تحصیل رشته حقوق در بلغارستان

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته حقوق در بلغارستان
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حقوق در بلغارستان با کیفیت بسیار بالایی ارائه می شود و شاید این سوال برای شما علاقه مندان وجود داشته باشد که چرا باید این کشور را برای تحصیل انتخاب کرد ؟ در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بر آن شدیم تا با نگاهی به دانشگاه های کشور بلغارستان شرایط تحصیل رشته حقوق در این کشور را شناخته و بدانید که چگونه برای ورود به آنها اقدام کنید.

پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در بلغارستان است تا با شرایط کلی مهاجرت تحصیلی و اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور بخوبی آشنا شوید.

بلفارستان از جمله کشورهایی اروپایی است که درصد بالایی در جذب دانشجویان بین المللی دارد و به دلیل هزینه های مناسب دانشجویان از کشورهای مختلف می توانند با پرداخت هزینه های مقرون به صرفه به مدرکی معتبر در سطح اروپا و جهان برسند ، برای تحصیل رشته حقوق در بلغارستان باید مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید و معدل قابل قبولی را در دروس خود به دست آورده باشید.

شرایط پذیرش در دانشگاه های بلغارستان بسیار آسانتر از سایر کشورهای اروپایی بوده و در صورتی که به دنبال تحصیل ارزان به همراه شرایط ایده آل تحصیلی هستید تحصیل رشته حقوق در بلغارستان را به صورت جدی برسی نمایید.

بهترین دانشگاه های حقوق بلغارستان

در کشور بلغارستان در حدود 51 موسسه آموزش عالی وجود دارد که برخی از آنها در سطح بین المللی از رتبه بالایی برخوردار هستند و رشته حقوق را در مقاطع مختلف به علاقه مندان خارجی ارائه می دهند ، تحصیلات دانشگاهی در بلغارستان بدین گونه برنامه ریزی شده که دانشجویان بتوانند تحصیلات خود را به زبان های مختلف پشت سر گذاشته و یا با دریافت بورسیه از سوی دانشگاه از پرداخت شهریه معاف شوند.

بهترین دانشگاه های حقوق بلغارستان

هر یک از این امکانات به دانشگاه انتخابی شما بسیار وابسته است و با توجه به شرایط خود باید مناسب ترین دانشگاه را در بلغارستان یافته و درخواست پذیرش خود را به آن ارائه دهد ، در ادامه به برخی از بهترین دانشگاه های حقوق بلغارستان اشاره می کنیم اما توجه داشته باشید که شرایط پذیرش می تواند در در دوره تغییر یافته و یا با توجه به شرایط فردی گزینه های مناسب دیگری نیز برایتان وجود داشته باشد ، از این رو مراجعه به کارشناسان موسسه رجبی را فراموش نکنید.

دانشگاه صوفیه

دانشگاه صوفیه سنت کلیمنت اهریدسکی تنها دانشگاه بلغارستانی است که در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در محدوده 651 – 700 و همچنین در بین 50 رتبه برتر دانشگاه اروپا نیز در رتبه 46 قرار دارد ، دانشگاه به عنوان قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه بلغارستان پردیس های متعددی در سرتاسر پایتخت داشته و با ارائه مدارک تحصیلی طیف گسترده ای از موضوعات در زمینه های علوم انسانی از جمله حقوق مشهور است.

شاید برایتان جالب باشد که به دلیل انجام اکتشافات گسترده این دانشگاه در قطب جنوب به مناسبت صدمین سالگرد تأسیس آن در سال 1988، گروهی از کوه‌ ها در قطب جنوب به نام کوه ‌های دانشگاه صوفیه نام‌گذاری شدند ، شهریه تحصیل رشته حقوق در بلغارستان در دانشگاه صوفیه بسیار مناسب بوده و از دلایل اتستقبال از این دانشگاه به شمار می رود.

شما دانشجویان بین الملل باید درخواست خود را در ماه های ژوئن تا سپتامبر به دانشگاه ارسال کرده و در مقاطع تحصیلات تکمیلی فرصت انتخاب زبان را خواهید داشت.

دانشگاه آمریکایی بلغارستان

دانشگاه آمریکایی بلغارستان ( AUBG ) با رتبه 151 تا 200 در رتبه بندی جهانی یک دانشگاه خصوصی است که در سال 1991 تاسیس و همانطور که از نام آن پیداست ، دوره هایی را به زبان انگلیسی ارائه داده و دارای هیئت علمی و دانشجویی بین المللی است.

بیش از 39 ملیت در این دانشگاه به تحصیل مشغول هستند و با قرار گرفتن در شهر بلاگووگراد در جنوب غربی بلغارستان واقع شده که جمعیت زیادی از دانشجویان را در خود جای داده است ، مدارک لیسانس از AUBG هم در بلغارستان و هم در ایالات متحده معتبر است.

دانشگاه تراکیا

با رتبه 151- 200 دانشگاه تراکیا در شهر استارا زاگورا در جنوب بلغارستان به نام منطقه تاریخی این شهر نامگذاری شده است و عمدتا به زبان بلغاری اکثر دروس را تدریس می کند ، اما اخیرا شروع به ارائه برخی از دروس به زبان انگلیسی نیز کرده است ، دانشگاه تراکیا حدود 8200 دانشجو دارد که از بلغارستان و خارج از کشور ثبت نام کرده اند و می توانند در برنامه های تبادل اراسموس و پروژه های تحقیقاتی بین المللی شرکت کنند.

سایر دانشگاه های معروف که می توانید تحصیل رشته حقوق در بلغارستان را در آنها تجربه کنید عبارتند از:

 • دانشگاه سنت سیریل و سنت متدیوس
 • دانشگاه پلوودیو
 • دانشگاه نوین
 • دانشگاه ولیکو تارنوو
 • دانشگاه شفیلد
 • دانشگاه آزاد وارنا

از رشته های دیگری که در برترین دانشگاه های بلغارستان تدریس می شود ، رشته حسابداری است ، مقاله تحصیل رشته حسابداری در بلغارستان را حتما بخوانید و با بورسیه های تحصیلی این رشته نیز آشنا شوید.

هزینه تحصیل حقوق در بلغارستان

دانشجویان بین المللی در اغلب دانشگاه های بلغارستان موظف به پرداخت شهریه هستند اما علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های دیگری نیز وجود دارد که نمی توان آنها را نادیده گرفت ، هزینه تحصیل حقوق در بلغارستان بسیار مقرون به صرفه است اما دانشجویان بین المللی شهریه بالاتری نسبت به دانشجویان اتحادیه اروپا و یا بومیان این کشور پرداخت می کنند.

هزینه تحصیل حقوق در بلغارستان

برخی از دانشگاه ها در صورتی که دانشجو دارای تابعیت مضاعف باشد و یکی از آنها بلغاری باشد ، شهریه را کاهش می دهند.

البته راه های مختلفی برای تامین هزینه تحصیل در کشور بلغارستان وجود دارد که درخواست وام دانشجویی یکی از آنها است و بخشی از هزینه های تحصیل رشته حقوق در بلغارستان را پوشش می دهد ، البته بورسیه نیز راهی برای تامین هزین های تحصیل است ، اما واجد شرایط بودن با توجه به برنامه تحصیلی و دانشگاه مورد نظر شما متفاوت است.

علاوه بر این همچنین می توانید کار پاره وقت در بلغارستان را انتخاب کنید که البته به مهارت های مدیریت زمان و میزان مشغله کاری دانشگاه شما بستگی دارد ، مهارت زبانی چیزی است که کارفرمایان اغلب به دنبال آن هستند.

دانشجویان بین المللی در صورتی که نیاز به سپری کردن دوره زبان داشته باشند باید بین 1500 تا 4000یورو را بابت شهریه این دوره درنظر داشته باشند.

 • رشته حقوق در دانشگاه صوفیه 5500 یورو به زبان بلغاری
 • رشته حقوق در دانشگاه صوفیه 6500 یورو به زبان انگلیسی
 • رشته حقوق در دانشگاه تراکیا 5000 یورو
 • رشته حقوق در دانشگاه وارنا 4800 یورو

در رومانی هم می توانید رشته حقوق بخوانید ، مقاله تحصیل رشته حقوق در رومانی را مرور کنید تا با هزینه های تحصیل در این کشور نیز آشنا شوید.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های بلغارستان

رشته حقوق در دانشگاه های بلغارستان با دوره کارشناسی آغاز می شود که دانشجویان به مدت چهار سال تمامی دروس پایه را فرا می گیرند ، اغلب دروس به صورت اجباری در برنامه تحصیلی گنجانده شده و تعدادی واحد نیز به صورت اختیاری به دانشجویان ارائه می شود.

برنامه درسی تحصیل رشته حقوق در بلغارستان سال اول پایه و اساس مطالعه حقوقی است و دانشجویان در مورد حقوق عمومی و قوانین قانونی یاد می گیرند ، برخی از دروس این سال عبارتند از:

 • مقدمه ای بر دیدگاه های قانون
 • آیین دادرسی مدنی
 • حقوق جزا
 • دارایی
 • تحلیل حقوقی ، تحقیق و نگارش
 • ساختارهای اساسی دولت
 • حقوق بین الملل و تطبیقی
 • فقه و نظریه حقوقی
 • تاریخچه حقوقی

پس از برنامه سال اول دانشجویان ملزم به گذراندن دروسی همچون حقوق اداری ، سازمان های تجاری ، شواهد و مشکلات در مسئولیت حرفه ای در سال دوم یا سوم هستند ، سایر دروس سال دوم و سوم انتخابی هستند و این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا برنامه‌هایی را طراحی کنند که به بهترین وجه مطابق با علایقشان باشد ، گستره وسیعی از دروس در بسیاری از زمینه‌ های حقوقی در چارت درسی حقوق در دانشگاه ها بلغارستان در دسترس است.

توصیه می شود تا دانشجویان علاقه مند به تحصیل رشته حقوق در بلغارستان دروس پیش نیاز را برای ورود به هر مقطع پشت سر بگذارند تا هم با واحدهای درسی زیادی در طول تحصیل مواجه نشوند و بتوانند در دانشگاه های بهتر به پذیرش برسند.

تحصیل رشته حقوق در بلاروس هم می تواند گزینه ای معتبر در سطح جهان باشد ، مقاله لینک شده بخوانید.

زبان تحصیل حقوق در بلغارستان

زبان رسمی بلغارستان بلغاری است که با خط سیریلیک و همان الفبای که برای نوشتن روسی استفاده می گردد ، نوشته می شود ، این زبان به عنوان زبان رسمی در بلغارستان در تمامی مقاطع و سیستم آموزشی استفاده می شود و به عنوان اولویت اول در تمامی رشته ها از جمله حقوق از دانشجویان درخواست می شود.

زبان تحصیل حقوق در بلغارستان

تحصیل رشته حقوق در بلغارستان به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است اما برای زندگی و تحصیل در کشوری که تمامی مردم و حتی اکثر هم کلاسی هایتان به زبان بلغاری صحبت می کنند ، حتما به این زبان نیاز خواهید داشت ، زبان انگلیسی در تعداد انگشت شماری دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه شده و موجب افزایش هزینه نیز می گردد.

اغلب دانشجویان خارجی تحصیل به زبان انگلیسی را در بلغارستان انتخاب می کنند که مزیت های خاص خود را به همراه دارد اما موجب افزایش هزینه دانشگاه نیز می شود ، با انتخاب زبان بلغاری شما این فرصت را خواهید داشت که از بورسیه دانشگاه های دولتی بهره مند شده و نیازی به پرداخت شهریه نداشته باشید.

علاوه بر این شاید بتوانید فرصت تحصیل به زبان آلمانی و یا فرانسوی را نیز در این کشور داشته باشید که شما را به کشورهای برتر اروپا متصل می سازد ، زبان تحصیل حقوق در بلغارستان در صورت انتخاب زبان انگلیسی نیازمند مدرک آیلتس و تافل و با انتخاب زبان بلغاری نیازمند سپری کردن دوره ها به مدت دو ترم پیش از ورود به دانشگاه خواهید بود.

بورسیه های رشته حقوق در بلغارستان

از مزایای اصلی انتخاب دانشگاه های بلغارستان فرصت دریافت بورسیه های متعدد است که برای دانشجویان بین المللی بسیار حائز اهمیت بوده و نقش اصلی را تعیین میزان هزینه هایشان دارد ، شهریه تحصیل رشته حقوق در بلغارستان یکی از مقرون به صرفه ترین ها در اروپا است اما با این حال می توان همین میزان هزینه را به مقدار کمتری کاهش داد.

با توجه به بودجه در دانشگاه های دولتی این کشور دانشجویان بین المللی می توانند با گذراندن دوره خود به زبان بلغاری از بورسیه ها بهره مند شوند ، اغلب بورسیه ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا وجود داشته و از اصلی ترین شرایط آن داشتن معدل بالا در مقطع قبل است.

در مقطع دکترا پوشش هزینه ها بسیار بهتر بوده و در اغلب دانشگاه ها کلیه مخارج شما را اعم از شهریه دانشگاه و هزینه زندگی را پوشش می دهد ، اما در مقطع کارشناسی به دلیل یکسان بودن تمامی واحدها اغلب کمک مالی تعلق نمی گیرد و تنها در صورتی که رزومه خاصی داشته باشید می توانید شامل تخفیف هایی از دانشگاه شوید.

بورسیه های رشته حقوق در بلغارستان با توجه به دانشگاه ، مقطع درخواستی و شرایط فردی متفاوت است و می تواند کم یا زیاد شود ، برخی از بورسیه ها نیز به صورت جایزه تحصیلی به یک یا دو ترم تعلق گرفته و امکان تکرار آن وجود ندارد.

آزمون های ورودی حقوق در بلغارستان

برای تحصیل رشته حقوق در بلغارستان شما نیازمند شرکت در آزمون ورودی هستید که البته مهارت زبانی شما را مورد سنجش قرار می دهد ، داشتن سطح کافی زبان انگلیسی و یا بلغاری از الزامات اصلی ورود به دانشگاه های بلغارستان است و در صورتی که موفق به قبولی در آن نشوید باید یک دوره یک ساله را پشت سر بگذارید.

لازم به ذکر است که در آزمون های ورودی حقوق در بلغارستان حتی اگر تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب کرده باشید ، باید تسلط به زبان بلغاری را اثبات کنید ، در مقطع کارشناسی اغلب آزمون وردی برای دانشجویان بین المللی برگزار نمی شود و تنها فراهم نمودن شرایط تحصیل مشخص شده از سوی دانشگاه ملاک اصلی پذیرش است.

هر دو زبان در مهارت های کتبی ، گفتاری و شنیداری سنجیده می شوند و هر دانشگاه در هر مقطع شرایط خاص خود را در برگزرای آزمون دارند ، معمولا آزمون دانشگاه های خصوصی آسانتر بوده و به دلیل دریافت شهریه بالاتر راحتر دانشجویان را پذیرش می کنند ، در سایر دروس رشته حقوق معمولا با آزمون ورودی مواجه نخواهید بود و در سطح کارشناسی ارشد و دکترا با توجه به رزومه خود قبولی دریافت خواهید کرد.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در بلغارستان

اطلاع از مزایا و معایب تحصیل حقوق در بلغارستان برای رسیدن به دوره تحصیلی موفق بسیار مهم است و هر دانشجویی موظف است که از دغدغه های زندگی و تحصیل در کشور مقصد خود به خوب مطلع شود ، تحصیل در کشور بلغارستان برای دانشجویانی که تمایل به پذیرش در دانشگاه های مطرح دارند گزینه ایده آلی است اما مانند هر کشور دیگری معایب خاص خود را نیز به همراه دارد ، چنانچه بخواهیم از مزایای تحصیل رشته حقوق در بلغارستان صحبت کنیم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مزایا و معایب تحصیل حقوق در بلغارستان
 • اعتبار علمی بالای دانشگاه های حقوق
 • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
 • بورسیه های متعدد رشته حقوق
 • چند زبانه بودن دانشگاه ها
 • فرصت دریافت ویزای همراه
 • شرایط پذیرش آسان
 • زندگی دانشجویی کم هزینه

معایب

 • عدم تایید تمامی دانشگاه های حقوق
 • دشواری یادگیری زبان بلغاری
 • فرصت های شغلی بسیار محدود
 • نیاز به آزمون های متعدد جهت ورود به بازار کار
 • نیاز به معادل سازی ندارک برخی از دانشگاه ها

گرایش های رشته حقوق در بلغارستان

افرادی که رشته حقوق را برای تحصیل انتخاب می کنند باید فن بیان خوب ، قدرت استدلال و خلاقت ذهنی خوبی داشته باشند و علاوه بر محتوای درسی خود در دانشگاه ، به فعالیت های مرتبط بپردازید ، خوب است از همین ابتدا بگوییم که رشته حقوق با استرس و فشارهای مختلفی همراه است که تنها پشتکار و علاقه شما را طلب می کند.

با انتخاب تحصیل رشته حقوق در بلغارستان شما باید مهارت زبانی خود را نیز بالا ببرید زیرا سر کلاس درس نیاز به بحث و گفتگو داشته و باید بتوانید مسلط صحبت کنید ، گرایش های رشته حقوق در بلغارستان متعدد است و هر دانشگاه برخی از آنها را ارائه می دهد ، پردرخواست ترین گرایش های این رشته عبارتند از:

 • حقوق جزا و جرم شناسی
 • حقوق عمومی
 • حقوق بین الملل
 • حقوق خصوصی
 • حقوق بشر
 • حقوق تجارت بین الملل

خوب است که شما علاقه مندان به این رشته در انتخاب گرایش خود بسیار دقت داشته باشید چرا که اکثر این گرایش ها با توجه به قوانین هر کشور برنامه ریزی می شوند و در سایر کشورها هیچ گونه کاربردی نخواهند داشت ، از این رو چنانچه پس از اتمام دوره تحصیل خود قصد مهاجرت از بلغارستان به کشور دیگری دارید حتما در انتخاب گرایش خود با کارشناسان موسسه رجبی مشورت کنید.

تحصیل دکترا حقوق در بلغارستان

تحصیل دکترا حقوق در بلغارستان از متقاضیان درخواست می کند تا مدرک کارشناس ارشد خود را ارائه داده و تحصیلات خود را به صورت تمام وقت ، پاره وقت و یا از راه دور انتخاب کنند ، دوره دکتری تمام وقت سه سال و پاره وقت چهار سال طول می کشد.

داشتن رزومه علمی خوب از اصلی ترین شروط پذیرش مقطع دکترا در بلغارستان است و حتما باید مدرک آیلتس با نمره حداقل 6 را ارائه دهید ، برخی از دانشگاه ها از دروس دوره کارشناسی ارشد یک آزمون برگزار می کنند که سطح شما را مشخص نموده و کسب نمره بالا در آن می تواند بسیار به شما کمک نماید.

خوب است که مسیر تز و تحقیقات دوره دکترای خود را همسو با اساتید و زمینه تحصیلاتی دانشگاه موردنظر انتخاب کنید تا بتوانید آسانتر به پذیرش رسیده و از وجود یک استاد راهنمای خوب بهره مند شوید ، پژوهش و تحقیق در دوره دکترا بخش اصلی این دوره بوده و این فرصت را دارید که در صورت تسلط کافی به زبان پاره وقت به تدریس نیز بپردازید.

مکاتبه با دانشگاه و یافتن استاد راهنمایی که از طرح موردنظر شما حمایت کند ، فاکتور اصلی اخذ پذیرش و دریافت بورسیه می باشد که می تواند تحصیل رشته حقوق در بلغارستان را برایتان رایگان سازد.

بازار کار و درآمد رشته حقوق در بلغارستان

هنگامی که صحبت از تحصیل رشته حقوق در بلغارستان می شود مشاغل مختلفی در ذهن افراد تداعی می گردد ، وکالت به عنوان مطرح ترین حرفه این رشته اجازه کار به فارغ التحصیلان در حوزه های قانونی را داده و می توان در سایر عناوین شغلی مانند مشاوران داخلی و قاضی نیز به کار مشغول شد ، مانند هر حرفه دیگری وکلا در بلغارستان بسته به مشاغل داخلی خود تفسیر متفاوتی دارند.

بازار کار و درآمد رشته حقوق در بلغارستان

افراد به عنوان وکیل در بلغارستان نه تنها فردی است که دانش گسترده ای در قوانین داخلی دارد ، بلکه تجربه لازم برای مشاوره با همه موکلان خود را در موارد مختلف دارا می باشد ، این افراد به دلیل دانش و تجربه گسترده در رسیدگی به پرونده های مختلف ، می توانند راه حل های سریع و موثری را برای تمام موکلان خود در هر موضوع حقوقی حتی اگر در موضوعی پیچیده تر از قوانین عمومی باشد ، ارائه دهد.

به طور میانگین فردی که در بلغارستان به عنوان وکیل کار می کند معمولاً حدود 6360 BGN در ماه درآمد دارد ، میزان درآمدها از 2930 BGN ( کمترین ) تا 10100 BGN ( بالاترین ) متغیر است ، بازار کار و درآمد رشته حقوق در بلغارستان در صورتی که بتوانید به مجوزهای لازم برسید یکی از ایده آل ترین ها است.

در مقاله کار در بلغارستان ، به بررسی قوانین کار و بازار های کاری این کشور پرداخته ایم ، همچنین حقوق کارگر ساده در این کشور را نیز بررسی کرده ایم.

چگونگی ورود به وکالت در بلغارستان

هر فردی که می خواهد در بلغارستان وکیل شود باید یک پروسه طولانی را طی کند تا به تمام دانش لازم برای انجام این حرفه دست یابد ، در قدم اول چگونگی ورود به وکالت در بلغارستان باید یک مدرک دانشگاهی 5 ساله را پشت سر بگذارید و سپس 3 آزمون دولتی و یک امتحان اضافی را در وزارت دادگستری بگذرانید.

وقتی فردی با موفقیت این مراحل را طی کند این فرصت را خواهد داشت که تصمیم بگیرد چه نوع حرفه وکالتی اعم از سردفتر، قاضی یا دادستان را می خواهد انجام دهد ، همچنین مهم است که هر وکیل عضو کانون وکلا نیز باشد ، 28 کانون وکلا در سراسر بلغارستان وجود دارد که به هر وکیل امکان ثبت نام می دهد.

امتحانات کانون وکلا در بلغارستان بسیار پیچیده است و به دانش حقوقی بالایی نیاز دارد که دلیل آن محدود کردن وکلا به افراد با مهارت کافی است ، زیرا اشتباهاتی که یک وکیل ناکارآمدی که با قانون آشنایی ندارد ، می تواند مرتکب شود بسیار جبران ناپذیر خواهد بود ، علاوه بر این دانشگاه های بلغارستان حقوقدانان زیادی را آموزش می دهند که کار برای همه آنها وجود ندارد.

سوالات پر تکرار تحصیل حقوق در بلغارستان

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با موضوع تحصیل رشته حقوق در بلغارستان آشنا شدید ، از بخش دیدگاه برای پرسیدن سوالات خود بهره مند شوید.

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته حقوق در بلغارستان کدام است؟

دانشگاه صوفیه سنت کلیمنت اهریدسکی تنها دانشگاه بلغارستانی است که در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در محدوده 651 – 700 و همچنین در بین 50 رتبه برتر دانشگاه اروپا نیز در رتبه 46 قرار دارد.

هزینه تحصیل رشته حقوق در بلغارستان چقدر است؟

رشته حقوق در دانشگاه صوفیه 5500 یورو به زبان بلغاری
رشته حقوق در دانشگاه صوفیه 6500 یورو به زبان انگلیسی

زبان تحصیل رشته حقوق در بلغارستان چیست؟

زبان رسمی بلغارستان بلغاری است که با خط سیریلیک و همان الفبای که برای نوشتن روسی استفاده می گردد ، نوشته می شود ، این زبان به عنوان زبان رسمی در بلغارستان در تمامی مقاطع و سیستم آموزشی استفاده می شود. تحصیل رشته حقوق در بلغارستان به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است.

آزمون ورودی برای تحصیل رشته حقوق در بلغارستان به چه صورت است؟

برای تحصیل رشته حقوق در بلغارستان شما نیازمند شرکت در آزمون ورودی هستید که البته مهارت زبانی شما را مورد سنجش قرار می دهد ، داشتن سطح کافی زبان انگلیسی و یا بلغاری از الزامات اصلی ورود به دانشگاه های بلغارستان است و در صورتی که موفق به قبولی در آن نشوید باید یک دوره یک ساله را پشت سر بگذارید.

درآمد یک وکیل در بلغارستان چقدر است؟

به طور میانگین فردی که در بلغارستان به عنوان وکیل کار می کند معمولاً حدود 6360 BGN در ماه درآمد دارد ، میزان درآمدها از 2930 BGN ( کمترین ) تا 10100 BGN ( بالاترین ) متغیر است.

تحصیل رشته حقوق در بلغارستان تنها محدود به شرایط ورود به دانشگاه های این کشور نشده و چنانچه می خواهید تحصیل خود را به پایان خوبی با فرصت شغلی ایده آل برسانید ، دریافت مشاوره از کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی را فراموش نکنید ، کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز به تمامی سوالات شما پاسخ خواهند داد ، همچنین شما می توانید مقاله مهاجرت به بلغارستان را بخوانید و با روش های امن و قانونی مهاجرت به این کشور زیبا آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه