10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان

10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان را با ما در این مقاله مشاهده کنید و در مورد هر مکان اطلاعات کسب کنید ، ما در گروه مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) هر آنچه که در مورد لهستان نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهیم.

اگر قصد مهاجرت به لهستان را دارید و می خواهید با این کشور آشنا شوید با ما همراه باشید یا به مقاله مفصل و جذابی که کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در همین زمینه پیشتر به شما تقدیم کرده اند مراجعه نمایید ؛ با مطالعه مقاله لینک شده شما با تمام راه و روش های قانونی که تا کنون برای مهاجرت به این کشور نمیدانستید آشنا می شوید.

لهستان یک کشور تاریخی با 14 مکان ثبت شده در میراث جهانی یونسکو و مجموعه ای از گوشه های طبیعی خیره کننده ، کوه ها ، پارک های ملی ، خطوط ساحلی ناهموار و برخی شگفتی های طبیعی غیرمنتظره مانند قدیمی ترین معدن نمک جهان است.

جاذبه های گردشگری در لهستان از سواحل شنی شمال تا کوه های جنوب متفاوت است ، علاوه بر این ، تقریباً هر سبک معماری را می توانید در آنجا پیدا کنید.

لهستان با معماری قرون وسطایی ، تاریخ پرآشوب جنگ جهانی دوم و بسیاری از روستاهایی که به نظر می رسد در زمان گیر کرده اند ، مقصد مناسبی برای دوستداران تاریخ و عاشقان معماری است ، شهرهای لهستان سرشار از انرژی هنر و فرهنگ هستند و نقطه شروع خوبی برای کشف همه چیزهایی هستند که این کشور ارائه می دهد.

فهرست مطالب
10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان

در ابتدای مقاله بیننده و شنونده ویدئو و پادکست ارائه شده توسط روناک از همکاران ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی باشید در کمتر از دو دقیقه می توانید با مهمترین موضوعات ارائه شده در این مقاله آشنا شوید.

فایل پادکست را هم میتوانید ذخیره کرده و مجددا گوش کنید.

پادکست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان ​

پخش ویدیو

بازار قدیمی ورشو لهستان

اولین مورد در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان بازار قدمی قدیمی‌ ترین بخش ورشو ، بازار شهر قدیمی ، به قرن سیزدهم باز می‌ گردد ، اگرچه 85 درصد از این منطقه در طول جنگ جهانی دوم توسط نازی ها ویران شد ، اما از آن زمان به بعد بازسازی شده است تا دقیقاً شبیه زمانی که برای اولین بار ساخته شده بود به نظر برسد.

ترکیبی از معماری قرون وسطایی ، گوتیک و ساختمان‌های رنگارنگ رنسانس و خانه‌ های تجاری ، همگی در محبوب‌ ترین میدان شهر وجود دارند ، مجسمه برنزی قرن نوزدهمی پری دریایی شمشیردار – نمادی از دوران ورشو از قرون وسطی – از جنگ جان سالم به در برد و هنوز در میدان ایستاده است.

امروزه میدان بازار خانه بسیاری از کافه ‌ها و رستوران ‌ها و همچنین فروشندگان آثار هنری خیابانی و غرفه‌ های سوغاتی بسیاری است ، شعبه اصلی موزه تاریخی ورشو (مجموعه ای عظیم از آثار هنری و همچنین نگاهی به تاریخ شهر و کشور) نیز در اینجا واقع شده است.

در نزدیکی این بازار موزه ادبیات Adam Mickiewiczقرار دارد که می توانید در هنگام دیدن بازار قدیمی ورشو لهستان از آن دیدن کنید.

با توجه به متعادل بودن اقتصاد کشور لهستان و پایین بودن هزینه های زندگی در لهستان می توانید با تحصیل در لهستان به رویای خود برسسید ، در بهترین دانشگاه ها تحصیل کنید و آینده خود را برای همیشه تغییر دهید ، در همین زمینه پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در لهستان را بخوانید و با شرایط تحصیل در ارزان ترین کشور اروپایی برای تحصیل آشنا شوید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

عازم لهستان هستید؟ با ثبت شماره تماس، برترین جاذبه های گردشگری لهستان را از مشاوران رجبی سوال کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

قلعه مالبورک لهستان

دومین مورد در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان ،  قلعه مالبورک لهستان بزرگترین قلعه خشتی جهان است! همچنین بهترین سنگر گوتیک حفظ شده در جهان است! علاوه بر این ، این یکی از معدود دژهای در جهان است که هرگز در نبرد تصرف نشده است.

قدمت این قلعه به اواخر قرن سیزدهم می رسد ، سازندگان برای ساخت آن تقریباً به 5 میلیون آجر نیاز داشتند ، ساختمان آن از 3 بخش تشکیل شده است.

این قلعه توتونی قرن سیزدهمی در اصل توسط شوالیه ‌های توتونی ساخته شد ، در آن زمان خانه شوالیه های توتونی بود ، اگرچه قلعه به عنوان یک استحکامات کوچک شروع شد ، اما متعاقباً در طول قرن ها گسترش یافت و در نهایت به یک سازه عظیم تبدیل شد ، قلعه مالبورک که زمانی بزرگترین ساختمان گوتیک در اروپا بود ، همچنان بزرگترین قلعه جهان از نظر مساحت است.

امروزه این قلعه به عنوان یک موزه شناخته می شود و بسیاری از اتاق های اصلی آن کاملاً حفظ شده است ، موارد برجسته شامل آشپزخانه قرون وسطایی با شومینه ای به عرض شش متر ، مجموعه ای از زره ها و سلاح ها و توالت شخصی شوالیه ها در بالای یک برج است ، علاوه بر مجموعه ‌های تاریخی ، این قلعه تعدادی نمایشگاه را نیز در خود جای داده است ، از جمله یکی که تکنیک ‌های حفاظتی مورد استفاده برای بازسازی قلعه را به نمایش می‌گذارد.

قلعه مالبورک لهستان

علاوه بر مجموعه ‌های تاریخی ، این قلعه تعدادی نمایشگاه را نیز در خود جای داده است ، از جمله یکی که تکنیک ‌های حفاظتی مورد استفاده برای بازسازی قلعه را به نمایش می‌گذارد.

کارخانه شیندلر در کراکوف لهستان

گزینه بعدی طبق فهرست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان کارخانه شیلندر است.

کارخانه مینا و فلز اسکار شیندلر که با فیلم استیون اسپیلبرگ در سال 1994 به شهرت رسید ، اکنون دو موزه دارد ، بخشی از ساختمان به موزه هنرهای معاصر تبدیل شده است ، در حالی که دفتر سابق شیندلر اکنون شعبه ای از موزه تاریخی شهر کراکوف است.

دفتر سابق شیندلر ، که از زمان جنگ دست نخورده حفظ شده است ، اکنون نمایشگاهی است که به زندگی او و زندگی افرادی که در همین کارخانه نجات داده است تقدیم شده است ، در دفتر ، یک دیوار شیشه‌ای معروف به «تابوت نجات ‌یافته» به عنوان یک کپسول زمان عمل می‌کند ، پر از گلدان‌های لعابی مانند آنهایی که در کارخانه ساخته شده‌اند.

با توجه به 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان بقیه کارخانه شیندلر در کراکوف لهستان شامل نمایشگاه سینمایی است که کراکوف را در طول جنگ و تأثیر نازی ها بر تاریخ شهر و زندگی ساکنان آن نشان می دهد ، همچنین تعدادی بازسازی صحنه مانند از فضاهای دهه 1940 یک خیابان معمولی تا صندلی های یک تراموا تا یک آپارتمان معمولی یهودی آن زمان وجود دارد.

جنگل کج ، گریفینو لهستان ​

Crooked Forest, Gryfino, Poland

جنگل کج ، گریفینو لهستان

چهارمین مورد در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان ، جنگل کج ، گریفینو لهستان که درست خارج از شهر کوچک گریفینو قرار دارد ، یک شگفتی طبیعی است ، در اینجا تعدادی از درختان کاج به تنهایی می ایستند و با زاویه 90 درجه در پایه خود رشد می کنند و همه به سمت شمال خم می شوند ، کاج ها ابتدا در دهه 1930 در اینجا کاشته شدند ، اما حدود 10 سال طول کشید تا تنه ها خمیدگی مشخصه خود را نشان دهند ، علی‌رغم بسیاری از نظریه‌ ها ، بحث داغی در مورد اینکه آیا این انحنا به طور مصنوعی با دستکاری درختان ایجاد شده است یا اینکه به طور طبیعی یا تصادفی اتفاق افتاده است وجود دارد.

با توجه به 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان صرف نظر از علت ، وجود ترسناک درختان به سختی قابل انکار است ، به خصوص که بقیه جنگل پر از درختان کاج سالم و کاملا مستقیم است ، این مکان عالی برای پیاده روی آرام در سکوت جنگل است.

در زیر به معرفی دیدنی های برخی دیگر از کشورها پرداخته ایم ،دیدن عکس های مناطق دیدنی و خواندن درباره آن ها را از دست ندهید.

موزه ظهور ورشو لهستان

این موزه ای است که به قیام ورشو در سال 1944 اختصاص یافته است ، جایی که مقاومت زیرزمینی لهستان با اشغال شهر خود توسط آلمان ها مبارزه کرد ، این قیام 63 روز به طول انجامید و تلفات زیادی از هر دو طرف به همراه داشت.

هنگامی که نیروهای لهستانی موزه ظهور ورشو لهستان را محاصره کردند ، نازی ها به طور سیستماتیک تعداد زیادی از ساختمان ها و بناهای تاریخی را برای تلافی تخریب کردند ، این قیام یک تلاش گسترده توسط یک گروه غیرنظامی با تجهیزات ضعیف که در تلاش برای شکست دادن دشمن بودند و موزه کار قابل توجهی برای زنده کردن این روح انجام داده است.

نمایشگاه‌های اینجا شامل بسیاری از اتاق‌ها و رویدادهایی است که از طریق فیلم‌ها ، مصنوعات ، تفریحات و نمایش‌ های تعاملی ، از جمله نمونه‌هایی از تونل‌های فاضلاب که برای حرکت مخفیانه در سطح شهر استفاده می‌شوند ، یک بیمارستان شورشیان و یک چاپخانه که در آن می‌توانید پوسترها و پوسترها را ببینید.

موزه ظهور ورشو لهستان

چندین اتاق فیلم‌های اصلی و پیوسته از وقایع را نشان می‌دهند و بخش ویژه‌ای به اشغال نازی‌ها و جنایات انجام شده در طول قیام اختصاص داده شده است ، علاوه بر این یک سینمای سه بعدی وجود دارد که در یک فیلم کوتاه چگونه ویرانه های ورشو از هوا در سال 1945 به نظر می رسید.

این موزه در شصتمین سالگرد شروع جنگ برای ادای احترام به کسانی است که برای کشور خود و لهستان مستقل جنگیدند و جان باختند در ورشو افتتاح شد.

قلعه سلطنتی واول در کراکوف لهستان

قلعه سلطنتی واول در کراکوف لهستان واقع شده است ، این قعله که برترین جاذبه شهر است خانه مشهورترین پادشاهان لهستانی بود ، این قلعه نه تنها یکی از بزرگترین قلعه های لهستان است ، بلکه منحصر به فرد است زیرا تقریباً از هر سبک معماری تشکیل شده است.

طبق 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان علاوه بر این ، بخش جالبی از تاریخ Wawel از دوره اولیه آن وجود دارد ، این به اسطوره اژدهای واول مربوط می شود ، اژدهای واول یک جانور عرفانی بود ، در غاری در پای تپه واول زندگی می کرد ، مردم نزد شاه آمدند و گفتند که اژدها به آنها و گوسفندانشان حمله می کند ؛ سپس کراکوس که پادشاه کراکوف بود مردی را پیدا کرد که اژدها را کشت ، اکنون می توانید مجسمه فلزی آن را پیدا کنید که هر چند دقیقه یک بار از آتش نفس می کشد.

واول یک قلعه التقاطی از لحاظ معماری است ، این ساختمان دارای عناصر قرون وسطایی آمیخته با جزئیات باروک و رنسانس است ، یکی از اولین مکان هایی که در لهستان به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شد ، این قلعه همیشه بخش مهمی از تاریخ این کشور بوده است.

مجموعه‌های اضافی شامل سلاح‌ها و زره‌ها ، ظروف چینی و سرامیک ، بسیاری از منسوجات و آثار چاپی و مقدار قابل توجهی از مبلمان دوره است ، این موزه همچنین دارای مجموعه غیرعادی بزرگی از چادرهای عثمانی است که بزرگترین در نوع خود در اروپا است.

لانه گرگ ، گیرلوز لهستان

لانه گرگ ، گیرلوز لهستان

هفتمین مورد در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان لانه گرگ است ، مقر نظامی فوق سری هیتلر در اعماق جنگل های ماسوری پنهان شده است ، لانه گرگ ، گیرلوز لهستان زمانی که فعال بود ، سه منطقه امنیتی مستحکم در اطراف خود داشت که علاوه بر واحدهای مسلح به شدت ، توسط مین‌ های زمینی محافظت می‌شد.

در آن زمان ، این منطقه شامل بیش از 80 ساختمان ، از جمله چندین پناهگاه و برج مراقبت هوایی بود ، نازی ها این مجموعه را در سال 1945 قبل از فرار از نیروهای شوروی که در حال نزدیک شدن بودند ، منفجر کردند ، اما برخی از ساختمان ها به قدری تقویت شده بودند که بسیاری از آنها را نمی توان تخریب کرد.

طبق 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان بازدیدکنندگان اکنون می توانند به عنوان یک سفر یک روزه از ورشو راهی این منطقه شوند ، اگرچه برنامه ‌هایی برای افزودن نمایشگاه‌های تاریخی یا حتی موزه‌ای به این منطقه وجود دارد ، اما در حال حاضر بیشتر مجموعه‌ای از خرابه ‌ها است که می‌توان در آن قدم زد و گوشه‌هایی از تاریخ را که در اینجا توسعه یافته کشف کرد.

کلیسای جامع Wawel لهستان

کلیسای جامع Wawel لهستان نه تنها دومین جاذبه برتر در کراکوف بلکه مهم ترین کلیسای جامع در کل لهستان است ، علاوه بر این ، این یک مروارید واقعی در میان شاهکارهای معماری است.

طبق فهرست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان این مکان جایی است که پادشاهان لهستان در آنجا تاجگذاری و همچنین دفن شدند ، در آنجا زنگ معروف Sigismund Bell را خواهید دید ، همچنین یک افسانه به آن متصل است ، می گوید وقتی زنگ وسط را لمس کنید ، با خوش شانسی از کراکوف خارج می شوید!

با توجه به آنچه از 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان دانستید ، تنها با راهنمایان خاص می توانید به داخل کلیسای جامع بروید.

معدن نمک ویلیچکا لهستان

نهمین جاذبه در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان معدن نمک است ، معدن نمک Wieliczka قرن سیزدهمی برای مردم محلی امروز به اندازه صدها سال پیش مهم است ، اما به دلایل بسیار متفاوت ؛ این معدن یکی از قدیمی ‌ترین و با سابقه ‌ترین معادن نمک جهان ، فعالیت تجاری آن در سال 1996 متوقف شد و از آن زمان به یک جاذبه هنری تبدیل شده است.

معدن نمک ویلیچکا لهستان اکنون چهار کلیسای کوچک ، راهروها و مجسمه‌ها را در خود جای داده است که همگی از دیوارهای سنگ نمک حک شده‌اند ، شفت ‌ها و گذرگاه‌های اصلی معدن برخی از آنها به عمق 327 متر زیر زمین بازگشایی شده‌اند و به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهند تا چاله‌ها و اتاق‌ها را کشف کنند ، از کنار مجسمه ‌ها و در کنار شگفتی ‌های معماری خیره‌کننده قدم بزنند.

در اعماق معدن ، دریاچه ای زیرزمینی در برابر دیوارهای شمع می درخشد ، با این حال ، جاذبه اصلی توریستی داخل معدن ، کلیسای سنت کینگا است ، اتاقکی به ارتفاع 12 متر که در آن همه چیز از جمله لوسترها و مبلمان استادانه از نمک ساخته شده است ؛ این تور تا اتاق Erazm Baracz ادامه می یابد ، جایی که دریاچه ای را خواهید یافت که از دریای مرده شورتر است و به موزه ای ختم می شود که استخراج نمک و زندگی در معادن را توضیح می دهد.

معدن نمک ویلیچکا لهستان

شهر قدیمی کراکوف

اینجا جایی است که در لهستان جذاب ترین ها را خواهید یافت ، شما نه تنها قلعه و کلیسای جامع Wawel را در آنجا خواهید یافت ، شما همچنین بسیاری از کلیساهای زیبای دیگر و همچنین میدان بازار را خواهید یافت! علاوه بر این ، می توانید از موزه های زیادی در آنجا دیدن کنید.

یونسکو کل شهر قدیمی قرون وسطایی را به عنوان یکی از اولین مکان‌ها برای فهرست میراث جهانی انتخاب کرد ، به عنوان مرکز تاریخی کراکوف نوشته شده است ، شهر قدیمی همچنین یکی از بناهای تاریخی ملی لهستان است.

علاوه بر این ، بسیاری از رستوران های سنتی و همچنین شیرینی پزی در شهر قدیمی کراکوف وجود دارد ، به همین دلیل ، مکان مناسبی برای پیاده روی و شام محلی است.

سوالات متداول 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان

کلیسای جامع Wawel لهستان  دومین جاذبه برتر در کراکوف و مهم ترین کلیسای جامع در کل لهستان را انتخاب کنید این کلیسا معماری شگفت انگیزی دارد و تاجگذاریپادشاهان در آن انجام میدشه ،  زنگ معروف Sigismund Bell را هم خواهید دید و اگر به زنگ وسط  دست بزنید با خوش شانسی از کراکوف خارج خواهید شد!

حنگلی عجیب و مخوف که تعدادی از درختان کاج با زاویه 90 درجه در پایه خود رشد کرده اند و همه به سمت شمال خم شده اند ، دلیل این امر مشخص نیست و صرف نظر از علت ، وجود ترسناک این درختان ، مکان عالی برای پیاده روی آرام در سکوت جنگل بریا دوستداران هیجان و ترس است!

بله ، لهستان یک کشور تاریخی با 14 مکان ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است.

قلعه مالبورک لهستان بزرگترین قلعه خشتی جهان به شمار می رود! همچنین بهترین سنگر گوتیک حفظ شده در جهان است! علاوه بر این ، این یکی از معدود دژهای در جهان است که هرگز در نبرد تصرف نشده است!

قلعه سلطنتی واول در کراکوف لهستان ، برترین جاذبه شهر است که خانه مشهورترین پادشاهان لهستانی بوده است ، این قلعه نه تنها یکی از بزرگترین قلعه های لهستان است ، بلکه از این بابت که از بسیاری از سبک ها معماری در ساخت ان استفاده شده منحصر بفرد و بی نظیر است.

در این مقاله 10 جاذبه گردشگری و دیدنی لهستان را بررسی کردیم اگر قصد کار در لهستان را دارید و می خواهید اقامت کاری این کشور را به دست آورید می توانید از طریق دو شعبه تهران و شیراز با مشاورین موسسه مهاجرتی رجبی در تماس باشید ، همچنین با مطالعه مقاله کار در لهستان ، با مشاغل مورد نیاز و بازارهای کاری این کشور هم آشنا شوید ، قوانین حاکم بر بازار کار از بیمه و بازنشستگی گرفته تا ساعات مجاز و غیر مجاز کار و متوسط درامد را در مقاله لینک شده خواهید خواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post