تحصیل رشته بینایی سنجی در مجارستان

تحصیل رشته بینایی سنجی در مجارستان یکی از گزینه های موجود برای تحصیل در خارج از کشور است ، بینایی ‌سنجی یک حرفه تخصصی مراقبت ‌های بهداشتی است که شامل معاینه چشم ‌ها و ساختار های مرتبط از نظر نقص یا ناهنجاری است ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی این رشته با تمام جزئیات خواهیم پرداخت ؛ با ما همراه باشید.

اپتومتریست ها متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند که به طور معمول مراقبت های اولیه جامع چشم را ارائه می دهند ، آن ها از دانش خود در اپتیک ، بینایی سنجی و مهارت های عملی تخصصی خود برای انجام معاینه و اصلاح چشم به طور مستقل استفاده می کنند و برای دستیابی به حدت بینایی بهینه در بیماران ، کمک های اپتیکال ( عینک ، لنز های تماسی ) را تجویز می کنند.

تحصیل اپتومتری در دانشگاه های پزشکی مجارستان 4 سال طول می کشد و آنها مدرک کارشناسی علوم را دریافت خواهند کرد که پس از پایان دوره تحصیل خود در شبکه ها و فروشگاه های خرده فروشی و اپتیک خصوصی کار می کنند ، تعداد بسیار کمی از این متخصصین در سیستم مراقبت های بهداشتی به عنوان دستیار در کنار چشم پزشک فعالیت می کنند.

بعنوان پیشنهاد این نکته لازم به ذکر است که حتما شما هم می دانید تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان هم تا چه حد متقاضی دارد ، مقاله لینک شده اطلاعات به روز و کاملی را در خصوص دانشگاه های نامی این کشور در عرصه علوم پزشکی به شما ارائه خواهد داد.

فهرست مطالب
تحصیل رشته بینایی سنجی در مجارستان

برای پذیرش در رشته بینایی سنجی در دانشگاه های مجارستان اتمام دوره دبیرستان در رشته های علوم مورد و قبولی در آزمون زبان انگلیسی و زیست شناسی مورد نیاز است. ویدیو تمامی اطلاعات لازم در این زمینه را که در همین مقاله هم آمده است به صورت خلاصه و مفید در اختیار شما قرار می دهد. ویدیو را مشاهده کنید و در صورت نیاز به جلسه مشاوره تخصصی تر با ما در تماس باشید.

پادکست بینایی سنجی در دانشگاه های مجارستان

بهترین دانشگاه های بینایی سنجی مجارستان

مجارستان دارای دانشگاه های متعددی است که در زمینه های تحصیلی مختلف از سراسر جهان دانشجو می پذیرند ، دانشگاه های پزشکی این کشور در سطح جهانی معتبر هستند و در بین دانشگاه های مورد تایید WHO قرار دارند ، یکی از رشته های تحصیلی جذاب در این بین، رشته بینایی سنجی در دانشگاه سملوایز است.

در دانشگاه سلموایز ، رشته داروسازی هم ارائه می شود که طبق استاندارد های اروپایی تدریس می گردد ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در مجارستان را نیز مرور کنید.

تحصیل رشته بینایی سنجی در دانشگاه سملوایز

تحصیل رشته بینایی سنجی در دانشگاه سملوایز

یک دانشکده پزشکی تحت رهبری تحقیقات در بوداپست، مجارستان است که در سال 1769 تأسیس شد ، سنت 250 ساله و تمرکز منحصر به فرد آن بر مراقبت های بهداشتی ، آن را به یکی از دانشگاه های پیشرو پزشکی و علوم بهداشتی در مجارستان و منطقه اروپای مرکزی تبدیل کرده است ؛ این دانشگاه با شش دانشکده و دانشکده دکتری خود همه جنبه های علوم پزشکی و بهداشتی را از آسیب شناسی تا ژنتیک ، اطفال ، داروسازی ، دندانپزشکی ، رژیم غذایی ، فیزیوتراپی ، پرستاری ، سیاست های بهداشتی و مدیریت را پوشش می دهد.

دانشکده علوم بهداشت دانشگاه سملوایز یک برنامه بینایی سنجی را با مدت 4 سال (240 واحد) ارائه می کند که منجر به اخذ مدرک لیسانس علوم می شود ؛ پس زمینه آموزش بینایی سنجی در مجارستان در سال 1992 در کالج مراقبت های بهداشتی ( اکنون دانشکده علوم بهداشتی دانشگاه سملویس ، دانشکده علوم بهداشتی دانشگاه سملویس) آغاز شد.

تحصیل رشته بینایی سنجی در دانشگاه سملوایز مسئولیت آموزش اپتومتریست ها را بر عهده دارد و شامل توسعه برنامه درسی آموزش بینایی سنجی ، سازماندهی آموزش های بالینی و نوری برای دانشجویان و حفظ ارتباط با مربیان و مؤسساتی است که در آموزش عملی شرکت می کنند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

راهنمای گام به گام شما در امور تحصیل و اقامت کشور مجارستان، حتی از طریق ارتباط تلفنی خواهیم بود

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

هزینه تحصیل بینایی سنجی در مجارستان

هزینه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مجارستان با توجه به رشته و مقطع تحصیلی ، زبان تحصیل و دانشگاه محل تحصیل تعیین می شود ، هزینه تحصیل رشته بینایی سنجی در مجارستان در مقطع کارشناسی تقریبا 6000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

اگر به دنبال پرداخت هزینه های کمتر برای رشته بینایی سنجی در خارج از کشور هستید ، می توانید به دانشگاه های ترکیه ، فکر کنید ؛ مقاله تحصیل رشته بینایی سنجی در ترکیه را بخوانید.

چارت درسی بینایی سنجی در دانشگاه های مجارستان

تحصیل رشته بینایی سنجی در مجارستان به صورت پاره وقت انجام می شود ، برنامه آموزشی در مقطع کارشناسی هشت ترم و شامل 240 واحد ECTS می باشد ؛ این برنامه در مجموع شامل 1062 ساعت تماس و در مجموع 6138 ساعت فردی است که 40 درصد آن به آموزش تئوری و 60 درصد به عملی اختصاص دارد ، برنامه های آموزشی تحصیلات تکمیلی نیز پس از اتمام دوره آموزشی پایه در دسترس است.

چارت درسی بینایی سنجی در دانشگاه های مجارستان

سال اول

بیوشیمی برای بینایی سنجی ، آناتومی کلی ، اپتیک هندسی ، آناتومی چشم ، پاتوفیزیولوژی ، تمرین اپتومتری ،اپیمدولوژی برای بینایی سنجی ، اپیدمیولوژی و آمار زیستی برای بینایی سنجی ، نوروآناتومی عمومی و بینایی ، فیزیولوژی چشم ، اپتیک چشم ، پاتوفیزیولوژی II ، اپتیک فیزیکی و نورسنجی

سال دوم

بیماری چشمی بخش قدامی ، فارماکولوژی پایه و چشمی ، تکنیک های مراقبت از چشم ، اپتیک چشم ، معاینه بینایی سنجی ، تکنیک های پیشرفته مراقبت از چشم ، فارماکولوژی چشم بالینی ، مقدمه ای بر تمرین مراقبت های اولیه ، بیماری چشمی

سال سوم

لنزهای تماسی ، آزمایشگاه لنز تماسی ، حرکات چشم و دید دوچشمی ، مدیریت گلوکوم ، نورولوژی چشم ، استدلال تشخیصی بالینی متوسط در بینایی سنجی ، لنز های تماسی پیشرفته ، بینایی دوچشمی بالینی ، بیماری سیستمیک برای بینایی سنجی ، تزریق، لیزر و تکنیک های پیشرفته چشم ؛ توانبخشی کم بینایی و پیری ، جراحی و بیماری های چشمی

سال چهارم

خدمات بینایی و اطفال ، خدمات لنز تماسی ، خدمات توانبخشی کم بینایی ، خدمات بینایی سنجی مرکز بهداشت دانش آموزی ، کارآموزی در مطب یا کلینیک چشم پزشکی

پذیرش تحصیلی در مجارستان و اقامت بلند مدت در این کشور افقی روشن است که نیاز به بررسی همه جانبه دارد

زبان تحصیل بینایی سنجی در مجارستان

زبان مجاری به عنوان زبان رسمی کشور مجارستان شناخته شده و در موسسات آموزش عالی این کشور کاربرد دارد ، تحصیل رشته بینایی سنجی در مجارستان در مقطع کارشناسی به زبان مجاری و انگلیسی برگزار می شود ، برای فراگیری زبان مجاری می توان در دوره های زبان ارائه شده در این کشور قبل از اقدام پذیرش از دانشگاه مورد نظر شرکت کرد.

مزایا و معایب تحصیل بینایی سنجی در مجارستان

مجارستان یکی از کشور های جذاب برای تحصیل در خارج از کشور است ، شما تا این بخش از مقاله با ویژگی های تحصیل در رشته بینایی سنجی در این کشور آشنا شده اید اما کسب آگاهی از مزایا و معایب تحصیل در رشته بینایی سنجی در مجارستان به شما کمک می کند تا انتخاب دقیقی داشته و از مهاجرت خود بیشترین بهره را ببرید.

مزایا و معایب تحصیل بینایی سنجی در مجارستان

مزایای تحصیل بینایی سنجی در مجارستان

 • تحصیل رشته بینایی سنجی در مجارستان در بهترین دانشگاه های پزشکی
 • تحصیل در دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
 • بازار کار عالی پس از فارغ التحصیلی از رشته بینایی سنجی در مجارستان

معایب تحصیل بینایی سنجی در مجارستان

 • برای ارتباط با بیماران در دوره کارآموزی تسلط به زبان مجاری مورد نیاز است.
 • به دلیل محدود بودن ظرفیت دانشگاه ارائه دهنده رشته بینایی سنجی پذیرش در این رشته دشوار است

تحصیل رشته پرستاری در مجارستان در بسیاری از دانشگاه های این کشور ، نیازی به شرکت در آزمون ندارد ؛ شاید بخواهید اطلاعات بیشتری در زمینه رشته پرستاری کسب کنید ؛ مقاله لینک شده را بخوانید.

تمام تلاش ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این است تا همانطور که در ویدیو روبرو نمونه های ویزای تحصیلی کشور مجارستان را میبینید، وعده های خودمان را عملی کنیم.

به سلامت رسدیدن شما به مقصد مهم ترین نکته ای است که ما به آن فکر میکنیم، چه سلامتی جسمی و چه سلامت و آسایش روحی. از این جهت که مسیر مهاجرت را برایتان تسهیل کنیم و راه را روشن.

بازار کار و درآمد بینایی سنجی در مجارستان

فارغ التحصیلان رشته بینایی سنجی در مجارستان می توانند در فروشگاه های اپتیک ، کلینیک ها و بیمارستان های سرپایی چشم ، محصولات نوری و مدیریت پروژه ، آزمایشگاه های تشخیصی چشم ، کمک های چشمی و پروژه های تحقیقاتی چشم پزشکی مشغول به کار شوند.

فردی که به عنوان اپتومتریست در مجارستان کار می کند معمولا حدود 974000 فورینت در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 467,000 فورینت تا 1,530,000 فورینت متغیر است.

بسیاری از ایرانیان برای کار به مجارستان رفته و می روند ، اما در این راه باید اطلاعات کاملی داشته ؛ مقاله کار در مجارستان ، راهنمای خوبی در این زمینه خواهد بود.

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله اطلاعات کاملی در خصوص تحصیل رشته بینایی سنجی در مجارستان به شما عزیزان ارائه دادند ، برای پرسیدن سوالات خود از بخش دیدگاه در پایین همین مقاله استفاده نمایید.

پیشنهاد میکنیم تا شرایط تحصیل رشته بینایی سنجی در دیگر کشورهای هم رده را نیز مقایسه کنید و بعد تصمیم بگیرید

سوالات پر تکرار تحصیل رشته بینایی سنجی در مجارستان

هزینه تحصیل در رشته بینایی سنجی در دانشگاه های مجارستان در مقطع کارشناسی 6000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

رشته بینایی سنجی در دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی به زبان مجاری و انگلیسی برگزار می شود.

دانشکده علوم بهداشت دانشگاه سملوایز یک برنامه بینایی سنجی را با مدت 4 سال (240 واحد) ارائه می کند که منجر به اخذ مدرک لیسانس علوم می شود.

فردی که به عنوان اپتومتریست در مجارستان کار می کند معمولا حدود 974000 فورینت در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 467,000 فورینت تا 1,530,000 فورینت متغیر است.

 • تحصیل بینایی سنجی در بهترین دانشگاه پزشکی مجارستان
 • تحصیل در دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • هزینه تحصیل مقرون به صرفه

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی اطلاعات ضروری پیرامون تحصیل رشته بینایی سنجی در مجارستان را بیان کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و دفاتر مرکزی و غرب تهران تماس بگیرید ، همچنین شما می توانید از راه هایی غیر از مهاجرت تحصیلی به مجارستان رفته و به اقامت دائم برسید ؛ مقاله مهاجرت به مجارستان را بخوانید.

مشتریان ما در مورد آنچه که ما در قبال پرونده ایشان وظیفه داشتیم و انجام شده به شما می گویند

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)
منو
خانه