تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی

تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی انتخابی است برای علاقه مندان این رشته که به واسطه آن می توانند به موفقیت های چشمگیری دست یابند.

کشور اسلواکی در پی تلاش های بی شائبه برای جذب دانشجویان بین المللی شرایط تحصیلی برای برخی رشته ها را بسیار انعطاف پذیر کرده است و این نرمش به منظور بهره مندی از استعدادهای پنهان علاقه مندان برخی علوم می باشد.

لیسانس اقتصاد اغلب اولین درجه ای است که یک دانشجو در حرفه علمی خود در دانشگاه های اسلواکی دریافت می کند ، از لحاظ شرایط پذیرش دانشگاه ها و هزینه های تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی اطلاعات جالبی وجود دارد که در این محتوا قابل دستیابی و مطالعه است.

اطلاعات پیش رو توسط شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) گردآوری و تهیه شده است ، پیش تر هم در همین سایت اطلاعات جامعی در خصوص مهاجرت تحصیلی به اسلواکی به شما عزیزان ارائه شده ؛ مقاله تحصیل در اسلواکی را بخوانید.

نکته : لینک های موجود در کادر سبز رنگ ، عناوین اصلی همین مقاله هستند که جهت سهولت مطالعه در نظر گرفته شده اند.

مدارک پذیرش رشته اقتصاد در اسلواکی

متقاضیان تحصیل اقتصاد در اسلواکی می توانند با هر دیپلمی که از دبیرستان فارغ التحصیل شده اند ، برای دانشگاه های اسلواکی در مقطع کارشناسی درخواست دهند.

به طور معمول یک دانشجوی بین المللی برای کسب مدرک کارشناسی به سه تا چهار سال تحصیل تمام وقت نیاز دارد ، این مقطع دانشجویان را با مجموعه ای دقیق از مهارت هایی که برای موفقیت در این جهان نیاز دارند ، مجهز می کند.

متخصصان اقتصاد در دانشگاه های اسلواکی در زمینه تجارت ، اقتصاد کلان و خرد ، امور مالی ، سیاست های عمومی و سایر موضوعات آموزش می بینند تا به تجزیه و تحلیل و درک تصویر مالی ملی یا جهانی کمک کنند.

برای ورود به دوره های کارشناسی ارشد دانشجویان باید دارای مدرک معتبر کارشناسی از دانشگاه های اسلواکی یا حتی دانشگاه های خارج از کشور باشند ، دوره کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد دو سال به طول می انجامد.

متقاضیان تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی ، برای ورود به دوره دکترا باید مدرک معتبر کارشناسی ارشد خود را برای اخذ پذیرش در این مقطع به دانشگاه ارائه دهند.

تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی

بهترین دانشگاه های اقتصاد اسلواکی

برترین دانشگاه های اقتصاد اسلواکی اغلب در پایتخت (براتیسلاوا) قرار گرفته است که در زیر درباره آنها صحبت می شود.

تحصیل رشته اقتصاد در دانشگاه Comenius اسلواکی

دانشگاه Comenius در براتیسلاوا بزرگترین دانشگاه اسلواکی است که اکثر دانشکده های آن در براتیسلاوا واقع شده است ، این دانشگاه در سال ۱۹۱۹ ، اندکی پس از ایجاد چکسلواکی تأسیس شد و نام این دانشگاه از یان آموس کامنیوس ، معلم و فیلسوف چک قرن ۱۷ گرفته شده است.

از بزرگان و نامداران این دانشگاه می توان امیل بنک ، یوزف برنی ، روبرت فیکو ، رودولف ماچ ، میلان میشک ، ولادیمر پالکو ، لادیسلاو پاتاکی ، ژولین پودوبا ، ایوتا رادیسووا ، ارنست والکو ، جان ویلچک ، استفان زنم ، میروسلاو لایچاک ، زوزانا شاپوتووا و لوک پلانک را نام برد.

مطالعه اقتصاد در دانشکده اقتصاد در دانشگاه Comenius ، یک برنامه اقتصاد کلاسیک است که بر حوزه های نظریه اقتصادی و روش های کمی در اقتصاد متمرکز شده است ، این برنامه ترکیبی از چهار پایه اصلی اقتصاد در مطالعه اقتصاد است.

علاوه بر دانش نظری ، دانشجویان مهارت های تحلیلی ، ریاضی و آماری و توانایی حل مسائل را در بسیاری از زمینه ها به روش های مختلف کسب می کنند.

دانشجویان برای واجد شرایط شدن برای تحصیل رشته اقتصاد در این دانشگاه باید اسناد و درخواست خود را مانند مدرک دیپلم برای تایید توسط دانشگاه COMMIUS در براتیسلاوا ، به رییس دانشگاه ارسال کند ، در ادامه برنامه ها در حدود ۲ هفته پردازش می شوند ، زمان پردازش بستگی به در دسترس بودن داده های بایگانی شده متقاضی دارد.

بهترین دانشگاه های اقتصاد اسلواکی

دانشگاه اقتصاد در براتیسلاوا (UEBA)

دانشگاه اقتصاد در براتیسلاوا یا (UEBA)موسسه آموزش عالی دولتی در اسلواکی است که در سال ۱۹۴۰ تاسیس شد ، بسیاری از رتبه بندی های مستقل ، دانشگاه اقتصاد براتیسلاوا را در ۲۰ دانشگاه برتر اسلواکی قرار داده است.

از نامداران این دانشگاه می توان آندره بابیچ میشال کووا ، ایوان میکلوش ، پیتر کاظیمار ، یان پوشیاتک ، بریگیتا اشموگروا ، ایوان Šرمکو ، پاول لانچاریچ ، پاول کونتیاک ، یاکوب کراکو ، یوزف ماکچ ، پیتر ایگا ، مارتین فیلکو ، ویکتور پاولندا ، Hvezdoň Kočtúch ، یوزف کونار ، ادوارد هگر ، ماروش شفوویچ ، توما ترابا ، جانا کیشووا ، ووونگ دین رنگ ، ایوانا گابورک ، پاول هابرا و پیتر Šťastný را نام برد.

دانشجویان برای اخذ پذیرش از این دانشکده باید فرم درخواست را در سایت studyabroad برای سال تحصیلی جاری ۲۰۲۱ _ ۲۰۲۲ پر کنند و تا ۱۵ دسامبر برنامه خود را به معاونت دانشکده اقتصاد بفرستند.

تحصیل رشته اقتصاد در دانشگاه زیلینا

دانشگاه زیلینا تنها دانشگاهی است که در منطقه شمال غربی جمهوری اسلواکی واقع شده است ، این دانشگاه آموزش در هر سه سطح آموزش عالی به دو صورت تمام وقت و نیمه وقت (مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و مدرک دکترا) ارائه می دهد.

همه دانشکده های دانشگاه زیلینا دوره تکمیلی مطالعات آموزشی را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان ارائه می دهند.

فارغ التحصیلان رشته اقتصاد در دانشگاه زیلینا ، در درجه اول تحصیلات دانشگاهی در برنامه تحصیلی اقتصاد ، قادر به تجزیه و تحلیل شرایط ساده اقتصادی در شرکت ها و تصمیم گیری های ساده مدیریتی هستند ، آن ها قادر به حل وظایف متوسط در زمینه محاسبات ، بودجه ، برنامه ریزی و سازماندهی فرایند کسب و کار هستند.

از بزرگان این دانشگاه می توان ، کاتارینا والاسکووا ، میشال هولوبیک ، جان میکولاج ، ایوو وندروک ، میکولی جوریندا ، جوراج بلانیر ، استانیسلاو برنارد ، پاول باریشک ، یاروسلاو باشکا ، جان کوشتوریاک ، آلش شبشک ، میلان لورنک ، پاول یلنک ، اوندجی فبر ، جوراج شبو ، پاول کواچیک و یان کلاس را نام برد.

دانشجویان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید مدارک خود را به همراه فرم درخواست به سایت دانشگاه ارسال کنند تا توسط رئیس دانشکده اقتصاد مورد بررسی قرار گیرد.

ورود به دانشگاه گامی مهم در زندگی هر فردی است ، اجازه دهید متخصصان ما با ارزیابی صحیح در هر مرحله از پذیرش به شما کمک کنند.

زبان تحصیل اقتصاد در اسلواکی

برنامه های کارشناسی اقتصاد به طور غالب به زبان اسلواکیایی ارائه می شوند ، کارشناسی ارشد امور مالی ، بانکداری و سرمایه گذاری از گرایش های تخصصی فوق لیسانس اقتصاد دانان در اسلوکی است که به زبان انگلیسی ارائه می شود.

زبان تحصیل اقتصاد در اسلواکی

برخی گرایش های تحصیلی برای فوق لیسانس اقتصاد در اسلواکی نیز به زبان اسلواکیایی است و برای اخذ پذیرش متقاضیان ملزم به ارائه مدرک زبان هستند ؛ دانشگاه DTIیک برنامه فوق لیسانس با عنوان تربیت معلم در موضوعات اقتصاد ارائه می کند که هدف برنامه مطالعه ، گسترش و تعمیق دانش کسب شده در یکی از برنامه های کارشناسی اقتصاد یا مدیریت است.

برنامه های دکترا اقتصاد نیز به هر دو زبان در دسترس است و برای پذیرش در آن متقاضیان باید سطح زبان نسبتا بالایی داشته باشند ، دانشگاه های اقتصاد اسلواکی نمرات رسمی آیلتس ، تافل ، C1 پیشرفته را می پذیرند.

هزینه تحصیل اقتصاد در اسلواکی

دانشجویان متقاضی تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی اگر بتوانند آموزش به زبان اسلواکیایی را در دانشگاه دولتی انتخاب کنند ، قطعا هزینه های تحصیلی آنها بسیار کم تر خواهد بود ، به عنوان مثال تحصیل در مقطع لیسانس در UEBA نسبتاً ارزان و فقط ۱۰۰۰ دلار در سال است.

این دانشگاه همچنین برنامه های کارشناسی ارشد را ارائه می دهد که هزینه آن باز هم ۱۰۰۰ دلار در سال است.

UEBA با بسیاری از موسسات آموزشی توافق نامه مبادله دارد ، این دانشگاه دارای یک کتابخانه اختصاصی است و عضو «انجمن دانشگاه های اروپا (EUA)» است.

هزینه زندگی یک دانشجوی اقتصاد در براتیسلاوا ۴۶۱-۸۴۲ دلار آمریکا در ماه برآورد می شود و دانشجو برای اقامت در یک اتاق مشترک در مرکز شهر ۲۷۴ دلار و برای خارج از مرکز شهر ۱۹۴ دلار نیاز دارد.

قیمت آپارتمان ۱ خوابه خارج از مرکز ۳۴۰ دلار در ماه و آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر ۴۶۲ دلار مورد نیاز است.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های اسلواکی

دروس اصلی رشته اقتصاد در اسلواکی عبارتند از اقتصاد خرد ، اقتصاد کلان ، اقتصادسنجی ، تحقیقات عملیاتی ، ریاضیات ، مدل های رقابت و همکاری ، بانکداری و اقتصاد بین الملل است و دوره های اختیاری این رشته عبارتند از مدیریت ریسک ، مهندسی مالی ، جمعیت شناسی ، تامین مالی فعالیت های تجاری ، سیستم اطلاعاتی سازمان ها ، سیاست ، مقدمه ای بر ادغام اروپا و سایر موارد است.

سایر دروس رشته اقتصاد شامل اصول حسابداری مالی ، آمار برای تجارت ، اقتصاد سیستم های اطلاعاتی ، بررسی حساب ، اقتصاد سنجی کاربردی ، ریاضی دیفرانسیل تک متغیره ، حسابگر انتگرال تک متغیر ، تاریخ اقتصادی مالیات ، هزینه های عمومی استراتژی رقابتی و مقررات اقتصادی می شود.

فارغ التحصیلان برنامه کارشناسی “اقتصاد و مدیریت تجارت” در اسلواکی می تواند از دانش به دست آمده در زمینه اقتصاد ، روش های کمی ، حقوق ، مدیریت و بازاریابی استفاده کند.

دانش آنها در زمینه برنامه ریزی کسب و کار ، مدیریت تولید ، تجارت بین المللی ، تجزیه و تحلیل مالی و کارآفرینی در شرکت های کوچک و متوسط توسعه یافته است.

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در اسلواکی

مطالعه اقتصاد یکی از موضوعاتی است که برای جامعه امروز بسیار ارزشمند است و بر خلاف کشور خودمان ، اقتصاد در خارج از مرزها از استقبال زیادی برخوردار است.

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در اسلواکی

اصول اقتصادی را می توان برای طیف وسیعی از موسسات ، از جمله مراقبت های بهداشتی ، دولتی ، مالی ، تجاری ، سیاسی و حتی مذهبی به کار برد ، همه این آژانس ها به زمان و هزینه نیاز دارند ، بنابراین می توان با چشم انداز اقتصادی به آنها نگاه کرد.

اسلواکی عضو اتحادیه اروپا است بنابراین اگر تحصیل ، حق کار و شهروندی این کشور را به دست بیاورید به طور قانونی می توانید در نقاط دیگر اروپا نیز کار کنید.

دلایل اخذ مدرک اقتصاد در اسلواکی در زیر بیان شده است:

  • رتبه ۲۶ در رتبه بندی آموزش و پرورش جهان
  • رتبه ۳۸ در رتبه بندی سهولت انجام کسب و کار در جهان
  • رتبه ۳۷ در رتبه بندی اقتصاد جهان
  • رتبه ۲۶ در رتبه بندی ایمنی جهان

معایب اصلی برای تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی

از معایب اصلی برای تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی می توان به محدود بودن تعداد برنامه ها و دانشگاه های اسلواکی اشاره کرد ؛ کشورهایی مانند اتریش ، آلمان ، فرانسه و غیره در اروپا طیف وسیع تری از این رشته و گرایش های آن را برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند که با اسلواکی قابل مقایسه نیست.

علاوه بر این ، شرایط کاریابی در اسلواکی قدری دشوار می باشد ، بنابراین می توانید درباره تصمیم قطعی برای تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی با مشاوران رجبی مشورت کنید و یک کشور ایده آل تر را برای تحصیل انتخاب کنید.

بازار کار اسلواکی پس از تحصیل رشته اقتصاد

رشته اقتصاد و رشته های مدیریت در کشور خودمان بازار کار خوبی ندارد اما همین رشته ها در خارج از کشور بسیار مورد استقبال بوده و علاقه مندان این علوم می توانند درآمد ایده آلی کسب کنند.

اسلواکی دارای یک سیستم اقتصادی مختلط است که در آن انواع آزادی های خصوصی ، همراه با برنامه ریزی اقتصادی متمرکز و مقررات دولتی وجود دارد.

اسلواکی یکی از اعضای اتحادیه اروپا است ، بنابراین فارغ التحصیلان این برنامه می توانند طیف گسترده ای از مشاغل را در تعداد زیادی از صنایع مختلف و سایر بخش های اقتصاد ملی و بین المللی انجام دهند.

اگر مایل به همکاری با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی هستید با ما تماس بگیرید ، موسسه مهاجرتی رجبی نماینده رسمی بسیاری از موسسات آموزشی در خارج از کشور است و ما از روشهای معتبر و اثبات شده برای جستجوی برنامه های دانشگاهی و استفاده از استراتژی های پذیرش موفق استفاده می کنیم.

برای شناهت بهتر بازار کار اسلواکی و آگاهی از قوانین حاکم بر بازار کار این کشور مقاله کار در اسلواکی را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل اقتصاد در اسلواکی

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا نکاتی مختصر و مفید در خصوص تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی را بیان کردیم ، برای تماس با کارشناسان ما می توانید از بخش دیدگاه سایت در پایان هر مقاله بهره مند شوید.

برای تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی چه مدرک دیپلمی مورد پذیرش است؟

متقاضیان تحصیل اقتصاد در اسلواکی می توانند با هر دیپلمی که از دبیرستان فارغ التحصیل شده اند ، برای دانشگاه های اسلواکی در مقطع کارشناسی درخواست دهند.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی کدام است؟

دانشگاه Comenius در براتیسلاوا بزرگترین دانشگاه اسلواکی است که اکثر دانشکده های آن در براتیسلاوا واقع شده است ،

تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی به چه زبانی ارائه می شود؟

برنامه های کارشناسی اقتصاد به طور غالب به زبان اسلواکیایی ارائه می شوند ، کارشناسی ارشد امور مالی ، بانکداری و سرمایه گذاری از گرایش های تخصصی فوق لیسانس اقتصاد دانان در اسلوکی است که به زبان انگلیسی ارائه می شود.

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی چقدر است؟

دانشجویان متقاضی تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی اگر بتوانند آموزش به زبان اسلواکیایی را در دانشگاه دولتی انتخاب کنند ، قطعا هزینه های تحصیلی آنها بسیار کم تر خواهد بود ، به عنوان مثال تحصیل در مقطع لیسانس در UEBA نسبتاً ارزان و فقط 1000 دلار در سال است. این دانشگاه همچنین برنامه های کارشناسی ارشد را ارائه می دهد که هزینه آن باز هم 1000 دلار در سال است.

هزینه زندگی دانشجویی در اسلواکی چقدر است؟

هزینه زندگی یک دانشجوی اقتصاد در براتیسلاوا 461-842 دلار آمریکا در ماه برآورد می شود و دانشجو برای اقامت در یک اتاق مشترک در مرکز شهر 274 دلار و برای خارج از مرکز شهر 194 دلار نیاز دارد.

همراهان ما وقت خود را برای جستجوی اطلاعات تلف نمی کنند و از انجام اقدامات غیر ضروری خودداری می کنند ، در حالی که ما بر پذیرش شما نظارت می کنیم ، شما می توانید بر آماده شدن برای امتحانات و بهبود مهارت خود در خارج از کشور تمرکز کنید ، برای آگاهی از جزئیات تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی با ما در موسسه مهاجرتی رجبی از طریق شماره های دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ، برای شناخت دانشگاه های اروپا و شرایط تحصیل در هر یک مقاله 9 تا از بهترین شهر های اروپا برای تحصیل را بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *