تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر SFU کانادا

تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر SFU کانادا

تحصیل در دانشگاه سایمن فریزر SFU کانادا که جزء 15 دانشگاه برتر پژوهش محور در این کشور است متقاضیان بسیاری از سراسر جهان دارد.

کشور کانادا در طول سالیان متمادی با تاسیس و گسترش مراکز علمی متعدد توانسته خود را به یکی از مراکز تحصیلی معتبر و پردرخواست در سطح جهان مبدل سازد.

در این مقاله بر آن شدیم تا به تحصیل در کانادا در دانشگاه سایمن فریزر نگاهی داشته و اصلی ترین رشته های تحصیلی را در آن مورد بررسی قرار دهیم ، چنانچه شما عزیزان در رابطه با تحصیل در هر یک از موسسات آموزشی کشور کانادا سوالی دارید و یا نمی دانید چگونه می توان به ویزای تحصیلی این کشور دست یافت ، کافی ست تا با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل نموده و از تمامی مراحل لازم مطلع گردید.

ضمناً برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید مقاله تحصیل در کانادا را بخوانید تا بطور کامل با جزییات آن آشنا شوید.

معرفی دانشگاه سایمن فریزر کانادا

دانشگاه سایمن فریزر با نام اختصاری SFU در شهر ونکوور کانادا ، ایالت بریتیش کلمبیا با جذب بیش از دو هزار دانشجو در سال 1965 فعالیت خود را آغاز نمود ، این دانشگاه که هم اکنون سالانه بیش از سی هزار دانشجو را در رشته های مختلف تربیت می نماید ، به عنوان یکی از برجسته ترین دانشگاه های پژوهشی دنیا معرفی می شود و دارای سه فصای باز دانشگاهی ست.

دانشگاه سایمن فریزر هر ساله کمپ های تابستانی به نام Tamwood برگزار می نماید که جوانان با هدف های متعدد از جمله تقویت زبان در آنها شرکت نموده و به انجمن های مختلف آن می پیوندند ، این دانشگاه دارای سه پردیس اصلی است و تمام بودجه خود را از طریق دولت دریافت نموده و بخش گسترده ای از هزینه های تحصیل دانشجویان را عهده دار می گردد.

در حدود 30% دانشجویان این دانشگاه از کشورهای متعدد و بین المللی هستند و یکی از معدود دانشگاه های کانادا و جهان است که ظرفیت بالایی در جذب دانشجویان بین المللی دارد.

همچنین نزدیک به 6500 پرسنل در بخش های آموزشی و علمی این دانشگاه به فعالیت مشغولند و دانشجویان کلیه مقاطع در طول تحصیل به صورت مداوم به آنها دسترسی خواهند داشت ، دانشگاه سایمن فریزر نام خود را از یک کاشف و بازرگان پوشاک خز برگرفته و اولین دانشگاهی بود که به عضویت انجمن ملی ورزشی دانشگاهی کانادا درآمد.

تحصیل در دانشگاه سایمن فریزر SFU کانادا

دانشکده های دانشگاه سایمن فریزر

دانشگاه سایمن فریزر دارای هشت دانشکده در رشته های مختلف است که دانشجویان با توجه به رشته انتخابی شان باید به دانشکده مربوطه درخواست خود را ارسال نمایند ، سال تحصیلی در دانشگاه سایمون فریزر کانادا سه ترم بوده و دانشجویان آموزش های عملی را همراه با واحدهای درسی سرکلاس فرا می گیرند ؛ دانشکده های دانشگاه به شرح زیر است:

 • دانشکده علوم کاربردی
 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی
 • دانشکده بیزنس بیدی
 • دانشکده ارتباطات ، هنر و تکنولوژی
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده محیط زیست
 • دانشکده علوم بهداشتی
 • دانشکده علوم
دانشکده های دانشگاه سایمن فریزر

شرایط پذیرش در دانشگاه سایمن فریزر کانادا

این دانشگاه در فهرست افتخارات خود نام افراد مشهوری همچون گوردون کمپبل نخست وزیر سابق بریتیش کلمبیا ، گلن کلارک سیاستمدار ، برایان برت و استفان دی موزیسین را دارد.

تمامی علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه باید به تاریخ مشخص شده از سوی دانشگاه توجه ویژه داشته و از چند ماه قبل مدارک لازم را فراهم سازند.

داشتن مدرک دیپلم به همراه معدل بالای 15 اولین پیش نیاز ورود به دوره کارشناسی بوده و در صورتی که بخواهید در رشته ای غیر مرتبط با رشته تحصیلی تان در دبیرستان تحصیل کنید و یا تمامی واحدهای درسی تان مورد تایید دانشگاه قرار نگیرد باید دوره شش ماه تا یک ساله را پشت سر بگذارید.

پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی آسانتر بوده و شما با ارائه یک پیشینه تحصیلی قوی می توانید به راحتی در رشته دلخواهتان پذیرفته شوید ، توصیه ما به شما عزیزان این است که تا حد ممکن با راهنمایی افراد متخصص در این زمینه شانس خود را جهت دریافت بورسیه امتحان نمایید.

زبان تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر

زبان انگلیسی زبان آموزش و تحصیل در دانشگاه سایمن فریزر است و کسانی که زبان اصلی شان انگلیسی نیست باید با مطالعه و یادگیری این زبان به سطح موردنظر دانشگاه برای تحصیل برسند.

زبان تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه از متقاضیان مدرک آیلتس و یا تافل را می پذیرد به شرط آنکه کمتر از دو سال از زمان تست گذشته باشد . حداقل نمره موردنیاز در مدرک آیلتس 6.5 و در تافل مجموع 94 و در هر بخش 20 می باشد.

متقاضیانی که زبان مادری شان انگلیسی نیست اما آخرین دوره تحصیلی خود را در یک مرکز انگلیسی زبان سپری کرده اند نیازی به ارائه مدرک نخواهند داشت ، تسلط به زبان انگلیسی برای تمامی دوره ها الزامی بوده و دانشجویان باید با تسلط به این زبان تحصیل خود را شروع کنند.

در برخی از دوره ها مانند دوره دکترا دانشجویان باید با مانع زبان انگلیسی رو به رو نباشند و تمرکز خود را بر روی پژوهش و تحصیل خود قرار دهند.

مهندسی در دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمن فریزر در چند سال گذشته جز 5 دانشگاه اول کانادا در زمینه مهندسی و علوم کامیپوتر قرار گرفته و عمده شهرت خود را مدیون این رشته های می باشد ؛ رشته های مهندسی کنترل ، رباتیک ، فناوری نانو و میکرو در این دانشگاه در میان 20 مقصد برتر جهان قرار گرفته اند.

مهندسی در دانشگاه سایمون فریزر

دانشجویانی که به دنبال تحصیل در دوره کارشناسی علوم مهندسی هستند باید مهارت خود را در ریاضیات و فیزیک با مدرک های مختلف و نمرات بالا نشان داده و در دوره های پیش نیاز مشخص شده توسط دانشگاه شرکت نمایند ، دوره کارشناسی چهار سال بوده و سپس دانشجویان فرصت ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی را خواهند داشت.

علاوه بر دانشگاه های کانادا ، دانشگاه های کشورهای اروپایی نیز اعتبار جهانی در زمینه رشته های مهندسی دارند ، مقاله تحصیل در انگلستان را مطالعه کنید.

دکترا در دانشگاه سایمون فریزر

اگرچه دانشگاه سایمن فریزر در ارائه رشته های تحصیلی نسبت به برخی از دانشگاه های مطرح کانادا محدودتر است اما دانشجویان از امکانات و البته فرصت های پژوهشی بهتری برخوردار هستند.

دکترا در دانشگاه سایمون فریزر

رشته دکترا در برخی علوم مهندسی با انجام آزمایش ها و دست یابی به فناوری های نوین همراه است که نمونه آن را در کمتر دانشگاهی می توان یافت.

از این رو دانشجویانی که به دنبال رسیدن به پذیرش در مقطع دکترا دانشگاه سایمن فریزر هستند باید در رشته تحصیلی شان حرفی برای گفتن داشته و رزومه خوبی را ارائه دهند ، دانشجویانی که می خواهند به صورت مستقیم از دوره لیسانس پذیرفته شوند باید حداقل 50 درصد از واحدهای کارآموزی دوره کارشناسی ارشد را تکمیل نمایند.

پزشکی در دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمون فریزر رشته های علوم پزشکی را به صورت مستقیم ارائه نمی دهد و دانشجویان در دانشکده علوم بهداشتی می توانند به تحصیل رشته های علوم بهداشت ، بهداشت عمومی زیست پزشکی در دانشکده آموزش مشغول شوند ، این رشته ها که مرتبط با علوم پزشکی هستند دانشجویان را به بخش های بهداشت و درمان وارد نموده و فرصت های شغلی خوبی را در اختیارشان قرار دهند ؛ برای آگاهی بیشتر در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا مقاله مربوط به آن را در همین سایت بخوانید.

پزشکی در دانشگاه سایمون فریزر

هزینه تحصیل در سایمون فریزر

در دانشگاه سایمن فریزر دانشجویان بومی مقطع کارشناسی شهریه ای بسیار کم و در حدود 170 دلار را برای هر واحد درسی پرداخت می کنند ، شهریه رشته های علوم مهندسی و یا واحدهای کارآموزی کمی بیشتر است اما دانشجویان بین المللی باید در حدود 11000 دلار را علاوه بر شهریه دانشجویان داخلی پرداخت نمایند.

هزینه تحصیل در سایمون فریزر

به صورت میانگین می توان گفت که دانشجویان دوره کارشناسی باید در حدود 15 هزار دلار در سال و در دوره کارشناسی ارشد تا 16 هزار دلار پرداخت نمایند.

بورسیه در دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایون فریزر بورسیه های متعددی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است که تعدادی از آنها شایسته محور بوده و افراد باید شرط معدل را داشته باشند تا بتوانند تقاضای دریافت بورسیه داشته باشند.

بورسیه در دانشگاه سایمون فریزر

برخی از بورسیه ها نیز مخصوص دانشجویانی ست که دارای مشکل مالی هستند و می توانند با اثبات عدم توانایی مالی به کمک هزینه های قابل توجهی دست یابند.

البته دریافت بورسیه تضمینی نبوده و تعداد کمی از متقاضیان به بورسیه دست می یابند ، دانشجویان باید در هنگام ثبت نام درخواست بورسیه خود را به ثبت برسانند و دانشگاه با توجه به شرایط دانشجو نوع بورسیه را مشخص می نماید.

دانشجویان دوره کارشناسی و دکترا شانس دریافت بورسیه تحصیلی به ارزش 21000 دلار در سال را دارند که پرداخت آن مشروط به پیشرفت دانشجو در طول تحصیل است.

معمولا بورسیه های تحصیلی سه تا پنج سال را پوشش داده و در مقطعی مانند دکترا بورسیه کلیه هزینه تحصیل و زندگی را برای دانشجو پوشش می دهد.

موقعیت مکانی دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمون فریزر دارای سه پردیس است که هر کدام در بخش های مختلف شهر ونکوور قرار گرفته اند و پردیس اصلی با نام برنابی در نزدیکی کوه برنابی در فاصله 20 کیلومتری مرکز شهر ونکوور واقع شده است.

موقعیت مکانی دانشگاه سایمون فریزر

این پردیس اصلی توسط آرتور اریکسون طراحی شده و بخش عظیمی از مساحت منطقه را به ساختمان اصلی اختصاص داده و یک مرکز واحد در حال رشد ایجاد نموده است.

پردیس دوم که سوری نام دارد با قرار گرفتن در مرکز شهر ، ساختمان جدید پنج طبقه مهندسی سیستم های انرژی را در خود جای داده و دانشجویان رشته مهندسی را به همراه آزمایشگاه ها ، کلاس های درس و سالن های سخنرانی می پذیرد.

پردیس سوم با نام پردیس ونکوور در دهه 1980 با یک کلاس افتتاح شده و با کمک بخش خصوصی توانست به ساختمان های مدرن و جدید دست یابد ، چهار ساختمن اصلی این پردیس به نام های هاربر سنتر ، مرکز گفت و گوی بین المللی موریس وسک ، دانشکده بازرگانی سگال و هنرهای معاصر هستند که سالانه بیش از 70 هزار دانشجو را پذیرفته و اکثر رشته های دانشگاه را میزبانی می نماید.

خوابگاه های دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمون فریزر دارای خوابگاه های متعددی به صورت برج ها ، سالن های اقامتی سنتی ، آپارتمان های استودیویی و شهرک است که به دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی خدمات ارائه می دهند.

دانشکده های دانشگاه سایمن فریزر

تعداد اتاق های انفرادی در این خوابگاه بسیار زیاد بوده و دانشجویان می توانند در کل دوران تحصیل از فضای خصوصی بهره مند گردند . نام خوابگاه های این دانشگاه به شرح زیر است:

 • Shell house مخصوص دانسجویان کارشناسی با یک ساختمان سنتی
 • The Towers محل اقامت دانشجویان کارشناسی
 • McTaggart- Cowan Hall یک خوابگاه قدیمی ساخته شده از سال 1967
 • Townhouses محل اقامت دانشجویان کارشناسی
 • Hamilton hall و CCIC مخصوص دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی

شهرک های مسکونی این دانشگاه نیز در حدود 100 واحد خانه چند طبقه است که از سال 1993 به سکونت دانشجویان اختصاص یافته است ، همچنین دانشگاه دارای خانه هایی جهت اسکان دانشجویان با خانواده است که به افراد واجد شرایط تعلق می گیرد.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه سایمون فریزر

پراکندگی پردیس های دانشگاه سایمن فریزر در سطح شهر ونکوور کانادا موجب شده تا دانشجویان بتوانند به تمامی نقاط شهر به خوبی دسترسی داشته باشند.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه سایمون فریزر

معمولا دانشجویان برای جا به جایی در سطح شهر از تاکسی و اتوبوس ها استفاده و برای رفتن به کشوری دیگری از فرودگاه ونکوور استفاده می کنند ، به عنوان مثال پردیس اصلی برنابی با سرویس اتوبوسرانی به مرکز شهر و سایر پردیس ها متصل است متصل بوده و دانشجویان برای رسیدن به مرکز شهر نیاز به صرف هزینه ندارند.

دانشجویان ساکن در پردس سوری نیز که به دلیل گستردگی این پردیس در بخشی از مرکز شهر سکونت می یابند و به بهترین امکانات دسترسی خواهند داشت . لقب پردیس ونکوور ” قلب روشنفکر شهر ” است که با ساختمان های زیبای خود جلوه ویژه ای به شهر بخشیده است.

دانشگاه سایمن فریزر به عنوان یکی از معتبرترین مقصدهای تحصیلی در کشور کانادا آموزش های خلاقانه را در اختیار دانشجویان قرار داده و همواره از پیشتازان پیشرفت در حوزه های مختلف علمی ست.

سوالات پر تکرار دانشگاه سایمون فریزر

در مطلب بالا خلاصه ای از امکانات و چگونگی تحصیل در دانشگاه سایمن فریزر SFU کانادا بیان شد ، اگر به تحصیل دراین دانشگاه علاقه مندید می توانید با مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی در تماس باشید و یا اگر سوالی در این زمینه دارید ، از قسمت دیدگاه های سایت استفاده کرده و به پاسخ دقیق خود برسید.

برای تحصیل در دانشگاه سایمن فریزر SFU کانادا چه ملزوماتی نیاز است؟

داشتن مدرک دیپلم به همراه معدل بالای 15 اولین پیش نیاز ورود به دوره کارشناسی بوده و در صورتی که بخواهید در رشته ای غیر مرتبط با رشته تحصیلی تان در دبیرستان تحصیل کنید و یا تمامی واحدهای درسی تان مورد تایید دانشگاه قرار نگیرد باید دوره شش ماه تا یک ساله را پشت سر بگذارید.

می خواهم در دانشگاه سایمون فریزر رشته های مهندسی را انتخاب کنم چه رشته هایی را پیشنهاد می دهید؟

رشته های مهندسی کنترل ، رباتیک ، فناوری نانو و میکرو در این دانشگاه در میان 20 مقصد برتر جهان قرار گرفته اند.

آیا امکان تحصیل از مقطع لیسانس به دکترا وجود دارد؟

دانشجویانی که می خواهند به صورت مستقیم از دوره لیسانس پذیرفته شوند باید حداقل 50 درصد از واحدهای کارآموزی دوره کارشناسی ارشد را تکمیل نمایند.

میزان بورسیه تحصیلی در دانشگاه سایمون فریزر کانادا چقدر است؟

دانشجویان دوره کارشناسی و دکترا شانس دریافت بورسیه تحصیلی به ارزش 21000 دلار در سال را دارند که پرداخت آن مشروط به پیشرفت دانشجو در طول تحصیل است.

اگر برای مقطع دکترا در دانشگاه سایمون فریزر کانادا موفق به دریافت بورسیه شوم ، تا چند سال تحت حمایت خواهم بود؟

معمولا بورسیه های تحصیلی سه تا پنج سال را پوشش داده و در مقطعی مانند دکترا بورسیه کلیه هزینه تحصیل و زندگی را برای دانشجو پوشش می دهد.

چنانچه شما عزیزان در رابطه با تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر SFU کانادا و یا به طور کلی درباره تحصیل در خارج از کشور سوالی دارید و می خواهید با توجه به شرایط خود به انتخابی صحیح برسید ، مشورت با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی به شما کمک خواهد کرد ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه مشاوره رایگان تلفنی به شما عزیزان هستند ، همچنین مقالات سایت کمک بسیاری به آگاهی بیشتر شما در زمینه مهاجرت تحصیلی می کنند ، مقاله تحصیل در خارج از کشور ، مقاله ای است که اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار خواهد داد ، مطالعه آن را از دست ندهید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه