تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا

تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا می تواند از جمله انتخاب های دانشجویان علاقه مند به علم بیولوژی باشد که با راهنمایی های مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، قطعا موفقیت های خوبی برای پذیرش آن خواهید داشت.

قبل از ثبت نام و تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا باید بدانید که این یک رشته جامع در تمام زمینه های تخصصی مربوط به بیوتکنولوژی ، علوم زیست پزشکی و علوم محیطی است ، زیرا میکروارگانیسم ها نقش اساسی در تبدیل مواد آلی ، تغییرات ژئوشیمیایی و تولید بیماری ها ، هم در انسان و هم در حیوانات دارند ، به این ترتیب ، میکروبیولوژی برای صنعت و بخش های غذا ، محیط زیست و بهداشت از اهمیت اساسی برخوردار است.

همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا ، اطلاعات خود را در زمینه شرایط تحصیل و پذیرش رشته های علوم پزشکی به روز کنید.

لیسانس میکروبیولوژی در اسپانیا یک دوره چهارساله با 240 امتیاز ECTS است ، آموزش لیسانس میکروبیولوژی در اسپانیا به شما امکان می دهد با دانش عمیق در مورد میکروارگانیسم ها (پروکاریوت ها ، یوکاریوت ها و ویروس ها) و نقش کلیدی آنها در چرخه مواد غذایی ، فرآیندهای تجزیه زیستی و تخریب ، تغییرات آب و هوا و ساخت و ساز ، حرفه ای شوید.

این رشته گرایش های تحقیقاتی متنوعی برای فوق لیسانس و دکترا ارائه می دهد که بهترین حوزه موضوع بیوتکنولوژی و میکروبیولوژی کاربردی است که در دانشگاه بارسلونا قابل پیگیری است و آینده شغلی خوبی نیز دارد.

فهرست مطالب
تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا

بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی اسپانیا

بهترین دانشگاه‌های میکروبیولوژی اسپانیا بر اساس شهرت و میزان تحقیقاتشان رتبه بندی می شوند ، در اینجا برترین دانشگاه های جهانی برای میکروبیولوژی در اسپانیا آمده است:

 • دانشگاه بارسلونا
 • دانشگاه والنسیا
 • دانشگاه خودمختار بارسلون
 • دانشگاه Complutense مادرید

فراموش نکنیم که علاوه بر میکروبیولوژی در بهترین دانشگاه های اسپانیا ، رشته پرستاری هم تدریس می شود که جزئیات و شرایط آن را در مقاله تحصیل رشته پرستاری در اسپانیا به شما گفته ایم.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

کارشناسان رجبی به آسانی ویزای اسپانیا را برای شما ممکن می سازند.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

رشته میکروبیولوژی در دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا یک موسسه دولتی است که در سال 1450 تاسیس شد ، این دانشگاه دارای رتبه جهانی 87 است که برای موضوع بیوتکنولوژی و میکروبیولوژی کاربردی امتیاز 146 را به خود اختصاص می دهد.

رشته میکروبیولوژی در دانشگاه بارسلونا در دپارتمان ژنتیک ، میکروبیولوژی و آمار دانشکده زیست شناسی تدریس می شود ، دانشکده زیست شناسی فعلی در سال 1974 تاسیس شد و کیفیت بالای تدریس ، آن را به یک موسسه پیشگام در اسپانیا تبدیل کرد.

اکنون این دپارتمان با بیش از صد سال قدمت ، به طور گسترده ای در حال تجربه چیزی شبیه به رنسانس به عنوان یک رشته آکادمیک است که حوزه های جالب توجه فعلی مانند محیط زیست و بیوتکنولوژی را در بر می گیرد.

بخش های دیگر دانشکده بیولوژی دانشگاه بارسلونا عبارتند از: بیوشیمی و زیست پزشکی مولکولی ، زیست شناسی سلولی، فیزیولوژی و ایمونولوژی ، زیست شناسی تکاملی ، اکولوژی و علوم محیطی ، ژنتیک ، میکروبیولوژی و آمار.

رئیس دانشکده بیولوژی روزینا جیرونس لوپ و رییس دپارتمان میکروبیولوژی برو کورمند ریفا است ، نهادهای حاکم بر این دپارتمان شامل زیست پزشکی و ژنتیک تکاملی ، میکروبیولوژی ، ویروس شناسی و بیوتکنولوژی و آمار است.

دانشگاه بارسلونا یک برنامه میکروبیولوژی پیشرفته برای مقطع فوق لیسانس دارد که هدف اصلی این برنامه ، ارائه آموزش های آکادمیک و فنی به دانشجویان است که آنها را قادر می سازد در این زمینه حرفه تحقیقاتی را آغاز کنند یا به عنوان میکروبیولوژیست استخدام شوند.

پذیرش میکروبیولوژی دانشگاه بارسلونا

برای پذیرش میکروبیولوژی دانشگاه بارسلونا ، فارغ التحصیلان رشته های زیست شناسی ، ژنتیک و میکروبیولوژی ، مهندسی بیوشیمی ، بیوتکنولوژی ، علوم بهداشتی یا علوم زیست محیطی می توانند درخواست بدهند.

طبق ماده 16 فرمان سلطنتی 1393/29 اکتبر 2007 ، دانشجویان برای دسترسی به دوره های کارشناسی ارشد تحصیل میکروبیولوژی دانشگاه بارسلونا در دانشگاه باید دارای یکی از مدارک زیر باشند:

 • مدرک رسمی اسپانیایی
 • و یا مدرک تحصیلی خارج از چارچوب منطقه آموزش عالی اروپا که در این مورد ، مدرک باید معادل مدرک رسمی اسپانیایی شناخته شود و اگر به رسمیت شناخته نشود ، دانشگاه بارسلونا باید بررسی کند که با سطح تحصیلات معادل مدارک رسمی اسپانیایی مطابقت دارد یا خیر.
 • فارغ التحصیلان رشته هایی که مستقیماً مدارک رسمی ندارند ، برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد باید دوره های آموزشی پیش نیاز را بگذرانند؛ دوره‌های بریجینگ حداکثر 30 واحد درسی خواهد داشت.

در این دانشگاه رشته داروسازی هم ارائه می شود که شرایط و هزینه های آن را می توانید در مقاله تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا مطالعه کنید.

رشته میکروبیولوژی در دانشگاه والنسیا

دانشگاه والنسیا یک موسسه دولتی است که در سال 1499 تاسیس شد ، امتیاز جهانی این دانشگاه 212 است و امتیاز موضوعی آن برای تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا برابر 157 است.

گروه میکروبیولوژی و اکولوژی (بوم شناسی) در دانشگاه والنسیا در چهار بخش یا واحد سازماندهی شده است: واحد میکروبیولوژی در دانشکده زیست شناسی ، واحد میکروبیولوژی در دانشکده داروسازی ، واحد میکروبیولوژی در دانشکده پزشکی و اکولوژی مرتبط با دانشکده زیست شناسی.

رشته میکروبیولوزی در مقطع لیسانس در این دانشگاه ارائه نمی شود اما بیوتکنولوژی ، بیولوژی و رشته های دیگری را می توان مطالعه کرد ، در ضمن اگر علاقه مند به تحصیل رشته بینایی سنجی در اسپانیا هستید لیسانس بینایی سنجی در این دانشگاه در دپارتمان بیولوژی ارائه می شود ، مقاله لینک شده را نیز برای دریافت اطلاعات تکمیلی بخوانید.

 

شته میکروبیولوژی در دانشگاه والنسیا

کارلوس مونوز کولادو و خوان میگل سوریا گارسیا از افراد شناخته شده دپارتمان میکروبیولوژی و اکولوژی دانشگاه والنسیا هستند.  پذیرش در این دانشگاه شامل امتحانات ورودی دانشگاه و تایید صلاحیت و همچنین ارسال درخواست می باشد.

داوطلبان با توجه به جایگاه علمی شان ، باید در امتحانات ورودی مربوطه (PAU Bachillerato) شرکت کنند ، همچنین متقاضیان باید فرم درخواست را برای پذیرش در دانشگاه دولتی والنسیا ، پر کرده و ارسال کنند.

دانشگاه خودمختار بارسلون (UAB)

دانشگاه خودمختار بارسلون (UAB) در سال 1968 تاسیس شد و امتیاز جهانی آن 144 و امتیاز موضوعی آن برای میکروبیولوژی 174 می باشد ، این دانشگاه به دلیل برتری در تحقیق و کیفیت در تدریس شناخته شده است و یک مرکز مرجع در اروپا است.

تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا در مقطع لیسانس در دانشکده علوم زیستی UBA قابل درخواست است ، این تنها دانشگاه در کشور است که این برنامه کارشناسی را ارائه می دهد.

شما می توانید با گذراندن یک سال از چهار سال تحصیلی خود در دانشگاه تامپسون ریورز ، مدرک دوگانه ، شامل مدرک میکروبیولوژی در UAB و کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی سلولی ، مولکولی و میکروبی دانشگاه تامپسون ریورز را دریافت کنید.

این دانشگاه برنامه های تبادل دانشجو هم شرکت دارد و تبادل را با سایر دانشگاه های اسپانیا ، دانشگاه های اروپایی و همچنین دانشگاه های سراسر جهان دانشجو تبادل می کند.

میکروبیولوژی در دانشگاه خودمختار بارسلون

دانشجویانی که مایل به شرکت در دوره میکروبیولوژی در دانشگاه خودمختار بارسلون هستند که بسته به تحصیلات قبلی خود مسیرهای دسترسی متفاوتی دارند:

دیپلم دبیرستان + آزمون ورودی دانشگاه PAU و CFGS (آموزش حرفه ای پیشرفته) از الزامات است و موضوعات PAU باید به صورت زیر باشد:

 • زیست شناسی (0.2)
 • فیزیک (0.2)
 • ریاضیات (0.2)
 • شیمی (0.2)

داشتن سطح خوب در زیست شناسی و گذراندن دروس ریاضی ، فیزیک و شیمی در دبیرستان بسیار توصیه می شود ، همچنین توصیه می کنیم که متقاضیان باید سطح زبان انگلیسی خوبی داشته باشند.

افراد برجسته در دپارتمان میکروبیولوژی دانشگاه خود مختار بارسلون پروفسور ماسیمو ژنتیکا ، دکتر آجودان ، Conchillo Sole(استاد میکروبیولوژی برنده اسکار) از انجمن تحقیقات آزمایشگاهی ، کورتس گاریدو ، هرناندز دل آمو و خوزه لوئیس میکروبیولوژی پروفسور انجمن تحقیقات آزمایشگاهی هستند.

دانشگاه Complutense مادرید

دانشگاه Complutense مادرید در سال 1968 تاسیس شد و امتیاز جهانی آن 346 و امتیاز موضوعی آن برای میکروبیولوژی 227 می باشد.

بخش میکروبیولوژی (ایمونولوژی) در این دانشگاه یک بخش بین رشته ای است که در دانشکده پزشکی دانشگاه Complutense و با گروه های مرتبط از چندین بیمارستان و مرکز تحقیقاتی برنامه ریزی شده است.

این مرکز در سال 1993 با هدف بلندمدت آموزش ایمونولوژی در سطوح آموزش عالی و فعال کردن مکانیسم‌های مولکولی که سیستم ایمنی را کار می‌کنند، تأسیس شد.

بیش از 50 محقق زیست پزشکی در این دانشگاه کار می کنند که شامل محققین اصلی ، دانشمندان فوق دکترا ، دانشجویان دکترا ، کارکنان فنی و پشتیبانی می شود که می توان Arnize Villena ، Subero Palero ، Fernandez Malave و بسیاری دیگر است.

ضمن برنامه ریزی برای تحصیل در کشور اسپانیا پیشنهاد می کنیم که مطالب زیر را برای آگاهی بیشتر بخوانید

زبان تحصیل میکروبیولوژی در اسپانیا

دوره لیسانس میکروبیولوژی در اسپانیا اختصاصا به زبان اسپانیایی ارائه می شود ، اما تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا در دوره های فوق لیسانس و دکترای میکروبیولوژی را شاید بتوان به زبان انگلیسی تحصیل کرد ، بیایید با هم نگاهی به شرایط و زبان تحصیل رشته میکروبیولوژی در دانشگاه های مختلف در اسپانیا بیندازیم.

دانشگاه بارسلونا از متقاضیان تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا ، مدرک رسمی زبان اسپانیایی می خواهد ، همچنین دانش آموزان باید مهارت های زبان انگلیسی B1 را داشته باشند ، زیرا 15% از دروس این رشته به زبان انگلیسی ارائه می شود.

 

زبان تحصیل میکروبیولوژی در اسپانیا​

برای تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا در دانشگاه والنسیا هم حداقل 50 درصد از کلاس ها به زبان انگلیسی تدریس می شود ، بنابراین شما باید مدرکی مبنی بر سطح B2 در زبان انگلیسی بین تاریخ ثبت نام و پایان اولین سال تحصیلی ارائه دهید.

زبان تحصیل رشته میکروبیولوژی در دانشگاه خود مختار بارسلون ترکیبی از سه زبان کاتالان (زبان رسمی در قسمت شمالی اسپانیا) 78% ، زبان اسپانیایی (17%) و زبان انگلیسی (5%) است.

چارت درسی میکروبیولوژی در دانشگاه های اسپانیا

چارت درسی تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا به شرح زیر است:

سال اول؛
 زیست شناسی حیوانات ، بیوشیمی ، زیست شناسی سلولی و بافت شناسی جانوری ، شیمی ، ریاضیات ، زیست شناسی گیاهی ، ژنتیک ، آزمایشگاه I ، آزمایشگاه II و میکروب شناسی.

سال دوم؛
بیوانفورماتیک ، اکولوژی ، تکنیک های ابزاری ، ایمونولوژی ، آزمایشگاه III ، آزمایشگاه IV ، اکولوژی میکروبی ، فیزیولوژی میکروبی و متابولیسم ، زیست شناسی مولکولی یوکاریوت ها ، تنوع پروکاریوتی ، پروتیستولوژی ، ویروس شناسی.

سال سوم؛
بیوراکتورها ، ایمنی زیستی و مقررات ، میکروبیولوژی بالینی ، میکروبیولوژی محیطی ، اپیدمیولوژی بیماریهای عفونی ، میکروبیولوژی مواد غذایی ، مهندسی ژنتیک میکروارگانیسم ها ، میکروبیولوژی صنعتی ، آزمایشگاه V ، آزمایشگاه VI ، زیست شناسی مولکولی پروکاریوت ها ، قارچ شناسی.

سال چهارم؛
پروژه مدرک ، فیزیولوژی جانوری: سیستم ها ، قارچ شناسی کاربردی ، فیزیولوژی کاربردی گیاهی ، بیوکاتالیز ، بیوفیزیک ، بیوشیمی بالینی ، بهداشت مواد غذایی ، ژنومیکس، پروتئومیکس و اینتراکتومیکس ، ایمونولوژی بیماری های عفونی ، مقدمه ای بر فناوری مواد غذایی ، ژنومیک میکروبی ، انگل شناسی ، فارماکولوژی ، کارآموزی ، دیدگاه های حرفه ای میکروبیولوژی ، علوم خاک ، موضوعات در علم امروزی ، واکسن ها و فرآورده های دارویی.

هزینه تحصیل میکروبیولوژی در اسپانیا

هزینه تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه بارسلونا ، 27.67 یورو به ازای هر واحد برای دانشجویان بومی و 82 یورو برای دانشجویانی که تبعه اتحادیه اروپا نیستند ، می باشد.

در ضمن هزینه پیش ثبت نام برای رشته میکروبیولوژی هزینه پیش ثبت نام 30 یورو دریافت می شود و دانشجویانی که برای بیش از یک مدرک کارشناسی ارشد اقدام می کنند باید هزینه هر درخواست پیش از ثبت نام را بپردازند.

شهریه تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا در دانشگاه خود مختار بارسلون هم بر اساس واحد درسی قیمت گذاری می شود و تا کنون هر اعتبار 25 یورو اعلام شده است.

رویای شما را باور داریم و چندین سال است که با روحیات شما آشنا شده ایم و میدانیم چه میخواهید و قرار است چه اتفاقی در مسیرتان بیافتد.

تجربه وتخصصمان را به شما هدیه می کنیم تا بتوانید در مسیر رویایتان گام بردارید، نمونه هایی از ویزاهای تحصیلی کشور های مختلف که توسط کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی اخذ شده را مشاهده می کنید.

مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در اسپانیا

علیرغم اینکه تحصیل در اسپانیا در رشته های مختلف می تواند مزیت های خوبی داشته باشد اما از نظر برخی متقاضیان و یا فارغ التحصیلان می تواند چالش هایی را هم در پیش داشته باشد؛ برای مواجه نشدن با مشکلات جدی ، توصیه می شود در این بخش مزایا و معایب تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا را مطالعه کنید.

مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در اسپانیا

مزایا:

 • تحصیل میکروبیولوژی در یک کشور اروپایی با شرایط اقلیمی و فرهنگ مشابه ایران
 • اسپانیا دارای تعداد زیادی از دانشگاه های مشهور برای موضوع میکروبیولوژی است.
 • دانشگاه خود مختار بارسلون UAB مدرکی از میکربیولوژی را به شما ارائه می دهد که در دانشگاه های معتبر سراسر جهان مانند دانشگاه آبردین اسکاتلند و دانشگاه دوبلین ایرلند نیز مورد تایید است.

معایب:

 • اسپانیا در لیست بهترین کشورها برای تحصیل میکروبیولوژی در خارج از کشور قرار ندارد.
 • تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا به طور کامل به زبان انگلیسی امکانپذیر نیست.
 • برخی دانشگاه ها علاوه بر زبان اسپانیایی ، به یک زبان رسمی دیگر تحت عنوان زبان کاتالان تدریس می کنند.
 • با هزینه هایی که برای تحصیل میکروبیولوژی در اسپانیا پرداخت می شود شاید بتوان به یکی از کشورهای برتر در زمینه میکروبیولوژی فکر کرد.
 • بازار کار رشته میکروبیولوژی در اسپانیا برای خارجی ها خیلی مساعد نیست.

پیشنهاد میکنیم تا شرایط تحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی دیگر کشورها را هم بررسی کنید

بازار کار و درآمد میکروبیولوژی در اسپانیا

گزینه های شغلی مختلفی برای کار متخصصان میکروبیولوژی در اسپانیا وجود دارد مانند موارد زیر:

بخش سلامت انسان:
جداسازی و شناسایی میکروب های بیماری زا در آب ، غذا و غیره.

بخش زیست محیطی:
تجزیه و تحلیل تنوع میکروبی هر محیط طبیعی، تجزیه و تحلیل آلودگی محیطی، کیفیت آب و غیره.

بخش کشاورزی:
بررسی نقش مفید میکروارگانیسم‌های موجود در فرآیند تولید مواد غذایی ، مشارکت در توسعه محصولات غذایی جدید ، غذاهای کاربردی و غیره.

بخش صنعتی:
اصلاح ژنتیکی و بهبود میکروارگانیسم ها برای مصارف صنعتی یا در کنترل تخمیرهای صنعتی و غیره.

افرادی که آموزش تخصصی در جنبه های پیشرفته میکروبیولوژی را گذرانده باشند ، برای استخدام در شرکت های بیوتکنولوژی (بهداشت و خدمات) در زمینه های تولید و تجزیه و تحلیل و در تحقیق و توسعه، از آنها استقبال می شود.

میزان درآمد میکروبیولوژیست ها در اسپانیا با توجه به کار تحقیقاتی که انجام می دهند می تواند بسیار متغیر و در محدوده 3000 یورو در ماه تا 9500 یورو در ماه باشد ، در انتها خاطرنشان میکنیم که برای شناخت پردرآمد ترین و بهترین مشاغل در اسپانیا مقاله کار در اسپانیا را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا

 • دانشگاه بارسلونا
 • دانشگاه والنسیا
 • دانشگاه خودمختار بارسلون
 • دانشگاه Complutense مادرید

دوره لیسانس میکروبیولوژی در اسپانیا اختصاصا به زبان اسپانیایی ارائه می شود ، اما دوره های فوق لیسانس و دکترای میکروبیولوژی در اسپانیا را شاید بتوان به زبان انگلیسی تحصیل کرد

هزینه تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه بارسلونا ، 27.67 یورو به ازای هر اعتبار برای دانشجویان بومی و 82 یورو برای دانشجویانی که تبعه اتحادیه اروپا نیستند ، می باشد.

دانشگاه بارسلونا از متقاضیان تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا ، مدرک رسمی زبان اسپانیایی می خواهد ، همچنین دانش آموزان باید مهارت های زبان انگلیسی B1 را داشته باشند ، زیرا 15% از دروس این رشته به زبان انگلیسی ارائه می شود.

میزان درآمد میکروبیولوژیست ها در اسپانیا با توجه به کار تحقیقاتی که انجام می دهند می تواند بسیار متغیر و در محدوده 2970 یورو در ماه تا 9440 یورو در ماه باشد.

اگر مایل به کسب اطلاعات کامل تر نسبت به شرایط تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسپانیا هستید ، می توانید با مشاوران شرکت حقوقی مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید. فراموش نکنید که در کنار گزینه میکروبیولوژی در اسپانیا می توانید به گزینه هایی مانند تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش هم بیاندیشید ، مشاوران ما در دفاتر مرکزی  غرب تهران و یا دفتر شیراز برای ارائه هر گونه راهنمایی و خدمات تخصصی آمادگی لازم را دارند.

بخشی از دیدگاه های مشتریان شرکت رجبی در مورد اعتبار ما و اعتماد به شرکت

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (62 امتیاز)
منو
خانه