سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایسلند

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایسلند
مشاور مهاجرتی

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایسلند موضوع مورد بحث و بررسی مشاوران ش شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله بوده و همکاران ما همواره در تلاش هستند که به روزترین و دقیق ترین اطلاعات را برای علاقه مندان ارائه کنند.

کشور ایسلند مرکز اطلاعات یکپارچه برای سرمایه گذاران خارجی است ؛ این کشور دارای اقتصاد پیشرفته با مالیات های شرکتی پایین است و مشوق های سخاوتمندانه برای تحقیق و توسعه دارد و در این شرایط فرصت های خوبی را برای سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد.

یکی از راه های دیگر برای مهاجرت به ایسلند ، مهاجرت تحصیلی است که راه و روش آن را در مقاله تحصیل در ایسلند شرح داده ایم.

یکی از ویژگیهای بارز ایسلند ، تسریع رشد بین المللی سازی و افزایش تحرک جریانهای مالی در سالهای اخیر بوده است ؛ جریان های مالی در ایسلند به سه دسته تقسیم می شود: وام دهی ، سرمایه گذاری در سبد سهام و سرمایه گذاری مستقیم.

ایسلند مقدار زیادی از انرژی پایدار را از منابع آبی و زمین گرمایی تأمین می کند ، یک چارچوب قانونی اروپایی ارائه می دهد و نیروی کار بسیار ماهر دارد.

سرمایه گذاری در ایسلند خدمات رایگان را برای راهنمایی شما در چارچوب مقررات ارائه می دهد و به یافتن فرصت های سرمایه گذاری موفق در ایسلند کمک می کند.

پیش زمینه بسیاری از سرمایه گذاری های موفق در ایسلند ، ثبت و راه اندازی یک شرکت موفق بوده است ؛ در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از چگونگی ثبت شرکت در ایسلند ، بهترین نوع سرمایه گذاری در این کشور و مزیت ها و معایب آن به دست بیاورید.

هزینه تاسیس شرکت در ایسلند

هزینه ثبت نام برای شرکت سهامی جدید در ایسلند 256،000 ISK و برای شرکت سهامی خاص جدید 130،500 ISK است.

شرکتهای سهامی عام عمدتا به دنبال سرمایه از تعداد زیادی از سهامداران در بین عموم مردم هستند ، به عنوان مثال در بازار سهام ، حداقل سهام مورد نیاز برای یک شرکت سهامی عام 4 میلیون ISK است.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایسلند

انواع شرکت ها در ایسلند

رایج ترین و مهمترین نوع تجارت در ایسلند شرکت محدود است ، ساختارهای دیگر عبارتند از مشارکت ، انجمن های تعاونی ، شرکت های رسمی محدود ، مشاغل اداره شده توسط مشاغل آزاد و شعب شرکت های محدود خارجی.

انواع شرکت ها در ایسلند

شرکتهای محدود و شعب شرکتهای خارجی

در ایسلند دو نوع شرکت محدود وجود دارد ، دولتی و خصوصی ، که توسط دو قانون جداگانه تنظیم می شود ، این قوانین مطابق با الزامات مفاد قوانین شرکت در توافقنامه EEA است.

خارجیانی که در ایسلند سرمایه گذاری می کنند ، معمولاً شرکت های محدود یا شعب شرکت های محدود را تأسیس کرده اند ، ملاحظات مالیاتی در طول تاریخ نقش زیادی در این تصمیم داشته است.

علاوه بر این ، شکل شرکت مزایای مسئولیت محدود را ارائه می دهد ، در حالی که مشارکت شامل مسئولیت کامل و نامحدود برای همه شرکا می شود.

شرکتهای محدود دولتی یا خصوصی خارجی در شکل قانونی در منطقه اقتصادی اروپا می توانند با فعالیت شعبه ای در ایسلند فعالیت کنند.

شرکتهای محدود و شرکتهایی در شکل قانونی متناظر که در خارج از منطقه اقتصادی اروپا مستقر هستند ، نیز می توانند در ایسلند شعبه ای داشته باشند ، این به شرطی مجاز است که این امر در یک معاهده بین المللی که ایسلند عضو آن است یا توسط وزیر بازرگانی مجاز باشد.

شرکتها و شعب محدود با درآمد داخلی در بخش ثبت شرکتها (Fyrirtækjaskrá) ثبت می شوند.

اساسنامه شرکتهای محدود در ایسلند چیست؟

هنگامی که یک شرکت محدود تأسیس می شود ، باید یک تفاهم نامه تهیه شود که شامل پیش نویس اساسنامه ، نام و آدرس بنیانگذاران ، قیمت اشتراک سهام و مهلت اشتراک و پرداخت سرمایه مشترک باشد.

پیش نویس مقالات باید حاوی اطلاعاتی از جمله نام و محل شرکت ، اهداف آن ، سرمایه سهام ، هیئت مدیره ، محل قانونی ، حسابرسان و سال مالی باشد. اساسنامه توسط سهامداران در اولین مجمع عمومی به تصویب می رسد و شرکت باید در ظرف شش ماه از تاریخ تفاهم نامه در ثبت شرکتهای محدود ثبت شود.

شرایط تعداد موسسان شرکت در ایسلند

یک شرکت سهامی عام باید حداقل دو موسس داشته باشد که حداقل یکی از آنها باید در ایسلند اقامت داشته باشد یا مقیم و شهروند یک کشور EEA یا OECD باشد.

یک شرکت خصوصی ممکن است توسط یک یا چند نفر تأسیس شود ، حداقل یک نهاد باید در ایسلند اقامت داشته باشد یا شهروند و مقیم یک کشور EEA یا OECD باشد.

از لحاظ حداکثر تعداد سهامداران باید تاکید کنیم که در ایسلند هیچ محدودیتی برای تعداد سهامداران تعیین نشده است.

مشارکت در ایسلند

مشارکت توافق دو یا چند نفر است که عملیات مالی متقابل آنها را پوشش می دهد ، در مشارکت ایجاد شده ، همه طرفها مسئولیتهای مساوی و نامحدود نسبت به تعهدات شرکت دارند ، برای شروع مشارکت در ایسلند هیچ هزینه ای وجود ندارد.

شرکتهای دارای فهرست عمومی

برای شرکتهای نقل قول شده در بورس اوراق بهادار ایسلند ، تعدادی قوانین خاص علاوه بر الزامات قانون شرکتها اعمال می شود.

این قوانین که توسط وزارت بازرگانی و هیات بورس اوراق بهادار ایسلند تعیین شده است ، در سالهای اخیر سختگیرانه شده است ، دو حسابرس مستقل باید تعیین شوند و حداقل یکی باید یک حسابدار رسمی دولتی باشد.

شرکتهای خصوصی محدود

قوانین شرکت های سهامی خاص ساده تر از قوانین عمومی است ، حداقل موجودی مورد نیاز 500،000 ISK است.

حداقل شرایط دیگر داشتن یک موسس ، یک سهامدار و یک مدیر (با یک معاون) در مواردی است که سهامداران چهار یا کمتر باشند ، هیچ تعهدی برای داشتن مدیر وجود ندارد.

هنگام تأسیس ، شرکتهای خصوصی محدود باید اظهار کنند که یک یا چند سهامدار دارند ، در شرکتهای سهامی خاص خصوصی ، جلسات هیئت مدیره و سهامداران الزامی نیست.

بهترین سرمایه گذاری در ایسلند

برای درک اینکه بهترین سرمایه گذاری ها در ایسلند کدام است ، ابتدا باید نگاهی به آمار صادرات در ایسلند بپردازیم ؛

 • برترین صنایع صادراتی در ایسلند محصولات غذایی و محصولات آشامیدنی اساسی (FOD) هستند.
 • فلزات (MET) نیز مجموعاً 88 درصد صادرات را سالانه را به خود اختصاص می دهند.
 • محتوای خدمات در صادرات ایسلندی 61 درصد بالاتر از میانگین OECD است
 • و سهم نسبتاً بالایی از سرمایه گذاری داخلی ایسلند با بخش خدمات مرتبط است.
 • معرفی بخش های جذاب سرمایه گذاری در ایسلند

برخی از بخشهای جذاب در ایسلند عبارتند از:

بخشهای پرانرژی: اکثر سرمایه گذاری های فعلی ایالات متحده در ایسلند در بخش آلومینیوم است.

گردشگری: این صنعت در ایسلند یکی از گزینه هایی است که بسیار رشد سریعی دارد ، سفرهای هوایی در حال افزایش است و تقاضا برای هتل های جدید و دیگر زیرساخت ها در صنعت گردشگری وجود دارد.

صنعت فیلم: ایسلند مشوق های مالیاتی ویژه ای برای جذب تولید فیلم ارائه می دهد.

محصولات مصرفی: ایسلند به کالاهای وارداتی وابسته است ، مناطق بالقوه برای صادرات به ایسلند شامل تجهیزات تولید برق ، غذاهای ارگانیک ، محصولات تازه ، شراب و آبجو ، تجهیزات و نرم افزارهای رایانه ای ، تجهیزات ماهیگیری با تکنولوژی بالا ، هواپیما و مبلمان است.

پردازش و ذخیره سازی داده ها: اولین مرکز داده ایسلند در مقیاس بزرگ در فوریه 2012 افتتاح شد و از آن زمان تا کنون چندین مرکز جدید افتتاح شده است.

هزینه سرمایه گذاری های ایده آل در ایسلند

 • راه اندازی یک شرکت تور (21.6 هزار دلار در سال)
 • شروع یک تجارت آموزشی شخصی (720 هزار دلار در سال)
 • راه اندازی برنامه یادگیری زبان (224 هزار دلار در سال)
 • شروع یک تجارت آنلاین مربیگری زبان (2.88 هزار دلار در سال)
 • راه اندازی آژانس سئو (240 هزار دلار در سال)
 • راه اندازی مشاغل مشاوره (0 دلار در سال)

بازار خرید ملک در ایسلند

شهروندان منطقه اقتصادی اروپا که در ایسلند به طور قانونی اقامت دارند ، می توانند مانند هر شهروند طبیعی دیگری املاک خریداری کنند و آنها برای اخذ مجوز اقامت ، باید به اداره مهاجرت ایسلند مراجعه کنید.

اکثریت خریداران ملک ایسلند از ایالات متحده آمریکا (27 درصد) ، انگلستان (16 درصد) ، آلمان (7 درصد) ، کانادا (5 درصد) ، فرانسه و چین هستند.

نکته قابل توجه این است که تعداد زیادی از ایسلندی هایی است که در خارج از کشور زندگی می کنند نیز قصد خرید خانه دوم در کشور خود را دارند.

یکی از قوانین کلی که در مورد صاحبان املاک خارجی صدق می کند ، نیاز به تأیید وزارت دادگستری در ایسلند است ، این وزارتخانه با طیف گسترده ای از اقدامات مدنی از جمله حقوق بشر ، مهاجرت ، پلیس و حقوق شخصی ، انتخابات و غیره سروکار دارد.

بازار مسکن ایسلندی یکی از فرصت های در حال تغییر است و به همین دلیل به شدت توصیه می شود که یک خریدار آینده مدتی را در ایسلند بگذراند تا با بازار املاک ایسلندی آشنا شود ، این زمان به آنها فرصت های زیادی می دهد تا نقاط ضعف و روند تجارت را درک کنند.

مزایای سرمایه گذاری در ایسلند

چرا باید در ایسلند سرمایه گذاری کرد؟ پاسخ این سوال با بررسی 10 دلیل برای سرمایه گذاری در ایسلند در زیر آورده شده است.

مزایای سرمایه گذاری در ایسلند
 • برخورداری از یک محیط کسب و کار کارآمد
 • نیروی کار تحصیل کرده و مبتکر
 • زیرساخت های عالی برای کار و سرمایه گذاری
 • برخورداری از انرژی سبز با قیمت رقابتی
 • دارای موقعیت های تجارت آزاد با چین
 • برخورداری از چارچوب مقررات اروپایی و دسترسی بدون تعرفه
 • مالیات شرکتی پایین
 • ثبت شرکت در کمترین زمان
 • دارای کمترین ریسک در نرخ مصادره اموال
 • مشوق های رقابتی دولت
 • برخورداری از موقعیت استراتژیک

کشور ایتالیا هم در صنعت دنیا نامی است و بازار کار و سرمایه گذاری گسترده ای دارد ، برای آگاهی از برترین صنایع ایتالیا برای سرمایه گذاری ، مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا را بخوانید.

مراحل ثبت شرکت در ایسلند

در ایسلند مشاغلی که تحت مالکیت انحصاری یا افراد دارای مشاغل آزاد هستند ، تنها با پر کردن فرم مالیات بر ارزش افزوده/حقوق و دستمزد تأسیس می شوند ، مالک واحد مسئولیت کلیه معاملات انجام شده تحت شماره شناسه شخصی خود را دارد.

یک شرکت خصوصی محدود (PRLC) می تواند یک یا چند سهامدار داشته باشد و در صورت ایجاد حداقل سرمایه ، از جمله هزینه ثبت نام ، به RSK (اداره درآمد داخلی/بخش ثبت شرکت) پرداخت می شود.

پس از تأسیس PRLC با یک سهامدار ، یک تفاهم نامه باید به همراه شناسنامه مالیات بر ارزش افزوده/فرم حقوق و دستمزد ، منشور شرکت (stofnskrá) ، قطعنامه های هیئت مدیره (samþykktir) و همچنین اطلاع از تأسیس PLC به RSK ارسال شود.

روال تاسیس شرکت سهامی عام بسیار شبیه به تاسیس شرکت سهامی خاص است ، با این حال برخی از تفاوت های مهم وجود دارد.

اول اینکه سرمایه اولیه شرکت سهامی عام ، شامل هزینه ثبت نام که به RSK (اداره درآمد داخلی/بخش ثبت شرکت ها) پرداخت می شود ، بیشتر است.

هزینه ثبت نام یک شرکت خصوصی 131000 ISK است ، سرمایه مورد نیاز برای یک شرکت سهامی عام 4 میلیون ISK (با احتساب هزینه ثبت 256،500 ISK) است.

در مورد مراحل ثبت نام ، متقاضی باید یک تفاهم نامه به همراه شناسه مالیات بر ارزش افزوده/فرم حقوق و دستمزد ، منشور شرکت (stofnskrá) ، مصوبات هیئت مدیره (samþykktir) ، و همچنین اطلاع از تاسیس یک شرکت سهامی عام ارائه دهد.

مراحل ثبت شرکت مشارکتی در ایسلند

ثبت مشارکت در ایسلند ساده است ؛ طرفهای مربوط باید توافقنامه مشارکت را به RSK (اداره درآمد داخلی/بخش ثبت شرکتها) به همراه اطلاع از تأسیس مشارکت را ارائه کنند.

در صورت ایجاد هیئت مدیره یا استخدام مدیرعامل ، سوابق جلسات توافقنامه ها نیز باید ارائه شود.

هرکسی که در ایسلند کار خود را شروع می کند باید دارای شماره شناسایی (ID) باشد که یک عدد ده رقمی است ، شماره شناسنامه دروازه ورود به جامعه ایسلندی است.

برای انواع خاصی از عملیات ، باید نظر اداره ایمنی و بهداشت شغلی ایسلند را درخواست کنید.

ثبت مالیات بر ارزش افزوده و حقوق و دستمزد

هنگام تأسیس یک واحد تجاری در ایسلند ، شما باید برای شماره شناسایی مالیات بر ارزش افزوده در RSK (اداره درآمد داخلی) درخواست کنید.

این یک کار نسبتاً ساده است ، یک فرم دو صفحه ای است که شامل ثبت شناسه مالیات بر ارزش افزوده و همچنین اطلاع از حقوق و دستمزد برآورد شده از طرف شرکت است.

این فرم ها باید تکمیل و در دفاتر RSK تحویل داده شوند ، فرم فقط به زبان ایسلندی موجود است و در پیوند زیر یافت می شود.

RSK درخواست شما را در پایگاه داده ثبت مالیات بر ارزش افزوده پردازش کرده و تأییدیه ای را برای شما صادر می کند ، این پروسه می تواند تا 1-7 روز کاری طول بکشد ، اما معمولاً 2-3 روز است.

بهترین شهرهای ایسلند برای سرمایه گذاری

این که آیا شما یک پایگاه سرمایه گذاری را در شهر ریکیاویک پایتخت ایسلند انتخاب می کنید و سفرهای یک روزه به شمال و جنوب انجام می دهید ، یا اینکه ترجیح می دهید در یک شهر کوچکتر به تجارت بپردازید ، به اهداف سرمایه گذاری شما و امکانات تجاری مکان مورد نظر شما در ایسلند بستگی دارد.

بهترین شهرهای ایسلند برای سرمایه گذاری

در زیر به شهرهایی از ایسلند که شاخص های تجاری مناسبی دارند اشاره شده است ، شما می توانید سرمایه گذاری های خود را با لیست بهترین شهرهای ایسلند برنامه ریزی کنید.

نگاهی بر شرایط سرمایه گذاری در ریکیاویک

در ساحل جنوب غربی ایسلند ریکیاویک یکی از بهترین مکان های دیدنی جهان است ، زیرا شهری جذاب و دیدنی است.

اگرچه این شهر بزرگترین شهر ایسلند است و تقریباً 200 هزار نفر جمعیت دارد ، اما وقتی به شهرهای پایتخت فکر می کنید ، نسبتاً کوچک است.

ریکیاویک پایتخت و مرکز فعالیت های بسیاری است ، یکی از مهمترین کارهایی که در ریکیاویک انجام می شود ثبت انواع شرکت و یا تاسیس شعب خارجی است.

ریکیاویک انواع مختلفی از رویدادهای فرهنگی و اجتماعی را ارائه می دهد و یک پایگاه ایده آل برای انجام سریع کارهای روزانه است ؛ به عنوان یکی از کوچکترین پایتخت های اروپا ، مرکز شهر ریکیاویک ایمن است و عبور از آن آسان است.

بررسی شرایط سرمایه گذاری در شهر هافنارفیرور

هافنارفیرور یک شهر بندری در ایسلند است که در حدود 10 کیلومتری جنوب ریکیاوک واقع شده است ، این شهر صنعت محلی و انواع فعالیت های شهری را با رویدادهای جشنواره سالانه وایکینگ ها ایجاد کرده است.

هافنارفیرور با حدود 30 هزار نفر جمعیت ، سومین شهر پرجمعیت ایسلند پس از ریکیاویک و کوپاوگور است.

فرصتهای زیادی برای سرمایه گذاری و کار و بسیاری از فعالیت های منحصر به فرد در شهر هافنارفیرور وجود دارد ، این شهر بر روی سنگ گدازه 7000 ساله ساخته شده است و شما بسیاری از مزارع گدازه در اینجا مشاهده خواهید کرد.

اقتصاد محلی پویای هافنارفیرور به شدت با ماهیگیری مرتبط بوده است ، اگرچه حمل و نقل بار اخیراً به فعالیت اصلی بندر تبدیل شده است و اکنون ، این شهر دومین بندر وارداتی و صادراتی ایسلند است.

کشور روسیه نیز می تواند کشوری بسیار مناسب برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باشد ، دلایل آن را در مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در روسیه بخوانید.

مالیات شرکت ها در ایسلند

هر کسی که در ایسلند شروع به کار می کند باید به مقامات مالیاتی گزارش دهد ، قوانین مالیاتی برای اداره یک تجارت ممکن است متفاوت باشد ، همانطور که قوانین حاکم بر حسابداری و صورتهای مالی ، مسئولیت مالک ، تصمیم گیری و هزینه اولیه متفاوت است.

مالیات شرکت ها در ایسلند

شرکت های مقیم ایسلند ، مالیات بر درآمد جهانی خود را بدون هزینه های عملیاتی پرداخت می کنند ، هزینه های عملیاتی قابل کسر شامل کلیه هزینه های مورد نیاز برای تأمین ، بیمه و حفظ درآمد می باشد.

مالیات بر درآمد شرکت های سهامی عام در ایسلند 20 درصد است و بدهی سهامداران منفرد به سرمایه سهم آن ها محدود می شود.

در شرکت های خصوصی محدود نیز مالیات بردرآمد همانند شرکت های سهامی عام ، 20 درصد است و بدهی مالیاتی این نوع شرکت ها محدود به سرمایه است و قوانین محدود کننده ویژه ای در مورد پرداخت سود سهام شرکت های محدود خصوصی در موارد مالیاتی اعمال می شود.

مالیات بر درآمد شرکت ها (CIT) برای شرکت های با مسئولیت محدود و شرکت های با مشارکت محدود با نرخ 20٪ ارزیابی می شود و برای انواع دیگر اشخاص حقوقی (به عنوان مثال مشارکت) با نرخ 37.6٪ ارزیابی می شود.

شرکت های غیر مقیم دریافت کننده خدمات یا عملیات تجاری انجام شده در ایسلند و همچنین شرکت هایی که در یک ایالت بصورت دائمی در ایسلند فعالیت می کنند یا از این موسسات سود دریافت می کنند ، مشمول مالیات برای درآمد ایسلندی خود به میزان 20 درصد هستند.

مالیات بر ارزش افزوده و اظهارنامه ی مالیاتی

نرخ کلی مالیات بر ارزش افزوده ی شرکت ها و خدمات دیگر در ایسلند ، 34 درصد است و در ابتدای هر سال ، اداره درآمد داخلی محدودیت زمانی را برای ارائه مالیات دهندگان و اسناد و مدارک حمایتی تعیین می کند.

مهلت دریافت اظهارنامه مالیاتی از شرکت ها به طور کلی 31 مه هر سال است ، این مهلت پس از درخواست تمدید می شود ، کسانی که اظهارنامه مالیاتی خود را توسط خدمات حرفه ای تهیه کرده اند ، می توانند مهلت را تا 10 سپتامبر هر سال تمدید کنند.

ارزیابی نهایی باید حداکثر ده ماه پس از پایان سال درآمد تکمیل شود ، ارزیابی مالیات برای شرکت ها در پایان اکتبر در دسترس خواهد بود.

خرید شرکت آماده در ایسلند

اگر شما یک ایده تجاری جدید در ایسلند دارید یا یک پیشنهاد تجاری خوب و مناسب دریافت کرده اید که رد کردن آن دشوار است یا به دلایل متفاوت نیاز به راه اندازی سریع و ایمن یک شرکت در ایسلند دارید ، شاید خرید شرکت آماده در ایسلند بهترین گزینه برای شما باشد ، زیرا این امر در کشور ایسلند ممکن است.

متقاضیان خرید شرکت های آماده در ایسلند ، می توانند از 200،000 دلار تا 650،000 دلار یا حتی بیشتر ، با توجه به سابقه ، اندازه و میزان سود خالص سالانه ی شرکت ها ، هزینه کنند.

مزایای خرید شرکت آماده در ایسلند

مزیت اصلی خرید شرکت های آماده ، در مقایسه با فرآیند تشکیل شرکت ، این است که شرکت ها قبلاً در این کشور ثبت شده اند و از قبل موجود هستند.

تعداد سال هایی که یک شرکت وجود دارد می تواند بر تصمیمات سرمایه گذاران خارجی و داخلی برای سرمایه گذاری در این شرکت یا تصمیم شرکت های بزرگ برای انجام تجارت با شرکت فوق بسیار تاثیر گذار باشد.

برای شرکت هایی که در ایسلند به ثبت رسیده اند ، دریافت وام بانکی آسان تر برای سرمایه گذاری است ، زیرا ایده طول عمر را ارائه می دهند و برای بانک ها یک سرمایه گذاری قابل اعتماد به نظر می رسد.

معایب خرید شرکت آماده در ایسلند

در اولین مرحله ، ضعف اصلی خرید یک شرکت آماده در ایسلند می تواند عدم اطمینان پیرامون گذشته آن باشد ، زیرا هنگامی که یک شرکت محدود در ایسلند از یک مالک به مالک دیگر منتقل می شود ، تنها اقلام اساسی که تغییر می کنند سهامداران هستند و تغییرات در افراد صاحب شرکت به هیچ وجه بر وجود تجارت یا سابقه آن تأثیر نمی گذارد.

هم چنین با خرید شرکت آماده در ایسلند ، سهامداران تمام دارایی های موجود در شرکت از جمله هرگونه پول نقد ، دارایی های ثابت ، حساب های بانکی و احتمالی و مالیات بر ارزش افزوده را تصاحب می کنند.

با خرید شرکت آماده در ایسلند ، خریداران مسئولیت مستقیم کلیه بدهی های شرکت آماده و بدهی های جاری و آینده را می پذیرند ، بدهی ها هم آن هایی است که در زمان خرید مشخص است و هم آن هایی که هنگام انتقال سهام ناشناخته یا فاش نشده اند ، اما ممکن است در آینده روشن شوند.

شاخص های اقتصادی برای ثبت شرکت در ایسلند

نرخ بیکاری ایسلند در حداقل 1 سال ثابت است و این نرخ ایسلند در اوت 2021 ، 5.1 درصد بود که نسبت به دوره قبل تغییری نکرده است ، این میزان در پایین ترین نرخ بیکاری از ژوئن 2020 تا 2021 باقی ماند زیرا تعداد بیکاران ثابت در 10،700 نفر ثابت ماند و تعداد افراد شاغل 1200 نفر افزایش یافت و به 198،700 نفر رسید.

شاخص های اقتصادی برای ثبت شرکت در ایسلند

نرخ تورم سالانه در ایسلند در سپتامبر 2021 تا 4.4 درصد افزایش یافت که کمی بالاتر از 4.3 درصد نسبت به ماه قبل است ، قیمت مسکن و خدمات شهری (7.6 درصد در مقابل 6.5 درصد در ماه جولای) ، غذا و نوشیدنی های غیر الکلی (1.9 درصد در مقابل 1.5 درصد) ، پوشاک و کفش (2.4 درصد بدون تغییر) و خدمات آموزشی (1.6 درصد در مقابل 1.5 درصد) سریعتر افزایش یافت.

در حالی که تورم برای حمل و نقل و تفریح و فرهنگ کندتر بود ، قیمت مصرف کننده بدون تغییر (از 5 درصد) باقی ماند و برای ارتباطات بیشتر کاهش یافت (6.1 درصد در مقابل 3.9 درصد).

متوسط قیمت اجاره در پایتحت ایسلند 150،000ISK (1،345 USD/1،144 EUR) در هر ماه است.

سود بانک ها و درصد مالیات در ایسلند

مجموع سود سه بانک تجاری بزرگ در ایسلند ، Arion Banki ،Landsbanki (قبلا Kaupþing) وlandsslandsbanki (Glitnir قبلی) در سال گذشته 80 میلیاردISK (600 میلیون دلار آمریکا و 530 میلیون یورو) بود و از زمان سقوط بانک در سال 2008 ، آن ها 370 میلیاردISK (2.8 میلیارد دلار و 2.5 میلیارد یورو) به دست آورده اند.

میزان مالیات در ایسلند در سه سطح محاسبه می شود ، که بدین صورت است :

 • 31.455 % برای درآمد بین 0 تا 349.018 ISK در ماه
 • 37.95 % برای درآمد بین 349.018 تا 927.847 ISK در ماه
 • 46.25 % برای درآمد بیش از 927.848 ISK در ماه

اعداد فوق پس از کسر حق بیمه صندوق بازنشستگی از درآمد اعمال می شود ، اعتبار مالیات شخصی فرد که در ایسلند 50.792 ISK در هر ماه است ، از مالیات محاسبه شده از درآمد کسر می شود و اگر درآمد سالانه فردی زیر 1.938.025 ISK باشد هیچ مالیات بر درآمدی نباید پرداخت شود.

مالیات بر درآمد سرمایه 22 % است و این مالیات برای سود بیش از 300،000 ISK در هر سال است ، سال مالیات بر درآمد سرمایه از درآمد اجاره نیز 22 % است ، اما فقط 50 % درآمد اجاره مشمول مالیات است.

شهرداری ها مالیات بر املاک را بر روی تمام املاک و مستغلات ، که درصدی از ارزیابی املاک ساختمان و زمین است ، اخذ می کنند و این درصد توسط هر شهرداری تعیین می شود.

فرانسه ، دومین اقتصاد بزرگ اروپا پس از آلمان است ، سرمایه گذاری در فرانسه هم می تواند منجر به اقامت دائم شود و هم زندگی شما و خانواده تان را متحول سازد ؛ مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه را بخوانید.

طرح تجاری برای ثبت شرکت در ایسلند

برای اینکه بتوانید در ایسلند کسب و کار راه اندازی کنید باید قوانین گوناگون دولتی را رعایت کنید ، دراین صورت باید از این طرح تجاری برای اطلاع از نحوه راه اندازی شرکت در ایسلند استفاده کنید.

مزایای سرمایه گذاری در ایسلند

محیط کسب و کار ایسلند سریع بوده و برای راه اندازی مناسب است و هیچ مقررات پیچیده ای مانع ورود نیست و ایسلند همچنین دارای سیستم مالیاتی سنگینی نیست.

برای اینکه بخشی از فضای کسب و کار سودمند ایسلند باشید ، باید یک طرح تجاری حرفه ای تهیه کنید ، این ممکن است یک سند مکتوب به نظر برسد ، اما در واقع یک ابزار بسیار ارتباطی است که موفقیت شرکت شما را تعیین می کند.

در اولین مرحله ی این طرح باید بررسی کنید که آیا شرایط اقامت ایسلند را دارید یا خیر ، کارآفرینانی که قصد اقامت در ایسلند را دارند باید تعدادی از شرایط را رعایت کنند و اگر شهروند اتحادیه اروپا نیستید ، معمولاً باید برای مجوز اقامت موقت (MVV) و دائم باید درخواست دهید و اگر قصد دارید تجارت خود را در ایسلند شروع کنید ، باید حساب بانکی تجاری (IBAN) داشته باشید یا درخواست دهید.

اهمیت نوشتن یک طرح تجاری خوب

هنگامی که در حال تاسیس شرکت خود هستید ، نوشتن یک طرح تجاری به شما کمک می کند ، برنامه های خود را در قالب یک طرح جامع ترسیم کنید : به تشکیل شرکت و ساختار تجاری قانونی که می خواهید انتخاب کنید فکر کنید ، قرار است چه چیزی بفروشید یا تولید کنید ، مشتریان شما چه کسانی خواهند بود و از لحاظ مالی تامین خواهید شد یا خیر ؟

طرح تجاری یک راهنمای کلی است و بسته به شرایط شما ، ممکن است لازم باشد اقدامات دیگری را نیز انجام دهید ، به عنوان مثال ، شما باید قوانین و مقررات مربوط به محل کسب و کار خود را رعایت کنید.

متخصصان طرح کسب و کار در ایسلند

به این ترتیب ، رقابت در ایسلند بسیار بالاست و شما را ملزم به تعیین اهداف تجاری و پیروی از استراتژی های کامل می کند ، تنها زمانی می توانید یک طرح تجاری حرفه ای داشته باشید که توسط متخصصان طرح کسب و کار در ایسلند ایجاد شده باشد.

بزرگترین چالشی که هنگام راه اندازی یک کسب و کار در ایسلند باید بر آن غلبه کنید ، تامین منابع مالی است (به تامین مالی طرح کسب و کار مراجعه کنید) ، سرمایه گذاران و وام دهندگان می خواهند ایده کسب و کار شما را بدانند قبل از اینکه پول خود را روس شما سرمایه گذاری کنند.

یک طرح تجاری حرفه ای در اینجا ضروری است زیرا باعث ایجاد اعتبار و اعتماد می شود ، یک متخصص می تواند مأموریت ، نقاط قوت ، فرصت ها ، پیش بینی های مالی و سایر اطلاعات مربوطه را در یک طرح کسب و کار گنجانده و دلایل کافی برای وام دهندگان شما برای تأمین بودجه سرمایه گذاری شما ارائه دهد.

همچنین ، فرآیند ایجاد یک طرح تجاری می تواند بسیار وقت گیر باشد ، به ویژه اگر مجبور باشید همه کارها را به تنهایی انجام دهید ، در عین حال ، یک اشتباه می تواند تمام تلاش های شما را خراب کند ، بنابراین همیشه خوب است که با یک متخصص طرح کسب و کار ، کار کنید که دارای سال ها تجربه و دانش فنی عمیق است.

اگر اصلاً احساس می کنید در هر مرحله از ایجاد طرح کسب و کار ایسلند گیر کرده اید ، می توانید با متخصصان ما در موسسه رجبی در ارتباط باشید.

اخذ اقامت ایسلند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

متقاضیان اخذ اقامت ایسلند ، می توانند با سرمایه گذاری یا ثبت شرکت ، به هدف خود برسند ، متقاضیان اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری باید بدانند که حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری 200،000 یورو است.

ایسلند دارای قوانین تجاری برای سرمایه گذاری در بخش های اصلی مانند ، مراکز داده (IT) ، مواد شیمیایی ، علوم زیستی ، انرژی سبز ، ماهیگیری ، مشاور املاک و گردشگری است.

نوع ویزایی که به متقاضی برای سرمایه گذاری در این کشور داده می شود ، ویزای تجاری C ، ویزای تجاری بلند مدت D و یا اجازه اقامت موقت است.

مدت زمان پروسه برای اخذ ویزای مد نظر 1 ماه طول می کشد و سرمایه گذار پس از 4 سال اقامت قانونی در این کشور ، اقامت دائم و پس از 5 سال زندگی قانونی در ایسلند ، تابعیت این کشور را اخذ می کند و نکته ی مهم این است که فرد مجاز به دو ملیتی بودن است.

اخذ اقامت ایسلند از طریق ثبت شرکت

عملیات تجاری در ایسلند ممکن است به اشکال مختلف انجام شود ، خارجی ها معمولاً می توانند شعبه ای از یک شرکت محدود را در ایسلند تاسیس کنند و همچنین می توانند یک شرکت مستقل (زیرمجموعه) در ایسلند تاسیس کنند یا سهام شرکت های ایسلندی را خریداری کنند.

قانون شرکت های ایسلندی مطابق با الزامات مقررات مربوط به قوانین شرکت در توافقنامه منطقه اقتصادی اروپا و در نتیجه قانون شرکت های اتحادیه اروپا است.

زمان تقریبی برای ثبت شرکت در این کشور بین یک تا چهار ماه طول می کشد و بعد از ثبت شرکت و پرداختن مالیات و داشتن گردش مالی مشخص ، بین 3 تا 5 سال زمان می برد تا اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

مزایا و معایب ثبت شرکت در ایسلند

ایسلند مکانی ایده آل برای سرمایه گذاران محسوب می شود ، در زیر دلایل این ایده آل بودن و در کنار آن معایبی که ممکن است برخی سرمایه گذاران را از فعالیت در زمینه های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایسلند بازدارد ، ذکر شده است.

مزایا و معایب ثبت شرکت در ایسلند

مزایای ثبت شرکت در ایسلند

 • پیشرفت بی نظیر اقتصادی ، ثبات اجتماعی و نوآوری های فناوری
 • کیفیت زندگی بالایی دارد
 • اقتصاد مدرن و رو به رشد
 • محیط سیاسی باثبات
 • فعالیت در میدان بین المللی کاملا رقابتی
 • یک کشور جوان ، تحصیل کرده و چند زبانه است.
 • دارای استانداردهای بالای فرهنگی
 • بازار کار بسیار انعطاف پذیر
 • دارای طبیعت دیدنی است و منبع الهام بخش و انرژی سبز دارد.

معایب ثبت شرکت در ایسلند

 • بروکراسی
 • چالش آب و هوا
 • گرانی
 • کمبود کالاهای اساسی در ایسلند
 • نارضایتی از خدمات اداره پست در ایسلند
 • دشواری برقراری روابط دوستانه با ایسلندی ها
 • دشواری یادگیری زبان ایسلندی

سوالات پر تکرار سرمایه گذاری در ایسلند

در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تمام اطلاعاتی که برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایسلند لازم است بدانید را بیان کردیم برای دریافت پاسخ پرسش های خود با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

هزینه تاسیس شرکت در ایسلند چقدر است؟

هزینه ثبت نام برای شرکت سهامی جدید در ایسلند 256،000 ISK و برای شرکت سهامی خاص جدید 130،500 ISK است.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس یک شرکت سهامی محدود در ایسلند چقدر است؟

حداقل موجودی مورد نیاز 500،000 ISK است.

بهترین سرمایه گذاری در ایسلند مربوط به چه صنایعی است؟

برترین صنایع صادراتی در ایسلند محصولات غذایی و محصولات آشامیدنی اساسی (FOD) هستند. فلزات (MET) نیز مجموعاً 88 درصد صادرات را سالانه را به خود اختصاص می دهند. محتوای خدمات در صادرات ایسلندی 61 درصد بالاتر از میانگین OECD است و سهم نسبتاً بالایی از سرمایه گذاری داخلی ایسلند با بخش خدمات مرتبط است.

بهترین شهر برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایسلند کدام است؟

ریکیاویک پایتخت و مرکز فعالیت های بسیاری است ، یکی از مهمترین کارهایی که در ریکیاویک انجام می شود ثبت انواع شرکت و یا تاسیس شعب خارجی است.

نرخ مالیات بر در آمد در ایسلند چقدر است؟

مالیات بر درآمد شرکت های سهامی عام در ایسلند 20 درصد است.

قیمت یک شرکت آماده در ایسلند چقدر است؟

متقاضیان خرید شرکت های آماده در ایسلند ، می توانند از 200،000 دلار تا 650،000 دلار یا حتی بیشتر ، با توجه به سابقه ، اندازه و میزان سود خالص سالانه ی شرکت ها ، هزینه کنند.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با ارائه این مقاله تلاش کردند مفیدترین اطلاعات درباره شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایسلند را به علاقه مندان ارائه کنند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات کامل تر می توانید با همکاران ما در دفاتر شیراز و تهران تماس حاصل نمایید ، همچنین برای آشنایی کامل با قوانین بازار کار اروپا و شناخت زمینه های سرمایه گذاری در آن به مقاله کار در اروپا مراجعه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *