تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان

تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان یکی از امتیازاتی است که شما علاقه مندان به تحصیل در خارج کشور می توانید با هزینه ای کم و شرایطی ایده آل به راحتی به آن دست یابید ، تحصیل در لهستان دارای مزایای بیشتری برای دانشجویان بین المللی بخصوص ایرانیان است که در ادامه این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به آن می پردازیم ، با ما همراه باشید.

در ابتدا لازم به ذکر است که شما می توانید با مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان ، اطلاعات کلی به روز و مفیدی در زمینه تحصیل در رشته های علوم پزشکی این کشور بدست آورید.

و اما اصل مطلب، نظام آموزشی لهستان شامل برنامه های متنوعی است که دانشجویان بین المللی می توانند در هر یک از آنها شرکت کنند ، رشته میکروبیولوژی به عنوان یکی از گرایش های پرطرفدار در دانشگاه های این کشور بر اساس دانش پایه در بیوشیمی برنامه ریزی شده و می توان با یک برنامه تمام وقت به راحتی به موفقیت در این رشته رسید.

تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان را می توانید یک گام مهم برای ساختن آینده تان در کشوری آرام و مطمئن تصور کنید که با اقدام در موعد مشخص از سوی هر دانشگاه به راحتی دست یافتنی خواهد بود ، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شرایط تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان را برای شما توضیح داده که همچنان می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در لهستان از شرایط کلی تحصیل در این کشور نیز بیشتر مطلع شوید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان

درصورتی که برای تصمیم گیری تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان دچار شک و تردید هستید و یا حتی نیاز به اطلاعات کلی در این مورد دارید، پیشنهاد میکنیم ویدیو  را مشاهده کنید و پادکست را بشنوید، اطلاعاتی را که شاید فرصت مطالعه آن را ندارید، یکجا کسب کنید.

همکاران ما در شرکت مهاجرتی رجبی تمامی اطلاعات خود را که به سبب چندین سال تجربه به دست آمده در اختیار شما قرار می دهند تا مبادا در مسیر مهاجرت متضرر شوید و هزینه های هنگفتی را به خود و خانواده تان تحمیل کنید.

بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی لهستان

با انتخاب تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان شما به گرایشی از رشته زیست شناسی وارد خواهید شد که به بررسی و مطالعه ارگانیسم ها پرداخته و تمام میکروب های مرتبط با سلامتی انسان را خواهید شناخت ، رشته میکروبیولوژی به عنوان یک رشته پایه در دوره کارشناسی شامل گرایش هایی در مقاطع تحصیلات تکمیلی بوده و دانشجویان می توانند در هر یک از این گرایش ها مطابق با علاقه خود به تحصیل مشغول شوند.

دانشگاه های متعددی در لهستان ارائه دهنده این رشته تحصیلی به دانشجویان بین المللی هستند که شرایط خاص خود را برای پذیرش دانشجویان دارند ، از این رو شناخت هر دانشگاه به همراه شرایط پذیرش بسیار راهگشای شما عزیزان خواهد بود و کارشناسان شرکت رجبی نیز می توانند متناسب با شرایط شما بهترین گزینه ممکن را پیش رویتان قرار دهند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تحصیل در دانشگاه های لهستان با کمترین هزینه را با شرکت رجبی تجربه کنید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

رشته میکروبیولوژی دانشگاه جاگلونیا لهستان

یکی از قدیمی ترین و در عین حال بهترین دانشگاه های لهستان دانشگاه جاگلونیا است که اشخاص مشهور زیادی از آن فارغ التحصیل شده اند ، این دانشگاه دارای اعتبار ویژه ای در زمینه مطالعات پژوهش و علمی بوده و هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی در آن پذیرفته می شوند.

اما با وجود آنکه دانشگاه جاگلونیا لهستان یک مرکز دولتی در رشته های مختلف است و دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه نشوند باید هزینه تحصیل خود را پرداخت کنند ، تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان بین المللی باید مدرک زبان را در هنگام اخذ پذیرش از دانشگاه ارائه دهند.

دانشگاه ورسای لهستان

این دانشگاه که در پایتخت این کشور قرار گرفته به عنوان یک دانشگاه دولتی در رتبه بندی بهترین مراکز دانشگاهی اروپای شرقی دسته بندی می شود ، 21 دانشکده این دانشگاه میزبان دانشجویان در رشته و مقاطع تحصیلی هستند و سالانه نزدیک به 60.000 نفر در این دانشگاه به سپری کردن واحدهای آموزشی و عملی می پردازند.

با در نظر گرفتن تعداد کل دانشگاه های تحقیقاتی که به 20 هزار دانشگاه می رسد ، دانشگاه ورشو در بین 3 درصد برتر بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد و طبق رتبه بندی بین المللی این دانشگاه همچنین بهترین دانشگاه لهستان و یکی از دانشگاه های پیشرو در این منطقه از اروپا است ، با انتخاب تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان در این دانشگاه به یکی از معتبرترین مدارک تحصیلی دست خواهید یافت که شما را به زبان انگلیسی نیز در طول تحصیل مسلط ساخته است.

میکروبیولوژی در دانشگاه علوم پزشکی گدانسک

دانشگاه علوم پزشکی گدانسک از دانشجویان علاقه مند به رشته میکروبیولوژی یک آزمون ورودی گرفته و تنها نمره قبولی را ملاک ثبت نام دانشجویان قرار می دهد ، همچنین باید نمرات بالایی در درس زیست شناسی ، شیمی و ریاضی در دوره دبیرستان کسب کرده باشید ، چنانچه بتوانید به پذیرش در این دانشگاه برسد در بهترین دانشگاه علوم زیستی لهستان تحصیل خواهید کرد و از همان دوران دانشجویی فرصت کار برایتان فراهم می شود.

رشته میکروبیولوژی در این دانشگاه تا مقطع دکترا به هر دو زبان لهستانی و انگلیسی ارائه می شود و در هنگام شروع تحصیل در صورتی که نیاز به سپری نمودن واحدهای پیش نیاز داشته باشید می توانید در کالج های تحت نظارت همین دانشگاه مهارت های لازم را به دست آورید.

میکروبیولوژی در دانشگاه علوم پزشکی گدانسک

تحصیل میکروبیولوژی در دانشگاه لودز لهستان

لودز سومین شهر بزرگ لهستان است که یک مرکز پررنق و آکادمیک برای اقامت و تحصیل دانشجویان است و سه دانشگاه بزرگ دولتی و شش مرکز بزرگ خصوصی در آن قرار گرفته اند ، یکی از بهترین این مراکز دانشگاه لودز است که 12 دانشکده را در خود جای داده است.

این دانشگاه زبان انگلیسی را در برنامه آموزشی خود قرار داده و تاکنون میزبان شخصیت های مطرح زیادی در لهستان و اروپا بوده است ، روند پذیرش دانشگاه بدین صورت است که شما باید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کرده و روند لازم را از طریق ایمیل دریافت کنند.

آزمون ورودی دانشگاه از اصلی ترین مراحل پذیرش است که کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی جزئیات لازم را در این زمینه در اختیارتان قرار می دهند ، در لهستان بیش از 500 دانشگاه وجود دارد که در هر کدام یک از آنها دانشجویان بین المللی زیادی تحصیل می کنند و شما می توانید واجد شرایط تحصیل در بسیاری از آنها باشید ، برخی از  بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی لهستان به شرح زیر هستند:

 • دانشگاه آدام میتسکیه‌ویچ لهستان
 • دانشگاه بیالیستوک لهستان
 • دانشگاه پوزنان لهستان
 • دانشگاه آدام مسکویچ
 • دانشگاه پزشکی لوبلین لهستان

لازم به ذکر این مقایسه نیز هست که در برترین دانشگاه های پزشکی روسیه که شهرت جهانی دارند هم رشته میکروبیولوژی ارائه می شود ؛ مقاله تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه را بخوانید تا با برترین دانشگاه های این کشور آشنا شوید.

تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان

هزینه تحصیل میکروبیولوژی در لهستان

از مهم ترین مباحث تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان اطلاع از میزان هزینه و شهریه های دانشگاه است که می تواند در انتخاب مقصد تحصیلی بسیار موثر باشد ، هزینه تحصیل میکروبیولوژی در لهستان در هر دانشگاه متفاوت می باشد اما در مجموع دانشجویان بین المللی باید مبلغی را به عنوان هزینه تحصیل خود درنظر داشته باشند ، خوشبختانه لهستان از لحاظ هزینه های زندگی دانشجویان بسیار کم هزینه است و دانشجویان از این بابت دغدغه های زیادی نخواهند داشت.

بورسیه های تحصیلی متعدد از دیگر عواملی هستند که می تواند در کاهش هزینه تحصیل میکروبیولوژی در لهستان موثر باشند ، در دوره های تحصیلات تکمیلی شانس دریافت بورسیه ها بالاتر بوده و می توانید تمامی هزینه های دانشجویی خود را با ان تامین سازید.

 • شهریه دانشگاه جاگیلونیا 3250 دلار در مقطع کارشناسی
 • شهریه دانشگاه جاگیلونیا 500 دلار در مقطع کارشناسی ارشد
 • شهریه دانشگاه ورسای 2300 دلار در مقطع کارشناسی
 • شهریه دانشگاه لودز 2800 دلار در مقطع کارشناسی

در صورتی که نیاز به سپری کردن دوره های آمادگی زبان در این کشور داشته باشید باید حدود 3000 تا 4000 دلار را مدنظر قرار دهید ، در دانشگاه های خصوصی شهریه های تحصیلی به مراتب بسیار بیشتر است و می تواند تا 50 هزار یورو نیز برسد.

در ادامه مطالبی را برای شما آورده ایم که اطلاعات بیشتری درباره کشور لهستان واقامت و تحصیل در آن به شما ارائه می دهد

چارت درسی میکروبیولوژی در دانشگاه های لهستان

تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان بر توسعه مهارت های عملی تاکید دارد و دانشجویان باید در طول تحصیل خود واحدهای تحقیقاتی متفاوتی را پشت سر گذاشته در تیم های عملی شرکت داشته باشند.

چارت درسی میکروبیولوژی در دانشگاه های لهستان مطابق با سیستم های آموزشی اروپا تدوین شده و توسط اعضای هیئت علمی تدریس می شود.

البته دروس در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا کاملا تخصصی تر خواهد بود و دانشجویان با آزمایشگاه ها بیشتر سرو کار دارند.

 اما یادگیری علوم پایه در مقطع کارشناسی اساس دانش شما در تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان است که زمینه ساز ورود به مقاطع دیگر و یا ورود به بازار کار می باشد.

برخی از دروس پایه در این رشته در دانشگاه های لهستان از این قرار است:

 • میکروبیولوژی پایه ، کاربردی و بالینی
 • ژنتیک و فیزیولوژی میکروبی
 • ویروس شناسی
 • انگل شناسی
 • ایمونولوژی
 • میکروب شناسی اجتماعی
 • زیست شناسی مقدماتی
 • زیست شناسی سلولی
 • میکروبیولوژی بالینی
 • بیوشیمی
 • علوم میکروبی
 • انگل شناسی انسان
 • ایمونوبیولوژی

تحصیل رشته پرستاری در لهستان هم بسیار محبوب و مورد تقاضا است چراکه اعتبار دانشگاه های این کشور بسیار بالاست و هزینه تحصیل در آن ها نصف آمریکا ، مقاله لینک شده را بخوانید تا با شرایط تحصیل بدون آزمون در این کشور آشنا شوید.

تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان
زبان تحصیل میکروبیولوژی در لهستان

زبان تحصیل میکروبیولوژی در لهستان

زبان لهستانی تنها زبان رسمی لهستان است که اکثر جمعیت این کشور آن را به عنوان زبان مادری صحبت می کنند ، برای تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی شما باید بتوانید این زبان را در حد متوسط فرا گرفته و مدرک لازم جهت ارائه به دانشگاه را کسب کنید.

دوره کارشناسی تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان در اغلب دانشگاه ها به زبان لهستانی است اما در مقاطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکترا را به زبان انگلیسی تجربه کنید ، گرچه زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی دارای مزایای زیدای است اما نمی توان از فرصت هایی که انتخاب زبان لهستانی پیش روی شما قرار می دهد نیز گذشت.

بورسیه های تحصیلی بیشتری با انتخاب زبان لهستانی پیش رویتان قرار می گیرد و می توانید با ورود آسان به جامعه این کشور راحت تر به کار دانشجویی و سپس شغلی دائم دست یابید ، انتخاب زبان انگلیسی نیازمند ارائه مدرک آیلتس و یا تافل نبوده و شما می توانید با انجام یک مصاحبه و یا انتخاب چند واحد زبان انگلیسی صلاحیت لازم را برای تحصیل به دست آورید.

لهستانی به عنوان زبان تحصیل میکروبیولوژی در لهستان در هنگام ثبت نام در دانشگاه در حد B2 کافی بوده و شما می توانید جزئیات را از کارشناسان شرکت رجبی دریافت کنید.

پذیرش های تحصیلی کشور لهستان را در این ویدیو مشاهده میکنید که حاصل تلاش و تجربه کارشناسان شرکت حقوقی مهاجرتی رجبی است. ما هدفی داریم و آنهم دستیابی آسان شما به آرزوی تان است، در این راستا با تمامی تجارب و اطلاعات خود قدم برمیداریم و تجربیاتمان را در اختیارتان میگذاریم.

مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در لهستان

قطعا انتخاب لهستان به عنوان یک مقصد تحصیلی دارای مزایا و معایب خاص خود است و شما دانشجوبان باید با درنظر گرفتن شرایط شخصی و اهدافی که از تحصیل در یک کشور خارجی دنبال می کنید ، انتخاب خود را انجام دهید ، لهستان از کشورهای مناسب و ایده آل برای ساختن آینده ای روشن است و شما با دریافت مدارک از یکی از دانشگاه های آن قادر به کار و یا ادامه تحصیل در بهترین کشورهای جهان خواهید بود.

با انتخاب تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان شما به مزایای زیر دست خواهید یافت:

 • امکان تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون محدودیت سنی
 • اعتبار بالای دانشگاه ها
 • هزینه مقرون به صرفه رشته میکروبیولوژی
 • اخذ پذیرش بدون مدرک زبان
 • فرصت بهره مندی از بورسیه های متعدد
 • امکان رفت و آمد آسان از ایران
 • امکان کار در سایر کشورهای اروپایی
 • درآمد بالای مشاغل میکروبیولوژی
 • محیط کاری سالم و مطمئن

معایب

 • بروکراسی اداری
 • آب و هوای سرد
 • سختی زبانی لهستانی
 • مالیات زیاد
 • عدم برابری دانشگاه ها با دانشگاه های برتر اروپا

مزایای تحصیل رشته داروسازی در لهستان هم بحدی زیادی است که دانشجویان از سراسر جهان این گزینه را انتخاب می کنند ، در مقاله لینک شده اطلاعات بیشتری را در این خصوص کسب می کنید.

مقایسه شرایط تحصیل میکروبیولوژی در دیگر کشورها را با لهستان حتما مطالعه کنید

بازار کار و درآمد میکروبیولوژی در لهستان

بازار کار و درآمد میکروبیولوژی در لهستان مانند بسیاری از کشورهای اروپایی بوده و با تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان می توان به درآمد و جایگاه اجتماعی بالایی رسید ، سیستم بهداشت و درمان لهستان قوی و یکپارچه بوده و کسانی که از رشته میکروبیولوژی فارغ التحصیل می شوند ، می توانند در بهترین جایگاه به درآمد عالی برسند.

فارغ التحصیلان این رشته می توانند در کلیه حوزه های مرتبط با بهداشت و درمان اعم از بیمارستان ها ، درمانگاه ها ، صنایع غذایی و دارویی ، آزمایشگاه ها و غیره به کار مشغول شوند ، فردی که به عنوان میکروبیولوژیست در لهستان کار می کند معمولاً حدود 16200 PLN در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 7930 PLN ( کمترین ) تا 25300 PLN ( بالاترین ) متغیر است.

در مقاله کار در لهستان ، لیست مشاغل مورد نیاز و پر درآمد ترین مشاغل در این کشور را می خوانید و با بازار کار درآمد طیفی از مشاغل آشنا می شوید.

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) شما را با تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان آشنا کردند ، اگر سوالی دارید در بخش دیدگاه درج کرده و به پاسخ خود برسید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان

 • شهریه دانشگاه جاگیلونیا 3250 دلار در مقطع کارشناسی
 • شهریه دانشگاه جاگیلونیا 500 دلار در مقطع کارشناسی ارشد
 • شهریه دانشگاه ورسای 2300 دلار در مقطع کارشناسی

دانشگاه جاگلونیا لهستان ، دانشگاه ورسای لهستان و دانشگاه علوم پزشکی گدانسک

زبان لهستانی تنها زبان رسمی لهستان است که اکثر جمعیت این کشور آن را به عنوان زبان مادری صحبت می کنند ، برای تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی شما باید بتوانید این زبان را در حد متوسط فرا گرفته و مدرک لازم جهت ارائه به دانشگاه را کسب کنید.

فردی که به عنوان میکروبیولوژیست در لهستان کار می کند معمولاً حدود 16200 PLN در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 7930 PLN ( کمترین ) تا 25300 PLN ( بالاترین ) متغیر است.

انتخاب زبان انگلیسی نیازمند ارائه مدرک آیلتس و یا تافل نبوده و شما می توانید با انجام یک مصاحبه و یا انتخاب چند واحد زبان انگلیسی صلاحیت لازم را برای تحصیل به دست آورید.

امیدواریم که با مطالعه مقاله فوق توانسته باشیم شما عزیزان را تا حد ممکن با تحصیل رشته میکروبیولوژی در لهستان آشنا سازیم و چنانچه در این رابطه تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دریافت ویزا و اخذ پذیرش از دانشگاه دارید با کارشناسان شرکت حقوقی مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید ، کارشناسان شرکت در تمام روزهای هفته در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز پاسخگوی سوالات شما خواهند بود ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به لهستان را مرور کنید تا بدانید چه راه های امن و سریعی برای مهاجرت قانونی به این کشور وجود دارد.

پرونده های موفق ما اینگونه از عملکرد و تعهد و پیگیری ما رضایت دارند

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (37 امتیاز)
منو
خانه