مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

مهاجرت تحصیلی به آذربایجان

مهاجرت تحصیلی به آذربایجان

اگر شما متقاضی تحصیل در آذربایجان هستید و می خواهید از شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور مطلع شوید ، حتما هزینه تحصیل و زندگی در کشور آذربایجان برای شما اهمیت ویژه ای دارد . در این مقاله موسسه حقوقی مهر آفرین رجبی تلاش نموده است تا مهاجرت تحصیلی به آذربایجان را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهد و شما را از تمام جوانب تحصیل در این کشور مطلع سازد . در صورت نیاز به هر گونه اطلاعات و یا اقدام در زمینه مربوط به مهاجرت به آذربایجان با کارشناسان ما در موسسه مراجعه فرمایید .

آذربایجان کشوری آسیایی در منطقه قفقاز است که بسیاری آن را دروازه ورود به اروپا می نامند . آذربایجان که با کشورمان ایران نیز مرز مشترک دارد پایتختی به نام باکو داشته و در حدود ده میلیون نفر جمعیت دارد . این کشور که در زمان های قدیم بخشی از خاک کشورمان بود طبق قراردادی مستعمره روسیه در آمد و سرانجام در سال 1991 استقلال خود را اعلام نمود . زبان رسمی کشور ترکی آذربایجانی می باشد اما در برخی مناطق و دانشگاه ها زبان روسی کاربرد داشته و زبان انگلیسی نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است . از لحاظ آب و هوایی کشوری متنوع است و در هر بخش آن آب و هوایی متفاوت حاکم است . واحد پول رسمی نیز منات می باشد .

اهداف مهاجرت تحصیلی به آذربایجان

تحصیل در کشور آذربایجان از جنبه های گوناگون می تواند برای دانشجویان ایرانی مفید و به صرفه باشد . آذربایجان که اشتراکات فرهنگی بسیاری با کشورمان ایران دارد فضای مناسبی را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده به صورتی که شما با زندگی و تحصیل در این کشور هیچ گونه احساس غربت و دوری نخواهید داشت . دانشگاه های آذربایجان تحصیل در تمامی رشته ها را مطابق با آخرین متد روز دنیا و دانشگاه های برجسته اروپا و آمریکا پیش برده و شما را برای کار در بازارهای بزرگ جهانی آماده می سازند .

دانشجویان با شروع تحصیل در این کشور می توانند راه پیشرفت خود برای تحصیل در مقطع دکترا را به کشورهای اروپایی گشوده و به دنیای مدرن وارد شوند . هزینه تحصیل و و اعزام دانشجو به آذربایجان و همچنین زندگی پایین از دیگر مزایای تحصیل در کشور آذربایجان است که شما در مقابل استفاده از خدمات و امکانات پیشرفته نیازی به پرداخت هزینه های گزاف مانند بسیاری از کشورهای اروپایی و یا آمریکا نخواهید داشت و به طور کامل پیش زمینه زندگی در کشورهای اروپایی را به دست خواهید آورد . اقوام مختلفی در این کشور زندگی می کنند که نشان می دهد با هر مذهب و فرهنگی می توان زندگی راحتی را در آن تجربه کرد .

شرایط مهاجرت تحصیلی به آذربایجان

درصد بالایی از مردم آذربایجان باسواد هستند و بسیار تمایل دارند تا بتوانند به سرعت پیشرفت کرده و مانند کشورهای اروپایی شوند . به همین دلیل دولت با اختصاص بودجه های قابل توجه اقدام به تاسیس دانشگاه ها و مراکز آموزشی پیشرفته و معتبر نموده است . تحصیل در دانشگاه های آذربایجان به زبان روسی ، ترکی و انگلیسی امکان پذیر است که انتخاب آن به عهده خود دانشجو و البته رشته و مقطع تحصیلی اش می باشد . در صورتی که به زبان دلخواه خود تسلط کافی نداشته باشید می توانید با سپری کردن یک دوره شش ماه تا یک ساله به تسلط کافی برسید . دانشگاه های آذربایجان شامل دو دسته خصوصی و دولتی هستند که هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی به مراتب بیشتر است .

تحصیل در دوره دکترا و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در اکثر مقاطع امکان پذیر است و دانشجویان در صور داشتن رزومه تحصیلی قوی می توانند بورسیه نیز دریافت کنند . اما پیشنهاد ما به شما این است که جهت تحصیل در دوره دکترا دانشگاه های اروپایی که هزینه ای تقریبا برابر با دانشگاه های آذربایجان را دارند انتخاب نمایید و با تحصیل در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در آذربایجان مسیر ورود به کشورهای اروپایی را هموار سازید . تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی نیز در دانشگاه های برتر این کشور امکان پذیر است که البته بیشترین میزان شهریه را در میان رشته های تحصیلی به خود اختصاص می دهد .

ملزومات تحصیل در آذربایجان

برای مهاجرت تحصیلی به آذربایجان شما باید با فراهم کردن مدارک لازم از یک دانشگاه این کشور پذیرش تحصیلی گرفته و سپس برای دریافت ویزا اقدام کنید . دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور دشوار نمی باشد و در صورتی که مدارک خواسته شده را به طور کامل فراهم نمایید می توانید در رشته دلخواه خود به پذیرش برسید .

شما با داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا تسلط به زبان ترکی می توانید تحصیل در رشته دلخواه خود را آغاز کرده و در کنار تحصیل به کار پاره وقت نیز مشغول شوید . در سال های اخیر دانشجویان ایرانی زیادی به تحصیل در این کشور مشغول شده اند و توانسته اند به اقامت رسیده و یا به کشورهای اروپایی مهاجرت کنند . برخی از دانشگاه ها نیز شرایط مخصوص به خود را در پذیرش دانشجویان دارند به این صورت که ابتدا باید در کالج ها به مدت یک سال دوره پیش نیاز را بگذرانید و سپس به دانشگاه وارد شوید .

دانشگاه های آذربایجان

از جمله دانشگاه های آذربایجان می توان به دانشگاه دولتی باکو ، دانشگاه قفقاز ، دانشگاه خزر ، دانشگاه فنی آذربایجان ، دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان و اکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان اشاره کرد . دقت داشته باشید که موسسات و دانشگاه های آموزشی زیادی در کشور آذربایجان وجود دارند که دانشجویان بین المللی را پذیرش می کنند اما قبل از هرگونه اقدام شما باید از معتبر بودن آنها اطمینان حاصل فرمایید و در صورتی که قصد بازگشت به ایران را دارید از مورد تایید بودن آنها توسط وزارت علوم مطمئن شوید .

مهاجرت به آذربایجان

مهاجرت تحصیلی به آذربایجان جنبه های مختلفی از جمله آشنایی کامل با آذربایجان ، انتخاب دانشگاه ، اخذ پذیرش در رشته دلخواه ، تامین هزینه های لازم  دانشگاه و تحصیل ، محل اقامت در این کشور ، دریافت ویزای تحصیلی ، آمادگی روحی برای تجربه زندگی جدید و غیره را شامل می شود. شما باید ابتدا تمامی فاکتورها را به خوبی بررسی کرده و در مورد تمام آنها اطلاعات کافی را به دست آورید . مهاجرت امری حساس است و کوچکترین اشتباه می تواند گاها شما را با آسیب های جدی رو به رو سازد .

مشاوران ما در موسسه مهاجرتی شیراز و تهران تلاش خواهند کرد تا از ابتدای مسیر تمامی اطلاعات مورد نیاز در رابطه با مهاجرت تحصیلی به آذربایجان و زندگی در این کشور را در اختیارتان قرار داده و به شما در اخذ پذیرش از دانشگاه کمک نمایند . شما می توانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان ما در موسسه حقوقی مهر آفرین رجبی تماس حاصل فرموده و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.