تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا امکان کسب دانش در موضوعات چند رشته ای را فراهم می کند که برای درک نحوه عملکرد و کار شرکت ها در محیط پیچیده اقتصادی و اجتماعی مناسب است ، در این رشته تحصیلی دانشجویان فرا می گیرند که چگونه از افراد ، مشاغل و منابع دولت ها برای برآورده کردن اهداف خود استفاده کنند و با ابزارهای مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل سیستم های اقتصادی و مالی مدرن آشنا شوند ، پس از اتمام برنامه ، فارغ التحصیلان رشته اقتصاد در ایتالیا قادر خواهند بود در مورد سیاست های اقتصادی ، توسعه و رشد اقتصادی ، بازارهای مالی ، تجارت و جهانی شدن ، مالیات ، بهداشت و رفاه بحث و مشارکت کنند.

رشته اقتصاد در ایتالیا گونه ای طراحی شده که دانشجویان را در مهارت های نظری ، کمی و تحلیلی لازم برای ادامه تحصیل و مشاغل بیشتر در زمینه های اقتصاد و امور مالی پایه ریزی کند ، دانشجویان می توانند از طریق انتخاب رشته اقتصاد در ایتالیا آینده شغلی خود را تضمین کرده و تخصص خود را در امور مالی ، اقتصادی ، حقوق ، امور بین الملل ، بازاریابی و مدیریت بیشتر توسعه دهند ، علاقمندان تحصیل در این رشته می توانند با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از ویژگی های تحصیل در این کشور مطلع شوند.

همچنین شما می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در ایتالیا با تمام جوانب مهاجرت تحصیلی و نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور به خوبی آشنا شوید.

رشته اقتصاد در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی ایتالیا برگزار می شود ، اولین مقطع تحصیلی در این رشته مقطع کارشناسی است که 3 تا 4 سال طول می کشد ، هدف از برنامه کارشناسی اقتصاد تولید مشاوران تجاری واجد شرایط برای کار حسابداری ، کارشناسان اداری و حقوقی یا مدیران در شرکت ها و سایر سازمان ها و همچنین کار به عنوان حسابداران مستقل یا حسابداران رسمی است.

این برنامه حسابداری ، مطالعات اداری و حقوقی انجام شده توسط دانشجویان را با هدف آماده سازی آنها برای کار به عنوان حسابدار و حسابرسان قانونی ادغام می کند ، در طول دوره کارشناسی اقتصاد در دانشگاه های ایتالیا دانشجویان مهارت ها و توانایی های لازم را برای برخورد حرفه ای با مشکلات ذاتی حوزه های زیر کسب می کنند:

 • طراحی و مدیریت سیستم های اطلاعاتی برای گزارش خارجی و کنترل داخلی
 • حسابرسی صورتهای مالی
 • استفاده از جریانها و شاخصها برای تجزیه و تحلیل ترازنامه
 • تدوین بر اساس منطقی تصمیمات مالی (تصمیمات سرمایه گذاری و تأمین مالی)

برای پذیرش در رشته اقتصاد در دانشگاه های ایتالیا اتمام دوره دبیرستان و ارائه مدرک دیپلم دبیرستان الزامی است.

تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا

مدارک پذیرش رشته اقتصاد در ایتالیا

همان گونه که پیش از این بیان شد برای تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا اتمام دوره دبیرستان الزامی است ، علاقمندان تحصیل در این رشته بایستی دارای مدرک دیپلم دبیرستان در رشته های ریاضی ، تجربی یا انسانی باشند ، سایر مدارک مورد نیاز شامل :

 • تسلط به زبان انگلیسی در سطح a2
 • نمرات عالی در دروس ریاضی
 • گواهی تمکن مالی
 • تسلط به زبان ایتالیایی در صورت تحصیل به زبان ایتالیایی
 • ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • رزومه تحصیلی

بهترین دانشگاه های اقتصاد در ایتالیا

ایتالیا دارای 90 دانشگاه و موسسات آموزش عالی است که بسیاری از آن ها از دیرباز در بین برترین دانشگاه های جهان رتبه بندی شده اند که با تحصیل در آن ها می توان آینده خود را تضمین کرد ، در ادامه با بهترین دانشگاه های اقتصاد در ایتالیا آشنا خواهیم شد.

دانشگاه بوکونی

دانشگاه بوکونی یک دانشگاه خصوصی در میلان ایتالیا است که در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و فوق لیسانس در زمینه های اقتصادی ، مالی ، حقوق ، مدیریت ، علوم سیاسی و مدیریت دولتی ارائه می دهد ، مدرسه تجاری این دانشگاه برنامه های MBA و MBA اجرایی را ارائه می دهد ؛ دانشگاه بوکونی در سال 1902 تأسیس شد و اولین دانشگاه ایتالیایی بود که مدرک اقتصاد دریافت کرد.

دانشگاه بوکونی به طور مداوم به عنوان بهترین دانشگاه در ایتالیا در زمینه های خود و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های جهان رتبه بندی می شود ؛ در سال 2020 رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS این دانشگاه را در مطالعات تجارت و مدیریت در رتبه 7 جهان و سوم در اروپا ، و همچنین در اقتصاد و اقتصاد سنجی خارج از ایالات متحده و بریتانیا در رتبه شانزدهم در سراسر جهان رتبه بندی کرد.

این دانشگاه دارای دپارتمان های حسابداری ؛ اقتصاد ؛ دارایی ، مالیه ، سرمایه گذاری ؛ مدیریت و فناوری ؛ بازار یابی ؛ علوم تصمیم گیری ؛ مطالعات حقوقی و تجزیه و تحلیل سیاست ها و مدیریت عمومی است.

بهترین دانشگاه های اقتصاد در ایتالیا

دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا یک دانشگاه تحقیقاتی در شهر بولونیا ایتالیا است که در سال 1088 توسط یک گروه سازمان یافته از دانشجویان تأسیس شد ، قدیمی ترین دانشگاه در حال فعالیت مداوم در جهان است و اولین دانشگاه به معنای موسسه آموزش عالی و اعطای مدرک شد.

این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های ایتالیا است که معمولا در رتبه های اول ملی ، اروپایی و بین المللی به طور کلی و برای موضوعات فردی رتبه بندی می شود ، از زمان تأسیس ، دانشمندان ، روشنفکران و دانشجویان زیادی را از سراسر ایتالیا و جهان جذب کرده است و خود را به عنوان یکی از مراکز اصلی بین المللی یادگیری معرفی کرده است.

این دانشگاه شامل 11 دانشکده کشاورزی و دامپزشکی ؛ دانشکده اقتصاد ، مدیریت و آمار ؛ دانشکده مهندسی و معماری ؛ دانشکده زبانها و ادبیات خارجی ، تفسیر و ترجمه ؛ دانشکده حقوق ؛ دانشکده هنر ، علوم انسانی و میراث فرهنگی ؛ دانشکده پزشکی و جراحی ؛ دانشکده داروسازی ، بیوتکنولوژی و علوم ورزشی ؛ دانشکده علوم سیاسی ؛ دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی و دانشکده علوم است.

دانشگاه ساپینزا

با بیش از 700 سال سابقه ، بیش از 115000 دانشجو ، 3300 استاد ، 2200 مقام ، تکنسین و کتابدار ، علاوه بر 1600 کارمند در بیمارستان های دانشگاهی ، اسپینزا بزرگترین دانشگاه اروپا است ، مأموریت آن کمک به توسعه جامعه دانش از طریق تحقیق ، تعالی ، آموزش با کیفیت و همکاری بین المللی است.

تأثیرگذارترین رتبه بندی دانشگاه ها در سراسر جهان ، این دانشگاه را به دلیل تحقیق ، کیفیت آموزشی و بعد بین المللی در میان اولین دانشگاه های ایتالیا قرار می دهد ، در رتبه بندی موضوعات جداگانه ، این دانشگاه نقطه مرجع بسیاری از رشته ها است.

دانشگاه اسپینزا که در سال 1303 تأسیس شد ، قدیمی ترین دانشگاه رم و بزرگترین دانشگاه در اروپا است ، این دانشگاه از 11 دانشکده ، یک مدرسه برای مطالعات پیشرفته ، یک دانشکده مهندسی هوافضا ، 58 بخش ، و همچنین مراکز تحقیقاتی و خدماتی متعدد تشکیل شده است.

دانشگاه اسپینزا شامل دانشکده های معماری ؛ هنر و علوم انسانی ؛ مهندسی عمران و صنایع ؛ اقتصاد ؛ مهندسی اطلاعات علوم کامپیوتر و آمار ؛ حقوق ، ریاضیات ؛ فیزیک و علوم طبیعی ؛ پزشکی و دندانپزشکی ، پزشکی و روانشناسی ؛ داروسازی و پزشکی؛ علوم سیاسی ، جامعه شناسی و علوم ارتباطات و دانشکده مهندسی هوافضا می باشد.

30 دانشگاه در کشور آلمان رشته اقتصاد را ارائه می دهند که اعتبار آن ها جهانی است ، مقاله تحصیل رشته اقتصاد در آلمان را بخوانید.

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا در مقایسه با سایر کشور های اروپایی پایین تر است و بسته به رشته و مقطع تحصیلی ، دانشگاه محل تحصیل و ملیت دانشجو متفاوت می باشد ، هزینه تحصیل اقتصاد در دانشگاه های ایتالیا بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو برای هر سال تحصیلی است که در دو مرحله پرداخت می شود.

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا

هزینه های کل زندگی دانشجویان بین المللی در ایتالیا بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه متغیر است ، این هزینه شامل هزینه اقامت ، غذا ، حمل و نقل عمومی ، سفر های محلی و یا سرگرمی می باشد.

در اوکراین هم می توانید با هزینه های بسیار پایین ، اقتصاد بخوانید ، مقاله تحصیل رشته اقتصاد در اوکراین را بخوانید.

زبان تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا

از آن جا که زبان رسمی کشور ایتالیا زبان ایتالیایی است ، دروس تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا به زبان ایتالیایی ارائه می شوند ، البته در اغلب دانشگاه های این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد ، برای تحصیل در رشته اقتصاد به زبان ایتالیایی در دانشگاه های ایتالیا تسلط به زبان ایتالیایی در سطح b2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به این زبان و ارائه مدرک آیلتس و یا تافل الزامی است ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای پذیرش در دانشگاه های ایتالیا 6 است.

در مقاطع ارشد و دکترا می توانید در کشور پرتغال به زبان انگلیسی اقتصاد بخوانید ، مقاله تحصیل رشته اقتصاد در پرتغال را بخوانید.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های ایتالیا

برنامه کارشناسی اقتصاد در دانشگاه های ایتالیا شامل 180 واحد درسی است که در طول 3 سال ارائه می شود ، این 180 واحد شامل دروس تخصصی ، اجباری و اختیاری است.

دوره های اجباری سال اول شامل ریاضیات ( مقدمات آمار) ، اقتصاد خرد ، اصول حقوق ( مقدمات حقوق جنایی ) ، اصول مدیریت ، حسابداری و رفتار سازمانی می باشد ، در طول سال دوم دانشجویان رشته اقتصاد ملزم به گذراندن دروس حقوق جنایی ، سازمان صنعتی ، اقتصاد کلان ، بازاریابی ، تحلیل مالی ، بازار های مالی و آمار هستند ؛ در سال سوم دروس امور مالی شرکتی ، استراتژی تجاری ، اقتصاد بین المللی ، بازاریابی بین المللی در بین دروس اجباری قرار دارند و در پایان دانشجویان بایستی در آزمون پایانی شرکت کنیم.

در طول این دوره 3 ساله دانشجویان می توانند از بین دروس اختیاری ارائه شده دروس مورد نظر خود را انتخاب کنند این دروه شامل ابزار های محاسباتی و دوره کارآموزی می باشد.

چارت درسی اقتصاد در دانشگاه های انگلستان به گونه ای طراحی شده که تنها 3 سال زمان برای دریافت مدرک لیسانس مورد نیاز است و همین موضوع برای صرفه جویی در هزینه های زندگی در انگلستان بسیار مهم است و گرانی تحصیل در این کشور را جبران می کند ؛ مقاله تحصیل رشته اقتصاد در انگلستان را بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور های زیبا و پر جاذبه جهان است که دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبر بر جاذبه های گردشگری آن افزوده شده و به مکانی عالی برای مهاجرت و زندگی تبدیل شده است ، البته تحصیل در این کشور همانند سایر نقاط جهان بدون مشکل نیست و با چالش هایی همراه است که با انتخاب درست و با مشورت با افرادی آگاه می توان این مسائل را به حداقل رساند.

مزایا و معایب تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا

مزایای تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا

 • دانشگاه های ارائه دهنده رشته اقتصاد در ایتالیا در بین برترین دانشگاه های این کشور حتی برترین دانشگاه های جهان قرار دارند.
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی وجود دارد
 • هزینه تحصیل در ایتالیا مقرون به صرفه است

معایب تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا

 • نیاز به فراگیری زبان ایتالیایی
 • بالا بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ایتالیا
 • فرصت های شغلی کم به دلیل بالا بودن نرخ بیکاری در ایتالیا

بازار کار ایتالیا پس از تحصیل رشته اقتصاد

با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در ایتالیا یافتن کار پس از تحصیل در این کشور نسبتا دشوار است و به سختی می توان ویزای کار دریافت کرد ، البته فرصت های شغلی مختلفی مانند اقتصاد دادن ، مشاور مالی شخصی ، معلم اقتصاد ، تحلیلگر اقتصادی ، مشاور اقتصادی ، مدیر تولید و غیره برای فارغ التحصیلان رشته حسابداری در ایتالیا وجود دارد.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا

با چگونگی تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا آشنا شدید ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به معرفی و تجزیه و تحلیل رشته های مورد علاقه شما عزیزان می پردازیم ، پس چنانچه رشته یا دانشگاه خاصی را مد نظر دارید ، می توانید از بخش دیدگاه در پایان هر مقاله کمک گرفته و با ما در ارتباط باشید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا کدام است؟

دانشگاه بوکونی به طور مداوم به عنوان بهترین دانشگاه در ایتالیا در زمینه های خود و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های جهان رتبه بندی می شود ؛ در سال 2020 رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS این دانشگاه را در مطالعات تجارت و مدیریت در رتبه 7 جهان و سوم در اروپا ، و همچنین در اقتصاد و اقتصاد سنجی خارج از ایالات متحده و بریتانیا در رتبه شانزدهم در سراسر جهان رتبه بندی کرد.

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقایسه با سایر کشور های اروپایی پایین تر است و بسته به رشته و مقطع تحصیلی ، دانشگاه محل تحصیل و ملیت دانشجو متفاوت می باشد ، هزینه تحصیل اقتصاد در دانشگاه های ایتالیا بین 500 تا 1000 یورو برای هر سال تحصیلی است که در دو مرحله پرداخت می شود.

زبان تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا چیست؟

از آن جا که زبان رسمی کشور ایتالیا زبان ایتالیایی است ، دروس در دانشگاه های این کشور به زبان ایتالیایی ارائه می شوند ، البته در اغلب دانشگاه های این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا چقدر است؟

هزینه های کل زندگی دانشجویان بین المللی در ایتالیا بین 700 تا 1000 یورو در ماه متغیر است ، این هزینه شامل هزینه اقامت ، غذا ، حمل و نقل عمومی ، سفر های محلی و یا سرگرمی می باشد.

در مقاله فوق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی براساس نیاز جامعه به افراد آگاه به امور اقتصادی شرایط و ویژگی های تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا را بیان کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور با برترین رشته ها و دانشگاه های جهان برای مهاجرت تحصیلی بخوبی آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه