تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک یک فرصت عالی برای تحصیل در یکی از کشورهای آرام و معتبر اروپایی است که هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر اروپا و آسیا برای تحصیل در آن داوطلب می شوند ، جمهوری چک یکی از کشورهای توسعه یافته اروپا با دانشگاه هایی معتبر و با کیفیت در سطح جهان است که می تواند آینده خوبی را برای دانشجویان خود رقم زند ، در ادامه با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شوید تا تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک را بهتر بشناسیم.

همچنین شما می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در چک اطلاعات به روز و بسیار کاملی در خصوص مهاجرت تحصیلی به این کشور بدست آورید.

تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک از بسیاری جهات یک فرصت عالی به شمار می آید و با تحصیل در این کشور و دریافت مدرک از دانشگاه های آن نه تنها فرصت های شغلی زیادی در این کشور برای شما پدیدار می شود بلکه به دلیل نزدیکی به دیگر کشورهای اروپایی و واقع شدن در قلب این قاره می توان در مشاغل گوناگونی در کشورهای همسایه و دیگر کشورهای عضو پیمان شنگن دسترسی پیدا کرد و آینده ای موفق را برای خود به وجود آورد.

جمهوری چک یکی از آرام ترین کشورهای حال حاضر جهان است که پذیرای دانشجویان خارجی از تمام نقاط جهان می باشد و با فراهم آورد شرایط و مدارک مورد نیاز مراکز آموزشی آن می توان به تحصیلی موفق و معتبر در دانشگاه های آن دست پیدا کرده و آینده ای موفق و تضمین شده را برای خود به وجود آورد.

بهترین دانشگاه های حقوق جمهوری چک

در حال حاضر جمهوری چک یکی از کشورهای دانشجو پذیر در اروپا می باشد که از مراکز آموزشی معتبر و سرشناسی در سطح اروپا و جهان برخوردار بوده و تحصیل در هریک از این مراکز اموزشی می تواند آینده موفق را برای دانشجویان رقم بزند ، در این قسمت قصد داریم تا بهترین دانشگاه های حقوق جمهوری چک را به طور خلاصه و مفید به شما معرفی نموده و اطلاعاتی کاربردی از آنان را به شما ارائه نماییم.

بهترین دانشگاه های حقوق جمهوری چک

این دانشگاه ها با بهره گیری از اساتید سرشناس و با تجربه در رشته های حقوق توانسته اند همه ساله دانشجویان با دانش و مثمر ثمری را برای دنیای حقوق در آینده جهان تعلیم و تربیت نموده و این کشور را به یکی از کشورهای برتر ارائه دهنده رشته های حقوق در جهان تبدیل نمایند ، شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات کامل تر با کارشناسان موسسه رجبی تماس حاصل کرده و این مراکز را بهتر بشناسید.

دانشگاه چارلز

دانشکده حقوق دانشگاه چارلز در سال 1348 میلادی به عنوان یکی از چهار دانشکده دانشگاه تازه تاسیس چارلز شروع به کار کرد و در حال حاضر با بیش از 4500 دانشجو این دانشکده بزرگترین دانشکده حقوق معتبر در جمهوری چک برشمرده می شود ، این دانشکده دارای یک برنامه کارشناسی ارشد کاملا معتبر است که به زبان چکی تدریس می شود و همچنین برنامه دکترای حقوق این دانشگاه نیز به زبان انگلیسی و چکی به علاقمندان ارائه می گردد.

بسیاری از فارغ التحصیلان دانشکده حقوق چارلز در سیستم دادگستری ، اداره مرکزی و محلی ، در وزارت امور خارجه ، خدمات عمومی و همچنین در بخش حقوقی خصوصی این کشور مشغول یه کار شده اند و دارای موقعیت های برجسته ای هستند ، این دانشگاه یکی از برجسته ترین مراکز تدریس رشته حقوق در تمامی مقاطع در جمهوری چک است که پذیرش در آن خود یک موفقیت بزرگ تلقی می شود.

جالب است بدانید که ساختمان دانشکده حقوق یادگار معماری مدرن می باشد که توسط معمار مشهور چکی لادیسلاو ماچون (1888 – 1973) ، نماینده کلاسیک گرایی و کارکردگرایی مدرن ساخته شده است ، این ساختمان در حال حاضر خود یک اثر هنری در رشته معماری در جمهوری چک برشمرده می شود.

دانشگاه ماساریک

دانشکده حقوق در دانشگاه ماساریک یکی از چهار دانشکده حقوق عمومی در جمهوری چک و در عین حال یکی از چهار دانشکده موسس دانشگاه ماساریک است که از همان ابتدای شروع کار دانشگاه وجود داشته و در حال فعالیت می باشد اما پس از اشغال چکسلواکی توسط آلمان ، تدریس در دانشگاه ماساریک که شامل دانشکده حقوق نیز می‌شد در سال 1939 متوقف شد و تعدادی از دانشجویان و اساتید دانشکده به مقاومت پیوستند و برخی از آنها جان خود را از دست دادند.

با پایان یافتن جنگ جهانی دوم پس از مدتی مذاکره با ارتش سرخ ، تدریس از سر گرفته شد و دوباره در سال 1950 تعطیل و ساختمان محل آموزش نظانی گردید و در نهایت پس از انقلاب مخملی در سال 1989 دانشکده حقوق به ساختمان خود بازگشت و دوباره تدریس در آن آغاز گردید.

این دانشکده در حال حاضر در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا و به زبان های انگلیسی و چکی دانشجو می پذیرد و یکی از مراکز بزرگ تحقیقاتی در جمهوری چک برشمرده می شود و دارای همکاری فراوانی با سازمان ها ، مؤسسات آموزشی و علمی بین المللی در سراسر جهان می باشد.

دانشگاه پالاکی اولوموک

دانشکده حقوق یکی از هشت دانشکده دانشگاه پالاکی اولوموک چک است که در سال 1573 تأسیس شد و از زمان تأسیس مجدد آن در سال 1991 ، این دانشکده از حامیان بزرگ و اصلی ارزش های اخلاقی نظیر صداقت ، انسانیت ، دموکراسی و مدنیت می باشد و آن را به تمامی دانشجویان خود در همه مراحل منتقل می نماید.

این دانشکده اولین دانشکده پس از انقلاب چکاسلواکی بود که شروع به فعالیت کرد و از بین تمام دانشکده های حقوق چک ، این دانشگاه پیچیده ترین سیستم صلاحیت و آموزش عملی را به دانشجویان از همان سال اول تحصیل ارائه می دهد ، دانشجویان در این دانشگاه قادر خواهند بود تا مقطع دکترای حقوق خود را به آموزش پرداخته و مدرک دریافت نمایند.

علاوه بر این 3 مرکزی که به شما معرفی کردیم ، دانشگاه فنی برنو و دانشگاه فنی چک نیز از دانشگاه های برتر و با کیفیت در ارائه و آموزش رشته حقوق در جمهوری چک می باشند که همواره مورد توجه دانشجویان علاقمند به این رشته چه در داخل و چه در خارج قرار می گیرند.

در برترین دانشگاه های جمهوری چک می توانید رشته های علوم پزشکی را هم بخوانید ، این دانشگاه ها را در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک به شما عزیزان معرفی کرده ایم و هزینه های تحصیل رشته های علوم پزشکی را هم برشمردیم ، مقاله لینک شده را بخوانید.

هزینه تحصیل حقوق در چک

تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک به مانند تحصیل در هر نقطه خارج از کشور نیازمند پرداخت هزینه هایی می باشد که دانشجویان باید حتما در رابطه با تمامی این مخارج و هزینه ها اطلاعات کافی و دقیقی به دست آورند که بهترین راه آن استفاده از مشاورین و کارشناسان باتجربه و فعال در این حوزه می باشد ، شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق در این زمینه با کارشناسان موسسه رجبی تماس حاصل کرده و اطلاعات دقیقی به دست آورید.

هزینه تحصیل حقوق در چک

هزینه تحصیل حقوق در چک به موارد مختلفی تقسیم می شود که یکی از اصلی ترین آن ها هزینه شهریه دانشگاه می باشد که خوشبختانه کشور چک یکی از مقرون به صرفه ترین کشورها در این زمینه بوده و شهریه دانشگاه های آن گران نمی باشد ، ضمن این که شهریه تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک به زبان چکی در مراکز آموزشی دولتی رایگان می باشد و فقط باید هزینه ثبت نام را پرداخت نمایید.

البته دانشگاه های خصوصی برای آموزش این رشته شهریه دریافت می کنند و اگر خواهان تحصیل به زبان روسی و انگلیسی این رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز باشید باید شهریه تحصیل خود را بپردازید ، شهریه دانشگاه های خصوصی در مقاطع مختلف رشته حقوق به شرح زیر می باشد :

 • در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته هزینه تحصیل 4000 دلار تا 5000 دلار.
 • البته هزینه تحصیل به زبان انگلیسی این رشته ممکن است تا 15 هزار دلار نیز برسد.

یکی از ارزان ترین کشور های اروپا برای تحصیل ، کشور اسلواکی است ، مقاله تحصیل رشته حقوق در اسلواکی را بخوانید و با هزینه ها و بورسیه های این رشته آشنا شوید.

زبان تحصیل حقوق در جمهوری چک

زبان رسمی و زبان آموزش در جمهوری چک زبان چکی می باشد و تمامی مراکز آموزشی از دوره ابتدایی تا پایان تحصیلات دانشگاهی در تمامی رشته ها به این زبان به دانشجویان آموزش داده می شود ، اما باید گفت که در این کشور نیز توجه بسیاری به زبان انگلیسی شده و افراد زیادی به یادگیری و آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم خود پرداخته اند.

همچنین با توجه به افزایش تقاضاها جهت ورود به این کشور توسط دانشجویان بین المللی ، مراکز آموزشی و دانشگاه ها نیز اقدامات فراوانی در جهت بین المللی کردن خود برداشته اند که یکی از این موارد زبان تحصیل حقوق در جمهوری چک می باشد که علاوه بر زبان چکی به زبان روسی و انگلیسی نیز در مراکز زیادی آموزش داده می شوند.

همانطور که گفتیم در اکثر مراکز مقطع کارشناسی ارشد پیوسته به زبان چکی ارائه می شود و برخی از دانشگاه ها نیز این دوره را به زبان انگلیسی برگزار می نمایند که ملزم پرداخت هزینه های گرانی است ، اما مقاطع دکترا میزان ارائه به زبان انگلیسی افزایش بسیاری می یابد و اکثر مراکز به این زبان نیز این دوره ها را برگزار می کنند.

جهت تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک باید مدارک زبانی معتبری نظیر تافل و یا آیلتس به دانشگاه ها ارائه نمایید که هر دانشگاه با توجه به شرایط و قوانین خود مدرک خاصی با حد نمره خاصی را مد نظر قرار داده است.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های جمهوری چک

موضوع حقوق و علم حقوق نشأت گرفته از تمام روابط اجتماعی است که آثار حقوقی از آن ایجاد می شود و در پی آموزش این علم و اجرای آن نیاز به حقوقدانی در سطوح مختلف با تخصص های مختلف وجود دارد که نیاز به آموزش و تدریس آن را امری ضرروری می نماید ، سیستم حقوقی جمهوری چک به شدت از قانون کشور آلمان منشا شده و شامل شاخه های کیفری ، دادرسی ، کاری و اداری است که به طور نظام مند تدوین می شوند.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های جمهوری چک

تحصیل رشته حقوق در جمهور چک در دانشگاه های مختلف نیز بر اساس برترین کتاب ها و مولفه های آموزش و تعلیم در جهان به دانشجویان ارائه می شود و دانشجویان قادر خواهند بود تا در مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای این رشته را به تحصیل و آموزش مشغول شوند که هر کدام از این مقاطع به ترتیب نیازمند 5 سال و 3 تا 5 سال زمان برای دریافت مدرک می باشند.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های جمهوری چک معمولا یکسان می باشد و شاید در معدود دروسی با یکدیگر تفاوت داشته باشند که این موضوع بستگی به اساتید و هیئت علمی دانشگاه دارد ، برخی از دروس مهمی که با تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک با آن ها آشنا می شوید به شرح زیر می باشند:

 • حقوق کار
 • حقوق بین الملل
 • آیین دادرسی مدنی
 • حقوق جزا
 • حقوق محیط زیست
 • آیین دادرسی کیفری
 • قوانین گردشگری
 • آئین دادرسی مدنی
 • حقوق اساسی
 • حقوق مدنی
 • تاریخچه حقوق چک و چکسلواکی در دوران مدرن

بورسیه های رشته حقوق در چک

همواره میان دانشجویان به خصوص دانشجویان بین المللی ، بورسیه تحصیلی اهمیت بالایی داشته و اکثر متقاضیان در وحله اول تمام سعی خود را کرده تا بتوانند در رشته تحصیلی مد نظرشان به بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی دست پیدا کنند ، اما این موضوع در میان کشورهایی که تحصیل رایگان ارائه می دهند از اهمیت کمتری برخوردار می شود که جمهوری چک نیز در زمره همین کشورها قرار می گیرد.

همانطور که در بالا گفتیم تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک به زبان چکی برای تمامی دانشجویان اعم از داخلی و خارجی رایگان می باشد و این موضوع به نحوی نیاز به بورسیه های رشته حقوق در چک را کم رنگ می نماید ، غیر از این که شما قصد داشته باشید که این رشته را به زبان انگلیسی و یا زبان روسی ادامه دهید.

باید گفت که به دلیل رایگان بودن تحصیل به زبان چکی دانشگاه ها بورسیه های تحصیلی چندانی برای تحصیل به زبان انگلیسی یا روسی ارائه نمی دهند و تحصیل به این زبان ها نیازمند پرداخت کامل شهریه است و حتی اگر دانشگاهی چنین اقدامی را انجام دهد نیازمند سوابق تحصیلی و پیشینه تحصیلی درخشان و خاصی از متقاضیان می باشد که چنین بورسیه ای را به آنان ارائه نماید ، همچنین باید توجه کنید که میزان بورسیه ها در مقطع دکترا بسیار بیش تر مقطع کارشناسی ارشد می باشد.

آزمون های ورودی حقوق در جمهوری چک

جهت تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک باید دقت داشته باشید که اکثر مراکز آموزش عالی و دانشگاه های این کشور در صورتی که مدرک معتبری در اثبات میزان تسلط و دانش خود از زبان چکی به آنان ارائه ننمایید از شما آزمونی در جهت تعیین سطح زبان چکی اخذ خواهند نمود و میزان درک و فهم شما از این زبان را مورد سنجش قرار خواهند داد.

اما در رابطه با آزمون های ورودی حقوق در جمهوری چک باید گفت که برخی از مراکز و دانشگاه ها ازمونی جهت پذیرش دانشجویان اخذ می نماید و برخی دیگر از مراکز هیچ گونه آزمونی برگزار نمی نمایند و فقط از دانشجویان مدارک و شرایط خاص خود را درخواست کرده و در صورت ارائه آن ها نسبت به پذیرش متقاضیان اقدام می نمایند.

برگزاری آزمون ورودی بستگی زیادی به دانشگاه ، مقطع ورودی و زبان مورد درخواست دارد و این موارد در هردانشگاه به نحوی پذیرش صورت می گیرد که باید از طریق مکاتبه با آنان از این مورد اطلاعات کافی را به دست آورد ، اما به طور کل باید بگوییم که دانشگاه های برتر و به خصوص دانشگاه های دولتی دو به خصوص به زبان چکی به دلیل درخواست بالا ، آزمون ورودی جهت پذیرش برگزار خواهند کرد.

پس توصیه می کنیم از طریق مشاوره با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی اطلاعات جامع و دقیقی در رابطه با این موضوع به دست آورید.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در چک

جمهوری چک یکی از کشورهای پیشرو و آرام در جهان است که رفاه بالایی را برای شهروندان خود به ارمغان آورده است ، تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک می تواند دانشجویان را از امتیازات و منافع خوب و زیادی بهره مند سازد و آینده ای خوب و مناسب را برای آنان در این کشور و یا در دیگر کشورهای اروپایی رقم زند که همین موضوع باعث توجه دانشجویان فراوانی از دیگر کشورها به خصوص کشورهای آسیایی شده است.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در چک

در این قسمت برخی از مهم ترین مزایا و معایب تحصیل حقوق در چک را برای شما جمع اوری کرده ایم و به شما ارائه خواهیم کرد ، مطالعه این موارد می تواند دید بسیار مناسب و کلی را نسبت به این موضوع به شما داده و در انتخاب نهایی شما تاثیر مثبتی بگذارد.

مزایا

 • دانشگاه های معتبر در ارائه رشته حقوق
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی ، روسی و چکی
 • ارائه مدارک معتبر و قابل قبول در اکثر کشورهای جهان به خصوص اروپا در رشته حقوق
 • عدم درخواست مدرک زبان چکی در اکثر دانشگاه ها
 • امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا
 • بازار کار فراهم در این کشور و کشورهای همسایه
 • عدم برگزاری آزمون ورودی در دانشگاه ها
 • تحصیل رایگان به زبان چکی در مراکز دولتی
 • بورسیه های تحصیلی در این رشته
 • خدمات و امکانات مناسب از سوی دانشگاه به دانشجویان این رشته
 • تحصیل و آموزش توسط اساتید با دانش و پر تجربه

معایب

 • نیاز به یادگیری زبان چکی و مشکل بودن آن برای برخی افراد
 • تحصیل رایگان فقط به زبان چکی امکان پذیر است.
 • هزینه تحصیل به زبان انگلیسی گران است.
 • برای بخورداری از بورسیه نیاز به سوابق درخشان است.

تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک هم مزایای بسیار دارد و برای علاقه مندان این رشته می تواند بسیار جذاب و عالی باشد ، مقاله لینک شده را بخوانید.

گرایش های رشته حقوق در جمهوری چک

رشته حقوق مانند دیگر رشته های دانشگاهی دارای گرایش ها و زیرشاخه های گوناگونی می باشد که هرکدام به بررسی جنبه ای از مسائل حقوقی زندگی و روابط انسان ها در جامعه می پردازد و برای اجرا و ارائه آن ها نیز نیازمند متخصصانی در هریک از این زمینه ها احساس می شود ، به همین خاطر هر فرد می تواند در هریک از این رشته ها به طور خاص به آموزش و تحصیل بپردازد.

باید گفت که گرایش های تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک گوناگون بوده و هریک از دانشگاه ها در هر مقطع برخی از این گرایش ها را ارائه می نمایند و تمامی این شاخه ها در یک دانشگاه ارائه نمی شود پس مهم می باشد که نسبت به جمع آوری اطلاعات در این زمینه اقدام کرده و اطلاعات کافی کسب نمایید.

همچنین باید بدانید که در جمهوری چک امکان تحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته حقوق وجود ندارد و دانشجویان به صورت پیوسته وارد مقطع کارشناسی ارشد این رشته خواهند شد که 5 سال به طول خواهد انجامید.

تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک در گرایش های زیر در دسترس می باشد :

 1. حقوق محیط زیست
 2. حقوق خانواده
 3. حقوق بین الملل
 4. حقوق جزا
 5. حقوق بشر
 6. حقوق مالی
 7. حقوق اقتصادی
 8. حقوق تجارت بین الملل

تحصیل دکترا حقوق در جمهوری چک

تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک در مقاطع مختلفی ارائه می شود ، اما دوره دکترا یکی از دوره های پر درخواست از سوی دانشجویان خارجی می باشد که نیازمند ارائه مدارک خاصی بوده و شرایط خاصی را هم از دانشجویان طلب می نماید ، البته برخی از شرایط متفاوت بوده و با توجه به دانشگاه درخواستی تغییر خواهند کرد که شامل مدرک زبان و حداقل نمره آن ، حداقل معدل درخواستی مقطع کارشناسی ارشد و سوابق تحصیلی خواهد شد.

تحصیل دکترا حقوق در جمهوری چک

متقاضیان جهت تحصیل دکترای حقوق در جمهوری چک باید درخواست خود را تا پیش از پایان ماه آپریل یا سپتامبر با توجه به دانشگاه ارسال نمایند و پیش از آن با جستجو در دانشگاه های این کشور ، اساتید ارائه دهنده دوره دکترای مرتبط با رشته خود را یافته و از طریق مکاتبه با آنان و ارسال رزومه در صدد جلب نظر آنان و پذیرش خود برآمده و در صورت موفقیت با توجه به قوانین دانشگاه ادامه مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

این دوره با توجه به تمام وقت یا پاره وقت بود 3 تا 5 سال به طول خواهد انجامید و به دو زبان انگلیسی و چکی ارائه می شود ، اما باید گفت که جهت تحصیل در این دوره باید به هر دو زبان تسلط کافی را داشته باشید و این که به کدام زبان تحصیل خواهید کرد چندان مهم نخواهد بود.

بازار کار و درآمد رشته حقوق در چک

بازار کار و درآمد رشته حقوق در چک را خوشبختانه می توان خوب و مناسب تعریف کرد و دارندگان مدارک دانشگاهی در این رشته قادر خواهند بود تا در مشاغل مناسب و مورد علاقه خود به کار مشغول شوند ، البته نرخ بیکاری در چک نسب به برخی از کشورهای پیشرفته همسایه خود کمی بیش تر است ، اما نباید فراموش کرد سرعت پیشرفت و رشد اقتصادی این کشور بالا بوده و در سال های آینده مشاغل بیش تری به طور یقین به وجود خواهد آمد.

همچنین لازم به ذکر است که شغل برای افراد تحصیل کرده در این کشور بیش تر مهیا می باشد و درآمد و فرصت های شغلی در این رشته نسبت مستقیمی با تجربه و میزان تحصیلات افراد دارد ، دارندگان مدرک حقوق در این کشور قادر خواهند بود تا در مشاغلی از جمله وکالت دعاوی دادگستری ، مشاور حقوقی بانک ها ، شهرداری ها ، شرکت ها و وزارتخانه ها و به عنوان مشاورین حقوقی خصوصی مشغول به کار شده و درآمد کسب نمایند.

باید گفت طبق آخرین آمار با تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک افراد قادر خواهند بود تا به طور متوسط 76700 کورونای درآمد داشته باشند ، همچنین وکلای این کشور به طور متوسط می توانند ماهانه 117 هزار کورونای درآمد کسب کنند که با توجه به سابقه و تجربه آنان می تواند از حداقل 53300 کورونای آغاز و تا حداکثر 185 هزار کورونای در ماه افزایش یابد.

چگونگی ورود به وکالت در جمهوری چک

در این قسمت چگونگی ورود به وکالت در جمهوری چک و شرایط که لازم است تا بتوان به مقام وکالت در جمهوری چک رسید را به طور خلاصه توضیح خواهیم داد ، همانطور که مستحضر هستید وکالت یکی از مشاغل سخت و چالش بر انگیز در جهان امروز بوده و مسئولیت های زیادی را برای وکلا به همراه خواهد داشت و هرکسی لایق رسیدن به این جایگاه نخواهد بود.

چگونگی ورود به وکالت در جمهوری چک

برای به دست آوردن مدرک وکالت در جمهوری چک باید ابتدا حداقل مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق را از یکی از دانشگاه های این کشور و یا دانشگاه های خارجی مورد تایید سازمان دادگستری این کشور اخذ نموده باشید و حداقل 3 سال به عنوان کارآموز رشته حقوق در یکی از مشاغل مربوطه و مورد تایید به کارآموزی پرداخته باشید.

همچنین نباید هیچ گونه جرائم شخصی عمدی را در سوابق خود داشته باشید و نباید در هیچ یک از مشاغل دولتی به جز تدریس در دانشگاه و یا عضویت در کانون وکلا استخدام شده و به کار مشغول باشید ، در نهایت با داشتن این شرایط باید در آزمون وکالت این کشور شرکت نموده و موفق به اخذ نمره قبولی شوید ، با انجام این موارد مجوز وکالت برای شما صادر شده و قادر خواهید بود تا به عنوان یک وکیل قانونی دادگستری به کار بپردازید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کاریابی در جمهوری چک و آشنایی با پردرآمد ترین مشاغل این کشور به مقاله کار در جمهوری چک مراجعه نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردیم شما را با تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک آشنا کنیم ، از بخش دیدگاه استفاده کنید و سوالات خود را درج نمایید.

هزینه تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک چقدر است؟

در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته هزینه تحصیل 4000 دلار تا 5000 دلار.
البته هزینه تحصیل به زبان انگلیسی این رشته ممکن است تا 15 هزار دلار نیز برسد.

زبان تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک چیست؟

در اکثر مراکز مقطع کارشناسی ارشد پیوسته به زبان چکی ارائه می شود و برخی از دانشگاه ها نیز این دوره را به زبان انگلیسی برگزار می نمایند که ملزم پرداخت هزینه های گرانی است ، اما مقاطع دکترا میزان ارائه به زبان انگلیسی افزایش بسیاری می یابد و اکثر مراکز به این زبان نیز این دوره ها را برگزار می کنند.

آیا برای تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک آزمون ورودی برگزار می شود؟

اما در رابطه با آزمون های ورودی حقوق در جمهوری چک باید گفت که برخی از مراکز و دانشگاه ها ازمونی جهت پذیرش دانشجویان اخذ می نماید و برخی دیگر از مراکز هیچ گونه آزمونی برگزار نمی نمایند و فقط از دانشجویان مدارک و شرایط خاص خود را درخواست کرده و در صورت ارائه آن ها نسبت به پذیرش متقاضیان اقدام می نمایند.

آیا تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک بصورت رایگان امکان دارد؟

تحصیل رایگان فقط به زبان چکی امکان پذیر است.

چگونه می توانم در جمهوری چک وکیل شوم؟

برای به دست آوردن مدرک وکالت در جمهوری چک باید ابتدا حداقل مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق را از یکی از دانشگاه های این کشور و یا دانشگاه های خارجی مورد تایید سازمان دادگستری این کشور اخذ نموده باشید و حداقل 3 سال به عنوان کارآموز رشته حقوق در یکی از مشاغل مربوطه و مورد تایید به کارآموزی پرداخته باشید.

در این مطلب کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته حقوق در جمهوری چک را به کامل ترین حالت به شما ارائه کردند ، برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، همچنین شما می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به چک ، با تمام راه های قانونی و امن مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه