تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش

تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین رشته های دانشگاهی برای دانشجویان علاقه مند به حوزه زیست شناسی است که با تحصیل در بهترین دانشگاه های اتریش می تواند به حرفه ای ایده آل تبدیل شود در این مقاله با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در خصوص رشته میکروبیولوژی در اتریش بدست آورید.

همچنین توصیه می کنیم در کنار این محتوا ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش را هم بخوانید ؛ چراکه اطلاعات ارزشمندی در خصوص تحصیل رشته های علوم پزشکی در اتریش را در آن مقاله ارائه داده ایم.

میکروبیولوژی به عنوان پایه بسیاری از علوم مانند بیوشیمی ، ژنتیک و پزشکی شما را با ابعاد جدیدی از تحصیل و دانش اندوزی آشنا می سازد و با سیستم آموزشی منسجم اتریش یکی از بهترین دوره های تحصیلی خود را تجربه خواهید کرد ، خوب است که هنگام تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش از تمامی جنبه های شرایط تحصیلی و زندگی دانشجویی در این کشور به خوبی آگاه باشید و به بهترین تصمیم ممکن در رابطه با آینده خود برسید.

فهرست مطالب

اتریش کشوری کوچک با دانشگاه هایی متعدد است که بسیاری از انها میزبان رشته مکروبیولوژی هستند و هر کدام شرایط خاص خود را برای پذیرش دانشجویان دارند.

ویدیویی که مشاهده میکنید خلاصه ای از مقاله تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش است که باید بدانید و برای مهاجرت تحصیلی استفاده کنید. شما میتوانید برای صرفه جویی در وقت خود ویدیو را مشاهده کرده و نقطه نظرات خود را در انتهای همین صفحه بیان کنید.

پادکست تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش

پریمدیکال میکروبیولوژی در اتریش

تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش در مقطع کارشناسی به مدت سه سال ، کارشناسی ارشد دو سال و دکترا سه تا چهار سال زمان می برد ، اما ورود به این رشته نیازمندی های خاصی را می طلبد و شما باید با مراجعه به سایت دانشگاه از پیش نیازهای لازم مطلع شوید ، یکی از اصلی ترین مراحل،  پریمدیکال میکروبیولوژی در اتریش یا شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها می باشد.

برای شرکت در این آزمون باید زبان آلمانی خود را در حد B2 تقویت کنید زیرا آزمون به این زبان برگزار می شود ، شما باید حداقل سه ماه قبل از تاریخ برگزاری آزمون درخواست خود را به صورت آنلاین در سایت دانشگاه ثبت کنید و پس از دریافت تاییدیه سایر مدارک لازم را ارسال نمایید ، برخی از دانشگاه ها یک آزمون مهارت زبان آلمانی را نیز به صورت جداگانه برگزار می کنند و ممکن است از شما درخواست شود تا در یک مصاحبه شفاهی نیز شرکت کنید.

اما مهم ترین مسئله در رابطه تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش این است که باید ابتدا در یکی از دانشگاه های ایران پذیرفته شده و با ارائه مدرک تحصیل در رشته دلخواهتان در داخل کشور تقاضای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه را نمایید.

شرایط دوره های کالج در اتریش

شما داوطلبان تحصیل رشته مکربیولوژی در اتریش می توانید قبل از شرکت در آزمون ورودی دانشگاه در دوره های کالجی که توسط هر دانشگاه برگزار می شود ، شرکت کنید ، تنها باید دقت داشته باشید که برای شرکت در دوره های یک ساله کالج نیز باید مدرک پذیرش در دانشگاه را داشته و چند واحد از دروس رشته میکروبیولوژی را پشت سر گذاشته باشید ، هدف از این دوره ، هم سطح شدن با سیستم آموزشی اتریش است.

در برخی از دانشگاه ها در صورتی که بیش از دو ترم تحصیلی را در دانشگاه های ایران پشت سر گذاشته باشید ، نیازی به گذراندن دوره کالج نخواهید داشت ، در میان تمامی شرایط پیش نیاز ورود به دانشگاه های اتریش تنها واحد مشترک و الزامی زبان آلمانی است.

بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی اتریش

اتریش کشوری کوچک در اروپا میزبان برخی از بهترین دانشگاه ها در سطح جهان است که تحصیل رشته میکروبیولوژی در هر یک از آنها می تواند آینده کاری شما را تضمین سازد ، یکی از برجسته ترین و بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی اتریش دانشگاه وین است که رشته میکروبیولوژی را از دوره کارشناسی به علاقه مندان داخلی و خارجی ارائه می دهد.

در این دانشگاه شما رشته میکروبیولوژی را با تمامی گرایش ها خواهید یافت تا بتوانید در مقاطع بالاتر در زمینه های میکروبیولوژی مولکولی ، اکولوژی مولکولی و ایمونولوژی به ادامه تحصیل بپردازید ، فارغ التحصیلان این رشته از دانشگاه وین با موقعیت های شغلی مختلفی رو به رو هستند ، در صورتی که فارغ التحصیلان آزمون MRCPath را پشت سر بگذارند می توانند به عنوان میکروبیولوژیست تشخیصی ( دانشمندان زیست پزشکی ) یا دانشمندان بالینی به کار مشغول شوند.

دانشگاه گراتس از دیگر مقصدهای تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش است که شما علاقه مندان به این رشته می توانید شانس پذیرش خود در آن را امتحان کنید ، یکی از بالاترین سطوح کیفی در اتریش در دانشگاه گراتس به دانشجویان ارائه می شود و شما می توانید علوم زیستی مولکولی را در این دانشگاه انتخاب کنید.

از دیگر دانشگاه های مطرح اتریش که می توانید برای پذیرش در آنها با کارشناسان شرکت رجبی تماس حاصل نمایید از جمله موارد زیر است:

 • دانشگاه کارل فرانزنس
 • دانشگاه پزشکی اینسبروک
 • دانشگاه پزشکی خصوصی پارکلسوس
 • دانشگاه پزشکی گراتز
 • دانشگاه اینسبروک
 • دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی

برخی از برجسته ترین دانشگاه های اروپا در کشور ایتالیا قرار دارند ؛ برای تحصیل رشته میکروبیولوژی می توانید دانشگاه های بسیار نامی این کشور را هم انتخاب کنید ؛ دریافت اطلاعات کامل در مقاله تحصیل رشته میکروبیولوژی در ایتالیا .

بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی اتریش

هزینه تحصیل میکروبیولوژی در اتریش

هزینه تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش می تواند بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت باشد ، به صورت کلی دانشگاه های دولتی اتریش یکی از گزینه های مقرون به صرفه است در حالی که دانشگاه های خصوصی هزینه های بالایی به همراه دارند.

دانشگاه ها این امکان را برای دانشجویان فراهم نموده اند تا با استفاده از بورسیه های مختلف شهریه تحصیل خود را به صورت قابل توجهی پوشش داده و هزینه زیادی را از این بابت متحمل نشوند ، کار دانشجویی نیز از دیگر گزینه هایی است که می تواند در تامین مالی دانشجویان نقش مهمی را ایفا کند.

در صورتی که علاقه مند به دریافت اطلاعات در زمینه کار دانشجویی در اتریش هستید ، مطالب تحصیل در اتریش را مطالعه کرده و یا از کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

هزینه تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش به شهروندی شما نیز بستگی داشته و اگر شهرند اتحادیه اروپا هستید هزینه کمتری خواهید پرداخت ، در برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه وین برخی از دانشجویان از پرداخت شهریه معاف هستند و تنها باید هزینه اتحادیه دانشجویان را در هر ترم پرداخت کنند.

 • شهریه تحصیلی در دانشگاه وین 747.42 یورو
 • شهریه تحصیلی در دانشگاه گراتس 726,72 یورو
 • شهریه تحصیلی در دانشگاه اینسبروک 726.72 یورو
 • شهریه تحصیلی در دانشگاه کلاگنفورت 726.72 یورو

در دانشگاه های خصوصی هزینه بسیار بالاتر بوده و دانشجویان از 3000 تا 23000 یورو شهریه را با توجه به دانشگاه می پردازند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های اسلواکی هم بسیار مقرون به صرفه است و این کشور ارزان ترین کشور اروپایی برای مهاجرت تحصیلی است ؛ مقاله تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی را بخوانید.

چارت درسی میکروبیولوژی در دانشگاه های اتریش

تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش از مقطع کارشناسی آغاز شده و تا کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود ، چارت درسی میکروبیولوژی در دانشگاه های اتریش می تواند طبق ساختار آموزشی هر دانشگاه متفاوت برنامه ریز شود ، اما برای رسیدن به تخصص کافی شما باید دروس پایه و اصلی را در تمامی دانشگاه ها پشت سر گذاشته و نهایتا در برخی از واحدهای عملی به صورت جزئی با دیگر دانشجویان تفاوت داشته باشید.

در این مقطع کارشناسی تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش که شامل 180 واحد درسی و 8 ترم تحصیلی است ، ترکیبی از دروس تئوری و عملی را خواهید گذراند که شامل آزمون های کتبی و تکالیف عملی است که در نهایت به صورت مقاله و یا تحقق ارائه می شود ، در اتریش شما قادر هستید یکی از گرایش های زیر را در مقطع کارشناسی انتخاب کنید:

 • سیر تکاملی
 • فیزیولوژی
 • ژنتیک
 • زیست شناسی سلولی
چارت درسی میکروبیولوژی در دانشگاه های اتریش

برخی از اصلی ترین دروس پایه که شما را به حوزه تخصصی این رشته وارد می سازد به شرح زیر است:

 • گرایش علوم زیستی
 • زیست شناسی مقدماتی
 • علوم میکروبی
 • آزمایشگاه شیمی آلی
 • ژنتیک میکروبی
 • میکروبیولوژی کاربردی و بیوتکنولوژی
 • ساختار مولکولی در بیوشیمی
 • زیست شناسی سلولی
 • زیست شناسی مولکولی
 • میکروبیولوژی بالینی
 • انگل شناسی انسان
 • ایمونوبیولوژی
 • ویروس شناسی

چارت تحصیلی رشته داروسازی در دانشگاه های اتریش هم بسیار به روز است و آزمایشگاه ها و پژوشکده های بسیاری ارائه دهنده این رشته در اتریش هستند ؛مقاله تحصیل رشته داروسازی در اتریش را بخوانید.

زبان تحصیل میکروبیولوژی در اتریش

اتریش به عنوان کشوری آلمانی زبان ، این زبان را در سیستم آموزشی خود بکار گرفته و برای تحصیل در دانشگاه نیز باید آلمانی را به طور متوسط بیاموزید ، در رابطه با زبان تحصیل میکروبیولوژی در اتریش باید یگوییم که فرصت تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های اتریش در تعداد محدودی از رشته های دانشگاهی و مقاطع تحصیلات تکمیلی در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می گیرد و بهتر است که مدرک زبان آلمانی را در هنگام پذیرش ارائه دهید.

در برخی از دانشگاه ها به تسلط به زبان آلمانی مطابق با سطح B2 نیاز دارید و در برخی دیگر سطح مربوط به C1 از چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها مورد نیاز است ، اگر می خواهید در دوره آلمانی آمادگی دانشگاه قبل از شروع برنامه تحصیلی خود پذیرفته شوید ، لازم است سطح آلمانی حداقل A2 ( طبق چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها CEFR) را ثابت کنید.

مهارت در زبان آلمانی حتی اگر تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب کنید ، برای اقامت و تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش مهم است ، اگر مهارت های زبانی خوبی داشته باشید در اتریش احساس راحتی بیشتری خواهید کرد ، دانستن زبان آلمانی می تواند به شما کمک کند تا سریعتر مستقر شوید ، بیشتر در زندگی اتریشی شرکت و دوستان بسیار آسانتری پیدا کنید.

یادگیری زبان آلمانی در اتریش

اگر می خواهید آلمانی یاد بگیرید دو انتخاب دارید : می توانید دوره ای را در کشور خود شروع کرده و یا آلمانی را در اتریش بخوانید ، بسیاری از موسسات و سازمان ها دوره های مختلف زبان آلمانی را برای خارجی ها ارائه می دهند و مدارک مختلفی وجود دارد که مورد تایید دانشگاه های این کشور هستند که از جمله آنها می توان به ÖSD اشاره کرد.

ÖSD یک سیستم آزمون و ارزیابی مورد تایید دولت برای آلمانی به عنوان زبان خارجی / آلمانی به عنوان زبان دوم است و آزمون های آن را می توان در سرتاسر جهان در بیش از 200 مرکز آزمون در بیش از 40 کشور یافت.

تمام هدف ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این است که بتوانیم بهترین کیفیت را به مشتریان خود ارائه دهیم. کیفیت خدمات در کنار تجربه سالهای زیاد ما در مسیر مهاجرت منجر به موفقیت پرونده مهاجرتی شما  و اخذ ویزای تضمینی خواهد شد.

به منظور تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش یا سایر رشته های تحصیلی این کشور، حتما اطلاعات کاملی را از طریق تماس با ما کسب کنید و پس از تصمیم گیری درست اقدام کنید، همانطور که در ویدیو روبرو نمونه ویزای کشور های مختلف را میبینید.

مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در اتریش

فردی که به عنوان یک دانشجوی رشته میکروبیولوژی به تحصیل مشغول می شود هم در دوران تحصیل و هم در هنگام ورود به بازار کار با مزایا و معایبی متعددی رو به رو هستند که می تواند این رشته را لذت بخش و یا دشوار سازد ، در اتریش رشته میکروبولوژی یکی از مناسب ترین شرایط کاری را در بازار دارد و تعداد اندکی معایب نمی تواند مزایای بیشمار آن را کمرنگ سازد ، با تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش از مزایای زیر بهره مند خواهید شد:

مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در اتریش

مزایا

 • فرصت های شغلی متنوع
 • به روز بودن در حوزه پیشرفت های علمی
 • درآمد خوب و قابل توجه
 • کار در محیطی آرام و لذت بخش
 • تحصیل در کشوری آرام و پیشرفته
 • بهره مندی از سیستم تحصیلی یکپارچه
 • عدم نیاز به معادل سازی مدرک

معایب

 • عدم وجود پیشرفت شغلی
 • فرصت های شغلی کم با مدرک لیسانس
 • نیاز به صبر و حوصله زیاد
 • توانایی کار با نرم افزارهای خاص

البته مزایا و معایب تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش می تواند با توجه به زندگی فردی هر دانشجو متفاوت باشد و شما از طریق مشورت با کارشناسان شرکت رجبی می توانید به جزئیات دقیق تری دست یابید ، همچنین خوب است بدانید تحصیل رشته پرستاری در اتریش هم مزایای بسیاری دارد و به همین دلیل است که دانشجویان بین المللی زیادی متقاضی این رشته نیز در دانشگاه های اتریش هستند ، مزایای این انتخاب را در مقاله لینک شده بخوانید.

بازار کار و درآمد میکروبیولوژی در اتریش

هنگامی که شما مدرک خود در رشته میکروبیولوژی را دریافت می کنید ، فرصت کار در بخش های مختلفی را خواهید داشت که هر یک حوزه فعالیت و البته درآمد متفاوتی را به همراه دارند ، به عنوان مثال یک فارغ التحصیل رشته میکروبیولوژی می تواند در هر یک از بخش های زیر به کار مشغول شود:

 • بخش های تحقیقاتی صنایع غذا و دارو
 • آزمایشگاه های بیمارستان ها
 • حوزه بهداشت و درمان
 • پژوهشگاه های نفتی
 • پژوهشگاه های محیط زیست
 • پژوهشگاه های کشاورزی
 • مراکز تهیه واکسن
 • کلینیک های درمانی

در رابطه با بازار کار و درآمد پس از تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش می توان گفت که فردی که به عنوان میکروبیولوژیست در اتریش کار می کند معمولاً حدود 8320 یورو در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 4080 یورو تا 13000 یورو متغیر است و بر اساس تجربه ، مهارت ، جنسیت یا موقعیت مکانی بسیار متفاوت است.

در رابطه با اشتغال باید یادآوری کرد که محل اشتغال در میزان درآمد بسیار موثر است و کار در شرکت های کوچک درآمدهای متوسط و در سازمان ها بزرگ درآمد بیشتری به همراه دارند ، از این رو نمی توان میزان درآمد ثابتی را در اتریش پیش بینی نمود.

در مقاله دیگری در همین سایت ، موضوع کار در اتریش را به صورت کامل شرح داده ایم ، از بازارهای کاری گرفته تا مشاغل پردرآمد ، حقوق کارگران ساده و بیمه و بازنشستگی ؛ مقاله لینک شده را بخوانید.

تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش توسط مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بررسی شد ، بخش دیدگاه در اختیار شماست تا نظرات و سوالات خود را مطرح نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش

 • شهریه تحصیلی در دانشگاه وین 747.42 یورو
 • شهریه تحصیلی در دانشگاه گراتس 726,72 یورو
 • شهریه تحصیلی در دانشگاه اینسبروک 726.72 یورو

تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش در مقطع کارشناسی به مدت سه سال ، کارشناسی ارشد دو سال و دکترا سه تا چهار سال زمان می برد.

یکی از اصلی ترین مراحل پریمدیکال میکروبیولوژی در اتریش شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها می باشد.
برای شرکت در این آزمون باید زبان آلمانی خود را در حد B2 تقویت کنید زیرا آزمون به این زبان برگزار می شود ، شما باید حداقل سه ماه قبل از تاریخ برگزاری آزمون درخواست خود را به صورت آنلاین در سایت دانشگاه ثبت کنید و پس از دریافت تاییدیه سایر مدارک لازم را ارسال نمایید ، برخی از دانشگاه ها یک آزمون مهارت زبان آلمانی را نیز به صورت جداگانه برگزار می کنند و ممکن است از شما درخواست شود تا در یک مصاحبه شفاهی نیز شرکت کنید.

فردی که به عنوان میکروبیولوژیست در اتریش کار می کند معمولاً حدود 8320 یورو در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 4080 یورو تا 13000 یورو متغیر است و بر اساس تجربه ، مهارت ، جنسیت یا موقعیت مکانی بسیار متفاوت است.

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی با اطلاع از شرایط تحصیل رشته میکروبیولوژی در اتریش ، امکان پذیرش و اخذ ویزا را به آسانی برایتان فراهم ساخته و در کوتاه ترین زمان ممکن شما را به هدفتان در اتریش می رسانند ، تنها کافی است که با دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت کنید ، مقاله مهاجرت به اتریش را هم بعنوان یک مقاله بنیادی توصیه می کنیم برای شناخت بهتر کشور اتریش و مردم آن و همچنین کسب اطلاعات به روز راه های مهاجرت قانونی به این کشور بخوانید.

5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *