روش های مهاجرت

قانون تولد فرزند در کشورهای آمریکای جنوبی

قانون تولد فرزند در کشورهای آمریکای جنوبی

محل تولد فرزند بی شک یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در آینده فرد است . هر کشور مطابق با قوانین خود امکانات و خدماتی را در اختیار فرزندان تازه متولد شده قرار می دهد که تحت تاثیر عوامل مختلف تغییر پذیر هستند . قانون تولد فرزند در تمامی نقاط دنیا از جمله قانون تولد فرزند در آمریکا و کشورهای آمریکای جنوبی نیز مشخص و تابع قوانینی است . چنانچه تمایل به دریافت اطلاعات در رابطه با قانون تولد فرزند در کشورهای آمریکای جنوبی دارید با ما همراه باشید و مشاوره با کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی آماده اند تا تمام راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار دهند و روند اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در آمریکا را برای شما توضیح دهند .

بررسی قانون تولد فرزند در کشورهای آمریکای جنوبی

آمریکای جنوبی بخش جنوبی قاره آمریکاست که در نیم کره غربی واقع شده و کشورهای مختلفی را شامل می شود . جمعیت ساکن در این منطقه بیش از 420 میلیون نفر است که هر کدام از نژادها و فرهنگ های مختلف و ساکن در کشورهای گوناگون هستند . این قاره از غرب به اقیانوس آرام و از شمال و شرق به اقیانوس اطلس محدود می شود . آمریکای جنوبی 12 کشور مستقل را در خود جای داده که دو منطقه غیر مستقل به نام های گویان فرانسه و جزایر فاکلند را نیز شامل می شود . برخی شماری از جزایر متعلق به پادشاهی هلند را نیز جزو آمریکای جنوبی به شمار می آورند . کشورهای این قاره بدین شرح است :

آرژانتین ، اروگوئه ، اکوادور ، برزیل ، بولیوی ، پاراگوئه ، پرو ، سورینام ، شیلی ، کلمبیا ، گویان ، گویان فرانسه و ونزوئلا که پر جعیت ترین کشور برزیل با 209 میلیون نفر سکنه و کم جمعیت ترین جزایر فالکلند با 3 میلیون نفر است .

تابعیت و اقامت از طریق تولد فرزند در آمریکای جنوبی

هرکدام از این کشورهای آمریکای جنوبی با قوانین مخصوص به خود اداره می شوند و راه های مختلفی برای اخذ اقامت و مهاجرت به آنها وجود دارد . یکی از مواردی که برای برخی از افراد قابل توجه است بحث تولد فرزند در کشوری دیگر است . بسیاری از مهاجرین می خواهند بدانند در صورتی که فرزندشان در کشوری دیگر به دنیا بیاید وضعیت تابعیتی او چگونه خواهد بود و آیا در اقامت خودشان تاثیر گذار است یا خیر . قوانین اعطای تابعیت و یا اقامت و قانون تولد فرزند در کشورهای آمریکای جنوبی متنوع است و نمی توان یک قانون را به صورت کلی در رابطه با تمام کشورهای آمریکای جنوبی اعلام نمود .

اعطای تابعیت و اقامت دولت هر کشور را موظف به ارائه خدمات مختلفی به فرد می نماید از این رو کشورها تمام مزایا و معایب آن را برای کشور و سایر شهروندان در نظر گرفته و مطابق با آن به کلیه مهاجرین اجازه سکونت دائم و بهره مندی از حق شهروندی را می دهند .

اصل تابعیت و قانون تولد فرزند در کشورهای آمریکای جنوبی

اصل تابعیت در هر کشور به دو دسته تقسیم می شود : تابعیت از طریق خون و یا تابعیت از طریق خاک . طبق اصل خون چنانچه فرزندی در یک کشور متولد شود تنها از طریق ارتباط خونی با والدین خود می تواند به تابعیت دست بیابد و تولد فرزند نمی تواند برای والدین تابعیت به همراه داشته باشد . کشورهایی مانند انگلستان ، آلمان ، اتریش و غیره از این قانون پیروی می کنند .

در اصل خاک ملاک اعطای تابعیت تولد فرزند در خاک کشور است و اگر فرزند در هر نقطه از خاک کشور دلخواه متولد شود می تواند به تابعیت برسد . در برخی از کشورها همراه با فرزند به والدین نیز اقامت داده می شود و در بعضی دیگر خیر . این قانون در هر کشور متغیر است .

در دنیای امروز که مهاجرت به امری طبیعی تبدیل شده اکثر کشورهای دنیا به جهت جلوگیری از افزایش بی رویه تعداد مهاجرین قانون خود را از سیستم خاک به اصل خون تغییر داده اند که بیشتر این کشورها در اروپا قرار دارند . اما هنوز برخی از کشورها از سیستم خاک پیروی می کنند و خانواده ها می توانند با بچه دار شدن در آنها به اقامت برسند . در ادامه به بررسی مهم ترین کشورهای این قاره که بالاترین جذب مهاجر به خود را دارند می پردازیم تا شما را هرچه بیشتر با قانون تولد فرزند در کشورهای آمریکای جنوبی آشنا سازیم .

کشور برزیل

طبق قوانین موجود در کشور برزیل اگر فرزندی در خاک این کشور متولد شود تابعیت برزیل را دریافت خواهد کرد . برزیل از جمله کشورهایی است که از اصل خاک پیروی می کند و به علاوه به والدین نیز در کنار فرزند تازه متولدشان اقامت دریافت خواهند کرد . هر ساله افراد زیادی به دلیل قوانین ساده مهاجرت به برزیل ، راهی آن شده و تلاش می کنند تا با تولد فرزندشان در این کشور به راحتی به اقامت برسند .

کشور آرژانتین

اخذ تابعیت کشور آرژانتین از طریق تولد فرزند بر اساس اصل خاک است . بدین صورت که هر فردی که در خاک کشور آرژانتین و یا حتی کشتی و یا سفارت سایر کشورها متولد شود تابعیت این کشور را به دست خواهد آورد . اگر یک زوج آرژانتینی در هر نقطه از دنیا صاحب فرزند شوند تابعیت این کشور به فرزند آنها نیز منتقل می شود .

کشور ونزوئلا

کشور ونزوئلا نیز مانند بسیاری دیگر کشورها از طریق قانون تولد فرزند در کشورهای آمریکای جنوبی از طریق خاک به فرزند تازه متولد شده تابعیت اعطا می کنند . اگر زوج مهاجری فرزند خود را در این کشور به دنیا آورند از بدو تولد نوزاد یک شهروند این کشور به شمار خواهد آمد .

کشور کلمبیا

کشور کلمبیا از معدود کشورهای این قاره است که از اصل خون پیروی می کند . به این معنی که تنها تولد در خاک این کشور برای کسب تابعیت کافی نیست و باید حداقل یکی از والدین شهروند کشور کلمبیا باشند . کودک تازه متولد شده تنها در صورتی که یکی از والدینش شهروند کلمبیا باشند می تواند تقاضای اقامت و تابعیت کند . در صورتی که یک فرد با یکی از اتباع این کشور ازدواج کند باید به مدت دو سال در خاک کلمبیا اقامت داشته باشد تا بتواند به شهروندی برسد .

کشور شیلی

تولد فرزند در کشور شیلی تنها به فرزند افراد دیپلمات و یا کسانی که در این کشور اقامت ندارند تعلق نمی گیرد . طبق قوانین موجود در کشور شیلی هر فرزندی که در این کشور متولد شود از زمان تولد تابعیت و اجازه اقامت را دارد . پس می توان گفت که اصل خاک در کشور شیلی وجود داشته و تمامی کودکان تازه متولد شده بر اساس این قانون به تابعیت خواهند رسید .

کشور اروگوئه

طبق آخرین قوانین حاکم بر این کشور یک کودک فارغ از ملیت والدین به محض تولد در اروگوئه به اقامت این کشور خواهد رسید . اروگوئه این قانون را برای جذب مهاجرین از نقاط مختلف وضع نموده و خانواده ها می توانند به راحتی با فرزند دار شدن به اقامت برسند .

در این مقاله قانون تولد فرزند در برخی از مهم ترین کشورهای آمریکای جنوبی را برای شما عزیزان شرح دادیم . چنانچه در رابطه با قانون تولد فرزند در کشورهای آمریکای جنوبی سوالاتی ذهن شما را مشغول نموده و یا می خواهید از سایر روش های ورود به این کشورها مطلع شوید کافی است تا با موسسه مهر آفرین رجبی تماس گرفته و تمام اطلاعات مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا برای تولد فرزند را به دست آورید .

Rate this post
بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “قانون تولد فرزند در کشورهای آمریکای جنوبی

 1. مصطفی غفوری گفت:

  سلام . شرایط رفتن به اروگویه چیه؟ اقامت از طریق تولد فرزند چطوره؟ چقدر هزینه داره؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   طرق مختلفی برای مهاجرت به اروگوئه وجود دارد که یک روش تحصیلی می باشد ، تحصیل در اروگوئه به زبان اسپانیایی است و هزینه های تحصیلی بسیار مناسب و در حد متوسط قرار دارد .
   روش کاری : شما باید یک جاب آفر از کشور اروگوئه داشته باشید تا بتوانید وارد سیستم کاری این کشور شوید
   روش تولد فرزند در کشور اروگوئه نیز می تواند مسیر خوبی باشد ، چرا که این کشور تابع قوانین سیستم خاک می باشد هزینه ی زیادی برای این مسیر وجود ندارد .
   در روش سرمایه گذاری نیز محدودیت خاصی برای سرمایه گذاران خارجی وجود ندارد .

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.