تحصیل رشته حقوق در اسلواکی

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته حقوق در اسلواکی
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حقوق در اسلواکی یک انتخاب هوشمندانه است چراکه شما می توانید پس از فارغ التحصیلی در زمینه حقوق مشغول کار شوید و یا حتی از دانش خود در زندگی روزمره خود بهره ببرید ، ؛ در ادامه با شرایط و ویژگی های تحصیل حقوق در اسلواکی آشنا خواهیم شد ، علاوه بر این شما می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از ویژگی های تحصیل در این کشور و شرایط مهاجرت به آن مطلع شوید.

پیش تر هم در همین سایت در مقاله تحصیل در اسلواکی ، به بررسی همه جانبه مهاجرت تحصیلی به این کشور پرداخته ایم ؛ خوب است مقاله لینک شده را در کنار این محتوا بخوانید.

حقوق مجموعه ای از قوانین است که توسط دولت یا نهادهای اجتماعی وضع شده است ، هدف آن حفظ امنیت همه ، تشویق مردم به عدالت ، حل اختلافات و مجازات کسانی است که به آن پایبند نیستند.

افرادی که به رشته حقوق علاقه دارند یک گزینه واضح برای آن ها وجود دارد که به عنوان وکیل آموزش دیده و مشغول فعالیت شوند البته ممکن است بخشی از دانشجویان حقوق لزوماً مایل به تبدیل شدن به وکیل نباشند اما به فراگیری دانش حقوقی علاقمند هستند ، حقوق در دانشگاه های اسلواکی همانند سایر کشور های اروپایی شامل حقوق مهاجرت ، قانون اساسی ، حقوق کار ، حقوق بشر و سایر مقررات کشورهای اروپایی است.

رشته حقوق در دانشگاه های اسلواکی در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شود که شامل دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری است ؛ دوره تحصیل در مقطع کارشناسی 3 سال ، کارشناسی ارشد 2 سال و دکتری بین 3 تا 5 سال طول می کشد.

دوره کارشناسی برای دانشجویانی طراحی شده است که تحصیلات دانشگاهی خود را به زبان انگلیسی به پایان می رسانند و برای دانشجویانی که تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده اند و در سطح امتحان پایان دوره تحصیل دبیرستان شرکت کرده و آزمون دولتی را گذرانده اند طراحی شده است ، این برنامه طیف گسترده ای از موضوعات را ارائه می دهد و دانشجویان قادر خواهند بود با توجه به علایق فردی خود مطابق با ساختار برنامه انتخاب کنند.

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی می توانند در بخش دولتی و همچنین در بخش خصوصی پست های مدیریتی داشته باشند ، با این حال ، اکثر آنها به برنامه کارشناسی ارشد ادامه می دهند ، افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق پس از اتمام دوره های کارآموزی و آزمون صلاحیت می توانند به عنوان قاضی ، وکیل ، دفاتر اسناد رسمی ، دادستان ها یا متخلفان فعالیت کنند ، آنها همچنین می توانند مشاور داخلی شوند یا اکثریت مناصب درون ادارات دولتی را در اختیار داشته باشند.

تحصیل رشته حقوق در اسلواکی

بهترین دانشگاه های حقوق اسلواکی

اسلواکی دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبر در سطح جهان است که هر ساله پذیرای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف است ، چندین دانشگاه اسلواکی در بین رتبه بندی های مختلف قرار دارند ؛ در ارائه با بهترین دانشگاه های حقوقی این کشور آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه های حقوق اسلواکی

دانشگاه کمنیوس در براتیسلاوا

دانشگاه کمنیوس در براتیسلاوا بزرگترین دانشگاه اسلواکی است که اکثر دانشکده های آن در براتیسلاوا واقع شده است ، این دانشگاه در سال 1919 ، اندکی پس از ایجاد چکسلواکی تأسیس شد، این نام از یان آموس کامنیوس ، معلم و فیلسوف چک در قرن 17 گرفته شده است.

در سال 2006 ، دانشگاه کمنیوس بیش از 30،000 دانشجو و 2،000 عضو هیئت علمی داشت ، همانطور که اکثر دانشگاه های اسلواکی تأمین مالی می کنند ، بیشتر توسط دولت تأمین می شود ، این دانشگاه یک دانشگاه مدرن اروپایی است که در سال 2019 صدمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت و تنها دانشگاه اسلواکی است که به طور مرتب در رتبه بندی بین المللی بهترین دانشگاه های جهان رتبه بندی می شود.

این دانشگاه با سیزده دانشکده ، وسیع ترین برنامه های تحصیلی (بیش از 800) را در سه سطح ارائه می دهد و چندین مورد از این برنامه های تحصیلی تنها برنامه هایی هستند که در نوع خود در اسلواکی ارائه می شوند ، طیف وسیعی از زمینه های دانش بشری برای مطالعه وجود دارد ، خواه در پزشکی ، علوم انسانی و علوم اجتماعی ، علوم طبیعی ، ریاضیات ، الهیات و موارد دیگر.

دانشکده های این دانشگاه شامل پزشکی ، حقوق ، هنر ، علوم طبیعی ، آموزش ، داروسازی ، تربیت بدنی ، ریاضیات ، کاتولیک رمی ، مدیریت ، علوم اجتماعی و اقتصاد است.

دانشگاه پائول جوزف سافاریک

دانشگاه پائول جوزف سافاریک دانشگاهی که در کوشیتسه اسلواکی واقع شده است ، این دانشگاه در سال 1959 تأسیس شد و در پنج دانشکده سازماندهی شده است ، این دانشگاه به نام فیلسوف ، شاعر و مورخ اسلواکی قرن نوزدهم نامگذاری شده است.

دانشگاه پائول جوزف سافاریک از جمله نهاد های آموزشی و علمی مهم و شناخته شده نه تنها در جمهوری اسلواکی بلکه در اروپای پیشرفته است.

در حال حاضر ، دانشگاه شامل دانشکده های پزشکی ، علوم ، حقوق ، مدیریت دولتی و دانشکده هنر است که پزشکان ، متخصصان علوم طبیعی ، ریاضیات و علوم اطلاعات ، معلمان ، متخصصان حقوقی ، متخصصان مدیریت دولتی ، روانشناسان ، اجتماعی را آموزش می دهد ، کارگران ، دانشمندان علوم سیاسی ، مورخان ، مترجمان ، متخصصان زبان و زبان شناسی انگلیسی ، تحصیلات ادبی و فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان ، مطالعات جنسیتی ، متخصصان فلسفه ، اخلاق کاربردی ، مطالعات رسانه های جمعی ، معلمان اسلواکی ، انگلیسی ، لاتین زبانها و ادبیات ، روانشناسی فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند ، دانشگاه پائول جوزف سافاریک دومین قدیمی ترین دانشگاه کلاسیک اسلواکی شهرت خوبی در این کشور و خارج از کشور دارند.

دانشگاه ترناوا

دانشگاه ترناوا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اسلواکی است ، این مرکز در Trnava ، در غرب اسلواکی مستقر است ، دانشگاه اصلی یسوعیان در سال 1635 توسط اسقف اعظم استرگوم ، پتر پازمنی تأسیس شد ؛ دانشگاه کنونی در سال 1992 تأسیس شد و اگرچه نامی مشابه دارد ، اما جانشین قانونی آن نیست و در حال حاضر دارای پنج دانشکده است که 4 مورد از آنها در ترناوا مستقر هستند که شامل دانشکده فلسفه و هنر ، دانشکده آموزش و پرورش ، دانشکده بهداشت و مراقبت های اجتماعی ، دانشکده حقوق و دانشکده الهیات می باشد.

هزینه تحصیل حقوق در دانشگاه های اسلواکی

هزینه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اسلواکی به رشته ، مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل دانشجو بستگی دارد ، هزینه تحصیل رشته حقوق در اسلواکی در مقطع کارشناسی 2.990 یورو ، در مقطع تحصیلات تکمیلی 3500 یورو در هر سال می باشد.

هزینه های زندگی در جمهوری اسلواکی کمتر از کشورهای اروپای غربی است ، البته هزینه های زندگی بسته به منطقه ، نیازهای روزمره و شیوه زندگی متفاوت است ، هر دانشجو برای گذران زندگی خود در این کشور به حدود 600 یورو در ماه نیاز دارد ، هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه 300 یورو در ماه می باشد.

در مقاله تحصیل رشته حقوق در سوئیس هم با هزینه های مقرون به صرفه تحصیل حقوق در این کشور آشنا خواهید شد.Smart ContainerTitle Element

چارت درسی حقوق در دانشگاه های اسلواکی

همه دانش آموزان باید حداقل ۱۸۰ واحد را در سه سال تحصیلی شامل پایان نامه کارشناسی و امتحان دولتی به طور رضایت بخشی کامل کنند ، دوره های اجباری حقوق برنامه شامل ۷۶ واحد است و حداقل ۶ واحد باید از دروس انتخابی اجباری انتخاب شوند ، واحد های باقیمانده باید توسط دانشجو از لیست دروس انتخابی انتخاب شود ، برخی از موارد انتخابی ممکن است به صورت موقت ارائه شوند.

چارت درسی حقوق در دانشگاه های اسلواکی

دروس اجباری در این دوره شامل سیستم های حقوقی جهان ، حقوق روم 1 و 2 ، تئوری حقوق ، معرفی مطالعه حقوق و انفورماتیک حقوقی ، قانون اساسی اتحادیه اروپا ، قانون تجاری بین الملل ، معرفی فرایند مدنی و جنایی و غیره می باشد.

زبان تحصیل حقوق در اسلواکی

اگر چه زبان رسمی کشور زبان اسلواکیایی است و دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به این زبان ارائه می شود ، تحصیل رشته حقوق در اسلواکی در دانشگاه های معتبر مانند کمنیوس به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود و برای تحصیل به این زبان تسلط به زبان انگلیسی در سطح b2 ضروری است ، البته در برخی دانشگاه امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود ندارد و بایستی به زبان اسلواکیایی تحصیل کرد و به این زبان مسلط بود.

در استرالیا هم می توانید حقوق بخوانید و بورسیه شوید ، دانشگاه های بزرگ استرالیا دارای برنامه های دانشجویی بین المللی و پشتیبانی گسترده ای از دانشجویان خارجی هستند زیرا آنها زندگی و تحصیل را در کشوری جدید تجربه می کنند ؛ مقاله تحصیل رشته حقوق در استرالیا را بخوانید.Smart ContainerTitle Element

بورسیه های رشته حقوق در اسلواکی

یکی از راهکار های دولت اسلواکی و دانشگاه های این کشور برای جذب دانشجویان بین المللی از سراسر جهان اعطای بورسیه تحصیلی است ، این بورسیه ها به دانشجویان واجد الشرایط تعلق می گیرد وتعداد آن ها محدود است ، همچنین باید توجه داشت که آیا این بورسیه ها به دانشجویان ایرانی تعلق می گیرند یا خیر ، چرا که برخی از بورسیه های این کشور برای کشور های خاصی است ، در ادامه با برخی از این بورسیه ها آشنا می شویم.

بورسیه های رشته حقوق در اسلواکی

بورسیه ملی اسلواکی

دولت جمهوری اسلواکی برنامه بورسیه ملی جمهوری اسلواکی را برای حمایت از تحرک دانشجویان ، دانشجویان دکترا ، معلمان دانشگاه ، محققان و هنرمندان در سال 2005 تأیید کرد ، برنامه بورسیه ملی جمهوری اسلواکی (NSP) توسط وزارت آموزش ، علوم ، تحقیقات و ورزش جمهوری اسلواکی تأمین می شود.

برنامه بورسیه ملی جمهوری اسلواکی از تحرک دانشجویان بین المللی ، دانشجویان دکترا ، معلمان دانشگاه ، محققان و هنرمندان برای اقامت بورسیه در موسسات آموزش عالی و سازمانهای تحقیقاتی در اسلواکی پشتیبانی می کند.

این بورس تحصیلی برای پوشش هزینه های زندگی دارندگان بورسیه بین المللی ، یعنی هزینه های مربوط به اقامت در اسلواکی (غذا ، محل اقامت و غیره) ، در طول اقامت تحصیلی ، تحقیقاتی/هنری یا تدریس در دانشگاهها و سازمانهای تحقیقاتی در اسلواکی است.

دارنده بورسیه تحصیلی می تواند در مورد اسکان و تشریفات مربوط به ورود و اقامت در قلمرو جمهوری اسلواکی یا موسسه میزبان خود درخواست کمک کند ، یا می تواند تمام ملزومات خود را برآورده کند ، هزینه این بورسیه برای دانشجویان کارشناسی ارشد 400 دلار ، برای دانشجویان دکتری 734 دلار در ماه می باشد.

بورسیه دانشگاه کمنیوس

دانشکده حقوق دانشگاه کمنیوس به دانشجویان بین المللی محصل در این دانشگاه بورسیه تحصیلی اعطا می کند ، این بورسیه به دانشجویان برتر اعطا می شود و لازم است دانشجو دسابقه تحصیلی خوبی داشته و یا در طول دوره تحصیل خود در دانشگاه نمرات برتری دریافت کند ، میزان این بورسیه در هر سال تحصیلی مشخص می شود.

برای دریافت بورسیه تحصیلی در رشته حقوق می توانید به آمریکا هم فکر کنید ، مقاله تحصیل رشته حقوق در آمریکا را نیز بخوانید.

آزمون های ورودی حقوق در اسلواکی

متقاضیان تحصیل تحصیل رشته حقوق در اسلواکی باید تحصیلات متوسطه را به اتمام برسانند و در آزمون فارغ التحصیلی نهایی قبول شده باشند ، متقاضیان همچنین باید از ریاضیات دبیرستان و مبانی علوم اجتماعی در سطحی برخوردار باشند که متقاضی بتواند در رشته حقوق تحصیل ادامه دهد و موضوعات برنامه تحصیلی را مطالعه کند ، پس برای پذیرش در این رشته هیچ آزمون ورودی برگزار نمی شود و اگر تعداد داوطلبان بیش از ظرفیت دانشکده باشد ، رتبه داوطلبان پذیرفته شده بر اساس ارزیابی مهارت های زبان داوطلب و نتایج ریاضیات تعیین می شود.

داوطلب می تواند حداکثر 150 امتیاز برای مهارت های زبان و 150 امتیاز برای مهارت های ریاضی کسب کند ، متقاضیان برای گذراندن موفقیت آمیز در آزمون ورودی و تکمیل هر دوره در برنامه باید به زبان انگلیسی مسلط باشند.

آزمون پذیرش شامل یک آزمون کتبی است که دانش عمومی متقاضی را در مورد زبان انگلیسی ارزیابی می کند ، متقاضیان کشورهای ثالث ممکن است مورد آزمایش الکترونیکی قرار گیرند ، بخش زبان آزمون پذیرش حداکثر 150 امتیاز دارد.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در اسلواکی

اگر چه تحصیل رشته حقوق در اسلواکی فرصت های فرهنگی را ارائه می دهد که ممکن است در کشور های دیگر دیده نشود ، تحصیلات عالی در اسلواکی جایگاه ویژه ای دارد اما مانند هر نقطه دیگری از دنیا با چالش هایی همراه است که می توانند سبب سختی تحصیل در این کشور شود ، پیشنهاد ما به شما این است که با بررسی مزایا و معایب تحصیل در حقوق در این کشور و مشاوره با مشاوران موسسه رجبی با آگاهی کامل بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرید.

مزایا و معایب تحصیل حقوق در اسلواکی

مزایای تحصیل حقوق در اسلواکی

 • دانشگاه های معتبر در سطح اروپا و جهان
 • وجود چندین دانشگاه دولتی و خصوصی که رشته حقوق را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهند ،
 • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • مورد تایید وزارت علوم بودن چند دانشگاه ارائه دهنده رشته حقوق

معایب تحصیل حقوق در اسلواکی

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در همه دانشگاه های حقوق اسلواکی وجود ندارد و بایستی برای تحصیل در این کشور به زبان اسلواکیایی مسلط بود.
 • بالا بودن هزینه تحصیل برای دانشجویان ایرانی
 • محدود بودن تعداد بورسیه های ارائه شده برای دانشجویان ایرانی در اسلواکی
 • پایین بودن میزان درآمد مشاغل حقوقی در اسلواکی

بازار کار و در آمد رشته حقوق در اسلواکی

فارغ التحصیلان دانشگاه های حقوق اسلواکی می توانند در داخل کشور و سایر کشور های اروپایی مشغول به کار شوند آن ها می توانند در مشاغلی مانند مشاوره در زمینه مسائل حقوقی ، تدوین مقررات ، برخورد با مشتریان و دفاع در دادگاه ، حمایت از حقوق بشر ، اطمینان از حاکمیت قانون ، تهیه خلاصه های سالانه ، کار با اسناد قانونی به عنوان وکیل مدافع ، وکیل دادگستری ، قاضی ، مشاور حقوقی ، تحلیل گر حقوقی ، استاد دانشگاه و غیره مشغول به کار شوند.

فردی که در زمینه حقوق در اسلواکی کار می کند به طور معمول ماهانه حدود 2630 یورو درآمد دارد ، حقوق بین 810 یورو ( کمترین میانگین ) تا 6490 یورو ( بالاترین میانگین ) است.

برای آشنایی با قوانین کاری و دانستن حقوق میانگین پرداختی برای هر حرفه مقاله کار در اسلواکی را بخوانید.

چگونگی ورود به وکالت در اسلواکی

برای تبدیل شدن به یک وکیل در اسلواکی بایستی دارای مدرکدانشگاهی در زمینه حقوق باشید ، سپس مراحل زیر را به پایان برسانید :

 • اتمام دوره استقراء
 • شرکت در آزمون وکالت سازماندهی شده توسط کانون وکلای دادگستری
 • ثبت نام در کانون وکلا
 • در حضور رئیس وکالت سوگند یاد کنید

وکلای کارآموز که در لیست وکلای دادگستری ثبت نام کرده اند باید در طول دوره پذیرش آموزش ببینند ، کانون وکلا کارآموزی را در حرفه قاضی ، نامزد قضایی ، دادستان ، کارآموز دادستان و دفتر اسناد رسمی به عنوان کارآموزی وکیل کارآموز می داند ، طول مجموعه 5 سال می باشد.

سوالات پر تکرار تحصیل حقوق در اسلواکی

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا تحصیل رشته حقوق در اسلواکی را شرح دادیم ، مشاوران ما پاسخگوی سوالات شما هستند تا بهترین تصمیم را بگیرید ، مکان درج سوالات شما باکس دیدگاه است که در پایان هر مقاله تعبیه شده است.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته حقوق در اسلواکی کدام است؟

دانشگاه کمنیوس در براتیسلاوا

هزینه تحصیل رشته حقوق در اسلواکی چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی 2.990 یورو ، در مقطع تحصیلات تکمیلی 3500 یورو در هر سال می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در اسلواکی چقدر است؟

هر دانشجو برای گذران زندگی خود در این کشور به حدود 600 یورو در ماه نیاز دارد ، هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه 300 یورو در ماه می باشد.

زبان تحصیل رشته حقوق در اسلواکی چیست؟

اگر چه زبان رسمی کشور زبان اسلواکیایی است و دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به این زبان ارائه می شود ، رشته حقوق در دانشگاه های برتر اسلواکی مانند کمنیوس به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود و برای تحصیل به این زبان تسلط به زبان انگلیسی در سطح b2 ضروری است.

پذیرش رشته حقوق در دانشگاه های اسلواکی به چه صورت است؟

برای پذیرش در این رشته هیچ آزمون ورودی برگزار نمی شود و اگر تعداد داوطلبان بیش از ظرفیت دانشکده باشد ، رتبه داوطلبان پذیرفته شده بر اساس ارزیابی مهارت های زبان داوطلب و نتایج ریاضیات تعیین می شود.

گروه مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی نکات ضروری پیرامون تحصیل رشته حقوق در اسلواکی را بررسی و بیان کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل رشته حقوق در فرانسه را نیز مطالعه نمایید ؛ برخی از دانشگاه های فرانسه رتبه های بسیار چشم گیری در سطح جهان دارند و اعتبار مدرک شما جهانی خواهد بود.

3.2/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه