تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک ، امکان تحصیل و دریافت مدرک از دانشگاه هایی با کیفیت و تراز بالا را در قلب اروپا برای شما فراهم می آورد و می تواند زمینه ای مناسب برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی یا اشتغال را در این کشور و یا حتی در کشورهای برتر اروپایی برای شما به ارمغان آورد ، جمهوری چک چند سالی می باشد که به عنوان یک مقصد پر طرفدار و پر درخواست از سوی دانشجویان کشورمان برای تحصیل در این رشته و دیگر رشته ها واقع شده است ، که در ادامه با دلایل این امر بیش تر آشنا خواهیم شد.

در ادامه با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا کامل و دقیق شما را با شرایط و مزایای تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک آشنا نماییم ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در چک ، اطلاعات کامل و به روزی در زمینه مهاجرت تحصیلی به این کشور را بدست آورید.

تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک می تواند دریچه بسیاری از علوم و تجارب را به روی افراد باز کند و آنان را به سوی رشته هایی که ریاضیات کاربردی مادر آنان است سوق دهد ، ریاضیات مادر علوم کامپیوتر ، امار ، پردازش داده ها و بسیاری دیگر از شاخه های علم امروزی است که اکثر این رشته ها و گرایش ها نیز در دانشگاه های این کشور تدریس می شوند ، حتی دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی خود به سمت این رشته ها سوق پیدا کنند که خوشبختانه اکثرا در دانشگاه های چک مورد ارائه و تدریس قرار می گیرند.

مدارک پذیرش رشته ریاضیات در چک

برای پذیرش و تحصیل رشته ریاضیات در چک باید ابتدا به دانشگاه مورد نظر خود درخواست خود را به صورت الکترونیکی به همراه اسکن مدارک مورد درخواست دانشگاه ارسال نمایید ، توجه داشته باشید که پیگیری درخواست و بررسی آن برای متقاضیان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد نزدیک به 40 دلار و برای متقاضیان دوره دکتری نزدیک به 30 دلار هزینه در بر می گیرد.

پس از ارسال مدارک و درخواست ، هیئت علمی دانشگاه شرایط درخواست شما را مورد بررسی قرار می دهد و نتیجه پذیرش یا عدم پذیرش را برای شما ارسال می نمایند ، نکته مهم این است که حتما قبل از ارسال درخواست و مدارک با دانشگاه مکاتبه نموده و از مدارک و شرایط مورد درخواست انان برای پذیرش دانشجویان در هر مقطع مطلع شوید ، زیرا در صورت ارسال ناقص یا نادرست مدارک امکان رد درخواست یا طولانی شدن مراحل درخواست و پذیرش شما وجود دارد.

توصیه می کنیم حتما برای انجام مراحل پذیرش یا ثبت نام و همچنین اطلاع از مدارک پذیرش در رشته ریاضیات در چک از حضور یک مشاور یا کارشناس با تجربه در این زمینه در کنار خود بهره ببرید تا امکان خطا و ایجاد مشکل را به حداقل ممکن برسانید ، در ادامه برخی از مهم ترین مدارک مورد درخواست برای تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک را برای شما تهیه کرده ایم.

مدارک اصلی و مهم

 • مدرک دیپلم دوره دبیرستان ( دوره 12 ساله تحصیل ) به همراه ترجمه به زبان انگلیسی یا چکی
 • ریز نمرات دوران تحصیلی قبل به همراه ترجمه معتبر
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه آنان
 • پاسپورت به همرات مدت اعتبار مورد نیاز
 • مدرک زبان تافل یا ایلتس یا هر مدرک معتبر دیگری
 • ارائه نامه درخواست و نامه قبولی از سوی دانشگاه
 • ارائه مقالات ، پژوهش ها و هر گونه افتخارات تحصیلی
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه سوء پیشینه کشوری و بین المللی
تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک

بهترین دانشگاه های ریاضی جمهوری چک

دانشگاه های متعددی در جمهوری چک در حال تدریس رشته ریاضیات به دانشجویان می باشند که همه آنان دارای تفاوت های بسیاری با یکدیگر می باشند ، تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک نیازمند شناخت کافی از مراکز ارائه دهنده این رشته است ، تا بتوان بر اساس کیفیت ، رتبه ، اعتبار ، شهریه و خدماتی که هر کدام از این مراکز دارا هستند ، بهترین انتخاب را بر اساس شرایط فردی هر دانشجو به دست آورد.

در ادامه این قسمت چندی از بهترین دانشگاه های ریاضی در جمهوری چک را به شما معرفی می نماییم ، البته شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق و به روز در رابطه با هریک از دانشگاه های این کشور با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید و از راهنمایی آنان بهره مند گردید.

بهترین دانشگاه های ریاضی جمهوری چک

دانشگاه چارلز

دانشگاه چارلز در سال 1348 تاسیس شد و هم اکنون یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان می باشد ، ولی با این حال ، به عنوان یک موسسه آموزش عالی مدرن ، پویا ، جهانی و معتبر نیز شناخته می شود ، این دانشگاه بزرگترین و مشهورترین دانشگاه این کشور است که بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته ریاضیات در چک نیز می باشد، در حال حاضر 17 دانشکده در دانشگاه وجود دارند که 14 دانشکده در پراگ ، 2 دانشکده در هرادک کرالووه و 1 دانشکده در پلزن قرار گرفته اند.

هم اکنون 50 هزار دانشجو که نزدیک به 7 هزار نفر از آنان دانشجویان خارجی هستند در این دانشگاه در حال تحصیل می باشند ، رشته ریاضیات در این دانشگاه زیر نظر دانشکده ریاضیات و فیزیک و در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری و در 6 دپارتمان جداگانه به دانشجویان این رشته ارائه می شود ، این دانشکاده در میان 500 دانشکده برتر جهان و 100 دانشکده برتر اروپا در رشته ریاضیات قرار دارد.

دانشگاه چارلز به موضوع تحقیق و پژوهش اهمیت فراوان می دهد و یکی از برترین دانشگاه های چک در این زمینه می باشد ، به همین خاطر دانشکده ریاضیات نیز بسیاری از دروس را به وسیله تحقیق و پژوهش به دانشجویان می آموزد تا اطلاعات کسب شده ریشه عمیقی در ذهن دانشجویان بپروراند و همچنین لطفی به پیشرفت این رشته نموده باشد.

دانشگاه فنی چک

دانشگاه فنی چک در پراگ ( CTU ) یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های فنی در چک و در اروپا می باشد که هم اکنون بیش از 17800 دانشجو را پذیرا است ، این دانشگاه هم اکنون از نظر موسسه QS در ارائه رشته ریاضیات در رتبه 201-250 در جهان قرار گرفته است و یکی از برترین دانشگاه های ارائه کننده این رشته در اروپا می باشد.

دپارتمان ریاضی دانشگاه فنی چک سطوح کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ریاضیات را در گرایش های مختلف به دانشجویان ارائه می دهد و آنان را با مبانی سواد کامپیوتری نیز در این رشته اشنا می سازد ، آنان همچنین دروس معادلات دیفرانسیل معمولی و جزئی ، روش های عددی ، تئوری احتمالات و آمار ریاضی را به طور کامل فرا میگیرند و تسلط کافی را بر این علم پیدا می کنند.

این دپارتمان همچنین از 4 گروه تحقیقاتی تشکیل شده است که دانشجویان با پذیرش در این دانشگاه و در رشته ریاضیات باید بر اساس علاقه خود در یکی از این گروه های تحقیقاتی عضو شده و به فعالیت ها و پژوهش های تحقیقاتی نیز کمک نمایند تا هم به پیشرفت آنان کمک نمایند و هم خود از دانش و تجربه بیش تری برخوردار گردند.

دانشگاه ماساریک

دانشگاه ماساریک یکی از قدیمی ترین دانشگاه های چک و اروپا در سال 1919 تاسیس شد و هم اکنون پذیرای 30500 دانشجو در 10 دانشکده می باشد که 6 هزار نفر دانشجوی خارجی هستند ، این دانشگاه رشته ریاضیات را در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می نماید که معمولا دوره کارشناسی را در طی 3 سال نیز می توان در این دانشگاه به پایان رساند.

گرایش مهندسی ریاضیات در این مرکز از کیفیت بالایی برخوردار است و دانشجویان فارغ التحصیل شده در این گرایش از این دانشگاه از موقعیت های شغلی مناسبی طبق آمار دانشگاه همواره برخوردار شده اند ، به همین خاطر این گرایش در میان تمام گرایشات رشته ریاضیات در این دانشگاه از بیش ترین تعداد متقاضی برخوردار بوده است.

دانشگاه پالاکی ( UP )

دانشگاه پالاکی در قرن شانزدهم در شهر اولوموتس تأسیس شد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه موراویا و دومین دانشگاه قدیمی جمهوری چک است که هم اکنون یک مرکز آموزش عالی مدرن با طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی و فعالیت های علمی و تحقیقاتی فراوان است ، این دانشگاه هم اکنون میزبان نزدیک به 22 هزار دانشجو است که بیش از 3600 نفر آن ، دانشجویان بین المللی می باشند.

دپارتمان تحلیل ریاضی و کاربردهای ریاضیات در سال 1962 در دانشکده علوم دانشگاه UP تأسیس شد و نام فعلی آن از سال 1996 مورد استفاده قرار گرفته است ، این دپارتمان مطالعاتی را در زمینه های ریاضیات کاربردی ، آمار و کاربردهای اقتصادی ریاضیات در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد.

فارغ التحصیلان این دانشگاه در رشته ریاضیات توانایی تحلیلی پیشرفته ای را به دست می آورند و در موضوعات زمینه هایی نظیر جبر خطی ، تحلیل واقعی و نظریه احتمال ، ویژگی های حلقه های چند جمله ای ، میدان های محدود ، مبانی نظریه گروه و نظریه گالوا ، نظریه اعداد ابتدایی و بسیاری زمینه های دیگر دانش و علمی بسیار بالا را به دست می آورند.

علاوه بر این 4 دانشگاهی که توضیح مختصری از آنان ارائه نمودیم ، دانشگاه فناوری برنو ، دانشگاه غرب بوهمیا ، دانشگاه سیلزی ، دانشگاه علوم زیستی پراگ ، دانشگاه شیمی و فناوری و دانشگاه فنی لیبرک نیز از مراکز بسیار معتبر و با کیفیت برای تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک می باشند.

هزینه تحصیل ریاضی در جمهوری چک

یکی از موارد مهم برای متقاضیان تحصیل رشته ریاضیات در چک ، بررسی هزینه های زندگی و شهریه های تحصیلی دانشگاه ها در این کشور می باشد ، البته همانطور که می دانید چک در دسته کشورهای کم هزینه و ارزان قیمت برای تحصیل و برای زندگی در اروپا و در جهان قرار می گیرد ، که این خود یکی از عوامل مهم جذب دانشجویان خارجی به این کشور می باشد.

هزینه تحصیل ریاضی در جمهوری چک

علاوه بر این هزینه تحصیل ریاضی در جمهوری چک نیز بسیار مقرون به صرفه است و رشته های پزشکی و مهندسی معمولا دارای بیش ترین شهریه های دانشگاهی در این کشور هستند و رشته ریاضی در زمره رشته های ارزان قرار می گیرد ، اما باز هم هر دانشگاه و مرکز آموزشی برای ادامه تحصیل در این رشته و در هر مقطع شهریه خاص خود را در نظر گرفته است که در ادامه به برخی از این شهریه ها اشاره خواهیم کرد:

 • دانشگاه چارلز سالانه برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد 5700 یورو شهریه از دانشجویان دریافت می نماید.
 • دانشگاه فناوری چک سالانه برای دوره کارشناسی ریاضی 4400 یورو و برای دوره کارشناسی ارشد5100 یورو شهریه دریافت می کند.
 • دانشگاه ماساریک سالانه در مقطع کارشناسی مبلغ 3000 یورو شهریه درنظر گرفته است.
 • دانشگاه پالاکی سالانه 4200 یورو برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در نظر گرفته است.

توجه داشته باشید که این مبالغ برای تحصیل رشته ریاضیات به زبان انگلیسی می باشند و تحصیل به زبان چکی این رشته در تمام دانشگاه های دولتی این کشور رایگان است.

بورسیه تحصیلی رشته ریاضیات در چک

دانشجویان خارجی برای تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک در هر مقطع تحصیلی قادر خواهد بود تا از بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی که از سوی دانشگاه های این کشور ، وزارت آموزش جوانان و ورزش جمهوری چک (MEYS) ، ایالت محل تحصیل آنان و برخی مراکز تحقیقاتی و پژوهشی به آنان تعلق می گیرد بهره مند شوند ، این بورسیه ها معمولا در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد شامل کمک در پرداخت شهریه دانشگاه و در دوره دکتری شامل پرداخت شهریه دانشگاه و کمک هزینه اقامت و زندگی به صورت ماهانه به دانشجویان اعطا می گردد.

البته این ها فقط نمونه ای از کمک هزینه های تحصیلی می باشد و هر دانشگاه معمولا از تنوع زیادی در این موارد برای دانشجویان برخوردار است ، شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاع دقیق در رابطه با انواع بورسیه های تحصیلی رشته ریاضیات در چک در هر دانشگاه با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمایید و اطلاعات دقیقی را به دست آورید ، موارد زیر تاثیر زیادی در کمک به دریافت بورسیه رشته ریاضیات به دانشجویان در دانشگاه های چک خواهد داشت.

 • معدل و نمرات بالای دوران تحصیلی پیشین
 • مدارک معتبر زبان مانند آیلتس و تافل با نمرات بالا و عالی
 • توصیه نامه های معتبر از مراکز آموزشی و یا اساتید معتبر دوره های تحصیلی پیشین
 • سوابق ، افتخارات ، مقالات و پژوهش های جهانی و کشوری

زبان تحصیل ریاضیات در چک

شما می توانید به تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک به دو زبان انگلیسی و زبان چکی مشغول شوید ، برای ادامه تحصیل به هریک از این دو زبان باید مدارک معتبی را در جهت داشتن تسلط کافی به آن زبان برای درک و فهم مطالب درسی و قدرت تکلم به آن زبان به دانشگاه خود ارائه نمایید ، امروزه معمولا اکثر دانشگاه های ارائه کننده رشته ریاضیات در این کشور زبان انگلیسی را اصلی ترین زبان تدریس خود قرار داده اند که مزیتی بسیار خوب و بزرگ برای دانشجویان خارجی تلقی می گردد.

همانطور که گفتیم با مکاتبه با دانشگاه مورد نظرتان در رابطه با مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در این رشته می توانید از مدارک مورد قبول برای زبان و حداقل نمره مورد درخواست آنان مطلع گردید ، اما به طور کلی مدارک آیلتس و تافل در تمام مراکز آموزشی قابل قبول می باشد و حداقل نمره درخواست شده در هرکدام به ترتیب 6،5 و 80 می باشد ، البته همانطور که گفتیم شاید بعضی مراکز این حد نمره را تغییر داده باشند.

همانطور گفتیم زبان تحصیل ریاضیات در چک ، زبان چکی نیز می باشد ، که دانشگاه های ارائه کننده این رشته به این زبان دانشجویان را اجبار به گذراندن دوره ای یک ساله برای یادگیری و تسلط به این ربان می نمایند و مدرکی معتبر نیز به آنان اعطا می کنند که هزینه این دوره ها در هر کالج و دانشگاه متفاوت است.

چارت درسی ریاضی در دانشگاه های جمهوری چک

همه انسان ها در زندگی روزمره خود به مقدار زیادی از دانش ریاضی استفاده می کنند و از طرفی ریاضیات پایه اکثر علوم و رشته های مهندسی می باشد و اکثر رشته هایی که پایه های علمی دارند به نوعی درگیر با ریاضیات هستند و از آن به صورت ساده تا پیشرفته استفاده می نمایند و مشاغل مربوط به این رشته ها هرچقدر که تخصصی تر شود به ریاضیات وابستگی بیش تری پیدا می کند.

چارت درسی ریاضی در دانشگاه های جمهوری چک

در این قسمت با چارت دروس ریاضی در دانشگاه های چک بیش تر اشنا می شویم و برخی از دروسی که دانشجویان در طول تحصیل خود انان را می آموزند را می شناسیم ، رشته‌ ریاضی‌ دارای گرایش‌ های ریاضی‌ محض‌ و کاربردی‌ می باشد ، در ریاضی محض به نظریه پردازی در ریاضی پرداخته می شود و ریاضیات کاربردی شاخه عملی و کاربردی ریاضیات است که در رشته های دیگر مانند کامپیوتر ، آمار و احتمال استفاده می شود.

در تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک دروس زیر از اهمیت بالایی برخوردار هستند :

 • تحلیل ریاضی
 • جبر خطی
 • ریاضیات گسسته
 • الگوریتم ها و ساختارهای داده
 • برنامه نویسی
 • ترکیب و نظریه نمودار
 • مدل سازی هندسی
 • محاسبات بصری
 • آنالیز عددی
 • برنامه ریزی خطی
 • شبکه ها و مد حمل و نقل
 • گراف
 • نظریه اعداد
 • معادلات‌ دیفرانسیل‌

اگر به رشته های مهندسی نیز علاقه مندید ، می توانید در دانشگاه های چک ، رشته مهندسی عمران را انتخاب نمایید ؛ مقاله تحصیل رشته مهندسی عمران در چک را بخوانید.

گرایش های رشته ریاضیات در چک

تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می گردد که برای دریافت مدرک در هرکدام یک از این دوره ها به ترتیب نیاز به 4 سال ، 2 سال و 3 سال تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزشی جمهوری چک دارید ، همانطور که گفتیم رشته ریاضی مادر رشته های بسیاری است و دانشجویان با تحصیل در آن قادرخواهند بود تا در رشته های تحصیلی دیگری نیز در ادامه به تحصیل بپردازند.

گرایش های رشته ریاضیات در چک

دوره کارشناسی رشته ریاضیات معمولا از تنوع و گرایش زیادی برخوردار نیست و دانشجویان در در هر رشته که باشند معمولا اصول و قواعدکلی لازمه در این علم را می آموزند ، اما تنوع اصلی در دوره کارشناسی ارشد ایجاد می شود و دانشجویان قادر خواهند بود تا در گرایش تخصصی و مورد علاقه خود به کسب دانش بپردازند.

در این قسمت گرایش های رشته ریاضیات در جمهوری چک را که در مراکز آموزشی آن ارائه و تدریس می شود را به شما معرفی خواهیم نمود ، شما می توانید برای کسب اطلاعات لازم و جزئیات در رابطه با هریک از این گرایش ها با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید.

مقطع کارشناسی

 • جبر و تحلیل کاربردی
 • انفورماتیک کاربردی
 • مهندسی ریاضی
 • ریاضیات مالی و بیمه
 • ریاضیات
 • مدل سازی و محاسبات
 • آمار و تجزیه و تحلیل داده ها

مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک در دوره کارشناسی ارشد به دو دسته کارشناسی ارشد در ریاضیات کاربردی و ریاضیات محض تقسیم می شود.

 • جبر و تحلیل کاربردی
 • روش های تصادفی ریاضی کاربردی
 • انفورماتیک ریاضی
 • مهندسی ریاضی
 • ساختارهای ریاضی
 • ریاضیات برای فناوری اطلاعات
 • تحلیل ریاضی
 • ریاضیات محاسباتی
 • مدل سازی ریاضی در فیزیک و فناوری
 • احتمال ، آمار ریاضی و اقتصاد سنجی
 • ریاضیات مالی و بیمه

مقطع دکتری

 • مهندسی ریاضی – گرایش مدلسازی ریاضی
 • مهندسی ریاضی – تخصص مهندسی نرم افزار
 • جبر، نظریه اعداد و منطق ریاضی
 • ریاضیات محاسباتی
 • احتمال و آمار ، اقتصاد سنجی و ریاضیات مالی
 • تجزیه و تحلیل ریاضی

از دیگر رشته های محبوب در جمهوری چک ، رشته اقتصاد است ، اطلاعات کامل این رشته را در مقاله تحصیل رشته اقتصاد در چک بخوانید.

تحصیل دکترا ریاضیات در جمهوری چک

تحصیل دکترای ریاضیات در جمهوری چک می تواند آینده درخشانی را برای افراد در زمینه شغل و درآمد و هم در زمینه اجتماعی و شهروندی فراهم آورد ، به دانشجویان متقاضی دوره دکتری ریاضی توصیه می شود که برای دوره زمستانی درخواست دهند تا زمان کافی برای دریافت ویزای دانشجویی برای جمهوری چک را داشته باشند چون پروسه ویزا می تواند تا 90 روز کاری طول بکشد.

متقاضیان برای تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک در مقطع دکتری تا 30 آپریل هر سال مهلت ارسال درخواست خود را دارند و تا پایان ژوئن نیز جواب درخواست خود را دریافت می کنند و در صورت قبولی از اول اکتبر شروع به تحصیل خواهند نمود.

علاوه بر این باید در یکی از رشته ها و گرایش های ریاضیات یا علوم کامپیوتر مدرک کارشناسی ارشد را دریافت کرده باشند و مدرک زبان انگلیسی نیز یکی دیگر از ملزومات مورد نیاز برای پذیرش در این مقطع می باشد ، البته اگر دانشجویان دوره کارشناسی ارشد خود را به زبان انگلیسی تدریس کرده باشند دیگر نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد.

متقاضیان باید با ارسال درخواست به اساتیدی که خواهان همراهی دانشجویان در مقطع دکتری در این رشته می باشند ، نظر مثبت آنان را با رزومه ای قوی به دست اورند در آن صورت با ارسال موافقت نامه به همراه درخواست پذیرش خود خواهند توانست به تحصیل رشته ریاضیات در چک و در گرایش هایی که قبلا با آنان اشاره کرده ایم مشغول شوند.

مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در چک

تا این قسمت از مقاله با برخی از مزایا ومعایب تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک آشنا شدید ، در ادامه این قسمت برخی دیگر از مهم ترین مزایا و معایبی که ممکن است هر دانشجوی در حال تحصیل در این کشور با آن مواجه شود را جمع آوری کرده ایم ، این موارد ممکن است بنا بر شرایط افراد متفاوت باشد و هچنین ممکن می باشد برخی موارد نیز بسته به شرایط افراد وجود داشته باشند که در این لیست آورده نشده اند.

مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در چک

شما می توانید با تماس با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی و ارائه شرایط خود از مشکلات و یا محاسنی که ممکن می باشد با تحصیل رشته ریاضیات در چک با انان مواجه شوید ، به طور دقیق تر و بهتر مطلع گردید.

مزایا

 • اعتبار خوب و مناسب مراکز آموزشی و دانشگاه های چک در اروپا و جهان
 • شهریه ارزان و مقرون به صرفه دانشگاه های چک برای رشته ریاضیات
 • هزینه های اقامتی و زندگی ارزان نسبت به اکثر کشورهای اروپایی
 • اعطای بورسیه های تحصیلی مناسب و بسیار کمک کننده به دانشجویان خارجی
 • تنوع رشته ریاضیات و قابلیت ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر در مقاطع تحصیلات تکمیلی
 • امکان اشتغال در حرفه های گوناگون و متفاوتی پس از پایان تحصیلات
 • تحصیل در سیستم آموزشی اروپایی و کاملا مدرن و پیشرفته
 • امکان اشتغال و دریافت ویزای دائم این کشور پس از پایان تحصیلات
 • تدریس رشته ریاضیات به وسیله اساتید مجرب و با دانش در اکثر دانشگاه های این کشور
 • تدریس این رشته به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع
 • قابلیت تحصیل رایگان در صورت تحصیل به زبان چکی
 • وجود کالج ها و آموزشگاه های زبان برای آموزش پیش از ورود به دانشگاه
 • امنیت بالای جانی و مالی برای دانشجویان خارجی
 • نژاد پرستی بسیار پایین و برخورد مراجع قانونی با افراد نژاد پرست
 • امکان اشتغال در حین تحصیل برای کسب کمک درآمد

معایب

 • نیاز به یادگیری زبان چکی ، زیرا اکثر مردم قادر به انگلیسی صحبت کردن نیستند.
 • زبان چکی زبان دشواری است و یادگیری آن کمی مشکل می باشد.
 • پذیرش در دانشگاه های برتر و ارزان قیمت این کشور در این رشته کمی سخت است.

اگر به فکر راه های دیگری غیر از تحصیل برای مهاجرت به چک هستید ، می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به چک ، اطلاعات مفیدی در این باره به دست آورید.

بازار کار جمهوری چک پس از تحصیل ریاضی

بازار کار جمهوری چک پس از پایان تحصیل ریاضی را می توان امیدوارانه و رو به رشد در نظر گرفت ، زیرا این کشور چند سالی است که در حال تجربه کردن رشد اقتصادی خوبی می باشد و شرایط و فرصت های شغلی در آن در حال افزایش و رفاه مردم نیز در حال رشد می باشد ، علاوه بر آن باید در نظر داشته باشیم که رشته ریاضی یکی از رشته های تحصیلی در جهان است که می توان در اکثر مشاغل کارایی داشته باشد و فارغ التحصیلان آن نیز قادر به فعالیت در مشاغل بسیار گوناگونی هستند.

حال اگر گرایش علوم کامپیوتر را در مقاطع بالای این رشته ادامه تحصیل دهید که با توجه به الکترونیکی و کامپیوتری شدن جهان اینده شانس اشتغال و کسب درآمد تان بالاتر هم میرود ، البته باید توجه داشته باشید که با تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک و دریافت مدرک از دانشگاه های این کشور می توانید به کشورهای دیگر و بازار کار انان نیز دسترسی پیدا نمایید و در این صورت قادر خواهید بود تا در کشورهایی با کیفیت تر و با درآمد بالاتری به فعالیت مشغول شوید.

در ادامه مهم ترین و پر درخواست ترین مشاغلی که با دریافت مدرک از سوی دانشگاه های چک قادر به فعالیت در آنان خواهید بود و میزان درآمد هریک اشاره ای خواهیم نمود.

مشاغل رشته ریاضی در چک و درامد آنان

 • دبیر ریاضیات از 30 هزار تا 80 هزار کرونای در ماه
 • مهندس علوم کامپیوتر و اطلاعات 46 هزار کرونای تا 150 هزار کرونای ماهانه
 • تحلیل گر مالی 37 هزار کرونای تا 118 هزار کرونای ماهانه
 • ریاضی دان 35 هزار کرونای تا 110 هزار کرونای در ماه
 • تحلیل گر عملیاتی 25 هزار کرونای تا 75 هزار کرونای در ماه
 • آماردانان 35 هزار کرونای تا 138 هزار کرونای ماهانه
 • تحلیل گران بودجه 36 هزار کرونای تا 117 هزار کرونای در ماه
 • تحلیلگران سیستم های کامپیوتری 22 هزار کرونای تا 75 هزار کرونای در ماه
 • حسابداری 22 هزار کرونای تا 95 هزار کرونای در ماه
 • تحلیلگر نظرسنجی 30 هزار کرونای تا 85 هزار کرونای ماهانه

این موارد گوشه ای از مشاغل مرتبط با رشته ریاضیات هستند ، که قطعا همانطور که گفتیم فارغ الحصیلان این رشته قادر به فعالیت در بسیاری از مشاغل هستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بازار کار چک ، می توانید به مقاله کار در جمهوری چک مراجعه نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل ریاضیات در چک

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا با شما در خصوص تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک سخن گفتند ، باکس دیدگاه در پایان هر مقاله در اختیار شماست تا سوالات خود را درج کرده و پاسخ مشاوران ما را دریافت نمایید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک کدام است؟

دانشگاه چارلز در سال 1348 تاسیس شد و هم اکنون یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان می باشد ، ولی با این حال ، به عنوان یک موسسه آموزش عالی مدرن ، پویا ، جهانی و معتبر نیز شناخته می شود ، این دانشگاه بزرگترین و مشهورترین دانشگاه این کشور است که بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته ریاضیات در چک نیز می باشد.

هزینه تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک چقدر است؟

1. دانشگاه چارلز سالانه برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد 5700 یورو شهریه از دانشجویان دریافت می نماید. 2. دانشگاه فناوری چک سالانه برای دوره کارشناسی ریاضی 4400 یورو و برای دوره کارشناسی ارشد5100 یورو شهریه دریافت می کند.

برای تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک چه مدارک زبانی را باید به دانشگاه ها ارائه دهم؟

مدارک آیلتس و تافل در تمام مراکز آموزشی قابل قبول می باشد و حداقل نمره درخواست شده در هرکدام به ترتیب 6،5 و 80 می باشد.

زبان تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک چیست؟

زبان تحصیل ریاضیات در چک ، زبان چکی نیز می باشد ، که دانشگاه های ارائه کننده این رشته به این زبان دانشجویان را اجبار به گذراندن دوره ای یک ساله برای یادگیری و تسلط به این ربان می نمایند و مدرکی معتبر نیز به آنان اعطا می کنند که هزینه این دوره ها در هر کالج و دانشگاه متفاوت است.

برای تحصیل ریاضیات در چک در مقطع دکترا ، چه گرایش هایی وجود دارد؟

1. مهندسی ریاضی – گرایش مدلسازی ریاضی 2. مهندسی ریاضی – تخصص مهندسی نرم افزار 3. جبر، نظریه اعداد و منطق ریاضی 4. ریاضیات محاسباتی 5. احتمال و آمار ، اقتصاد سنجی و ریاضیات مالی 6. تجزیه و تحلیل ریاضی

از این که تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمودید نهایت تشکر را از شما داریم ، این مقاله جهت آشنایی شما با تحصیل رشته ریاضیات در جمهوری چک تهیه و گرد آوردی شده است ، چنان چه پس از مطالع آن با سوال یا ابهامی رو به رو گشتید می توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل نموده و سوالات خود را مطرح نمایید ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه خدمات مشاوره به شما عزیزان هستند ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل رشته حسابداری در جمهوری چک ، با دانشگاه های برتر ارائه دهنده این رشته هم آشنا شده و شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی این رشته را هم بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه