تحصیل رشته سینما در ایتالیا

تحصیل رشته سینما در ایتالیا
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته سینما در ایتالیا یکی از گزینه های جذاب برای علاقمندان به صنعت فیلم و سینما است ، این افراد پس از انتخاب ایتالیا به عنوان مقصد تحصیلی به این می اندیشند که کدام دانشگاه را انتخاب کنند ، در این پروسه بایستی به این پرسش ها پاسخ داد که چگونه می توان فهمید که یک دانشگاه خوب و معتبر است ؟ آیا برای به دست آوردن نتیجه عالی در صنعت سینما باید به دانشگاه خصوصی رفت و هزینه های زیادی پرداخت کرد ؟ با مطالعه این مقاله با چند نکته برای پیدا کردن دانشگاه مناسب برای تحصیل رشته سینما در ایتالیا آشنا می شوید.

برای آشنایی کامل شما با چگونگی مهاجرت تحصیلی به ایتالیا ، پیش تر مقاله تحصیل در ایتالیا در همین سایت ، ارائه شده است که توصیه میکنیم حتما مطالعه شود.

در واقع برای کار در دنیای سینما نیازی به دنبال کردن دوره تحصیلی در دانشگاه است ، اگر مصمم به تحصیل و تعامل با اساتید معتبر و بهترین های بخش سینما هستید تحصیل در ایتالیا برای شما بهترین گزینه است ، برای کسب اطلاعات دقیق همیشه می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ )تماس گرفته و تمام سوالات مهاجرتی خود را بپرسید.

پنج دانشگاه برای تحصیل در رشته سینما در این کشور وجود دارد ، انتخاب کار در دنیای سینما انتخابی شجاعانه و از جهاتی پرمخاطره است ، زیرا علاوه بر استعداد و پشتکار، اغلب شانس خوبی نیز لازم است ؛ در ایتالیا، بیش از سایر کشورها حرفه سینما خیلی منظم نیست و همیشه فرصت کسب تجربه دشوار است.

فراتر از تئوری و تاریخ سینما ، آکادمی های فیلم و سینما ایتالیا بر تجربه عملی تاکید دارند ، دانشجویان تجربیات ارزشمندی را در کارگردانی و فیلم‌ برداری فیلم ‌های خود و خدمت به عنوان خدمه اصلی در فیلم ‌های دانشجویان دیگر به دست می‌آورند.

در پروژه‌ های متعدد خود ، دانشجویان نقش‌ هایی مانند کارگردان ، فیلمبردار ، نویسنده و تدوینگر را بر عهده می‌گیرند و از نزدیک تجربه می‌کنند که بخشی از یک تولید فیلم چگونه است ، این تجربه عملی در نویسندگی ، کارگردانی ، تصویربرداری و تدوین بخش بزرگی از مواردی است که ایتالیا را به بهترین کشور برای بسیاری از دانشجویان علاقمند به تحصیل در رشته سینما تبدیل می کند.

رشته سینما در دانشگاه ها و آکادمی های ایتالیا در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود ، مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی 3 سال ، کارشناسی ارشد 1 تا 2 سال و دکتری 3 تا 5 سال است ؛ در طول تحصیل در در این دوره ها دانشجویان علاوه بر دروس تئوری به طور عملی در بستر تولید فیلم قرار می گیرند و دانشجویان برای توسعه مهارت های خلاقانه ، فنی و مدیریتی لازم برای ورود به بازار های مرجع بین المللی تحریک و آماده می شوند.

تحصیل رشته سینما در ایتالیا

مدارک پذیرش رشته سینما ایتالیا

 • متقاضیان باید دارای گواهی پایان مدرسه متوسطه یا هر مدرکی معادل آن باشد که بدون توجه به تابعیت ، امکان دسترسی به تحصیلات تکمیلی را فراهم می کند ( برای تحصیل در مقطع کارشناسی )
 • ارائه مدرک کارشناسی همراه با ریز نمرات ( برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد)
 • حداقل سن برای پذیرش در رشته سینما 18 سال و حداکثر سن 27 سال است.
 • گواهی تسلط به زبان ایتالیایی
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی
 • تکمیل فرم درخواست
 • پاسپورت معتبر
 • رزومه تحصیلی
 • نامه انگیزه تحصیل در ایتالیا
 • پرداخت هزینه درخواست
 • نامه قبولی در آزمون ورودی دانشگاه
 • ارسال نمونه کار

توجه داشته باشید که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست و ملاک پذیرش بر اساس ریز نمرات دوره کارشناسی ، شرکت در مصاحبه و ارسال نمونه کار می باشد.

بهترین دانشگاه های سینما ایتالیا

ایتالیا دارای موسسه ها و آکادمی های مختلفی برای تحصیل در رشته سینما ، فیلم و هنر است ، انتخاب موسسه یکی از مهم ترین بخش های تحصیل در این رشته در این کشور است که نیازمند شناخت دانشگاه و موسسات آموزش عالی ارائه دهنده رشته سینماست ، در ادامه با بهترین دانشگاه های سینما ایتالیا آشنا می شویم.

بهترین دانشگاه های سینما ایتالیا

آکادمی فیلم نیویورک

آکادمی فیلم نیویورک توسط تهیه کننده کهنه کار جری شرلوک در سال 1992 تاسیس شد که فیلم های کلاسیکی مانند “شکار اکتبر سرخ” را تولید کرد ، شرلوک با تشویق دوستانش که می‌خواستند فرزندانشان را به مدرسه فیلم بفرستند ، اما قیمت ‌ها را بسیار گران می‌دانستند ، مدرسه‌ای طراحی کرد که نه تنها مقرون به صرفه بود ، بلکه مهم‌تر از آن بر اساس اصل یادگیری از طریق انجام کار بنا شده بود.

این بهترین مدرسه بازیگری و فیلم در جهان است که کارگردان ‌ها و بازیگرانی مانند استیون اسپیلبرگ ، مارتین اسکورسیزی ، بروس اسپرینگستین ، آل پاچینو ، رابرت داونی جونیور ، جیمی فاکس و جودی فاستر به آن مراجعه می‌کنند.

فلسفه آکادمی فیلم نیویورک بر مفهوم عملی « یادگیری با انجام دادن » استوار است و به این ترتیب به کودکان این فرصت را می دهد که در کوتاه ترین زمان ممکن یاد بگیرند اما نتایج و تجربیات عالی کسب کنند.

آکادمی فیلم نیویورک برنامه هایی در زمینه فیلمسازی ، بازیگری فیلم ، تولید ، فیلمنامه ، انیمیشن سه بعدی ، فیلمبرداری ، روزنامه نگاری تلویزیونی ، عکاسی دیجیتال و طراحی بازی ارائه می دهد ، همچنین برنامه های سه ساله کارشناسی و کارشناسی ارشد دو ساله در این آکادامی در دسترس است ؛ رشته های فیلم سازی ، تولید کننده ، فیلمبرداری ، انیمیشن سازی ، تئاتر ، طراحی گرافیک ، بازیگری و غیره در این آکادمی ارائه می شود.

موسسه جیان ماریا ولونته

یکی از بهترین مدارس دولتی رم برای تحصیل در رشته سینما است که آمادگی عالی را هم در سطح عملی و هم در سطح نظری بدون نیاز به صرف میلیارد ها دلار تضمین می کند ؛ این دانشگاه از یک کمیته فنی-علمی به ریاست والریو ماستندرا بازیگر استفاده می کند که شامل شخصیت های مهم سینمای ایتالیا مانند کارگردانان فرانچسکا کومنچینی، اتوره اسکولا و دانیله ویکاری، کارگردان و رئیس انجمن ولونته جولیانو مونتالدو، بازیگر. الیو آلمانو، بازیگر آلبا روهرواچر و بسیاری دیگر می باشد.

این آموزشگاه دوره هایی را در ابتدا دو ساله و اکنون سه ساله در رشته های کارگردانی ، فیلمنامه نویسی ، سازمان تولید ، بازیگری ، کارگردانی عکاسی ، صحنه شناسی ، صحنه و لباس سینمایی ، تدوین و میکس صدا ، تدوین صحنه و طراحی جلوه های بصری ارائه می دهد.

مدرسه ملی سینما

مدرسه ملی سینما قدیمی ترین و معتبر ترین مدرسه فیلم در جهان است که در سال 1935 تأسیس شد ، یک نقطه مرجع ضروری برای سینمای ایتالیا است. این شامل مدرسه ملی فیلم ، مکانی تاریخی برای حرفه ‌های سینما ، و آرشیو ملی فیلم یکی از قدیمی ‌ترین و مهم ‌ترین آرشیو های فیلم در جهان است.

مدرسه ملی فیلم و سینما یک سایت آموزش ابتدایی برای متخصصان سمعی و بصری و فیلم و یک محل بحث مرتبط برای دانشجویان و دانش پژوهان ، معلمان و محققانی که از سراسر جهان می آیند.

این مدرسه در 15 حوزه آموزشی شامل انیمیشن ، حفاظت و مدیریت میراث و بصری ، طراحی لباس ، مستند ، عکاسی ، تدوین فیلم ، تولید فیلم ، تبلیغات و سینمای صنعتی ، بازیگری ، کارگردان ،گزارش سمعی و بصری ، طراحی لباس ، کارگردان ، سنوگرافی ، طراحی صدا ، ناظر جلوه های بصری و تهیه کنندگی فعالیت می کند .

موسسات و تولیدات سینمایی از این مکان ‌ها استفاده می‌کنند تا پروژه ‌های جدیدی را شروع کنند و افراد حرفه‌ای خوبی پیدا کنند ، تعداد دانشجویانی که به سرعت وارد دنیای کار می شوند زیاد است ، کادر آموزشی را اعضای برجسته سینمای ملی و بین المللی تشکیل می دهند.

مدرسه فیلم گریفیث

مدرسه فیلم گریفیث که در سال 2000 در رم تأسیس شد ، یکی از بهترین پیشنهادات آموزشی در زمینه سینما در ایتالیا را ارائه می دهد ، اعتبار ملی و بین المللی معلمان آن ( دانیل سیپری ، آلسیو دوگلیونه ، آلبرتو کرسپی ، کریستینا بورساتی ) و رویکرد فشرده و چند رشته ای این آکادمی را به یک راه حل عالی برای کسانی که به دنبال دوره های حرفه ای هستند تبدیل کرده است.

شایان ذکر است که امکان دوره های کارآموزی ارائه شده توسط مدرسه و ساخت فیلم های کوتاهی که به پخش کنندگان و جشنواره های معتبر ارائه می شود.

دوره های ارائه شده به صورت سالانه ، ترمیک یا کوتاه مدت هستند که شامل فیلمنامه نویسی ، کارگردانی ، عکاسی فیلم و تلویزیون ، ویرایش ویدئو ، موسیقی فیلم و صدابرداری فیلم ، کارگردانی هیجان انگیز و ترسناک ، منشی نسخه ، صحنه نگاری و موارد دیگر می باشند.

هزینه تحصیل سینما در ایتالیا

هزینه تحصیل رشته سینما در ایتالیا مقرون به صرفه است ، البته این هزینه بسته به رشته و مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ، هزینه تحصیل در رشته سینما در مقطع کارشناسی 1600 یورو و در مقطع کارشناسی ارشد 900 یورو برای هر سال تحصیلی است.

هزینه های کلی زندگی برای دانشجویان بین المللی در ایتالیا بین 700 تا 1000 یورو در ماه است ، این هزینه ها شامل هزینه اقامت ، غذا ، حمل و نقل عمومی ، سفر محلی و/یا سرگرمی است.

هزینه تحصیل سینما در ایتالیا

یکی از کشور های مقرون به صرفه برای تحصیل در اروپا ، پرتغال است ، در مقاله تحصیل در پرتغال ، جزئیات هزینه های تحصیل در دانشگاه ها و رشته های مختلف را خواهید خواند.Smart ContainerTitle Element

چارت درسی سینما در دانشگاه های ایتالیا

تحصیل رشته سینما در ایتالیا به دانشجویان مهارت های اساسی برای بیان و توسعه نگرش های خود برای مواجهه با دنیای حرفه ای و در نتیجه دسترسی به بخش های مختلف تولید به عنوان تولید کننده ، تولید کننده اجرایی و سازمان دهنده عمومی می دهد ، این برنامه به سه مرحله تقسیم می شود و بین آنها دانشجویان کارآموزی را در شرکت های فیلم و تلویزیون تجربه خواهند کرد.

در طول سال اول ، دانشجویان به‌عنوان حرفه ‌ای واقعی به کار های روزمره می‌پردازند – تحلیل فیلمنامه ، برنامه کاری، دستور کار ، بودجه ، ساخت و توسعه فرآیند خلاقانه و سازنده – و زندگی را در یک مجموعه فیلم تجربه خواهند کرد.

برنامه سال دوم شامل : قوانین و مقررات سینما ، قرارداد جمعی فیلم ملی ، کار اداری ، اعتبار مالیاتی داخلی و خارجی ، پناهگاه مالیاتی ، برنامه‌های رسانه و Eurimages، فرآیند تولید فیلم کم‌هزینه ، پس از تولید خواهد بود ، دانشجویان در تحقق محصولات فیلم با همکاری تمام مناطق آموزشی CSC مشارکت خواهند داشت.

در سال سوم دانشجو مکانیزم های بازاریابی و تامین مالی ، توزیع سینما و تلویزیون ، مسائل مربوط به حق چاپ را عمق خواهد داد ، به عنوان آخرین کار آنها یک پروژه فیلم کوچک آماده خواهند کرد تا از مهارت های به دست آمده در طول سه سال استفاده کنند ؛ پس از ارزیابی سطح یادگیری ، دانش‌جویانی که از تمام دوره ‌های مختلف می‌آیند ، روی فیلم‌ های فارغ‌التحصیلی با هم کار خواهند کرد.

در آخرین دوره با ترویج مشارکت خود به عنوان کارآموز در فیلم های در حال پیشرفت دانشجویان توسط مدرسه تشویق می شوند تا با دنیای حرفه ای سینما و تلویزیون ارتباط برقرار کنند.

یکی از کشور های مقرون به صرفه برای تحصیل در اروپا ، پرتغال است ، در مقاله تحصیل در پرتغال ، جزئیات هزینه های تحصیل در دانشگاه ها و رشته های مختلف را خواهید خواند.

بازیگران معروف در ایتالیا

سینمای ایتالیا جایگاه برجسته ای در تاریخ هنر هفتم دارد که توسط بسیاری از کارگردانان خارجی مورد قدردانی و استناد قرار گرفته است ، از نئورئالیسم گرفته تا کمدی ایتالیایی ، ژانرهای فرعی واقعی را به وجود آورده است که مدرسه را ساخته است ؛ موفقیتی که همچنین به دلیل تفسیرهای بازیگران بزرگ است ، در اینجا نام هایی وجود دارد که در شخصیت های پاک نشدنی تاریخ سینمای ایتالیا و فراتر از آن حک شده است.

بازیگران معروف در ایتالیا

جینا لولوبریجیدا (1927)

یکی از شناخته شده ترین بازیگران زن در صحنه اروپا در دهه های 1950 و 1960، در سال 1954 نیویورک تایمز نوشت ، مقام سوم در «خانم ایتالیا» در سال 1947، او اولین بازی خود را در تئاتر انجام داد ، او که توسط تهیه کننده فیلم هاوارد هیوز مورد توجه قرار گرفت و به ایالات متحده دعوت شد ، ترجیح داد برای کار به ایتالیا برگردد ؛ با این حال ، با فیلم ایتالیایی-فرانسوی “Fanfan la Tulipe” (1952) او به موفقیت بین المللی دست یافت و در فرانسه نیز به یک ستاره تبدیل شد ، مجسمه سازی یکی از علایق او است ، او آثار خود را در کشور های مختلف به نمایش گذاشته است.

سوفیا لورن (1934)

در میان مشهورترین بازیگران زن تاریخ سینما ، سوفیا لورن ، با نام مستعار سوفیا ویلانی اسیکولون ، دارای یک حرفه واقعا درخشان بین تولیدات ایتالیایی و هالیوودی است ؛ برای فیلم “خلیج ناپل” (1960) با بازی کلارک گیبل، او به دست آورد ، نامزدی گلدن گلوب برای فیلم “La ciociara” (1960) ساخته ویتوریو دی سیکا، اولین جایزه اسکار را به دست آورد که به یک بازیگر زن فیلمی غیر انگلیسی اعطا شد.

این فیلم که در نقش های به یاد ماندنی کارگردانان بزرگ ایتالیایی و خارجی از کمدی تا درام ، دو جایزه اسکار و پنج گلدن گلوب کارگردانی شده است ، در سال 1999 توسط موسسه فیلم آمریکا در رتبه بیست و یکم در رده بندی برترین ستارگان سینما قرار گرفت ؛ او در سال 2009 به عنوان پر جایزه ترین بازیگر ایتالیایی در جهان وارد کتاب رکورد های گینس شد.

جانکارلو جیانینی (1942)

جانکارلو جیانینی که می‌تواند چهره ‌ای به مجموعه ‌ای از شخصیت‌ های واقعا ناهمگون ببخشد ، توانسته است از فضا های کمدی تا دراماتیک طیفی داشته باشد ، همچنین گویش ‌های مختلف منطقه ‌ای را با اعتبار پذیرفته است.

از جمله مشهورترین عناوینی که او را به عنوان قهرمان داستان می بینند ، سه فیلم از کارگردان لینا ورتمولر است که با او همکاری هنری سازنده ای ایجاد کرد : « میمی متالورژیک زخمی شده به افتخار » (1972) ، « فیلم عشق و هرج و مرج » (1973) و غرق در یک سرنوشت غیر عادی در دریای آگوست ، موضوع بازسازی شده توسط گای ریچی در سال 2002.

ماسیمو ترویسی (1953-1994)

طنز او که یکی از بازیگران اصلی کمدی ناپلی در نظر گرفته می شود ، از خنده صرف فراتر رفت و آکورد های عمیق تری را لمس کرد ، به طوری که به آن لقب ” کمیک احساسات ” داده شد ؛ او به عنوان بازیگر و کارگردان به شخصیت های « ضد قهرمان » ، خجالتی ، بی دست و پا و احساسی جان بخشید ، او با فیلم ‌هایی مانند « ببخشید دیر آمدم » (1983) و « فکر می‌کردم عشق است… اما یک کنسرت بود » (1991) از کلیشه‌ های ناپلی فرار کرد.

زبان تحصیل رشته سینما

زبان رسمی کشور ایتالیا زبان ایتالیایی است و دروس در دانشگاه های این کشور به زبان ایتالیایی برگزار می شود و تسلط به این زبان در سطح b2 مورد نیاز است اما برای تحصیل در رشته سینما در دانشگاه های ایتالیا تسلط به زبان انگلیسی نیز مورد نیاز است چرا که برخی از دروس به این زبان ارائه می شوند.

شما می توانید در انگلستان هم رشته سینما را به زبان انگلیسی دنبال کند ؛ جزئیات را در مقاله تحصیل رشته سینما در انگلستان بخوانید.

هزینه اجاره یا تاسیس استودیو سینمایی در ایتالیا

برای تاسیس استودیو سینمایی به یک مکان یا ملک نیاز است که فرد می تواند این ملک را اجاره کند ، هزینه اجاره یک ملک بسته به متراژ ، تعداد اتاق و محل آن متفاوت است از 1000 تا 3500 یورو در ماه متغیر است ؛ بسته به بسته دوربینی که برای فیلمبرداری انتخاب می کنید ، می توانید از 100 تا 2000 دلار در روز یا بیشتر هزینه کنید ، تجهیزات اضافی مانند تله پرومتر ها ، بازو ها ، استیدیکم ‌ها و موارد مشابه می‌توانند از 30 دلار تا 1000 دلار در روز و بالاتر باشد.

هزینه تحصیل سینما در ایتالیا

مزایا و معایب تحصیل سینما در ایتالیا

همان گونه که تا این بخش از مقاله متوجه شده اید ایتالیا یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در رشته سینما است ، اما به طور قطع تحصیل در این کشور با مشکلاتی همراه است که عدم آگاهی از این مشکلات در هنگام تصمیم گیری می تواند شیرینی تحصیل در این کشور را به تلخی تبدیل کند ؛ در ادامه با مزایا و معایب تحصیل سینما در این کشور آشنا می شویم.

مزایا و معایب تحصیل سینما در ایتالیا

مزایای تحصیل سینما در ایتالیا

 • تحصیل در دانشگاه ها و موسسات برتر در زمینه فیلم و سینما
 • تحصیل زیر نظر اساتید و بازیگران برتر جهان
 • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
 • بازار کار مناسب پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های ایتالیا

معایب تحصیل سینما در ایتالیا

 • نیاز به فراگیری زبان ایتالیایی
 • بالا بودن هزینه تحصیل در موسسات خصوصی ایتالیا
 • نیاز به شرکت در آزمون ورودی

اگر در سن تحصیل نیستید و یا می خواهید از روش های قانونی دیگر به اقامت ایتالیا برسید ، حتما مقاله مهاجرت به ایتالیا را بخوانید.

بازار کار پس از تحصیل سینما در ایتالیا

در دانشگاه های فیلم و سینما ایتالیا اعضای هیئت علمی و برنامه های درسی بر ارائه دانش دنیای واقعی به دانشجویان متمرکز هستند تا به آنها در موفقیت در صنعت فیلم کمک کند ، در زیر برخی از موقعیت ها و شبکه هایی که فارغ التحصیلان این رشته در آنها کار کرده اند بیان می شود که شامل کارگردان فیلم ، مدیر تلویزیون ، مدیر فیلمبرداری ، دستیار کارگردان، مدیر مجموعه ، مدیر هنری ، ناظر تولید ، دستیار تدوینگر فیلم ، دستیار دوربین ، ضبط کننده صدا و اپراتور دوربین می باشند.

اگر می خواهید حدود حقوق و دستمزد در کشور ایتالیا و همچنین مشاغل پر درآمد آن را بشناسید ، سری بزنید به مقاله کار در ایتالیا .

سوالات پر تکرار تحصیل رشته سینما در ایتالیا

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته سینما در ایتالیا را ارائه دادند ، باکس دیدگاه در اختیار شماست تا پرسش ها و نظرات خود را درج کرده و پاسخ مشاوران ما را دریافت نمایید.

تحصیل رشته سینما در ایتالیا چقدر طول می کشد؟

رشته سینما در دانشگاه ها و آکادمی های ایتالیا در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود ، مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی 3 سال ، کارشناسی ارشد 1 تا 2 سال و دکتری 3 تا 5 سال است

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته سینما در ایتالیا کدام است؟

آکادمی فیلم نیویورک ، این بهترین مدرسه بازیگری و فیلم در جهان است .

هزینه تحصیل رشته سینما در ایتالیا چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا مقرون به صرفه است ، البته این هزینه بسته به رشته و مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ، هزینه تحصیل در رشته سینما در مقطع کارشناسی 1600 یورو و در مقطع کارشناسی ارشد 900 یورو برای هر سال تحصیلی است.

زبان تحصیل رشته سینما در ایتالیا چیست؟

زبان رسمی کشور ایتالیا زبان ایتالیایی است و دروس در دانشگاه های این کشور به زبان ایتالیایی برگزار می شود و تسلط به این زبان در سطح b2 مورد نیاز است اما برای تحصیل در رشته سینما در دانشگاه های ایتالیا تسلط به زبان انگلیسی نیز مورد نیاز است چرا که برخی از دروس به این زبان ارائه می شوند.

هزینه اجاره استودیو هنگام تحصیل رشته سینما در ایتالیا چقدر است؟

هزینه اجاره یک ملک بسته به متراژ ، تعداد اتاق و محل آن متفاوت است از 1000 تا 3500 یورو در ماه متغیر است ؛ بسته به بسته دوربینی که برای فیلمبرداری انتخاب می کنید ، می توانید از 100 تا 2000 دلار در روز یا بیشتر هزینه کنید

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل رشته سینما در ایتالیا را به عنوان یکی از شاخه های هنری در ایتالیا بررسی کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، اگر به رشته های هنری در ایتالیا علاقه مندید می توانید مقاله تحصیل رشته عکاسی در ایتالیا را نیز بخوانید ، عکاسی نیز در اروپا دارای بازار کار خوبی است!

3/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه در “تحصیل رشته سینما در ایتالیا

 1. Illailla گفت:

  ایتالیا این رشته رو بورس میکنه؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   باید شرایط و دانشگاهی که میخواهید از آن پذیرش بگیرید بررسی شود .
   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *