تحصیل رشته حقوق در بلاروس

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته حقوق در بلاروس
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حقوق در بلاروس در سطح بین المللی شناخته شده و دارای اعتبار است.

بلاروس یک کشور اروپایی در همسایگی روسیه ، لهستان و لتونی است که با مزایایی که برای تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است ، به مقصدی مناسب برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در اروپا را دارد تبدیل شده است ، می توانیم بگوییم که تقریبا تمام دوره های رشته حقوق که در این کشور برگزار می شود در سطح بین المللی شناخته شده اند و از اعتبار خوبی برخوردار هستند ، در ادامه با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا تحصیل رشته حقوق در بلاروس را بررسی کنیم.

بلاروس دارای 55 موسسه آموزش عالی و دانشگاه می‌باشد که تعداد 45 دانشگاه این کشوردولتی بوده و 10 دانشگاه دیگر نیز به صورت خصوصی اداره می‌شوند ، سیستم آموزشی این کشور برخلاف فرهنگ و آداب رسوم مردمش که بسیار نزدیک به روسیه است ، از کشورهای درجه اول اروپایی نشات گرفته و برنامه ریزی شده است.

مدارک علمی صادر شده از سوی دانشگاه های بلاروس در تمام کشورهای اروپا معتبر بوده و دانشجویانی که در این کشور چه در رشته حقوق و چه در دیگر رشته ها فارغ‌التحصیل می‌شوند می‌توانند در سایر کشورهای اروپایی و حتی در کانادا و آمریکا به تحصیلات خود ادامه دهندو یا به کار مشغول شوند.

پیش تر در همین سایت در مقاله تحصیل در بلاروس تمام راه های مقرون به صرفه برای دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور را بررسی کردیم که توصیه می کنیم مقاله لینک شده را حتما مطالعه نمایید.

تحصیل رشته حقوق در بلاروس

دوره پادفک رشته حقوق در بلاروس

متقاضیان برای ورود به دانشگاه های بلاروس در مقطع کارشناسی رشته حقوق ، باید دوره هایی به نام پادفک را که معادل دوره های پیش دانشگاهی در کشورمان است ، بگذرانند ، این دوره ها به هر دو زبان انگلیسی و روسی برای دانشجویان برگزار می شود ، این دوره ها قبل از شروع سال تحصیلی و شروع ترم در کالج هایی که توسط هر دانشگاه معرفی می شود برگزار می شود،

طول دوره های پادفک در بلاروس 9 ماه است و تمامی کسانی که قصد دارند در این کشور مشغول به تحصیل شوند باید حتما این دوره را پشت سر بگذارنند ، دلیل اجباری بودن این دوره ها این است که دانشجویان قبل از شروع تحصیل در دانشگاه با نظام آموزشی و نحوه تدری و تحصیل و زبان انگلیسی و یا روسی آشنا شوند.

هزینه دوره پادفک در بلاروس مبلغی نزدیک به 4 هزار دلار می باشد که باید به حساب کالجی که دانشگاه برای گزران این دوره دانشجو را معرفی می کند ، واریز شود.

بهترین دانشگاه های حقوق بلاروس

تحصیل رشته حقوق در بلاروس می تواند آینده شغلی را تضمین نمایند و همچنین با تحصیل و آموزش در این موسسات آموزش عالی شما از سطح علمی و سواد حقوقی بسیار بالاتری برخوردار خواهید شد ، که در اینده در رادمان کاری شما و کسب موفقیت تاثیر بسزایی خواهد گذاشت ، این که دانشجویان در هر رشته و در هر کشور و سیستم آموزشی تلاش در گرفتن پذیرش و قبولی در دانشگاه های نمونه دارند ، نشان از درست بودن همین موضوع می باشد.

بهترین دانشگاه های حقوق بلاروس

دانشگاه های بلاروس هم مانند دانشگاه های دیگر کشورها از تفاوت سطح آموزشی و کیفی برخوردار هستند ، در این قسمت کاشناسان ما شما را به طور خلاصه و مفید با برترین و با کیفیت ترین موسسات آموزشی این کشور در ارائه رشته حقوق آشنا خواهند کرد ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر کدوم از این موسسات و اطلاع از شرایط خاصی در این رشته در هر کدام از این دانشگاه ها با ما در موسسه مهاجرتی رجبی در تماس باشید.

دانشگاه دولتی بلاروس

دانشگاه ایالتی بلاروس یا همان دانشگاه دولتی بلاروس در سال 1921 در شهر مینسک تاسیس شد که یکی از بزرگترین و مشهورترین دانشگاه های بلاروس می باشد ، دانشکده حقوق این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشکده های این رشته در این کشور است که در تمامی دوره های لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری نسبت به پذیرش دانشجویان اقدام می نماید.

این دانشکده علاوه بر تدریس دروس در کلاس های درس فرصتی را برای دانشجویان فراهم می کند تا در فعالیت های مختلف علمی و حرفه ای مانند : کنفرانس ها ، سمینارها ، مسابقات بین المللی (ICC Lex Meratoria) ، پروژه تابستانی مشترک دانشگاه همراه با دانشگاه های پاریس و پوتسدام ، پروژه اراسموس و بسیاری دیگر شرکت نمایند و سطح علمی خود را افزایش دهند ، همچنین دانشجویان درکلینیک حقوقی دانشکده با ارائه خدمات حقوقی رایگان به دسته های خاصی از شهروندان و آموزش های حرفه ای که در سمینارها می بینند ، تجربه عملی کسب می نمایند.

دانشکده حقوق سال ها است که به روابط علمی و آموزشی بین المللی که با دانشگاه های سراسر جهان نظیر دانشگاه اتریش ، آلمان ، لیتوانی ، لهستان ، روسیه ، اوکراین ، فرانسه ، سوئد افتخار می نماید و این روابط همواره در حال افزایش روز افزون است ، علاوه بر این دپارتمان حقوق دارای امکانات آموزشی و تحقیقاتی کاملی است از جمله : آزمایشگاه ها و باشگاه ها ، شورای دانشگاهی دانشجویی ، موزه حقوق ، آزمایشگاه شبیه سازی صحنه جنایت و غیره.

دانشگاه دولتی یانکا کوپالای گرودنو

دانشگاه دولتی یانکا کوپالا در گرودنو یکی از زیباترین شهرهای بلاروس ،در سال 1940 تاسیس شد و هم اکنون با4 پردیس و 15 دانشکده و 63 دپارتمان به کار خود ادامه می دهد ، این دانشگاه جز 5 دانشگاه برتر بلاروس به حساب می اید و اولین دانشگاه این کشور است که موفق به دریافت جایزه دولتی جمهوری بلاروس گردیده است ، هم اکنون 728 نفر دانشجوی بین المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

اساتید اصلی رشته حقوق در این دانشگاه دارای بالاترین مدرک تحصیلی هستند و سایر اساتید دستیار نیز دارای مدرک کاندیدای حقوق هستند ، همچنین سالانه از متخصصان و حقوق دانان مشهور که در موسسات دولتی و دادگاه های بلاروس شاغل هستند هم برای تدریس بعضی دروس و برگزاری سمینارها و دوره های آموزش عملی جرم شناسی در این دانشکده دعوت به عمل می آید.

دوره های تحصیلی حقوق در این دانشکده با هدف آموزش وکلایی توانمند در بازار کار بلاروس و بین الملل طراحی شده است ، دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در هریک از دوره های این رشته مجهز به مهارت های لازم حرفه ای می باشند و می توانند در خدمات عمومی ، در موسسات قضایی و شرکت ها حقوقی کار کنند ، آنها همچنین می توانند به عنوان وکلای شرکت مشغول به کار شوند و خدمات پشتیبانی حقوقی را به شرکت ها ارائه دهند.

دانشگاه دولتی اقتصاد بلاروس

دانشگاه اقتصاد بلاروس 87 سال پیش در سال 1933 در شهر مینسک فعالیت خود را اغاز کرد و هم اکنون با 8 دانشکده در زمینه های اقتصادی و حقوقی به کار خود ادامه می دهد ، دانشکده حقوق این موسسه آموزشی از با اعتبارترین دانشکده های حقوق بلاروس است که در سال 1998 بر پایه دپارتمان فقهی این دانشگاه تاسیس و شروع به جذب دانشجویان علاقمند کرد.

فرایند آموزش در این دانشکده مطابق با استاندارد دولتی رشته و با توجه به نیازهای اقتصاد و حقوق بلاروس انجام می شود ، فارغ التحصیلان دانشکده به طور حرفه ای علاوه بر رشته حقوق در رشته اقتصاد به یادگیری تخصص هایی نظیر حسابداری ، تجدید نظر و حسابرسی ، مالیات ، تجارت بین المللی ، تجزیه و تحلیل فعالیت های اقتصادی و غیره هم مشغول خواهند شد که از آنان علاوه بر حقوق دانانی متخصص و مستعد تا حدودی اقتصاد دان هم بار می آورد.

اعضای هیئت علمی دانشمندان با تجربه و دارای صلاحیت بالا هستند که 70 درصد آنان دارای مدارک عالی و عناوین علمی می باشند.

این دانشکده در آموزش متخصصان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فعالیتی متداول دارد و همچنین یک شورای تخصصی برای همکاری و دفاع از مقالات دکتری در این دانشکده به دانشجویان این دوره همکاری می نماید ، همچنین همکاری این دانشکده با مراکز تحقیقاتی حقوقی خارجی مانند کشور روسیه این امکان را برای دانشجویان فراهم می آورد که دانش حرفه ای خود را با شرکت در کنفرانس ها و سمینارهای بین المللی افزایش دهند.

خوب است بدانید در بین کشور های اروپایی سوئد هم دارای دانشگاه هایی با قدمت بالا و امکانات عالی برای رشته حقوق است ، در مقاله تحصیل رشته حقوق در سوئد ، تمام جزئیات تحصیلی این رشته رابررسی کرده ایم.

هزینه تحصیل حقوق در بلاروس

یکی از مزایایی که بلاروس را برای تحصیل در رشته های حقوق به یک مقصد فوق العاده مناسب تبدیل می کند پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است ، به جرات می توانیم بگوییم که این کشور جز ارزان ترین کشور ها برای ادامه تحصیل می باشند ، البته دانشگاهی که قصد دارید در آن به تحصیل مشغول شوید و مقطع تحصیلی مورد نظرتان هم در میزان شهریه دانشگاه بسیار تاثیر گذار است.

هزینه تحصیل حقوق در بلاروس

البته تحصیل رشته حقوق در بلاروس جز رشته های گران قیمت در این کشور نیست و فقط رشته های پزشکی و دندان پزشکی هستند که بیش ترین شهریه ها را به خود اختصاص داده اند ، مبلغی که برای تحصیل این رشته در دانشگاه های دولتی برای تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی باید بپردازید سالانه مبلغی مابین 2 هزار دلار تا 2500 دلار است ، ادامه تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری 3 هزار دلار تا 4 هزار دلار در سال هزینه را در بر می گیرد.

برای آگاهی از هزینه تحصیل رشته های علوم پزشکی بلاروس به مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس مراجعه کنید.

علاوه بر هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه باید هزینه اقامت و زندگی در این کشور را هم مد نظر قرار دهید ، که این مطلب را به طور کامل در مقاله تحصیل در بلاروس برای شما عزیزان تهیه و جمع آوری کرده ایم که می توانید با مراجعه به این مقاله به طور کامل از هزینه هایی زندگی مانند خوراک ، پوشاک ، اجاره ، و غیره اطلاع کامل کسب نمایید.

زبان تحصیل حقوق در بلاروس

دانشجویان می توانند در هر زمینه ای و هر مقطعی از رشته حقوق در بلاروس مشغول به تحصیل شوند ، برای دانشجویان بین المللی دوره های حقوق ، این رشته به زبان های انگلیسی و روسی ارائه می شود که باید مدرکی را دال بر تسلط به هریک از این زبان ها به دانشگاه ارائه کنید ، مدارک معتبر و قابل قبول برای پذیرش در این رشته ، مدارک آیلتس و تافل می باشد.

اگر شما هم از آن دسته اقرادی هستید که به هیچ کدام یک از این زبان ها تسلط ندارید جای نگرانی نیست ، زیرا در صورتی که موفق به پذیرش و ثبت نام در موسسات اموزش عالی این کشور و رشته حقوق شدید قبل از شروع سال تحصیلی و ترم دانشگاه می توانید با شرکت در دوره های زبان که در کالج های زبان دانشگاه ها ارائه می شود آموزش های لازم جهت درک و فهم و تحصیل به هر کدام از این زبان ها را به دست آورید ، همچنین همانطور که گفتیم برای تحصیل رشته حقوق در بلاروس در دوره های پادفک هم می توانید قدرت زبان خارجی خود را افزایش دهید.

در سنگاپور و مالزی هم می توانید حقوق را به زبان انگلیسی بخوانید ؛ توصیه می کنیم حتما سری بزنید به مقاله تحصیل رشته حقوق در مالزی.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های بلاروس

تحصیل در زمینه حقوق و تمام دوره های آن اعم از دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در بلاروس امکان پذیر است و مدت زمان لازم برای کسب مدرک در هریک از این مقاطع به ترتیب ، برای مقطع کارشناسی ۴ سال ، کارشناسی ارشد ۲ سال و دکتری ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های بلاروس

در دوره های تحصیلات تکمیلی علاقه مندان می توانند در زمینه های حقوق اساسی ، مدیریت دولتی ، حقوق مدنی ، آیین دادرسی مدنی و حقوق کار ، حقوق محیطی و کشاورزی ، حقوق مالی و مقررات حقوقی فعالیتهای اقتصادی ، حقوق جزا ، اداره دادرسی کیفری و نظارت دادستان ، جرم شناسی و چندین زمینه و گرایش دیگر در این رشته به ادامه تحصیل مشغول شوند.

البته تمامی زمینه ها در همه دانشگاه ها تدریس و ارائه نمی شوند و هر دانشکده اقدام به ارائه بعضی از این دوره ها می نماید که شما می توانید با مشاوره با گروه مشاورین ما در موسسه مهاجرتی رجبی از رشته های قابل ارائه در هر دانشگاه اطلاع کامل کسب نمایید.

در دوره های کارشناسی دانشگاه ها هم دروسی نظیر : تاریخ حقوقی بلاروس ، تاریخ حقوقی خارجی ، قانون اساسی ، قانون اداری ، قانون شهرداری، قانون مالی ، قانون مدنی ، قانون کیفری ، عدالت کیفری ، جرم شناسی ، قانون بین المللی ، قانون دولت خارجه ، قانون محیط زیست و بسیاری دروس و زمینه های دیگر به دانشجویان تدریس می شود که آنان را با تمامی جوانب حقوق داخلی و بین الملل آشنا خواهد کرد.

بورسیه های رشته حقوق در بلاروس

با این که هزینه تحصیل رشته حقوق در بلاروس بسیار کمتر از بسیاری دیگر از کشورهای جهان است ، اما باز هم می توان با به دست آوردن بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی خرج و مخارج را به حداقل رساند و شرایط را برای اقامت و تحیل به ساده ترین حالت ممکن رساند.

در بلاروس بعضی رشته های تحصیلی شامل بورسیه می شوند که رشته حقئوق هم جز مواردی است که می تواند این امر را به خود اختصاص دهد ، یقینا میزان ظرفیت اعطلایی کمک هزینه های تحصیلی در هر رشته با یکدیگر متفاوت است که این موضوع هم باز به شرایط دانشگاه بستگی دارد ، علاوه بر خود دانشگاه ها موسسات دولتی و شرکت های خصوصی فراوانی نیز در این کشور وجود دارند که حاضر به پرداخت کمک هزینه های تحصیلی به متقاضیان می باشند.

این بورسیه ها معمولا به دانشجویانی با رزومه های برتر اختصاص داده می شود ، که یکی از موارد تاثیر گذار در اخذ بورسیه تسلط به زبان روسی است ، حتی اگر قصد دارید در این رشته به زبان انگلیسی به ادامه تحصیل بپردازید داشتن تسلط به زبان روسی می تواند امتیاز بالایی را برای اخذ بورسیه برای شما فراهم آورد.

دانشگاه های آمریکا و کانادا هم برای مقاطع بالای رشته حقوق بورسیه های جذابی ارائه می دهند که خوب است از آن ها مطلع باشید ، مقاله تحصیل رشته حقوق در آمریکا را بخوانید.

آزمون های ورودی حقوق در بلاروس

از بزرگترین امتیازات و مزیت هایی که تحصیل رشته حقوق در بلاروس برای دانشجویان خارجی به ارمغان می آورد این است که برای ورود به موسسات آموزش عالی و دانشگاه های این کشور نیاز به شرکت در آزمون ورودی و یا کنکور نمی باشد ، نه تنها رشته حقوق بلکه اکثر رشته های تحصیلی در این کشور نیاز به هیچ ازمون ورودی ندارند.

پس این کشور می تواند برای افرادی که نمی توانند در کشور خودشان از پس آزمون های ورودی رشته های حقوق بر آیند و به تحصیل رشته مورد علاقه خود بپردازند ، یک مقصد مناسب باشد که در کنار هزینه های مناسب و کیفیت اموزشی مناسب و بالا به یکی از بهترن مقاصد تحصیلی در رشته حقوق بدل می شود.

فقط همانطور که گفتیم نیاز است که قبل از شروع به تحصیل در دانشگاه دوره های پادفک را بگذرانید و در آزمون نهایی این دوره نمره قبولی را اخذ نمایید ، که درصد قبولی در این دوره بسیار بالا است و جای نگرانی نمی باشد.

اما این موضوع ممکن است که در بعضی از سال های تحصیلی با تغییری رو به رو شود آن هم این است که میزان در خواست برای شرکت دراین رشته در دانشگاهی بسیار بیش تر از ظرفیت دانشگاه باشد.

که در این صورت قبل از شروع دوره ثبت نام و پذیرش از دانشگاه این موضوع اعلام خواهد شد.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در بلاروس

باید توجه داشته باشیم که مهاجرت به هیچ یک از کشورهای جهان حتی کشورهای مدرن و سطح اول هم از همان ابتدا ساده و ایده آل نمی باشد و باید مدتی را در این کشورها زندگی کرد تا بتوان با شرایط بسیاری سازگاری پیدا کرد و به آسایش و آرامش رسید.

بلاروس هم مانند همه کشورها برای دانشجویان خرجی دارای مزایا و معایبی است که مرور و آگاهی پیدا کردن از آنان خالی از لطف نمی باشد و به طور قطع می تواند در تصمیم گیری نهایی افراد تاثیر گذار باشد ، در این قسمت شما را با مهم ترین این موارد اشنا می سازیم.

مزایا

  • هزینه تحصیل و زندگی

همانطور که بالا به استحضارتانرساندیم بلاروس از ارزان ترین کشورهای جهان است که از دانشگاه های ارزان و همچنین قیمت ارزان زندگی بر خوردار می باشد ، که این موضوع می تواند دسترسی اقشار متوسط جامعه را به تحصیل این رشته در دانشگاه های با کیفیت این کشور اسان تر ، محتمل و ارزان تر سازد.

  • کیفیت دانشگاه و مدرک

بله بلاروس به عنوان یک کشور اروپایی فقط اسم اروپا را یدک نمی کشد ، سیستم آموزش این کشور سال هاست که دست خوش تغییراتی شده و توانسته اسم و رسم خوب و بالایی در میان کشورهای جهان به خصوص خود کشورهای اروپایی دست و پا کند و مدارکی که در تمامی رشته ها به دانشجویان خود اعطا می کند را از اعتبار بالایی برخوردار سازد.

  • امنیت

برای تمامی خانواده ها مهم می باشد که فرزنداشان در کشوری که قصد زندگی و تحصیل در آن را دارد از امنیت جانی ، مالی و شغلی بالایی برخوردار باشد ، بلاروس به طور قطع یکی از همین کشورهاست که توانسته از تمامی جهات برای شهروندان و ساکنین خود این موضوع را به طور کامل فراهم نماید.

  • تحصیل به زبان انگلیسی

با این که در تمامی جهان زبان انگلیسی به زبان دوم اکثریت مردم بدل شده است اما هنوز خیلی از دانشگاه ها و سیستم های آموزشی وجود دارند که قابلیت تحصیل به این زبان را فراهم نساخته اند ، خوشبختانه بلاروس تحصیل در رشته حقوق و بسیاری دیگر از رشته ها را به این زبان به طور قطع به علاقه مندان ارائه می نماید که خود باز نشان از بالا بودن سطح آموزشی این کشور است.

معایب

  • آب و هوای سرد و برفی که برای بسیاری طاقت فرسا است.
  • یادگیری زبان روسی برای ارتباط با مردم چون تمام مردم قادر به صحبت به زبان انگلیسی نمی باشند.
  • بروکراسی اداری ضعیف است.
  • پایین بودن ارزش پول ایران و باز هم گران تمام شدن هزینه ها برای بعضی اشخاص.

بازار کار و درآمد رشته حقوق در بلاروس

هر ساله در این کشور لیستی از مشاغلی که نیاز به نیروی کار دارند اعلام می شود ، قرار گرفتن در این لیست به معنای بازار کار مناسب آن مشاغل است و اینکه به راحتی می توان در این مشاغل خود را به درآمد های بالا رساند ، آخرین لیست مشاغل مورد نیاز در بلاروس را می توانید در مقاله کار در بلاروس مرور کنید.

رشته های وکالت و مشاوره های حقوقی هم تقریبا هر سال جز این دسته قرار میگیرند ، پس می توان به این نتیجه رسید که با تحصیل رشته حقئوق در بلاروس پس از پایان تحصیلات و اخذ مدرک می توان با کمی تلاش و کسب تجربه به درآمد و کار مناسب دست پیدا کرد.

در ضمن اینکه اقتصاد این کشور سالانه روند رو به رشد مناسبی را در پی گرفته است که این موضوع نشان از این دارد که نرخ بیکاری رو به کاهش و فرصت های شغلی رو به افزایش است ، طبق آمار اداره کار بلاروس در سال 2020 یک وکیل دادگستری در اینکشور می تواند به طور متوسط 6 هزار روبل بلاروس در آمد داشته باشد ، حداقل حقوق ماهانه هم برای یک وکیل 2700 روبل و حداکثر 10 هزار روبل در ماه می باشد.

البته هستند وکیل ها و مشاوران حقوقی که ماهانه بیش تر از این مقدار درامد کسب می کنند ، ولی به طور کلی تجربه کاری و کارنامه مناسب شغلی در امر وکالت بسیار در درآمد آن ها در این کشور تاثیر گذار است ، جدای از امر درآمد وکیل ها به مانند پزشکان در جامعه بلاروس دارای اعتبار فراوان و جایگاه اجتماعی بسیار بالایی هم هستند.

چگونگی ورود به وکالت در بلاروس

در کشور بلاروس بر خلاف بعضی کشورهای اروپایی لازم به شرکت در هیچ ازمونی جهت اخذ قبولی دوره های وکالت و شروع به کار در این حوزه نیست ، شما برای وکیل شدن در این کشور لازم است که مدرک فوق لیسانس در رشته حقوق ( LLm ) اخذ کرده باشید ، سپس در یکی از کانون های وکلای محلی عضو می شوید و پس از گذراندن دوره کارآموزی وکالت در این کانون ها مجوز وکالت شما صادر می شود.

البته توجه داشته باشید که کانون وکلای محلی که در آن پذیرش می کنید و به عضویت آن در می آیید باید حتما در کانون وکلای ملی بلاروس ثبت و سازمادهی شده باشد.

وکلای تجاری

در بلاروس بعضی فارق التحصیلان رشته حقوق می توانند به طور غیر رسمی عنوان وکلای تجاری را برای خود بر می گزینند ، اخذ مجوز برای وکیل تجاری ساده است ، حتی فارغ التحصیل از دانشکده حقوق می تواند این کار را انجام دهد ، این دسته از وکلا مجوز حق امتیاز وکیل-موکل را ندارند ، یعنی حق خودداری از شهادت در مورد حقایق و اطلاعات دریافت شده از موکل را دارا می باشند ، البته به زودی قرار است که این نوع وکالت لغو و دیگر مجوزی برای این نوع فعالیت داده نشود.

سوالات پر تکرار تحصیل حقوق در بلاروس

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا شرایط تحصیل رشته حقوق در بلاروس را شرح دادند ، برای پرسیدن سوالات خود و دریافت پاسخ کارشناسان ما از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده نمایید.

هزینه تحصیل رشته حقوق در بلاروس چقدر است؟

مبلغی که برای تحصیل این رشته در دانشگاه های دولتی برای تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی باید بپردازید سالانه مبلغی مابین 2 هزار دلار تا 2500 دلار است ، ادامه تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری 3 هزار دلار تا 4 هزار دلار در سال هزینه را در بر می گیرد.

زبان تحصیل رشته حقوق در بلاروس چیست؟

برای دانشجویان بین المللی دوره های حقوق ، این رشته به زبان های انگلیسی و روسی ارائه می شود که باید مدرکی را دال بر تسلط به هریک از این زبان ها به دانشگاه ارائه کنید ، مدارک معتبر و قابل قبول برای پذیرش در این رشته ، مدارک آیلتس و تافل می باشد.

شرایط دریافت بورسی تحصیلی برای رشته حقوق در بلاورس چیست؟

بورسیه ها معمولا به دانشجویانی با رزومه های برتر اختصاص داده می شود ، که یکی از موارد تاثیر گذار در اخذ بورسیه تسلط به زبان روسی است ، حتی اگر قصد دارید در این رشته به زبان انگلیسی به ادامه تحصیل بپردازید داشتن تسلط به زبان روسی می تواند امتیاز بالایی را برای اخذ بورسیه برای شما فراهم آورد.

پس از تحصیل رشته حقوق در بلاروس ، چگونه می تواند وکیل شد؟

در کشور بلاروس بر خلاف بعضی کشورهای اروپایی لازم به شرکت در هیچ ازمونی جهت اخذ قبولی دوره های وکالت و شروع به کار در این حوزه نیست ، شما برای وکیل شدن در این کشور لازم است که مدرک فوق لیسانس در رشته حقوق ( LLm ) اخذ کرده باشید ، سپس در یکی از کانون های وکلای محلی عضو می شوید و پس از گذراندن دوره کارآموزی وکالت در این کانون ها مجوز وکالت شما صادر می شود.

دوره پادفک رشته حقوق در بلاروس چه شرایطی دارد؟

متقاضیان برای ورود به دانشگاه های بلاروس در مقطع کارشناسی رشته حقوق ، باید دوره هایی به نام پادفک را که معادل دوره های پیش دانشگاهی در کشورمان است ، بگذرانند ، این دوره ها به هر دو زبان انگلیسی و روسی برای دانشجویان برگزار می شود ، این دوره ها قبل از شروع سال تحصیلی و شروع ترم در کالج هایی که توسط هر دانشگاه معرفی می شود برگزار می شود، طول دوره های پادفک در بلاروس 9 ماه است و تمامی کسانی که قصد دارند در این کشور مشغول به تحصیل شوند باید حتما این دوره را پشت سر بگذارنند هزینه دوره پادفک در بلاروس مبلغی نزدیک به 4 هزار دلار می باشد که باید به حساب کالجی که دانشگاه برای گزران این دوره دانشجو را معرفی می کند ، واریز شود.

در این مقاله تیم مهاجرتی و کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی تمامی تلاش خود را به کار گرفتند تا با تحقیق و جمع آوری اطلاعات دقیق در جهت آشنایی شما عزیزان با تحصیل رشته حقوق در بلاروس آشنا نمایند ، امیدواریم که اطلاعات لازم و مورد نیاز را کسب کرده باشید ، امام چنان چه هنوز هم ابهام و یا سوالی در ذهن دارید حتما با ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل کرده و از تجربیات کارشناسان ما نهایت بهره را ببرید ، همچنین می توانید با تحقیق بیشتر انتخاب بهتری داشته باشید ، پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل رشته حقوق در فرانسه را نیز بخوانید ، فرانسه یکی از کشور های پیشرو در زمینه حقوق است و اعتبار امکانات دانشگاه های آن در جهان مثال زدنی است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه