تحصیل رشته اقتصاد در سوئیس

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته اقتصاد در سوئیس
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته اقتصاد در سوئیس با ارائه بورسیه های مختلف و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و دانشگاه های درجه یک در این رشته ، یکی از گزینه های عالی برای دانشجویان ممتاز و محققان در این رشته است ، لذا در ادامه این مطلب مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) شرایط تحصیل و هزینه های تحصیل در دانشگاه های برتر آن را ذکر کرده اند.

در اقتصاد جهانی پر سرعت امروز ، تحصیل در خارج از کشور و کشوری همچون سوئیس یک تجربه ارزشمند برای رشته اقتصاد است و از آنجایی که جهان همیشه در حال ادغام است – با رویه گسترده تر تجارت آزاد و پدیده جهانی شدن – تحصیل در سوئیس به دانشجویان رشته اقتصاد این فرصت را می دهد تا شاهد تأثیر سیاست های عمومی در سایر کشورها بر عملکرد اقتصادی و نتایج فردی باشند.

برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص چگونگی مهاجرت تحصیلی به کشور سوئیس ، مقاله تحصیل در سوئیس را بخوانید.

تجزیه و تحلیل یک سیستم اقتصادی در خارج از کشور خود می تواند درک دانشجو از سیستم های مالی و تأثیرات مالی را عمیق تر کند و در نهایت طرز فکر آنها را به چالش بکشد ، بنابراین تحصیل رشته اقتصاد در سوئیس یک تجربه ارزشمند و منحصر به فرد ارائه می دهد ، تجربه ای که دانشگاهیان را با ماجراجویی ترکیب می کند.

اکثر دروس اقتصاد شامل مطالعه اقتصاد کلان و خرد است و ماژول‌های اصلی که تئوری اقتصادی را پوشش می‌دهند ، عناصر مورد نیاز دوره خواهند بود ، اما از دانشجویان نیز انتظار می‌رود که ماژول‌های اختیاری بیشتری را مطالعه کنند که تأثیراتی را که سیاست‌های مختلف می‌تواند بر جنبه‌های مختلف اقتصاد داشته باشد ، نشان دهد.

طول دوره تحصیل اقتصاد در سوئیس به سطح مورد نظر بستگی دارد ، اکثر دوره های کارشناسی اقتصاد در یک دوره سه ساله برگزار می شود، اگرچه این بستگی به دانشگاهی دارد که برای محل تحصیل خود انتخاب می کنید و بسیاری از موسسات به دانشجویان این امکان را می دهند که در خارج از کشور تحصیل کنند و دوره های تحصیلات تکمیلی می تواند از 1 سال تا 3 سال دیگر ادامه داشته باشد.

تحصیل رشته اقتصاد در سوئیس

مدارک پذیرش رشته اقتصاد در سوئیس

در دانشگاه های دولتی سوئیس برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشجویان باید دارای مدرک پایان دوره دبیرستان باشند و با این حال ، دانشجویان بین المللی باید معدل نهایی 80٪ یا بالاتر از حداکثر نمره سیستم ملی دبیرستان را داشته باشند ، البته در برخی از دانشگاه های سوئیس شرکت در آزمون سراسری و قبولی در رشته اقتصاد در دانشگاه های کشور متقاضی یک امر ضروری است.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داشتن مدرک لیسانس در رشته اقتصاد و یا رشته های مرتبط و برای تحصیل در مقطع دکترا نیز داشتن مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد و یا رشته های مرتبط ضروری است.

بهترین دانشگاه های اقتصاد سوئیس

تحصیل در سوئیس برای اکثر دانشجویان بین المللی رویا است زیرا علاوه بر اینکه یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در خارج از کشور است ، تحصیلات با کیفیت بالا را با قیمتی مقرون به صرفه ارائه می دهد.

بنابراین برای کمک به شما در انتخاب بهترین دانشگاه های اقتصاد سوئیس ، سه دانشگاه برتر در این زمینه و شرایط تحصیل در آن ها در ادامه معرفی شده اند.

بهترین دانشگاه های اقتصاد سوئیس

تحصیل اقتصاد در دانشگاه ETH زوریخ

در سال 1855 با نام موسسه پلی تکنیک فدرال تأسیس شد و یک قرن و نیم بعد ، ETH Zurich اکنون به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان در علم و فناوری شناخته می شود.

این موسسه بیش از 20 برنده جایزه نوبل را داشته است ، از جمله پدر فیزیک جدید و مخترع نظریه نسبیت عام آلبرت انیشتین.

موسسه فناوری فدرال زوریخ واقع در شهر زوریخ سوئیس در رتبه بندی هایی بین المللی از جایگاه عالی برخوردار است و یکی از دانشگاه های برتر پیشرو در قاره اروپا است ، این دانشگاه در سال 2022 در رتبه بندی QS رتبه 8 و در رتبه بندی شانگهای رتبه 21 و در رتبه بندی تایمز رتبه 15 را بدست آورده است.

دانشگاه زوریخ در بین ده دانشگاه برتر سوئیس رتبه اول و در سطح جهان نهم را دارد و به دو زبان اصلی آلمانی و انگلیسی تدریس می کند.

گروه اقتصاد ETH زوریخ ، برتری علمی و تعامل مداوم با صنعت و جامعه را ترکیب می کند و تحقیقات پایه و کاربردی در مدیریت ، اقتصاد ، نوآوری ، پویایی سیستم و ریسک انجام می دهد و بیشتر کارهای تحقیقاتی آن به دنبال بهبود درک فناوری در سازمان ها ، جوامع و اقتصاد است.

برنامه های اقتصاد در این دانشگاه به شرح زیر ارائه می شود :

 • کارشناسی ارشد در مدیریت ، فناوری و اقتصاد
 • کارشناسی ارشد مطالعات پیشرفته در مدیریت ، فناوری و اقتصاد
 • کارشناسی ارشد اجرایی مدیریت بازرگانی در مدیریت زنجیره تامین
 • برنامه های دکترا متمرکز بر مدیریت ، اقتصاد، طراحی سیستم و ریسک

همچنین سمینارها و سخنرانی هایی در زمینه مدیریت و اقتصاد برای بسیاری از بخش های دیگر و برنامه های کارشناسی ارشد در ETH زوریخ ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی در رشته اقتصاد در موسسه فناوری زوریخ

در این دانشگاه در مقطع ارشد به دانشجویانی که نمرات ممتازی در مقطع کارشناسی داشته ، بورسیه تحصیلی داده می شود که کل هزینه های تحصیل و زندگی در دوره ارشد ( سه تا چهار ترم تحصیلی ) را پوشش می دهد.

مبلغ این بورسیه 12000 فرانک سوئیس برای هر ترم و کل هزینه های تحصیلی است و در سال تحصیلی 2022 – 2023 به 60 دانشجو این بورسیه داده می شود.

توجه داشته باشید که برای درخواست این بورسیه باید پروپزال پایان نامه دوره ارشد خود را هنگام درخواست پذیرش به دانشگاه ارسال کنید.

شرایط تحصیل در موسسه فناوری زوریخ

پذیرش در برنامه های کارشناسی ارشد این دانشگاه بسیار رقابتی است و معمولا فارغ التحصیلان عالی لیسانس از دانشگاه های قابل مقایسه با ETH زوریخ که پروفایل های مورد نیاز مدرک خاص را برآورده می کنند ، پذیرفته می شوند.

بنابراین هنگام ارزیابی درخواست‌های بین‌المللی ، به رتبه ‌بندی دانشگاه‌ی که متقاضی در آن تحصیل کرده ( THE ، QS ، و غیره ) توجه ویژه ای می شود و البته چنانچه متقاضی دوره کارشناسی خود را در دانشگاه های سوئیس گذرانده باشد شانس بیشتری برای پذیرش خواهد داشت.

تحصیل اقتصاد در دانشگاه زوریخ

دانشگاه زوریخ ( UZH ) که در سال 1833 تأسیس شد ، اولین دانشگاه در اروپا بود که توسط یک دولت دموکراتیک به جای یک پادشاهی یا کلیسا ساخته شد و امروزه بزرگترین دانشگاه در سوئیس است که 26000100 دانشجو را در خود جای می دهد.

UZH یکی از اعضای اتحادیه دانشگاه‌های تحقیقاتی اروپا است که آن را در میان معتبرترین مؤسسات تحقیقاتی در اروپا قرار می‌دهد و شهرت ویژه‌ای در رشته اقتصاد دارد.

اگرچه مدارک کارشناسی آن عمدتا به زبان آلمانی استاندارد سوئیس تدریس می شود ، دوره های کارشناسی ارشد همگی به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

UZH همچنین با دانشگاه های دیگر در سوئیس ، به ویژه موسسه فناوری فدرال سوئیس در زوریخ و سراسر اروپا ، همکاری نزدیک دارد.

همچنین این دانشگاه 12 برنده جایزه نوبل ، از جمله آلبرت انیشتین و ویلهلم کنراد رونتگن ، که اولین بار اشعه ایکس را شناسایی کردند ، ارتباط دارد.

دپارتمان اقتصاد در دانشگاه زوریخ یک مرکز تحقیقاتی اروپایی پیشرو ، یک رهبر جهانی در زمینه اقتصاد عصب بنیان و اقتصاد توسعه است و همواره در میان پنج گروه برتر اقتصاد اروپا قرار دارد ، این دپارتمان به خاطر کارهای نوآورانه‌اش شناخته شده است و متعهد به یک رویکرد واقعا چند رشته‌ای است که اقتصاد مدرن را با عناصر تاریخ ، علوم سیاسی ، روان‌شناسی ، جامعه‌شناسی ، زیست‌شناسی و علوم اعصاب ترکیب می‌کند.

اعضای هیئت علمی و پژوهشگران در زمینه های تحقیقاتی خود مشهور هستند و تعداد قابل توجهی از اعضای هیئت علمی آن دارای گرنت های معتبر ERC هستند و سردبیران فعلی و سابق مجلات علمی برجسته می باشند و به عنوان رئیس انجمن های اقتصادی بین المللی خدمت کرده اند.

شرایط تحصیل

برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشجویان ایرانی با گواهی پایان دوره متوسطه متوسطه با معدل 12/20 ( میانگین عمومی ) همراه با گواهی پذیرش دانشگاه در رشته تحصیلی مورد نظر ارائه شده توسط دانشگاه معتبر ایران و موفقیت در آزمون تکمیلی دانشگاه زوریخ می توانند به تحصیل بپردازند.

این دانشگاه اکنون یکی از پیشروترین برنامه‌های دکترا اقتصاد در اروپا را ارائه می‌کند و تحصیل این مقطع در دانشگاه زوریخ بسیار قابتی است و دانشجویان سوئیسی و بین المللی را با مدارک عالی و نویدبخش تحقیقات مستقل موفق جذب می کند ، سالانه بین 12 تا 15 دانشجو در این برنامه پذیرفته می شوند ، طول دره دکترا در این دانشگاه دو سال و به زبان انگلیسی است.

برای تحصیل دکترا عملکرد تحصیلی عالی قبلی برای پذیرش در زوریخ مورد نیاز است و داشتن مدرک اقتصاد توصیه می شود ، اما متقاضیان رشته های دیگر ( به ویژه مرتبط ) در صورتی که عملکرد تحصیلی عالی داشته باشند نیز شانس قبولی خواهند داشت.

دانشجویانی که قبلا مدرک تحصیلی خود را از کشور مورد توافق بولونیا کسب نکرده اند باید در آزمون عمومی GRE (Graduate Record Exam) شرکت کنند.

همه دوره ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند و متقاضیان این برنامه باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند تا برای پذیرش در نظر گرفته شوند ، آزمون خاصی مورد نیاز نیست اما متقاضیانی که در آزمون تافل شرکت کرده‌اند می توانند یک کپی از نتایج آزمون رسمی ارائه دهند و متقاضیانی که مدرک دانشگاهی را از یک کشور غیر بولونیایی دریافت می کنند و زبان مادری آنها انگلیسی نیست ، باید مدرک زبان انگلیسی رسمی ( آیلتس ، تافل ، CPE ، یا CAE ) را ارائه دهند تا واجد شرایط پذیرش شوند.

توجه داشته باشید مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد برنامه های مطالعات پیشرفته ( مانند MAS ، EMBA ، MBA ، و غیره) واجد شرایط پذیرش در برنامه دکترا دانشگاه زوریخ نیستند.

تحصیل اقتصاد در دانشگاه بازل

دانشگاه بازل که در سال 1460 تأسیس شد ، قدیمی ترین دانشگاه سوئیس است و دانشکده بازرگانی و اقتصاد آن در سال 1995 تأسیس شد و دومین دانشکده جوان از هفت دانشکده کلی در دانشگاه بازل است و با این حال ، رشته اقتصاد تقریباً 150 سال است که در بازل تدریس می شود.

دانشکده بازرگانی و اقتصاد با هدف ادغام زمینه های تجارت و اقتصاد ، به دانشجویان یک برنامه درسی منحصر به فرد در سوئیس ارائه می دهد.

دانشجویان در دانشگاه بازل در مقطع کارشناسی ارشد طیف مختلفی برای انتخاب رشته دارند ، این دانشکده با داشتن مدرک کارشناسی ارشد در ” اقتصاد و سیاست عمومی ” ، کارشناسی ارشد ” اقتصاد بین‌الملل و پولی ” ، سه برنامه کارشناسی ارشد تخصصی نیز ارائه می‌کند که به طور کامل به زبان انگلیسی است و از ترم پاییز 2022 ، کارشناسی ارشد تخصصی در امور مالی و پول نیز به آن ها اضافه می شود.

شرایط تحصیل

برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشجویان ایرانی با گواهی پایان دوره متوسطه متوسطه با معدل 12/20 ( میانگین عمومی ) همراه با گواهی پذیرش دانشگاه در رشته تحصیلی مورد نظر ارائه شده توسط دانشگاه معتبر ایران و موفقیت در آزمون تکمیلی دانشگاه می توانند به تحصیل در این دانشگاه بپردازند.

مهلت درخواست برای ترم بهار 2022 در مقطع کارشناسی 30 نوامبر 2021 است و درخواست برای ترم پاییز 2022 از 1 فوریه 2022 امکان پذیر است ( مهلت درخواست : 30 آوریل 2022 ).

برای تحصیل در مقطع کارشناسی درخواست آنلاین برای ترم پاییز 2022 حداکثر از 15 دسامبر 2021 تا 15 فوریه 2022 امکان پذیر است و پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد با مدرک لیسانس یا مدرک با ارزش برابر از یک موسسه آموزش عالی خارجی که توسط دانشگاه بازل به رسمیت شناخته شده باشد ، تنها در صورتی اعطا می شود که دارنده مدرک حق دسترسی به برنامه کارشناسی ارشد انتخابی را داشته باشد.

برای تحصیل دکترا نیز مهلت درخواست برای ترم بهار 2022 ، 5 ژانویه 2022 است و پذیرش در مقطع دکترا به طور کلی نیاز به مدرک کارشناسی ارشد از یک موسسه آموزش عالی مورد تایید توسط دانشگاه بازل دارد.

هزینه تحصیل اقتصاد در سوئیس

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در سوئیس بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است و علاوه بر شهریه هر ترم دانشجویان موظف به پرداخت هزینه های دیگر همچون اتحادیه دانشجویی و این چنین موارد نیز می باشند و مقدار آن نیز در هر دانشگاه متفاوت خواهد بود ، در زیر هزینه تحصیل اقتصاد در سوئیس در دانشگاه های برتر آن ذکر شده است.

هزینه تحصیل اقتصاد در سوئیس
 • موسسه فناوری فدرال زوریخ : 750 فرانک در هر ترم تحصیلی
 • دانشگاه زوریخ : 770 فرانک در هر ترم تحصیلی
 • دانشگاه بازل : 850 فرانک در هر ترم
 • تحصیل دکترا در دانشگاه بازل : 350 فرانک در هر ترم

زبان تحصیل اقتصاد در سوئیس

متقاضیان تحصیل رشته اقتصاد در سوئیس برای مدرک لیسانس ، کارشناسی ارشد یا دکترا باید ثابت کنند که تسلط کافی به زبان اصلی برنامه تحصیلی که می خواهند در آن ثبت نام کنند ، دارند.

برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس مدرک مهارت در C1 یا سطح بالاتر مطابق با چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها ( CEFR ) باید برای زبان اصلی آموزشی مربوطه ارائه شود.

زبان تحصیل در مقطع کارشناسی اقتصاد در دانشگاه های سوئیس به زبان آلمانی و فرانسوی بسته به دانشگاه ارائه می شود و در مقطع کارشناسی و ارشد فرصت های تحصیل به زبان انگلیسی بیشتر است.

اگر می خواهید اقتصاد را به زبان انگلیسی بخوانید می توانید به کشور انگلستان هم فکر کنید ، دانشگاه های انگلستان بهترین کیفیت آموزش اقتصاد را به شما ارائه میدهند ، مقاله تحصیل رشته اقتصاد در انگلستان را بخوانید.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های سوئیس

چارت درسی تحصیل رشته اقتصاد در سوئیس بسته به مقطع و گرایش متفاوت خواهد بود اما به طور کلی در مقطع کارشناسی دروس زیر باید تدریس شود.

ترم اول :

 • ریاضیات
 • مبانی اقتصاد خرد
 • مبانی اقتصاد کلان
 • تاریخچه اقتصاد
 • برنامه نویسی برای اقتصاددانان

ترم دوم :

 • اقتصاد توسعه و رشد
 • تجارت بین الملل و سیستم پولی
 • احتمال و آمار معدل
 • تئوری بازی
 • روش های تحقیق برای اقتصاددانان
 • برنامه نویسی برای اقتصاددانان دو

ترم سوم :

 • اقتصاد مالی و حسابداری
 • اقتصاد نهادی
 • سازمان صنعتی و راهبردی
 • اقتصاد عمومی و اقتصاد سیاسی

ترم چهارم :

 • اقتصاد رفتاری ، مالی و تصمیم گیری
 • اقتصاد جدید : دیجیتال، اکوسیستم و پلت فرم
 • امور مالی شرکتی
 • مدل سازی اقتصادی و شبیه سازی
 • بازار ، حراج و طراحی قرارداد
 • علم داده برای اقتصاددانان
 • آزمایشگاه گزارشگری اقتصادی

ترم پنجم :

 • معدل اقتصادی و طراحی
 • اقتصاد رفاه
 • بازارهای سرمایه
 • اقتصاد تجربی
 • اقتصاد نوآوری و تغییر فناورانه
 • معدل بلاک چین و رمزارز
 • GOVTECH و محیط اقتصادی

ترم ششم :

 • تحقیقات اقتصادی : مناطق و صنایع
 • یادگیری ماشینی و تجزیه و تحلیل برای اقتصاددانان
 • تحقیقات اقتصادی : مصرف کنندگان و بازارها
 • مدل‌سازی ریسک و مدیریت
 • تجزیه و تحلیل مالی و ارزیابی

مزایا و معایب تحصیل اقتصاد در سوئیس

مزایا

 • سطح بالای توسعه اقتصادی در کشور
 • کسب تجربه و دانش زیاد در رشته اقتصاد
 • بالاترین کیفیت آموزش و اعتبار بالای دانشگاه های سوئیس در سطح جهانی
 • مرکز تلاقی فرهنگ ها و زبان ها
 • کیفیت زندگی بالا
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • فرصت های خوب شغلی بعد از فارغ التحصیلی
 • امکان اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی تا دکترا

معایب

 • نیاز به شرکت در آزمون ورودی برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس
 • فرصت های محدود برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی
https://www.rajaby.com/immigration/%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d8%b3%d9%88%d8%a6%db%8c%d8%b3/

بازار کار سوئیس پس از تحصیل رشته اقتصاد

سوئیس یک کشور جذاب برای دانشجویان بین المللی است ، به خصوص اگر قصد دارید بعد از فارغ التحصیلی با داشتن مدرک در اقتصاد در این کشور کار کنید ، در این کشور دانشجویان بین المللی با داشتن فرصت های شغلی زیاد می توانند در زمینه های زیر کار کنند :

 • بانک های مرکزی
 • اداره فدرال
 • سازمان های بین المللی ( به عنوان مثال OECD ، IMF )
 • شرکت های مشاوره
 • روزنامه نگاری
 • استاد دانشگاه
 • مدیریت مالی
 • برنامه های کارآموزی با بانک ها یا شرکت های بیمه
 • بخش تحقیقات شرکت های خصوصی

برای دریافت اطلاعات دقیق تر و کامل تر در زمینه شرایط کاری در کشور سوئیس ، مقاله کار در سوئیس را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل اقتصاد در سوئیس

با چگونگی تحصیل رشته اقتصاد در سوئیس آشنا شدید ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به معرفی و تجزیه و تحلیل رشته های مورد علاقه شما عزیزان می پردازیم ، پس چنانچه رشته یا دانشگاه خاصی را مد نظر دارید ، می توانید از بخش دیدگاه در پایان هر مقاله کمک گرفته و با ما در ارتباط باشید.

طول دوره تحصیل رشته اقتصاد در سوئیس چقدر است؟

طول دوره تحصیل اقتصاد در سوئیس به سطح مورد نظر بستگی دارد ، اکثر دوره های کارشناسی اقتصاد در یک دوره سه ساله برگزار می شود، اگرچه این بستگی به دانشگاهی دارد که برای محل تحصیل خود انتخاب می کنید و بسیاری از موسسات به دانشجویان این امکان را می دهند که در خارج از کشور تحصیل کنند و دوره های تحصیلات تکمیلی می تواند از 1 سال تا 3 سال دیگر ادامه داشته باشد.

برای پذیرش و تحصیل رشته اقتصاد در سوئیس چه شرایطی مورد نیاز است؟

در دانشگاه های دولتی سوئیس برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشجویان باید دارای مدرک پایان دوره دبیرستان باشند و با این حال ، دانشجویان بین المللی باید معدل نهایی 80٪ یا بالاتر از حداکثر نمره سیستم ملی دبیرستان را داشته باشند ، البته در برخی از دانشگاه های سوئیس شرکت در آزمون سراسری و قبولی در رشته اقتصاد در دانشگاه های کشور متقاضی یک امر ضروری است.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته اقتصاد در سوئیس کدام است؟

دانشگاه ETH زوریخ

آیا در موسسه فناوری زوریخ بورسیه خاصی برای تحصیل اقتصاد در سوئیس ارائه می شود؟

در این دانشگاه در مقطع ارشد به دانشجویانی که نمرات ممتازی در مقطع کارشناسی داشته ، بورسیه تحصیلی داده می شود که کل هزینه های تحصیل و زندگی در دوره ارشد ( سه تا چهار ترم تحصیلی ) را پوشش می دهد. مبلغ این بورسیه 12000 فرانک سوئیس برای هر ترم و کل هزینه های تحصیلی است و در سال تحصیلی 2022 – 2023 به 60 دانشجو این بورسیه داده می شود.

زبان تحصیل رشته اقتصاد در سوئیس چیست؟

متقاضیان تحصیل اقتصاد در سوئیس برای مدرک لیسانس ، کارشناسی ارشد یا دکترا باید ثابت کنند که تسلط کافی به زبان اصلی برنامه تحصیلی که می خواهند در آن ثبت نام کنند ، دارند. برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس مدرک مهارت در C1 یا سطح بالاتر مطابق با چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها ( CEFR ) باید برای زبان اصلی آموزشی مربوطه ارائه شود. زبان تحصیل در مقطع کارشناسی اقتصاد در دانشگاه های سوئیس به زبان آلمانی و فرانسوی بسته به دانشگاه ارائه می شود و در مقطع کارشناسی و ارشد فرصت های تحصیل به زبان انگلیسی بیشتر است.

در نهایت برای گرفتن مشاوره و یا بهره بردن از خدمات تحصیل و اعزام دانشجو به خارج از کشور برای تحصیل رشته اقتصاد در سوئیس می توانید با دفاتر موسسه مهاجرتی رجبی در تهران و شیراز در ارتباط باشید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل رشته حقوق در سوئیس ، اطلاعات مفیدی را در این باره کسب نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه