر دانشگاه در تاریخ های مختلفی اعلام می شود و شما باید همیشه دانشگاه موردنظر خود را چک کنید تا فرصت را از دست ندهید ، دوره های دانشگاهی تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال در پاییز یا بهار شروع می شود.

برخی از مهلت های عمومی عبارتند از:

 • اولین مهلت درخواست : آوریل – مه
 • مهلت درخواست دوم : ژوئن – ژوئیه
 • مهلت درخواست سوم : آگوست – سپتامبر

یکی دو ماه بعد از مهلت درخواست پاسخ رسمی از دانشگاه دریافت خواهید کرد.

مراحل نهایی پس از دریافت نامه پذیرش تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال

تحصیل در پرتغال شامل چند مرحله اضافی پس از فرآیند درخواست است:

 • بیمه درمانی خود را تسویه کنید.
 • برای ویزای دانشجویی پرتغال اقدام کنید.
 • پس از ورود به پرتغال ، برای اجازه اقامت در شورای شهر محلی درخواست دهید.
 • پس از ورود به پرتغال و قبل از شروع کلاس های خود ، به طور رسمی در دانشگاه ثبت نام کنید.

بهترین دانشگاه های کامپیوتر پرتغال

قبل از هر اقدامی جهت تحصیل رشته کامیپوتر در پرتغال شما باید تمامی مقصدهای تحصیلی در این کشور را به خوبی بشناسید تا به بهترین انتخاب ممکن دست یابید ، در این کشور دانشگاه های متعدی دانشجویان بین المللی را برای تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال پذیرش می کنند که به شما توصیه می کنیم تمامی آنها را بررسی کنید ، برخی از بهترین دانشگاه های کامپیوتر پرتغال بدین شرح است:

بهترین دانشگاه های کامپیوتر پرتغال

دانشگاه لیسبون

دانشگاه لیسبون یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های کشور پرتغال و برجسته در اروپا است که سنت دانشگاهی بیش از هفت قرن را در بر می گیرد ، این دانشگاه وضعیت فعلی خود را در جولای 2013 به دنبال ادغام دانشگاه Técnica de Lisboa سابق و Universidade de Lisboa به دست آورد.

این دانشگاه که در شهر لیسبون قرار گرفته ، حوزه های مختلف علم گرد هم آمده اند که موجب ایجاد موقعیت ممتازی برای تسهیل تکامل معاصر علم ، فناوری ، هنر و علوم انسانی شده است ، هم اکنون این دانشگاه رتبه 147 را در میان تمام دانشگاه های دنیا در رشته کامپیوتر داشته و شهریه ای مقرون به صرفه را نیز از دانشجویان دریافت می کند ، 11 دانشکده به همراه 7 اسنتیتو بخش های مختلف این دانشگاه را تشکیل می دهند.

دانشگاه پورتو ( U،Porto )

دانشگاه پورتو (U،Porto) که در سال 1911 در شهر پورتو پرتغال تأسیس شد ، یک موسسه معیار برای آموزش عالی و تحقیقات علمی در پرتغال و یکی از 200 دانشگاه برتر اروپایی بر اساس مرتبط ترین سیستم های رتبه بندی بین المللی است ، این دانشگاه در 14 دانشکده ، یک مدرسه تجاری و بیش از 50 مرکز تحقیقاتی استعدادهای فردی را به سمت نیازهای جامعه هدایت می کند.

این دانشگاه خود یک نیروی محرک مهم برای توسعه اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و علمی در شمال پرتغال و در کل کشور است که با کارکنان علمی و آموزشی بسیار ماهر و تعداد فزاینده ای از دانشجویان ، معلمان و محققان بین المللی جامعه دانشگاهی خود را به رتبه ای برتر رسانده است.

در حال حاضر دانشگاه U،Porto به دلیل همکاری فعال با صدها موسسه آموزش عالی در سراسر جهان، بین المللی ترین دانشگاه پرتغال است.

دانشگاه Coimbra

دانشگاه کویمبرا یک دانشگاه دولتی پرتغالی در کویمبرا ، پرتغال است که برای اولین بار در سال 1290 در لیسبون تأسیس شد و چندین جابجایی را پشت سر گذاشت تا اینکه در سال 1537 به طور دائم به کویمبرا نقل مکان کرد ، این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های در حال فعالیت مداوم در جهان و قدیمی ترین در پرتغال است و نقش تأثیرگذاری در توسعه دانشگاه ایفا کرده است.

در سال 2013 ، یونسکو با اشاره به معماری ، فرهنگ و سنت های منحصر به فرد و نقش تاریخی ، این دانشگاه را به عنوان میراث جهانی معرفی کرد ، هم اکنون دانشگاه معاصر در هشت دانشکده سازماندهی شده که تقریباً در تمام رشته های اصلی مدارک لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا (دوکتور) را اعطا می کند ، این مرکز نام خود را از یکی از اعضای موسس آن گرفته و با ثبت نام بیش از 20000 دانشجو که بیش از 15 درصد آنها بین المللی هستند ، یکی از جهانی ترین دانشگاه های پرتغال است.

فارغ‌التحصیلان کویمبرا در طول قرن‌ها عبارتند از شاعر ملی پرتغال ، لوئیس دو کامیس ، ریاضی‌دان پدرو نونس ، بسیاری از دولتمردان ، نخست ‌وزیر و روسای جمهور پرتغال و برنده جایزه نوبل آنتونیو اگاز مونیز.

دانشگاه آویرو Aveiro

دانشگاه آویرو Aveiro یک دانشگاه دولتی در شهر آویرو پرتغال واقع شده است که در سال 1973 تأسیس شد ، این دارای جمعیت دانشجویی تقریباً 12500 نفر است که در بین 58 رشته فارغ التحصیل ، 40 رشته کارشناسی ارشد و 25 برنامه دکترا ، پراکنده اند.

دانشگاه آویرو Aveiroیک مرکز تحقیق و توسعه است که دارای دپارتمان‌های تحقیقاتی با برنامه‌هایی در زمینه‌ های ریاضیات بنیادی و کاربردی ، فیزیک ، شیمی ، مخابرات ، رباتیک ، بیوانفورماتیک ، علوم دریا ، مواد ، طراحی ، علوم کامپیوتر ، مدیریت بازرگانی و مهندسی صنایع است.

این دانشگاه در کنار دانشگاه های پورتو و مینهو به عنوان قطبی برای برنامه دکترای بین دانشگاهی عمل می کند ، کارشناسی ارشد یکپارچه آن در مهندسی الکترونیک و مخابرات ، اولین کارشناسی ارشد مهندسی معتبر اروپایی با گرایش فناوری اطلاعات در آموزش مهندسی بود.

هزینه تحصیل کامپیوتر در پرتغال

شهریه و هزینه تحصیل کامپیوتر در پرتغال به خصوصی و یا دولتی بودن دانشگاه ، عضویت در شهروندی اروپا و مقطع تحصیلی تان بسیار وابسته است و اگر در دانشگاه خصوصی ثبت نام می کنید و جزو شهروند اتحادیه اروپا نیستید باید توانایی پرداخت شهریه بالایی را داشته باشید.

هزینه تحصیل کامپیوتر در پرتغال

در مجموع تحصیل رشته کامیپوتر در پرتغال بسیار مقرون به صرفه است که در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی شهریه کمتری را دریافت می کند.

شهریه تحصیلی در برخی از دانشگاه های مهم این کشور

 • کارشناسی در دانشگاه پورتو 1119،00 دلار آمریکا
 • کارشناسی در دانشگاه لیسبون 1191،00 دلار آمریکا
 • کارشناسی در دانشگاه Aveiro 1590،00 دلار آمریکا
 • کارشناسی در دانشگاه Coimbra 784،00 دلار آمریکا
 • کارشناسی در دانشگاه مینهو 1437 دلار آمریکا

البته هزینه های بالا برای تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال در دانشگاه های دولتی این کشور است و این امکان وجود دارد که شما در صورت انتخاب دانشگاه های خصوصی و عدم دریافت بورسیه در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکترا تا سقف 7000 دلار شهریه پرداخت کنید.

هر موسسه آموزش عالی می تواند هزینه های خود را تعیین کند و برای جلوگیری از سردرگمی ، همیشه بررسی کنید که چه هزینه های شهریه برای دانشجویان از کشورمان ایران اعمال می شود.

بورسیه تحصیلی در پرتغال برای دانشجویان بین المللی

پرتغال کمک های مالی و بورسیه های دولتی را به دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا ارائه می دهد ، برای اینکه واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در پرتغال برای دانشجویان بین المللی باشید ، باید برای دانشگاهی که توسط وزارت آموزش این کشور به رسمیت شناخته شده است درخواست دهید ، تنوع زیادی از بورسیه ها وجود دارد که اکثر آنها به دانشجویان کارشناسی ارشد اعطا می شود ، اما می توانید برنامه های کمک مالی را برای سایر مقاطع تحصیلی نیز بیابید ، بنیادها و موسسات تحقیقاتی در پرتغال نیز دوره های کارآموزی را به دانشجویان ارائه می دهند.

چند مؤسسه ارائه دهنده بورسیه تحصیلی یا تأمین مالی :

 • بورسیه های تحصیلی DGES ، از جمله بورسیه های شایستگی و وام های دانشجویی در دانشگاه های دولتی و خصوصی
 • فرصت های مالی FCT متعددی را به دانشجویان دکترا ارائه می دهد.

ارزان ترین کشور اروپایی برای تحصیل ، لهستان است ، در مقاله تحصیل در لهستان می توانید بهترین دانشگاه ها و رشته های ارائه شده در آن را بخوانید و همچنن با هزینه های مقرون به صرفه آن ها آشنا شوید.

چارت درسی کامپیوتر در دانشگاه های پرتغال

تحصیل رشته کامیپوتر در پرتغال مطالعه محاسبات ، اتوماسیون و اطلاعات است ، این رشته علوم نظری ، مانند الگوریتم ها ، نظریه محاسبات و اطلاعات ، تا رشته های عملی از جمله طراحی و پیاده سازی سخت افزار و نرم افزار را در بر می گیرد ، دغدغه اساسی علم کامپیوتر این است که چه چیزی را می توان و چه چیزی را نمی توان خودکار کرد.

چارت درسی کامپیوتر در دانشگاه های پرتغال

الگوریتم ها و ساختارهای داده را قلب علم کامپیوتر نامیده اند و شما در این رشته دانش اساسی سخت افزار کامپیوتر و سیستم عامل های مدرن به همراه اصول تفکر محاسباتی و دانش روز در پروتکل های شبکه، معماری ها و برنامه ها را یاد خواهید گرفت.

نمای کلی تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال را می توان مطابق با مدرن ترین آموزش های جهانی دانست ، به صورت خلاصه چارت درسی کامپیوتر در دانشگاه های پرتغال خلاصه ای از سخت افزار و سیستم عامل در دروس اصلی از جمله موارد زیر هستند:

 • مبانی سخت افزار سیستم
 • مقدمه ای بر مفاهیم سیستم عامل
 • فرآیندها و موضوعات سیستم عامل
 • مدیریت حافظه
 • مروری بر شبکه های کامپیوتری
 • معماری شبکه های کامپیوتری : لایه های کاربردی ، حمل و نقل ، شبکه و پیوند
 • بررسی اجمالی امنیت شبکه
 • مبانی محاسبات و برنامه نویسی
 • سیستم های اعداد
 • انواع داده های عددی و عبارات حسابی

یکی از برترین کشورها برای مطالعه رشته های مهندسی ، کشور انگلستان است ، تمام رشته های مهندسی با گرایش های آن ها در دانشگاه های نامی این کشور ارائه می شوند ؛ مقاله تحصیل در انگلستان را بخوانید.

گرایش های رشته کامپیوتر در پرتغال

نیاز به تکنولوژی در دنیای امروز موجب گشته تا رشته های مرتبط در این زمینه مانند علوم کامپیوتر با تخصص و گرایش های مختلفی در دانشگاه ها ارائه شده و افراد علاقه مند بتوانند در یک مهارت خاص به تخصص رسیده و سپس به بازار کار وارد شوند ، رشته علوم کامپیوتر که به عنوان پایه بسیاری از رشته های دانشگاهی وجود دارد ، در هر دانشگاه جهان گرایش های متنوعی داشته و دانشجویان می توانند متناسب با علاقه خود به تحصیل مشغول شوند.

گرایش های تحصیل رشته کامیپوتر در پرتغال در دو شاخه کلی سخت افزار و نرم افزار به صورت کلی دسته بندی می شود که در بخش خت افزار شما در رابطه با معماری کامپیوتر و قعطات متلف آن از تولید تا عملکردها را فراگرفته و می توانید در حوزه های اجرایی به کار مشغول شوید.

اما حوزه نرم افزار بسیار گسترده تر بوده و شما می توانید به دنیای دانش و طراحی انواع برنامه ها متصل شوید ، تمام دنیای مدرن امروز به نرم افزارهای مختلف وابسته است و اغلب دانشجویان علاقه مند به تحصیل گرایش نرم افزار را ترجیح می دهند.

در حوزه تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال گرایش نرم افزار شما می توانید در مهندسی نرم افراز ، هوش مصنوعی و الگوریتم و محاسبات به تحصیل بپردازید ، در برخی از دانشگاه های رشته IT نیز به عنوان علوم کامپیوتر تدریس می شود که بسیاری از دانشجویان کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد آن را انتخاب می کنند.

تحصیل دکترا کامپیوتر در پرتغال

انتخاب یک دانشکده و موضوع برای گرفتن دکترا کار پیچیده ای است که البته باید قبل از شروع دوره توسط داوطلب به خوبی تکمیل شود ، در این مسیر نکاتی وجود دارد که اطلاع از روند صحیح آنها می تواند شما را بدون هیچ سختی به پذیرش برساند ، اولین نکته ، همسویی علایق پژوهشی دکتری ، روش ها و مکاتب فکری است.

گروه‌های تحقیقاتی مختلف در دانشکده‌ها روش‌های متفاوتی برای تفکر و همچنین نگاه کردن به موضوعات تحقیقاتی مشابه دارند ، داوطلبان باید به اهمیت تحقیق در مورد اینکه آیا با تحقیقی که می‌خواهند انجام دهند مناسب هستند و اینکه چگونه از نظر روان‌شناختی خود را در برابر آن تحقیق قرار می‌دهند ، پی ببرند.

برنامه دکترا در تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال به شما کمک می کند تا پتانسیل خود را برای پیگیری تحقیقات علمی ، نوآوری و فعالیت های رهبری در زمینه علوم کامپیوتر و انفورماتیک توسعه دهید ، مدت زمان برنامه معمولاً چهار سال است ، مرحله آماده سازی سال اول که شامل برخی دوره های پیشرفته و برنامه ریزی تحقیقاتی می شود و به دنبال آن سه تا چهار سال تحقیق انجام می شود که منجر به پایان نامه دکترا می شود.

متقاضی این دوره باید دارای مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن از یک موسسه یا دانشگاه خارجی دریافت کرده باشد و داشتن مدرک آیلتس و یا تافل نیز می تواند از دیگر شرایط تحصیل دکترا کامپیوتر در پرتغال به شمار رود.

دریافت پذیرش دکترا کامپیوتر در پرتغال

جهت دریافت پذیرش دکترا کامپیوتر در پرتغال انتخاب نامزدها با ارزیابی مدارک ارسالی کمیته علمی هر دانشگاه انجام می شود و داوطلب در گام نخست باید توسط یک استاد تاییدیه اولیه را دریافت کند ، فردی که بتواند رزومه و پروپوزال خود را در زمینه مرتبط با فعالیت استاد راهنما نشان دهد ، می تواند به پذیرش برسد.

داشتن رزومه قوی و تحقیقات و دستاوردهایی که نشان دهد شما علاقه مند و البته مستعد تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال در تخصصی ترین سطح ممکن هستید ، برگ برنده شما خواهد بود.

با اتمام این دوره شما قادر به تدریس این رشته به سایرین خواهید بود که مهارت در بالاترین سطح را از شما می طلبد ، نقش زبان انگلیسی را نییز در پذیرش خود فراموش نکنید زیرا شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید در اولین مهارت ها از جمله زبان مشکلی نداشته و تمرکز خود را تنها بر روی حوزه تحقیقاتی خود بگذارید.

مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در پرتغال

اگر علاقه مند به تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال هستید دلایل زیادی وجود دارد که آن را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنید ، دانستن مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در پرتغال بسیار به شما کمک حواهد نمود تا مقصد خود را هرچه بهتر بشناسید.

مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در پرتغال
 • سیستم آموزشی پیشرفته مطابق با کشورهای پیشرفته جهان
 • تحصیل با حداقل هزینه و حتی به صورت رایگان در مراکز دولتی
 • فرصت دریافت بورسیه تحصیلی به دانشجویان واجد شرایط
 • فرصت زندگی در یکی از امن ترین و آرام ترین کشورهای جهان
 • اعتبار بالای مدارک تحصیلی در اروپا و جهان
 • فرصت کار همزمان با تحصیل و داشتن درآمد
 • فرصتی برای یادگیری پرتغالی – یک زبان جهانی
 • بازار کار مناسب پس از فارغ التحصیلی
 • کیفیت آموزشی پیشرفته و با سابقه کهن
 • امکان انتقال بین سه یا حتی چهار دانشگاه در سراسر اروپا
 • امکان اشتغال پس از تحصیل و دریافت اقامت
 • دستری به کشورهای اروپایی برای کار ، تفریح و ادامه تحصیل

معایب

 • وقت شناس نبودن مردم در کار و جامعه
 • عدم دسترسی برخی از مناطق شهری به حمل و نقل عمومی
 • تئوری بودن اکثر کلاس ها
 • نیاز حتمی به یادگیری زبان پرتغالی حتی به میزان محدود
 • بوروکراسی زیادی در ادارات
 • وجود آزمون ورودی دشوار در بعضی از دانشگاه ها

بازار کار پرتغال پس از تحصیل در کامپیوتر

شرکت‌های با فناوری پیشرفته که واحدهای تحقیق و توسعه دارند همواره به دنبال جذب افراد متخصص در حوزه کامپیوتر هستند ، متخصصان در علوم کامپیوتر دارای فرصت های حرفه ای در مراکز تحقیق و توسعه مرتبط با موسسات دولتی و خصوصی ، در حوزه فناوری اطلاعات و همچنین در موسسات آموزش عالی هستند.

بازار کار پرتغال پس از تحصیل در کامپیوتر کامپیوتر در پرتغال برای دانشجویانی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شوند بسیار پویا و فوق العاده است ، فارغ التحصیلان می توانند در شرکت های بزرگ مانند سامسونگ و یا نوکیا به کار مشغول شده و یا در شرکت های خصوصی بزرگ درآمد خوبی داشته باشند.

تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال در بازار کار درآمدهای مختلفی برای شما به همراه دارد و فردی که به عنوان یک متخصص کامپیوتر در پرتغال کار می کند معمولاً حدود 4180 یورو در ماه درآمد دارد ، حقوق ها از 2050 یورو (کمترین) تا 6520 یورو (بالاترین) متغیر است و متوسط حقوق 4260 یورو در ماه است.

میانگین حقوق در رشته علوم کامپیوتر را می توان 24 یورو برای هر ساعت دانست و دستمزد ساعتی بسته به ساعات کار در هفته و کمک هزینه سالانه مرخصی ممکن است کمی متفاوت باشد.

اطلاعات جامع مهاجرت کاری به پرتغال را در مقاله کار در پرتغال بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل کامپیوتر در پرتغال

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا شما را با تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال آشنا کردند ، با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید و سوالات خود را مطرح کنید.

هزینه تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال چقدر است؟

1. کارشناسی در دانشگاه پورتو 1119،00 دلار آمریکا 2. کارشناسی در دانشگاه لیسبون 1191،00 دلار آمریکا 3. کارشناسی در دانشگاه Aveiro 1590،00 دلار آمریکا 4. کارشناسی در دانشگاه Coimbra 784،00 دلار آمریکا 5. کارشناسی در دانشگاه مینهو 1437 دلار آمریکا

زبان تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال چیست؟

زبان تحصیل کامپیوتر در پرتغال ، پرتغالی است و برای تحصیل کامپیوتر در پرتغال بخصوص در مقطع کارشناسی تسلط به این زبان را از شما می طلبد.

چه مدارک زبانی برای تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال مورد قبول است؟

1. آیلتس آکادمیک 2. تافل iBT 3. C1 Advanced یا C2 Proficiency 4. PTE آکادمیک

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال کدام است؟

دانشگاه لیسبون که یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های کشور پرتغال و برجسته در اروپا است .

بورسیه های تحصیلی رشته کامپیوتر در پرتغال را معرفی کنید.

1. بورسیه های تحصیلی DGES ، از جمله بورسیه های شایستگی و وام های دانشجویی در دانشگاه های دولتی و خصوصی 2. فرصت های مالی FCT متعددی را به دانشجویان دکترا ارائه می دهد.

در صورتی که علاقه مند به تحصیل رشته کامپیوتر در پرتغال هستید ، می توانید به صورت رایگان مشاوره های لازم را از کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی دریافت کنید ، کارشناسان دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه خدمات مشاوره ای حضوری و غیر حضوری به شما عزیزان هستند ، همچنین به شما توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به پرتغال را بخوانید تا با تمام روش های مهارجرت به این کشور زیبا آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه