دانشگاه نیس یا نیش صربستان

دانشگاه نیس یا نیش صربستان
مشاور مهاجرتی

دانشگاه نیس یا نیش صربستان یکی از قطب های علم ریاضی در جهان در شهر نیس سومین شهر بزرگ صربستان واقع شده است ، این موسسه آموزشی در سال ۱۹۶۵ کار خود را اغاز کرده و هم اکنون میزبان هزاران دانشجو از داخل و خارج است که تحصیلات خود را در دوره های لیسانس ، فوق لیسانی و دکتری ادامه می دهند.

در ادامه این مطلب مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) شما را با تحصیل در دانشگاه نیس صربستان به طور کامل آشنا خواهند نمود.

این دانشگاه از بدو شروع به کار تا پایان ترم اول سال ۲۰۲۱ توانسته ۷۵۴۹۴ دانشجو را فارغ التحصیل نماید که ۱۳۸۳ نفر از آنان دانشجویان خارجی بوده اند ، همچنین از میان این تعداد ۷۴۲۹ نفر در دوره کارشناسی ارشد و ۲۶۵۳ نفر در دوره دکتری از پایان نامه های خود دفاع کرده و فرغ التحصیل شده اند.

این دانشگاه از لحاظ کیفی جزو دانشگاه های برتر صربستان است و پس از دانشگاه های بلگراد و نووی ساد در رتبه سوم قرار گرفته است.

برای شناخت کامل برترین دانشگاه های کشور صربستان به مقاله تحصیل در صربستان مراجعه کنید.

این موسسه آموزش عالی از دانشکده های مهندسی عمران و معماری ، دانشکده اقتصاد ، دانشکده مهندسی الکترونیک ، دانشکده مهندسی مکانیک ، دانشکده پزشکی ، دانشکده تربیت بدنی ، دانشکده حقوق ، دانشکده علوم و ریاضی ، دانشکده فناوری ، دانشکده هنر ، دانشکده ایمنی شغلی ، دانشکده ورزش و تربیت بدنی ، دانشکده فلسفه و دانشکده کشاورزی تشکیل شده است که هم اکنون تعداد ۲۲ هزار دانشجو در این دانشکده ها مشغول به تحصیل می باشند.

دانشگاه نیس یا نیش صربستان

بورسیه های تحصیلی دانشگاه نیش صربستان

بورسیه تحصیلی در دانشگاه نیس یا نیش صربستان برای برخی دانشجویان در نظر گرفته شده است ، که نوعی کمک هزینه برای دانشجویان محسوب می‌شود ، با توجه به اینکه هزینه های تحصیلی در کشور صربستان اندکی در مقایسه با سایر کشورهای مجاور بیشتر است دانشجویان در این برای به دست آوردن بورسیه های تحصیلی تلاش بیشتری از خود نشان می دهند ، این دانشگاه هم برای دانشجویان خود بورسیه هایی را در نظر می گیرد که سالانه بر اساس شریط دانشگاه و میزان درخواست ها متغیر است.

از آن جا که شرایط اخذ بورسیه در این دانشگاه سالانه با تغییراتی مواجه است پس اگر قصد دارید از این مزیت استفاده نمایید باید حتما با دانشگاه قبل از هر اقدامی مکاتبه نمایید و از شرایط سال جاریشان اطلاع کسب نمایید ، البته نکته ای که قابل ذکر می باشد این است که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تعداد بورسیه ها بیش تر از مقطع کرشناسی می باشد که رقابت را برای اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی کمی سخت می نماید.

علاوه بر بورسیه های تحصیلی که دانشگاه به دانشجویان خود ارائه می دهد ، دولت این کشور و بعضی سازمان های خصوصی نیز نسبت به این امر نیز اقدام می کنند که دانشجویان می توانند در صورت پذیرفته نشدن در بورسیه های دانشگاه از این امتیازات نیز استفاده بنمایند.

زبان تحصیل در دانشگاه نیس صربستان

دانشجویانی که قصد دارند در کشور صربستان تحصیل کنند باید به زبان انگلیسی یا صربی مسلط باشند ، چون زبان تحصیل در این کشور و دانشگاه نیس زبان صربستانی است، البته اکثر رشته ها در اکثر مقاطع تحصیلی علاوه بر زبان صربستانی به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان ارائه می شوند ، پس کاملا واضح است که برای پذیرش در این دانشگاه باید مدرکی معتبر جهت تسلط به زبان انگلیسی یا صربی به این مرکز ارائه نمایید.

اگر دانشجویان مدرک معتبر زبان انگلیسی نداشته باشند می تواند در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه ، یک دوره کوتاه مدت زبان انگلیسی را قبل از شروع تحصیل بگذراند و مدرک آن را برای ورود به دانشگاه ارائه دهند ، این دانشگاه مدارک تافل و ایلتس را جهت تسلط به زبان انگلیسی معتبر دانسته و از دانشجویان قبول می نماید.

ذکر این نکته مهم است که اگر حتی قصد به ادامه تحصیل در رشته ای به زبان انگلیسی را دارید ، علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی اگر فردی به زبان صربی نیز تسلط داشته باشد یا توانایی درک قابل قبولی از خود ارائه دهد می تواند از امتیاز بزرگی جهت پذیرش در این دانشگاه برخوردار شود ، در ضمن اینکه توانایی درک و فهم زبان صربی و صحبت به آن می تواند در ارتباط با مردم بسیار کارامد بوده و زندگی در این کشور را راحت تر نماید ، به این دلیل که ممکن است تمامی افراد توانایی صبحت و درک زبان انگلیسی را در این کشور نداشته باشند.

تحصیل فیزیک، ریاضی و علوم طبیعی در نیش صربستان

دانشکده علوم و ریاضیات زندگی خود را ابتدا در دانشکده فلسفه در نیس آغاز کرد ، این دانشکده به طور رسمی با تصمیم دولت جمهوری صربستان در 20 سپتامبر 1999 تأسیس شد ، در حال حاضر ، دانشکده شامل شش گروه است : گروه ریاضیات ، گروه علوم کامپیوتر ، گروه فیزیک ، گروه شیمی ، گروه زیست شناسی و اکولوژی و گروه جغرافیا.

در حال حاضر ، دانشکده علوم و ریاضیات یکی از موسسات آموزشی و پژوهشی پیشرو در صربستان است که از زمان تأسیس ، بیش از 4 هزار دانشجو در دوره لیسانس و بیش از 150 دانشجو در دوره دکتری در زمینه علوم طبیعی و ریاضیات موفق به اخذ مدرک از آن شده اند ، در حال حاضر تعداد دانش آموزان این دانشکده بیش از 1700 نفر می باشد.

کلیه فعالیت های آموزشی و پژوهشی در این دانشکده از طریق بخش ها و آزمایشگاه های آن ، مرکز مطالعات پیشرفته در علوم طبیعی و ریاضی و مرکز فناوری اطلاعات انجام می شود.

فعالیت های تحقیقاتی در آزمایشگاه ها ، کلاس های کامپیوتر و مرکز مطالعات پیشرفته در علوم طبیعی و ریاضی انجام می شود ، همچنین کتابخانه دانشکده از 36 هزار واحد کتاب شناختی تشکیل شده که عمدتاً در زمینه علوم طبیعی و ریاضی است که نیاز عمده دانشجویان را به منابع تحصیلی رفع کرده و مطالعه و تحقیقات را تا جای ممکن برای آنان ساده می نماید.

تحصیل حقوق در دانشگاه نیس یا نیش صربستان

تدریس در دانشکده حقوق در دانشگاه نیس یا نیش صربستان ، درک کاملی از موضوعات حقوقی در زمینه‌های مختلف را با ترکیب کامل تئوری و عمل به شما ارائه می دهد ، این دوره‌ها در حال بازنگری و اصلاح مداوم هستند تا همگام با تغییرات مداوم در امور حقوقی یا در زمینه‌های ملی و جهانی و رویکردهای آموزشی پیشرفته باشند ، با تحصیل در این دانشکده همواره با جدید ترین مسائل و امر حقوقی در جهان اشنا خواهید شد و پا به پای دیگر دانشکده های حقوق در جهان قدم خواهید برداشت.

تحصیل حقوق در دانشگاه نیس یا نیش صربستان

شما با تحصیل در این دانشگاه فقط به خواندن و نوشتن جزوه و آموزش در کلاس های درس مشغول نخواهید شد ، بلکه با حضور در انواع شرایط حقوقی در دادگاه ها ، ادارات ، سازمان ها و غیره به طور عملی با این رشته آشنا می شوید و علم حقوق را به طور زنده و تجربی نیز خواهید آموخت ، که در آینده شغلی شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

مدارکی که پس از فارغ التحصیلی در این رشته به دانشجویان اعطا می شود ، در سراسر اروپا و در اکثر کشورهای جهان شناخته شده و دارای اعتبار کافی می باشد که همین موضوع نیز علاوه بر دیگر مزایای این دانشکده درخواست به ادامه تحصیل در دانشکده حقوق را نسبت به بعضی دانشکده های دیگر از استقبال بیش تری مواجه کرده است.

تحصیل اقتصاد و مدیریت در دانشگاه نیش صربستان

دانشکده اقتصاد با ترکیب فعالیت های آموزشی ، تحقیقاتی و عملی به عنوان یک فرایند منحصر به فرد آموزش عالی در راستای آموزشی با کیفیت به دانشجویان این دانشکده استفاده می نماید.

دانشکده توسط قانون تغییر و تکمیل تأسیس شد از حقوق دانشگاه بنیانگذار دانشکده اقتصاد در نیش جمهوری صربستان است، تا سال ۱۹۷۳ این دانشکده بخشی از دانشکده حقوق و اقتصاد بود ، که بعداً به دستور دولت جمهوری صربستان به یک واحد دانشگاهی مستقل تبدیل و دانشکده اقتصاد تاسیس گردید.

دانشکده اقتصاد در نیس از سپتامبر ۲۰۰۵ شروع به طراحی مجدد برنامه درسی خود برای تحصیل به دانشجویان و دعوت و استخدام اساتید و معلمان برجسته و نمونه ای از داخل و خارج کشور کرده است که هدف اصلی برنامه های مطالعاتی جدید تبدیل دانشکده اقتصاد به یک قطب آموزشی اروپایی منحصر به فرد در کل اروپا و جهان می باشد ، از زمان تاسیس این دانشکده تا کنونبیشش از ۱۲ هزار نفر در دوره لیسانس ، ۵۰۰ نفر در دوره فوق لیسانس و بیش از ۱۷۰ نفر در مقطع دکتری موفق به اخذ مدرک خود از این موسسه آموزشی گردیده اند.

این دانشکده همچنین دارای یک کتابخانه با بیش از ۳۳ هزار کتاب و ۶ هزار نشریه داخل و خارجی است ، تمامی مطالب ، کتاب ها و منابع لازم برای تحصیل در دوره کارشناسی در داخل کتاب خانه موجود است که نیاز دانشجویان این مقطع را برطرف می نماید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه نیس صربستان

دانشکده پزشکی دانشگاه نیس یا نیش صربستان یک موسسه آموزش عالی می باشد که در جمهوری صربستان بسیار مورد توجه است ، اساتید و معلمان دانشکده ، با ویژگیهای حرفه ای ، علمی و آموزشی خود ، به شهرت این مجموعه کمک شایانی کرده اند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه نیس صربستان

علاوه بر آن دانشجویان این دانشکده نیز ، ارزشهای دانشکده را در داخل و خارج از کشور به اثبات رسانده اند ، این دانشکده رسالت خود را از طریق نوآوری ، توسعه و انتقال دانش از طریق فرایند آموزش و پژوهش ، فعالیتهای آموزشی و تحقیقاتی و آموزش با کیفیت پزشکان ، دندان پزشکان ، داروسازان ، پرستاران و تکنسین های حرفه ای به جا می آورد که دانش و مهارت های آن ها بتواند نیاز های پزشکی هر جامعه ای را در هر جای جهان برطرف سازد.

آزمون ورودی این دانشکده شامل دو امتحان کتبی است ، یکی در زیست شناسی و دیگری در شیمی ، متقاضیان باید در آزمون ورودی قبول شوند تا بتوانند در این دانشکده به تحصیل بپردازند ، نمره قبولی در آزمون ۵۱ درصد است ( ۳۱ امتیاز از ۶۰ امتیاز ممکن ) ، سالانه دانشکده پزشکی ۲۴ دانشجو یا کمتر را بر اساس ظرفیت های موجود پذیرش می نماید که علاوه بر ازمون ورودی نمره دیپلم دوره دبیرستان نیز از امتیاز خوبی در تایید یا رد شدن دانشجویان برخوردار است.

سال اول در این دانشکده محصلین با اصول بافت شناسی و جنین شناسی ، ژنتیک مولکولی و انسانی ، آمار پزشکی و انفورماتیک و مقدمه ای بر عملکرد بالینی شنا خواهند شد.

برای آگاهی از شرایط تحصیل رشته های علوم پزشکی در صربستان از شما دعوت می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در صربستان را بخوانید.

خوابگاه های دانشگاه نیش صربستان

دانشگاه نیس یا نیش صربستان برای دانشجویان بین المللی و خارجی خوابگاهی ارائه نمی کند و آنان نمی توانند در خوابگاه های این دانشگاه اقامت داشته باشند ، اما در اطراف دانشگاه آپارتمان ها و مکان هایی جهت اجاره و اقامت برای دانشجویان وجود دارد.

خوابگاه های دانشگاه نیش صربستان

هزینه اجاره یک استودیو می تواند در ماه مبلغ ۸۰ تا ۱۲۰ یورو هزینه را برای دانشجویان در بر داشته باشد ، اما می توان با مقداری هزینه بیش تر یک آپارتمان مناسب را جهت اقامت با قیمت ۱۳۰ تا ۲۰۰ یورو در ماه اجاره نمود ، البته علاوه بر هزینه اجاره هزینه خدماتی نظیر آب و برق ، گرمایش ، تلویزیون کابلی ، اینترنت ، آب و غیره مبلغی بین ۳۰ تا ۱۵۰ یورو در ماه به هزینه اجاره اضاف می نماید.

البته این دانشگاه از یک سلف سرویس خوب و مجهز بهره میبرد که به دانشجویان در روز ۳ وعده غذا ارائه می کند که از لحاظ کیفیت غذا و قیمتدر شهر نیس بسیار زبان زد است ، برای استفاده از سلف سرویس دانشگاه باید کوپن تهیه کنید و در هر وعده غذا از آن استفاده نمایید ، هزینه ۳ وعده غذا در روز مبلغ ۴ یورو است که مبلغی بسیار مقرون به صرفه می باشد ، سلف سرویس بر خلاف خوابگاه برای دانشجویان خارجی نیز قابل استفاده می باشد.

موقعیت مکانی دانشگاه نیس یا نیش صربستان

دانشگاه نیش در شهر تاریخی نیس ، شهری با 300 هزار نفر و زادگاه کنستانتین کبیر واقع شده است ، این دانشگاه از 14 دانشکده تشکیل شده که 11 دانشکده در شهر نیس و 3 دانشکده در 3 شهر کوچک دیگر در اطراف شهر نیس قرار گرفته اند ، شهر نیس شهری است که در اروپا و در کشور صربستان به امنیت و آرامش شهرت بسیاری دارد که می تواند محیطی امن و پر از ارامش را برای تحصیل شما فراهم آورد.

شهر نیس مرکز اداری ، صنعتی ، بازرگانی ، مالی و فرهنگی جنوبی کشور صربستان است ، نیس یکی از مهمترین مراکز صنعتی صربستان است که به داشتن کارخانه‌های تنباکو ، صنایع الکترونیک ، نساجی ، تولید ماشین‌آلات ، صنایع رنگ متالیک ، لاستیک و فراورده‌های غذایی شناخته شده است.

یکی دیگر از دلایل مهمی که افراد زیادی در داخل کشور به این دانشگاه برای ادامه تحصیلات مراجعه می نمایند همین صنعتی بودن شهر است که می تواند پس از اتمام تحصیلات و اخذ مدرک بازار کار مناسبی را برای آنان فراهم آورد.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه نیس صربستان

برای سفر به شهر نیس و دسترسی به دانشگاه نیس می توان به شهر بلگراد پایتخت صربستان پرواز کرد و سپس از فرودگاه این شهر ، فرودگاه نیکولا تسلا خود را به شهر نیس و فرودگاه کنستانتین بزرگ رساند ، فاصله این دو شهر 250 کیلومتر است که علاوه بر هواپیما می توان با ماشین اجاره ای یا تاکسی دربست و یا اتوبوس های بین شهری نیز خود را به شهر نیس برسانید.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه نیس صربستان

نکته قابل توجه در مورد فرودگاه کنستانتین این است که این فرودگاه پرواز های مستقیمی را روزانه به اکثر کشور های اروپایی برقرار می کند ، که خود باعث کاهش هزینه های کسانی می شود که قصد سفر به کشوری دیگر را دارند ، به این دلیل که لازم نیست تا فرودگاه بلگراد خود را رسانده و سپس به کشور مورد نظر سفر نمایند.

در کنار فرودگاه کنستانتین ایستگاه اتوبوس های شهری می باشد که با اتوبوس شماره 34 می توانید خود را به پردیس اصلی دانشگاه برسانید ، در محیط دانشگاه و پردیس های دانشگاه ایستگاه های اتوبوس موجود می باشند که دانشجویان می توانند خود را به راحتی به تمام نقاط شهر با کمترین هزینه برسانند ، همچنین باز علاوه بر اتوبوس در کنار خوابگاه های دانشگاه تاکسی های جهت جابه جایی دانشجویان موجود می باشند که می توانند آنان را با سرعت بیش تر و زمان کمتری به هر قسمت از شهر برسانند.

سوالات پر تکرار دانشگاه نیس صربستان

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص معرفی دانشگاه نیس یا نیش صربستان را ارائه دادند ، با ما از طریق باکس دیدگاه در پایان هر مقاله ار ارتباط باشید.

دانشگاه نیس یا نیش صربستان دارای چه دانشکده هایی است؟

این موسسه آموزش عالی از دانشکده های مهندسی عمران و معماری ، دانشکده اقتصاد ، دانشکده مهندسی الکترونیک ، دانشکده مهندسی مکانیک ، دانشکده پزشکی ، دانشکده تربیت بدنی ، دانشکده حقوق ، دانشکده علوم و ریاضی ، دانشکده فناوری ، دانشکده هنر ، دانشکده ایمنی شغلی ، دانشکده ورزش و تربیت بدنی ، دانشکده فلسفه و دانشکده کشاورزی تشکیل شده است که هم اکنون تعداد 22 هزار دانشجو در این دانشکده ها مشغول به تحصیل می باشند.

زبان تحصیل در دانشگاه نیس یا نیش صربستان چیست؟

دانشجویانی که قصد دارند در کشور صربستان تحصیل کنند باید به زبان انگلیسی یا صربی مسلط باشند ، چون زبان تحصیل در این کشور و دانشگاه نیس زبان صربستانی است، البته اکثر رشته ها در اکثر مقاطع تحصیلی علاوه بر زبان صربستانی به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان ارائه می شوند

برای تحصیل در دانشگاه نیس صربستان اگر مدرک زبان نداشته باشم ، آیا می توانم وارد دانشگاه شوم؟

اگر دانشجویان مدرک معتبر زبان انگلیسی نداشته باشند می تواند در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه ، یک دوره کوتاه مدت زبان انگلیسی را قبل از شروع تحصیل بگذراند و مدرک آن را برای ورود به دانشگاه ارائه دهند ، این دانشگاه مدارک تافل و ایلتس را جهت تسلط به زبان انگلیسی معتبر دانسته و از دانشجویان قبول می نماید.

آیا مدرک حقوق دانشگاه نیس صربستان در جهان اعتبار دارد؟

مدارکی که پس از فارغ التحصیلی در این رشته به دانشجویان اعطا می شود ، در سراسر اروپا و در اکثر کشورهای جهان شناخته شده و دارای اعتبار کافی می باشد که همین موضوع نیز علاوه بر دیگر مزایای این دانشکده درخواست به ادامه تحصیل در دانشکده حقوق را نسبت به بعضی دانشکده های دیگر از استقبال بیش تری مواجه کرده است.

آیا دانشگاه نیس صربستان خوابگاه دارد؟

دانشگاه نیس برای دانشجویان بین المللی و خارجی خوابگاهی ارائه نمی کند و آنان نمی توانند در خوابگاه های این دانشگاه اقامت داشته باشند ، اما در اطراف دانشگاه آپارتمان ها و مکان هایی جهت اجاره و اقامت برای دانشجویان وجود دارد. هزینه اجاره یک استودیو می تواند در ماه مبلغ 80 تا 120 یورو هزینه را برای دانشجویان در بر داشته باشد

در این مقاله از موسسه مهاجرتی رجبی با شرایط تحصیل در دانشگاه نیس یا نیش صربستان به خوبی اشنا شدید ، برای دریافت مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با ما از طریق شماره های دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین با مطالعه سایر مقالات سایت ، اطلاعات خود را به روز و کامل خواهید کرد ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله 9 تا از بهترین شهر های اروپا برای تحصیل است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *