تحصیل رشته کامپیوتر در انگلستان

تحصیل رشته کامپیوتر در انگلستان
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته کامپیوتر در انگلستان مهارت های اصلی مورد نیاز برای تشکیل مشاغل و سازمان ها را در اختیار شما قرار می دهد ، اگر به فکر تحصیل در دانشگاه های عالی انگلستان هستید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص نحوه مهاجرت تحصیلی به انگلستان ، مقاله تحصیل در انگلستان را با دقت بخوانید.

رشته کامپیوتر ، ابزارها و برنامه های جدید به توسعه دانش و توانایی شما در زمینه هایی مانند فناوری اطلاعات ، توسعه بازی ، مهندسی نرم افزار، طراحی و امنیت کمک می کند ؛ دانشگاه های انگلستان در خط مقدم علوم کامپیوتر در سطح جهان قرار دارند و بسیاری از دپارتمان های این کشور برای شرکت های برتر دنیا تحقیقات انجام می دهند.

رشته کامپیوتر در انگلستان را می توان به مدت سه سال ( کارشناسی ) یا چهار سال ( کارشناس ارشد ) تحصیل کرد ، سال چهارم تحصیل در این رشته امکان مطالعه موضوعات پیشرفته و یک پروژه تحقیقاتی عمیق را فراهم می کند.

دانشجویان هنگام درخواست برای دوره نیازی به انتخاب بین گزینه های سه ساله و چهار ساله ندارند ، همه دانشجویان برای دوره چهار ساله درخواست می دهند و سپس در شروع سال سوم تصمیم می گیرند که آیا مایلند تا سال چهارم ادامه دهند یا خیر ؛ البته باید توجه داشت که برای دستیابی به سال چهارم بایستی سال سوم را با نمرات متوسط به بالا به پایان برسانند.

مدارک پذیرش رشته کامپیوتر در انگلستان

 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی با نمرات عالی در درس ریاضیات ( پذیرش در مقطع کارشناسی)
 • معدل دبیرستان 17 با نمره بالای 16 در دو درس ( درصورتی که نمرات شما پایین تر است می توانید در دوره های foundation شرکت کنید).
 • مدرکA-Level
 • زیر نمرات
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی ( آیلتس بالاتر از 6.5 )
 • مدرک کارشناسی در رشته مربوطه به همراه نمرات بالای 70 درصد در دروس مرتبط ( پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد )
 • گواهی تمکن مالی
تحصیل رشته کامپیوتر در انگلستان

کالج های A-Level و foundation برای کامپیوتر

همان گونه که پیش از این بیان شد افراد بایستی در دوره foundation یا در کالج های A –level تحصیل کند ، سطح پیشرفته که عموما به عنوان A-Level شناخته می شود ، مدرکی است که توسط مؤسسات آموزشی در بریتانیا ارائه می شود ، A-Level معمولا در یک دوره دو ساله تحصیلی ارائه می شود و مدارک ارائه شده توسط کالج های A-Level برای ارزیابی واجد شرایط بودن یک دانشجو برای پذیرش در دوره کارشناسی در دانشگاه های انگلستان استفاده می‌شود.

کالج های A-Level و foundation برای کامپیوتر

کالج های A-Level یک انتخاب محبوب برای دانشجویان بین المللی هستند که دوره آمادگی برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان را می گذرانند ،کالج ها در بریتانیا نقش های مختلفی از جمله آموزش بیشتر برای نوجوانان 16-18 ساله ، آموزش حرفه ای و آموزش بزرگسالان انجام می دهند.

اکثر کالج های انگلستان موسسات دولتی هستند ، اما بسیاری از کالج های خصوصی نیز وجود دارند که به انواع خاصی از دانشجویان نیز رسیدگی می کنند ، درخواست برنامه foundation آسان و بدون آزمون است ، برای درخواست باید فرم درخواست آنلاین را تکمیل کرده و برخی از مدارک پشتیبانی را همراه با درخواست خود ارسال کنید.

بهترین دانشگاه های کامپیوتر انگلستان

انگلستان میزبان بهترین دانشگاه های جهان است ، این دانشگاه ها بر اساس معیار های مختلف آموزشی ارزیابی شده و در رتبه بندی های تایمز ، QS وغیره معرفی می شوند ، پیش از این دانشگاه ها به طور کلی ارزیابی می شند اما اخیرا هر دانشگاه ها بر اساس رشته های خاص نیز ارزیابی می شوند ، 601 دانشگاه علوم کامپیوتر در QS وجود دارد که از این تعداد 50 دانشگاه این فهرست از انگلستان است ، در ادامه تعدادی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته کامپیوتر در انگلستان را معرفی خواهیم کرد.

بهترین دانشگاه های کامپیوتر انگلستان

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد یک دانشگاه تحقیقاتی در انگلستان است ، شواهدی مبنی بر تدریس در اوایل سال 1096 وجود دارد که آن را قدیمی ترین دانشگاه در جهان انگلیسی زبان و دومین دانشگاه قدیمی جهان در حال فعالیت مستمر می کند.

39 کالج آکسفورد وجود دارد که از نظر مالی مستقل و خودگردان هستند ، اما در نوعی سیستم فدرال به دانشگاه مرکزی مرتبط هستند ، تقریبا 100 بخش اصلی دانشگاهی وجود دارد که توسط چهار بخش دانشگاهی نظارت می شود که شامل علوم پزشکی ، علوم ریاضی ، فیزیک و زندگی ، علوم انسانی و اجتماعی است.

دپارتمان علوم کامپیوتر دانشگاه آکسفورد بخشی از بخش ریاضی ، فیزیک و علوم زیستی دانشگاه است ، این آزمایشگاه در سال 1957 به عنوان آزمایشگاه محاسبات تاسیس شد ، طبق گزارش Business Insider ، دانشگاه آکسفورد برترین دانشگاه علوم کامپیوتر در بریتانیا و اروپا است ، رتبه بندی موضوعی دانشگاه QS در سال 2020، دانشگاه آکسفورد را در رتبه پنجم جهان از نظر علوم کامپیوتر قرار می دهد.

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج یک دانشگاه تحقیقاتی دانشگاهی در کمبریج انگلستان است که در سال 1209 تأسیس شد ، این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی در جهان انگلیسی زبان و چهارمین دانشگاه قدیمی جهان است ، علاوه بر 31 کالج این دانشگاه از بیش از 150 بخش ، دانشکده ، مدرسه ، سندیکا و سایر مؤسسات تشکیل شده است.

دانشگاه کمبریج دارای مدارس معماری و علوم انسانی ، علوم فیزیک ، علوم انسانی و علوم اجتماعی ، پزشک بالینی ، تکنولوژی و علوم زیست شناسی است ؛ دپارتمان علوم و فناوری کامپیوتر یک بخش دانشگاهی در دانشگاه کمبریج است که شامل علوم کامپیوتر ، همراه با بسیاری از جنبه‌ های فناوری ، مهندسی و ریاضیات می‌شود.

این دپارتمان تحقیقاتی را در طیف وسیعی از موضوعات انجام می دهد ، زمینه های تحقیقاتی فعلی شامل بیوانفورماتیک ، معماری کامپیوتر ، بینایی کامپیوتر ، سیستم های توزیع شده ، گرافیک و تعامل انسان و کامپیوتر ، منطق و معناشناسی ، یادگیری ماشین ، پردازش زبان طبیعی ، شبکه و ارتباطات بی سیم ، سیستم عامل ها و مجازی سازی ، برنامه نویسی ، امنیت و محاسبات پایدار است.

در حال حاضر حدود 300 دانشجو در مقطع کارشناسی و 59 دانشجوی کارشناسی ارشد وجود دارد ، 120 فارغ التحصیل دیگر در حال تحقیق برای دکترا هستند.

در این دانشگاه ، تحصیل رشته ریاضیات هم ارائه می شود که برای علاقه مندان بسیار جذاب است ، مقاله تحصیل رشته ریاضیات در انگلستان را بخوانید.

دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در ادینبورگ، اسکاتلند است ، این دانشگاه در سال 1582 تاسیس و در سال 1583 به طور رسمی افتتاح شد و یکی از چهار دانشگاه باستانی اسکاتلند و ششمین دانشگاه قدیمی در حال فعالیت مداوم در جهان انگلیسی زبان است.

دانشگاه ادینبورگ دارای 9 دانشکده در 3 کالج است که شامل هنر ، علوم انسانی و علوم اجتماعی ، پزشکی و دامپزشکی ، علوم و مهندسی است ؛ علوم کامپیوتر یکی از رشته های ارائه شده در کالج علوم و مهندسی است که با درک ، طراحی ، پیاده سازی و استفاده از سیستم های محاسباتی سروکار دارد.

اینها می توانند در مقیاس و پیچیدگی از اجزای کوچک یک پردازنده گرفته تا اینترنت سراسر جهان متفاوت باشند ، مفاهیم اصلی محاسبات ریشه در ریاضیات، منطق و مهندسی دارند.

هزینه تحصیل کامپیوتر در انگلستان

اگر چه رفتن به دانشگاه سرمایه گذاری برای آینده شماست ، باید قبل از درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود با هزینه تحصیل در رشته مورد و حتی هزینه زندگی در کشور مقصد آشنا شوید و هزینه شهریه و هزینه های زندگی خود را تانین کنید ، در نگاه اول ممکن است مبالغ مورد نیاز برای تامین هزینه زندگی و تحصیل در انگلستان دلهره‌آور به نظر برسد ، اما حمایت‌های زیادی برای کمک به شما در تامین هزینه تحصیلتان وجود دارد.

هزینه تحصیل کامپیوتر در انگلستان

هزینه تحصیل رشته کامپیوتر در انگلستان در مقطع کارشناسی بین 15000 تا 33825 پوند برای هر سال تحصیلی است ، هزینه‌ ی زندگی هزینه هایی به غیر از هزینه تحصیل است که مواردی مانند هزینه خوابگاه ، غذا ، هزینه های دوره / مواد مطالعه ، هزینه های شخصی و حمل و نقل را پوشش می دهد ، برای تامین این هزینه ها تقریبا به 1200پوند در ماه نیاز است.

هزینه های تحصیل رشته کامپیوتر در ایتالیا ، مقرون به صرفه است و بورسیه های جذابی هم برای دانشجویان فراهم است ، مقاله تحصیل رشته کامپیوتر در ایتالیا را بخوانید.

چارت درسی کامپیوتر در دانشگاه های انگلستان

رشته کامپیوتر در دانشگاه های انگلستان بر ایجاد پیوند بین تئوری و عمل متمرکز است ، طیف گسترده ای از فناوری های نرم افزاری و سخت افزاری و برنامه های کاربردی آنها را پوشش می دهد ، هر رشته تحصیلی دارای چارت خاص خود است در ادامه چارت درسی برای تحصیل رشته کامپیوتر در انگلستان را بیان می کنیم.

سال اول

ریاضیات پیوسته ، طراحی و تحلیل الگوریتم ها ، سیستم های دیجیتال ، ریاضیات گسسته ، اخلاق و نوآوری مسئولانه ، برنامه نویسی تابعی ، برنامه نویسی ضروری ، مقدمه ای بر اثبات رسمی ، جبر خطی و احتمال

سال دوم

الگوریتم ها ، کامپایلرها ، برنامه نویسی همزمان ، مدل های محاسباتی ، طراحی گروهی کاربردی ، معماری کامپیوتر ،گرافیک کامپیوتری ، شبکه های کامپیوتر ، پایگاه های داده ، هوش مصنوعی ، منطق و برهان

سال سوم

پیچیدگی محاسباتی ، فراگیری ماشین ، امنیت رایانه ، تأیید رسمی به کمک رایانه ، مدل سازی هندسی ، بازنمایی دانش و استدلال ، حساب لامبدا و انواع ، اصول زبان های برنامه نویسی ، پروژه

سال چهارم

موضوعات پیشرفته در یادگیری ماشینی ، خودکار ، منطق و بازی ، امنیت پیشرفته ، دسته بندی ها ، اثبات ها و فرآیند ها ، تئوری بازی های محاسباتی ، نظریه یادگیری محاسباتی ، الگوریتم های همزمان و ساختارهای داده ، پیاده سازی سیستم های پایگاه داده ، بررسی مدل احتمالی ، احتمال و محاسبات ، علوم کامپیوتر کوانتومی ، پروژه.

گرایش های رشته کامپیوتر در انگلستان

تحصیل رشته کامپیوتر در انگلستان گرایش های متنوعی را برای دانشجویان خود در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد ، مدرک در علوم کامپیوتر به دانشجویان در انگلستان شامل گرایش های سخت افزار ، نرم افزار و IT است که این گرایش ها در زمینه زبان ‌های برنامه ‌نویسی ، توسعه نرم ‌افزار و معماری شبکه آموزش می‌دهد و آنها را برای مشاغل مختلف با فناوری آماده می‌کند.

تحصیل دکترا کامپیوتر در انگلستان

دکترا یک مدرک تحقیقاتی و بالاترین مدرک موجود در دانشگاه های انگلستان است ، مطالعه حول یک پروژه تحقیقاتی قابل توجه در زمینه مورد علاقه دانشگاهی است که معمولا تا 100000 کلمه است و به عنوان پایان نامه نوشته می شود و سپس باید در یک امتحان شفاهی در مقابل یک هیئت متخصص ارائه و دفاع شود.

تحصیل دکترا کامپیوتر در انگلستان

تحصیل دکترا کامپیوتر در انگلستان دشوار است و از نظر فکری شرایط بسیار سختی را برای متقاضیان ایجاد می کند هر دانشگاه دارای شرایط تحصیلی خاص خود برای ورود است ؛ برای پذیرش در این مقطع حداقل مدرک کارشناسی ارشد در یکی از گرایش های کامپیوتر با نمره خوب 2:1 از داخل و یا معادل آن از خارج از کشور مورد نیاز است.

شرایط استاندارد شامل تأمین بودجه کافی برای سه سال تحصیل در مقطع دکتری است ، علاوه بر این است از متقاضیان تحصیل رشته کامپیوتر در انگلستان در مقطع دکتری خواسته می شود که غیر از نمرات خوب در مقطع کارشناسی ارشد خود در آزمون مهارت زبان انگلیسی شرکت کنند ، متقاضیان موفقی که به صورت آنلاین درخواست داده اند ممکن است لازم باشد مدارک اصلی را برای تأیید اعتبار به دفتر پذیرش فارغ التحصیلان دانشگاه ارسال کنند ، هزینه تحصیل در مقطع دکترای کامپیوتر در انگلستان 37815 پوند در هر سال است.

دکتری در علوم کامپیوتر دروس پیشرفته در دو زمینه نظری و عملی و همچنین القای عناصر تحقیقاتی را پوشش می دهد ، این شامل سخنرانی ها ، سمینار ها و کار پروژ در ترکیب های مختلف متناسب با هر دانشجو است.

مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در انگلستان

به طور قطع شما هنوز کشور مقصد خود برای ادامه تحصیل را انتخاب نکرده اید و به دنبال بهترین گزینه برای تحصیل در خارج از کشور در زمینه کامپیوتر هستید با بررسی مزایا و معایب تحصیل رشته کامپیوتر در انگلستان و مشاوره با مشاوران موسسه رجبی می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

مزایا و معایب تحصیل کامپیوتر در انگلستان

مزایای :

 • دانشگاه های رشته کامپیوتر انگلستان در بین بهترین های جهان رتبه بندی شده اند.
 • زبان تحصیل در انگلستان زبان انگلیسی است.
 • گرایش های مختلف رشته کامپیوتر در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشگاه های این کشور ارائه می شوند.
 • بازار کار بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور بسیار عالی است.
 • دانشگاه های رشته کامپیوتر انگلستان از استاندارد های عالی آموزش برخوردارند.
 • مدت زمان تحصیل در رشته کامپیوتر در دانشگاه های این کشور کوتاه است یعنی دوره کارشناسی ارشد 4 سال طول می کشد.

معایب تحصیل رشته کامپیوتر در انگلستان

 • بالا بودن هزینه تحصیل در رشته کامپیوتر در انگلستان
 • دشواری پذیرش در دانشگاه های انگلستان
 • نیاز به مدرک A-Level برای پذیرش در کارشناسی کامپیوتر

دانشگاه های کامپیوتر فرانسه هم از امکانات بینظیری بر خوردارند برای مطالعه مزایا و معایب تحصیل این رشته در فرانسه ، مقاله تحصیل رشته کامپیوتر در فرانسه را بخوانید.

بازار کار انگلستان پس از تحصیل کامپیوتر

فارغ التحصیلان علوم کامپیوتر از فرصت های شغلی رشک برانگیزی به عنوان تحلیلگران سیستم ، مشاوران مستقل ، توسعه دهندگان نرم افزار ، برنامه نویسان ، تحلیلگران داده و مدیران برخوردارند.

پس از فارغ التحصیل ی، استخدام اولیه شامل طرح های آموزشی ، موقعیت های برنامه نویس سطح ابتدایی و اعضای جوان تیم های پروژه می شود ؛ نیاز به نیروی کار با استعداد در تمام بخش ‌ها و صنایع به فارغ ‌التحصیلان علوم کامپیوتر اجازه می‌دهد تا تعیین کنند که در چه زمینه ‌ای مشتاق فعالیت هستند ، میانگین حقوق فرد حرفه ای 25000 پوند و میانگین حقوق فرد غیر حرفه ای 16500 پوند است.

برای شناخت بهتر و بیشتر بازار کار در کشور انگلستان می توانید مقاله کار در انگلستان را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل کامپیوتر در انگلستان

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته کامپیوتر در انگلستان کدام است؟

دانشگاه آکسفورد یک دانشگاه تحقیقاتی در انگلستان است ، شواهدی مبنی بر تدریس در اوایل سال 1096 وجود دارد که آن را قدیمی ترین دانشگاه در جهان انگلیسی زبان و دومین دانشگاه قدیمی جهان در حال فعالیت مستمر می کند.

هزینه تحصیل رشته کامپیوتر در انگلستان چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته کامپیوتر در انگلستان در مقطع کارشناسی بین 15000 تا 33825 پوند برای هر سال تحصیلی است.

گرایش های رشته کامپیوتر در انگلستان کدامند؟

مدرک در علوم کامپیوتر به دانشجویان در انگلستان شامل گرایش های سخت افزار ، نرم افزار و IT است که این گرایش ها در زمینه زبان ‌های برنامه ‌نویسی ، توسعه نرم ‌افزار و معماری شبکه آموزش می‌دهد و آنها را برای مشاغل مختلف با فناوری آماده می‌کند.

یک مهندس کامپیوتر در انگلستان چقدر درآمد دارد؟

میانگین حقوق فرد حرفه ای 25000 پوند و میانگین حقوق فرد غیر حرفه ای 16500 پوند است

هزینه های زندگس دانشجویی در انگلستان چقدر است؟

، هزینه‌ ی زندگی هزینه هایی به غیر از هزینه تحصیل است که مواردی مانند هزینه خوابگاه ، غذا ، هزینه های دوره / مواد مطالعه ، هزینه های شخصی و حمل و نقل را پوشش می دهد ، برای تامین این هزینه ها تقریبا به 1200پوند در ماه نیاز است.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی اطلاعات کلی پیرامون تحصیل رشته کامپیوتر در انگلستان را بیان کردند ، اما هر دانشگاه و هر مقطع دارای جزئیات خاص خود است ، پس برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد هر دانشگاه یا هر مقطع تحصیلی با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین می توانید مقاله تحصیل رشته حسابداری در انگلستان را مطالعه کرده و اطلاعات مفیدی در این خصوص به دست آورید.

2.1/5 - (24 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *