تحصیل رشته حسابداری در استونی

تحصیل رشته حسابداری در استونی
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حسابداری در استونی ، مقاطع مختلف این رشته ، دانشگاه های مشهور برای حسابداری و مدارک پذیرش آنها ، هزینه ها ، بازار کار و مزایا و معایب موجود برای این رشته در کشور استونی ، در این مقاله توسط مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

اگر قصد تحصیل در کشور استونی را دارید ، در کنار مطالعه این محتوا ، حتما مقاله تحصیل در استونی را بخوانید تا با کلیات دریافت پذیرش ، هزینه تحصیل ، کار دانشجویی ، چگونگی گرفتن خوابگاه ، اخذ بورسیه های تحصیلی و بسیاری موارد دیگر آشنا شوید.

به طور کلی ، رشته حسابداری در دانشگاه های اروپایی متقاضیان زیادی دارد و در این میان ، کشور استونی به دلایلی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد ، از جمله انتخاب های اول برای بسیاری از دانشجویان بین المللی محسوب می شود.

در ادامه مدارک پذیرش رشته حسابداری در استونی توضیح داده شده است ، سپس با سایر مقوله های ضروری برای تحصیل این رشته در استونی آشنا خواهید شد ، لطفا با ما همراه باشید.

مدارک پذیرش رشته حسابداری در استونی

دانشجویان تحصیل رشته حسابداری در استونی ، اگر در هر ترم مقدار توصیه شده ای از واحد های درسی را پاس کنند ، می توانند مدرک کارشناسی خود را تنها در سه سال به دست آورند و مدرک کارشناسی ارشد حسابداری ، دانشجویان باید دو سال دیگر هم ادامه دهند.

به عنوان مدارک پذیرش رشته حسابداری در استونی ، شما می توانید حداقل مدرک درجه دو خوب در هر موضوعی را ارائه کنید؛ شما باید شواهد قابل توجهی از توانایی عددی از مدارک تحصیلی پیشرفته مدرسه با درجه بالا در ریاضیات) را نشان دهید.

ارائه گواهی پایان دوره متوسطه ، گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی و ریز نمرات تحصیلی برای تمام سال های تحصیل (از جمله پیش دانشگاهی در صورت وجود) الزامی است.

مدارک تحصیلی باید توسط یک دارالترجمه مورد تایید وزارت دادگستری ترجمه شود و باید به تایید وزارت امور خارجه برسد ، به منظور درخواست برای برنامه های کارشناسی ارشد ، داوطلب باید گزارش نمره آزمون GRE General را ارائه دهد.

در مدارک پذیرش حسابداری در استونی باید به الزامات زبان هم توجه شود و آمادگی های لازم برای ارائه آزمون بین المللی یا مصاحبه توسط دانشگاه باید مد نظر قرار بگیرد ، در بخش مربوط به زبان تحصیل حسابداری در استونی ، به جزییات اشاره شده است.

بهترین دانشگاه های حسابداری استونی

مشاوران رجبی در بررسی های خود در مجموع سه دانشگاه را به عنوان بهترین دانشگاه های حسابداری استونی ، یافته اند که در این بخش درباره هر کدام از آنها توضیحاتی داده شده است.

بهترین دانشگاه های حسابداری استونی

تحصیل حسابداری در دانشگاه فناوری تالین

خبر خوب برای علاقه مندان تحصیل حسابداری در دانشگاه فناوری تالین این است که اکنون بهترین دانشگاه استونی برای تحصیل رشته حسابداری به شمار می رود.

دانشگاه فناوری تالین (TalTech) که در سال 1918 تأسیس شد ، در شهر تالین ، پایتحت استونی قرار دارد و تنها دانشگاه فنی در استونی است.

رشته حسابداری دانشگاه فناوری تالین در دانشکده تجارت و حکومت داری (school of business and governance) به ریاست پروفسور ان لیسترا ، در دپارتمان مدیریت بازرگانی ارائه می شود ، این دپارتمان راهنمایی های خارجی را از SAB و از اعضای آن دریافت می کند که مشاوره مستقل بازار گرا را از شرکای استراتژیک در بخش خصوصی و دولتی به دانشجویان ارائه می دهند.

از بزرگان و فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه می توان لایوی لایدرو ، تینا راندما-لیو ، کارین جوویر ، ارکی کارو ، تانل کریکمه ، ماری آوارما ، کرت رومل هاردی میبام ، توماس لومان ، تییت وهی ، تااوی کوتکا ، یوری راتاس و یوری انگلبرشت را نام برد.

دانشجویان ایرانی برای واجد شرایط بودن برای تحصیل در دانشگاه فناوری تالین ، باید حداقل 60 درصد از بالاترین CGPA ممکن را داشته باشند.

هنگام درخواست برای برنامه لیسانس در سامانه درخواست آنلاین ، مدارک تحصیلی زیر باید به زبان اصلی و انگلیسی بارگذاری شود.

تحصیل رشته حسابداری در دانشگاه تارتو

دانشگاه تارتو (UT) دانشگاهی در شهر تارتو در استونی است ، دانشگاه تارتو ، دانشگاه ملی استونی و تنها دانشگاه کلاسیک در این کشور ، همچنین بزرگترین و معتبرترین دانشگاه استونی است ، این دانشگاه تحت نام آکادمی گوستاویانا در سال 1632 تاسیس شد.

تحصیل رشته حسابداری در دانشگاه تارتو شامل 240 ساعت آموزش است و دانشجویان را برای تبدیل شدن به مدیر مالی ای برجسته در آینده تربیت می کند.

از بزرگان و نامداران رشته حسابدرای در این دانشگاه می توان کرتو لاتس ، توماس هالدما ، پریت ساندر ، اوله پرل ، مایر نورمت ، ماریا چبوتارووا ، مارک کانتشوکوف و اولوی اسلوگ را نام برد.

زبان آموزش در اکثر برنامه ‌های درسی استونیایی است و البته برخی استثناهای قابل‌توجه مانند نشانه‌شناسی ، علوم اندازه‌گیری کاربردی ، علوم کامپیوتر ، حقوق فناوری اطلاعات و مطالعات اتحادیه اروپا و روسیه به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

متقاضیان ایرانی باید مدارک پذیرش مورد نیاز را در سامانه درخواست آنلاین بارگذاری کنند ، شما باید مطمئن شوید که کپی مدارک تحصیلی توسط وزارت امور خارجه تایید شده باشد و ترجمه ها هم توسط وزارت امور خارجه و هم توسط اداره امور مترجمین رسمی تایید شده باشد.

برای درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه تارتو متقاضیان باید 100 یورو به عنوان هزینه درخواست بپردازند.

تحصیل حسابداری در مدرسه بازرگانی استونی

تحصیل حسابداری در مدرسه بازگانی استونی یا EBS در مقاطع مختلف امکانپذیر است ، این یک دانشگاه خصوصی و با آموزش عالی است که در شهر تالین واقع شده است ،

EBS در سال 1988 تاسیس شد ، این اولین موسسه آموزش عالی در اتحاد جماهیر شوروی بود که آموزش بازرگانی مبتنی بر زبان انگلیسی را ارائه داد.

ACCA (انجمن حسابداران خبر) یک نهاد جهانی برای حسابداران حرفه ای است که EBS با مطالعه دوره های مرتبط با حسابداری و امور مالی مطابق با سیستم صلاحیت ACCA دانشجویان خود را آموزش می دهد.

ACCA بزرگترین نهاد حسابداری جهانی است که در سراسر جهان مورد احترام و اعتبار است ، به دانشجویان پس از اتمام موفقیت آمیز امتحانات ACCA ، مدارکی اعطا می شود که سطح حرفه ای آن ها را مطابق با سیستم صلاحیت ACCA تایید می کند.

از بزرگان این مدرسه بازرگانی می توان روث آلاس ، آنت کولبین ، پیپ آویکسو ، مارکو ریلو ، کاجا کالالاس ، یورگن لیگی ، کارل کوتکاس ، جوکو مارت کولار ، مارتین ویلیگ ، مدیس مولر ، کارولی هندریکس ، گرد کانتر ، رایوو واره ، هاندو ساتر و میکو کالیالا را نام برد.

متقاضیان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه با آماده کردن مدارک پذیرش رشته حسابداری که شامل مدرک معتبر دبیرستان ، ریزنمرات دبیرستان و الزامات زبان است ، باید در مصاحبه ای که دانشگاه برگزار می کند نیز شرکت کند و پس از قبولی در آن برای شرکت در دوره های حسابداری این دانشگاه مجاز می شود.

هزینه تحصیل حسابداری در استونی

بدین صورت که شهریه تحصیل برای برای دانشجویانی که مایل به تحصیل رشته حسابداری در دانشگاه فناوری تالین به زبان انگلیسی هستند 1 ، 550 یورو به ازای هر سال محاسبه می شود.

هزینه تحصیل حسابداری در استونی

شهریه تحصیل رشته حسابداری در دانشگاه تارتو برای دانشجویان 444 یورو در هر ترم است.

هزینه تحصیل در مدرسه بازرگانی استونی یا EBS ، 2 ، 783 برای ترم پاییز و 2 ، 699 یورو برای ترم بهار است.

دانشجویانی که به دنبال تحصیل رشته حسابداری مقطع لیسانس در استونی هستند ، گزینه های زیادی برای تامین هزینه تحصیل خود پیدا خواهند کرد ، با توجه به حمایت دولت استونی از آموزش عالی ، حتی دانشجویان بین المللی حسابداری می توانند برای بورسیه تحصیلی و کمک مالی اقدام کنند.

شاید ندانید که لهستان ، ارزان ترین کشور اروپایی برای تحصیل است ، مقاله تحصیل رشته حسابداری در لهستان را بخوانید و هزینه ها را مقایسه کنید.

زبان تحصیل حسابداری در استونی

الزامات زبان انگلیسی برای تحصیل رشته حسابداری در استونی ، حداقل سطح آیلتس 6.5 به طور کلی با حداقل 6.0 در مؤلفه های خواندن و نوشتن ، نمره تافل 90 یا بالاتر (مبتنی بر اینترنت) است ، در زیر به زبان تحصیل دانشگاه های برتر حسابداری اشاره شده است:

زبان تحصیل حسابداری در دانشگاه فناوری تالین به انگلیسی و استونیایی است اما به این دلیل که بین المللی شدن آموزش عالی یکی از اهداف استراتژیک کلیدی دانشگاه فناوری تالین است ، این دانشگاه بیش از 30 برنامه به زبان انگلیسی به دانشجویان علاقه مند ارائه می دهد که شامل 4 برنامه کارشناسی ، 18 برنامه کارشناسی ارشد و 9 برنامه دکترا است.

این در حالی است که تحصیل رشته حسابداری در دانشگاه تارتو فقط به زبان استونیایی برای دانشجویان ارائه می شود و دانشجویان موظف هستند الزامات زبان استونیایی را حداقل در سطح میانه به دانشگاه اثبات کنند.

زبان تحصیل حسابداری در مدرسه بازرگانی استونی عمدتا به زبان انگلیسی است و برای اخذ پذیرش از این دانشگاه متقاضیان باید دارای حداقل نمره قبولی در یکی از آزمون های تافل (حداقل نمره 87 یا بالاتر) آیلتس (حداقل 5.5 یا بالاتر) و یا FCE باشند.

چارت درسی حسابداری در دانشگاه های استونی

چارت درسی رشته حسابداری در دانشگاه های استونی بطور کلی شامل موارد ذکر شده در زیر است؛

حسابداری مالی ، دوره ویژه حسابداری ، حسابداری گروهی ، حسابداری برای سازمان های غیر تجاری ، حسابداری بین المللی ، سیستم های اطلاعات حسابداری ، گزارشگری و تحلیل مالی ، حسابداری مدیریتی ، حسابداری مدیریتی استراتژیک و مدیریت هزینه ، حسابداری بهای تمام شده ، حسابرسی ، حسابرسی داخلی ، کنترل مالیات ، مالیات بین المللی ، ارتباطات مالی و حسابداری ، حسابداری اجتماعی و زیست محیطی ، اخلاق برای حسابداران و آموزش عملی (کارورزی).

سایر دروس شامل مبانی تجزیه و تحلیل کسب و کار ، مدیریت عملیات ، تجارت و جامعه ، قانون تجارت ، مدیریت مالی ، رفتار سازمانی ، مدیریت استراتژیک ، مبانی بازاریابی ، حسابداری پیشرفته ، اصول املاک و مستغلات ، تامین مالی املاک مسکونی ، تجزیه و تحلیل صورت های مالی و امور مالی شخصی می شود.

چارت درسی دانشجویان کارشناسی ارشد حسابداری

چارت درسی دانشجویان کارشناسی ارشد حسابداری با توجه به گرایش انتخابی تفاوت دارد؛ به عنوان مثال دانشجویان در گرایش کارشناسی ارشد سیاست ‌های اقتصاد کلان و بازارهای مالی ، دانش مربوطه را در مورد مسائل اصلی در تحلیل اقتصاد کلان و اقتصاد مالی و همچنین ابزارها ، داده‌ها ، مدل‌ها و تکنیک ‌های کلیدی که اکنون توسط مؤسسات دولتی و خصوصی استفاده می‌شوند ، به دست خواهند آورد.

در گرایش اقتصاد و مدیریت بازرگانی دانشجویان از طریق دوره‌های آموزشی مانند امور مالی شرکتی پیشرفته و مشتقات ، بنیاد مدیریت ، قیمت‌گذاری دارایی با درآمد ثابت یا استراتژی ‌های سرمایه‌گذاری پویا ، دانش بیشتری در مورد مسائل مالی کلیدی در شرکت‌ها بدست می آورند.

گرایش های رشته حسابداری در استونی

برنامه حسابداری در مقطع کارشناسی در استونی دانش جامعی به دانشجویان ارائه می دهد که نیازهای بازار کار امروزی را برآورده می کند ، برنامه های درسی با همکاری کارشناسان بخش خصوصی و دولتی تهیه می شود که کیفیت آن بر اساس بازخورد سالانه دانشجویان بهبود می یابد.

گرایش های رشته حسابداری در استونی

برنامه های کارشناسی ارشد در رشته ی حسابداری با توجه به نیاز های بخش دولتی و خصوصی توسعه یافته اند و بنابراین برای بازار کار بسیار ارزشمند است.

برای ادامه تحصیل رشته حسابداری در استونی ، دانشجویان می توانند مدرک کارشناسی ارشد امور مالی را انتخاب کنند ، امور مالی مطالعه مدیریت پول است و مدیریت پس انداز شخصی گرفته تا حسابداری و بانکداری سرمایه گذاری را شامل می شود.

یک دانشجوی امور مالی می تواند تحصیلات خود را با بررسی همه حوزه‌های مالی به طور کلی حفظ کند یا ممکن است در آینده در زمینه‌های فرعی مانند برنامه‌ریزی بازنشستگی یا سرمایه‌گذاری‌های تجاری متخصص شود.

کارشناسی ارشد در رشته اکچوئر و مهندسی مالی گرایش دیگری برای دارندگان لیسانس حسابداری است که در دانشگاه تارتو ارائه می شود.

دیگر گرایش های کارشناسی ارشد رشته حسابداری در استونی شامل سیاست های کلان اقتصادی و بازارهای مالی ، حسابداری و امور مالی ، اقتصاد و مدیریت بازرگانی ، مدیریت ، حسابداری حرفه ای و حسابداری می شود.

دانشگاههای دانمارک هم گرایش های متنوعی از رشته حسابداری را ارائه می دهند ، سری بزنید به مقاله تحصیل رشته حسابداری در دانمارک و با شرایط تحصیل این رشته در دانشگاه های این کشور هم آشنا شوید.

تحصیل دکترا حسابداری در استونی

در طول تحصیل دکترا حسابداری در استونی ، از طریق شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی ، پروژه‌ها و طرح‌های تحرک کوتاه‌مدت یا بلندمدت ، این شانس را خواهید داشت که با همتایان و محققان حرفه‌ای در سراسر جهان همکاری کنید.

تحقیق جزء اصلی مطالعه دکتری است ، مدرک دکترا حسابداری شامل پایان نامه دکترا و مطالعاتی است که از روند تحقیق شما پشتیبانی می کند ، پایان نامه شما می تواند به صورت تک نگاری یا مبتنی بر مقاله باشد.

گرایش های رشته ی حسابداری در مقطع دکترا در استونی شامل حسابداری و مدیریت ، حسابداری ، مدیریت بازرگانی (حسابداری) ، سیاست عمومی و مدیریت (قانون و سیاست عمومی) و مدیریت بازرگانی می شود.

می توان گفت شاید اگر روش درخواست پذیرش برای تحصیل دکترا حسابداری را به خوبی بلد باشید ، احتمال پذیرش آن نسبت به دیگر مقاطع تحصیل رشته حسابداری در استونی ، بیشتر باشد.

برای پذیرش در این مقطع دانشجویان اول باید تلاش کنند با یک استاد برجسته از دپارتمان حسابداری در دانشگاه مورد نظر مکالمه نمایند و با ارائه طرح اولیه پژوهشی خود ، اساتید را برای نوآورانه بودن پژوهش خود قانع کنند ، در صورت پیشبرد صحیح این مراحل احتمال پذیرفته شدن متقاضی برای تحصیل دکترا حسابداری در استونی ، خیلی بالا می رود.

اگر قصد دارید برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های برتر استونی درخواست دهید ، از طریق راهنمایی های مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با الزامات برنامه های هر دانشکده بیشتر آشنا خواهید شد و درخواست کامل تری خواهید داشت.

در ایتالیا هم میتوانید اکثر رشته های مورد علاقه تان را در مقطع دکترا با بورسیه های بسیار عالی بخوانید ، مقاله تحصیل در ایتالیا ، می تواند بورسیه های جذابی را به شما معرفی نماید.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در استونی

آیا استونی برای دانشجویان بین المللی رشته حسابداری در استونی خوب است؟ برای پاسخ به این سوال و جمع بندی نهایی آن باید مزایا و معایب تحصیل حسابداری در استونی را مطالعه کنید.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در استونی

مزایا:

  • استونی کشوری زیبا و دوستانه است.
  • استونی به سرعت در حال تبدیل شدن به کشوری بسیار توسعه یافته ، استقبال کننده و رو به جلو است.
  • استونی با داشتن دولت الکترونیک و رای گیری آنلاین یکی از متصل ترین کشورهای جهان است.
  • دارای دولت و جامعه ای است که به دانشگاه ها احترام زیادی می گذارد.
  • بسیاری از دانشگاه های استونی برنامه های تحصیلی حسابداری را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.
  • دانشجویان حسابداری در استونی فرصت هایی برای یادگیری زبان های جدید ، تجربه یک فرهنگ رو به رشد و شاید یافتن شغل پس از فارغ التحصیلی خواهند داشت.

معایب:

  • پیچیده بودن زبان استونیایی و الزام یادگیری آن برای کار و زندگی در این کشور
  • تعداد محدود دانشگاه ها برای تحصیل رشته حسابداری در استونی
  • بسیاری از دانشجویان در نظر سنجی ها می گویند که درست مانند بسیاری از کشورهای دارای جمعیت مهاجر ، دولت استونی هم بیشتر تلاش کند تا مشاغل موجود را برای مردم خود حفظ کند.

بسیاری از دانشجویان بین المللی ، استونی را برای تحصیل رشته های علوم پزشکی انتخاب می کنند ؛ شاید بخواهید در این زمینه اطلاعات کامل تری داشته باشید ؛ مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی را بخوانید.

بازار کار استونی پس از تحصیل حسابداری

دانشجویان تحصیل رشته حسابداری در استونی که به دنبال آموزش منحصر به فرد به این کشور آمده اند ، پس از فارغ التحصیلی مدارک کاربردی خواهند یافت.

حقوق یک حسابدار در استونی می تواند بین 1140 تا 5660 دلار در ماه متفاوت باشد ، مدارک تحصیلی حسابداری از بهترین دانشگاه های حسابداری استونی ، به شما فرصتی می دهد تا در زمینه حسابرسی و امور مالی در یک زمینه جهانی تخصص داشته باشید.

حسابداران فرصت های شغلی مدرن زیادی در استونی پیدا خواهند کرد؛ به عنوان مثال AutoAccount یک سرویس حسابداری آنلاین بسیار خودکار است که توسط شرکت مادر Digitase ایجاد شده است ، AutoAccount از صورتحساب های بانکی XML استفاده می کند.

AutoAccount یک ترکیب فوق العاده مناسب با اقامت الکترونیک و یک شرکت ثبت شده در استونی است ، تمام مکاتبات را می توان به صورت آنلاین انجام داد.

برای شناخت هر چه بهتر بازار کار رشته های مختلف در این کشور ، مقاله کار در استونی را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل حسابداری در استونی

بر اساس پرسش های مکرر شما در خصوص تحصیل رشته حسابداری در استونی ، مشاوران ما شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) دراین مقاله نکاتی مفید و به روز را ارائه دادند ، در صورت وجود هر گونه سوال و ابهام با ما از طریق باکس دیدگاه در ارتباط باشید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته حسابداری در استونی کدام است؟

 دانشگاه فناوری تالین ، اکنون بهترین دانشگاه استونی برای تحصیل رشته حسابداری به شمار می رود.

هزینه تحصیل رشته حسابداری در استونی چقدر است؟

شهریه تحصیل رشته حسابداری در دانشگاه تارتو برای دانشجویان 444 یورو در هر ترم است.
هزینه تحصیل در مدرسه بازرگانی استونی یا EBS ، 2 ، 783 برای ترم پاییز و 2 ، 699 یورو برای ترم بهار است.

زبان تحصیل رشته حسابداری در استونی چیست؟

زبان تحصیل حسابداری در دانشگاه فناوری تالین به انگلیسی و استونیایی است اما به این دلیل که بین المللی شدن آموزش عالی یکی از اهداف استراتژیک کلیدی دانشگاه فناوری تالین است ، این دانشگاه بیش از 30 برنامه به زبان انگلیسی به دانشجویان علاقه مند ارائه می دهد که شامل 4 برنامه کارشناسی ، 18 برنامه کارشناسی ارشد و 9 برنامه دکترا است.

گرایش های حسابداری در مقطع کارشناسی ارشد در استونی کدامند؟

گرایش های کارشناسی ارشد رشته حسابداری در استونی شامل سیاست های کلان اقتصادی و بازارهای مالی ، حسابداری و امور مالی ، اقتصاد و مدیریت بازرگانی ، مدیریت ، حسابداری حرفه ای و حسابداری می شود.

حقوق یک حسابدار در استونی چقدر است؟

حقوق یک حسابدار در استونی می تواند بین 1140 تا 5660 دلار در ماه متفاوت باشد.

اگر مایل هستید اطلاعات کاملتری از موقعیت شغلی حسابداران و به طور کلی تحصیل رشته حسابداری در استونی کسب کنید ، موسسه مهاجرتی رجبی بهترین مشاورها را در اختیار شما قرار می دهند که با بهره گیری از تخصص و تجربه آنها به هدف نهایی خود برای تحصیل و کار در خارج از کشور خواهید رسید ، کافیست با ما از طریق دفاتر فعال تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین مطالعه سایر مقالات سایت می تواند دید وسیع تری در خصوص مهاجرت تحصیلی به شما بدهد ؛ پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل رشته حسابداری در روسیه نیز را بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *