تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین

تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین یکی از ناشناخته های تحصیل در این کشور برای دانشجویان ایرانی است ، این رشته تحصیلی یکی از زیر شاخه های زیست شناسی است که در دانشگاه های چین در مقطع تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود.

برای آشنایی بیشتر با جزئیات تحصیل در دانشگاه های چین با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( شرکت حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید و همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را مطالعه کنید تا با کلیات و شرایط تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین آشنا شوید.

میکروبیولوژی حوزه وسیعی از علم است که به مطالعه میکروارگانیسم هایی می پردازد که تشخیص آنها با چشم غیر مسلح دشوار است ؛ میکروارگانیسم ها یا میکروب ها شامل باکتری ها ، ویروس ها ، تک یاخته ها ، مخمرهای میکروسکوپی ، قارچ ها و جلبک ها هستند.

فهرست مطالب

تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین و بازار کاری که در این کشور برای میکروبیولوژیست مهیاست شرایط را برای افراد متقاضی رشته های علوم تجربی فراهم کرده تا بتوانند  راحت به تحصیل و کار پس از تحصیل در کشور چین بپردازند. ویدیو و پادکست راجع به همین موضوع به صورت خلاصه و با جزئیات برای شما آماده شده است.

پادکست تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین

نمایش ویدیو درباره تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین

فارغ التحصیلان رشته میکروبیولوژی از دانشگاه های چین که معمولا میکروبیولوژیست نامیده می شوند در درمان و پیشگیری از بیماری های ناشی از میکروارگانیسم ها و توسعه و ردیابی نقش میکروارگانیسم ها در فناوری های سبز و تغییرات آب و هوایی مشغول به فعالیت هستند.

تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین 6 شاخه شامل باکتری شناسی ، قارچ شناسی ، فیکولوژی ، انگل شناسی ، ایمونولوژی و ویروس شناسی دارد ، برای تحصیل در رشته میکروبیولوژی در چین بایستی در ابتدا در مقطع کارشناسی زیست شناسی به مدت 4 سال تحصیل کرده ، سپس در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 3 سال و پس از آن در صورت تمایل در مقطع دکتری به مدت 5 سال ادامه تحصیل کرد.

بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی چین

چین دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی متعدد و متنوعی است که توسط دولت یا بخش خصوصی تامین بودجه می شود ، دانشگاه های این کشور هر ساله در بین برترین دانشگاه های جهان رتبه بندی می شوند و فرصت های عالی برای دانشجویان خود فراهم می کنند ، در این بخش بات تعدادی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین آشنا می شویم.

دانشگاه ژجیانگ یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی و عضوی از لیگ برتر C9 است ، این شهر در هانگژو ، مرکز استان ژجیانگ واقع شده است ، دانشگاه ژجیانگ که در سال 1897 تأسیس شد ، یکی از قدیمی ترین ، انتخابی ترین و معتبرترین موسسات آموزش عالی چین است ، این دانشگاه در 7 دانشکده ، 37 کالج ، مدرسه و بخش سازماندهی شده است که بیش از 140 برنامه کارشناسی و 300 برنامه تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد.

رشته زیست شناسی در دپارتمان علوم زیستی این دانشگاه ارائه می شود ، هدف رشته علوم زیستی پرورش دانش ‌آموزان با دانش گسترده و مستحکم از ریاضیات ، فیزیک و شیمی ، تسلط بر نظریه ‌های پایه ، دانش و مهارت ‌های علوم زیستی و داشتن مهارت‌ های زبان خارجی و کاربرد کامپیوتر است.

رشته علوم زیستی به طور سیستماتیک دروس شامل مطالعه حیوانات و گیاهان ، میکروبیولوژی ، بوم شناسی ، بیوشیمی ، زیست سلولی ، زیست شناسی مولکولی ، ژنتیک ، زیست شناسی تکاملی ، بیوانفورماتیک و غیره را آموزش می دهد.

مؤسسه میکروبیولوژی دانشگاه ژجیانگ ، بر اساس رشته سطح دوم میکروبیولوژی ( رشته کلیدی استان ژجیانگ ) ، در حال حاضر دارای 6 استاد و 2 دانشیار است ، وجوه تحقیقاتی اصلی موسسه شامل پروژه ملی 973، پروژه ملی 863 ، پروژه های کلیدی و عمومی NSFC و سایر پروژه های کلیدی استانی و پروژه های همکاری سازمانی می باشد.

دانشگاه تسینگ‌هوا

دانشگاه تسینگ‌هوا یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی بزرگ در پکن و یکی از اعضای لیگ C9 است ، همچنین عضو طرح دانشگاه دو درجه یک ، پروژه 985 و پروژه 211 است ؛ از زمان تأسیس در سال 1911، رهبران برجسته بسیاری در علم ، مهندسی ، سیاست ، تجارت ، دانشگاه و فرهنگ به وجود آورده است.

گروه زیست شناسی در دانشگاه تسینگ هوا در سال 1926 تاسیس شد ،کیان چونگ شو ، گیاه شناس ، اولین رئیس این دانشگاه بود گروهی از زیست شناسان مشهور در این دانشکده آموزش دیده اند ، البته دانشکده علوم زیستی (SLS) دانشگاه ، به اختصار School of Life Sciences رسما در سپتامبر 2009 سازماندهی شد ، در همان زمان، گروه علوم زیستی و بیوتکنولوژی لغو شد ؛ در حال حاضر رشته میکروبیولوژی در این دانشگاه در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تسینگهوا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود.

دانشگاه فودان

دانشگاه فودان یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی بزرگ در شانگهای ، چین است ، این دانشگاه به طور گسترده یکی از معتبرترین و منتخب ترین دانشگاه های چین در نظر گرفته می شود ؛ فودان که در سال 1905، اندکی قبل از پایان سلسله امپراتوری چینگ چین، تأسیس شد، اولین دانشگاهی بود که به طور مستقل توسط مردم چین تأسیس شد.

دانشکده علوم زیستی در دانشگاه فودان (SLSFU) توسط پروفسور فقید Tan Jiazhen (C.C. Tan) در سال 1986 با ترکیب گروه زیست شناسی که در سال 1926 تأسیس شد ، این اولین مؤسسه فرعی علوم زیستی بود که در دانشگاه های چین تأسیس شد و یکی از شناخته شده ترین موسسات چینی برای ترویج تحقیقات بیولوژیکی و برای پرورش محققان و مربیانی بوده است که خود را وقف حوزه علوم و فناوری های زیستی کرده اند.

SLSFU سه برنامه کارشناسی (علوم بیولوژیکی، فناوری بیولوژیکی و اکولوژی) ارائه می دهد و حق اعطای کارشناسی و مدرک دکترا در رشته زیست شناسی و بوم شناسی با 9 زیرشاخه شامل بیوشیمی و بیولوژی مولکولی ، بیوانفورماتیک ، بیوفیزیک ، گیاه شناسی ، زیست شناسی رشد ، ژنتیک ، زیست شناسی انسانی ، میکروبیولوژی و نوروبیولوژی دارد.

بهترین دانشگاه های کشور روسیه هم ارائه دهنده رشته پر طرفدار میکروبیولوژی هستند ، مقاله تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه را بخوانید و با دانشگاه های نامی این کشور هم آشنا شوید.

هزینه تحصیل میکروبیولوژی در چین

شهریه تحصیل در دانشگاه های چین بر اساس عوامل موثری تنظیم می شود که این عوامل شامل رشته و مقطع تحصیلی ، دانشگاه محل تحصیل و زبان تحصیل است ، هزینه تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاه های چین به زبان چینی 15000 یوان و به زبان انگلیسی 18000 یوان و هزینه تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین در مقطع کارشناسی ارشد 23000 یوان برای هر سال تحصیلی است.

رشته پرستاری هم در دانشگاه های چین با هزینه هایی بسیار ارزان تر از دانشگاه های اروپا ارائه می شود ؛ مقاله تحصیل رشته پرستاری در چین را بخوانید.

هزینه تحصیل میکروبیولوژی در چین

چارت درسی میکروبیولوژی در دانشگاه های چین

همان گونه که بیان شد اولین قدم برای تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین ، تحصیل در مقطع کارشناسی زیست شناسی است ، دوره کارسناسی زیست شناسی چهار ساله است و دانشجویان ملزم به گذراندن 240 واحد درسی در طو.ل این دوره می باشند.

سال اول

سال اول مجموعه‌ای از ماژول‌های جالب ، کلاس‌ های زبان و مهارت ‌های اصلی را برای مدرک شما ارائه می‌کند ، شما در کلاستر های موضوعی گروه بندی می شوید و ماژول های اختیاری و محتوای مرتبط با آن خوشه را مطالعه می کنید ؛ انواع ماژول های اختیاری که می توانید انتخاب کنید عبارتند از:

مهارت های حرفه ای در علوم کامپیوتر ، شیمی در اطراف ما ، مقدمه ای بر علوم اجتماعی ، روابط بین المللی ، چین و جهان ، شکسپیر متفکر ، ملزومات کسب و کار ، نمایندگی معماری و ارتباطات ، مهارت های کلیدی برای دانشمندان زندگی.

سال دوم

تنوع زیستی حیوانات ، گیاهان و میکروب ها ، طراحی و تحلیل تجربی ، زیست شناسی سلولی و مولکولی ، اصول شیمیایی زندگی ، زیست شناسی میکروب ها ، مقدمه ای بر بیوشیمی ، مقدمه ای بر تکامل و ژنتیک ، تکنیک های زیست شناسی مولکولی ، مقدمه ای بر شیمی آلی برای غیر شیمیدانان ، مقدمه ای بر آمار

سال سوم

بیان و نگهداری ژنوم ، روشهای بیوشیمیایی ، میکروبیولوژی بیماری زا ، ژنتیک پیشرفته ، تکنیک های زیست شناسی سلولی ، بیوانفورماتیک عملی ، پروتئین ها در عمل ، سیگنالینگ سلولی ، بیوتکنولوژی میکروبی ، ساختار و دینامیک زیست مولکول ها ، مبانی ویروس شناسی

سال چهارم

زیست شناسی بیماری ، پیام رسان های بیوشیمیایی ، پروژه سال آخر ، بیان ژن و تجزیه و تحلیل ژنوم ، ایمونولوژی مولکولی ، ساختار و عملکرد پروتئین

چارت درسی کارشناسی ارشد میکروبیولوژی در دانشگاه های چین

کارشناسی ارشد میکروبیولوژی در دانشگاه های چین یک برنامه سه ساله است که به زبان انگلیسی و چینی برای دانشجویان بین المللی تدریس می شود.

در طول تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین دانشجویان بایستی دروس زیست شناسی مولکولی سلولی ، بیوشیمی و فناوری بیولوژیکی مولکولی ، میکروبیولوژی محیطی ، ویروس شناسی مولکولی ، حشره شناسی ، ژنتیک میکروبی ، فیزیولوژی میکروبی ، زیست شناسی آلودگی آب ، میکروبیولوژی حشرات ، بیوتکنولوژی محیطی و غیره را بگذرانند که هدف آن پرورش استعداد های ارشدی که بر مرز ها و روند های تحقیقات میکروبیولوژیک تسلط دارند و دارای توانایی و کیفیت لازم برای مشارکت مستقل در تحقیقات علمی، تدریس یا کارهای فنی مرتبط هستند.
چارت درسی کارشناسی ارشد میکروبیولوژی در دانشگاه های چین

بازار کار و درآمد میکروبیولوژی در چین

بسیاری از میکروبیولوژیست ها به عنوان دانشمندان زیست پزشکی در آزمایشگاه ها ، سازمان های بهداشتی و بیمارستان هایی کار می کنند که در آزمایش بافت بدن ، مایعات و نمونه های خون برای تشخیص عفونت ها ، درمان و نظارت بر روند درمان و ردیابی شیوع بیماری نقش دارند.

برخی به عنوان دانشمندان بالینی برای تحقیق و ارائه توصیه های علمی ، توسعه واکسن ها و بهبود روش های درمانی موجود کار می کنند ، میکروبیولوژیست ها نقش عمده ای در پیشگیری و درمان بیماری ها و شناسایی نقش میکروب ها در محیط ، خاک و تغییرات آب و هوایی ایفا می کنند.

فارغ التحصیلان رشته میکروبیولوژی فرصت های شغلی زیادی دارند : 1) باکتریولوژیست 2) میکروبیولوژیست بالینی 3) میکروبیولوژیست محیطی 4) میکروبیولوژیست صنعتی 5) قارچ شناس 6) انگل شناس 7) میکروبیولوژیست بهداشت عمومی 8) ویروس شناس 9) دانشمند بیومدیکال 10) بیوتکنولوژیست 11) کارشناس تحقیقاتی بالینی 21) کارشناس متخصص بهداشت و درمان دانشمند 14) دانشمند کیفیت آب 15) نانوتکنولوژی.

فردی که به عنوان میکروبیولوژیست در چین کار می کند معمولا حدود 63000 یوان در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 30900 یوان تا 98400 یوان متغیر است.

برای شناخت بهتر بازار کار چین و مشاغل مورد نیاز این کشور ، مقاله کار در چین را در همین وب سایت بخوانید

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( شرکت حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این نوشتار به بررسی تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین پرداختند ، با ما از طریق بخش دیدگاه در پایین همین مقاله در ارتباط باشید و مشاوره دریافت کنید. 

نمایش ویدیو درباره ویزاهای کشور چین

تمام تلاش ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این است تا بتوانیم بهترین کیفیت را به مشتریانمان ارائه دهیم. هیچگاه به این فکر نبوده ایم که میزان را با مادیات بسنجیم، خواسته ها و آرزو های مشتریان مان از جمله اهداف کار ماست و تلاش میکنیم تا بهترین باشیم

نمونه از ویزای های کشور چین که توسط تیم حرفه ای شرکت رجبی اخذ شده در ویدیو ادامه مشاهده میکنید و امیدوار باشید که ویزای شما هم در این قسمت قرار خواهد گرفت.

زبان تحصیل میکروبیولوژی در چین

زبان چینی یکی از سخت ترین زبان های دنیا برای فراگیری است با این وجود 16 درصد از جمعیت جهان به این زبان تسلط هستند ، برای تحصیل در دانشگاه های چین تسلط به این زبان مورد نیاز است البته در سطح کارشناسی ارشد و دکتری برای سهولت تحصیل دانشجویان بین المللی در اغلب دانشگاه های این کشور دروس به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود ، برای تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین به زبان انگلیسی نمره آیلتس 6 نیاز است.

شما در بسیاری از رشته ها می توانید در چین به زبان انگلیسی تحصیل کنید ؛ یکی از این رشته ها ، داروسازی است ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در چین را بخوانید و با شرایط و هزینه های این رشته هم آشنا شوید.

مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در چین

تاکنون با شرایط و ویژگی های تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین آشنا شدیم نکته حائز اهمیت در انتخاب مقصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی آشنایی مزایا و معایب تحصیل در رشته مورد نظر در آن کشور است که در این بخش به معرفی آن ها می پردازیم.

مزایای تحصیل میکروبیولوژی در چین

  • بازار کار مناسب پس از اتمام تحصیل
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته میکروبیولوژی
  • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
  • تحصیل در دانشگاه های برتر آسیا و جهان

معایب تحصیل میکروبیولوژی در چین

  • عدم ارائه رشته میکروبیولوژی در مقطع کارشناسی در چین
  • دشواری فراگیری زبان چینی
  • نیاز به فراگیری زبان چینی

سوالات پر تکرار تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین

هزینه تحصیل در رشته زیست شناسی در دانشگاه های چین به زبان چینی 15000 یوان و به زبان انگلیسی 18000 یوان و هزینهتحصیل رشته میکروبیولوژی در چین در مقطع کارشناسی ارشد 23000 یوان برای هر سال تحصیلی است.

برای تحصیل در دانشگاه های چین تسلط به زبان چینی مورد نیاز است البته در سطح کارشناسی ارشد و دکتری برای سهولت تحصیل دانشجویان بین المللی در اغلب دانشگاه های این کشور دروس به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود ، برای تحصیل به زبان انگلیسی در چین نمره آیلتس 6 نیاز است.

برای تحصیل در رشته میکروبیولوژی در چین بایستی در ابتدا در مقطع کارشناسی زیست شناسی به مدت 4 سال تحصیل کرده ، سپس در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 3 سال و پس از آن در صورت تمایل در مقطع دکتری به مدت 5 سال ادامه تحصیل کرد.

فردی که به عنوان میکروبیولوژیست در چین کار می کند معمولا حدود 63000 یوان در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 30900 یوان تا 98400 یوان متغیر است.

برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه تحصیل رشته میکروبیولوژی در چین می توانید با مشاورین هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی از طریق دفاتر فعال تهران واقع در مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز تماس حاصل کرده و از اطلاعات به روز و رایگان آنان بهره مند شوید ، همچنین برای شناخت بهتر چین و راه های صحیح و قانونی مهاجرت به این کشور ، مقاله مهاجرت به چین را مرور کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *