تحصیل رشته ریاضیات در استونی

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته ریاضیات در استونی
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته ریاضیات در استونی در بین محبوب ترین رشته های تحصیلی در بین دانشجویان داخلی و خارجی این کشور به شمار می آید ، به همین دلیل برترین دانشگاه های این کشور این رشته تحصیلی را در مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهند ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی تحصیل رشته ریاضیات در استونی می پردازیم ، با ما همراه باشید.

همچنین اگر علاقه مند به تحصیل در کشور استونی هستید ، می توانید هزینه ها ، بورسیه ها و شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور را در مقاله تحصیل در استونی بخوانید.

ریاضیات ، علم ساختار ، نظم و رابطه است که از شیوه ‌های عنصری شمارش ، اندازه‌گیری و توصیف اشکال اجسام به وجود آمده است ؛ با استدلال منطقی و محاسبه کمی سروکار دارد و توسعه آن شامل درجه فزاینده ای از ایده آل سازی و انتزاع موضوع آن است.

رشته ریاضیات در دانشگاه های استونی در مقاطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود که طول دوره تحصیل در این مقاطع به ترتیب 3 ، 2 و 4 سال است ، برای پذیرش در اولین مقطع تحصیلی در رشته ریاضیات در استونی یعنی دوره کارشناسی پایان دوره دبیرستان و ارائه مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی ضروری است.

البته باید توجه داشت که علاقمندان تحصیل در این رشته بایستی از دانش مطلوبی در درس ریاضی در دوره دبیرستان برخوردار باشند و نمرات ریاضی آن ها در طول دوره دبیرستان بالا باشد.

مدارک پذیرش رشته ریاضیات در استونی

 • دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته های علوم (برای تحصیل در مقطع کارشناسی )
 • مدرک کارشناسی ( برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد )
 • ریز نمرات
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی ( در صورت تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی )
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم پیشیینه
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • کپی شناسنامه

بهترین دانشگاه های ریاضی استونی

استونی دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی متعددی است که از این میان 2 دانشگاه برتر آن در زمره ارائه دهندگان رشته ریاضیات هستند ، این دانشگاه ها هر ساله در بین برترین دانشگاه های استونی و جهان رتبه بندی می شوند.

بهترین دانشگاه های ریاضی استونی

دانشگاه تارتو

دانشگاه تارتو دانشگاهی در شهر تارتو در کشور استونی است ، این دانشگاه ملی استونی و تنها دانشگاه کلاسیک در این کشور و همچنین بزرگترین و معتبرترین دانشگاه آن است ، این موسسه تحت نام آکادمی گوستاویانا در سال 1632 توسط بارون یوهان اسکیت تاسیس شد.

نزدیک به 14000 دانشجو در دانشگاه هستند که بیش از 1300 دانشجوی خارجی هستند ، زبان آموزش در اکثر برنامه ‌های درسی استونیایی است ، برخی استثنا های قابل‌توجه به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند ، مانند نشانه‌شناسی ، علوم اندازه‌گیری کاربردی ، علوم کامپیوتر ، حقوق فناوری اطلاعات ، و مطالعات اتحادیه اروپا و روسیه.

این دانشگاه دارای 4 دانشکده هنر و علوم انسانی علوم اجتماعی ، پزشکی و علوم و فناوری است ، در 1 ژانویه 2016 مؤسسه ریاضیات و مؤسسه آمار ریاضی دانشگاه تارتو به عنوان مؤسسه ریاضیات و آمار ملحق شد ، این موسسه بخشی از دانشکده علم و فناوری دانشگاه تارتو است ، اولویت این موسسه اطمینان از حضور ریاضیدانان و آماردانان در استونی در آینده است.

این موسسه در زمینه تحقیقاتی فعال است و برای همکاری با موسسات و دانشگاه های همکار باز است ، این مؤسسه سمینارهایی را برگزار می کند و از همه علاقه مندان دعوت می شود به آن بپیوندند.

دانشگاه تالین

دانشگاه تالین یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در استونی است که در مرکز تالین ، پایتخت استونی واقع شده است و یکی از سه موسسه بزرگ آموزش عالی در این کشور است ، هر دو رتبه بندی دانشگاه QS World و Times Higher Education آن را در بین 1000 دانشگاه برتر جهان قرار داده است.

این دانشگاه دارای دانشکده های مختلف شامل مدرسه فیلم ، رسانه و هنر بالتیک ، دانشکده فناوری های دیجیتال ، دانشکده علوم تربیتی ، دانشکده حکمرانی ، حقوق و جامعه ، دانشکده علوم انسانی و دانشکده علوم طبیعی و بهداشت است.

دانشکده فناوری ‌های دیجیتال در سال 2015 با ادغام مؤسسه سابق انفورماتیک ، مؤسسه علوم اطلاعات و گروه ریاضیات ( از دانشکده ریاضی و علوم طبیعی سابق ) تشکیل شد ، این مدرسه بر توسعه پنج حوزه دانشگاهی انفورماتیک کاربردی ، تعامل انسان و رایانه ، علوم اطلاعات ، ریاضیات و آموزش ریاضیات ، یادگیری پیشرفته فناوری متمرکز است ، این مدرسه دارای یک مرکز تحقیقاتی – مرکز فناوری آموزشی – و چهار آزمایشگاه آزمایشگاه بازی ، آزمایشگاه طراحی تعامل ، آزمایشگاه نرم افزار و آزمایشگاه فناوری است.

هزینه تحصیل ریاضی در استونی

هزینه تحصیل در دانشگاه های استونی مقرون به صرفه است ، البته این هزینه بسته به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است ، هزینه تحصیل رشته ریاضیات در استونی 2000 تا 2500 یورو برای هر نیمسال تحصیلی است. 2000 تا 2500 یورو برای هر نیمسال تحصیلی است.

هزینه تحصیل ریاضی در استونی

زبان تحصیل ریاضیات در استونی

با توجه به این امر که زبان رسمی کشور استونی زبان استونیایی است دروس در دانشگاه های این کشور اغلب به زبان استونیایی ارائه می شود ، پس برای تحصیل در این کشور تسلط به این زبان الزامی است ؛ البته در برخی رشته های تحصیل رشته ریاضیات در استونی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای تحصیل به زبان انگلیسی در استونی 6 می باشد.

چارت درسی ریاضی در دانشگاه های استونی

دوره کارشناسی تحصیل رشته ریاضیات در استونی 3 ساله است که دانشجویان ملزم به گذراندن 180 واحد درسی در طول دوره تحصیل خود هستند ، این واحد های درسی از دروس تخصصی ، عمومی ، اجباری و اختیاری تشکیل شده اند ؛ در هر نیمسال تحصیلی دانشجویان 30 واحد درسی را انتخاب می کنند.

سال اول پایه و اساس درستی در ریاضیات فراهم می کند ، در عین حال این امکان را فراهم می کند که در دو حوزه موضوعی دیگر که حداقل یکی از آنها باید فیزیک یا علوم کامپیوتر باشد ، سرمایه گذاری کنید ، زیرا این برنامه ها در عمل به ریاضیات مرتبط هستند.

سال 2

سال دوم آموزش هسته ریاضی را با یک ماژول مشترک برای همه دانش‌آموزان ریاضی ادامه می‌دهد که با دوره‌های اضافی از مجموعه روش ‌ها و مهارت ‌های دانشگاه تکمیل می‌شود ؛ علاوه بر این ، دانشجویان از بین یک ماژول ریاضی محض و کاربردی و یک ماژول که یکی از گزینه‌ های سال اول خارج از ریاضیات را ادامه می‌دهند ، انتخاب می‌کنند.

در ترم پنجم دانشجویان دوره های تخصصی را می گذرانند و در تحقیقات یک نفره با اعضای هیئت علمی یا هیات علمی شرکت می کنند و علاوه بر گذراندن دروس تخصصی برای ارائه پایان نامه کارشناسی آماده می شوند.

ترم ششم گزینه های تخصصی بیشتری را ارائه می دهد و همه دانشجویان روی پروژه پایان نامه کارشناسی خود کار می کنند ، دانشجویان با موضوع جزئی باید حداقل یک دوره تخصصی را در رشته فرعی انتخابی خود بگذرانند.

تحصیل دکترا ریاضیات در استونی

متقاضیان تحصیل رشته ریاضیات در استونی در سطح دکترا باید دارای مدرک کارشناسی ارشد تحقیقاتی یا مدارک و تجربه مربوطه بود ، علاوه براین معدل بالای 60 درصد در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد انتظار می رود ، یک برنامه دکترا به کار اصلی تری نسبت به برنامه کارشناسی ارشد تحقیقاتی نیاز دارد.

تحصیل دکترا ریاضیات در استونی

تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های استونی 4 سال طول می کشد و دانشجویان ملزم به ارائه و دفاع از پایان نامه در پایان دوره تحصیل خود هستند ، پایان نامه باید شواهدی را ارائه دهد که نشان می دهد داوطلب نه تنها سهم اصلی قابل توجهی در رشته خود داشته است ، بلکه دانش عمیقی از حوزه خاصی که در آن کار کرده است نیز دارد.

در طول دوره تحصیل در مقطع دکتری در استونی دانشجویان بایستی پژوهش و تحقیقات خود را زیر نظر یک استاد راهنما پیش ببرند ، این استاد راهنما بایستی در رشته های مرتبط با موضوع پایان نامه دانشجو تحصیل کرده و دارای تجربه پژوهشی باشد ؛ مقطع دکتری در رشته ریاضیات در دانشگاه های استونی به زبان انگلیسی ارائه می شود و به دانشجویان بورسیه تحصیلی اعطا می شود.

از رشته های دیگری که می توانید در دانشگاه های استونی انتخاب کنید ، رشته حسابداری است ، مقاله تحصیل رشته حسابداری در استونی در این زمینه به شما اطلاعات به روز و کاملی خواهد داد.

گرایش های رشته ریاضیات در استونی

رشته ریاضی در دانشگاه های استونی در گرایش های مختلف کاربردی و محض در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شود ؛ گرایش ریاضی محض از بخش های آنالیز ، جبر و هندسه تشکیل شده است و گرایش ریاضی کاربردی بخش های آنالیز عددی و تحقیق در عملیات را پوشش می دهد.

در دانشگاه های گرجستان هم می توانید رشته ریاضیات را با گرایش های کام بخوانید ، مقاله تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان را بخوانید و اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید.

مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در استونی

استونی یکی از کشور های کوچکی است که با وجود چندین دانشگاه هر ساله پذیرای دانشجویان خارجی از سراسر جهان است ، به طور قطع تحصیل در این کشور با مزایای مختلفی همراه است که بسیاری از افراد این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند ، البته باید توجه داشت که تحصیل در هر نقطه از جهان دشواری هایی دارد.

مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در استونی

مزایای تحصیل ریاضیات در استونی

 • دانشگاه های ارائه دهنده رشته ریاضیات در استونی در سطح جهان معتبر هستند و در بین دانشگاه های برتر جهان قرار دارند.
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته ریاضیات در استونی وجود دارد.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های استونی مقرون به صرفه است.
 • فارغ التحصیلان دانشگاه های استونی مجاز به اشتغال در داخل استونی و سایر کشور های جهان هستند.

معایب تحصیل رشته ریاضیات در استونی

 • تحصیل در دانشگاه های استونی در مقطع کارشناسی به زبان استونیایی است.
 • ظرفیت پذیرش دانشگاه های ارائه دهنده رشته ریاضی در استونی محدود است.

بازار کار استونی پس از تحصیل ریاضی

مهارت ‌های تفکر منطقی ، حل مسئله و تصمیم‌گیری که دانشجویان در حین تحصیل در رشته ریاضی یاد می‌گیرند ، توسط کارفرمایان در بسیاری از بخش‌ های شغلی بسیار ارزشمند است ؛ فارغ التحصیلان رشته ریاضیات از دانشگاه های استونی می توانند به عنوان مشاور آکوستیک ، تحلیل گر ، حسابدار ، دانشمند ریاضی ، محقق ، معلم ریاضی ، استاد دانشگاه ، آمار شناس و غیره در استونی مشغول به کار شوند.

فردی که به عنوان پروفسور – ریاضیات در استونی کار می کند معمولا حدود 4430 یورو در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 2040 یورو تا 7040 یورو متغیر است.

اگر میخواهید با موفق ترین و پر درآمد ترین مشاغل در کشور استونی آشنا شوید ، مقاله کار در استونی را هم بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل ریاضیات در استونی

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله با شما در خصوص تحصیل رشته ریاضیات در استونی سخن گفتند ، با ما از طریق شماره های اعلام شده و یا باکس دیدگاه در تماس باشید.

هزینه تحصیل رشته ریاضیات در استونی چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های استونی مقرون به صرفه است ، البته این هزینه بسته به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است ، هزینه تحصیل در رشته ریاضیات در دانشگاه های استونی 2000 تا 2500 یورو برای هر نیمسال تحصیلی است.

گرایشات رشته ریاضیات در استونی چه هستند؟

رشته ریاضی در دانشگاه های استونی در گرایش های مختلف کاربردی و محض در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شود ؛ گرایش ریاضی محض از بخش های آنالیز ، جبر و هندسه تشکیل شده است و گرایش ریاضی کاربردی بخش های آنالیز عددی و تحقیق در عملیات را پوشش می دهد.

برای تحصیل رشته ریاضیات در استونی چه مدرک زبانی را باید ارائه دهم؟

حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای تحصیل به زبان انگلیسی در استونی 6 می باشد.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته ریاضیات در استونی کدام است؟

دانشگاه تارتو دانشگاهی در شهر تارتو در کشور استونی است ، این دانشگاه ملی استونی و تنها دانشگاه کلاسیک در این کشور و همچنین بزرگترین و معتبرترین دانشگاه آن است

یک ریاضی دان در استونی چقدر حقوق دارد؟

فردی که به عنوان پروفسور – ریاضیات در استونی کار می کند معمولا حدود 4430 یورو در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 2040 یورو تا 7040 یورو متغیر است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی شرایط و ویژگی های تحصیل رشته ریاضیات در استونی را بررسی و بیان کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین برای آشنایی بیشتر با شرایط مهاجرت به این کشور می توانید مقاله اطلاعات کشور استونی را نیز مرور کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه