تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا

تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا چگونه است؟ این از پرسش های متداول بسیاری از دانشجویان است و مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با ارائه مطالب پیش رو قصد دارند این سوال شما را پاسخگو باشند.

شاید تعداد زیادی از متقاضیان به دنبال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور و یا دیگر کشورهای اروپایی  باشند اما به دلیل رقابت بالا برای پذیرش از ثبت نام در آن ها باز می مانند ، رادیولوژی ( و فیزیوتراپی ) از جمله رشته هایی هستند که جایگزین علاقه دانشجویان به رشته های پزشکی می شود و تعداد زیادی از آنها با ادامه تحصیل در این زمینه به موفقیت های بسیار خوبی دست پیدا می کنند.

البته اگر به رشته های پزشکی علاقه مندید هم می توانید مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا را در همین سایت مطالعه کنید و اطلاعات لازم را استخراج نمایید.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی در این مقاله درباره شرایط پذیرش رادیولوژی در بهترین دانشگاه های اسپانیا و شرایط تحصیل ، هزینه ، بازار کار و درآمد آن صحبت کرده اند و همچنین مزایا و معایب موجود برای این رشته را مورد بررسی قرار داده اند ، پس مطالعه مطلب را از دست ندهید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا

پریمدیکال رادیولوژی در اسپانیا

متقاضیان تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا نیازی به گذراندن رشته پری مدیکال مانند پزشکی یا دندانپزشکی ندارند و می توانند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های اسپانیا برای رشته رادیولوژی ، با دارا بودن مدرک مورد نظر دانشگاه انتخابی و دارا بودن مدرک دیپلم ، برای تحصیل در دوره انتخابی خود اقدام کنند.

برای تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا هم باید در دوره های پریمدیکال یکساله دانشگاه های اسپانیا شرکت کنید ، اطلاعات بیشتر در مقاله لینک شده را مطالعه کنید.

بهترین دانشگاه های رادیولوژی در اسپانیا

اگر هدف قطعی شما تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا باشد ، بهترین کار جستجوی دانشگاه های برتر برای رادیولوژی است ، زیرا مدرک تحصیلی همه دانشگاه ها از اعتبار کافی برخوردار نیست و باید تلاش کنید که وقت و زمان خود را برای اخذ مدرک معتبرتری صرف کنید.

از دانشگاه های ارائه کننده تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا ، می توان به دانشگاه های مادرید ، بارسلونا ، والنسیا ، آلیکانت ، گرانادا ، دانشگاه خود مختار بارسلون ، دانشگاه سویلا و غیره اشاره کرد که در زیر به بهترین آنها اشاره شده است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

مسیر ورود به دانشگاه های آمریکا را با تکمیل فرم زیر و مشاوره کارشناسان رجبی بیابید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

تحصیل رادیولوژی دانشگاه خودمختار بارسلون

دانشگاه خود مختار بارسلون جزو بهترین دانشگاه های اسپانیا برای تحصیل رادیولوژی یا همان تصویر برداری پزشکی به شمار می رود که در شهر بارسلونا قرار دارد ، این رشته در دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی این دانشگاه ارائه می شود.

شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه بدین صورت است که اگر هم در آزمون ورودی دانشگاه اسپانیا (PAU) و هم در امتحانات ورودی دانشگاه در کشور خود شرکت کرده‌اید ، تنها یک مجموعه از نمرات را می‌توان در هنگام پذیرش شما در دانشگاه در نظر گرفت و برای ادامه روند پذیرش باید فرم درخواست پذیرش را پر کنند و برای دانشگاه ارسال کنند.

از بزرگان این دانشگاه نیز می توان خورخه آباد کاپا ، پابلو آبریسکتا کاستا و سانتیاگو آگواد برویکس را نام برد.

تحصیل رادیولوژی دانشگاه خودمختار بارسلون

رشته رادیولوژی دانشگاه بین المللی اندلس UNIA

دانشگاه بین المللی اندلس یا UNIA دانشگاهی در اندلس است که در سال 1994 برای تکمیل سیستم آموزشی این منطقه راه اندازی شد ، این دانشگاه دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی را ارائه می دهد و هم چنین در چهار استان اندلس (هوئلوا ، جائن ، مالاگا و سویا) پردیس دارد که رشته رادیولوژی این دانشگاه در پردیس هوئلوا ارائه می شود.

رادیولوژی یک شکل منحصر به فرد از علم است که می تواند به تعیین بیماری ها و مسائل مربوط به بدن انسان از طریق تصویربرداری پزشکی کمک کند ، آموزش اشعه ایکس و مطالعه آناتومی انسان برای پیگیری این حرفه در این دانشگاه به بهترین نحو ارائه می شود ، از بزرگان این دانشگاه می توان پاتریشیا رودز و پل مونوز را نام برد.

برای اخذ پذیرش از این دانشگاه نیز دانشجویان باید فرم درخواست دانشگاه را پر کنند و دارای مدرک کارشناسی و دیپلم معتبر باشند.

دپارتمان بیومدیکال رادیولوژی دانشگاه کارلوس 3

در دهه‌های اخیر ، حوزه بین‌رشته‌ای مهندسی زیست‌پزشکی و رادیولوژی رشدی انفجاری را تجربه کرده است که با توسعه بی‌سابقه فناوری‌های جدید همراه شده است ، که بسیاری از آنها از تعامل بین تصویربرداران تکنیکال و متخصصان زیست‌پزشکی سرچشمه گرفته‌اند.

این امر منجر به نیاز به یک رویکرد چند رشته ای برای تحقیق ، توسعه و تولید محصولات زیست پزشکی شده است ، بنابراین فرصت های شغلی را برای متخصصان جدید ، به ویژه کسانی که دارای دوره دکتری چند رشته ای مانند آنچه در بالا ذکر شد ، باز می کند.

برخی از نمونه‌های تحقیقاتی دپارتمان بیومدیکال رادیولوژی دانشگاه کارلوس 3 ، حوزه‌های نوظهور مانند مهندسی بافت ، معرف‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی برای تشخیص پزشکی ، ابزارهای تصویربرداری زیست پزشکی پیشرفته ، چاپگرهای زیستی سه بعدی ، دستگاه‌های مبتنی بر میکروسیال‌ها و فناوری‌های نانو هستند.

هزینه تحصیل رادیولوژی در اسپانیا

هزینه تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا در دانشگاه خودمختار بارسلون ، 27.67 دلار به ازای هر واحد درسی است و دانشجویان برای دستیابی به مدرک لیسانس باید 180 واحد درسی را کسب کرده باشند.

شهریه تحصیل رشته رادیولوژی در دانشگاه بین المللی اندلس UNIA برای فوق لیسانس رادیولوژی ، 2،225 یورو است و دانشجویان برای تکمیل این دوره باید 120 واحد درسی را پاس کنند.

تحصیل رشته رادیولوژی در اتریش هم دارای هزینه هایی بسیار مقرون به صرفه است ، شرایط تحصیل در دانشگاه های معتبر اتریش در این رشته را در مقاله مربوط بخوانید.

هزینه تحصیل رادیولوژی در اسپانیا

چارت درسی رشته رادیولوژی در اسپانیا

از جمله دروسی که در طول تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا به دانشجویان ارائه می شود می توان موارد زیر را نام برد:

پردازش تصویر ، پردازش سیگنال دیجیتال ، مهندسی نرم افزار ، ریاضیات کاربردی ، حسگرها و دیجیتالی شدن ، ریاضیات ، رادیوگرافی و تکنیک های رادیوگرافی معمولی و فلوروسکوپی ، تشخیص الگو ، اسپانیایی ، مقدمه ای بر رادیولوژی ، بازسازی تصویر ، رادیو حفاظت ، توموگرافی ، مقدمه ای بر رباتیک ، زیست شناسی عمومی ، آناتومی گراس ، مقدمه ای بر تصویربرداری.

بررسی تحصیل رشته رادیولوژی در کنار دانش کافی نسبت به اقامت و تحصیل در اسپانیا، با مطالعه مقالات زیر

آزمون ورودی دانشگاه های رادیولوژی اسپانیا

اگر اهل یک کشور اروپایی نیستید و به دنبال تحصیل رادیولوژی در اسپانیا هستید ، لازم است که از دبیرستان خود دیپلم به رسمیت شناخته شده ای را دارا باشید.

این مدرک گواهی می دهد که شما گواهینامه لازم را مطابق با الزامات در اسپانیا کسب کرده اید ، برای اینکه دیپلم شما در اسپانیا به رسمیت شناخته شود شما باید به سفارت این کشور مراجعه کنید.

سفارت به شما یک تاییدیه داوطلبانه ارائه می دهد که می تواند برای درخواست در دانشگاه های مورد نظر شما استفاده شود.

در مرحله بعد پس از اعطای Volante Acreditativo لازم است که برای آزمون ورودی دانشگاه اسپانیا ثبت نام کنید که این آزمون ، Selectividad نامیده می شود.

اجزا آزمون Selectividad چیست؟

اجزا آزمون Selectividad چیست؟ آزمون Selectividad چهار جزء مختلف دارد که هر کدام اهمیت خاص خود را دارد:

 1. بخش تجزیه و تحلیل متن : این بخش از امتحان به شما این امکان را می دهد که بین دو متن که به زبان اسپانیایی نوشته شده اند ، یکی را انتخاب کنید ، پس از انتخاب متن ، سوالات مربوط به آن در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
 2. سوالاتی در مورد تاریخچه یا فلسفه اسپانیا : زمانی که زمان امتحان فرا رسید می توانید بین این دو ، یکی را انتخاب کنید ، در این بخش باید به چندین سوال در مورد موضوع انتخاب شده پاسخ دهید.
 3. آزمون زبان خارجی : در این بخش می توانید یکی از زبان های فرانسه ، انگلیسی ، آلمانی ، پرتغالی یا ایتالیایی را انتخاب کنید.
 4. انتخاب شما : قسمت چهارم و آخر امتحان را می توان با انتخاب شما مشخص کرد ، با انتخاب هایی که شامل موضوعات مرتبط با هنر ، هنرهای زیبا ، رقص و موسیقی است و موضوعات مرتبط با علم و فناوری ، چندین انتخاب دیگر هم در همه زمینه ها موجود است.

بررسی ها نشان داده که هزینه های مهاجرت برای بسیاری از افراد بیش از 2 برابر حد معمول و منطقی است و دلیل آن هم هزینه های تکراری و دوباره کاری می باشد. بله، مهاجرت یک امر دقیق و پر پیچ و خم است که هر جای مسیر با مشکل روبرو شود ممکن است راه را برای متقاضی ببندد.

برای پیشگیری از اتفاقات پیش آمده و طی کردن مسیری مطمئن ما کنار شما هستیم تا بتوانید با تکیه بر تجاربمان و دانش به روز متخصصان شرکت مهاجرتی رجبی، این مسیر را با هزینه معمول و منطقی طی کرده و به سلامت به مقصد برسید.

مزایا و معایب تحصیل رادیولوژی در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا از بسیاری جهات برای دانشجویان تقاضی تحصیل در خارج از کشور جذابیت دارد و دلایل زیادی برای این جذابیت می توان بیان کرد ، اما این برای همه دانشجویان صدق نمی کند و عده ای هستند که با چالش هایی مواجه می شوند.

به همین دلیل در این بخش مشاوران رجبی به مطالبی از مزایا و معایب تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا اشاره کرده اند تا قبل از مواجهه با هر چالشی با آنها آشنایی داشته باشید.

مزایا:

 • دانشگاه های عالی با روش تدریس به روز و نوین در زمینه رادیولوژی
 • پذیرش نسبتا آسان تر از همتایان اروپایی خود
 • ارائه مدارک معتبر رادیولوژی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشورهای پیشرفته تر
 • محیط جذاب و دوستانه دانشگاهی برای دانشجویان
 • هزینه های مقرون به صرفه تر برای تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا

معایب:

 • تعداد برنامه های رادیولوژی به زبان انگلیسی کم است.
 • چالش یادگیری زبان اسپانیایی برای رادیولوژیست ها وجود دارد.
 • نرخ بیکاری در اسپانیا نسبتا بالاست که این شامل حرفه رادیولوژی هم می شود.
زبان تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا

زبان تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا

اگر می خواهید رشته رادیولوژی را در اسپانیا به زبان انگلیسی مطالعه کنید باید به تحصیل در دانشگاه های خصوصی فکر کنید ، زیرا دانشگاه های دولتی اسپانیا اغلب به زبان اسپانیایی فعالیت می کنند.

زبان تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا در دانشگاه های دولتی بویژه در مقطع لیسانس به زبان اسپانیایی است و به متقاضیان توصیه می شود که حداقل در سطح B2 به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشند.

رشته رادیولوژی در دانشگاه خود مختار بارسلون ، به زبان اسپانیایی تدریس می شود ، علاقه مندان تحصیل رشته فیزیوتراپی در اسپانیا همچنین می توانند در این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین ها برای رشته فیزیوتراپی درخواست پذیرش دهند.

زبان تحصیل رادیولوژی در این دانشگاه بین المللی اندلس UNIA دانشگاه اسپانیایی است ، این دانشگاه رشته رادیولوژی را در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهد که یک دوره 15 ماهه است.

مقایسه شرایط تحصیل رایولوژی در اسپانیا با کشور های دیگر می توانید به شما در انتخاب درست کمک کند

بازار کار و درآمد رادیولوژی در اسپانیا

اگر قصد انتخاب اسپانیا برای تحصیل رشته رادیولوژی را دارید ، متاسفانه باید این واقعیت را بپذیرید که بازار کار و درآمد رشته رادیولوژی در اسپانیا ، ایده آل نیست و ممکن است نتوانید کار متناسب با مدرک تحصیلی تان را پیدا کنید.

بنابراین پس از فارغ التحصیلی با سه انتخاب مواجه می شوید؛ ادامه تحصیل به مقاطع بالاتر در داخل اسپانیا ، مهاجرت به کشور سوم برای ادامه تحصیل و یا بازگشت به ایران!

اگر قصد بازگشت به ایران اعمال مدرک را داشته باشید هم باید از الان مورد تایید بودن دانشگاه منتخب تان توسط وزارت علوم یا وازرت بهداشت ایران را مد نظر قرار دهید اما اگر می خواهید در اسپانیا بمانید و کار کنید باید با بازار های شغلی و قوانین کاری این کشور بخوبی آشنا باشید ، پیشنهاد می کنیم مقالهکار در اسپانیا را بخوانید.

تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) مطالعه کردید ، بخش دیدگاه در اختیار شماست تا سوالات خود را ثبت کرده و به پاسخ خود برسید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا

هزینه تحصیل رادیولوژی در دانشگاه خودمختار بارسلون ، 27.67 دلار به ازای هر واحد درسی است و دانشجویان برای دستیابی به مدرک لیسانس باید 180 اعتبار درسی را کسب کرده باشند.
شهریه تحصیل رشته رادیولوژی در دانشگاه بین المللی اندلس UNIA برای فوق لیسانس رادیولوژی ، 2،225 یورو است و دانشجویان برای تکمیل این دوره باید 120 واحد درسی را پاس کنند.

دانشگاه خودمختار بارسلون ، دانشگاه بین المللی اندلس UNIA و دپارتمان بیومدیکال رادیولوژی دانشگاه کارلوس 3

متقاضیان تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا نیازی به گذراندن رشته پری مدیکال مانند پزشکی یا دندانپزشکی ندارند و می توانند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های اسپانیا برای رشته رادیولوژی ، با دارا بودن مدرک مورد نظر دانشگاه انتخابی و دارا بودن مدرک دیپلم ، می توانند برای تحصیل در دوره انتخابی خود اقدام کنند.

اگر می خواهید رشته رادیولوژی را در اسپانیا به زبان انگلیسی مطالعه کنید باید به تحصیل در دانشگاه های خصوصی فکر کنید ، زیرا دانشگاه های دولتی اسپانیا اغلب به زبان اسپانیایی فعالیت می کنند.

اگر قصد انتخاب اسپانیا برای تحصیل رشته رادیولوژی را دارید ، متاسفانه باید این واقعیت را بپذیرید که بازار کار و درآمد رشته رادیولوژی در اسپانیا ، ایده آل نیست و ممکن است نتوانید کار متناسب با مدرک تحصیلی تان را پیدا کنید.

شما هر کدام از راه های بالا را که بخواهید انتخاب کنید ، مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر فعال مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز به درستی شما را در موضوع تحصیل رشته رادیولوژی در اسپانیا راهنمایی خواهند کرد ، همچنین برای شناخت بهتر اسپانیا و آگاهی کامل از راه های مهاجرت قانونی به آن ، مقاله مهاجرت به اسپانیا را مرور کنید.

اعتماد مشتریان به ما، ما را متعهد به اجرای با کیفیت پرونده می کند

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (42 امتیاز)
منو
خانه