روسیه

دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه

دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه

دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه بزرگترین موسسه آموزشی در روسیه است که دارای ۵۲ شعبه در هشت منطقه فدرال فدراسیون روسیه (۴۷ منطقه) است ، این دانشگاه های یکی از برترین دانشگاه های روسیه است که در ادامه با تمام جوانب آن آشنا خواهیم شد ، پیش تر هم در همین سایت در مقاله تحصیل در روسیه برترین دانشگاه های این کشور را به شما معرفی کردیم تا چنانچه علاقه مند به مهاجرت تحصیلی به روسیه بودید با شماخت بهتری قدم در این راه بگذارید.

روسیه دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی متعددی است که برخی از آن ها در بین برترین دانشگاه های جهان بر اساس رتبه بندی های مختلف مانند تایمز ، QS و شانگهای قرار دارند ، یکی از این دانشگاه ها دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه است ، در ادامه با این دانشگاه و ویژگی های تحصیل در این موسسه آموزشی آشنا می شویم ، همچنین شما می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از ویژگی های تحصیل در این دانشگاه و شرایط مهاجرت به روسیه مطلع شوید.

آکادمی ریاست جمهوری روسیه برای اقتصاد ملی و مدیریت دولتی (RANEPA) با فرمان ریاست جمهوری در 20 سپتامبر 2010 تأسیس شد ، این موسسه شامل ادغام دو آکادمی قبلی یعنی آکادمی اقتصاد ملی (ANE) تاسیس شده در 1977 و آکادمی مدیریت دولتی روسیه (RAPA) تاسیس شده در 1991 است که این ادغام 12 موسسه آموزشی دولتی دیگر را نیز گرد هم آورده است.

آکادمی اقتصاد ملی (Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration) زیر نظر دولت فدراسیون روسیه در سال 1977 تأسیس شد و برنامه های تجاری و آموزشی ارائه می داد و کارمندان دولتی ، کارآفرینان ، سرمایه داران و وکلا را آموزش می داد ، تا سال 2010 بیش از 100000 دانشجو از این موسسه آموزش عالی فارغ التحصیل شده اند که شامل روسای جمهور ، نخست وزیران و تجار مشهور از جمله سرگئی کریینکو و الکسی گوردیف بوده اند.

مطابق دستورالعمل دولت شماره 903-p در 11 مه 2017 ، پنج موسسه آموزشی حرفه ای بانک مرکزی فدراسیون روسیه در آکادمی ریاست جمهوری ادغام می شوند که شامل کالج بانکداری کازان ، کالج بانکداری مسکو ، کالج بانکداری اومسک ، بانکداری اوریل کالج ، و کالج بانکداری خاباروفسک می باشند.

بیش از 180،000 نفر در RANEPA در سراسر روسیه آموزش می بینند ، تعداد کل دانشجویان شعبه منطقه ای آن بیش از 81000 نفر است که از این تعداد 67000 نفر در مقاطع کارشناسی و تخصصی ، حدود 9000 نفر دانشجوی کارشناسی ارشد و بیش از 5500 نفر در مقاطع حرفه ای/کاردانی مشغول به تحصیل هستند ؛ بیش از 1700 دانشجوی خارجی در شعب منطقه ای آکادمی ثبت نام کرده اند ، تعداد کارکنان تمام وقت آن در مسکو حدود 6500 نفر و در شعب منطقه ای حدود 7500 نفر است.

دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه

دانشکده های دانشگاه ریاست جمهوری رانخیگس روسیه

دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه دارای موسسات مختلفی مانند موسسه مطالعات تجاری ، موسسه مدیریت عمومی و خدمات ، موسسه علوم اجتماعی ، موسسه مدیریت صنایع ، موسسه اقتصاد ، ریاضیات و فناوری اطلاعات ، دانشکده تحصیلات تکمیلی مدیریت عمومی ، موسسه حقوقی و امنیت ملی ، موسسه مدیریت و توسعه منطقه ای ، موسسه مالی و توسعه پایدار ، مدرسه فارغ التحصیلی مدیریت شرکتی ،دبیرستان امور مالی و مدیریت ، دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی و دپارتمان مالی و بانکداری است.

زبان تحصیل در دانشگاه ریاست جمهوری روسیه

از آن جا که زبان رسمی کشور روسیه زبان روسی است ، دروس در دانشگاه های این کشور به زبان روسی ارائه می شوند البته در برخی از دانشگاه های این کشور مانند دانشگاه ریاست جمهوری روسیه امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی از رشته های تحصیلی به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی وجود دارد ، برای پذیرش در این دانشگاه بسته به زبان مورد نظر برای تحصیل تسلط به زبان روسی یا انگلیسی در سطح B2 مورد نیاز است.

زبان تحصیل در دانشگاه ریاست جمهوری روسیه

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه ریاست جمهوری روسیه

دانشکده های دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه برای دانشجویان خود بورسیه های تحصیلی مختلفی تدارک دیده اند ، این بورسیه ها به دانشجویان برتر در زمینه های تحصیلی در دانشگاه قرار می گیرد و بخشی از هزینه تحصیل را پوشش می دهند ، باید توجه داشت که نمی توان برای سال اول تحصیل خود از درون ایران برای بورسیه ها اقدام کرد و لازم است در دانشگاه تحصیل کرده و پس از گذراندن واحد های درسی و کسب معدل بالا برای دریافت بورسیه اقدام کرد ، این بورسیه ها تا 50 درصد شهریه یک سال تحصیلی را پوشش می دهند.

علاوه بر این دانشجویانی که در دوره پادفک نمره عالی بالای 90 درصد را دریافت می کنند واجد الشرایط دریافت بورسیه دولتی هستند که کل هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی را پوشش می دهد.

اگر به دنبال تحصیل همراه با بورسیه تحصیلی هستید ، می توانید به کشور ایتالیا فکر کنید ، در مقاله تحصیل در ایتالیا بورسیه های جذاب دانشگاه های این کشور را شرح داده ایم.

پادفک دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخیگس روسیه

دانشگاه ریاست جمهوری(Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration) برای آماده سازی دانشجویان خود برای تحصیل در این دانشگاه دوره پادفک ارائه می دهد ، دوره پادفک به عنوان یک برنامه 2 ترمی در دسترس است و فرصتی برای پیشرفت در تعدادی از مقاطع کارشناسی در آکادمی ریاست جمهوری روسیه است که به زبان روسی تدریس می شود ، دانشجویان برنامه آماده سازی پیش لیسانس خود را در محوطه اصلی این دانشگاه در مسکو مطالعه خواهند کرد.

پادفک دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخیگس روسیه

این برنامه یک سال تحصیلی (از اکتبر تا آگوست) به طول می انجامد ، این سال به 2 ترم و یک هفته امتحان تقسیم می شود و به طور متوسط دانشجویان هفته ای 25-28 ساعت مطالعه مبتنی بر کلاس درس انجام می دهند.

دانشجویان از اکتبر سالی که به آن ملحق می شوند تا ژانویه سال بعد بر روی زبان فشرده روسی تمرکز خواهند کرد و سپس معرفی روسیه و 3 موضوع دانشگاهی مربوط به مسیر انتخابی از ژانویه تا آگوست اضافه می شود.

هر دوره دارای برنامه ارزیابی است که تا پایان ترم مناسب تکمیل می شود و شامل تکالیف تکوینی و جمع بندی و سایر وظایف ارزیابی است ، پس از اتمام دوره ، دانشجویان به امتحانات زبان روسی و موضوعات دانشگاهی (آزمون + مصاحبه) می پردازند ، دانشجویانی که امتحانات خود را با موفقیت (بیش از 60 امتیاز) گذرانده باشند ، گواهی پایان دوره را دریافت می کنند ، دانش آموزی در یک امتحان در طول ارزیابی نهایی شکست می خورد ، واجد شرایط دریافت گواهی پایان نامه نیست.

تحصیل دکترا در دانشگاه رانخیگس روسیه

برنامه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه بر اساس نتایج تسلط بر برنامه های آموزشی کارکنان آموزشی مطابق برنامه های کارشناسی ارشد (کمکی) ، رزیدنتی یا دستیاری و کارآموزی است ، مدت تحصیل بسته به برنامه آموزشی تعیین می شود و 3-4 سال است ، پس از اتمام گواهینامه نهایی ، دیپلم مربوطه به دانشجویان اعطا می شود.

تحصیل دکترا در دانشگاه رانخیگس روسیه

این سطح از تحصیل به طور خودکار منجر به تعیین درجه یک داوطلب یا دکتر نمی شود ، اما مطابق با استاندارد طبقه بندی استاندارد آموزش و پرورش (ISCED) 2011 ، بالاترین برنامه های آموزشی کارکنان دارای صلاحیت در سطح ISCED 8 – “دکترا یا معادل آن” قرار دارد.

دانشجویان محصل در مقطع دکتری ملزم به ارائه پایان نامه و دفاع از آن می باشند ، این پایان نامه ها در زمینه های علم تاریخ ، علم اقتصاد ، فلسفه ، علوم حقوقی ، علوم روانشناسی ، علوم جامعه شناسی ، علوم سیاسی و مطالعات فرهنگی ارائه می شوند.

مقطع دکتری در دانشگاه رانخیگس روسیه در رشته های مدیریت در سیستم های اجتماعی و اقتصادی ، سیستم های اطلاعات ، روانشناسی عمومی ، روانشناسی اجتماعی ، روانشناسی توسعه ای ، اقتصاد ، علوم اجتماعی ، جامعه شناسی اقتصادی ، ساختار اجتماعی ، جامعه شناسی مدیریت ، تئوری و تاریخ حقوق ، قانون اساسی ، علوم سیاسی و مذهبی ، تاریخ ، فلسفه ، مطالعات فرهنگی و غیره ارائه می شود.

نمایندگی سنت پترزبورگ دانشگاه ریاست جمهوری روسیه

موسسه مدیریت شمال غربی (NWIM) واقع در سن پترزبورگ بزرگترین شعبه آکادمی اقتصاد ملی و مدیریت دولتی ریاست جمهوری روسیه RANEPA با پردیس اصلی در مسکو بزرگترین آکادمی در روسیه و اروپا ، ارائه دهنده آموزش خدمات در زمینه آموزش کارکنان دولتی و شهری و همچنین متخصصان علوم انسانی و اقتصاد است ، این موسسه آموزشی منحصر به فرد در روسیه است که با هماهنگی رئیس جمهور فدراسیون روسیه عمل می کند.

نمایندگی سنت پترزبورگ دانشگاه ریاست جمهوری روسیه

NWIM RANEPA در درجه اول یک دانشگاه کلاسیک است که برنامه های تحصیلی در زمینه حقوق ، اقتصاد و علوم انسانی را ارائه می دهد ، علاوه بر این ، این موسسه به عنوان یک مرکز آموزشی برای مدیریت دولتی عمل می کند ، این مرکز همچنین یک مرکز مشاوره و مدیریت کسب و کار است که با بخش خصوصی همکاری نزدیک دارد.

NWIM به عنوان یک موسسه آموزش عالی کلاسیک برنامه های کارشناسی ارشد ، کارشناسی و دکتری را در زمینه های مدیریت دولتی ، علوم سیاسی ، اقتصاد ، منابع انسانی ، مدیریت ، حقوق ، امنیت اقتصادی ، انفورماتیک کسب و کار ، مقررات گمرکی ، روابط بین الملل ، تبلیغات و روابط عمومی ، مددکاری اجتماعی ، روانشناسی ، روزنامه نگاری ارائه می دهد ، زبان اصلی شهریه روسی است ، اما برنامه هایی نیز برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

موسسه مدیریت شمال غرب یکی از بزرگترین مراکز تحقیق و توسعه سن پترزبورگ است ، اهداف اصلی این موسسه تحقیق در زمینه های نظریه و عملکرد مدیریت دولتی ، خدمات دولتی و خود مدیریت محلی است.

رشته اقتصاد در دانشگاه ریاست جمهوری مسکو

دانشکده اقتصاد دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه دارای یک برنامه درسی نوآورانه برای مطابقت با استاندارد های آموزش و پرورش واقعا عالی است ، از یک رویکرد شخصی برای آموزش و اشتغال برای هر دانش آموز استفاده می کند ، این دانشکده برای تقویت مهارت ها و توانایی های حرفه ای در دانشجویان خود ، فرصت هایی را برای دانشجویان خود فراهم می کند که مشارکت در پروژه های شرکت های بزرگ ، ده ها واحد اصلی ، طراحی شده توسط متخصصان مشهور و کارآموزی در شرکت های روسی و خارجی است.

رشته اقتصاد در دانشگاه ریاست جمهوری مسکو

در این دانشکده مقاطع تحصیلی کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می شوند ، منحصر به فرد بودن دوره کارشناسی اقتصاد در این دانشگاه شامل ترکیب مزایای آموزش علمی توسط MIPT و آموزش بنیادی اقتصادی توسط RANEPA است ، این برنامه به گونه ای تنظیم شده است که دانشجویان می توانند در 4 سال دوره کارشناسی کامل اقتصاد را در RANEPA و دوره کارشناسی کامل را در تجزیه و تحلیل سیستم و مدیریت در MIPT بخوانند و مدرک دوگانه را از موسسات آموزشی برتر روسیه دریافت کنند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته اقتصاد 300000 روبل در هر سال تحصیلی و تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی 480000 روبل در هر سال تحصیلی است.

پیش تر در همین سایت مقاله ای تحت عنوان تحصیل رشته اقتصاد در روسیه ارائه شده که تمام جوانب این رشته را برای علاقه مندان تحصیل در روسیه شرح داده است ، دعوت می کنیم مقاله لینک شده را بخوانید.

تحصیل مدیریت دانشگاه ریاست جمهوری روسیه

موسسه مدیریت صنعتی (IIM) برای آموزش منابع انسانی ماهر برای بخشهای مختلف اقتصاد ، خدمات ملکی و تجارت تعیین شده است ، موسسه مدیریت صنعتی تنها مدرسه آکادمی است که بر توسعه مهارت های کاربردی متمرکز است، از همان ابتدا ، دانشجویان این موسسه در فضای یک بازار واقعی غوطه ور شده اند و با متخصصان برجسته از بخشهای مختلف که تحت پوشش موسسه همکاری می کنند ، بسیاری از اساتید این دانشکده مدیران ارشد شرکتهای معروف هستند.

رشته مدیریت در این دانشکده در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی به صورت تمام وقت یا پاره وقت ارائه می شود ، این یک برنامه کارشناسی به روز با تمرکز بر توسعه مهارت ها و شایستگی های کاربردی است که بین 3 تا 4 سال طول می کشد و هزینه تحصیل در آن 330000 روبل برای هر سال تحصیلی است.

مقطع کارشناسی ارشد مدیریت در این دانشگاه به منظور آموزش مدیران نسل جدید ، دارای شایستگی های به روز برای تبلیغات و تجارت رسانه ای ، قادر به ارائه راه حل های خلاقانه و اعمال مدیریت موثر و کارآمد در یک بازار تبلیغاتی به سرعت در حال تغییر و رقابتی است ، مدت زمان تحصیل در این مقطع 1 تا 2 سال است و هزینه تحصیل در این مقطع 300000 روبل برای هر سال تحصیلی می باشد.

رشته حقوق در دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخیگس روسیه

دانشکده حقوق دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه یک زیر مجموعه آموزشی و علمی منحصر به فردی است که متخصصانی را تربیت می کند که می توانند وظایف استراتژیک در قانون ، مدیریت دولتی را انجام دهند ، شرایطی را برای توسعه اجتماعی و اقتصادی پایدار کشور ایجاد کنند.

رشته حقوق در دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخیگس روسیه

یک فرد حرفه ای در زمینه حقوق از ترکیبی هماهنگ از نظریه و عمل ، با توجه و توجه اساتید به علایق ، استعداد ها و توانایی های هر دانشجو ، دانشجوی کارشناسی ارشد ، فوق لیسانس و شرکت کننده در دوره های آموزشی بیشتر شکل می گیرد.

فارغ التحصیلان این موسسه در مهمترین و معتبرترین فعالیتهای حرفه ای در روسیه و خارج از کشور مشارکت دارند ، برنامه های تخصصی ارائه شده در این دانشکده شامل امنیت اقتصادی ، امور گمرکی ، حمایت قانونی از امنیت ملی و فعالیت قضایی و دادستانی می باشد ، برنامه های ارائه شده در مقطع کارشناسی در این موسسه رشته حقوق و مدیریت شهری و ایالتی می باشد ، دوره کارشناسی در رشته حقوق در این دانشگاه 3 تا 4 سال طول می کشد و هزینه تحصیل در آن 320000 روبل است.

شما می توانید حقوق را در فرانسه به رایگان بخوانید ، در مقاله تحصیل رشته حقوق در فرانسه چگونگی انجام این راه را خواهید خواند.

رشته تجارت در دانشگاه ریاست جمهوری روسیه

دانشکده تجارت در دانشگاه ریاست جمهوری روسیه اولین مدرسه تجاری در روسیه که دارای مجوز کسب و کار از AACSB است و یکی از قدیمی ترین و معتبرترین مدارس تجاری روسیه ، بزرگترین مدرسه RANEPA و یک مدرسه تجاری در سطح جهانی است ، برنامه های IBS دارای اعتبار بین المللی معتبر هستند.

مأموریت IBS آموزش و شکل گیری نسل جدید نخبگان کارآفرین و مدیریتی مسئول اجتماعی روسیه و پیشبرد آموزش های تجاری روسیه است ، امروزه این مدرسه تعدادی از برنامه های با کیفیت بالا با مدت زمان مختلف ، محتوا و تجربه های یادگیری را ارائه می دهد که کل چرخه آموزش تجارت را پوشش می دهد.

برنامه کارشناسی تجارت در دانشگاه ریاست جمهوری روسیه 3 تا 4سال طول می کشد ، این برنامه بر توسعه شخصی دانش آموزان متمرکز است و فرصتی برای به دست آوردن تجربه به روز از تجارت موفق ، دستیابی به مهارت های لازم در کسب موقعیت های بالا در بازار جهانی فراهم می کند ، دانشجویان در طول دوره تحصیل خود با ” تجارت بین المللی ” ، ” امور مالی بین المللی ” و “مدیریت کسب و کار” آشنا می شوند ، هزینه تحصیلی در این مقطع 515000 روبل برای هر سال تحصیلی است.

اگر به رشته تجارت علاقه مندید شاید بخواهید در خصوص انواع سرمایه گذاری ها در روسیه هم اطلاعاتی داشته باشید ، مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در روسیه را نیز مرور کنید.

خوابگاه های دانشگاه ریاست جمهوری در مسکو و سن پترزبورگ

دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه دارای چهار خوابگاه راحت برای دانشجویان است ، علاوه بر این دارای هتل در محوطه دانشگاه می باشد ، این خوابگاه ها شامل:

خوابگاه های دانشگاه ریاست جمهوری در مسکو و سن پترزبورگ
  • خیابان Vernadskogo Prospect 82 (ساختمان 8)-مترو Yugo-Zapadnaya (7-10 دقیقه پیاده روی) : 1640.29 روبل
  • خیابان Volgogradsky Prospect 43 ایستگاه مترو Tekstilschiki ( 10 تا 12 دقیقه پیاده روی) : 1462.87 روبل
  • خیابان Birulevskaya 26- Ulitsa Akademika Yangelia ، Prazhskaya ، Tsartsyno ، ایستگاه های مترو اورهکوو (15-20 دقیقه با وسایل نقلیه عمومی زمینی) : 856.27 روبل
  • جاده Altufievskoe4 -ایستگاه مترو Vladykino (5-6 دقیقه پیاده روی) : 168.71 روبل.

دانشگاه ریاست جمهوری در سن پترزبورگ دارای خوابگاهی در نزدیک ایستگاه مترو Vasileostrovskaya است ، این خوابگاه پذیرای دانشجویان بین المللی و دانشجویان داخلی است ، قیمت اتاق های خوابگاه دانشجویان (به ازای هر نفر در ماه):

  • اتاق دو تخته – 7000 روبل.
  • اتاق سه تخته – 6000 روبل.
  • یک اتاق برای 4 دانش آموز – 5000 روبل.

نیازی به پیش پرداخت یا هیچ گونه احتیاطی ندارید ، امکان پرداخت نقدی یا کارت برای خوابگاه ها وجود دارد. شما می توانید ماهانه پرداخت کنید (نیازی به پرداخت هزینه تمام اقامت خود در یک زمان نیست) ، در هر اتاق دوش ، سرویس بهداشتی ، تلویزیون و یخچال وجود دارد ؛ در طبقه اول یک اتاق شستشو با ماشین لباسشویی ، تخته اتو ، اتو و خشک کن لباس وجود دارد. در طبقه دوم آشپزخانه ای با اجاق برقی و مایکروویو وجود دارد.

رتبه بندی دانشگاه ریاست جمهوری روسیه در دنیا

دانشگاه ریاست جمهوری روسیه بر اساس رتبه بندی QS در بین 801 تا 1000 دانشگاه برتر جهان قرار دارد ، بر اساس رتبه بندی گلدن لیگ این دانشگاه رتبه 171 جهان و رتبه 4 روسیه را به خود اختصاص داده است ، بر اساس شیوه تدریس در رتبه 60 ، تحقیق و پژوهش در رتبه 304 و تنوع دانشجویان بین المللی در رتبه 555 قرار دارد.

موقعیت مکانی دانشگاه ریاست جمهوری در مسکو و سنت پترزبورگ

دانشگاه ریاست جمهوری در مسکو در خیابان Prospect Vernadskogo 82 ، مسکو ، روسیه 11957 قرار دارد و آدرس دانشگاه ریاست جمهوری در سنت پترزبورگ در 1973776 Pesochnaya Embankment خیابان 4 ، سن پترزبورگ ، روسیه می باشد.

موقعیت مکانی دانشگاه ریاست جمهوری در مسکو و سنت پترزبورگ

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه ریاست جمهوری در مسکو

مسکو دارای سیستم جامع حمل و نقل عمومی از جمله مترو مشهور مسکو ، شبکه گسترده ای از وسایل نقلیه عمومی زمینی (اتوبوس ، واگن برقی و تراموا) و تاکسی خصوصی است ، سیستم اشتراک دوچرخه از اواسط بهار تا اواسط پاییز در دسترس است.

مترو مسکو

مترو مسکو بزرگترین سیستم حمل و نقل شهر است که روزانه تا 10 میلیون مسافر از آن استفاده می کنند ، روزانه بیش از 10 هزار قطار در 12 خط مترو با طول کل مسیر 333.3 کیلومتر و 200 ایستگاه حرکت می کنند. ، نقشه تعاملی مترو مسکو به زبان انگلیسی در اینجا موجود است ، دانشجویان می توانند از کارت اجتماعی (حمل و نقل) خود برای استفاده از مترو با قیمت کمتر استفاده کنند ؛ مترو از 6 صبح تا 1 بامداد باز است.

حمل و نقل عمومی زمینی

این شامل اتوبوس ، واگن برقی ، تراموا ، و وانت شاتل است ، ایستگاه های اتوبوس با صفحات زرد رنگ که با علامت “A” مشخص شده اند ، ایستگاه های واگن برقی – صفحات سفید با “T” ، و ایستگاه های تراموا – صفحات سفید با “Tp” مشخص شده اند ، ون های شاتل مسیر اتوبوس ها و واگن های برقی را دنبال می کنند ؛ حمل و نقل زمینی از ساعت 5.30 صبح تا 1 بامداد انجام می شود ، البته چند مسیر شبانه وجود دارد.

دانش آموزان می توانند از کارت های حمل و نقل خود در انواع وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند ، در صورت نیاز ، آنها می توانند بلیط را از رانندگان یا در دفاتر فروش بلیط در نزدیکی ایستگاه ها خریداری کنند.

فرودگاه

تردد با وسیله حمل و نقل هوایی یعنی هواپیما سریع ترین راه برای رسیدن به نقطه مقصد است ، در حدود 230 فرودگاه در این کشور وجود دارد که سه فرودگاه آن در مسکو است ، لازم به ذکر است که حمل و نقل هوایی در روسیه توسط دولت اداره نمی شود.

تاکسی

مسکو دارای سیستم تاکسی است که رنگ های زرد است ، البته هزینه تردد با تاکسی در مسکو گران است و فقط در مواقع ضروری باید از تاکسی استفاده کرد.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه ریاست جمهوری رانخگیس

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل در دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه را برای علاقه مندان تحصیل در این کشور بیان کردند ، ما منتظر دریافت سوالات و نظرات شما در بخش دیدگاه هستیم ، مشاوران ما پاسخگوی این بخش از سایت خواهند بود.

رتبه بندی دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه در جهان به چه صورت است؟

دانشگاه ریاست جمهوری روسیه بر اساس رتبه بندی QS در بین 801 تا 1000 دانشگاه برتر جهان قرار دارد ، بر اساس رتبه بندی گلدن لیگ این دانشگاه رتبه 171 جهان و رتبه 4 روسیه را به خود اختصاص داده است ، بر اساس شیوه تدریس در رتبه 60 ، تحقیق و پژوهش در رتبه 304 و تنوع دانشجویان بین المللی در رتبه 555 قرار دارد.

هزینه خوابگاه های دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه چقدر است؟

1. اتاق دو تخته – 7000 روبل. 2. اتاق سه تخته – 6000 روبل. 3. یک اتاق برای 4 دانش آموز – 5000 روبل.

هزینه تحصیل رشته حقوق در دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه چقدر است؟

دوره کارشناسی در رشته حقوق در این دانشگاه 3 تا 4 سال طول می کشد و هزینه تحصیل در آن 320000 روبل است.

چه رشته هایی در مقطع دکترای دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه ارائه میشود؟

مقطع دکتری در دانشگاه رانخیگس روسیه در رشته های مدیریت در سیستم های اجتماعی و اقتصادی ، سیستم های اطلاعات ، روانشناسی عمومی ، روانشناسی اجتماعی ، روانشناسی توسعه ای ، اقتصاد ، علوم اجتماعی ، جامعه شناسی اقتصادی ، ساختار اجتماعی ، جامعه شناسی مدیریت ، تئوری و تاریخ حقوق ، قانون اساسی ، علوم سیاسی و مذهبی ، تاریخ ، فلسفه ، مطالعات فرهنگی و غیره ارائه می شود.

آیا می تواند از ابتدای تحصیل در دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه از بورسیه تحصیلی بهره برد؟

نمی توان برای سال اول تحصیل خود از درون ایران برای بورسیه ها اقدام کرد و لازم است در دانشگاه تحصیل کرده و پس از گذراندن واحد های درسی و کسب معدل بالا برای دریافت بورسیه اقدام کرد ، این بورسیه ها تا 50 درصد شهریه یک سال تحصیلی را پوشش می دهند. علاوه بر این دانشجویانی که در دوره پادفک نمره عالی بالای 90 درصد را دریافت می کنند واجد الشرایط دریافت بورسیه دولتی هستند که کل هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی را پوشش می دهد.

در مقاله فوق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با توجه به محبوبیت دانشگاه های روسیه در بین دانشجویان ایرانی یکی از دانشگاه های این کشور یعنی دانشگاه ریاست جمهوری یا رانخگیس روسیه را بررسی و معرفی کردند ؛ در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین از آنجا که عده بسیاری از دانشجویان ایرانی ، روسیه را برای تحصیل رشته های علوم پزشکی انتخاب می کنند ، می توانید مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را نیز با دقت مطالعه نمایید.

5/5 - (23 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *